Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості

Номер патенту: 102154

Опубліковано: 26.10.2015

Автор: Ярошенко Вадім Вітальєвіч

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості, що включає щонайменше два мультимедійних сервери, кожен з яких включає в себе область пам'яті, що зберігає елементи мультимедійного вмісту, мультимедійну службу, яка включає в себе область пам'яті, що зберігає користувацькі профілі, білінгову систему і метадані, асоціативно пов'язані з елементами мультимедійного вмісту, причому щонайменше два мультимедійних сервери сполучаються з мультимедійною службою через мережу Інтернет, при цьому мультимедійна служба виконана із можливістю надання кінцевому користувачу доступу до елементів мультимедійного вмісту та видачі за запитом кінцевого користувача відповідного елемента мультимедійного вмісту, причому мультимедійна служба виконана із можливістю визначення місцезнаходження і типу пристрою кінцевого користувача, на який буде здійснюватися видача елемента мультимедійного вмісту, і швидкості з'єднання кінцевого користувача з мережею Інтернет.

2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю представлення мультимедійного вмісту кінцевому користувачу з використанням ОТТ технології.

3. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів.

4. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю трансляції цифрового телебачення в режимі реального часу або в режимі перегляду архіву.

5. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю вставки реклами в елементи мультимедійного вмісту, як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів.

6. Система за п. 5, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана з можливістю розподілу реклами за регіональним принципом, а також таргетування цільової аудиторії.

7. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю послідовного завантаження біт за бітом мультимедійного вмісту в буфер довільного розміру, обмежений технічними можливостями пристрою або операційною системою використовуваних кінцевим користувачем.

8. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного перемикання перегляду мультимедійного вмісту в режимі реального часу з одного пристрою кінцевого користувача на інший пристрій кінцевого користувача з оптимальною якістю.

9. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного перемикання мультимедійного вмісту між режимами 3D/2D.

10. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю керування навігацією по користувацькому інтерфейсу і параметрами перегляду мультимедійного вмісту за допомогою смартфона або планшетного комп'ютера, або персонального комп'ютера як пульта дистанційного керування.

11. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю визначення працездатності і завантаженості серверів, визначенням їх ступеня близькості до користувача і ранжирування за цими критеріями, а також балансування навантаження між мультимедійними серверами, в процесі якого мультимедійна служба визначає оптимальний по віддаленості, працездатний і найменш завантажений сервер, з якого здійснюється представлення мультимедійного вмісту кінцевому користувачу.

12. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що білінгова система виконана із можливістю ведення обліку показу реклами кожного рекламодавця із зазначенням статистики показу за регіональною та іншими ознаками, а також з урахуванням таргетування цільової аудиторії.

13. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба включає в себе користувацький інтерфейс, виконаний із можливістю конфігурації для кожного пристрою кінцевого користувача.

14. Система за п. 13, яка відрізняється тим, що користувацький інтерфейс виконаний із можливістю використання штучного інтелекту для реалізації голосового керування.

15. Система за п. 13, яка відрізняється тим, що користувацький інтерфейс виконаний із можливістю використання штучного інтелекту для реалізації розширених функцій пошуково-рекомендаційної машини, що використовує інтелектуального помічника, який володіє голосом.

16. Система за п. 13, яка відрізняється тим, що користувацький інтерфейс виконаний із можливістю об'єднання довільної кількості користувачів для перегляду одного і того ж, або різних елементів мультимедійного вмісту одночасно, із можливістю організації відеоконференцзв'язку між ними в процесі перегляду.

17. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що користувацькі профілі включають в себе інформацію про підписку користувача на мультимедійну службу з урахуванням політики керування цифровими правами, асоціативно пов'язаної з ними.

18. Система за п. 17, яка відрізняється тим, що політика керування цифровими правами, містить у собі визначення права доступу кінцевого користувача до відповідного елемента мультимедійного вмісту, а також часу, протягом якого кінцевий користувач має право доступу до відповідного елемента мультимедійного вмісту.

19. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що метадані описують елементи мультимедійного вмісту і включають в себе, наприклад, інформацію, пов'язану з фільмом або альбомом, ігровою програмою, режисером, актором, виконавцем, заголовком, назвою, жанром або тривалістю фільму.

20. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що елементи мультимедійного вмісту містять у собі щонайменше аудіо або відео, або нерухомі зображення, або архів, або список елементів мультимедійного вмісту, при цьому кожен з елементів мультимедійного вмісту має політику керування цифровими правами, асоціативно пов'язану з ним.

21. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю регулювання співвідношення сторін відображуваного мультимедійного вмісту в разі його невідповідності, співвідношенню сторін пристрою відображення з плавним регулюванням масштабування як по вертикалі, так і по горизонталі, роздільно і пропорційно.

22. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю використання функціоналу сенсорних екранів, такого як мультитач, регулювання гучності за допомогою вертикального руху пальця по екрану, прокручування фільму за допомогою горизонтального руху і т.д.

23. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю надання елементів мультимедійного вмісту оптимальної якості як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів, і можливістю вставки реклами, для торент-клієнтів, шляхом установки на сервери мультимедійної служби одного або декількох торент-клієнтів.

Текст

Реферат: Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості включає щонайменше два мультимедійних сервери, кожен з яких включає в себе область пам'яті, що зберігає елементи мультимедійного вмісту, мультимедійну службу, яка включає в себе область пам'яті, що зберігає користувацькі профілі, білінгову систему і метадані, асоціативно пов'язані з елементами мультимедійного вмісту. Щонайменше два мультимедійних сервери сполучаються з мультимедійною службою через мережу Інтернет, при цьому мультимедійна служба виконана із можливістю надання кінцевому користувачу доступу до елементів мультимедійного вмісту та видачі за запитом кінцевого користувача відповідного елемента мультимедійного вмісту. Мультимедійна служба виконана із можливістю визначення місцезнаходження і типу пристрою кінцевого користувача, на який буде здійснюватися видача елемента мультимедійного вмісту, і швидкості з'єднання кінцевого користувача з мережею Інтернет. UA 102154 U UA 102154 U 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Корисна модель відноситься до області обчислювальної техніки і може бути використана для видачі користувачу мультимедійного вмісту, зокрема, відео контенту оптимальної якості. Цифровий мультимедійний вміст, такий як цифрове відеозображення, може споживатися користувачем на великій різноманітності платформ і пристроїв, таких як персональні комп'ютери, персональні цифрові помічники, переносні й стаціонарні цифрові мультимедійні програвачі, ігрові консолі, мобільні телефони, смартфони, смарт-ТВ і т.п. Існує щонайменше дві різноманітні системи представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту. Відома система покупки мультимедійного вмісту, описана в патенті РФ № 2449353 від 20.10.2010 "Приєднання пристроїв до служби спільного використання мультимедіа". Відома Система покупки мультимедійного вмісту, містить: область пам'яті, асоційовану з мультимедійною службою; мультимедійний сервер, сполучений з мультимедійною службою через мережу передачі даних; переносний комп'ютерний пристрій, асоційований з користувачем; і процесор, асоційований з переносним комп'ютерним пристроєм і виконуючий машиновиконувані команди для того, щоб: встановлювати з'єднання з мультимедійним сервером, коли мультимедійний сервер і переносний комп'ютерний пристрій знаходяться в попередньо визначеній фізичній близькості; аутентифікувати мультимедійний сервер і користувача по відношенню до аутентифікованого мультимедійного серверу; передавати критерії розповсюдження цифрового вмісту; приймати, у відповідь, рекламні копії' одного або більше елементів мультимедійного вмісту та асоційовані метадані; і купувати, коли переносний комп'ютерний пристрій знаходиться за межами згаданої попередньо визначеної фізичної близькості, щонайменше, один із згаданих одного або більше елементів мультимедійного вмісту. Однак у відомій системі не забезпечується представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості. Технічний результат заявленої корисної моделі спрямований на створення багатофункціональної системи представлення кінцевому користувачу за допомогою всіх існуючих технологій передачі даних, включаючи пірингові файлообмінні мережі (Р2Р), мультимедійного вмісту оптимальної якості як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів, що дозволяє здійснювати перегляд в режимі завантаження або в режимі реального часу, а також із можливістю визначення місцезнаходження і типу пристрою кінцевого користувача, на який буде здійснюватися видача мультимедійного вмісту, і швидкості з'єднання кінцевого користувача з Інтернетом. Зазначений технічний результат досягається тим, що багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості включає в себе щонайменше два мультимедійних сервера, кожен з яких включає в себе область пам'яті, що зберігає елементи мультимедійного вмісту, і мультимедійну службу, яка включає в себе область пам'яті, що зберігає користувацькі профілі, білінгову систему і метадані, асоціативно пов'язані з елементами мультимедійного вмісту, причому щонайменше два мультимедійних сервера сполучаються з мультимедійною службою через мережу Інтернет, при цьому мультимедійна служба виконана з можливістю надання користувачам доступу до елементів мультимедійного вмісту та видачі за запитом кінцевого користувачавідповідного елемента мультимедійного вмісту, причому мультимедійна служба виконана з можливістю визначення місцезнаходження і типу пристрою кінцевого користувача, на який буде здійснюватися видача елементу мультимедійного вмісту і швидкості з'єднання кінцевого користувача з мережею Інтернет. Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості дозволяє надавати кінцевому користувачу за допомогою всіх існуючих технологій передачі даних, включаючи пірингові файлообмінні мережі (Р2Р), мультимедійний вміст оптимальної якості, як не шифрований, так і шифрований за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів, для будь-якого типу пристроїв, на яких можливо здійснювати перегляд, за рахунок визначення типу пристрою кінцевого користувача і використання для відтворення цифрового відеозображення необхідної кількості профілів відео, які охоплюють найбільш часто використовувані роздільні здатності при побудові дисплеїв, що дозволяє запропонувати кінцевому користувачу найбільш підходящий варіант для екрану пристрою кінцевого користувача, і гарантує оптимальну якість відображення при низьких швидкостях передачі інформації для будь-яких платформ і пристроїв, таких як смартфон, планшет, ноутбук, монітор стаціонарного комп'ютера або екран телевізора і т.д. 1 UA 102154 U 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Мультимедійна служба виконана із можливістю представлення мультимедійного вмісту кінцевому користувачу з використанням ОТТ технології, яка дозволяє здійснювати доставку цифрового кодованого зображення оптимальної якості в разі погіршення швидкості передачі інформації. Мультимедійна служба виконана із можливістю представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів. Мультимедійна служба виконана із можливістю вставки реклами в елементи мультимедійного вмісту як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів, розподілу реклами за регіональним принципом, а також таргетування цільової аудиторії, за віковими групами та статевою ознакою, використовуючи персональні дані, отримані з користувацького профілю. Мультимедійна служба виконана із можливістю трансляції цифрового телебачення з будьякою роздільною здатністю, включаючи Full HD (1920 х 1080) і в будь-яких форматах включаючи 3D, в режимі реального часу або в режимі перегляду архіву. Мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного перемикання перегляду мультимедійного вмісту в режимі реального часу з одного пристрою кінцевого користувача на інший пристрій кінцевого користувача з оптимальною якістю. Мультимедійна служба виконана із можливістю оцінки часу очікування до початку комфортного перегляду, у випадку якщо користувач самостійно обирає якість перегляду, і автоматично попереджати його про час очікування, а у випадку, якщо час очікування перевищує встановлене значення, додатково надати користувачу інформацію про час очікування при більш низькій якості перегляду у вигляді посилань із можливістю миттєвого переходу по кліку користувача до більш прийнятного варіанту, або переходу в автоматичний режим. Мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного перемикання мультимедійного вмісту між режимами 3D і 2D. Мультимедійна служба виконана із можливістю керування навігацією по користувацькому інтерфейсу і параметрами перегляду мультимедійного вмісту (гучність, перемотування відео і т.д.) за допомогою смартфона або планшетного або персонального комп'ютера в якості пульта дистанційного керування. Мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного або ручного регулювання співвідношення сторін відображуваного мультимедійного вмісту, у разі його невідповідності співвідношенню сторін пристрою відображення, з плавним регулюванням масштабування як по вертикалі, так і по горизонталі, роздільно і пропорційно. Мультимедійна служба виконана із можливістю використання функціоналу сенсорних екранів, такого як мультитач, регулювання гучності за допомогою вертикального руху пальця по екрану, а також прокрутка фільму за допомогою горизонтального руху і т.д. Мультимедійна служба виконана із можливістю представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту, такого як Full HD (1920 × 1080р), 3D і Full HD 3D (1920 × 1080р) як на стандартних, такі на низьких швидкостях передачі інформації. Мультимедійна служба виконана із можливістю послідовної завантаження біт за бітом мультимедійного вмісту в буфер довільного розміру (progressive download), обмежений технічними можливостями пристрою або операційною системою, використовуваних кінцевим користувачем, що дозволяє запобігти "підвисання" при перегляді мультимедійного вмісту у випадках порушень інтернет-з'єднання, а також для "згладжування" піків бітрейта при перевищенні їх значень середнього значення швидкості передачі інформації при відтворенні мультимедійного вмісту як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів. Мультимедійна служба виконана із можливістю визначення працездатності і завантаженості серверів, визначення їх ступеня близькості до кінцевого користувача і ранжирування за цими критеріями, а також балансування навантаження між мультимедійними серверами, в процесі якого мультимедійна служба визначає оптимальний за віддаленістю, працездатний і найменш завантажений сервер, з якого здійснюється представлення мультимедійного вмісту кінцевому користувачу. Мультимедійна служба виконана із можливістю надання кінцевому користувачу елементів мультимедійного вмісту оптимальної якості, як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів, і можливістю вставки реклами за допомогою торент-клієнтів, шляхом встановлення на мультимедійні сервери одного або декількох торент-клієнтів. 2 UA 102154 U 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 При надходженні запиту від кінцевого користувача на надання доступу до елементів мультимедійного вмісту йде звернення до трекера, з якого надходить перелік IP-адрес інших активних торент-клієнтів, на яких зберігаються необхідні блоки елементів мультимедійного вмісту, на відміну від стандартного торент-клієнта, де завантаження блоків йде у довільному порядку, в даному випадку відбувається завантаження блоків елементів мультимедійного вмісту по порядку, починаючи з першого блоку від початку. Після отримання перших блоків визначається швидкість завантаження від кожного з торент-клієнтів, ранжирування їх в залежності від швидкості завантаження і визначення тих торент-клієнтів, які можуть забезпечити необхідну для перегляду в реальному часі швидкість завантаження. З використанням цих торент-клієнтів відбувається подальше послідовне блок за блоком завантаження елементів мультимедійного вмісту. Завантаження блоків елементів мультимедійного вмісту від інших торент-клієнтів, які забезпечують більш низьку швидкість, надалі відбувається у довільному порядку. Після завантаження чергового блоку здійснюється перевірка на трекері наявності змін торент-клієнтів, доступних для завантаження наступних блоків елементів мультимедійного вмісту, а також коригування ранжирування за швидкістю завантаження. Після завантаження кожного блоку, здійснюється перевірка контрольної суми. У випадку розбіжності контрольної суми блок завантажується повторно. Мультимедійна служба виконана із можливістю задіювання процесора і оперативної пам'яті відеокарти пристрою кінцевого користувача. Мультимедійна служба виконана із можливістю установки закладок і навігації по закладках при перегляді елементів мультимедійного вмісту. Мультимедійна служба виконана із функцією динамічного прев'ю при перегляді елементів мультимедійного вмісту. Мультимедійна служба виконана із можливістю оновлення програмного забезпечення на кожному пристрої кінцевого користувача, а також програмного забезпечення, що входить до мультимедійної служби і використовується кінцевим користувачем через мережу Інтернет. Метадані описують елементи мультимедійного вмісту і включають в себе, наприклад, інформацію, пов'язану з фільмом або альбомом, ігровою програмою, режисером, актором, виконавцем, заголовком, назвою, жанром або тривалістю фільму і т.д. Елементи мультимедійного вмісту включають в себе, щонайменше, аудіо чи відео, або нерухомі зображення, або архів, або список елементів мультимедійного вмісту, при цьому кожен з елементів мультимедійного вмісту має політику керування цифровими правами, асоціативно пов'язану з ним. Користувацькі профілі включають в себе інформацію про підписку користувача на мультимедійну службу, службу з урахуванням політики керування цифровими правами, асоціативно пов'язаної з ними, і персональні дані кінцевого користувача. Політика керування цифровими правами включає в себе визначення права доступу кінцевого користувача до відповідного елементу мультимедійного вмісту (одноразовий перегляд, багаторазовий перегляд, здача в оренду, покупка), а також часу, протягом якого кінцевий користувач має право доступу до відповідного елементу мультимедійного вмісту. Елементи мультимедійного вмісту надаються користувачу з урахуванням політики керування цифровими правами, асоціативно пов'язаної з ними. Мультимедійна служба включає в себе користувацький інтерфейс з розширеним функціоналом, виконаний із можливістю конфігурації для кожного пристрою кінцевого користувача, а саме зміни кольору або дизайну всього користувацького інтерфейсу або його розділів, вибору необхідної кількості розділів користувацького інтерфейсу для відображення на кожному пристрої кінцевого користувача. Користувацький інтерфейс виконаний із можливістю використання "штучного інтелекту" для реалізації голосового керування. Користувацький інтерфейс виконаний із можливістю використання "штучного інтелекту" для реалізації розширених функцій пошуково-рекомендаційної машини, що використовує інтелектуального помічника, який володіє голосом. Користувацький інтерфейс виконаний із можливістю об'єднання довільної кількості користувачів за "запрошенням" одного з них, для перегляду одного і того ж або різних елементів мультимедійного вмісту одночасно, із можливістю організації відеоконференцзв'язку між ними в процесі перегляду. Мультимедійна служба містить в собі білінгову систему, призначену для обчислення вартості послуг представлення кожного елементу мультимедійного вмісту для кожного кінцевого користувача, що зберігає інформацію про всі тарифи і інші вартісні характеристики, які використовуються багатофункціональною системою представлення кінцевому користувачу 3 UA 102154 U 5 10 15 20 25 30 35 40 45 мультимедійного вмісту оптимальної якості для виставлення рахунків кожному кінцевому користувачу і взаєморозрахунків із постачальниками мультимедійного вмісту та рекламодавцями. Білінгова система виконана із можливістю ведення обліку показу реклами кожного рекламодавця із зазначенням статистики показу за регіональною та іншими ознаками, а також з урахуванням таргетування цільової аудиторії. Заявлена корисна модель пояснюється конкретним прикладом, який, однак, не є єдино можливим, але наочно демонструє можливість досягнення наведеною сукупністю ознак заявленого технічного результату. Приклади корисної моделі проілюстровані наступними кресленнями. На Фіг. 1 наведена схема багатофункціональної системи представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості, на якій: 1 - мультимедійна служба; 2 - щонайменше два мультимедійних сервера; 3 - область пам'яті; 4 - користувацькі профілі; 5 - метадані; 6 - мережа Інтернет; 7 - пристрої кінцевого користувача; 8 - білінгова система. У найкращому варіанті здійснення корисної моделі багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості містить мультимедійну службу 1, яка включає в себе область пам'яті 3, яка містить користувацькі профілі 4, метадані 5 і білінгову систему 8. Мультимедійна служба 1 з'єднана за допомогою мережі Інтернет 6 із пристроями кінцевого користувача 7 і щонайменше два мультимедійних сервера 2, які містять елементи мультимедійного вмісту. Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості працює наступним чином. Кінцевий користувач за допомогою пристрою кінцевого користувача 2 здійснює запит до мультимедійної служби 1 на представлення відповідного елемента мультимедійного вмісту. Елементи мультимедійного вмісту зберігаються на щонайменше двух мультимедійних серверах 2, пов'язаних з мультимедійною службою 1 за допомогою мережі Інтернет 6. Елементом мультимедійного вмісту може бути, щонайменше, аудіо, відео, нерухомі зображення, архів або список елементів мультимедійного вмісту. Кожен з елементів мультимедійного вмісту має політику керування цифровими правами, асоціативно пов'язану з ним. Мультимедійна служба 1, на підставі політики керування цифровими правами, визначає, чи має кінцевий користувач право доступу до запитуваного елементу мультимедійного вмісту. У разі якщо кінцевий користувач має право доступу до запитуваного елементу мультимедійного вмісту, мультимедійна служба 1 визначає місцезнаходження і тип пристрою кінцевого користувача 7, на яке буде проводитися видача елемента мультимедійного вмісту, і швидкість з'єднання кінцевого користувача з мережею Інтернет 6, і представляє кінцевому користувачу елемент мультимедійного вмісту оптимальної якості, відповідний для даного типу пристрою кінцевого користувача 7. Фахівцю в даній галузі техніки має бути зрозуміло, що заявлена корисна модель не обмежується варіантом здійснення, який розкритий в даному описі корисної моделі. Заявлена корисна модель промислово придатна, а заявлена сукупність відмітних ознак має новий стійкий взаємозв'язок функціональних блоків, що забезпечує досягнення заявленого технічного результату. 50 ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ 55 60 1. Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості, що включає щонайменше два мультимедійних сервери, кожен з яких включає в себе область пам'яті, що зберігає елементи мультимедійного вмісту, мультимедійну службу, яка включає в себе область пам'яті, що зберігає користувацькі профілі, білінгову систему і метадані, асоціативно пов'язані з елементами мультимедійного вмісту, причому щонайменше два мультимедійних сервери сполучаються з мультимедійною службою через мережу Інтернет, при цьому мультимедійна служба виконана із можливістю надання кінцевому 4 UA 102154 U 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 користувачу доступу до елементів мультимедійного вмісту та видачі за запитом кінцевого користувача відповідного елемента мультимедійного вмісту, причому мультимедійна служба виконана із можливістю визначення місцезнаходження і типу пристрою кінцевого користувача, на який буде здійснюватися видача елемента мультимедійного вмісту, і швидкості з'єднання кінцевого користувача з мережею Інтернет. 2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю представлення мультимедійного вмісту кінцевому користувачу з використанням ОТТ технології. 3. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів. 4. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю трансляції цифрового телебачення в режимі реального часу або в режимі перегляду архіву. 5. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю вставки реклами в елементи мультимедійного вмісту, як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів. 6. Система за п. 5, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана з можливістю розподілу реклами за регіональним принципом, а також таргетування цільової аудиторії. 7. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю послідовного завантаження біт за бітом мультимедійного вмісту в буфер довільного розміру, обмежений технічними можливостями пристрою або операційною системою використовуваних кінцевим користувачем. 8. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного перемикання перегляду мультимедійного вмісту в режимі реального часу з одного пристрою кінцевого користувача на інший пристрій кінцевого користувача з оптимальною якістю. 9. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю автоматичного перемикання мультимедійного вмісту між режимами 3D/2D. 10. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю керування навігацією по користувацькому інтерфейсу і параметрами перегляду мультимедійного вмісту за допомогою смартфона або планшетного комп'ютера, або персонального комп'ютера як пульта дистанційного керування. 11. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю визначення працездатності і завантаженості серверів, визначенням їх ступеня близькості до користувача і ранжирування за цими критеріями, а також балансування навантаження між мультимедійними серверами, в процесі якого мультимедійна служба визначає оптимальний по віддаленості, працездатний і найменш завантажений сервер, з якого здійснюється представлення мультимедійного вмісту кінцевому користувачу. 12. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що білінгова система виконана із можливістю ведення обліку показу реклами кожного рекламодавця із зазначенням статистики показу за регіональною та іншими ознаками, а також з урахуванням таргетування цільової аудиторії. 13. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба включає в себе користувацький інтерфейс, виконаний із можливістю конфігурації для кожного пристрою кінцевого користувача. 14. Система за п. 13, яка відрізняється тим, що користувацький інтерфейс виконаний із можливістю використання штучного інтелекту для реалізації голосового керування. 15. Система за п. 13, яка відрізняється тим, що користувацький інтерфейс виконаний із можливістю використання штучного інтелекту для реалізації розширених функцій пошуковорекомендаційної машини, що використовує інтелектуального помічника, який володіє голосом. 16. Система за п. 13, яка відрізняється тим, що користувацький інтерфейс виконаний із можливістю об'єднання довільної кількості користувачів для перегляду одного і того ж, або різних елементів мультимедійного вмісту одночасно, із можливістю організації відеоконференцзв'язку між ними в процесі перегляду. 17. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що користувацькі профілі включають в себе інформацію про підписку користувача на мультимедійну службу з урахуванням політики керування цифровими правами, асоціативно пов'язаної з ними. 18. Система за п. 17, яка відрізняється тим, що політика керування цифровими правами, містить у собі визначення права доступу кінцевого користувача до відповідного елемента мультимедійного вмісту, а також часу, протягом якого кінцевий користувач має право доступу до відповідного елемента мультимедійного вмісту. 5 UA 102154 U 5 10 15 20 19. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що метадані описують елементи мультимедійного вмісту і включають в себе, наприклад, інформацію, пов'язану з фільмом або альбомом, ігровою програмою, режисером, актором, виконавцем, заголовком, назвою, жанром або тривалістю фільму. 20. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що елементи мультимедійного вмісту містять у собі щонайменше аудіо або відео, або нерухомі зображення, або архів, або список елементів мультимедійного вмісту, при цьому кожен з елементів мультимедійного вмісту має політику керування цифровими правами, асоціативно пов'язану з ним. 21. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю регулювання співвідношення сторін відображуваного мультимедійного вмісту в разі його невідповідності, співвідношенню сторін пристрою відображення з плавним регулюванням масштабування як по вертикалі, так і по горизонталі, роздільно і пропорційно. 22. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю використання функціоналу сенсорних екранів, такого як мультитач, регулювання гучності за допомогою вертикального руху пальця по екрану, прокручування фільму за допомогою горизонтального руху і т. д. 23. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що мультимедійна служба виконана із можливістю надання елементів мультимедійного вмісту оптимальної якості як не шифрованого, так і шифрованого за допомогою технічних засобів захисту авторських прав (DRM) або інших алгоритмів, і можливістю вставки реклами, для торент-клієнтів, шляхом установки на сервери мультимедійної служби одного або декількох торент-клієнтів. Комп’ютерна верстка Г. Паяльніков Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 6

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Multifunctional presentation system to the end user multimedia content optimum quality

Автори англійською

Yaroshenko, Vadim Vitalievich

Назва патенту російською

Многофункциональная система представления конечному пользователю мультимедийного контента оптимального качества

Автори російською

Ярошенко Вадим Витальевич

МПК / Мітки

МПК: H04N 21/24, H04H 60/81, H04N 21/25, H04N 21/23

Мітки: кінцевому, мультимедійного, багатофункціональна, вмісту, система, представлення, оптимальної, якості, користувачу

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/8-102154-bagatofunkcionalna-sistema-predstavlennya-kincevomu-koristuvachu-multimedijjnogo-vmistu-optimalno-yakosti.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Багатофункціональна система представлення кінцевому користувачу мультимедійного вмісту оптимальної якості</a>

Подібні патенти