Спосіб (варіанти) і пристрій (варіанти) для довільного доступу в системі зв’язку множинного доступу з ортогональним розділенням каналів

Номер патенту: 99442

Опубліковано: 27.08.2012

Автори: Малладі Дурга Прасад, Дамняновіч Алєксандар, Монтохо Хуан

Є ще 31 сторінка.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Пристрій для бездротового зв'язку, який містить:

щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу для доступу до системи користувацьким обладнанням (UE), щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE, і відправляти передачу висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE; і

пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора.

2. Пристрій за п. 1, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одне з ресурсів індикатора якості обслуговування (CQI), що використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, і ресурсів регулювання потужності (PC), що використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE.

3. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб приймати друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, а друге повідомлення містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE.

4. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб визначати преамбулу довільного доступу на основі щонайменше одного з випадкового ідентифікатора (ID), індикатора якості каналу (CQI) і типу доступу.

5. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати керуючу інформацію у відповіді довільного доступу, причому керуюча інформація містить корекцію регулювання потужності (PC).

6. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI) у відповіді довільного доступу.

7. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE у відповіді довільного доступу, і щоб відправляти дані з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку.

8. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб вибирати послідовність доступу для преамбули довільного доступу з пулу послідовностей доступу, які є в розпорядженні, і щоб відправляти вибрану послідовність доступу для передачі преамбули довільного доступу.

9. Спосіб бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких:

відправляють преамбулу довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE);

приймають відповідь довільного доступу, яка містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE;

настроюють час передачі UE, основуючись на часовому випередженні; і

відправляють передачу висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE.

10. Спосіб за п. 9, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC), причому ресурси CQI використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, а ресурси PC використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE.

11. Спосіб за п. 9, в якому прийом відповіді довільного доступу включає етапи, на яких:

приймають перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, і

приймають друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, друге повідомлення містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE.

12. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить:

засіб для відправки преамбули довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE);

засіб для прийому відповіді довільного доступу, що містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE;

засіб для настроювання часу передачі UE, основуючись на часовому випередженні; і

засіб для відправки передачі висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE.

13. Пристрій за п. 12, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC), причому ресурси CQI використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, а ресурси PC використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE.

14. Пристрій за п. 12, в якому засіб для прийому відповіді довільного доступу містить:

засіб для прийому першого повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, і

засіб для прийому другого повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, друге повідомлення містить ресурси каналу керування, виділені UE.

15. Машиночитаний носій, що містить інструкції, які, при виконанні машиною, спонукають машину виконувати операції, які включають в себе:

відправку преамбули довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE);

прийом відповіді довільного доступу, що містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE;

настроювання часу передачі UE, основуючись на часовому випередженні; і

відправку передачі висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE.

16. Машиночитаний носій за п. 15, причому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC), причому ресурси CQI використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, а ресурси PC використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE.

17. Машиночитаний носій за п. 15, який, коли приводиться у виконання машиною, спонукає машину виконувати операції, які додатково включають в себе:

прийом першого повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу; і

прийом другого повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, друге повідомлення містить ресурси каналу керування, виділені для UE.

18. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить:

щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу, відправлену користувацьким обладнанням (UE) для доступу до системи, щоб відправляти відповідь довільного доступу, що містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE, і приймати передачі висхідної лінії зв'язку, послані за допомогою UE з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на часі передачі UE, настроєному за допомогою часового випередження; і

пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора.

19. Пристрій за п. 18, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості обслуговування (CQI), що використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, і ресурсів регулювання потужності (PC), що використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE.

20. Пристрій за п. 18, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб відправляти перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб відправляти друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, а друге повідомлення містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE.

21. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить:

щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE) і щоб приймати відповідь довільного доступу від базової станції, преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію, відповідь довільного доступу є асинхронною і має змінну затримку відносно преамбули довільного доступу, причому відповідь довільного доступу адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації; і

пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора.

22. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати відповідь довільного доступу в межах попередньо визначеного часового вікна, починаючи з того, коли відправлялася преамбула довільного доступу.

23. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб вибирати випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації і щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить часовий ID, сформований на основі випадкового ID.

24. Пристрій за п. 23, в якому часовий ID формується додатково на основі системного часу, коли відправлялася преамбула довільного доступу.

25. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб вибирати випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації, щоб визначати преамбулу довільного доступу на основі випадкового ID і додаткової інформації і щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить ідентифікатор преамбули довільного доступу для преамбули довільного доступу.

26. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні, щоб приймати перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб приймати друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить часовий ідентифікатор радіомережі довільного доступу (RA-RNTI) для вибраного каналу довільного доступу, а друге повідомлення містить ідентифікатор преамбули довільного доступу, який включає в себе ідентифікаційну інформацію.

27. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати призначений випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації, щоб відправляти преамбулу довільного доступу, яка містить призначений випадковий ID, і щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI), асоціативно зв'язаний з призначеним випадковим ID, причому призначений випадковий ID вибирається з пулу зарезервованих випадкових ID.

28. Спосіб бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких:

відправляють преамбулу довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE), преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію; і

приймають відповідь довільного доступу від базової станції, відповідь довільного доступу є асинхронною і має змінну затримку відносно преамбули довільного доступу, причому відповідь довільного доступу адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації.

29. Спосіб за п. 28, який додатково включає етапи, на яких:

одержують випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації, і при цьому відповідь довільного доступу містить часовий ID, сформований на основі випадкового ID.

30. Спосіб за п. 28, в якому відправка преамбули довільного доступу включає етап, на якому відправляють преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні, і в якому прийом відповіді довільного доступу включає етапи, на яких приймають перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу доступу і приймають друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить часовий ідентифікатор радіомережі довільного доступу (RA-RNTI) для вибраного каналу довільного доступу, а друге повідомлення містить ідентифікатор преамбули довільного доступу, який включає в себе ідентифікаційну інформацію.

31. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить:

щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу, відправлену користувацьким обладнанням (UE) для доступу до системи, і щоб відправляти відповідь довільного доступу на UE, преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію, відповідь довільного доступу є асинхронною і має змінну затримку відносно преамбули довільного доступу, причому відповідь довільного доступу адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації; і

пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора.

32. Пристрій за п. 31, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати з преамбули довільного доступу випадковий ідентифікатор (ID), який використовується як ідентифікаційна інформація, щоб визначати часовий ID на основі випадкового ID і щоб відправляти відповідь довільного доступу, яка містить часовий ID.

33. Пристрій за п. 31, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні, щоб відправляти перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб відправляти друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить часовий ідентифікатор радіомережі довільного доступу (RA-RNTI) для вибраного каналу довільного доступу, а друге повідомлення містить ідентифікатор преамбули довільного доступу, який включає в себе ідентифікаційну інформацію.

34. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить:

щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб визначати унікальний ідентифікатор (ID) для користувацького обладнання (UE) для базової станції, причому унікальний ID не призначається будь-якому іншому UE, що здійснює зв'язок з базовою станцією, щоб відправляти преамбулу довільного доступу від UE для здійснення доступу до базової станції, причому унікальний ID є на UE перед відправкою преамбули довільного доступу, щоб приймати відповідь довільного доступу від базової станції, щоб відправляти на базову станцію перше повідомлення, яке містить унікальний ID для UE, і щоб приймати від базової станції друге повідомлення, адресоване UE на основі унікального ID; і

пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора.

35. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб визначати унікальний ID для UE на основі щонайменше одного з міжнародного розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (IMSI), часового розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (TMSI), часового ідентифікатора радіомережі стільника (C-RNTI) і ID реєстраційної зони, призначеного UE.

36. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати щонайменше одне з часового випередження і ресурсів висхідної лінії зв'язку у відповіді довільного доступу і щоб приймати щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC) у другому повідомленні.

37. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб працювати в незайнятому стані перед відправкою преамбули довільного доступу і щоб відправляти преамбулу довільного доступу для переходу з незайнятого стану в активний стан.

38. Пристрій за п. 37, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб обмінюватися сигналізацією рівня 3 з базовою станцією після прийому другого повідомлення і щоб обмінюватися даними з базовою станцією після завершення обміну сигналізацією рівня 3.

39. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу для виконання естафетної передачі обслуговування на базову станцію, щоб відправляти перше повідомлення, яке містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI) як унікальний ID для UE, щоб приймати ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE у другому повідомленні, і щоб відправляти передачу висхідної лінії зв'язку до базової станції після прийому другого повідомлення.

40. Пристрій за п. 34, в якому преамбула довільного доступу і відповідь довільного доступу відправляються без гібридного автоматичного запиту на повторну передачу (HARQ), і при цьому перше і друге повідомлення відправляються з HARQ.

41. Спосіб бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких:

визначають унікальний ідентифікатор (ID) для користувацького обладнання (UE) для базової станції, причому унікальний ID не призначається будь-якому іншому UE, що здійснює зв'язок з базовою станцією;

відправляють преамбулу довільного доступу від UE для здійснення доступу до базової станції, причому унікальний ID є на UE перед відправкою преамбули довільного доступу;

приймають відповідь довільного доступу від базової станції;

відправляють на базову станцію перше повідомлення, яке містить унікальний ID для UE; і

приймають від базової станції друге повідомлення, адресоване UE, на основі унікального ID.

42. Спосіб за п. 41, в якому визначення унікального ID включає етапи, на яких:

визначають унікальний ID для UE на основі щонайменше одного з міжнародного розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (IMSI), часового розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (TMSI), часового ідентифікатора радіомережі стільника (C-RNTI) і ID реєстраційної зони, призначеного UE.

43. Спосіб за п. 41, в якому преамбулу довільного доступу відправляють для виконання естафетної передачі обслуговування на базову станцію, причому унікальний ІD для UE містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (С-RNTI), призначений UE, при цьому спосіб додатково включає етапи, на яких:

приймають ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE, у другому повідомленні; і

відправляють передачу висхідної лінії зв'язку до базової станції після прийому другого повідомлення.

44. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить:

щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу, відправлену користувацьким обладнанням (UE) для здійснення доступу до базової станції, щоб відправляти відповідь довільного доступу на UE, щоб приймати перше повідомлення, яке містить унікальний ідентифікатор (ID) для UE, причому унікальний ID не призначається будь-якому іншому UE, що здійснює зв'язок з базовою станцією, і є на UE перед відправкою преамбули довільного доступу, і щоб відправляти друге повідомлення, адресоване UE на основі унікального ID; і

пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора.

45. Пристрій за п. 44, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати щонайменше один з міжнародного розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (IMSI), часового розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (TMSI), часового ідентифікатора радіомережі стільника (C-RNTI) і ID реєстраційної зони, призначеного UE як унікальний ID для UE.

46. Пристрій за п. 44, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу від UE для естафетної передачі обслуговування на базову станцію, щоб приймати перше повідомлення, яке містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI) як унікальний ID для UE, щоб відправляти ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE, для UE у другому повідомленні, і щоб приймати передачу висхідної лінії зв'язку від UE після прийому другого повідомлення.

Текст

Реферат: Описані технології для здійснення доступу до системи бездротового зв'язку. Призначене для користувача обладнання (UE) відправляє преамбулу довільного доступу для доступу до системи. Преамбула довільного доступу може включати в себе випадковий ідентифікатор (ID), індикатор якості каналу (CQI) і т. д. UE може довільно вибирати випадковий ID або може наділятися цим випадковим ID. UE приймає відповідь довільного доступу з базової станції. Відповідь довільного доступу може включати в себе ресурси каналу керування (наприклад, ресурси CQI і PC), ресурси висхідної лінії зв'язку і/або керуючу інформацію (наприклад, часове випередження і корекцію PC) для UE. Відповідь довільного доступу може відправлятися в двох частинах з використанням двох повідомлень. Перше повідомлення може відправлятися по каналу керування і може включати в себе ідентифікаційну інформацію і, можливо, іншу інформацію. Друге повідомлення може відправлятися по каналу даних, що спільно використовується і може включати в себе інформацію, що залишилася для відповіді довільного доступу. UA 99442 C2 (12) UA 99442 C2 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Даний винахід вимагає пріоритет за попередньою заявкою на видачу патенту США № 60/839220, озаглавленою «А METHOD AND APPARATUS FOR ACCESS PROCEDURE FOR ORTHOGONAL MULTIPLE ACCESS SYSTEMS» («СПОСІБ І ПРИСТРІЙ ДЛЯ ПРОЦЕДУРИ ДОСТУПУ ДЛЯ СИСТЕМ МНОЖИННОГО ДОСТУПУ З ОРТОГОНАЛЬНИМ РОЗДІЛЕННЯМ КАНАЛІВ»), поданою 21 серпня 2006 року, заявкою на видачу патенту США № 60/828058, озаглавленою «А METHOD AND APPARATUS FOR ACCESS PROCEDURE» («СПОСІБ І ПРИСТРІЙ ДЛЯ ПРОЦЕДУРИ ДОСТУПУ»), поданою 3 жовтня 2006 року, і заявкою на видачу патенту США № 60/863610, озаглавленою «А METHOD AND APPARATUS FOR ACCESS PROCEDURE FOR ORTHOGONAL MULTIPLE ACCESS SYSTEMS» («СПОСІБ І ПРИСТРІЙ ДЛЯ ПРОЦЕДУРИ ДОСТУПУ ДЛЯ СИСТЕМ МНОЖИННОГО ДОСТУПУ З ОРТОГОНАЛЬНИМ РОЗДІЛЕННЯМ КАНАЛІВ»), поданою 31 жовтня 2006 року, всі переуступлені правонаступнику даної заявки і включені в матеріали даної заявки за допомогою посилання. Даний опис, загалом, стосується зв'язку, а більш конкретно, технологій для здійснення доступу до системи бездротового зв'язку. Системи бездротового зв’язку широко застосовуються для надання різного контенту зв'язку, такого як мовлення, відео, пакетні дані, обмін повідомленнями, віщання і т.п. Ці системи зв'язку можуть бути системами множинного доступу, що допускають підтримку численних користувачів за допомогою спільного використання системних ресурсів, що є в розпорядженні. Приклади таких систем множинного доступу включають в себе системи множинного доступу з кодовим розділенням каналів (CDMA), системи множинного доступу з часовим розділенням каналів (TDMA), системи множинного доступу з частотним розділенням каналів (FDMA), системи FDMA з ортогональним розділенням (OFDMA) і системи FDMA з одиночною несучою (SC-FDMA). Система бездротового зв’язку може включати в себе будь-яку кількість базових станцій, які можуть підтримувати зв'язок для будь-якої кількості призначеного для користувача обладнання (UE). Кожне UE може підтримувати зв'язок з однією або більше базових станцій за допомогою передач по низхідній лінії зв'язку і висхідній лінії зв'язку. Низхідна лінія зв'язку (або пряма лінія зв'язку) стосується лінії зв'язку з базових станцій на UE, а висхідна лінія зв'язку (або зворотна лінія зв'язку) стосується лінії зв'язку з UE на базові станції. UE може відправляти тестове повідомлення доступу по висхідній лінії зв'язку, коли UE бажає отримати доступ до системи. Базова станція може приймати тестове повідомлення доступу і відповідати наданням доступу, яке може містити істотну інформацію для UE. Ресурси висхідної лінії зв'язку витрачаються для відправки тестових повідомлень доступу, а ресурси низхідної лінії зв'язку витрачаються для відправки надання доступу. Тому, в даній галузі техніки є необхідність підтримувати доступ до системи з наскільки можливо малими службовими сигналами і даними для того, щоб поліпшити місткість системи. Технології для раціонального здійснення доступу до системи бездротового зв’язку описані в матеріалах даної заявки. В одному з конструктивних рішень UE може відправляти преамбулу довільного доступу (або тестове повідомлення доступу) для доступу до системи. Преамбула довільного доступу може включати в себе випадковий ідентифікатор (ID), індикатор якості каналу (CQI) низхідної лінії зв'язку і т.д. UE може довільно вибирати випадковий ID або може наділятися випадковим ID безпосередньо або опосередковано (в заданій послідовності доступу/преамбули довільного доступу), наприклад, під час естафетної передачі обслуговування. Випадковий ID може використовуватися як ідентифікаційна інформація для преамбули довільного доступу і може надавати базовій станції можливість асинхронно відповідати на преамбулу довільного доступу. UE може приймати відповідь довільного доступу (або надання доступу) з базової станції. Відповідь довільного доступу може включати в себе ресурси каналу керування, ресурси висхідної лінії зв'язку, керуючу інформацію, призначений ID і т.д. для UE. Ресурси каналу керування можуть включати в себе ресурси CQI, що використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, ресурси регулювання потужності (PC), що використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE, і т.д. Керуюча інформація може включати в себе часове випередження, що використовується для настройки часової прив'язки передачі UE, корекцію PC для настройки потужності передачі UE і т.д. Відповідь довільного доступу може відправлятися в двох частинах з використанням двох повідомлень. Перше повідомлення може відправлятися по каналу керування (наприклад, PDCCH) для каналу даних, що спільно використовується (наприклад, PDSCH). Друге повідомлення може відправлятися по каналу даних, що спільно використовується. Перше повідомлення може включати в себе ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу або каналу довільного доступу, що використовується для відправки преамбули 1 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 довільного доступу, ресурси низхідної лінії зв'язку для каналу даних, що спільно використовується і, можливо, іншу інформацію. Друге повідомлення може включати в себе інформацію, що залишилася для відповіді довільного доступу. UE може обмінюватися керуючою інформацією з використанням виділених ресурсів каналу керування і може відправляти дані з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку. Різні аспекти і ознаки розкриття нижче описані більш детально. Короткий опис креслень Фіг.1 ілюструє систему бездротового зв’язку множинного доступу. Фіг.2 ілюструє структурну схему базової станції і UE. Фіг.3-9 ілюструють потоки повідомлень для різних процедур довільного доступу. Фіг.10-25 ілюструють різні послідовності операцій і пристрої для UE і базової станції для доступу до системи з UE. Технології, описані в матеріалах даної заявки, можуть використовуватися для різних систем бездротового зв’язку, таких як системи CDMA, TDMA, FDMA, OFDMA, SC-FDMA і інші системи. Терміни «система» і «мережа» часто використовуються взаємозамінно. Система CDMA може реалізовувати технологію радіозв'язку, таку як наземний радіодоступ (UTRA), cdma2000 і т.п. UTRA включає в себе широкосмуговий CDMA (W-CDMA) і низьку швидкість передачі символів псевдошумової послідовності (LCR). cdma2000 покриває стандарти IS-2000, IS-95 і IS-856 (Північноамериканські стандарти стільникового зв'язку). Система TDMA може реалізовувати технологію радіозв'язку, таку як глобальна система мобільного зв'язку (GSM). Система OFDMA може реалізовувати технологію радіозв'язку, таку як поліпшений UTRA (E-UTRA), Надмобільний широкосмуговий зв'язок (UMB), стандарт IEEE 802.11 (Wi-Fi), стандарт IEEE 802.16 (WiMAX), стандарт IEEE 802.20, Flash-OFDMо і т.д. UTRA, E-UTRA і GSM є частиною Універсальної системи мобільних телекомунікацій (UMTS). Довгостроковий розвиток (LTE) 3GPP (Проекту партнерства 3-його покоління) є випуском UMTS, що планується, який використовує E-UTRA, який застосовує OFDMA на низхідній лінії зв'язку і SC-FDMA на висхідній лінії зв'язку. UTRA, EUTRA, GSM, UMTS і LTE описані в документах від організації, що іменується «Проект партнерства 3-його покоління» (3GPP). cdma2000 і UMB описані в документах від організації, що іменується «Проект 2 партнерства 3-його покоління» (3GPP2). Ці різні технології і стандарти радіозв'язку відомі в даній галузі техніки. Для ясності, визначені аспекти технологій описані нижче для доступу до системи в LTE, і термінологія LTE використовується в більшій частині опису, наведеного нижче. Фіг.1 показує систему бездротового зв’язку множинного доступу згідно з одним з конструктивних рішень. Для простоти, фіг.1 показує тільки два поліпшених Вузли Б (eNB) 100 і 102. eNB 100 включає в себе численні групи антен, одна група включає в себе антени 104 і 106, інша група включає в себе антени 108 і 110, і додаткова група включає в себе антени 112 і 114. На фіг.1 тільки дві антени показані для кожної групи антен. Однак більша кількість або менша кількість антен також може використовуватися для кожної групи антен. Загалом, eNB може бути стаціонарною станцією, що використовується для підтримки зв'язку з UE, і також може вказуватися посиланням як Вузол Б, базова станція, точка доступу, і т.д. UE 116 знаходиться на зв'язку з антенами 112 і 114, де антени 112 і 114 передають інформацію на UE 116 через низхідну лінію 120 зв'язку і приймають інформацію з UE 116 через висхідну лінію 118 зв'язку. UE 122 знаходиться на зв'язку з антенами 106 і 108, де антени 106 і 108 передають інформацію на UE 122 через низхідну лінію 126 зв'язку і приймають інформацію з UE 122 через висхідну лінію 124 зв'язку. Загалом, UE може бути стаціонарним або мобільним і також може вказуватися посиланням як мобільна станція, термінал, термінал доступу, абонентський вузол, станція і т.д. UE може бути стільниковим телефоном, персональним цифровим секретарем (PDA), пристроєм бездротового зв’язку, кишеньковим пристроєм, бездротовим модемом, дорожнім комп'ютером і т.п. В системі дуплексного зв'язку з частотним розділенням каналів (FDD) лінії 118, 120, 124 і 126 зв'язку можуть використовувати різні частоти для зв'язку. Наприклад, низхідні лінії 120 і 126 зв'язку можуть використовувати одну частоту, а висхідні лінії 118 і 124 зв'язки можуть використовувати іншу частоту. Повна зона обслуговування eNB 100 може розділятися на декілька (наприклад, три) менших зон. Ці менші зони можуть обслуговуватися різними групами антен eNB 100. У 3GPP термін «стільник» може вказувати посиланням на найменшу зону обслуговування eNB і/або підсистему eNB, обслуговуючу цю зону обслуговування. В інших системах термін «сектор» може вказувати посиланням на найменшу зону обслуговування і/або підсистему, обслуговуючу цю зону обслуговування. Для ясності, концепція 3GPP стільника використовується в описі, приведеному нижче. В одному з конструктивних рішень три групи антен у eNB 100 підтримують зв'язок для UE в трьох стільниках eNB 100. 2 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Фіг.2 показує структурну схему eNB 100 і UE 116. У цій конструкції eNB 100 обладнаний Т антенами з 224a по 224t, а UE 116 обладнане R антенами з 252a по 252r, де, загалом, Т≥1 і R≥1. У eNB 100 процесор 214 даних передачі (TX) може приймати дані потоку обміну для одного або більше UE з джерела 212 даних. Процесор 214 даних TX може обробляти (наприклад, форматувати, кодувати і перемежовувати) дані потоку обміну для кожного UE на основі однієї або більше схем кодування, вибраних для цього UE, щоб отримувати кодовані дані. Процесор 214 даних TX потім може модулювати (або відображати в символи) кодовані дані для кожного UE на основі однієї або більше схем модуляції (наприклад, BPSK (двохпозиціонної фазової маніпуляції), QPSK (квадратурної фазової маніпуляції), M-PSK (M-позиційної фазової маніпуляції) або M-QAM (M-позиційної квадратурної амплітудної модуляції)), вибрані для такого UE, щоб отримувати символи модуляції. Процесор 220 MIMO (системи з багатьма входами і багатьма виходами) TX може мультиплексувати символи модуляції для всіх UE з контрольними символами з використанням будь-якої схеми мультиплексування. Контрольним сигналом типово є відомі дані, які оброблятися відомим чином і можуть використовуватися приймачем для оцінки каналу і інших цілей. Процесор 220 MIMO TX може обробляти (наприклад, заздалегідь кодувати) мультиплексовані символи модуляції і контрольні символи і видавати Т вихідних потоків символів в Т передавачів з 222a по 222t (TMTR). У деяких конструкціях процесор 220 MIMO TX може застосовувати ваги формування діаграми спрямованості антени до символів модуляції, щоб просторово управляти напрямом цих символів. Кожний передавач 222 може обробляти відповідний вихідний потік символів, наприклад, для мультиплексування з ортогональним частотним розділенням каналів (OFDM), щоб отримувати вихідний потік символів псевдошумової послідовності. Кожний передавач 222 може додатково обробляти (наприклад, перетворювати в аналогову форму, посилювати, фільтрувати і перетворювати з підвищенням частоти) вихідний потік символів псевдошумової послідовності, щоб отримувати сигнал низхідної лінії зв'язку. Т сигналів низхідної лінії зв'язку з передавачів з 222a по 222t можуть передаватися через антени з 224a по 224t, відповідно. У UE 116 антени з 252a по 252r можуть приймати сигнали низхідної лінії зв'язку з eNB 100 і видавати прийняті сигнали в приймачі з 254a по 254r (RCVR), відповідно. Кожний приймач 254 може заздалегідь формувати (наприклад, фільтрувати, посилювати, перетворювати з пониженням частоти і оцифровувати) відповідний прийнятий сигнал для отримання відліків і додатково може обробляти відліки (наприклад, для OFDM), щоб отримувати прийняті символи. Детектор 260 MIMO може приймати і обробляти прийняті символи з всіх R приймачів з 254a по 254r на основі технології обробки приймача MIMO, щоб отримувати детектовані символи, які є оцінками символів модуляції, переданих eNB 100. Процесор 262 даних прийому (RX) потім може обробляти (наприклад, демодулювати, зворотно перемежовувати і декодувати) детектовані символи і видавати декодовані дані для UE 116 в приймач 264 даних. Загалом, обробка детектором 260 MIMO і процесором 262 даних RX є комплементарною по відношенню до обробки процесором 220 MIMO TX і процесором 214 даних TX в eNB 100. У висхідній лінії зв'язку, на UE 116, дані потоку обміну з джерела 276 даних і повідомлення сигналізації можуть оброблятися процесором 278 даних TX, додатково оброблятися модулятором 280, заздалегідь формуватися передавачами з 254a по 254r і передаватися на eNB 100. У eNB 100 сигнали висхідної лінії зв'язку з UE 116 можуть прийматися антенами 224, заздалегідь формуватися приймачами 222, демодулюватися демодулятором 240 і оброблятися процесором 242 даних RX, щоб отримувати дані потоку обміну і повідомлення, передані UE 116. Контролери/процесори 230 і 270 можуть управляти роботою в eNB 100 і UE 116, відповідно. Пам'ять 232 і 272 може зберігати дані і керуючі програми для eNB 100 і UE 116, відповідно. Планувальник 234 може планувати UE на передачу по низхідній лінії зв'язку і/або висхідній лінії зв'язку і може надавати виділення ресурсів для UE, що плануються. Система може підтримувати один набір транспортних каналів для низхідної лінії зв'язку і інший набір транспортних каналів для висхідної лінії зв'язку. Ці транспортні канали можуть використовуватися для надання послуг передачі інформації рівню керування доступом до середовища передачі (MAC) і більш високих рівнів. Транспортні канали можуть описуватися тим, яким чином і з якими характеристиками інформація відправляється по лінії радіозв'язку. Транспортні канали можуть відображатися в фізичні канали, які можуть бути визначені різними атрибутами, такими як модуляція і кодування, відображення даних в блоки ресурсів і т.д. Таблиця 1 перелічує деякі фізичні канали, що використовуються для низхідної лінії зв'язку (DL) і висхідної лінії зв'язку (UL) в LTE відповідно до однієї з конструкцій. 60 3 UA 99442 C2 Таблиця 1 Лінія зв'язку Канал DL DL 25 30 35 40 PUCCH UL 20 PRACH UL 15 PDSCH UL 10 PDCCH DL 5 PBCH PUSCH Найменування каналу Опис Несе керуючу інформацію, що Фізичний широкомовний канал широкомовно передається по стільнику. Фізичний канал керування Несе специфічну для UE керуючу низхідної лінії зв'язку інформацію для PDSCH. Фізичний канал низхідної лінії Несе дані для UE спільно зв'язку, що спільно використовуваним чином. використовується Несе преамбули довільного доступу з Фізичний канал довільного UE, що намагаються здійснити доступ доступу до системи. Фізичний канал керування Несе керуючу інформацію з UE, таку як висхідної лінії зв'язку CQI, ACK/NAK, запити ресурсів і т.д. Фізичний канал висхідної лінії Несе дані, що відправляються UE, на зв'язку, що спільно ресурсах висхідної лінії зв'язку, використовується виділених UE. Інші фізичні канали також можуть використовуватися для пошукового виклику, багатоадресної передачі і т.д. Фізичні канали також можуть вказуватися посиланням іншими найменуваннями. Наприклад, PDCCH також може вказуватися посиланням як канал керування низхідної лінії зв’язку, що спільно використовується (SDCCH), керування рівня 1/рівень 2 (L1/L2) і т.д. PDSCH також може вказуватися посиланням як PDSCH низхідної лінії зв'язку (DL-PDSCH). PUSCH також може вказуватися посиланням як PDSCH висхідної лінії зв'язку (UL-PDSCH). Транспортні канали можуть включати в себе канал низхідної лінії зв'язку (DL-SCH), що спільно використовується, який використовується для відправки даних, що спільно використовується на UE, канал висхідної лінії зв'язку (UL-SCH), що використовується для відправки даних з UE, канал довільного доступу (RACH), що використовується для здійснення доступу до системи, і т.д. DL-SCH може відображатися в PDSCH і також може вказуватися посиланням як канал даних низхідної лінії зв'язку, що спільно використовується (DL-SDCH). ULSCH може відображатися в PUSCH і також може вказуватися посиланням як канал даних висхідної лінії зв'язку, що спільно використовується (UL-SDCH). RACH може відображатися в PRACH. UE може передавати преамбулу довільного доступу по висхідній лінії зв'язку кожний раз, коли UE потрібно здійснити доступ до системи, наприклад, якщо UE має дані для відправки, або якщо UE зазнає пошукового виклику системою. Преамбула довільного доступу також може вказуватися посиланням як сигнатура доступу, тестове повідомлення доступу, тестове повідомлення довільного доступу, сигнатурна послідовність, сигнатурна послідовність RACH і т.д. Преамбула довільного доступу може включати в себе різні типи інформації і може відправлятися різними способами, як описано нижче. eNB може приймати преамбулу довільного доступу і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу на UE. Відповідь довільного доступу також може вказуватися посиланням як надання доступу (AGCH), відповідь доступу і т.д. Відповідь довільного доступу може нести різні типи інформації і може відправлятися різними способами, як описано нижче. UE і Вузол Б, крім того, можуть обмінюватися сигналізацією, щоб встановлювати з'єднання радіозв'язку, а після цього можуть обмінюватися даними. Може бути корисним постачати інформацію про виділені ресурси і керуючу інформацію у відповіді довільного доступу для того, щоб сприяти зв'язку між UE і eNB. Однак велика кількість бітів може використовуватися для передачі інформації про виділення ресурсів і керуючої інформації. В аспекті відповідь довільного доступу може бути розділена на декілька частин, які можуть раціонально відправлятися по PDCCH і PDSCH, як описано нижче. У ще одному аспекті eNB може відповідати на преамбулу довільного доступу асинхронно і може ідентифікувати цю преамбулу довільного доступу з використанням різних механізмів, як також описано нижче. Фіг.3 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 300 довільного доступу. У цьому конструктивному рішенні UE може здійснювати доступ до системи за допомогою відправки преамбули довільного доступу, наприклад, у відповідь на дані, що прибувають в буфер передачі UE (етап A1). Преамбула довільного доступу може включати в 4 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 себе L бітів, де L може бути будь-яким цілочисельним значенням. Послідовність доступу може вибиратися з пулу 2L послідовностей доступу, що є в розпорядженні, і відправлятися за преамбулу довільного доступу. В одному з конструктивних рішень преамбула довільного доступу може включати в себе L=6 бітів, і одна послідовність доступу може вибиратися з пулу в 64 послідовності доступу. Послідовності доступу можуть мати будь-яку довжину і можуть бути спроектовані, щоб мати хороші властивості детектування. В одній з конструкцій преамбула довільного доступу може включати в себе (i) випадковий ID, який може псевдовипадковим чином вибиратися UE, і (ii) CQI низхідної лінії зв'язку, вказуючий якість каналу низхідної лінії зв'язку як виміряний за допомогою UE. Випадковий ID може використовуватися для ідентифікації преамбули довільного доступу з UE. CQI низхідної лінії зв'язку може використовуватися для відправки подальшої передачі низхідної лінії зв'язку на UE і/або для виділення UE ресурсів висхідної лінії зв'язку. В одній з конструкцій 6-бітна преамбула довільного доступу може включати в себе 4-бітний випадковий ID і 2-бітний CQI. В іншій конструкції 6-бітна преамбула довільного доступу може включати в себе 5-бітний випадковий ID і 1-бітний CQI. Преамбула довільного доступу також може включати в себе іншу і/або додаткову інформацію, і кожний тип інформації може включати в себе будь-яку кількість бітів. UE може визначати неявний тимчасовий ідентифікатор радіомережі (I-RNTI), який може використовуватися як тимчасовий ID для UE під час доступу до системи. UE може ідентифікуватися за допомогою I-RNTI доти, поки більш постійний ID, такий як RNTI стільника (C-RNTI) не призначений UE. В одній з конструкцій I-RNTI може включати в себе наступне: • системний час (8 бітів) - час, коли послідовність доступу відправлена з UE, і • ідентифікатор преамбули RA (6 бітів) - індекс послідовності доступу, відправленої з UE. Ідентифікатор преамбули RA може бути L-бітним значенням для преамбули довільного доступу, що відправляється з UE. Ідентифікатор преамбули RA також може вказуватися посиланням як ідентифікатор преамбули довільного доступу, індексом сигнатури доступу і т.д. I-RNTI може мати фіксовану довжину (наприклад, 16 бітів) і може бути заповнений достатньою кількістю нулів (наприклад, 2 нулями) для досягнення фіксованої довжини. UE може відправляти послідовність доступу в інтервалі доступу, який присутній в кожному кадрі. Системний час, в такому випадку, може задаватися в одиницях кадрів. 8-бітний системний час може бути однозначним на 256 кадрах. Якщо кадр має тривалість в 10 мілісекунд (мс), то I-RNTI може бути дійсним протягом 2560 мс при 8-бітному системному часі. У ще одній конструкції IRNTI складається з 4-бітного системного часу, 6-бітного ідентифікатору преамбули RA і бітів заповнення (якщо необхідні). У цій конструкції I-RNTI може бути дійсним протягом 160 мс. У ще одній конструкції частотний інтервал може використовуватися для ідентифікатора преамбули RA або системного часу. Загалом, I-RNTI може формуватися будь-якою інформацією, яка може (i) надавати UE або преамбулі довільного доступу можливість індивідуально адресуватися і (ii) знижує імовірність зіткнення з іншим UE, що використовує такий же I-RNTI. Час дії I-RNTI може вибиратися на основі максимального очікуваного часу відповіді для асинхронної відповіді на преамбулу довільного доступу. eNB може приймати преамбулу довільного доступу з UE і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу на UE. eNB може визначати I-RNTI у UE таким же чином, як UE. Оскільки I-RNTI дійсний протягом конкретного тимчасового вікна або часу дії (наприклад, 2560 мс при 8-бітному системному часі), eNB може відповідати в будь-який момент часу в межах цього тимчасового вікна. Однак eNB типово може відповідати в межах набагато більш короткого інтервалу (наприклад, від 40 до 80 мс) для того, щоб зекономити на складності і поліпшити час відповіді доступу до системи. I-RNTI, таким чином, може надати eNB можливість адресувати UE і асинхронно відповідати на преамбулу довільного доступу з UE. eNB може відправляти відповідь довільного доступу по PDCCH і PDSCH на UE (етапи A2 і A3). В одній з конструкцій PDCCH може нести повідомлення, що містить наступне: • I-RNTI - ідентифікує UE як одержувача надання доступу, відправленого з eNB, • тимчасове випередження - вказує настройку на прив'язку часу передачі UE, • ресурси UL - вказують ресурси, надані UE для передачі по висхідній лінії зв'язку, і • ресурси DL - вказують ресурси PDSCH, що використовуються для відправки інформації, яка залишилася у відповіді довільного доступу на UE. Часове випередження також може вказуватися посиланням як інформація про часову синхронізацію, настройка часової прив'язки, корекція часової прив'язки і т.д. eNB може визначати часову прив'язку преамбули довільного доступу, як приймається на eNB. eNB може формувати часове випередження за умови, щоб подальші передачі по висхідній лінії зв'язку з UE були належним чином синхронізовані за часом на eNB. 5 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Ресурси UL і DL можуть передаватися різними способами. В одній з конструкцій ресурси, що є в розпорядженні для даної лінії зв'язку можуть розділятися на блоки ресурсів, а надані ресурси можуть передаватися індексом блоку ресурсів. У ще одній конструкції ресурси надання можуть передаватися розміром і часо-частотним розташуванням наданих ресурсів. Надання доступу також може передавати модуляцію і кодування, щоб використати для наданих ресурсів. Як альтернатива, модуляція і кодування можуть бути фіксованими/заздалегідь визначеними або можуть оголошуватися по широкомовному каналу. Загалом, PDCCH може передавати будь-яку інформацію, що використовується UE для передачі на ресурсах UL, і будь-яку інформацію, що використовується UE для прийому передачі, відправленої по PDSCH на UE. I-RNTI може відправлятися явним чином в призначеному полі. Як альтернатива, I-RNTI може відправлятися і бути інтегрований з іншою інформацією, що може знижувати обсяг інформації для відправки по PDCCH. Наприклад, контроль надмірним циклічним кодом (CRC) може формуватися на основі всієї інформації, що відправляється по PDCCH (крім I-RNTI). CRC може зазнавати операції, що виключає АБО (складання по модулю 2, XOR) з I-RNTI, і підданий операції складання по модулю 2 CRC може відправлятися по PDCCH. UE-одержувач може бути здатний відновлювати CRC застосуванням правильного I-RNTI, нарівні з тим, що інші UE формували б помилкові CRC, застосовуючи неправильні I-RNTI. В одній з конструкцій PDSCH може нести повідомлення, що містить наступне: • C-RNTI - включений в eNB, якщо такий призначається UE, • ресурси CQI - вказують ресурси UL, надані UE для відправки CQI, • ресурси PC - вказують ресурси DL, що використовуються для відправки корекцій PC на UE, і • корекцію PC - вказує настройку на потужність передачі UE. C-RNTI може використовуватися для ідентифікації UE для сеансу зв'язку. ID MAC або деякий інший тип ID також може використовуватися замість C-RNTI для ідентифікації UE. CRNTI може відправлятися по PDSCH як відповідь довільного доступу, якщо він є в розпорядженні, або може відправлятися в будь-який час в межах часу дії I-RNTI. I-RNTI може використовуватися для ідентифікації UE доти, поки не призначений C-RNTI. Ресурси CQI і PC можуть передаватися різними способами. В одній з конструкцій ресурси CQI або PC можуть передаватися індексом блоку ресурсів, об'ємом і часо-частотним розташуванням наданих ресурсів, частотою наданих ресурсів і т.д. В одній з конструкцій корекція PC може бути (i) командою підйому для підвищення потужності передачі UE на призначений розмір кроку підйому, або (ii) командою зниження для зниження потужності передачі UE на призначений розмір кроку зниження. У ще одній конструкції корекція PC може вказувати величину підвищення або зниження потужності передачі. Повідомлення, відправлене по PDCCH і PDSCH, також може нести іншу і/або іншу інформацію. eNB може передавати PDCCH широкомовним чином, так що він може надійно прийматися всіма UE в межах покриття eNB, наприклад, використовуючи досить низькі кодову швидкість і порядок модуляції і досить високу потужність передачі. eNB може передавати повідомлення для UE по PDSCH широкомовним чином. Як альтернатива, eNB може передавати це повідомлення з використанням схеми модуляції і кодування (MCS), вибраної на основі CQI, прийнятої з UE в преамбулі довільного доступу. Це може мати наслідком більш ефективне використання ресурсів, що є в розпорядженні для PDSCH. UE може приймати і декодувати повідомлення, відправлені по PDCCH і PDSCH на UE. Після декодування цих двох повідомлень UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися сигналізацією рівня 3 і/або даними з eNB (етап A4). UE може відправляти підтвердження (ACK) на eNB з використанням амплітудної маніпуляції (АМн, OOK) для вказівки успішного прийому повідомлень. Що стосується АМн, ACK може відправлятися як 1 (або «включено»), а негативне підтвердження (NAK) може відправлятися як 0 (або «вимкнено»). Якщо eNB асинхронно відповідає на преамбулу довільного доступу з UE, то використання АМн мало б наслідком UE, що передає по висхідній лінії зв'язку тільки для ACK, але не для NAK. Після досягнення синхронізації UE може передавати ACK/NAK з використанням інших технологій модуляції, наприклад, модуляції 3-ма станами. Численні UE можуть випадково вибрати один і той же випадковий ID і також можуть відправити преамбули довільного доступу в одному і тому ж кадрі. Коли відбувається таке зіткнення, при обміні сигналізацією на етапі A4 може реалізовуватися механізм для дозволу доступу з конкуренцією. UE може працювати в одному з декількох станів, таких як роз'єднаний по LTE (кінцевій апаратурі лінії), незайнятий по LTE і активний по LTE стани, які можуть бути асоціативно пов'язані з станами RRC_NULL, RRC_IDLE і RRC_CONNECTED, відповідно. Керування 6 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 радіоресурсами (RRC) може виконувати різні функції для встановлення, підтримки і завершення викликів. У роз'єднаному по LTE стані UE не здійснило доступ до системи і не розрізнюється системою. UE може включати живлення в роз'єднаному по LTE стані і може працювати в стані RRC_NULL. UE може перейти або в незайнятий по LTE стан, або активний по LTE стан при здійсненні доступу до системи і виконанні реєстрації. У незайнятому по LTE стані UE може бути таким, що виконав реєстрацію, але може не мати ніяких даних для обміну по низхідній лінії зв'язку або висхідній лінії зв'язку. UE, таким чином, може бути незайнятим і працювати в стані RRC_IDLE. У незайнятому по LTE стані UE і система можуть мати істотну контекстну інформацію для надання UE можливості швидко перейти в активний по LTE стан. UE може перейти в активний по LTE стан, коли є дані для відправки або прийому. В активному по LTE стані UE може активно підтримувати зв'язок з системою по низхідній лінії зв'язку і/або висхідній лінії зв'язку і може працювати в стані RRC_CONNECTED. Фіг.4 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 400 довільного доступу. UE може здійснювати доступ до системи за допомогою відправки преамбули довільного доступу, яка може включати в себе випадковий ID, CQI низхідної лінії зв'язку і тип доступу (етап B1). Тип доступу може вказувати, чи здійснює UE доступ до системи з стану RRC_NULL, RRC_IDLE або RRC_CONNECTED. UE може пройти через процедуру посвідчення автентичності при здійсненні доступу до системи з стану RRC_NULL або RRC_IDLE і, таким чином, може зажадати іншого виділення ресурсів, ніж для доступу до системи з стану RRC_CONNECTED. UE може підтримувати зв'язок з eNB в стані RRC_CONNECTED і може здійснювати доступ до іншої eNB для естафетної передачі обслуговування. Преамбула довільного доступу також може включати в себе іншу і/або додаткову інформацію. UE може визначати I-RNTI, як описано вище для фіг.3. eNB може приймати преамбулу довільного доступу з UE і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу по PDCCH і PDSCH на UE (етапи B2 і B3). eNB може визначати IRNTI у UE на основі преамбули довільного доступу. В одній з конструкції PDCCH може нести повідомлення, що містить I-RNTI і ресурси DL для PDSCH, які використовуються для відправки інформації, що залишилася на UE. В одній з конструкцій PDSCH може нести повідомлення, що містить C-RNTI (якщо є в розпорядженні), часове випередження, ресурси UL, ресурси CQI, ресурси PC, корекцію PC і т. д. Повідомлення, відправлене по PDCCH і PDSCH, також може нести іншу і/або іншу інформацію. eNB може передавати PDCCH і PDSCH,як описано вище для фіг.3. UE може приймати і декодувати повідомлення, відправлені по PDCCH і PDSCH на UE. Після декодування цих двох повідомлень UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися сигналізацією рівня 3 і/або даними з eNB (етап B4). Фіг.5 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 500 довільного доступу. UE може здійснювати доступ до системи за допомогою відправки преамбули довільного доступу, яка може включати в себе випадковий ID і CQI низхідної лінії зв'язку (етап C1). Преамбула довільного доступу також може включати в себе іншу і/або додаткову інформацію. eNB може приймати преамбулу довільного доступу з UE і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу по PDCCH і PDSCH на UE (етапи C2 і C3). В одній з конструкцій PDCCH може нести повідомлення, що містить ідентифікатор преамбули RA для прийнятої преамбули довільного доступу, часове випередження, ресурси UL, ресурси DL і поле дійсності. Поле дійсності може підтримувати асинхронну відповідь доступу і може вказувати кадр, для якого застосовна відповідь довільного доступу. В одній з конструкцій поле дійсності може включати в себе два біти і може встановлюватися в 00, щоб вказувати, що поточна відповідь призначена для преамбули довільного доступу, відправленої в поточному кадрі, в 01, щоб вказувати, що поточна відповідь призначена для преамбули довільного доступу, відправленої в попередньому кадрі, і т.д. Для економії бітів ідентифікатор преамбули RA може маскувати CRC, сформований на основі всієї інформації, що відправляється по PDCCH. В одній з конструкцій PDSCH може нести повідомлення, що містить C-RNTI (якщо є в розпорядженні), ресурси CQI, ресурси PC, корекцію PC і т.д. Повідомлення, відправлене по PDCCH і PDSCH, також може нести іншу і/або іншу інформацію. eNB може передавати PDCCH і PDSCH, як описано вище для фіг.3. UE може приймати і декодувати повідомлення, відправлені по PDCCH і PDSCH на UE. Після декодування цих двох повідомлень UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися сигналізацією рівня 3 і/або даними з eNB (етап C4). Загалом, преамбула довільного доступу і відповідь довільного доступу можуть включати в себе будь-які параметри, які можуть мати будь-які розміри. В одній з конструкцій преамбула 7 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 довільного доступу і відповідь довільного доступу можуть включати в себе параметри, наведені нижче: • преамбула довільного доступу може включати в себе наступне: випадковий ID - 4 біти CQI низхідної лінії зв'язку - 2 біти; • відповідь довільного доступу може включати в себе наступне: C-RNTI - 16 бітів часове випередження - 8 бітів ресурси CQI & ресурси PC - 16 бітів ресурси UL - 7 бітів для ID блоку ресурсів і 5 бітів для MCS CRC - 16 бітів (можливо, маскованих ідентифікатором преамбули I-RNTI або RA). У конструктивному рішенні, наведеному вище, сукупна кількість в 68 бітів може відправлятися для відповіді довільного доступу. 68-бітне повідомлення може бути дуже великим, щоб ефективно відправляти по PDCCH. Поліпшена ефективність може досягатися розділенням інформації у відповіді довільного доступу на дві частини і відправкою їх по PDCCH і PDSCH. В одній з конструкцій повідомлення для двох частин можуть бути наступними: • повідомлення для частини I, відправлене по PDCCH, може включати в себе наступне: часове випередження - 8 бітів ресурси DL - 7 бітів для ID блоку ресурсів ресурси UL - 7 бітів для ID блоку ресурсів дійсність - 2 біти CRC, маскований ідентифікатором преамбули RA, - 16 бітів; • повідомлення для частини II, відправлене по PDSCH, може включати в себе наступне: C-RNTI - 16 бітів ресурси CQI - 16 бітів ресурси PC - 16 бітів. У конструкції, наведеній вище, ресурси DL і UL передаються ID або індексом блоку ресурсів. Визначена схема модуляції (наприклад, QPSK) і/або призначена схема кодування (наприклад, кодова швидкість 1/3) може використовуватися для ресурсів UL. Як альтернатива, модуляція і кодування для ресурсів UL можуть відправлятися по PDCCH або PDSCH. Подібним чином, визначена схема модуляції (наприклад, QPSK) і/або визначена схема кодування (наприклад, кодова швидкість 1/3) може використовуватися для ресурсів DL. Як альтернатива, модуляція і кодування для ресурсів DL можуть відправлятися по PDCCH. Для обох ресурсів, UL і DL, кодова швидкість може бути такою, що залежить від кількості виділених блоків ресурсів. У конструкції, наведеній вище, 40-бітне повідомлення може відправлятися по PDCCH, яке може бути стандартним розміром повідомлення для PDCCH. Загалом, повідомлення, що відправляється по PDCCH для частини I, може бути визначене з умови, щоб воно могло відправлятися подібно до інших повідомлень по PDCCH. Інформація, що залишилася для відповіді довільного доступу, може відправлятися по PDSCH. Вище було описане конструктивне рішення для різних параметрів, які можуть відправлятися для преамбули довільного доступу і відповіді довільного доступу. Загалом, преамбула довільного доступу і відповідь довільного доступу, кожна, можуть включати в себе будь-який набір параметрів, які можуть мати будь-які відповідні розміри. Фіг.6 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 600 довільного доступу. У цьому конструктивному рішенні численні RACH можуть матися є в розпорядженні, і UE може довільно вибирати один з тих, що є в розпорядженні RACH для використання. Кожний RACH може бути наділений різним RNTI довільного доступу (RA-RNTI). Ті, що є в розпорядженні RACH і/або їх RA-RNTI можуть відправлятися по широкомовному каналу або передаватися іншими способами. UE може здійснювати доступ до системи відправкою преамбули довільного доступу по вибраному RACH (етап D1). Преамбула довільного доступу може включати в себе випадковий ID, CQI низхідної лінії зв'язку, тип доступу, деяку іншу інформацію або їх комбінацію. UE може ідентифікуватися комбінацією ідентифікатора преамбули RA і RA-RNTI вибраного RACH під час доступу до системи. У дії, I-RNTI може визначатися на основі ідентифікатора преамбули RA і RA-RNTI (замість системного часу). eNB може приймати преамбулу довільного доступу з UE і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу по PDCCH і PDSCH на UE (етапи D2 і D3). В одній з конструкцій, PDCCH може нести повідомлення, що містить RA-RNTI і ресурси DL для PDSCH. В одній з конструкцій PDSCH може нести повідомлення, що містить ідентифікатор преамбули RA, C-RNTI (якщо є в розпорядженні), часове випередження, ресурси UL, ресурси CQI, ресурси PC, 8 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 корекцію PC і т.д. Повідомлення, відправлене по PDCCH і PDSCH, також може нести іншу і/або іншу інформацію. eNB може передавати PDCCH і PDSCH, як описано вище для фіг.3. UE може приймати і декодувати повідомлення, відправлене по PDCCH. UE може розпізнавати, що повідомлення могло бути відправлене по PDSCH на UE на основі RA-RNTI, включеного в повідомлення, відправлене по PDCCH. UE, в такому випадку, може приймати і декодувати повідомлення, відправлене по PDSCH. UE може розпізнавати, що це повідомлення могло бути адресоване UE, на основі ідентифікатора преамбули RA, включеного в повідомлення. Після декодування цих двох повідомлень UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися сигналізацією рівня 3 і/або даними з eNB (етап D4). Фіг.7 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 700 довільного доступу. У цьому конструктивному рішенні UE може спромогатися RRC_NULL або RRC_IDLE і може здійснювати доступ до системи відправкою преамбули довільного доступу (етап E1). Преамбула довільного доступу може включати в себе випадковий ID і, можливо, один або більше додаткових бітів для CQI низхідної лінії зв'язку і/або іншої інформації. UE може визначати I-RNTI, як описано вище для фіг.3. eNB може приймати преамбулу довільного доступу з UE і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу по PDCCH і/або PDSCH на UE (етапи E2). Відповідь довільного доступу може включати в себе часове випередження, ресурси UL і CRC. CRC може зазнавати складання по модулю 2 з I-RNTI (як показано на фіг.7), ідентифікатором преамбули RA, RARNTI і/або іншою інформацією для ідентифікації UE, що є адресованим. Інша і/або інша інформація також може відправлятися по PDCCH/PDSCH на етапі E2. UE потім може відповідати унікальним ID UE для того, щоб дозволяти можливе зіткнення (етап E3). Унікальний ID UE може бути міжнародним пізнавальним кодом абонента мобільного зв'язку (IMSI), часовим пізнавальним кодом абонента мобільного зв'язку (TMSI), міжнародним пізнавальним кодом обладнання мобільного зв'язку (IMEI), електронним серійним номером (ESN), ідентифікатором обладнання мобільного зв'язку (MEID), IP-адресою (протоколу мережі Інтернет) і т.д. Унікальний ID UE також може бути ID реєстраційної зони, якщо UE вже зареєструвалося в даній зоні. UE також може відправляти CQI низхідної лінії зв'язку, звіт про вимірювання контрольного сигналу і т.д., поряд з унікальним ID UE. eNB може приймати унікальний «дескриптор» або покажчик на унікальний ID UE. eNB потім може призначати UE C-RNTI і ресурси каналу керування. eNB може відправляти відповідь по PDCCH і PDSCH (етапи E4 і E5). В одній з конструкцій PDCCH може нести повідомлення, що містить I-RNTI і ресурси DL для PDSCH. В одній з конструкцій PDSCH може нести повідомлення, що містить унікальний ID UE, C-RNTI (якщо призначений), ресурси CQI, ресурси PC, корекцію PC і т.д. Повідомлення, відправлене по PDCCH і PDSCH, також може нести іншу і/або іншу інформацію. UE може приймати і декодувати повідомлення, відправлені по PDCCH і PDSCH на UE. Після декодування цих двох повідомлень UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися сигналізацією рівня 3 з eNB (етапи E6 і E7). Сигналізація рівня 3 може включати в себе повідомлення не пов'язаного з наданням доступу рівня для посвідчення автентичності UE, конфігурування радіозв'язку між UE і eNB, керування з'єднанням і т.д. UE і eNB можуть обмінюватися даними після завершення сигналізації рівня 3 (етап E8). Система може підтримувати гібридний автоматичний запит на повторну передачу (HARQ) для того, щоб поліпшувати надійність передачі даних. Для HARQ передавач може відправляти передачу для повідомлення і може відправляти одну або більше повторних передач, якщо необхідно, доти, поки повідомлення не декодоване приймачем правильно, або не була відправлена максимальна кількість повторних передач, або не зустрінута деяка інша умова завершення. Повідомлення також може вказуватися посиланням як пакет, кадр даних, елемент даних, блок даних і т.д. Кожна передача і кожна повторна передача повідомлення також може вказуватися посиланням як передача HARQ. Як показано на фіг.7, HARQ може використовуватися для повідомлень, відправлених на етапах E3 і більш пізніх. Передавач може відправляти передачу HARQ для повідомлення, а приймач може відправляти ACK, якщо повідомлення декодоване правильно, або NAK, якщо повідомлення декодоване з помилкою. Для передачі HARQ, що відправляється на виділених ресурсах DL, ACK або NAK можуть відправлятися на ресурсах керування UL, асоціативно пов'язаних з виділеними ресурсами DL. Подібним чином, для передачі HARQ, що відправляється на виділених ресурсах UL, ACK або NAK можуть відправлятися на ресурсах керування DL, асоціативно пов'язаних з виділеними ресурсами UL. Виділення ACK/NAK, таким чином, може бути неявним і апріорі відомим на основі виділених ресурсів DL або UL. 9 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Фіг.8 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 800 довільного доступу. У цьому конструктивному рішенні UE може спромогатися RRC_IDLE або RRC_CONNECTED і вже може мати C-RNTI, призначений UE. UE може здійснювати доступ до системи з стану RRC_IDLE у відповідь на прийом даних для відправки або з стану RRC_CONNECTED у відповідь на команду естафетної передачі обслуговування. UE може відправляти преамбулу довільного доступу, яка може включати в себе випадковий ID і, можливо, один або більше додаткових бітів для CQI низхідної лінії зв'язку і/або іншої інформації (етап F1). eNB може приймати преамбулу довільного доступу з UE і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу по PDCCH і/або PDSCH на UE (етапи F2). Відповідь довільного доступу може включати в себе часове випередження, ресурси UL і CRC, які можуть зазнавати складання по модулю 2 з I-RNTI (як показано на фіг.8), ідентифікатором преамбули RA, RARNTI і/або іншою інформацією для ідентифікації UE. Інша і/або інша інформація також може відправлятися по PDCCH/PDSCH на етапі E2. UE потім може відправляти свій C-RNTI, CQI низхідної лінії зв'язку, звіт про вимірювання контрольного сигналу і/або іншу інформацію на eNB (етапи F3). eNB не потребує призначення C-RNTI, але може виділяти UE ресурси каналу керування. eNB потім може відправляти відповідь по PDCCH і PDSCH (етапи F4 і F5). В одній з конструкцій PDCCH може нести повідомлення, що містить C-RNTI і ресурси DL для PDSCH. В одній з конструкцій PDSCH може нести повідомлення, що містить ресурси CQI, ресурси PC, корекцію PC і т.д. Повідомлення, відправлене по PDCCH і PDSCH, також може нести іншу і/або іншу інформацію. UE може приймати і декодувати повідомлення, відправлені по PDCCH і PDSCH на UE. Після декодування цих двох повідомлень UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися даними з eNB (етап F6). Оскільки автентичність UE вже була засвідчена перед призначенням C-RNTI, обмін сигналізацією рівня 3 може бути опущений, і UE і eNB можуть негайно обмінюватися даними. Фіг.8 також може використовуватися, коли UE не має призначеного C-RNTI. У цьому випадку, ID реєстраційної зони або деяка інша ідентифікаційна інформація може відправлятися замість C-RNTI. Фіг.9 показує потік повідомлень для конструктивного рішення процедури 900 довільного доступу для естафетної передачі обслуговування. У цьому конструктивному рішенні UE може бути підтримуючим зв'язок з початковим eNB і може зазнавати естафетної передачі обслуговування на цільовий eNB. UE може наділятися випадковим ID початковим eNB для використання, щоб здійснювати доступ до цільового eNB. Щоб уникнути зіткнення, підмножина всіх можливих випадкових ID може резервуватися для естафетної передачі обслуговування, а випадковий ID, призначений UE, може вибиратися з цієї зарезервованої підмножини. Інформація щодо підмножини зарезервованих випадкових ID (або випадкових ID, що залишилися, які використовуються для нормального доступу до системи) може широкомовно передаватися на все UE або робитися відомою UE іншими способами. Початковий eNB може інформувати цільовий eNB об C-RNTI, випадковому ID, ресурсах CQI, ресурсах PC і/або іншій інформації для UE. Дозвіл зіткнення може не бути необхідним внаслідок відображення один до одного між призначеним випадковим ID і C-RNTI у UE. Цільовий eNB, таким чином, може мати істотну інформацію для UE перед процедурою довільного доступу. Для простоти, фіг.9 показує процедуру довільного доступу між UE і цільовим поліпшеним Вузлом Б. UE може відправляти преамбулу довільного доступу, яка може включати в себе випадковий ID, призначений UE, і, можливо, іншу інформацію (етап G1). Цільовий eNB може приймати преамбулу довільного доступу і може відповідати відправкою відповіді довільного доступу по PDCCH і/або PDSCH на UE (етапи G2). Відповідь довільного доступу може включати в себе часове випередження, ресурси UL і CRC, які можуть зазнавати складання по модулю 2 з C-RNTI UE. Інша і/або інша інформація також може відправлятися по PDCCH/PDSCH на етапі G2. Після прийому інформації, відправленої на етапі G2, UE має достатні сконфігуровані ресурси і може обмінюватися даними з eNB. UE може відправляти ACK рівня 2 для інформації, прийнятої на етапі G2, і також може відправляти дані і/або іншу інформацію (етапи G3). eNB потім може відправляти дані на UE по PDSCH (етап G5) і може відправляти сигналізацію для PDSCH по PDCCH (етап G4). Процедура довільного доступу на фіг.9 також може використовуватися для первинного доступу до системи. Наприклад, UE може діяти в стані RRC_IDLE і може приймати пошуковий виклик з системи, наприклад, для вхідного виклику або для даних низхідної лінії зв'язку, доступних для UE. Пошуковий виклик може включати в себе призначений випадковий ID, який може вибиратися із зарезервованої підмножини. 10 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Фіг.3-9 показують процедури довільного доступу, які можуть використовуватися для первинного доступу до системи (наприклад, з стану RRC_NULL), доступу до системи при незайнятості (наприклад, з стану RRC_IDLE) і доступу до системи для естафетної передачі обслуговування (наприклад, з стану RRC_CONNECTED). Для цих процедур довільного доступу UE може передавати преамбулу довільного доступу, а eNB може відповідати відповіддю довільного доступу, яка може виділяти різні типи ресурсів і/або постачати різні типи інформації. Загалом, eNB може виділяти будь-які ресурси, такі як C-RNTI, ресурси UL, ресурси CQI, ресурси PC і т.д., які можуть надавати UE можливість швидко передавати по висхідній лінії зв'язку. eNB також може відправляти керуючу інформацію, таку як тимчасове випередження, корекція PC і т.д., для керування передачею висхідної лінії зв'язку з UE. Фіг.10 показує конструктивне рішення послідовності 1000 операцій для доступу до системи за допомогою UE. UE може відправляти преамбулу довільного доступу для доступу до системи (етап 1012). Преамбула довільного доступу може включати в себе або може визначатися на основі випадкового ID, CQI низхідної лінії зв'язку, типу доступу і т.д., або будь-якої їх комбінації. Послідовність доступу може вибиратися для преамбули довільного доступу з пулу послідовностей, що є в розпорядженні. Вибрана послідовність доступу може відправлятися, щоб передавати преамбулу довільного доступу. UE може приймати відповідь довільного доступу, що містить ресурси каналу керування, виділені UE (етап 1014). Ресурси каналу керування можуть включати в себе ресурси CQI, що використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, ресурси PC, що використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE, і т.д. UE також може приймати керуючу інформацію (наприклад, часове випередження і/або корекцію PC), ресурси UL, C-RNTI і т.д. з відповіді довільного доступу (етап 1016). UE може приймати перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування (наприклад, PDCCH) для каналу даних (наприклад, PDSCH), що спільно використовується, і може приймати друге повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу даних, що спільно використовується. Перше повідомлення може включати в себе ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, ресурси DL для каналу даних, що спільно використовується і т.д. Друге повідомлення може включати в себе виділені ресурси каналу керування, керуючу інформацію, ресурси UL, C-RNTI і т.д. Відповідь довільного доступу також може відправлятися іншими способами. UE може обмінюватися керуючою інформацією з використанням виділених ресурсів каналу керування (етап 1018). UE також може відправляти дані з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку (етап 1020). Фіг.11 показує конструкцію пристрою 1100 для UE. Пристрій 1100 включає в себе засіб для відправки преамбули довільного доступу для доступу до системи (модуль 1112), засіб для прийому відповіді довільного доступу, що містить ресурси каналу керування, виділені UE (модуль 1114), засіб для прийому керуючої інформації, ресурсів UL, C-RNTI і т.д. з відповіді довільного доступу (модуль 1116), засіб для обміну керуючою інформацією з використанням виділених ресурсів каналу керування (модуль 1118) і засіб для відправки даних з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку (модуль 1120). Фіг.12 показує конструктивне рішення послідовності 1200 операцій, що виконується базовою станцією, наприклад, eNB, для підтримки доступу до системи. Базова станція може приймати преамбулу довільного доступу, відправлену з UE для доступу до системи (етап 1212). Базова станція може відправляти відповідь довільного доступу, що містить ресурси каналу керування (наприклад, ресурси CQI, ресурси PC і т.д.), виділені UE (етап 1214). Базова станція також може відправляти керуючу інформацію (наприклад, часове випередження і/або корекцію PC), ресурси UL, C-RNTI і т.д., у відповіді довільного доступу (етап 1216). Базова станція може обмінюватися керуючою інформацією з UE з використанням виділених ресурсів каналу керування (етап 1218). Базова станція також може приймати дані з UE через виділені ресурси висхідної лінії зв'язку (етап 1220). Фіг.13 показує конструкцію пристрою 1300 для базової станції. Пристрій 1300 включає в себе засіб для прийому преамбули довільного доступу, відправленої з UE для доступу до системи (модуль 1312), засіб для відправки відповіді довільного доступу, що містить ресурси каналу керування, виділені UE (модуль 1314), засіб для відправки керуючої інформації, ресурсів UL, C-RNTI і т.д. у відповіді довільного доступу (модуль 1316), засіб для обміну керуючою інформацією з UE з використанням виділених ресурсів каналу керування (модуль 1318) і засіб для прийому даних з UE через виділені ресурси висхідної лінії зв'язку (модуль 1320). Фіг.14 показує конструктивне рішення послідовності 1400 операцій для доступу до системи за допомогою UE. UE може відправляти преамбулу довільного доступу для доступу до системи з преамбулою довільного доступу, що містить ідентифікаційну інформацію (етап 1412). UE може 11 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 приймати відповідь довільного доступу з базової станції, причому відповідь довільного доступу є асинхронною відносно преамбули довільного доступу і адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації (етап 1414). Ідентифікаційна інформація може містити випадковий ID і/або деяку іншу інформацію. Відповідь довільного доступу може містити тимчасовий ID (наприклад, I-RNTI), ідентифікатор преамбули RA, C-RNTI і/або деякий інший ID, асоціативно пов'язаний з або виведений з ідентифікаційної інформації. UE може приймати відповідь довільного доступу в межах призначеного часового вікна, починаючи з того, коли була відправлена преамбула довільного доступу. UE може вибирати випадковий ID для використання як ідентифікаційної інформації. UE також може безпосередньо або опосередковано наділятися випадковим ID, який може вибиратися з пулу зарезервованих випадкових ID. Наприклад, UE може наділятися преамбулою довільного доступу або послідовністю доступу, визначеною на основі вибраного випадкового ID і додаткової інформації, такої як CQI. UE може визначати преамбулу довільного доступу на основі випадкового ID і додаткової інформації, наприклад, CQI низхідної лінії зв'язку, типу доступу і т.д. UE може приймати тимчасовий ID (наприклад, I-RNTI), сформований на основі випадкового ID, ідентифікатора преамбули RA, визначеного на основі випадкового ID, C-RNTI, призначеному UE і асоціативно пов'язаному з випадковим ID, і/або деякого іншого ID з відповіді довільного доступу. Що стосується конструкції, показаної на фіг.6, UE може відправляти преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з числа множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні. UE може приймати перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для каналу даних, що спільно використовується, з першим повідомленням, що включає в себе RA-RNTI для вибраного каналу довільного доступу. UE може приймати друге повідомлення для відповіді довільного доступупо каналу даних, що спільно використовується, причому друге повідомлення включає в себе ідентифікатор преамбули довільного доступу. Фіг.15 показує конструкцію пристрою 1500 для UE. Пристрій 1500 включає в себе засіб для відправки преамбули довільного доступу для доступу до системи, причому преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію (модуль 1512), і засіб для прийому відповіді довільного доступу з базової станції, причому відповідь довільного доступу є асинхронною відносно преамбули довільного доступу і адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації (модуль 1514). Фіг.16 показує конструктивне рішення послідовності 1600 операцій, що виконується базовою станцією для підтримки доступу до системи. Базова станція може приймати преамбулу довільного доступу, відправлену з UE для доступу до системи, з преамбулою довільного доступу, що містить ідентифікаційну інформацію (етап 1612). Базова станція може відправляти відповідь довільного доступу на UE, причому відповідь довільного доступу є асинхронною відносно преамбули довільного доступу і адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації (етап 1614). Ідентифікаційна інформація може містити випадковий ID і/або іншу інформацію. Відповідь довільного доступу може містити тимчасовий ID (наприклад, I-RNTI), ідентифікатор преамбули RA, C-RNTI і/або деякий інший ID, асоціативно пов'язаний з або виведений з ідентифікаційної інформації. Фіг.17 показує конструкцію пристрою 1700 для базової станції. Пристрій 1700 включає в себе засіб для прийому преамбули довільного доступу, відправленої з UE, для доступу до системи, причому преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію (модуль 1712), і засіб для відправки відповіді довільного доступу на UE, причому відповідь довільного доступу є асинхронною відносно преамбули довільного доступу і адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації (модуль 1714). Фіг.18 показує конструктивне рішення послідовності 1800 операцій для доступу до системи за допомогою UE під час естафетної передачі обслуговування. UE може підтримувати зв'язок з першою/початковою базовою станцією (етап 1812). UE може безпосередньо або опосередковано приймати випадковий ID для естафетної передачі обслуговування UE з першої базової станції на другу/цільову базову станцію (етап 1814). UE може приймати випадковий ID з першої базової станції, причому випадковий ID вибирається з пулу зарезервованих випадкових ID. UE також може наділятися преамбулою довільного доступу/послідовності доступу, що складаються з випадкового ID, вибраного першою базовою станцією, і додаткової інформації, такої як CQI. UE може відправляти преамбулу довільного доступу, що містить випадковий ID, для здійснення доступу до другої базової станції, причому випадковий ID використовується для ідентифікації UE (етап 1816). UE може приймати відповідь довільного доступу, що містить ресурси UL, часове випередження і т.д. (етап 1818). UE може визначати, що відповідь 12 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 довільного доступу призначена для UE на основі CRC, маскованого C-RNTI, призначеного UE. UE може обмінюватися даними з другою базовою станцією після прийому відповіді довільного доступу (етап 1820). Фіг.19 показує конструкцію пристрою 1900 для UE. Пристрій 1900 включає в себе засіб для підтримки зв'язку з першою/початковою базовою станцією (модуль 1912), засіб для прийому випадкового ID для естафетної передачі обслуговування UE з першої базової станції на другу/цільову базову станцію (модуль 1914), засіб для відправки преамбули довільного доступу, що містить випадковий ID для здійснення доступу до другої базової станції, причому випадковий ID використовується для ідентифікації UE (модуль 1916), засіб для прийому відповіді довільного доступу, що містить ресурси UL, часове випередження і т.д. (модуль 1918), засіб для визначення, що відповідь довільного доступу призначена для UE, на основі CRC, маскованого C-RNTI, призначеним UE, і засіб для обміну даними з другою базовою станцією після прийому відповіді довільного доступу (модуль 1920). Фіг.20 показує конструктивне рішення послідовності 2000 операцій, що виконується цільовою базовою станцією для підтримки доступу до системи під час естафетної передачі обслуговування. Цільова базова станція може приймати з початкової базової станції випадковий ID, призначений UE, для естафетної передачі обслуговування з початкової базової станції на цільову базову станцію (етап 2012). Цільова базова станція також може приймати іншу інформацію для UE, таку як C-RNTI, ресурси CQI, ресурси PC і т.д., з початкової базової станції. Цільова базова станція може приймати преамбулу довільного доступу, що містить ID, з UE (етап 2014). Цільова базова станція може ідентифікувати преамбулу довільного доступу як таку, що походить з UE на основі випадкового ID (етап 2016). Цільова базова станція може відправляти на UE відповідь довільного доступу, що включає в себе ресурси UL, часове випередження, CRC, маскований C-RNTI і т.д. (етап 2018). Цільова базова станція може обмінюватися даними з UE після відправки відповіді довільного доступу (етап 2020). Фіг.21 показує конструкцію пристрою 2100 для цільової базової станції. Пристрій 2100 включає в себе засіб для прийому з початкової базової станції випадкового ID, призначеного UE, для естафетної передачі обслуговування з початкової базової станції на цільову базову станцію (модуль 2112), засіб для прийому преамбули довільного доступу, що містить випадковий ID з UE (модуль 2114), засіб для ідентифікації преамбули довільного доступу як такий, що походить з UE, на основі випадкового ID (модуль 2116), засіб для відправки на UE відповіді довільного доступу, що включає в себе ресурси UL, часове випередження, CRC, масковане C-RNTI і т.д. (модуль 2118), і засіб для обміну даними з UE після відправки відповіді довільного доступу (модуль 2120). Фіг.22 показує конструктивне рішення послідовності 2200 операцій для доступу до системи за допомогою UE. UE може відправляти преамбулу довільного доступу, щоб здійснювати доступ до базової станції (етап 2212). UE може приймати відповідь довільного доступу з базової станції (етап 2214). Відповідь довільного доступу може включати в себе часове випередження, ресурси UL і т.д. UE може відправляти на базову станцію перше повідомлення, що містить унікальний ID для UE (етап 2216). Унікальним ID може бути IMSI, TMSI, C-RNTI, ID реєстраційної зони, або деякий інший ID, призначений UE. UE може приймати з базової станції друге повідомлення, адресоване UE, на основі унікального ID (етап 2218). Друге повідомлення може включати в себе ресурси CQI, ресурси PC і т.д. UE може обмінюватися сигналізацією і/або даними з базовою станцією після відправки другого повідомлення (етап 2220). UE може працювати в незайнятому стані перед відправкою преамбули довільного доступу і може відправляти преамбулу довільного доступу для переходу з незайнятого стану в активний стан. UE може обмінюватися сигналізацією рівня 3 з базовою станцією після прийому другого повідомлення і може обмінюватися даними з базовою станцією після завершення обміну сигналізацією рівня 3, як показано на фіг.8. UE може відправляти преамбулу довільного доступу для виконання естафетної передачі обслуговування на базову станцію. UE може відправляти свій C-RNTI в першому повідомленні і може приймати ресурси каналу керування з другого повідомлення. UE потім може обмінюватися даними з базовою станцією після прийому другого повідомлення, як показано на фіг.9. Преамбула довільного доступу і відповідь довільного доступу можуть відправлятися без HARQ. Перше і друге повідомлення можуть відправлятися з HARQ, як показано на фіг.8 і 9. Фіг.23 показує конструкцію пристрою 2300 для UE. Пристрій 2300 включає в себе засіб для відправки преамбули довільного доступу, щоб здійснювати доступ до базової станції (модуль 2312), засіб для прийому відповіді довільного доступу з базової станції (модуль 2314), засіб для відправки на базову станцію першого повідомлення, що містить унікальний ID для UE (модуль 13 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 2316), засіб для прийому з базової станції другого повідомлення, адресованого UE на основі унікального ID (модуль 2318), і засіб для обміну сигналізацією і/або даними з базовою станцією після відправки другого повідомлення (модуль 2320). Фіг.24 показує конструктивне рішення послідовності 2400 операцій, що виконується базовою станцією для підтримки доступу до системи. Базова станція може приймати преамбулу довільного доступу, відправлену з UE для здійснення доступу до базової станції (етап 2412). Базова станція може відправляти відповідь довільного доступу на UE (етап 2414). Базова станція може приймати перше повідомлення, що містить унікальний ID для UE (етап 2416). Базова станція може відправляти друге повідомлення, адресоване UE, на основі унікального ID (етап 2418). Базова станція може обмінюватися сигналізацією і/або даними з UE після відправки другого повідомлення (етап 2420). Фіг.25 показує конструкцію пристрою 2500 для базової станції. Пристрій 2500 включає в себе засіб для прийому преамбули довільного доступу, відправленої з UE, щоб здійснювати доступ до базової станції (модуль 2512), засіб для відправки відповіді довільного доступу на UE (модуль 2514), засіб для прийому першого повідомлення, що містить унікальний ID для UE (модуль 2516), засіб для відправки другого повідомлення, адресованого UE на основі унікального ID (модуль 2518), і засіб для обміну сигналізацією і/або даними з UE після відправки другого повідомлення (модуль 2520). Модулі на фіг.11, 13, 15, 17, 19, 21, 23 і 25 можуть містити процесори, електронні пристрої, апаратні пристрої, електронні компоненти, логічні схеми, пам'ять і т.д. або будь-яку їх комбінацію. Фахівці в даній галузі техніки зрозуміють, що інформація і сигнали можуть бути представлені з використанням будь-якої з різноманіття різних технологій і методик. Наприклад, дані, команди, директиви, інформація, сигнали, біти, символи і символи псевдошумової послідовності, які можуть вказуватися посиланням протягом всього вищенаведеного опису, можуть бути представлені напругами, струмами, електромагнітними хвилями, магнітними полями або частинками, оптичними полями або частинками, або будь-якою їх комбінацією. Фахівці, крім того, братимуть до уваги, що різні ілюстративні логічні блоки, модулі, схеми і етапи алгоритмів, описані в зв'язку розкриттям в матеріалах даної заявки, можуть бути реалізовані у вигляді електронних апаратних засобів, комп'ютерного програмного забезпечення або комбінацій обох. Щоб ясно проілюструвати цю взаємозамінність апаратних засобів і програмного забезпечення, різні ілюстративні компоненти, блоки, модулі, схеми і етапи були описані вище, як правило, в рамках своїх функціональних можливостей. Чи реалізовані ці функціональні можливості у вигляді апаратних засобів або програмного забезпечення, залежить від конкретного застосування і обмежень конструктивного рішення, що накладається на всю систему. Кваліфіковані фахівці можуть реалізувати описані функціональні можливості відмінними способами для кожного конкретного застосування, але такі реалізаційні рішення не повинні інтерпретуватися як такі, що служать причиною виходу з об'єму даного розкриття. Різні ілюстративні логічні блоки, модулі і схеми, описані в зв'язку з розкриттям в матеріалах даної заявки, можуть бути реалізовані або виконуватися за допомогою процесора загального застосування, цифрового сигнального процесора (ЦСП, DSP), спеціалізованої інтегральної схеми (ASIC), програмованої користувачем вентильної матриці (FPGA) або іншого програмованого логічного пристрою, дискретної вентильної або транзисторної логіки, дискретних компонентів апаратних засобів або будь-якої їх комбінації, призначеної для виконання функцій, описаних в матеріалах даної заявки. Процесором загального застосування може бути мікропроцесор, але, в альтернативному варіанті, процесором може бути будь-який традиційний процесор, контроллер, мікроконтролер або кінцевий автомат. Процесор також може бути реалізований у вигляді комбінації обчислювальних пристроїв, наприклад, поєднання ЦСП і мікропроцесора, множини мікропроцесорів, одного або більше мікропроцесорів в з'єднанні з ЦСП-ядром, або будь-яку іншу таку конфігурацію. Етапи способу або алгоритму, описані в зв'язку з розкриттям в матеріалах даної заявки, можуть бути втілені безпосередньо в апаратних засобах, в модулі програмного забезпечення, що виконується процесором, або в комбінації цих двох. Модуль програмного забезпечення може знаходитися в пам'яті ОЗП (RAM, оперативного запам'ятовуючого пристрою), флешпам'яті, пам'яті ПЗП (ROM, постійного запам'ятовуючого пристрою), пам'яті СППЗП (EPROM, програмований ПЗП, що стирається ), пам'яті ЕСППЗП (EEPROM, програмований ПЗП, що електрично стирається), регістрах, на жорсткому диску, знімному диску, CD-ROM (ПЗП на компакт диску) або будь-якого іншого різновиду запам'ятовуючого носія, відомої в даній галузі техніки. Зразковий запам'ятовуючий носій приєднаний до процесора з умови, щоб процесор міг зчитувати інформацію з і записувати інформацію на запам'ятовуючий носій. В альтернативному 14 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 варіанті, запам'ятовуючий носій може бути інтегральним по відношенню до процесора. Процесор і запам'ятовуючий носій можуть знаходитися в ASIC. ASIC може знаходитися в призначеному для користувача терміналі. В альтернативному варіанті, процесор і запам'ятовуючий носій можуть знаходитися, у вигляді дискретних компонентів, в призначеному для користувача терміналі. В одній або більше зразкових конструкцій описані функції можуть бути реалізовані в апаратних засобах, програмному забезпеченні, апаратно реалізованому програмному забезпеченні або будь-якій їх комбінації. Якщо реалізовані в програмному забезпеченні, функції можуть зберігатися в або передаватися у вигляді однієї або більше команд або коду на машиночитаному носії. Машиночитані носії включають в себе як комп'ютерні запам'ятовуючі носії, так і середовища зв'язку, в тому числі, будь-який носій, який сприяє передачі комп'ютерної програми з одного місця в інше. Запам'ятовуючі носії можуть бути будь-якими носіями, що є в розпорядженні, до яких може бути здійснений доступ комп'ютером загального застосування або спеціального призначення. Як приклад, а не обмеження, такі машиночитані носії можуть містити ОЗП, ПЗП, ЕСППЗП, CD-ROM або інший оптичний дисковий запам'ятовуючий пристрій, магнітний дисковий запам'ятовуючий пристрій або інші магнітні пристрої зберігання даних, або будь-який інший носій, який може використовуватися для перенесення або зберігання необхідного засобу керуючої програми у вигляді команд або структур даних, і до яких може здійснюватися доступ комп'ютером загального застосування або спеціального призначення, або процесором загального застосування або спеціального призначення. До того ж, будь-яке з'єднання, по суті, виражається машиночитаним носієм. Наприклад, якщо програмне забезпечення передається з веб-сайту, сервера або іншого видаленого джерела з використанням коаксіального кабеля, волоконно-оптичного кабеля, витої пари, цифрової абонентської лінії (DSL), або бездротових технологій, таких як інфрачервона, радіочастотна і мікрохвильова, то коаксіальний кабель, волоконно-оптичний кабель, вита пара, DSL або бездротові технології, такі як інфрачервона, радіочастотна і мікрохвильова, включені у визначення носія. Диск і немагнітний диск, як використовуються в матеріалах даної заявки, включають в себе компакт-диск (CD), лазерний диск, оптичний диск, цифровий багатофункціональний диск (DVD), гнучкий магнітний диск і диск blu-ray, де диски звичайно відтворюють дані магнітним чином, нарівні з тим, що немагнітні диски відтворюють дані оптично за допомогою лазерів. Комбінації вищенаведених засобів також повинні бути включені в об'єм машиночитаних носіїв. Попередній опис розкриття наведений, щоб дати будь-якому фахівцеві в даній галузі техніки можливість виготовати або використати розкриття. Різні модифікації відносно розкриття будуть без великих зусиль очевидні фахівцям в даній галузі техніки, а загальні принципи, визначені в матеріалах даної заявки, можуть застосовуватися до інших варіантів, не виходячи з суті або об'єму розкриття. Таким чином, розкриття не мається на увазі обмеженим прикладами і конструкціями, описаними в матеріалах даної заявки, але повинно відповідати самому широкому об'єму, що не суперечить принципам і новітнім ознакам, розкритим в матеріалах даної заявки. 15 UA 99442 C2 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 1. Пристрій для бездротового зв'язку, який містить: щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу для доступу до системи користувацьким обладнанням (UE), щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE, і відправляти передачу висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE; і пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора. 2. Пристрій за п. 1, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одне з ресурсів індикатора якості обслуговування (CQI), що використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, і ресурсів регулювання потужності (PC), що використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE. 3. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб приймати друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, а друге повідомлення містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE. 4. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб визначати преамбулу довільного доступу на основі щонайменше одного з випадкового ідентифікатора (ID), індикатора якості каналу (CQI)і типу доступу. 5. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати керуючу інформацію у відповіді довільного доступу, причому керуюча інформація містить корекцію регулювання потужності (PC). 6. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI) у відповіді довільного доступу. 7. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE у відповіді довільного доступу, і щоб відправляти дані з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку. 8. Пристрій за п. 1, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб вибирати послідовність доступу для преамбули довільного доступу з пулу послідовностей доступу, які є в розпорядженні, і щоб відправляти вибрану послідовність доступу для передачі преамбули довільного доступу. 9. Спосіб бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких: відправляють преамбулу довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE); приймають відповідь довільного доступу, яка містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE; настроюють час передачі UE, основуючись на часовому випередженні; і відправляють передачу висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE. 10. Спосіб за п. 9, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC), причому ресурси CQI використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, а ресурси PC використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE. 11. Спосіб за п. 9, в якому прийом відповіді довільного доступу включає етапи, на яких: приймають перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, і приймають друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, друге повідомлення містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE. 12. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить: засіб для відправки преамбули довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE); 16 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 засіб для прийому відповіді довільного доступу, що містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE; засіб для настроювання часу передачі UE, основуючись на часовому випередженні; і засіб для відправки передачі висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE. 13. Пристрій за п. 12, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC), причому ресурси CQI використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, а ресурси PC використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE. 14. Пристрій за п. 12, в якому засіб для прийому відповіді довільного доступу містить: засіб для прийому першого повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, і засіб для прийому другого повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, друге повідомлення містить ресурси каналу керування, виділені UE. 15. Машиночитаний носій, що містить інструкції, які, при виконанні машиною, спонукають машину виконувати операції, які включають в себе: відправку преамбули довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE); прийом відповіді довільного доступу, що містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE; настроювання часу передачі UE, основуючись на часовому випередженні; і відправку передачі висхідної лінії зв'язку з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на настроєному часі передачі UE. 16. Машиночитаний носій за п. 15, причому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC), причому ресурси CQI використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, а ресурси PC використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE. 17. Машиночитаний носій за п. 15, який, коли приводиться у виконання машиною, спонукає машину виконувати операції, які додатково включають в себе: прийом першого повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу; і прийом другого повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, друге повідомлення містить ресурси каналу керування, виділені для UE. 18. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить: щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу, відправлену користувацьким обладнанням (UE) для доступу до системи, щоб відправляти відповідь довільного доступу, що містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені для UE, часове випередження для UE і ідентифікатор преамбули довільного доступу (RA) для преамбули довільного доступу, посланої за допомогою UE, і приймати передачі висхідної лінії зв'язку, послані за допомогою UE з використанням виділених ресурсів висхідної лінії зв'язку, переданих у відповіді довільного доступу, і основуючись на часі передачі UE, настроєному за допомогою часового випередження; і пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора. 19. Пристрій за п. 18, в якому відповідь довільного доступу містить щонайменше одні з ресурсів індикатора якості обслуговування (CQI), що використовуються для відправки CQI по висхідній лінії зв'язку за допомогою UE, і ресурсів регулювання потужності (PC), що використовуються для відправки корекцій PC по низхідній лінії зв'язку на UE. 20. Пристрій за п. 18, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб відправляти перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб відправляти друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить ідентифікаційну інформацію для преамбули довільного доступу, а друге повідомлення містить ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE. 17 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 21. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить: щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE) і щоб приймати відповідь довільного доступу від базової станції, преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію, відповідь довільного доступу є асинхронною і має змінну затримку відносно преамбули довільного доступу, причому відповідь довільного доступу адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації; і пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора. 22. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати відповідь довільного доступу в межах попередньо визначеного часового вікна, починаючи з того, коли відправлялася преамбула довільного доступу. 23. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб вибирати випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації і щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить часовий ID, сформований на основі випадкового ID. 24. Пристрій за п. 23, в якому часовий ID формується додатково на основі системного часу, коли відправлялася преамбула довільного доступу. 25. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб вибирати випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації, щоб визначати преамбулу довільного доступу на основі випадкового ID і додаткової інформації і щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить ідентифікатор преамбули довільного доступу для преамбули довільного доступу. 26. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні, щоб приймати перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб приймати друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить часовий ідентифікатор радіомережі довільного доступу (RA-RNTI) для вибраного каналу довільного доступу, а друге повідомлення містить ідентифікатор преамбули довільного доступу, який включає в себе ідентифікаційну інформацію. 27. Пристрій за п. 21, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати призначений випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації, щоб відправляти преамбулу довільного доступу, яка містить призначений випадковий ID, і щоб приймати відповідь довільного доступу, яка містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI), асоціативно зв'язаний з призначеним випадковим ID, причому призначений випадковий ID вибирається з пулу зарезервованих випадкових ID. 28. Спосіб бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких: відправляють преамбулу довільного доступу для доступу до системи за допомогою користувацького обладнання (UE), преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну інформацію; і приймають відповідь довільного доступу від базової станції, відповідь довільного доступу є асинхронною і має змінну затримку відносно преамбули довільного доступу, причому відповідь довільного доступу адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації. 29. Спосіб за п. 28, який додатково включає етапи, на яких: одержують випадковий ідентифікатор (ID) для використання як ідентифікаційної інформації, і при цьому відповідь довільного доступу містить часовий ID, сформований на основі випадкового ID. 30. Спосіб за п. 28, в якому відправка преамбули довільного доступу включає етап, на якому відправляють преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні, і в якому прийом відповіді довільного доступу включає етапи, на яких приймають перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу доступу і приймають друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить часовий ідентифікатор радіомережі довільного доступу (RA-RNTI) для вибраного каналу довільного доступу, а друге повідомлення містить ідентифікатор преамбули довільного доступу, який включає в себе ідентифікаційну інформацію. 31. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить: щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу, відправлену користувацьким обладнанням (UE) для доступу до системи, і щоб відправляти відповідь довільного доступу на UE, преамбула довільного доступу містить ідентифікаційну 18 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 інформацію, відповідь довільного доступу є асинхронною і має змінну затримку відносно преамбули довільного доступу, причому відповідь довільного доступу адресує преамбулу довільного доступу на основі ідентифікаційної інформації; і пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора. 32. Пристрій за п. 31, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати з преамбули довільного доступу випадковий ідентифікатор (ID), який використовується як ідентифікаційна інформація, щоб визначати часовий ID на основі випадкового ID і щоб відправляти відповідь довільного доступу, яка містить часовий ID. 33. Пристрій за п. 31, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу по каналу довільного доступу, вибраному з множини каналів довільного доступу, що є в розпорядженні, щоб відправляти перше повідомлення для відповіді довільного доступу по каналу керування для спільно використовуваного каналу даних і щоб відправляти друге повідомлення для відповіді довільного доступу по спільно використовуваному каналу даних, перше повідомлення містить часовий ідентифікатор радіомережі довільного доступу (RA-RNTI) для вибраного каналу довільного доступу, а друге повідомлення містить ідентифікатор преамбули довільного доступу, який включає в себе ідентифікаційну інформацію. 34. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить: щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб визначати унікальний ідентифікатор (ID) для користувацького обладнання (UE) для базової станції, причому унікальний ID не призначається будь-якому іншому UE, що здійснює зв'язок з базовою станцією, щоб відправляти преамбулу довільного доступу від UE для здійснення доступу до базової станції, причому унікальний ID є на UE перед відправкою преамбули довільного доступу, щоб приймати відповідь довільного доступу від базової станції, щоб відправляти на базову станцію перше повідомлення, яке містить унікальний ID для UE, і щоб приймати від базової станції друге повідомлення, адресоване UE на основі унікального ID; і пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора. 35. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб визначати унікальний ID для UE на основі щонайменше одного з міжнародного розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (IMSI), часового розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (TMSI), часового ідентифікатора радіомережі стільника (C-RNTI) і ID реєстраційної зони, призначеного UE. 36. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати щонайменше одне з часового випередження і ресурсів висхідної лінії зв'язку у відповіді довільного доступу і щоб приймати щонайменше одні з ресурсів індикатора якості каналу (CQI) і ресурсів регулювання потужності (PC) у другому повідомленні. 37. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб працювати в незайнятому стані перед відправкою преамбули довільного доступу і щоб відправляти преамбулу довільного доступу для переходу з незайнятого стану в активний стан. 38. Пристрій за п. 37, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб обмінюватися сигналізацією рівня 3 з базовою станцією після прийому другого повідомлення і щоб обмінюватися даними з базовою станцією після завершення обміну сигналізацією рівня 3. 39. Пристрій за п. 34, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб відправляти преамбулу довільного доступу для виконання естафетної передачі обслуговування на базову станцію, щоб відправляти перше повідомлення, яке містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI) як унікальний ID для UE, щоб приймати ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE у другому повідомленні, і щоб відправляти передачу висхідної лінії зв'язку до базової станції після прийому другого повідомлення. 40. Пристрій за п. 34, в якому преамбула довільного доступу і відповідь довільного доступу відправляються без гібридного автоматичного запиту на повторну передачу (HARQ), і при цьому перше і друге повідомлення відправляються з HARQ. 41. Спосіб бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких: визначають унікальний ідентифікатор (ID) для користувацького обладнання (UE) для базової станції, причому унікальний ID не призначається будь-якому іншому UE, що здійснює зв'язок з базовою станцією; відправляють преамбулу довільного доступу від UE для здійснення доступу до базової станції, причому унікальний ID є на UE перед відправкою преамбули довільного доступу; приймають відповідь довільного доступу від базової станції; відправляють на базову станцію перше повідомлення, яке містить унікальний ID для UE; і приймають від базової станції друге повідомлення, адресоване UE, на основі унікального ID. 19 UA 99442 C2 5 10 15 20 25 30 42. Спосіб за п. 41, в якому визначення унікального ID включає етапи, на яких: визначають унікальний ID для UE на основі щонайменше одного з міжнародного розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (IMSI), часового розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (TMSI), часового ідентифікатора радіомережі стільника (C-RNTI) і ID реєстраційної зони, призначеного UE. 43. Спосіб за п. 41, в якому преамбулу довільного доступу відправляють для виконання естафетної передачі обслуговування на базову станцію, причому унікальний ІD для UE містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (С-RNTI), призначений UE, при цьому спосіб додатково включає етапи, на яких: приймають ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE, у другому повідомленні; і відправляють передачу висхідної лінії зв'язку до базової станції після прийому другого повідомлення. 44. Пристрій для бездротового зв'язку, що містить: щонайменше один процесор, сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу, відправлену користувацьким обладнанням (UE) для здійснення доступу до базової станції, щоб відправляти відповідь довільного доступу на UE, щоб приймати перше повідомлення, яке містить унікальний ідентифікатор (ID) для UE, причому унікальний ID не призначається будьякому іншому UE, що здійснює зв'язок з базовою станцією, і є на UEперед відправкою преамбули довільного доступу, і щоб відправляти друге повідомлення, адресоване UE на основі унікального ID; і пам'ять, приєднану до щонайменше одного процесора. 45. Пристрій за п. 44, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати щонайменше один з міжнародного розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (IMSI), часового розпізнавального коду абонента мобільного зв'язку (TMSI), часового ідентифікатора радіомережі стільника (C-RNTI) і ID реєстраційної зони, призначеного UE як унікальний ID для UE. 46. Пристрій за п. 44, в якому щонайменше один процесор сконфігурований, щоб приймати преамбулу довільного доступу від UE для естафетної передачі обслуговування на базову станцію, щоб приймати перше повідомлення, яке містить часовий ідентифікатор радіомережі стільника (C-RNTI) як унікальний ID для UE, щоб відправляти ресурси висхідної лінії зв'язку, виділені UE, для UE у другому повідомленні, і щоб приймати передачу висхідної лінії зв'язку від UE після прийому другого повідомлення. 20 UA 99442 C2 5 10 21 UA 99442 C2 5 22 UA 99442 C2 23 UA 99442 C2 24 UA 99442 C2 25 UA 99442 C2 26 UA 99442 C2 27 UA 99442 C2 28

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method and apparatus for random access in orthogonal multiple-access communication system

Автори англійською

Malladi, Durga, Prasad, Damnjanovic, Aleksandar, Montojo, Juan

Назва патенту російською

Способ (варианти) и устройство (варианти) для произвольного доступа в системе связи множественного доступа с ортогональным разделением каналов

Автори російською

Маллади Дурга Прасад, Дамнянович Александар, Монтохо Хуан

МПК / Мітки

МПК: H04W 74/00

Мітки: розділенням, спосіб, множинного, варіанти, пристрій, ортогональним, доступу, системі, довільного, зв'язку, каналів

Код посилання

<a href="https://uapatents.com/39-99442-sposib-varianti-i-pristrijj-varianti-dlya-dovilnogo-dostupu-v-sistemi-zvyazku-mnozhinnogo-dostupu-z-ortogonalnim-rozdilennyam-kanaliv.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб (варіанти) і пристрій (варіанти) для довільного доступу в системі зв’язку множинного доступу з ортогональним розділенням каналів</a>

Подібні патенти