Термостійкий керамічний виріб (варіанти) та спосіб його виготовлення

Номер патенту: 70317

Опубліковано: 15.10.2004

Автор: Ханзе Ерік

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Багатошаровий керамічний виріб, який включає певну кількість шарів першої фази, включаючи сплавлену та/або зв’язану вуглецем гранульовану кераміку, та розташований між сусідніми шарами першої фази шар другої фази, яка механічно або хімічно відрізняється від першої.

2. Виріб за п. 1, який відрізняється тим, що шари першої фази мають товщину від приблизно 0,05 мм до приблизно 20 мм, причому шар другої фази має товщину від приблизно 0,005 мм до приблизно 2 мм.

3. Виріб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що друга фаза включає принаймні один матеріал, вибраний з групи, що складається з піролізованих залишків вигоряючого матеріалу, вуглецевих волокон, металевої сітки та слабкосплавленого або зв’язаного вуглецем гранульованого вогнетриву.

4. Виріб за пп. 1-3, який відрізняється тим, що принаймні частково включений чи вміщений у нешаруватий об’єкт, в переважному варіанті виконання - у устя кожуха.

5. Виріб за пп. 1-4, який відрізняється тим, що принаймні один шар першої фази виготовлений, наприклад, з алюмооксидного (глиноземного) вуглецю, а сусідній, наприклад, - з цирконового вуглецю.

6. Виріб за пп. 1-5, який відрізняється тим, що має принаймні один шар першої фази, яка має добру стійкість до ерозії, і принаймні один шар першої фази, яка має добру стійкість до термоудару.

7. Виріб за пп. 1-6, який відрізняється тим, що є плитою шиберного затвора.

8. Виріб за пп. 1-6, який відрізняється тим, що має корпус практично циліндричної форми з поздовжньою віссю, і шари першої фази та другої фази є спірально намотаними навколо поздовжньої осі.

9. Виріб за пп. 8, який відрізняється тим, що циліндр має отвір вздовж повздовжньої осі, який обмежений внутрішньою поверхнею циліндра.

10. Виріб за п. 8 або 9, який відрізняється тим, що є насадкою для застосування при безперервному литті розплавлених металів.

11. Виріб за п. 10, який відрізняється тим, що його корпус має зовнішню поверхню та внутрішню поверхню, що обмежують отвір, причому отвір є розташованим паралельно подовжній осі, і корпус має товщину стінок, які обмежуються зовнішньою поверхнею та внутрішньою поверхнею, та тим, що цей корпус включає певну кількість шарів першої фази, спірально намотаних навколо подовжньої осі корпусу, шари присутні у достатній кількості, що складає товщину стінок, і принаймні один шар другої фази між сусідніми шарами першої фази.

12. Виріб за пп. 11, який відрізняється тим, що включає принаймні 3 шари першої фази та 2 шари другої фази.

13. Спосіб виготовлення багатошарового керамічного виробу, який включає розкладання листа, що має товщину від приблизно 0,005 мм до приблизно 2,0 мм, нанесення на лист шару плавкої гранульованої керамічної композиції товщиною від приблизно 0,05 мм до приблизно 20 мм, нанесення принаймні ще одного шару, пресування певної кількості шарів для утворення заготовки та випал заготовки при температурі, достатній для сплавлення керамічної композиції.

14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що лист гнучкий.

15. Спосіб за  пп.  13-14, який відрізняється тим, що лист пористий.

16. Спосіб за  пп. 13-15, який відрізняється тим, що лист вигоряючий.

17. Спосіб за пп.  13-16, який відрізняється тим, що лист  складають з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з природних та синтетичних полімерів.

18. Спосіб за пп. 13-17, який відрізняється тим, що включає пресування керамічної композиції на листі після нанесення керамічної композиції на лист.

19. Спосіб за пп. 13-18, який відрізняється тим, що пресування виконують шляхом ізостатичного пресування.

20. Спосіб за пп. 13-19, який відрізняється тим, що включає етап чергування шарів листа та керамічної композиції, доки не досягають потрібної товщини до пресування шарів.

21. Спосіб за пп. 13-20, який відрізняється тим, що включає етап згортання листа та керамічної композиції до пресування шарів навколо центральної точки, доки не досягають потрібної товщини, причому перший шар та другий шар спірально намотуються зовні від центральної точки.

22. Спосіб за пп. 21, який відрізняється тим, що центральну точку займає осердя.

23. Спосіб за пп. 13-23, який відрізняється тим, що керамічну композицію змінюють під час виконання способу.

24. Спосіб виготовлення багатошарового керамічного виробу, який включає заповнення муфти плавкою гранульованою керамічною композицією, яка, таким чином, утворює шар, нашарування певної кількості ущільнених муфт, пресування певної кількості шарів для утворення заготовки та випал заготовки при температурі, достатній для сплавлення керамічної композиції.

25. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що муфта гнучка.

26. Спосіб за пп. 24-25, який відрізняється тим, що муфта пориста.

27. Спосіб за пп. 24-26, який відрізняється тим, що муфта вигоряюча.

28. Спосіб за пп. 24-27, який відрізняється тим, що муфта складається з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з природних та синтетичних полімерів.

29. Спосіб за пп. 24-28, який відрізняється тим, що включає пресування заповненої муфти.

30. Спосіб за пп. 24-29, який відрізняється тим, що пресування виконують шляхом ізостатичного пресування.

31. Спосіб за пп. 24-30, який відрізняється тим, що включає етап чергування заповнених муфт, доки не досягають потрібної товщини до пресування шарів.

32. Спосіб за пп. 24-30, який відрізняється тим, що включає етап згортання заповненої муфти до пресування шарів навколо центральної точки, доки не досягають потрібної товщини, причому перший шар та другий шар спірально намотують зовні від центральної точки.

33. Спосіб за пп. 32, який відрізняється тим, що центральну точку займає осердя.

34. Спосіб за пп. 24-33, який відрізняється тим, що керамічну композицію змінюють під час виконання способу.

35. Керамічний виріб, який включає принаймні один шар першої фази, що включає сплавлену та/або зв’язану вуглецем гранульовану кераміку, та шар другої фази, яка механічно або хімічно відрізняється від першої, вставлений у нього або оточений ним.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Thermal shock-resistant ceramic article

Назва патенту російською

Стойкое к термоудару керамическое изделие

МПК / Мітки

МПК: B32B 18/00, B22D 41/22, B22D 41/14

Мітки: виготовлення, термостійкий, спосіб, варіанти, виріб, керамічний

Код посилання

<a href="https://uapatents.com/7-70317-termostijjkijj-keramichnijj-virib-varianti-ta-sposib-jjogo-vigotovlennya.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Термостійкий керамічний виріб (варіанти) та спосіб його виготовлення</a>

Подібні патенти