Кий та спосіб його виготовлення (варіанти)

Номер патенту: 44194

Опубліковано: 15.01.2002

Автор: Борщенко Валерій Анатолійович

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Кий, що складається принаймні з дводетальної конструкції, ударника та рукоятки, з'єднаних між собою рознімним кріпленням, причому до вершини ударника прикріплена ударна накладка, а до кінця рукоятки тильна кришка, який відрізняється тим, що ударник складається з суцільної конусної вершини  з конусною виїмкою на кінці та набору співмірних конусних сегментів, з'єднаних між собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента з набору з'єднана з співмірною виїмкою ударника, рукоятка - з вершини та кінця в вигляді суцільного конуса, причому вершина рукоятки має конусну виїмку, якою з'єднується з співмірною вершиною другого набору сегментів, а основа набору з співмірною конусною вершиною кінця рукоятки.

2. Кий по п. 1, який відрізняється тим, що конусні сегменти першого набору, крім останнього сегмента, та другого набору в своїй основі мають конусні виїмки.

3. Кий по п. 1, який відрізняється тим, що деталей в вигляді вершини рукоятки та першого набору сегментів принаймні по одній.

4. Кий по пп. 1 - 3, який відрізняється тим, що при три детальній конструкції, і більш, ударник з'єднується з рукояткою через принаймні одну перехідну деталь.

5. Кий по п. 4, який відрізняється тим, що перехідна деталь складається з деталі в вигляді вершини рукоятки, конусна виїмка якої з'єднана з співмірною вершиною набору сегментів в вигляді першого.

6. Кий по пп. 1 - 5, який відрізняється тим, що розмір сегментів суцільної конусної вершини і кінця рукоятки, та суцільної вершини ударника, а також їх кількість визначається розміром кия.

7. Кий по пп. 1 - 6, який відрізняється тим, що всі конусні деталі мають з'єднання на клею.

8. Кий по п. 1, який відрізняється тим, що рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки.

9. Кий по п. 8, який відрізняється тим, що розмір виїмки та металу визначається розміром кия.

10. Кий, що складається, з суцільної конструкції, ударника з рукояткою, причому до вершини ударника прикріплена ударна накладка, а до кінця рукоятки, тильна кришка, який відрізняється тим, що складається з суцільного ударника з конусною виїмкою на кінці, набору співмірних конусних сегментів, з'єднаних між собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента з набору з'єднана з бічною поверхнею конусної виїмки ударника, а основа з співмірною бічною поверхнею конусної вершини рукоятки.

11. Кий по п. 10, який відрізняється тим, що конусні сегменти в основі мають конусні виїмки.

12. Кий по пп. 10, 11, який відрізняється тим, що всі конусні деталі мають з'єднання на клею.

13. Кий по пп. 10 - 12, який відрізняється тим, що розмір сегментів, та розмір ударника і рукоятки визначаються розміром кия.

14. Кий по п. 10, який відрізняється тим, що рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки.

15. Кий по п. 14, який відрізняється тим, що розмір виїмки та металу визначається розміром кия.

16. Спосіб виготовлення кия, що включає механічну обробку заготовки з наданням їй форми та розмірів кия, нанесення на нього декоративно-захисного покриття, прикріплення до вершини ударника кия ударної накладки, а до кінця рукоятки кия - тильної кришки, який відрізняється тим, що оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника з конусною виїмкою на кінці, другій - вигляд рукоятки, вершина якої виконана в вигляді конуса, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів з конусними виїмками в основі, складають набір з сегментів, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки та сегмента, вершину набору з'єднують з співмірною виїмкою ударника, а кінець - з співмірною вершиною рукоятки, зібрані заготовки доводять до розмірів кия, механічно оброблюючи та шліфуючи, після чого в вакуумі покривають декоративно-захисними сумішами.

17. Спосіб виготовлення кия по п. 16, який відрізняється тим, що заготовки використовують як з однієї породи дерева, так із різних порід.

18. Спосіб виготовлення кия по пп. 16 - 17, який відрізняється тим, що кількість заготовок визначається розміром кия.

19. Спосіб виготовлення кия по п. 16, який відрізняється тим, що з'єднання конусних сегментів, набору з конусних сегментів з ударником та рукояткою на клею.

20. Спосіб виготовлення кия по пп. 16 - 19, який відрізняється тим, що сегменти з різних порід дерева чи різних по текстурі в наборі з'єднуються в різних послідовностях, наприклад в шаховій.

21. Спосіб виготовлення кия по пп. 16 - 20, який відрізняється тим, що для м'якої породи дерева всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, доводять до розмірів кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають.

22. Спосіб виготовлення кия по п. 16, який відрізняється тим, що як декоративно-захисні суміші використовують лакові, смоляні композиції та фарбувальні суміші.

23. Спосіб виготовлення кия по п. 16, який відрізняється тим, що перед нанесенням декоративно-захисних сумішей в кінці рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, наприклад свинцю.

24. Спосіб виготовлення кия по п. 23, який відрізняється тим, що розмір виїмки та противаги визначається розміром кия.

25. Спосіб виготовлення кия, що включає механічну обробку заготовки з наданням їй форми та розмірів кия, нанесення на нього декоративно-захисного покриття, розрізування кия принаймні на дві деталі, ударника та рукоятки, з'єднання їх рознімним кріпленням, прикріплення до вершини ударника ударної накладки, а до кінця рукоятки - тильної кришки, який відрізняється тим, що оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника з конусною виїмкою на кінці, другій вигляд рукоятки, вершина якої виконана в вигляді конуса принаймні одній з заготовок-вигляд суцільного циліндра з конусною виїмкою в одній з основ, іншим  заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів, причому принаймні одному, останньому в першому наборі, залишають суцільну основу, а в інших виконують конусні виїмки, складають з сегментів принаймні два набори, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки та сегмента, з підготовлених заготовок складають першу деталь, з'єднуючи конусну виїмку ударника з співмірною бічною поверхнею першого сегмента з першого набору, та другу деталь, з'єднуючи виїмку циліндра з співмірною конусною бічною поверхнею першого сегмента з другого набору, а конусну виїмку останнього сегмента - з співмірною вершиною рукоятки, зібрані деталі доводять до розмірів кия, механічно оброблюючи та шліфуючи, після чого покривають у вакуумі декоративно-захисними сумішами.

26. Спосіб виготовлення кия по п. 25, який відрізняється тим, що заготовки використовують як з одної породи дерева, так із різних порід.

27. Спосіб виготовлення кия по пп. 25 - 26, який відрізняється тим, що кількість заготовок визначається розміром кия.

28. Спосіб виготовлення кия по п. 25, який відрізняється тим, що з'єднання конусних сегментів, першого набору з ударником, кінцевого набору з рукояткою та перехідного на клею.

29. Спосіб виготовлення кия по пп. 25 - 28, який відрізняється тим, що сегменти з різних порід деревини чи різних по текстурі в наборі з'єднуються в різних послідовностях, наприклад в шаховій.

30. Спосіб виготовлення кия по п. 25, який відрізняється тим, що при три детальній конструкції, і більш, між першою та кінцевою деталлю встановлюється принаймні одна перехідна деталь в вигляді з'єднання конусної виїмки суцільного циліндра з співмірною вершиною в вигляді першого набору.

31. Спосіб виготовлення кия по пп. 25 - 30, який відрізняється тим, що для м'якої породи дерева всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, доводять до розмірів кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають.

32. Спосіб виготовлення кия по п. 25, який відрізняється тим, що як декоративно-захисні суміші використовують лакові, смоляні композиції та фарбувальні суміші.

33. Спосіб виготовлення кия по п. 25, який відрізняється тим, що перед нанесенням декоративно-захисних сумішей, в кінці рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, наприклад свинцю.

34. Спосіб виготовлення кия по п. 33, який відрізняється тим, що розмір виїмки та противаги визначається розміром кия.

Текст

1 Кий, що складається принаймні з дводетальної конструкції, ударника та рукоятки, з'єднаних між собою рознімним кріпленням, причому до вершини ударника прикріплена ударна накладка, а до кінця рукоятки тильна кришка, який відрізняється тим, що ударник складається з суцільної конусної вершини з конусною виїмкою на КІНЦІ та набору співмірних конусних сегментів, з'єднаних між собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента з набору з'єднана з співмірною виїмкою ударника, рукоятка - з вершини та кінця в вигляді суцільного конуса, причому вершина рукоятки має конусну виїмку, якою з'єднується з співмірною вершиною другого набору сегментів, а основа набору з співмірною конусною вершиною кінця рукоятки 2 Кий по п 1, який відрізняється тим, що конусні сегменти першого набору, крім останнього сегмента, та другого набору в своїй основі мають конусні виїмки 3 Кий по п 1, який відрізняється тим, що деталей в вигляді вершини рукоятки та першого набору сегментів принаймні по одній 4 Кий по пп 1 - 3, який відрізняється тим, що при три детальній конструкції, і більш, ударник з'єднується з рукояткою через принаймні одну перехідну деталь 5 Кий по п 4, який відрізняється тим, що перехідна деталь складається з деталі в вигляді вершини рукоятки, конусна виїмка якої з'єднана з співмірною вершиною набору сегментів в вигляді першого 6 Кий по пп 1 - 5, який відрізняється тим, що розмір сегментів суцільної конусної вершини і кінця рукоятки, та суцільної вершини ударника, а також їх КІЛЬКІСТЬ визначається розміром кия 7 Кий по пп 1 - 6, який відрізняється тим, що всі конусні деталі мають з'єднання на клею 8 Кий по п 1, який відрізняється тим, що рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки 9 Кий по п 8, який відрізняється тим, що розмір виїмки та металу визначається розміром кия 10 Кий, що складається, з суцільної конструкції, ударника з рукояткою, причому до вершини ударника прикріплена ударна накладка, а до кінця рукоятки, тильна кришка, який відрізняється тим, що складається з суцільного ударника з конусною виїмкою на КІНЦІ, набору співмірних конусних сегментів, з'єднаних між собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента з набору з'єднана з бічною поверхнею конусної виїмки ударника, а основа з співмірною бічною поверхнею конусної вершини рукоятки 11 Кий по п 10, який відрізняється тим, що конусні сегменти в основі мають конусні виїмки 12 Кий по пп 10, 11, який відрізняється тим, що всі конусні деталі мають з'єднання на клею 13 Кий по пп 10 - 12, який відрізняється тим, що розмір сегментів, та розмір ударника і рукоятки визначаються розміром кия 14 Кий по п 10, який відрізняється тим, що рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки 15 Кий по п 14, який відрізняється тим, що розмір виїмки та металу визначається розміром кия 16 Спосіб виготовлення кия, що включає механічну обробку заготовки з наданням їй форми та розмірів кия, нанесення на нього декоративнозахисного покриття, прикріплення до вершини ударника кия ударної накладки, а до кінця рукоятки кия - тильної кришки, який відрізняється тим, що оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника з конусною виїмкою на КІНЦІ, другій - вигляд рукоятки, вершина якої виконана в вигляді конуса, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів з конусними виїмками в основі, складають набір з сегментів, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки та сегмента, вершину набору з'єднують з співмірною виїмкою ударника, а кінець - з співмірною вершиною рукоятки, зібрані заготовки доводять до розмірів кия, механічно оброблюючи та шліфуючи, після чого в вакуумі покривають декоративно-захисними сумішами 17 Спосіб виготовлення кия по п 16, який відрізняється тим, що заготовки використовують 44194 як з однієї породи дерева, так із різних порід 18 Спосіб виготовлення кия по пп 1 6 - 1 7 , який відрізняється тим, що КІЛЬКІСТЬ заготовок визначається розміром кия 19 Спосіб виготовлення кия по п 16, який відрізняється тим, що з'єднання конусних сегментів, набору з конусних сегментів з ударником та рукояткою на клею 20 Спосіб виготовлення кия по пп 1 6 - 1 9 , який відрізняється тим, що сегменти з різних порід дерева чи різних по текстурі в наборі з'єднуються в різних послідовностях, наприклад в шаховій 21 Спосіб виготовлення кия по пп 16 - 20, який відрізняється тим, що для м'якої породи дерева всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, доводять до розмірів кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають 22 Спосіб виготовлення кия по п 16, який відрізняється тим, що як декоративно-захисні суміші використовують лакові, смоляні композиції та фарбувальні суміші 23 Спосіб виготовлення кия по п 16, який відрізняється тим, що перед нанесенням декоративнозахисних сумішей в КІНЦІ рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, наприклад свинцю 24 Спосіб виготовлення кия по п 23, який відрізняється тим, що розмір виїмки та противаги визначається розміром кия 25 Спосіб виготовлення кия, що включає механічну обробку заготовки з наданням їй форми та розмірів кия, нанесення на нього декоративнозахисного покриття, розрізування кия принаймні на дві деталі, ударника та рукоятки, з'єднання їх рознімним кріпленням, прикріплення до вершини ударника ударної накладки, а до кінця рукоятки тильної кришки, який відрізняється тим, що оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника з конусною виїмкою на КІНЦІ, другій вигляд рукоятки, вершина якої виконана в вигляді конуса принаймні одній з заготовок-вигляд суцільного циліндра з конусною виїмкою в одній з основ, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів, причому принаймні одному, останньому в першому наборі, залишають суцільну основу, а в інших виконують конусні виїмки, складають з сегментів принаймні два набори, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки та сегмента, з підготовлених заготовок складають першу деталь, зєднуючи конусну виїмку ударника з співмірною бічною поверхнею першого сегмента з першого набору, та другу деталь, з'єднуючи виїмку циліндра з співмірною конусною бічною поверхнею першого сегмента з другого набору, а конусну виїмку останнього сегмента - з співмірною вершиною рукоятки, зібрані деталі доводять до розмірів кия, механічно оброблюючи та шліфуючи, після чого покривають у вакуумі декоративно-захисними сумішами 26 Спосіб виготовлення кия по п 25, який відрізняється тим, що заготовки використовують як з одної породи дерева, так із різних порід 27 Спосіб виготовлення кия по пп 25 - 26, який відрізняється тим, що КІЛЬКІСТЬ заготовок визначається розміром кия 28 Спосіб виготовлення кия по п 25, який відрізняється тим, що з'єднання конусних сегментів, першого набору з ударником, кінцевого набору з рукояткою та перехідного на клею 29 Спосіб виготовлення кия по пп 25 - 28, який відрізняється тим, що сегменти з різних порід деревини чи різних по текстурі в наборі з'єднуються в різних послідовностях, наприклад в шаховій 30 Спосіб виготовлення кия по п 25, який відрізняється тим, що при три детальній конструкції, і більш, між першою та кінцевою деталлю встановлюється принаймні одна перехідна деталь в вигляді з'єднання конусної виїмки суцільного циліндра з співмірною вершиною в вигляді першого набору 31 Спосіб виготовлення кия по пп 25 - ЗО, який відрізняється тим, що для м'якої породи дерева всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, доводять до розмірів кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають 32 Спосіб виготовлення кия по п 25, який відрізняється тим, що як декоративно-захисні суміші використовують лакові, смоляні композиції та фарбувальні суміші 33 Спосіб виготовлення кия по п 25, який відрізняється тим, що перед нанесенням декоративнозахисних сумішей, в КІНЦІ рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, наприклад свинцю 34 Спосіб виготовлення кия по п 33, який відрізняється тим, що розмір виїмки та противаги визначається розміром кия В даному винаході розглядається кий та спосіб його виготовлення Кий відноситься до спортивного інвентарю (переважно дерев'яних київ), які є знаряддям при грі в більярд, пул, снукер та інших Загалом киї, які використовують в більярді та інших іграх мають різний розмір та діаметр, а для їх виготовлення використовують різні матеріали, наприклад дерево та ІНШІ матеріали Так наприклад в патентах, [1], описуються киї які виготовлені з розсувною рукояткою, який дозволяє збільшити довжину кия, тим самим забезпечує прицільність удару, а матеріал таких конструкцій забезпечує незмінність форми кия Суттєві недоліки таких київ, це складна конструкція, яка інколи дає збої в використаннізаідання фіксувальних елементів фіксувального пристрою, та має значні матеріальні витрати при виробництві Відомий патент, [2], в якому представлена ла 44194 мінована конструкція кия, а саме рукоятка, яка складається з двох напівкруглих конусних форм ламінованих поверхонь, розміщених на протилежних сторонах вузького сегмента конусної форми, що має закруглену верхню частину, нижня частина якого утворює продовження кіл ламінованих поверхонь конусної форми, та знаходяться вздовж рукоятки кия Крім того колір сегмента (втулки) ВІДМІННИЙ ВІД кольору напівкруглих конусних форм ламінованих поверхонь, що сприяє утворенню "прицільної" лінії вздовж рукоятки кия Але і цей кий має недоліки складний спосіб виготовлення, значні матеріальні витрати, і спрямований на забезпечення лише прицільного удаРУ ВІДМІТИМО, ЩО З врахування ціни та переваги користувачів, дерев'яні киї найбільш популярні Так відомий спосіб виготовлення київ, [3], що включає, механічну обробку заготовки (наприклад токарну), з наданням їй форми та розмірів кия (так як зазначалось раніш, киї мають різну довжину та діаметр, [1-3], для кожного виду гри та для кожного ігрока він має певні розміри, тому надалі в тексті будем посилатись на розміри), свердління в раніш визначених місцях кия, радіально через вісь кия по взаємно перпендикулярних напрямках, отворів (для руйнування структури дерев'яних волокон, так як структура річних кілець дерева нерівномірна, а це значить, що і нерівномірна ЩІЛЬНІСТЬ та жорсткість дерева, що викликає складність зберігання прямої форми кия при взаємодії з повітрям), нанесення на нього декоративно захисного покриття, а саме шар клею, волокнисту тканину, яка просочена епоксидною смолою, пресування та теплову сушку, прикріплення до вершини ударника ударної накладки, а до кінця рукоятки тильної кришки Другий варіант кия (з рознімним кріпленням), який заключається в тому, що після теплової сушки, кий відрізають принаймні на дві деталі, ударник та рукоятку, з'єднують їх рознімним кріпленням, та як зазначалось раніш прикріплюють до вершини ударника ударну накладку, а до кінця рукоятки, тильну кришку Як зазначалось в, [3], кріплення, кришки та накладки можуть використовуватись різні, в залежності від типу кия Даний спосіб є дорогим, таким, що не надає кию привабливий вид, так як незберігає текстуру деревини, обмежений в кольоровій гаммі, не забезпечує збереження києм прямої форми Виходячи з, [3], спосіб трудомісткий та має дорогі матеріали, так як необхідно все ж таки підбирати заготовки, з більш рівномірною структурою річних кілець, а в підібраній робити, як найменш отворів, щоб МІЦНІСТЬ кия не зменшувалась Використання стіклотканини, для підвищення МІЦНОСТІ не забезпечує кий красивою, оригінальною текстурою деревини Відомий КИЙ, [3], що складається з суцільної конструкції, ударника та рукоятки (умовно поділені), до вершини ударника прикріплена, ударна накладка, а до кінця рукоятки, тильна кришка Раніш описаний кий може складатись принаймні з дводетальної конструкції, ударника та руко ятки, з'єднаних між собою рознімним кріпленням, та як зазначалось раніш прикріплених до вершини ударника ударної накладки, а до кінця рукоятки, тильної кришки КийCO можуть мати, [3], різні кришки, накладки, роз'ємне кріплення До недоліків даних ки(я)ів можна віднести дорогі (використання стіклотканини, та дорогих порід дерев), невидимість текстури деревини, недовговічність зберігання прямої форми, так як зазначалось в способі, в кию роблять отвори, для зменшення взаємного впливу волокон дерева, але як зрозуміло процес свердління частково руйнує будову дерев'яних волокон, [3], крім того він зменшує МІЦНІСТЬ кия Покриття стіклотканиною невзмозі компенсувати ці проблеми В основу способу та пристрою (кию) поставлена задача отримати дешевий, надійний, з незмінною прямою формою, міцний та красивий з оригінальним текстурним малюнком деревини, а при необхідності надати кию любий колір Поставлена задача досягається тим, що в способі виготовлення кия 1 При суцільній конструкції механічно оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника з конусною виїмкою на КІНЦІ, другій - вигляд рукоятки, вершина якої виконана в вигляді конуса, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів з конусними виїмками в основі, складають набір з сегментів, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки та сегмента, вершину набору з'єднують з співмірною виїмкою ударника, а кінець з співмірною вершиною рукоятки, зібраний кий доводять до необхідних розмірів, а саме розмірів кия, механічно оброблюючи та шліфуючи, прикріплюють до вершини ударника кия ударну накладку, а до кінця рукоятки кия, тильної кришки, наносять в вакуумі декоративно-захисні суміші Треба ВІДМІТИТИ, що - з'єднання конусних сегментів, набору з конусних сегментів з ударником та рукояткою на клею, - заготовки використовують як з однієї породи дерева, так із різних порід, - КІЛЬКІСТЬ заготовок визначається розміром кия, - сегменти з різних порід дерева чи різних по текстурі, в наборі з'єднуються в різних послідовностях, наприклад в шаховій, - для м'якої породи дерева всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, доводять до розмірів кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають, - як декоративно-захисні суміші використовують лакові, смоляні композиції та фарбувальні суміші, - перед нанесенням декоративно-захисних сумішей в КІНЦІ рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, наприклад свинцю, розмір виїмки та противаги визначається розміром кия 2 При роз'ємній конструкції механічно оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника з конусною виїмкою на КІНЦІ, другій ви 44194 гляд рукоятки, вершина якої виконана в вигляді конуса принаймні одній з заготовок-вигляд суцільного циліндра з конусною виїмкою в одній з основ, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів, причому принаймні одному, останньому в першому наборі, залишають суцільну основу, а в інших виконують конусні виїмки, складають з сегментів принаймні два набори, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки та сегмента, з підготовлених заготовок складають першу деталь, з'єднуючи конусну виїмку ударника з співмірною бічною поверхнею першого сегмента з першого набору, та другу деталь, з'єднуючи виїмку циліндра з співмірною конусною бічною поверхнею першого сегмента з другого набору, а конусну виїмку останнього сегмента з співмірною вершиною рукоятки, зібраний кий (з'єднанням першої та другої деталі, рознімним кріпленням) доводять до розмірів кия, механічно оброблюючи та шліфуючи, прикріплюють до вершини ударника кия ударну накладку, а до кінця рукоятки кия, тильної кришки, після чого покривають у вакуумі декоративнозахисними сумішами - при тридетальній конструкції, і більш, між першою та кінцевою деталлю встановлюється принаймні одна перехідна деталь в вигляді з'єднання конусної виїмки суцільного циліндра з співмірною вершиною в вигляді першого набору, - з'єднання конусних сегментів, першого набору з ударником, кінцевого набору з рукояткою, та перехідного на клею, - заготовки використовують, як з одної породи дерева, так із інших порід, - КІЛЬКІСТЬ заготовок визначається розміром кия, - сегменти з різних порід чи різних по текстурі в наборі з'єднуються в різних послідовностях, наприклад в шаховій, - для м'якої породи дерева всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, доводять до розмірів кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають, - як декоративно-захисні суміші використовують лакові, смоляні композиції та фарбувальні суміші, - перед нанесенням декоративно-захисних сумішей в КІНЦІ рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, наприклад свинцю, - розмір виїмки та противаги визначається розміром кия Поставлена задача досягається також і тим, що в киі(ях) 1 При суцільній конструкції кий складається з суцільного ударника з конусною виїмкою на КІНЦІ, набору співмірних конусних сегментів, з'єднаних між собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента з набору з'єднана з бічною поверхнею конусної виїмки ударника, а основа з співмірною бічною поверхнею конусної вершини рукоятки - до вершини ударника кия, прикріплена ударна накладка, а до кінця рукоятки кия, тильна кришка, - конусні сегменти в основі мають конусні ви їмки, - всі конусні деталі мають з'єднання на клею, - розмір сегментів та розмір ударника і рукоятки визначаються розміром кия, - рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки, - розмір виїмки та металу визначається розміром кия 2 При роз'ємній конструкції ударник кия складається з суцільної конусної вершиї з конусною виїмкою на КІНЦІ, та набору співмірних конусних сегментів, з'єднаних м собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента з набор з'єднана з співмірною виїмкою ударника, рукоятка кия - з вершини та кінця в вигля суцільного конуса, причому вершина рукоятки має конусну виїмку, якою з'єднуєть з співмірною вершиною другого набору сегментів, а основа набору з співмірнс конусною вершиною кінця рукоятки - до вершини ударника кия, прикріплена ударна накладка, а до кінця рукоятки кия, тильна кришка, - конусні сегменти першого набору, крім останнього сегмента, та другого набору в своїй основі мають конусні виїмки, - рукоятка з ударником з'єднанна рознімним кріпленням, - при тридетальній конструкції, і більш, ударник з'єднується з рукояткою через принаймні одну перехідну деталь, - деталей в вигляді вершини рукоятки та першого набору сегментів принаймні по одній, - перехідна деталь складається з деталі в вигляді вершини рукоятки, конусна виїмка якої з'єднана з співмірною вершиною набору сегментів в вигляді першого, - розмір суцільної конусної вершини і кінця рукоятки, та суцільної вершини ударника, а також їх КІЛЬКІСТЬ визначаються розміром кия, - всі конусні деталі мають з'єднання на клею, - рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки, - розмір виїмки та металу визначається розміром кия Як видно, що саме заявлені сегменти, та набори з них, згідно з способом та винаходом, за рахунок накладення їх бічних поверхонь, що в розрізі дають концентричну конструкцію, яка компенсує внутрішні напруження вигину, забезпечують отримання ки(я)ів з незмінною прямою формою Використання дерева м'якої породи, просочення всіх оброблених заготовок в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, робить кий МІЦНІШИМ та спроможним конкурувати з деревиною твердої породи, а сумісне використання дерева м'якої породи з покриттям декоративно-захисними сумішами робить його дешевим, крім того декоративно-захисні суміші надають виробу красивого вигляду, можливість зберігати текстуру деревини, надають виробу різного кольору З'єднання сегментів з різних порід чи різних по 44194 текстурі надають виробу оригінальний текстурний малюнок З раніш сказаного можна зробити висновок, що ми досягаємо поставлену ціль, та, що заявлений спосіб та винахід зв'язані між собою єдиним винахідницьким задумом На кресленнях зображено фіг 1 З'єднання заготовок кия при суцільній конструкції фіг 2 Кий при суцільній конструкції фіг 3 Конусний сегмент фіг 4 З'єднання заготовок при роз'ємній конструкції кия фіг 5 Кий при роз'ємній конструкції фіг 6 Суцільний циліндр (перехідна деталь) фіг 7 Конусний сегмент з рознімним кріпленням (суцільною основою) фіг 8 Вигляд в розрізі набору з конусних сегментів Приклади здійснення способу Приклад 1 Вибирають розмір кия (для кожного виду гри та для кожного ігрока він має певні розміри), беруть підготовлені заготовки (висушені) з однієї породи деревини, наприклад твердої деревини, механічно оброблюють , на токарному та свердлувальному станках, придають одній форму ударника, 1, (фіг 1,2) з конусною виїмкою на КІНЦІ, 2, другій - вигляд рукоятки, 3, вершина якої виконана в вигляді конуса, 4, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів, 5, (фігЗ) з конусними виїмками в основі, 6, складають набір з сегментів, 7, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки, 6, та сегмента, 8, вершину набору, 9, з'єднують з співмірною виїмкою ударника, 2, а кінець, 10, з співмірною вершиною рукоятки, 4, зібраний кий доводять до необхідних розмірів (розмірів кия), фіг 2, (та 11 на фіг1) механічно оброблюючи та шліфуючи, (непоказана), в КІНЦІ рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, 12, наприклад свинцю, розмір виїмки та противаги визначається розміром кия, після чого в вакуумі покривають декоративно-захисними сумішами та прикріплюють, наприклад приклеюванням, до вершини ударника кия , 13, а до кінця рукоятки кия, тильної кришки, 14 Приклад 2 Беруть необхідний розмір кия, заготовки з однієї породи деревини, наприклад м'якої деревини, механічно оброблюють заготовки, одній з яких надають форму ударника, 1, (фіг 4,5) з конусною виїмкою на КІНЦІ, 2, другій вигляд рукоятки, 3, вершина якої виконана в вигляді конуса, 4, принаймні одній з заготовок-вигляд суцільного циліндра , 15, з конусною виїмкою, 16, в одній з основ, іншим заготовкам надають форму співмірних конусних сегментів, 5, причому принаймні одному, останьому в першому наборі, 17, залишають суцільну основу, а в інших виконують конусні виїмки, 6, всі оброблені заготовки просочують в вакуумі лаковими та смоляними композиціями, складають з сегментів принаймні два набори, 18, з'єднуючи бічні поверхні конусної виїмки, 6, та сегмента, 8, з підготовлених заготовок складають першу деталь, з'єднуючи конусну виїмку ударника, 2, з співмірною бічною поверхнею першого сегмента з першого 10 набору, 19, та другу деталь, з'єднуючи виїмку циліндра, 16, з співмірною конусною бічною поверхнею першого сегмента з другого набору, 20, а конусну виїмку останнього сегмента, 21, з співмірною вершиною рукоятки, 4, першу та другу деталь з'єднують рознімним кріпленням, наприклад гвинтове, 22, доводять до розмірів кия, фіг 5 (чи 11 на фіг 4), механічно оброблюючи та шліфують, в КІНЦІ рукоятки механічною обробкою роблять виїмку, наприклад циліндричну, в яку монтують противагу із металу, 12, наприклад свинцю, розмір виїмки та противаги визначається розміром кия, покривають декоративно-захисними сумішами або не покривають та прикріплюють, наприклад приклеюють до вершини ударника кия ударну накладку, 13, а до кінця рукоятки кия, тильної кришки, 14 Приклад З Спосіб виготовлення, так як раніш описаний, тільки заготовки беруть з різних порід дерева, та з'єднують їх в різних послідовностях , наприклад в шаховій Згідно З винаходом кий складається з суцільного ударника, 1, (фіг 2) з конусною виїмкою, 2, на КІНЦІ, набору співмірних конусних сегментів, 7, з конусними виїмками, 6 Конусні сегменти, 5, з'єднані між собою бічними поверхнями, причому бічна поверхня першого сегмента, 9, з набору з'єднана з бічною поверхнею конусної виїмки ударника, 2, а основа останього, 10, з співмірною бічною поверхнею конусної вершини рукоятки, 4 ВІДМІТИМ, ЩО рукоятка з тильного боку має виїмку, наприклад циліндричну, в яку вмонтований метал, 14, наприклад свинець, з формою та розміром у вигляді виїмки (розмір виїмки та металу визначається розміром кия) Коли кий виготовляється з рознімним кріпленням, 22, то ударник кия складається з суцільної конусної вершини, 1, (фіг 5) з конусною виїмкою на КІНЦІ, 2, та набору співмірних конусних сегментів, 5, з'єднаних між собою бічними поверхнями, 8, та 6, причому бічна поверхня першого сегмента, 19, з першого набору, з'єднана з співмірною виїмкою ударника, 2, рукоятка кия, 3,- з вершини та кінця в вигляді суцільного конуса, (який до повторної механічної обробки мав вигляд суцільного циліндра , 15 та ВІДПОВІДНО 3) причому вершина рукоятки має конусну виїмку, 16, якою з'єднується з співмірною вершиною, 20, другого набору сегментів, а основа набору, 21, з співмірною конусною вершиною кінця рукоятки, 4 Як зазначалось рашіш в виїмку рукоятки вмонтовано метал, наприклад свинець, 14, а до вершини ударника кия, 1, прикріплена ударна накладка, 13, а до кінця рукоятки кия, тильна кришка, 14 Використання запропонованого способу та пристрою (кию) дозволяє отримати дешевий, міцний, з незміною прямою формою кий, завдяки концентричній конструкції, 23, (фіг 8) , отриманої при накладені конусних сегментів, яка як зазначалось раніш компенсує внутрішні напруження вигину Список літератури 1 ЕР 0217556, US 5267730, US 4718671, US 4134588, US 4949964 2 US 4949965 3 GB 2219515 11 44194 ФІГ. З 12 13 44194 14 Фіг. А У •*ш -—' -ШЕЇ J л. Фіг. 5 Фіг 6 Фіг 7 15 44194 16 fl-fl Фіг ДП «Український інститут промислової власності» (Укрпатент) вул Сім'ї Хохлових, 15, м Київ, 04119, Україна (044) 456 - 20 - 90

Дивитися

Додаткова інформація

МПК / Мітки

МПК: A63D 15/00, B27M 3/22

Мітки: варіанти, виготовлення, ький, спосіб

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/8-44194-kijj-ta-sposib-jjogo-vigotovlennya-varianti.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Кий та спосіб його виготовлення (варіанти)</a>

Подібні патенти