Попередньо наповнена піпетка одноразового застосування (варіанти)

Номер патенту: 72785

Опубліковано: 15.04.2005

Автори: Луо Мері Зіпінг, Зханг Джек Йонгфенг, Ксіа Френк Зхіші

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Попередньо заправлена піпетка одноразового застосування для фармацевтичних і косметичних продуктів, яка відрізняється тим, що включає круглий порожнистий корпус піпетки, де корпус піпетки має порожнисту розширену частину, яка утворює місткість для зберігання, причому корпус піпетки має порожнисту трубчасту частину з відкритим кінцем, який має менший діаметр, ніж з’єднана з ним розширена частина, що дозволяє легко вправлятися з піпеткою та розподіляти з неї вміст, рідину, що являє собою фармацевтичні або косметичні продукти, які містяться всередині корпуса піпетки, і герметизуючий засіб, який знаходиться в контакті з трубчастою частиною і призначений для утримання рідини всередині корпуса піпетки з можливістю її зберігання та після усунення для забезпечення роздачі рідини з порожнистої трубчастої частини корпуса піпетки, причому герметизуючий засіб піпетки являє собою рідинне ущільнення, вибране з групи, до якої входить масло, желе та крем, при цьому кожна з цих речовин містить консервувальний агент або сполуку, що мають антибактеріальну дію.

2. Попередньо заправлена піпетка одноразового застосування для фармацевтичних і косметичних продуктів, яка відрізняється тим, що включає круглий порожнистий корпус піпетки, де корпус піпетки має порожнисту крихку верхню трубку з дистальним герметично закритим кінцем, призначеним для проникнення повітря до корпуса піпетки при порушенні герметизації, при цьому корпус піпетки додатково має порожнисту розширену частину, з’єднану з крихкою верхньою трубкою, при цьому розширена частина утворює місткість для зберігання, корпус піпетки має також порожнисту трубчасту частину з відкритим кінцем, який має менший діаметр, ніж з’єднана з ним розширена частина, що дозволяє легко вправлятися з піпеткою і розподіляти з неї вміст, рідину, що являє собою фармацевтичні або косметичні продукти, які містяться всередині корпуса піпетки, і герметизуючий засіб, що знаходиться в контакті з порожнистою трубчастою частиною і призначений для утримання рідини всередині корпуса піпетки з можливістю її зберігання та для забезпечення роздачі рідини з порожнистої трубчастої частини корпуса піпетки при відрізанні або обламуванні верхньої трубки, що дозволяє повітрю проникнути всередину корпуса піпетки, а рідині витекти з піпетки під дією сили тяжіння, причому герметизуючий засіб піпетки являє собою рідинне ущільнення, вибране з групи, до якої входить масло, желе та крем, при цьому кожна з цих речовин містить консервувальний агент або сполуку, що мають антибактеріальну дію.

3. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що виготовлена з термопластичного матеріалу, вибраного з групи, що складається з полікарбонату, поліетилену, складного поліефіру, полістиролу, поліпропілену, полісульфону, поліуретану або етиленвінілацетату.

4. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що порожниста крихка верхня трубка піпетки виконана таким чином, щоб її можна було легко зламати.

5. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що форма поперечного перерізу порожнистої крихкої верхньої трубки піпетки вибрана з групи, що складається з круглої, овальної, квадратної, прямокутної та багатокутної форм.

6. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що розширена частина піпетки виконана у вигляді циліндра і має на кожному своєму кінці конусоподібне звуження, яке з одного кінця циліндра стикується з крихкою верхньою трубкою, а з іншого кінця циліндра стикується з порожнистою трубчастою частиною.

7. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що рідкий продукт вибраний з групи, що складається з водного розчину, молекулярного розчину, масла, розчинника, емульсії, крему, мазі, лосьйону, суспензії, пасти, желе, сиропу або ароматичної речовини.

8. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що герметизуючий засіб піпетки додатково містить еластичний ковпачок, виконаний з можливістю закупорювання відкритого кінця порожнистої трубчастої частини.

9. Піпетка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що порожниста трубчаста частина піпетки додатково містить на своєму відкритому кінці аплікаційний наконечник, вибраний з групи, що складається з наконечника для очної крапельниці, наконечника для введення до сечівника (Uro-jet), безголкового наконечника, люерівського наконечника штирового типу, люерівського наконечника гніздового типу, наконечника з абсорбуючим ватним тампоном, наконечника з абсорбуючим бинтом, наконечника, обладнаного абсорбуючим пінопластовим ущільненням, багатоканального розподільного наконечника, наконечника у вигляді щітки або наконечника, обладнаного пробковим ущільненням.

10. Попередньо заправлена піпетка одноразового застосування для фармацевтичних і косметичних продуктів, яка відрізняється тим, що включає порожнистий еластичний корпус піпетки, причому корпус піпетки має порожнисту розширену частину, що утворює місткість для зберігання і роздачі, при цьому корпус піпетки має порожнисту трубчасту частину, яка має менший діаметр, ніж з’єднана з нею розширена частина, що дозволяє легко вправлятися з піпеткою, причому корпус піпетки має також частину, виконану у вигляді порожнистого наконечника, з відкритим кінцем, з’єднаним з трубчастою частиною, і призначену для розподілу вмісту піпетки, рідкий фармацевтичний або косметичний продукт, що міститься всередині корпуса піпетки, і герметизуючий засіб, який знаходиться в контакті з порожнистим наконечником і призначений для утримання рідини всередині корпуса піпетки з можливістю її зберігання та після усунення для забезпечення роздачі рідини з корпуса піпетки, причому герметизуючий засіб піпетки являє собою рідинне ущільнення, вибране з групи, що складається з масла, желе та крему, при цьому кожна з цих речовин містить консервувальний агент або сполуку, що мають антибактеріальну дію.

11. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що виготовлена з термопластичного матеріалу, вибраного з групи, що складається з полікарбонату, поліетилену, складного поліефіру, полістиролу, поліпропілену, полісульфону, поліуретану або етиленвінілацетату.

12. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що розширена частина піпетки виконана у вигляді циліндра, який має перший кінець і другий кінець, причому перший кінець має конусоподібне звуження, яке стикується з порожнистою трубчастою частиною, а другий кінець утворює напівсферичне перекриття.

13. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що порожниста трубчаста частина корпуса піпетки має довжину, яка перевищує довжину порожнистого наконечника корпуса піпетки щонайменше в два рази.

14. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що додатково містить звужену частину, розташовану між порожнистою трубчастою частиною та порожнистим наконечником.

15. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що внутрішній діаметр порожнистого наконечника менший від внутрішнього діаметра порожнистої трубчастої частини щонайменше в два - три рази.

16. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що рідкий продукт вибраний з групи, що складається з водного розчину, молекулярного розчину, масла, розчинника, емульсії, крему, мазі, лосьйону, суспензії, пасти, желе, сиропу або ароматичної речовини.

17. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що порожниста трубчаста частина піпетки додатково містить на своєму відкритому кінці аплікаційний наконечник, вибраний з групи, що складається з наконечника для очної крапельниці, наконечника для введення до сечівника (Uro-jet), безголкового наконечника, люерівського наконечника штирового типу, люерівського наконечника гніздового типу, наконечника з абсорбуючим ватним тампоном, наконечника з абсорбуючим бинтом, наконечника, обладнаного абсорбуючим пінопластовим ущільненням, багатоканального розподільного наконечника, наконечника у вигляді щітки або наконечника, обладнаного пробковим ущільненням.

18. Піпетка за п. 10, яка відрізняється тим, що герметизуючий засіб піпетки додатково містить еластичний ковпачок, виконаний з можливістю закупорювання відкритого кінця порожнистої трубчастої частини.

Текст

Винахід стосується, загалом, піпеток, а конкретніше, піпетки, виготовленої з жорсткого або еластичного матеріалу, яку попередньо заповнюють фармацевтичним чи косметичним препаратом і використовують один раз, після чого викидають. Звичайна піпетка являє собою загострену трубку, що використовується для відмірювання або транспортування невеликих кількостей рідини чи газу з одного місця до іншого. Найрозповсюдженіший вид піпеток являє собою невелику скляну тр убку, що має в середній частині розширену частину. Рідину можна всмоктувати в розширену частину і утримувати в ній, закривши верхній кінець піпетки пробкою, великим пальцем і т.п. Оскільки піпетку необхідно заповнювати рідиною, як лікарям-практикам, так і лабораторним технікам, було б доцільно мати у своєму розпорядженні піпетку одноразового застосування, яка вже попередньо заповнена необхідною рідиною. Попередньо заповнена піпетка зробила б роздачу рідини легшою і швидшою, оскільки необхідність наповнення піпетки вже була б непотрібна, а власне роздача рідини могла б здійснюватися різноманітними способами, давно відомими з попередньої практики. Пошук по джерелах, відомих з попереднього рівня техніки, не виявив яких-небудь патентів, які мали б новизну даного винаходу, однак стосовними до даної тематики вважаються такі патенти США: Номер патенту 6,098,676 5,928,662 5,799,837 5,624,057 5,609,273 Винахідник Дата в идачі Пойнтер (Poynter) і ін. Філліпс (Phillips) Файрстоун (Firestone) і ін. Ліфші (Lifshey) Файрстоун (Firestone) і ін. 8 серпня 2000р. 27 липня 1999р. 1 в ересня 1998р. 29 кв іт ня 1997р. 11 березня 1997р. 26 листопада 5,578,020 Мозлі ( Mosley) 1996р. 4,150,744 Феннімор (Fennimore) 24 кв іт ня 1979р. 4,114,659 Гоулдберг (Goldberg) і ін. 19 вересня 1978р. У патенті США 5,928,662 (Філліпс) описано пристрій для локальної доставки лікарського препарату, який містить місткість з лікарським препаратом, призначеним для доставки у певну точку тіла пацієнта. Пристрій має канал, один кінець якого з'єднаний з місткістю, а вільний його кінець розташовується в межах склепіння ока пацієнта. Завдяки силі тяжіння та капілярній дії лікарський препарат стікає в око зі швидкістю доставки, відрегульованою відповідно до розміру каналу і матеріалу, з якого виконані його стінки. Місткість виготовлена з абсорбуючого матеріалу, обладнаного непроникною підкладкою, яка служить бар'єром, причому в переважному варіанті втілення підкладка має сполучний матеріал для закріплення на оці пацієнта. У патенті США 5,799,837 (Файрстоун та ін.) описано упакований фармацевтичний продукт, що має тривалий термін зберігання, та контейнер, що являє собою порожнистий корпус з відкритим кінцем. Товщина стінок порожнистого корпусу контейнера дозволяє здійснити покраплинну роздачу лікарського препарату шляхом здавлювання порожнистого корпусу контейнера рукою. З метою формування крапель для роздачі рідини на порожнистому корпусі контейнера закріплений наконечник. У патенті США 5,624,057 (Ліфші) описано пристрій для зберігання і роздачі очного препарату, виготовленого способом лиття формуванням, який являє собою ампулу з товстими жорсткими стінками та еластичною частиною обмежених розмірів. Еластична частина при її здавлюванні забезпечує лише невелике витиснення вмісту, зумовлюючи, таким чином, витиснення відміреного об'єму рідини. Герметизацію забезпечує наконечник, обладнаний проколюванною мембраною, сформованою як одне ціле з ампулою. У патенті США 5,609,273 (Файрстоун та ін.) описана захисна упаковка, що містить контейнер з порожнистим корпусом і відкритим кінцем. Товщина порожнистого корпусу контейнера дозволяє здійснити покраплинну роздачу вмісту шляхом здавлювання порожнистого корпусу контейнера рукою. На відкритому кінці закріплений наконечник, який формує краплі при здавлюванні порожнистого корпусу контейнера рукою. У патенті США 5,578,020 (Мозлі) описана роздавальна крапельниця для очних крапель та роздавальна гільза. Крапельниця містить частину, що являє собою місткість для рідини, та роздавальний кінець з краплеформуючим отвором. Частина місткості виконана з еластичного матеріалу, а роздавальна гільза охоплює трубчасту частину крапельниці з парою ніжок, що виступають за межі кінця трубчастої частини. Ніжки призначені для упирання в орбітальні частини ока з метою втримання крапельниці над оком під час роздачі рідини. У патенті США 4,150,744 (Феннімор) описана упаковка для рідини, чутливої до світла та присутності кисню, яка містить піпетковий носик. Власне посудина упакована у вакуумний газонепроникний пакет. Для цілей рівня техніки та зазначення галузі техніки, до якої належить даний винахід, посилання можуть бути зроблені на інші згадані раніше патенти №№6,098,676 (Пойнтер та ін.) і 4,114,659 (Гоулдберг та ін.). Піпетки і очні крапельниці, а також контейнери у формі флаконів, пробірок, ампул і т.д. вже протягом століття застосовуються для зберігання, транспортування та відмірювання рідких продуктів і, отже, довели свою прийнятність для використання. За останні роки все більшою популярністю користуються контейнери одноразового застосування, особливо в галузі медицини і косметики. Таким чином, головною ціллю винаходу є створення попередньо заповненої піпетки, яка виготовлена з термопластичного матеріалу, товщина якого дозволяє здавлювати розширену частину з можливістю роздачі попередньо заповненої рідини, або яка виготовлена з жорсткого пластику з можливістю роздачі попередньо заповненої рідини шляхом порушення цілісності верхнього кінця трубки (шляхом обламування або відрізання), що дозволяє рідині бути витиснутою з піпетки під дією сили тяжіння після того, як у простір над продуктом надійде повітря. Важливою ціллю, яка досягається винаходом, є те, що технологія виробництва, яка використовується для виготовлення піпетки, досить недорога для того, щоб піпетку можна було викинути після використання. Конкретніше, даний винахід забезпечує одноразову роздачу продукту та постійне постачання споживачам свіжих незабруднених продуктів. Іншою ціллю, яка досягається винаходом, є те, що конструктивне виконання піпетки є ідеальним для фармацевтичної і косметичної промисловості, оскільки матеріали є сумісними, а розміри і конфігурація, яка відповідає формі подовженого циліндра, цілком прийнятні для даної галузі докладання зусиль. Ще однією ціллю, яка досягається винаходом, є те, що попередньо заповнена піпетка містить як свою складову частину відповідний інструмент для локального введення лікарського препарату (аплікатор). Цей аплікатор дозволяє споживачу користуватися ним як зручним вбудованим тримачем. Таким чином, споживачу не треба шукати і прикріплювати до піпетки окремий аплікатор, оскільки трубчаста частина сама собою служить придатним тримачем. Аплікатор може бути також обладнаний етикеткою та захищений від забруднення для збереження стерильності. І ще однією ціллю, яка досягається винаходом, є те, що рідина, яка міститься в розширеній частині попередньо заповненої піпетки, захищена від бактеріологічного і біологічного забруднення рідинними ущільненнями, розташованими в тонкій порожнистій трубчастій частині. Ці та інші цілі і переваги даного винаходу очевидні з нижченаведеного детального опису переважного варіанта втілення винаходу та формули, що додається, взятих у поєднанні з супровідними кресленнями до них. Фіг.1 - часткове ізометричне зображення піпетки, виконаної відповідно до переважного варіанта втілення винаходу. Фіг.2 - вигляд у розрізі по лінії 2-2 на Фіг.1, який ілюструє піпетку в заповненому стані з рідинним ущільненням у ви хідному положенні. Фіг.3 - вигляд у розрізі по лінії 3-3 на Фіг.1, який ілюструє піпетку з обламаною верхньою трубкою і частково видаленою рідиною після попереднього усунення рідинного ущільнення. Фіг.4 - вигляд у розрізі по лінії 4-4 на Фіг.1, який ілюструє верхню трубку, що має круглу конфігурацію. Фіг.5 - вигляд у розрізі по лінії 5-5 на Фіг.1, який ілюструє розширену частину. Фіг.6 - вигляд у розрізі по лінії 6-6 на Фіг.1, який ілюструє трубчасту частину. Фіг.7 - вигляд у розрізі по лінії 7-7 на Фіг.1, який ілюструє верхню трубку, що має овальну конфігурацію. Фіг.8 - вигляд у розрізі по лінії 8-8 на Фіг.1, який ілюструє верхню трубку, що має квадратну конфігурацію. Фіг.9 - вигляд у розрізі по лінії 9-9 на Фіг.1, який ілюструє верхню трубку, що має прямокутну конфігурацію. Фіг.10 - вигляд у розрізі по лінії 10-10 на Фіг.1, який ілюструє верхню трубк у, що має багатокутну конфігурацію. Фіг.11 - часткове ізометричне зображення піпетки, виконаної відповідно до другого варіанта втілення винаходу, без рідини всередині. Фіг.12 - вигляд у розрізі по лінії 12-12 на Фіг.11, який ілюструє еластичну розширену частину в здавленому посередині стані (позначено пунктирними лініями). Фіг.13 - вигляд у розрізі по лінії 13-13 на Фіг.11. Фіг.14 - вигляд у розрізі по лінії 14-14 на Фіг.11. Фіг.15 - вигляд у розрізі по лінії 15-15 на Фіг.11. Фіг.16 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до переважного варіанта втілення винаходу, з рідиною та рідинним ущільненням у положенні при температурі навколишнього середовища 0°С. Фіг.17 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до переважного варіанта втілення винаходу, з рідиною та рідинним ущільненням у положенні при температурі навколишнього середовища 20°С. Фіг.18 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до переважного варіанта втілення винаходу, з рідиною та рідинним ущільненням у положенні при температурі навколишнього середовища 40°С. Фіг.19 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до переважного варіанта втілення винаходу, з рідиною та рідинним ущільненням у положенні при температурі навколишнього середовища 50°С. Фіг.20 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з еластичним ковпачком, що взаємодіє з кінцем порожнистої трубчастої частини, і виконаний у вигляді внутрішньої заглушки. Фіг.21 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з еластичним ковпачком, що взаємодіє з кінцем порожнистої трубчастої частини, і виконаний у вигляді зовнішньої заглушки. Фіг.22 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з еластичним ковпачком, що взаємодіє з кінцем порожнистої трубчастої частини, і виконаний у вигляді комбінації внутрішньої та зовнішньої заглушок. Фіг.23 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з еластичним ковпачком, що взаємодіє з кінцем порожнистої трубчастої частини, і виконаний у вигляді зовнішньої заглушки, яка надівається на дистальний аплікаційний наконечник, призначений для введення до сечівника (Uro-jet). Фіг.24 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді безголкового наконечника. Фіг.25 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, обладнаним абсорбуючим ватним тампоном. Фіг.26 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, обладнаним абсорбуючим бинтом. Фіг.27 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді наконечника очної крапельниці. Фіг.28 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді наконечника, призначеного для введення до сечівника (Urojet). Фіг.29 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді багатоканального розподільного наконечника. Фіг.30 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді безголкового наконечника іншого типу. Фіг.31 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді люерівського наконечника штирового типу. Фіг.32 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді люерівського наконечника гніздового типу. Фіг.33 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, виконаним у вигляді щітки. Фіг.34 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, обладнаним пробковим ущільненням. Фіг.35 - вигляд у розрізі по осьовій лінії піпетки, виконаної відповідно до обох варіантів втілення винаходу, з аплікаційним наконечником, обладнаним абсорбуючим пінопластовим ущільненням. Кращий варіант втілення винаходу представлений переважним і другим варіантами втілення винаходу. Переважний варіант втілення, як це показано на Фіг.1-10 і 16-35, являє собою жорсткий круглий порожнистий корпус 40 піпетки, виготовлений з термопластичного матеріалу, наприклад, полікарбонату, поліетилену, складного поліефіру, полістиролу, поліпропілену, полісульфону, поліуретану, етиленвінілацетату та тощо. Термопластичний матеріал може бути прозорим, напівпрозорим або непрозорим залежно від рідини, що зберігається всередині. Корпус 40 піпетки складається з трьох основних частин: порожнистої крихкої верхньої трубки 42, порожнистої розширеної частини 44, з'єднаної з крихкою верхньою трубкою, і порожнистої трубчасто ї частини 46 з відкритим кінцем, яка з'єднана з розширеною частиною 44 та має менший діаметр. Крихка верхня трубка 42, що має закритий і герметизований дистальний кінець 42', починає працювати після проникнення повітря у корпус піпетки в результаті порушення герметизації, як це показано на Фіг.3. Крихка верхня трубка 42 виконана таким чином, щоб її можна було легко зламати. Це досягається або наявністю тонкої радіальної частини, розташованої так, щоб трубку було зр учно переломити руками, або наявністю поздовжнього шва, який є досить слабким, щоб тріснути при здавлюванні, або будь-яким іншим способом порушення цілісності трубки. Верхня трубка 42 має різноманітний поперечний переріз, як це показано на Фіг.6-10, а саме: круглий, овальний, квадратний, прямокутний або багатокутний, кожний з яких переважно вибирають з урахуванням можливості збереження вільного простору над вмістом з використанням поверхневого натягу та капілярного ефекту. Форми, які мають плоску поверхню, щонайменше, на одній стороні, є переважнішими, оскільки полегшують прикріплення етикетки, коли піпетку використовують для розміщення в ній фармацевтичних препаратів. Порожниста розширена частина 44 з'єднана з крихкою верхньою трубкою 42 для утворення місткості для зберігання рідини і посилення процесу роздачі рідини 48, яка міститься всередині піпетки. Розширена частина 44 виконана у вигляді циліндра і має на кожному своєму кінці конусоподібне звуження 44', яке з одного кінця циліндра стикується з крихкою верхньою трубкою 42, а з іншого кінця циліндра стикується з порожнистою трубчастою частиною 46. Порожниста трубчаста частина 46 з відкритим кінцем корпусу 40 піпетки має менший діаметр, ніж у з'єднаної з нею розширеної частини 44, що дозволяє легко вправлятися з піпеткою та розподіляти з неї вміст. Корпус 40 піпетки попередньо заповнений рідиною 48, яка являє собою речовину фармацевтичного або косметичного призначення. Рідина 48 може являти собою водний розчин, молекулярний розчин, масло, розчинник, емульсію, крем, мазь, лосьйон, суспензію, пасту, желе, сироп, ароматичну речовину або будь-яку іншу речовину подібного типу, яку можна транспортува ти та/або зберігати в контейнері. Герметизуючий засіб (ущільнення), який взаємодіє з дистальним кінцем порожнистої трубчастої частини 46, утримує рідкий продукт 48 всередині корпусу 40 піпетки з можливістю його зберігання, що, таким чином, дозволяє витрачати рідкий продукт 48 шляхом його видобування з піпетки тільки тоді, коли верхню трубку 42 відрізають або відламують. Ця дія дозволяє повітрю проникнути у корпус 40 піпетки, в результаті чого рідкий продукт 48 під дією сили тяжіння витікає з піпетки. Ущільнення може бути виконане у вигляді еластичного ковпачка 50, який служить заглушкою для закупорювання відкритого кінця порожнистої трубчастої частини 46. Можуть бути використані різноманітні форми, наприклад, конфігурація у вигляді внутрішньої заглушки 52, як це показано на Фіг.20, конфігурація у вигляді зовнішньої заглушки 54, як це показано на Фіг.21, конфігурація у вигляді дистального аплікаційного наконечника, призначеного для введення до сечівника (Uro-jet), як це показано на Фіг.23, або конфігурація у вигляді комбінації 56 внутрішньої та зовнішньої заглушок, як це показано на Фіг.22. Еластичний ковпачок 50 переважно виготовлений з термопластичного матеріалу, однак можуть бути використані синтетичні смоли або інші речовини залежно від вимог до сумісності з рідиною 48. Інший варіант виконання ущільнення являє собою рідинне ущільнення 58, яким може бути масло, желе або крем, причому кожна з цих речовин додатково містить консервант або сполуку, що мають антибактеріальну дію. Потрібно зауважити, що рідинне ущільнення 58 не є твердою речовиною і, власне кажучи, може переміщатися всередині трубчастої частини 46 піпетки в міру зміни об'єму рідини 48 зі зміною температури навколишнього середовища. Так, наприклад, на Фіг.16 показане положення ущільнення з типовою рідиною при температурі 0°С, на Фіг.17 показаний той же продукт при температурі 20°С, на Фіг.18 показана відмінність положення при температурі 40°С, а Фіг.19 завершує ілюстрацію положення відповідної рідини 48 при температурі 50°С. Потрібно зауважити, що вн утрішній діаметр порожнистої трубчастої частини 46 повинен підбиратися ретельно для того, щоб підтримувати положення рідинного ущільнення 58. Типовим діапазоном розмірів внутрішнього діаметра є0,5-2,5мм. Піпетка містить порожнисту трубчасту частину 36, на відкритому кінці якої розташований аплікаційний наконечник 60, який має численні форми виконання, які дозволяють йому однаково добре працювати. Деякі види наконечників наведені на Фіг.24-35 і включають такі форми з посиланням на відповідну фігур у (фігури): наконечник 62 для очної крапельниці (Фіг.27), наконечник 64 для введення до сечівника (Uro-jet) (Фіг.28), безголковий наконечник 66 (Фіг.24 і 30), люерівський наконечник штирового типу 68 (Фіг.31), люерівський наконечник 70 гніздового типу (Фіг.32), наконечник 72 з абсорбуючим ватним тампоном (Фіг.25), наконечник 74 з абсорбуючим бинтом (Фіг.26), наконечник 76, обладнаний абсорбуючим пінопластовим ущільненням (Фіг.35), багатоканальний розподільний наконечник 78 (Фіг.29), наконечник 80 у вигляді щітки (Фіг.33) і наконечник 82, обладнаний пробковим ущільненням (Фіг.34). Другий варіант втілення винаходу представлено на Фіг.11-15 і 20-35 і в основному являє собою переважний варіант втілення за винятком того, що верхня трубка 42 відсутня, а розширена частина 44 виконана еластичною і просто заміняє конусоподібне звуження 44' на верхньому кінці напівсферичним перекриттям 84, як це показано на Фіг.11 і 12. Трубчаста частина 46 також має незначну відмінність, яка полягає в тому, що корпус 40 піпетки має також наконечник у вигляді порожнистої частини 86 з відкритим кінцем 88, з'єднаний з трубчастою частиною 46 і призначений для регульованого розподілу з піпетки її вмісту. Оскільки порожнистий наконечник 86 має внутрішній діаметр приблизно, щонайменше, в два - три рази менший за внутрішній діаметр порожнистої трубчастої частини 46 і, отже, значно менший, між порожнистою трубчастою частиною 46 і порожнистим наконечником 86 розташовано звуження 90. Звуження 90 забезпечує також плавний і рівний перехід між цими двома трубчастими елементами. Потрібно зауважити, що порожниста трубчаста частина 46 корпусу піпетки, щонайменше, у два рази довша за порожнистий наконечник 86 корпусу піпетки. Інші елементи є аналогічними описаним в переважному варіанті втілення винаходу, і їхня робота також однакова за винятком того, що розподіл попередньо заправленого вмісту піпетки регулюють виключно розширеною частиною 44. Незважаючи на те, що винахід докладно описаний і зображувально представлений на кресленнях, що супроводжують цей опис, він не обмежується цим детальним описом, оскільки до нього може бути внесено багато змін і модифікацій, що не виходять за рамки суті та обсягу винаходу. Отже, він описаний з метою охоплення всіх модифікацій і форм виконання, що підпадають під мовне формулювання та обсяг формули винаходу, яка додається.

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Pre-filled disposable pipette (variants)

Назва патенту російською

Предварительно наполненная пипетка одноразового применения (варианты)

МПК / Мітки

МПК: B65D 47/06

Мітки: попередньо, одноразового, наповнена, застосування, варіанти, піпетка

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/8-72785-poperedno-napovnena-pipetka-odnorazovogo-zastosuvannya-varianti.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Попередньо наповнена піпетка одноразового застосування (варіанти)</a>

Подібні патенти