Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб виготовлення багатошарових керамічних оболонкових форм, що включає послідовне почергове нанесення на модельний блок шарів вогнетривких суспензій, з чергуванням шарів, що мають кислі та основні властивості, обсипання вогнетривким матеріалом кожного шару, їх сушіння, видалення моделей та прожарювання, який відрізняється тим, що суспензію з кислими властивостями виготовляють на основі ортофосфорної кислоти і золи теплової електростанції, а як суспензію з основними властивостями використовують натрієве рідке скло і золу теплової електростанції.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що суспензію з кислими властивостями виготовляють із водного розчину кислоти ортофосфорної щільністю 1,49-1,52 г/см3 при температурі 20-22 °C та золи з питомою поверхнею 4000-7000 см2/г.

3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що суспензію з основними властивостями виготовляють із водного розчину натрієвого рідкого скла щільністю 1,27-1,3 г/см3 при температурі 20-22 °C, з силікатним модулем 2,9-3,1 та золи з питомою поверхнею 4000-7000 см2/г.

Текст

Реферат: Винахід належить до виготовлення керамічних оболонкових форм для лиття по виплавлюваних моделях і спрямований на зниження вартості керамічних оболонкових форм та підвищення їх вогнетривкості, запобігання насиченню поверхні виливків фосфором. У способі послідовно почергово наносять на модельний блок шари вогнетривких суспензій, де кожен шар суспензії закріплює попередній: шар на натрієвому рідкому склі та зола теплової електростанції має лужні властивості, а закріплювачем виступає шар на ортофосфорній кислоті та зола теплової електростанції, що має кислі властивості. UA 108654 C2 (12) UA 108654 C2 UA 108654 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Винахід належить до ливарного виробництва, а саме до способів виготовлення багатошарових керамічних оболонкових форм, одержуваних по витоплюваних або випалюваних моделях. Відомий спосіб (аналог) виготовлення багатошарової керамічної оболонкової форми, що включає послідовне нанесення на модельний блок шарів суспензії на основі розчину гідролізованого етилсилікату у воді з пиловидним кварцем, присипку кожного шару піском кварцовим і сушіння на повітрі [Репях С.И. Технологические основы литья по выплавляемым моделям - Днепропетровск: Лира, 2006. - С. 491-493]. Недоліками даного способу є відносно висока собівартість керамічних оболонкових форм, яка обумовлена використанням етилсилікату в вогнетривкій суспензії, та обмеженим часом її використання. Низька міцність одержуваних керамічних оболонкових форм обумовлена використанням великої кількості води для гідролізу етилсилікату без органічного розчинника. Найбільш близьким аналогом за технічною суттю та ефектом, що досягається (прототип), є спосіб виготовлення керамічних оболонкових форм, який включає поперемінне нанесення шарів безпосередньо один на одний з обсипанням кожного шару вогнетривким матеріалом, при цьому для парних шарів використовують суспензію з водним розчином спирту або ацетону в співвідношенні 1:(1…3) з величиною водневого показника рН=7, для непарних шарів - суспензію з водним розчином рідкого скла або алюмохромфосфатного зв'язуючого щільністю 1,2…1,3 3 г/см , відповідно, з величиною рН>7 та рН

Дивитися

Додаткова інформація

МПК / Мітки

МПК: B22C 9/04, B22C 1/00

Мітки: оболонкових, спосіб, форм, багатошарових, виготовлення, керамічних

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/6-108654-sposib-vigotovlennya-bagatosharovikh-keramichnikh-obolonkovikh-form.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб виготовлення багатошарових керамічних оболонкових форм</a>

Подібні патенти