Система та спосіб керування рамою для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів

Номер патенту: 115123

Опубліковано: 25.09.2017

Автори: Саудер Грегг Е., Кох Дейл М.

Є ще 33 сторінки.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Система керування для рами для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів, що протягуються по поверхні землі трактором, яка містить:

колесо, яке сполучене з рамою для навішування змінних робочих органів і зачіплює поверхню землі;

привідний механізм, що має робочий тиск, вказаний привідний механізм з'єднаний з рамою для навішування змінних робочих органів, вказаний привідний механізм розміщений, щоб зменшувати зусилля на ґрунт між вказаним колесом і поверхнею землі, вказане зусилля на ґрунт відповідає тиску привідного механізму, зазначений привідний механізм виконаний з можливістю переміщення рами для навішування знімних робочих органів між транспортним положенням та робочим положенням, і де вага рами для навішування змінних робочих органів підтримується зазначеним колесом в транспортному положенні;

систему керування потоком рідини, вказана система керування потоком рідини знаходиться у гідравлічному сполученні з вказаним привідним механізмом, вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю контролю вказаного тиску привідного механізму; і

контролер в електричному сполученні з вказаною системою керування потоком рідини, в якому вказаний контролер виконаний з можливістю надсилати керуючий сигнал до системи керування потоком рідини, вказаний керуючий сигнал задає бажаний тиск, і в якому система керування потоком рідини виконана з можливістю змінювати вказаний тиск привідного механізму відповідно до вказаного керуючого сигналу таким чином, щоб вказаний тиск привідного механізму відповідав вказаному бажаному тиску, і в якому вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю встановлювати вказаний тиск привідного механізму на рівні бажаного тиску.

2. Система керування за п. 1, яка відрізняється тим, що додатково містить електронний дисплей в електричному сполученні з вказаним контролером, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю відображення вказаного бажаного тиску оператору, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю приймати команду стосовно тиску привідного механізму від вказаного оператора і встановлювати вказаний тиск привідного механізму за командою.

3. Система керування за п. 1, яка відрізняється тим, що додатково включає в себе датчик перенесення ваги в електричному сполученні з вказаним контролером, вказаний датчик перенесення ваги виконаний з можливістю надсилання сигналу перенесення ваги до вказаного контролера.

4. Система керування за п. 3, яка відрізняється тим, що вказаний контролер зберігає бажане значення сигналу перенесення ваги, причому вказаний контролер виконаний з можливістю змінювати вказаний бажаний тиск так, що вказаний сигнал перенесення ваги стає ближчим до вказаного бажаного значення сигналу перенесення ваги.

5. Система керування за п. 4, яка відрізняється тим, що додатково містить привід перенесення ваги, вказаний привід перенесення ваги виконаний з можливістю переносити вагу між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів, вказаний привід перенесення ваги має тиск приводу перенесення ваги, причому вказаний привід перенесення ваги містить датчик тиску, в якому вказаний сигнал перенесення ваги включає сигнал, який відповідає вказаному тиску приводу перенесення ваги.

6. Система керування з п. 5, яка відрізняється тим, що привід перенесення ваги знаходиться в гідравлічному сполученні зі вказаною системою керування потоком рідини, і при цьому вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю контролювати положення вказаного приводу перенесення ваги.

7. Система керування за п. 6, яка відрізняється тим, що вказане положення вказаного приводу перенесення ваги відповідає висоті рами для навішування змінних робочих органів відносно трактора.

8. Система керування за п. 7, яка відрізняється тим, що рама для навішування змінних робочих органів включає в себе бічну секцію і центральну секцію, вказана бічна секція прикріплена з можливістю обертатися до вказаної центральної секції для обертання відносно вказаної центральної секції навколо в основному горизонтальної осі, і додатково містить привід бічної секції, виконаний з можливістю обертати вказану бічну секцію навколо вказаної в основному горизонтальної осі, причому привід бічної секції знаходиться в гідравлічному сполученні з вказаною системою керування потоком рідини, причому система керування потоком рідини виконана з можливістю контролювати положення вказаного приводу бічної секції.

9. Система керування за п. 4, яка відрізняється тим, що вказаний контролер зберігає бажане значення перенесення ваги і додатково містить електронний дисплей в електричному сполученні з вказаним контролером, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю відображення значення, яке відповідає вказаному сигналу перенесення ваги, оператору, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю прийому команди стосовно перенесення ваги від вказаного оператора і зміни бажаного значення сигналу перенесення ваги на основі вказаної команди стосовно перенесення ваги.

10. Спосіб керування рамою для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів, що протягуються по поверхні землі трактором, який включає:

реконфігурацію рами для навішування змінних робочих органів із транспортного положення в робоче положення,

надсилання командного сигналу, який відповідає бажаному зусиллю на ґрунт між колесом, зчепленим з землею, прикріпленим з можливістю обертання до вказаної рами для навішування змінних робочих органів, і поверхнею землі;

зміну тиску привідного механізму у приводі перенесення ваги таким чином, щоб вказане зусилля на ґрунт відповідало бажаному зусиллю на ґрунт; і

підтримання вказаного зміненого тиску привідного механізму таким чином, щоб зусилля на ґрунт залишалося на рівні бажаного зусилля на ґрунт;

переміщення рами для навішування знімних робочих органів між транспортним положенням та робочим положенням за допомогою вказаного приводу перенесення ваги;

підтримку частини ваги вказаної рами для навішування змінних робочих органів вказаним колесом, зчепленим з землею, у вказаному транспортному положенні.

11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що додатково включає: відображення значення, яке відповідає вказаному значенню зусилля на ґрунт, оператору;

прийом введення, яке відповідає командному сигналу, від вказаного оператора; і

налаштування вказаного зусилля на ґрунт на основі вказаного введення.

12. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що додатково включає: вимірювання значення перенесення ваги.

13. Спосіб за п. 12, який відрізняється тим, що додатково включає:

зберігання бажаного значення перенесення ваги; і

налаштування вказаного керуючого тиску так, що вказане значення перенесення ваги стає наближене до вказаного бажаного значення перенесення ваги.

14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що додатково включає:

перенесення ваги між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів з використанням вказаного приводу перенесення ваги, в якому згаданий етап вимірювання вказаного значення перенесення ваги виконують шляхом вимірювання вказаного керуючого тиску у вказаному приводі перенесення ваги.

15. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що додатково включає:

контролювання рівня подовження вказаного приводу перенесення ваги.

16. Спосіб за п. 15, який відрізняється тим, що рівень подовження вказаного керуючого приводу перенесення ваги відповідає висоті рами для навішування змінних робочих органів відносно трактора.

17. Спосіб за п. 16, який відрізняється тим, що додатково включає:

налаштовування кутового положення бічної секції вказаної рами для навішування змінних робочих органів.

18. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що додатково включає:

відображення значення, яке відповідає вказаному значенню перенесення ваги, оператору;

прийом команди від вказаного оператора; і

налаштування вказаного значення перенесення ваги, на основі вказаної команди.

Текст

Реферат: Система та спосіб призначені для переміщення ваги між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів і між секціями рами для навішування змінних робочих органів. Система містить колесо, яке сполучене з рамою для навішування змінних робочих органів і зачіплює поверхню землі, привідний механізм, що має робочий тиск, вказаний привідний механізм з'єднаний з рамою для навішування змінних робочих органів, вказаний привідний механізм розміщений, щоб зменшувати зусилля на ґрунт між вказаним колесом і поверхнею землі, вказане зусилля на ґрунт відповідає тиску привідного механізму. Зазначений привідний механізм виконаний з можливістю переміщення рами для навішування знімних робочих органів між транспортним положенням та робочим положенням, і де вага рами для навішування змінних робочих органів підтримується зазначеним колесом в транспортному положенні, систему керування потоком рідини, вказана система керування потоком рідини знаходиться у гідравлічному сполученні з вказаним привідним механізмом, вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю контролю вказаного тиску привідного механізму. Система містить контролер в електричному сполученні з вказаною системою керування потоком рідини, виконаний з можливістю надсилати керуючий сигнал до системи керування потоком рідини, сигнал задає бажаний тиск. Система керування потоком рідини виконана з можливістю змінювати вказаний тиск привідного механізму відповідно до керуючого сигналу таким чином, щоб тиск привідного механізму відповідав бажаному тиску, Система керування UA 115123 C2 (12) UA 115123 C2 потоком рідини виконана з можливістю встановлювати тиск привідного механізму на рівні бажаного тиску. UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Перехресні посилання на споріднені заявки Ця заявка вимагає пріоритет попередньої заявки США № 61/493,158, поданої 3 червня 2011 року. Короткий опис креслень Фігура 1A являє собою загальний вигляд тилу в перспективі варіанту здійснення рами для навішування знімних робочих органів в транспортному положенні. Фігура 1B являє собою загальний перспективний вигляд тилу рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в робочому положенні. Фігура 1C являє собою загальний вигляд тилу в перспективі рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в проміжному положенні. Фігура 2А являє собою вигляд зверху рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в транспортному положенні. Фігура 2В являє собою вигляд зверху рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в робочому положенні. Фігура 2C являє собою вигляд зверху рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в проміжному положенні. Фігура 3А являє собою вигляд збоку рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в транспортному положенні. Фігура 3В являє собою вигляд збоку рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в робочому положенні. Фігура 4А являє собою загальний вигляд тилу в перспективі варіанту здійснення утримувача рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 4B являє собою вигляд тилу утримувача рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 4А. Фігура 4C являє собою загальний вигляд спереду в перспективі утримувача рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 4А. Фігура 5А являє собою частковий вигляд зверху відкидної стійки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1А. Фігура 5B являє собою звичайний частковий перспективний вигляд тилу відкидної стійки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1А. Фігура 6А являє собою частковий вигляд зверху рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1A в робочому положенні лівого повороту. Фігура 6B являє собою частковий вигляд зверху рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1А в робочому положенні правого повороту. Фігура 7А являє собою вигляд збоку стандартної триточкової зчіпки. Фігура 7В являє собою вигляд збоку утримувача рами для навішування знімних робочих органів з модифікованою триточковою зчіпкою. Фігура 7C являє собою вигляд збоку модифікованого утримувача рами для навішування знімних робочих органів в поєднанні з триточковою зчіпкою за Фігурою 7А. Фігура 8А являє собою частковий вигляд в перспективі муфти відкидної стійки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1А. Фігура 8B являє собою частковий вигляд зверху муфти відкидної стійки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1А.Фігура 8C являє собою частковий вигляд в поперечному розрізі муфти відкидної стійки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1А уздовж перетину А-А, як показано на Фігурах 8А та 8В. Фігура 9А являє собою вигляд в перспективі транспортної зчіпки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1 А. Фігура 9B являє собою вигляд зверху транспортної зчіпки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1 А. Фігура 9C являє собою вигляд збоку транспортної зчіпки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1 А. Фігура 10А являє собою вигляд тилу транспортної зчіпки рами для навішування знімних робочих органів за Фігурою 1 А. Фігура 11 являє собою варіант здійснення способу згортання рами для навішування знімних робочих органів з робочого положення в транспортне положення. Фігура 12 являє собою варіант здійснення способу згортання рами для навішування знімних робочих органів з транспортного положення в робоче положення. Фігура 13 схематично являє собою варіант здійснення системи керування рамою для навішування знімних робочих органів. 1 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Фігура 14 являє собою вигляд збоку варіанту реалізації пристрою засівання в рядок. Фігура 15 являє собою схематичне зображення виду збоку частини трактора і варіант здійснення засобу введення в дію засівання, що включає в себе пристрій засівання в рядок та колесо допоміжного піднімання. Фігура 16 являє собою варіант здійснення способу перенесення ваги між трактором і рамою для навішування знімних робочих органів. Фігура 17 являє собою інший варіант способу перенесення ваги між трактором і рамою для навішування знімних робочих органів. Фігура 18 являє собою варіант здійснення способу керування висотою рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 19А схематично являє собою сценарій регулювання висоти рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 19В схематично являє собою інший сценарій регулювання висоти рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 19C схематично являє собою інший сценарій регулювання висоти рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 20 являє собою варіант втілення довідкової таблиці регулювання висоти рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 21 являє собою інший варіант здійснення процесу для керування висотою рами для навішування знімних робочих органів. Фігура 22 являє собою варіант втілення контуру регулювання ваги центральної секції і варіанти втілення контуру керування вагою бічної секції. Фігура 23 являє собою варіант комбінованого контуру регулювання висоти для центральної секції та бічної секції. Фігура 24 являє собою інший варіант способу перенесення ваги між трактором і рамою для навішування знімних робочих органів. Фігура 25 являє собою інший варіант способу перенесення ваги між трактором і рамою для навішування знімних робочих органів, основаного на команді оператора. Опис Огляд Звертаючись тепер до креслень, на яких однакові цифрові посилання позначають ідентичні або відповідні частини на декількох виглядах, Фігури 1А та 1B являють собою вигляди в перспективі рами для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів 10 в транспортному положенні і робочому положенні відповідно. Фігура 1C являє собою вигляд в перспективі проміжного положення між робочим і транспортним положеннями. Рама для навішування змінних робочих органів 10 включає в себе утримувач 200, відкину стійку 400 і задню секцію 500. Утримувач 200 прикріплений до трактора або іншого тягового транспортного засобу. У робочому положенні задня секція 500 кріпиться до утримувача 200 по робочих зчіпках 300. У транспортному положенні відкидна стійка 400 прикріплена до утримувача 200 в транспортній зчіпці 490. У процесі роботи рама для навішування змінних робочих органів 10 переміщується з транспортного положення в робоче положення, затискаючи відкидну стійку 400 і приєднує задню секцію 500 до робочої зчіпки 300. Рама для навішування змінних робочих органів 10 переміщується з робочого положення в положення шляхом відє'днання задньої секції 500 від робочою зчіпки 300 і розгортається відкидна стійка 400. Порівнюючи Фігури 1А та 1B, слід розуміти, що в транспортному положенні, поперечний профіль рами для навішування змінних робочих органів 10 суттєво вужчий, ніж в робочому положенні. Найбільш поперечна ширина рами для навішування змінних робочих органів 10 в транспортному положенні, в тому числі будь-яких прикріплених інструментів, встановлена переважно в межах допустимої ширини дозволеної чинними правилам для міжміських автомобільних перевезень. Інструменти та колеса, зчеплені з землею Як найкраще показано на Фігурі 5B, інструменти можуть бути прикріплені до центральної балки 520 задньої секції 500 і бічної секції 410 з відкидною стійкою 400 обладнанням монтажних отворів 440, або U-подібними болтами або іншою монтажною конструкцією, відомою в даній галузі. Інструменти можуть містити пристрій засівання в рядок (наприклад, такий, який розкривається на Фігурі 1 заявці заявника на патент США № 12/679,710, яка в цей час знаходиться на розгляді, розкриття якої включене сюди в повному обсязі шляхом посилання), пристрій засівання насіння в рядок, інструменти для обробки ґрунту або інші блоки прийому сільськогосподарських культур або інструменти, зчеплені з землею, відомі в даній галузі. Агрегати колеса допоміжного піднімання 1500 (не показано на Фігурі 5B, функціонально аналогічні агрегату колеса допоміжного піднімання 1500, проілюстрованого на Фігурі 15) 2 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 переважно встановлені на монтажних кронштейнах 540, встановлених на центральній балці 520. Монтажні кронштейни 540 переважно включають обладнання монтажних отворів для встановлення агрегатів колеса допоміжного піднімання. Агрегати колеса бічної секції (не показані), такі як ті, які зазвичай позначені цифровими посиланнями 56 і 60 в патенті США №7469648, розкриття якого включене сюди у всій повноті за допомогою посилання, також можуть бути встановлені на обладнанні монтажних отворів 440 на або поблизу зовнішніх кінців бічної секції 410. Слід розуміти, що в деяких варіантах і режимах роботи, до таких інструментів і коліс, що приймають землю, прикладені зазвичай вертикальні навантаження на центральній балці 520 і бічних секцій 410. Колеса допоміжного піднімання 1550 (Фігура 15) можуть бути встановленим для формування розкидання (як показано в патенті США № 4026365, розкриття якого включене тут у всій своїй повноті за допомогою посилання), так що кожне колесо допоміжного піднімання може робити повний оберт навколо вертикальної осі в процесі роботи. Слід мати на увазі в світлі даного опису, що таке формування розкидання колесами допоміжного піднімання 1550 дозволяє поворот рами для навішування змінних робочих органів 10 за невеликими радіусами. Компоненти рами для навішування змінних робочих органів Посилаючись на Фігури. 2А та 2В, рама для навішування змінних робочих органів 10 являють собою вигляд зверху в транспортному положенні і робочому положенні відповідно. Фігура 2C являє собою вигляд зверху рами для навішування змінних робочих органів 10 в проміжному положенні між транспортним положенням і робочим положенням. Відкидна стійка 400 включає в себе транспортну зчіпку 490, внутрішні тягові балки 405, зовнішні тягові балки 415, бічної секції 410 і обертальні балки 420. Внутрішні тягові балки 405 встановлені з можливістю обертання на транспортній зчіпці 490 для повного обертання навколо вертикальної осі. Зовнішні тягові балки 415 встановлені з можливістю обертання першим кінцем на внутрішніх тягових балках 405 для повного обертання навколо горизонтальної осі. Відносне обертання тягових балок 405, 415 виконує переважно вибіркове замикання, як буде описано нижче. Зовнішні тягові балки 415 встановлені з можливістю обертання другим кінцем на бічних секціях 410 для повного обертання навколо вертикальної осі. Бічної секції 410 встановлені з можливістю обертання на обертальних балках 420 для повного обертання навколо горизонтальної осі. Задня секція 500 включає в себе центральну балку 520, в якій обертальні балки 420 відкидної стійки 400 встановлені з можливістю обертання для повного обертання навколо вертикальної осі. У процесі роботи відкидна стійка 400 переважно реконфігурована з транспортного положення в робоче положення шляхом повороту бічної секції 410 і тягових балок 405, 415 в зовнішньому напрямку до тих пір, поки бічної секції знаходяться по суті вирівняними паралельно або майже паралельно до напрямку по суті поперечному до напрямку руху. Відкидна стійка 400 переважно відкидається від робочого положення до транспортного положення шляхом повороту бічної секції 410 і тягових балок 405, 415 у внутрішньому напрямку до тих пір, поки бічної секції знаходяться по суті вирівняними паралельно або майже паралельно в напрямку по суті паралельному напрямок руху. Циліндри згортання бічної секції 424 встановлені з можливістю обертання першим кінцем на центральній балці 520 і другим кінцем на обертальній балці 420. Циліндри складання бічної секції 424 є переважно циліндрами подвійної гідравлічної дії, які здатні затискатися та від'єднуватися з відкидною стійкою 400, як далі описано в цьому описі, обертанням бічної секції 410 відносно центральної балки 520. Система контролю потоку рідини 1330 переважно керує циліндрами згортання бічної секції 424 в режимі керування потоком, наприклад, з використанням клапана регулювання потоку 1334, включеного до системи контролю потоку рідини 1330. Слід мати на увазі, що коли рама для навішування змінних робочих органів 10 включає по суті еквівалентні або дзеркально відображені ліві і праві компоненти, ліві компоненти, як правило, відповідають номерним позиціям з суфіксом "-1" і праві компоненти в цілому відповідають за тими ж посиланнями позиціям з суфіксом "-2". І ліві, і праві компоненти можуть бути разом, згадані тут цифровою позицією без будь-якого суфіксу. Компоненти відкидної стійки Транспортна зчіпка 490 проілюстрована більш детально на Фігурах 9А-9С. Кожна внутрішня тягова балка 405 кріпиться до відповідного хомута 491. Обидва хомути 491 з'єднані з можливістю обертання зі штифтом 498. Штифт 498 розміщений з можливістю обертання в межах внутрішньої поверхні упору штифта 493. Балка зчіпки 495 з'єднана з можливістю обертання з зовнішньою поверхнею упору штифта 493. Зокрема, балка зчіпки 495 переважно включає верхню і нижню поверхні, що мають отвори, в які з можливістю обертання установлюють упор штифта 493. Верхні і нижні поверхні балки зчіпки 495 також включають в 3 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 себе кінчики 496, які простягаються між хомутами 491 та обмежують відносне обертання внутрішніх тягових балок 405 в крайнє положення, як найкраще показано на Фігурі 9B. Упори 494 встановлені зі штифтом 498 і утримують хомути 491 в вертикальному відносному зміщенні. Кріплення штифта 499 переважно встановлене на верхній поверхні штифта 498 і прикріплене до хомута 491-1, захищаючи штифт 498 від обертання відносно хомута 491-1. Кільце лунета 492 кріпиться до балки зчіпки 495. Як краще за все видно на Фігурах 3A і 3B, кільце лунета 492 входить в зачеплення з шворнем зчіпки 250, який встановлений в утримувач 200. Таким чином, в транспортному положенні, утримувач 200 тягне раму для навішування змінних робочих органів 10 по кільцю лунета 492. Слід мати на увазі, що в транспортному положенні з'єднання між шворнем зчіпки 250 і кільцем лунета 492 забезпечує поворот між утримувачем 200 і відкидною стійкою 400 в основному у вертикальній осі, але також дозволяє монтувати відкидну стійку з можливістю повороту відносно інших елементів в основному у горизонтальній осі. Праві компоненти відкидної стійки 400 в робочому положенні проілюстровані більш докладно на Фігурах 5A і 5B. Внутрішня тягова балка 405 і зовнішня тягова балка 415 з'єднані на муфті 433. Муфта 433 обмежує тягові балки 405, 415 в обертанні одна відносно одної в основному навколо горизонтальної осі 417. Обертальна балка 420 і бічна секція 410 з'єднуються на спільній муфті 423. Муфта 423 обмежує бічну секцю 410 і обертальну балку 420 в обертанні одна відносно одної в основному навколо горизонтальної осі 412. Вісь 417 і вісь 412 переважно по суті паралельні одна одній. Крім того, вісь 417 і вісь 412 переважно по суті колінеарні одна з одною. Оскільки осі 417, 412 по суті колінеарні, бічної секції 410 дозволено обертатись навколо муфти 423 в робочому положенні без перешкод. Таким чином, коли рама для навішування змінних робочих органів 10 перетинає поле, бічна секція 410 може бути піднятою або опущеною відносно центральної балки 520 відповідно до змін в ландшафті. Муфта 433 показана більш детально на Фігурах 8A-8C, на яких засувка гака 434 і привідний механізм 432 (як описано тут з посиланням на Фігуру 5В) не показані для зрозумілості. Як найкраще видно в поперечному перерізі на Фігурі 8C, муфта 433 включає в собі штифт 450, внутрішній упор 458 і зовнішні упори 455, 456. Штифт 450 встановлений з можливістю обертання в межах упорів 455, 456, 458. Внутрішня тягова балка 405 включає в себе шарнірні пластини 465, 466, які переважно з'єднані з можливістю обертання з внутрішнім упором 458. Зовнішня тягова балка 415 з'єднана з зовнішніми упорами 455, 456. Зовнішня тягова балка 415 також включає в себе шарнірні пластини 461,462, які відповідно поєднані з зовнішніми упорами 456, 455. Кріплення штифта 468 переважно встановлене на одному кінці штифта 450 і шарнірної пластини 461, не даючи штифту 450 обертатися відносно зовнішньої тягової балки 415. Слід зазначити, що штифт 450 визначає вісь 417, показану на Фігурі 5А. При цьому орієнтація і положення штифта 450 відносно осі 412 дозволяє зовнішній тяговій балці 415 і бічної секції 410 безперешкодно обертатися одночасно. Наприклад, якщо варіанти, в яких тягові балки 405,415 по суті паралельні з бічною секцією 410 і обертальною балкою 420 в робочому положенні, штифт 450 переважно є по суті співвісним з упорами 455, 456, 458. Коли рама для навішування змінних робочих органів 10 знаходиться в транспортному положенні або реконфігурується з робочого положення в транспортне положення, муфта 423 або муфта 433 переважно заблоковані для запобігання затисненню відкидної балки 400. Муфта 423 може бути заблокованою шляхом запобігання розширенню або втягненню привідного механізму 428, описаного тут в іншому місці, використовуючи зовнішній фіксуючий механізм (не показаний). Муфта 433 переважно заблокована за допомогою засувки гака 434 (найкраще видно на Фігурі 5B, на якій привідний механізм 428 не показаний для зрозумілості). Засувка гака 434 встановлена з можливістю обертання на внутрішній тяговій балці 405 і від'єднання засувок зовнішніх тягових балок 415. У транспорті, засувка гака 434, як правило, при стиснення захищає муфту 433 від переміщення вниз. Однак, якщо навантаження, що діють на муфту 433, зміщують муфту 433 вгору, засувка гака 434 знаходиться в напруженні. Засувка гака 434 переважно вибірково зачіплюється і видаляється за допомогою привідного механізму 432. Привідний механізм 432 встановлений з можливістю обертання першим кінцем на внутрішній тяговій балці 405 і другим кінцем на засувці гака 434. Привідний механізм 434 переважно являє собою гідравлічний циліндр подвійної дії. Висування привідного механізму 432 видаляє засувку гака 434, що дозволяє тяговим балкам 405,415 обертатися одна відносно одної. Втягування привідного механізму 432 входить в зачеплення із засувкою гака 434, запобігаючи тяговим балкам 405, 415 обертатися одна відносно одної. Продовжуючи розглядати Фігуру 5B, обертальна балка 420 встановлена з можливістю обертання на центральній балці 520 на хомуті 422. Хомут 422 кріпиться до центральної балки 4 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 520 на штифт 421. Штифт 421 обмежує обертальну балку 420, від обертання відносно центральної балки 520 навколо вертикальної осі. Як показано на Фігурі 1А і 2А, в транспортному положенні хомут 422 входить в зачеплення з центральною балкою 520 таким чином, щоб обертальні балки 420 не оберталися відносно центральної балки 520. Слід зазначити, що відносно великі напруження можуть бути накладені на штифт 421, оскільки різні вертикальні навантаження накладаються на центральну балку 520 і обертальну балку 420. Таким чином, рама для навішування змінних робочих органів 10 переважно включає в себе функції, які частково послаблюють ці напруження на штифті 421. У робочому положенні, як показано на Фігурі 5B, обертальна балка 420 переважно включає в себе зупиняючі пази 426 і центральна балка 520 переважно включає в себе ролик 525. При реконфігурації з транспортного положення в робоче положення, ролик 525 переважно зачіплюється зупиняючим пазом 426. Зупиняючий паз 426 переважно включає верхню і нижню скошені поверхні, щоб направляти ролик 525 в зупиняючі пази. Якщо центральна балка та обертальна балка у вертикальному напрямку зміщуються одна відносно одної за межі критичного значення, ролик 525 контактує з зупиняючим пазом 426 так, що частина з відхиленим навантаженням зміщується до зупиняючого паза і ролика, знижуючи навантаження на штифті 421. У транспортному положенні, як найкраще видно на Фігурі 1, кожен хомут 422 переважно входить в зачеплення з центральною балкою 520 таким чином, що навантаження, потрібне для підтримки відносного положення обертальної балки 420 і центральної балки, розділене між штифтом 421 і хомутом. У робочому положенні, центральна балка 520 і бічна секція 410 можуть повертатися навколо муфти 423, використовуючи привідний механізм 428. Привідний механізм 428 встановлений з можливістю обертання на найближчому кінці до обертальної балки 420 і на віддаленому кінці до бічної секції 410. Привідний механізм 428 переважно являє собою гідравлічний циліндр подвійної дії. Система контролю потоку рідини 1330 переважно керує привідним механізмом 428 в режимі керування потоком, наприклад, за допомогою клапана регулювання потоку 1334, включеного до системи контролю потоку рідини 1330. Таким чином, система контролю потоку рідини виконана з можливістю зміни положення (тобто, ступеню розширення) бічної секції привідного механізму 428. Розширення привідного механізму 428 буде повертати бічну секцію 410 в низхідному напрямку відносно центральної балки 520. Крім того, втягування привідного механізму 428 буде повертати бічну секцію 410 у висхідному напрямку відносно центральної балки 520. Слід мати на увазі, що монтажні положення кінця голови і кінця стрижня привідного механізму 428 в інших варіантах втілення можуть бути змінені. Робоча зчіпка Робоча зчіпка 300 вибірково підтримує раму для навішування змінних робочих органів 10 в робочому положенні. Посилаючись на бічні вигляди транспортного і робочого положення за Фігурами 3А і 3B, задня секція 500 включає в себе башмак 510. Башмак 510 включає в себе верхній поворотний шворінь 512-1 і нижній поворотний шворінь 512-2. Утримувач 200 включає в себе верхню засувку поворотного шворню 212-1 і нижню засувку поворотного шворню 212-2. Коли рама для навішування змінних робочих органів 10 реконфігурується в робоче положення, засувки поворотного шворню 212 переважно зачіплюють поворотний шворінь 512. Як найкраще показано на вигляді в перспективі на Фігурі 4А, кожна засувка поворотного шворню 212 включає в собі пару шарнірних пластин 216, кожна з яких має проріз на задньому кінці. Засувна пластина 214 встановлена з можливістю обертання між кожною парою шарнірних пластин 216. Привідний механізм 222 з'єднаний з можливістю обертання переднім кінцем з утримувачем 200 і з'єднаний з можливістю обертання заднім кінцем з засувною пластиною 214. Коли рама для навішування змінних робочих органів 10 реконфігурується з транспортного положення в робоче положення, то поворотні шворні 512 вміщують в прорізи шарнірних пластин 216. Після того, як рама для навішування змінних робочих органів 10 повністю встановлюється в робоче положення, привідні механізми 222 переважно втягуються, обертаючи засувну пластину 214 та закріплюючи засувку поворотного шворню 512, таким чином закріплюючи раму для навішування змінних робочих органів 10 в робочому положенні, коли трактор рухається вперед. Перед тим як рама для навішування змінних робочих органів 10 реконфігурується від робочого положення в транспортне положення, привідні механізми 222 переважно видовжуються, обертаючи засувки 214, щоб дозволити поворотному шворню 512 рухатися назад від прорізів на опорних пластинах 216. Слід розуміти, що інші пристрої і способи для забезпечення рами для навішування змінних робочих органів 10 в робочому положенні можуть бути використані в інших варіантах здійснення. Наприклад, шворінь зчіпки 250 може включати в себе частину пружинного гака, що дозволяє поворотному шворню 512 ввести шарнірні пластини 216, але не даючи їм бути знятими поки засувні пластини не повернуться, щоб звільнити засувки поворотного шворню 212. 5 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Як найкраще показано на Фігурах 3А та 3В, башмак 510 проходить назад від центральної балки 520 і, переважно, включає в себе монтажну конструкцію для буксирування причіпного возика як, наприклад, описано в патенті США №5485797. Як найкраще показано на Фігурах. 6А та 6В, робоча зчіпка 300 в робочому положенні переважно дозволяє відкидній стійці 400 обертатися на поворотному шворні 512. Звертаючись до Фігури 3В, в робочому положенні шворінь зчіпки 250 і кільце лунета 492 роз'єднані таким чином, що горизонтальні сили в основному передаються з утримувача 200 на відкидну стійку 400 за допомогою поворотних шворнів 512. Таким чином, коли засувка в робочому положенні, верхній поворотний шворінь 512-1 і нижній поворотний шворінь 512-2 визначають переважно вертикальну вісь обертання, навколо якої утримувач 200 і відкидна стійка 400 можуть повертатися одне відносно одного під час роботи. Таким чином, хоча утримувач 200 монтується на трактор як невідє'мна частина, трактор може повертатися навколо певного мінімального радіусу, не повертаючи відкидну стійку 400. Повторно повертаючись до Фігур 6A та 6B, слід розуміти, що якщо трактор повертається навколо мінімального радіусу, труба привідного вала 205 (описана тут з посиланням на Фігуру 4А) буде зв'язуватися з однією з внутрішніх тягових балок 405. Таким чином, в переважному варіанті втілення, або внутрішні тягові балки 405, або труба привідного вала 205 забезпечені пружними обмежувачами 280, як показано на Фігурах. 6A та 6B. Обмежувачі 280 можуть містити прокладки з пружного матеріалу, такого як гума, або можуть містити будь-який апарат, виконаний з можливістю запобігання пошкодженню рами для навішування змінних робочих органів 10. Слід розуміти, що в інших варіантах втілення, труба привідного вала може скорочуватися горизонтально для того, щоб трактор міг вільно повертатися навколо меншого радіусу. Робоча зчіпка 300 переважно передає вертикальне навантаження від утримувача 200 до відкидної рами 400 і, таким чином, до інструментів, встановлених на центральній балці 520 і бічних секціях 410. Повторно повертаючись до Фігур 3А та 3B, башмак 510 включає в себе пластину передачі ваги 515, що має верхній і нижній скошені краї. Коли рама для навішування змінних робочих органів 10 реконфігурується в робоче положення, пластина 515 проходить між двома натискними роликами 215 (краще видно на Фігурі 4В), приєднаними з можливістю обертання до утримувача 200. Нижній натискний ролик 215-1 переважно розташована в перекітному контакті з нижню скошеною поверхнею пластини 515. Верхній натискний ролик 2152 переважно розташований в перекітному контакті з верхньою скошеною поверхню пластини 515. Верхні і нижні скошені поверхні пластини 515 переважно розташовані під кутом 45 градусів до вертикальної осі, в той час як верхні і нижні натискні ролики 515 мають кутовий зсув переважно на 90 градусів. Слід розуміти, що інші конфігурації пластини і натискних роликів також дозволять передачу вертикальних навантажень між утримувачем 200 і відкидною рамою 400. Результуючі низхідні сили, що накладаються на утримувач 200, можуть бути прикладеними до відкидної стійки 400 за допомогою контактної поверхні між верхнім натискним роликом 215-2 і верхньою скошеною поверхнею пластини 515. Результуючі висхідні сили, що накладаються на утримувач 200, можуть бути прикладеними до відкидної стійки 400 за допомогою контактної поверхні між нижнім натискним роликом 215-1 і нижньою скошеною поверхнею пластини 515. Як найкраще видно на Фігурі 2А, скошені поверхні пластини перенесення ваги 515 переважно є в основному вигнутими відносно задньої вертикальної осі. Таким чином, коли рама для навішування змінних робочих органів 10 знаходиться в робочому положенні, утримувач 200 може обертатися навколо поворотних шворнів 512 (наприклад, в положеннях, показаних на Фігурах 6А та 6В), в той час як пластина 515 залишається розташованою між верхніми і нижніми натискними роликами 215. Утримувач Утримувач 200 проілюстрований більш докладно на Фігурах 3В та 4А-4С. Шворінь зчіпки 250 кріпиться до труби привідного вала 205. Бічні пластини 219 встановлені рознесено одна відносно одної в поперечному напрямку на трубі привідного вала 205. Балка зчіпки 242 змонтована на бічних пластинах 219. Щогла 210 прикріплена до труби привідного вала 205, переважно розташована між і по суті на однаковій відстані від бічних пластин 219. Натискні ролики 215, засувки поворотного шворню 212 і привідні механізми 222 з'єднані зі щоглою 210, яка проходить вище і нижче труби привідного вала 205. Верхня зє'днувальна ланка 220 шарнірно з'єднана зі щоглою 210 на муфті 221. Циліндр утримувача 230 шарнірно приєднаний першим кінцем до щогли 210 на муфті 217. Циліндр утримувача 230 шарнірно приєднаний другим кінцем до верхньої зє'днувальної ланки 220 на муфті 218. Циліндр утримувача 230 переважно являє собою гідравлічний циліндр подвійної дії. Слід мати на увазі у світлі даного опису, що циліндр утримувача 230 містить привідний механізм перенесення ваги, виконаний з 6 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 можливістю перенесення ваги між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів 10. В іншому випадку, циліндр утримувача 230 передає вертикальні сили між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів 10. Утримувач 200 переважно налаштований для встановлення на триточкову зчіпку. Попередній рівень техніки триточкової зчіпки 600 аналогічний тому, який описаний в патенті США №7861794, опис якого включений у всій своїй повноті шляхом посилання, показаний на Фігурі 7А. Зчіпка 600 включає в себе пару поперечно розташованих тягових зє'днувальних ланок 610, верхню зє'днувальну ланку 620, розташовану по центру над тяговими зє'днувальними ланками, пару розпірок 630 та пов'язані з ними циліндри тягової зє'днувальної ланки 640, налаштовані для піднімання та опускання тягової зє'днувальної ланки. Поєднання утримувача 200 і зчіпки 600 показано на Фігурі 7B. Щоб прикріпити утримувач 200 до зчіпки 600, верхню зє'днувальну ланку 620 переважно видаляють і верхню зє'днувальну ланку 220 прикріплюють до муфти 224. Розпірки 630 переважно роз'єднані з тяговою зє'днувальною ланками 610 і переважно видалені. Тягова зє'днувальна ланка 610 потім зчеплена з можливістю обертання з балкою зчіпки 242. У процесі роботи циліндр утримувача 230 може бути втягненим, щоб підняти раму для навішування робочих органів 10 відносно трактора, або висуненим, щоб знизити раму для навішування змінних робочих органів відносно трактора. Транспортні засувки У переважному варіанті втілення, показаному на Фігурі 10, рама для навішування змінних робочих органів 10 включає транспортні засувки 480 для вибіркового утримування рами для навішування змінних робочих органів в транспортному положенні. Транспортна засувка 480 включає в себе пластину з надрізом 413, встановлену з можливістю обертання на штифті 414 зовнішньої тягової балки 415. Привідний механізм 416, переважно гідравлічний циліндр подвійної дії, кріпиться до бічної секції 410 і з'єднаний з можливістю обертання з пластиною з надрізом 413. У процесі роботи привідного механізму 416 приводиться в дію пластини з надрізом 413 для підйому та опускання, щоб вибірково зачіплювати штифт 411, встановлений в бічної секції 410. Коли пластина з надрізом 413 опускається для зачеплення штифта 411, бічна секція 410 і зовнішня тягова балка 415 запобігають повороту одна відносно одної, тримаючи відкидну стійку 400 в транспортному положенні. У показаному варіанті здійснення кожна транспортна засувка 480 фіксує вибірково зовнішню тягову балку 415 до бічної секції 410, але слід розуміти, що подібні варіанти засувки 480 можуть вибірково утримувати раму для навішування змінних робочих органів в транспортному положенні, наприклад, шляхом зчепленням внутрішньої тягової балки 405 з бічною секцією 410, шляхом зчеплення внутрішньої тягової балки 405-1 з внутрішньою тяговою балкою 405-2, або зчеплення зовнішньої тягової балки 415-1 з зовнішньою тяговою балкою 415-2. Інструменти Як описано в даному описі, інструменти, змонтовані на рамі для навішування змінних робочих органів 10, можуть містити пристрої засівання в рядок. Один такий варіант показаний на Фігурі 14, в якому пристрій засівання в рядок 1400 кріпиться до бічної секції 410 за допомогою монтажного кронштейна 13, встановленого на обладнанні монтажних отворів 440 (Фігура 5В). Слід мати на увазі, що подібні пристрої засівання можуть бути встановленими на центральній балці 520. Пристрій засівання в рядок 1400 підтримується на рамі сівалки або рамі для навішування змінних робочих органів 10 паралельними тягами важеля 14, що проходять між бічною секцією 410 і рамою пристрою засівання 16. Статичне навантаження, показане стрілкою 18, являє собою статичне навантаження пристрою засівання в цілому, в тому числі масу вузла дисків сошника 20 (у тому числі дисків сошника 41 і приймальних коліс 42), рами пристрою засівання 16, насіннєвого бункера 22, інсектицидного бункера 24, вимірювача насіння і насіннєвої трубки, і множини різних інших пристосувань або пристроїв, підтримуваних рамою пристрою засівання 16. Крім того, тимчасові навантаження, відповідні масі насіння і інсектициду, що зберігається в бункерах 22, 24, відповідно представлені стрілками 26 і 28. Також показана додаткова притискна сила 30, що діє на тягові важелі 14. Додаткова притискна сила 30 діє таким чином, щоб збільшити або зменшити загальну або сумарну притискну силу на пристрій засівання. Додаткова притискна сила 30 переважно прикладається на привідний механізм притискних інструментів 32. Для досягнення статичного балансу навантаження, постійне навантаження 18, динамічні навантаження 26, 28 і додаткова притискна сила 30 протистоять реакційним силам з боку ґрунту проти диска сошника (навантаження диску сошника 38), копіювального колеса (навантаження копіювального колеса 40) і приймального колеса 34 (навантаження приймального колеса 36). 7 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Як добре зрозуміло фахівцю в даній галузі, механізм регулювання глибини 44 використовується для встановлення відносної відстані між нижньою частиною дисків сошника 41 і нижньою поверхнею копіювальних коліс 42, таким чином встановлюючи глибину проникнення дисків сошника 41 в поверхню ґрунту. Система керування інструментами – огляд Система керування 1300 для керування рамою для навішування змінних робочих органів 10 показана на Фігурі 13. Система керування 1300 переважно включає в себе контролер 1302, систему керування потоком рідини 1330, систему привідного механізму складання 1320, систему перенесення ваги 1310, джерело живлення потоку рідини 1335, масив датчиків положення 1340, систему керування висотою 1350, датчик перенесення ваги 1355 (Фігура 15), масив привідних механізмів притискної сили інструментів 32, а також цілий ряд датчиків висоти 1360 (Фігура 14). Контролер 1302 переважно знаходиться в електричному зв'язку з системою керування потоком рідини 1330. Система керування потоком рідини 1330 знаходиться в гідравлічному сполученні з джерелом живлення потоку рідини 1335, системою привідного механізму складання 1320, системою перенесення ваги 1310, система керування висотою 1350 та привідними механізмами притискної сили інструментів 32. Масив датчиків положення 1340 переважно знаходиться в електричному зв'язку з контролером 1302. Датчики висоти 1360 переважно заходиться в електричному зв'язку з контролером 1302. Датчик перенесення ваги 1355 переважно знаходиться в електричному зв'язку з контролером 1302. Система керування інструментами – контролер Контролер 1302 переважно включає в себе процесор (CPU) 1305, пам'ять 1309 і блок відображення 1307, що має графічний користувацький інтерфейс, який дозволяє користувачеві переглядати інформацію і вводити команди. У переважному варіанті втілення, контролер 1302 здійснює моніторинг як, наприклад, розкрито в заявці заявника на патент США № 13/292,384, що в цей час знаходиться на розгляді, розкриття якої включене сюди в повному обсязі шляхом посилання Система керування інструментами - привідний механізм притискної сили робочих органів Кожен привідний механізм притискної сили інструментів 32 (Фігура 14) переважно виконаний з можливістю збільшувати або зменшувати вертикальну силу між рамою для навішування змінних робочих органів 10 і інструментів, зчеплених з землею, прикріплених до рами для навішування змінних робочих органів 10. У процесі роботи контролер 1302 передає індивідуальну команду для системи керування потоком рідини 1330 для прикладання бажаної вертикальної сили між кожним пристроєм засівання в рядок 1400 і рамою для навішування змінних робочих органів 10. Слід мати на увазі, що через відмінності у станах ґрунтів та інших факторів, бажана і керована вертикальна сила може змінюватися між робочими інструментами, і вертикальна сила, прикладена до кожного інструмента, може змінюватися з плином часу. Система керування інструментами – входи Кожен датчик висоти 1360 переважно налаштований, щоб генерувати електричний сигнал, пов'язаний з висотою інструменту, зчепленого з землею, відносно рами для навішування змінних робочих органів 10. Як показано на Фігурі 14, датчик висоти 1360 може включати в себе поворотний потенціометр 1362, прикріплений до пристрою засівання в рядок 1400. Потенціометр 1362 переважно з'єднаний з важелем повторювача 1364, виконаного з можливістю перекітного контакту на верхній поверхні паралельно важелю 14, і переважно зміщений в низхідному напрямку навпроти паралельного важеля. Так як пристрій засівання в рядок 1400 рухається вгору і вниз відносно рами для навішування змінних робочих органів 10, важіль повторювача рухається, викликаючи зміну в електричному сигналі, що генерується за допомогою потенціометра 1362. В інших варіантах здійснення інші відповідні пристрої регулюють відносне вертикальне положення пристрою засівання 1400 і рами для навішування змінних робочих органів 10. Наприклад, стрічковий потенціометр може бути встановлений на пристрої засівання 1400, що має стрічку, прикріплену до паралельних важелів 14. В іншому варіанті здійснення датчик положення, такий як датчик заміщення лінійно регульованого диференційного трансформатора (LVDT) може бути включеним з одним або декількома привідними механізмами притискної сили інструментів 32, довжина привідного механізму притискної сили інструментів 32 може бути потім використаною для визначення кута паралельних важелів 14 відносно рами для навішування змінних робочих органів 10. В інших варіантах здійснення, як також показано на Фігурі 14, датчик висоти 1360, встановлений на рамі для навішування змінних робочих органів 10 (наприклад, в бічної секції 410), може містити 8 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 безконтактний датчик, розташований так, щоб виміряти відстань між рамою для навішування змінних робочих органів і землею в бічному положенні датчика висоти. Сигнал від кожного датчика висоти 1360 пов'язаний з висотою відносно ґрунту частини рами для навішування змінних робочих органів 10, в якій встановлений пристрій засівання, включаючи датчик висоти. (В варіантах здійснення, де відповідний датчик висоти з'єднаний безпосередньо з рамою для навішування змінних робочих органів, сигнал пов'язують з частиною рами для навішування змінних робочих органів, до якої приєднаний датчик висоти.) Датчик висоти 1360 може бути включеним в кожен пристрій висівання 1400, змонтований на рамі для навішування змінних робочих органів 10. Для виконання способу керування висотою, описаного тут з посиланням на Фігуру 18, переважно включають датчик висоти 1360 до щонайменше одного пристрою засівання, встановленого на центральній балці 520, і до щонайменше одного пристрою засівання, встановленого на кожній бічної секції 410, тому що бічні секції 410 можуть згинатися відносно центральної балки. Проте, бажано мати декілька датчиків висоти 1360 на кожному пристрої засівання (наприклад, в центральній балці 520 і кожній бічної секції 410) через можливі зміни топографії ґрунту, поперечної до напрямку руху. Наприклад, якщо один датчик висоти 1360 використовується в середині бічної секції 410, система може не виявити значного зростання висоти ґрунту на віддаленому кінці бічної секції 410. У найбільш поширених варіаціях рельєфу ґрунту, що зустрічаються у робочих польових видах роботи, зовнішній кінець однієї бічної секції стикається на площі, часто поряд з краєм поля. В іншому випадку, у відносно рідкісному випадку для рами для навішування змінних робочих органів зіткнутися з топографічною особливістю, яка впливає тільки на висоту центральної балки або внутрішні кінці бічної секції. Таким чином, коли один датчик висоти 1360 об'єднаний з пристроєм висівання бічної секції, він переважно розташований поблизу віддаленого кінця бічної секції. Як описано тут з посиланням на Фігуру 14, привідний механізм притискної сили інструментів може містити циліндр, виконаний з можливістю подачі додаткової притискної сили 30 від рами для навішування змінних робочих органів 10 до пристрою висівання в рядок 1400. У такому варіанті, задана додаткова притискна сила 30 охоплює вхід в систему керування робочими органами 1300, що представляє вертикальну силу, перенесену між рамою для навішування змінних робочих органів 10 і пристрою висівання 1400. У варіанті, показаному на Фігурі 15, датчик перенесення ваги 1355 переважно являє собою відповідний датчик тиску, виконаний з можливістю вимірювання тиску в циліндрі утримувача 230. У деяких таких варіантах здійснення датчик перенесення ваги 1355 включає в себе датчик гідравлічного тиску, наприклад такий, який випускається фірмою Link Engineering в Плімуті, штат Мічиган. Тиск циліндра утримувача містить вхід в систему керування інструментами 1300, пов'язану з вертикальною силою, що передається між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів 10. В інших варіантах здійснення датчик перенесення ваги 1355 містить тензодатчик, встановлений на зчіпці 200 в місці несучого навантаження в результаті перенесення ваги між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів (наприклад, на верхній зє'днувальній ланці 220). Як показано на Фігурі 7C, в деяких варіантах рами для навішування змінних робочих органів, у якій рама для навішування змінних робочих органів як невідє'мна частина прикріплена на триточковій зчіпці модифікованої зчіпки 200', датчик перенесення ваги 1355 переважно являє собою датчик тиску рідини, виконаний з можливістю генерувати сигнал, пов'язаний з тиском у циліндрах тягової зє'днувальної ланки 640. У таких варіантах здійснення датчик перенесення ваги 1355 переважно знаходиться в звя'зку текучим середовищем зі щонайменше одним з циліндрів тягової зє'днувальної ланки 640. Як описано в даному описі, датчик перенесення ваги 1355 переважно знаходиться в електричному з'єднанні з контролером 1302 для передачі сигналу, пов'язаним з тиском в циліндрах тягової зє'днувальної ланки 640. Масив датчиків положення 1340 може містити будь-який відповідний набір пристроїв для визначення поточного положення рами для навішування змінних робочих органів 10. В одному варіанті здійснення масив датчиків положення 1340 може включати зовнішні датчики лінійних переміщень, що включають датчики Холла (наприклад Модель №SLH100, одержаних від Penny & Giles з Сіті Ов Індастрі, Каліфорнія), виконані з можливістю генерувати електричний сигнал, пов'язаний з положенням привідного механізму. Такі датчики можуть бути включені до циліндрів згортання бічної секції 424, циліндрів утримувача 230 і привідного механізму бічної секції 428, а також інших привідних механізмівв, описаних в даному описі. Контролер 1302 може використовувати датчики положення 1340 для визначення того, чи рама для навішування змінних робочих органів 10 знаходиться в заданих конфігураціях, що підходять для зачіплювання і вилучення засувок, описаних в даному описі. Слід мати на увазі, що в деяких 9 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 варіантах здійснення датчики положення 1340 видалені, і оператор вводить команди в контролер 1302 із вказуванням того, коли рама для навішування змінних робочих органів 10 знаходиться в таких конфігураціях. Система керування інструментами – виходи Система привідного механізму згортання 1320 включає в собі привідний механізм засувки тягової труби 432, циліндри згортання бічної секції 424, привідний механізм транспортної засувки 416, привідний механізм засувки поворотного шворню 212 і привідний механізм колеса бічної секції 1319, який налаштований, щоб піднімати або опускати одне або декілька коліс бічної секції. Система перенесення ваги 1310 включає в собі привідний механізм допоміжного піднімання 1317 (Фігура 15), виконаного з можливістю піднімати або опускати один або кілька вузлів коліс допоміжного піднімання 1500, прикріплених до рами для навішування змінних робочих органів. Система керування висотою 1350 включає циліндр утримувача 230 і привідні механізми бічної секції 428. Згортання; способи У процесі роботи рама для навішування змінних робочих органів 10 переважно реконфігурується з робочого положення в транспортне положення згідно зі способом, показаному на Фігурі 11. На етапі 1105 циліндр утримувача 230 переважно повністю втягнутий для того, щоб підняти раму для навішування змінних робочих органів 10. На етапі 1110 привідні механізми допоміжного піднімання 1317 переважно встановлюються рівними максимальному або високому тиску, такому, що колеса допоміжного піднімання 1550 (Фігура 15) твердо зчіплюються з ґрунтом. На етапі 1115 привідні механізми бічної секції 428 повністю прибрані, щоб представити бічної секції 410 паралельними відносно центральної балки 520. На етапі 1120 привідні механізми бічної секції 428 переважно заблоковані в повністю складеному стані за допомогою відповідних механізмів блокувальних циліндрів, таких як ті, що включені в гідравлічні циліндри автоматичного замикання-розмикання, доступні з PFA, Inc в Джермантаун, штат Вісконсин. На етапі 1125 привідні механізми засувки тягової балки 432 прибираються, щоб замкнути тягові балки 405, 415. На етапі 1130 привідні механізми колеса бічної секції 1319 висунені так, що колеса бічної секції твердо зчіплюється з ґрунтом. На етапі 1135 привідні механізми засувки поворотного шворню 222 витягнуті так, щоб звільнити засувки поворотного шворню 212, вивільняючи поворотний шворінь 512 і дозволяючи задній секції 500 переміщуватись назад відносно утримувача 200. На етапі 1140 циліндри згортання бічної секції 424 витягнуті так, щоб складати бічної секції 410 і тягові балки 405, 415 до істотного вирівнювання вздовж напрямку, паралельного напрямку руху. На етапі 1145 оператор може вести трактор вперед, щоб одночасно сприяти процесу згортання на етапі 1140, але оператор може також залишити трактор на місці або просто дозволити йому котитися в міру необхідності під час етапу 1140. На етапі 1150 після того, як циліндри згортання бічної секції 424 повністю висунуті і відкидна стійка знаходиться в транспортному положенні, привідний механізм транспортної засувки 416 переважно втягується, щоб зачепити транспортну засувку 480, зберігши відкидну балку в транспортному положенні. У процесі роботи, рама для навішування змінних робочих органів 10 переважно реконфігурується з транспортного положення в робоче положення згідно зі способом, показаним на Фігурі 12. На етапі 1205 привідний механізм транспортної засувки 416 видовжений, щоб вивільнити транспортну засувку 480, вивільняючи бічної секції 410 і тягові балки 405, 415, щоб повертатися одна відносно одної в по суті горизонтальній площині. На етапі 1210 оператор необов'язково може починати спрямовувати трактор назад, але може також тримати трактор на місці або дозволити трактору котитися по мірі необхідності. На етапі 1215 циліндри згортання бічної секції 424 прибираються, щоб згорнути бічної секції 41 і тягові балки 405, 415 до істотного вирівнювання вздовж напрямку, поперечному до напрямку руху. На етапі 1220 після того, як поворотні шворні 512 розташовані в засувках поворотних шворнів 212, привідні механізми засувки поворотних шворнів 222 прибрані, зчіплюють засувки поворотних шворнів, щоб утримувати задню секцію 500 на місці і утримують відкидну стійку 400 в робочому положенні. На етапі 1225 привідні механізми коліс бічної секції 1319 переважно прибираються підніманням колеса бічної секції над землею. На етапі 1230 привідні механізми засувки тягової балки 432 видовжуються, щоб засунути тягові балки 405, 415. На етапі 1235 привідні механізми бічної секції 428 розімкнені, дозволяючи бічної секції 410 обертатися відносно центральної балки 520 в по суті вертикальній площині. На етапі 1245 привідні механізми допоміжного піднімання 1317 переважно встановлюються на низький тиск. На етапі 1250 циліндр утримувача 230 проходить від свого відведеного положення, опускаючи раму для навішування змінних робочих органів 10 в робоче положення. 10 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Способи керування висотою В той час, коли пристрій засівання в рядок 1400 (Фігура 14) використовують у поєднанні з рамою для навішування змінних робочих органів 10, бажано підтримувати постійну висоту рами для навішування змінних робочих органів 10 відносно ґрунту, так щоб паралельні важелі 14 встановлювались по суті паралельно до землі, щоб поліпшити гладкість ходи пристрою засівання, коли фермер перетинає поле, тим самим покращуючи точність загортання насіння. У процесі роботи таке керування висотою може бути здійснене з використанням системи керування висотою 1350 (Фігура 13) і датчиків висоти 1360. Використовуючи раму для навішування змінних робочих органів 10 як зразковий варіант здійснення каркасу, висота центральної балки 520 і бічної секції 410 відносно землі може бути окремо контрольованою, щоб врахувати відмінності в топографії ґрунту. Один такий спосіб керування висотою показано на Фігурі 18. На етапі 1805 висота центральної балки 520 визначається за допомогою датчика висоти 1360, включеного до пристрою засівання 1400, встановленого на центральній балці 520. На етапі 1810 контролер 1302 визначає, чи є висота центральної балки в межах бажаного діапазону. Якщо це не так, на етапі 1815 контролер 1302 керує коректуванням в доведенні положення циліндрів утримувача, щоб привести висоту центральної балки в бажаний діапазон. Наприклад, у варіанті, показаному на Фігурі 15, якщо висота центральної балки 520 була занадто низькою відносно ґрунту, циліндр утримувача 230 буде переважно втягнутий з метою підняття центральної балки. Для того щоб виконати цей етап, система керування потоком рідини 1330 переважно регулює циліндр утримувача 230 в режимі керування потоком (наприклад, за допомогою клапана регулювання потоку рідини 1334, включеного в систем керування потоком рідини 1330). Таким чином, система керування потоком рідини 1330 виконана з можливістю регулювати положення (тобто, ступенем розширення) циліндра утримувача 230. Якщо система визначає, що центральна балка на потрібній висоті, то на етапі 1820 система керування рамою для навішування змінних робочих органів підтримує положення циліндра утримувача і визначає висоту бічної секції на етапі 1825. Як і в центральній балці, висота кожної бічної секції 410 відносно землі переважно визначається з використанням сигналу від датчика висоти 1360, включеного в пристрій засівання в бічної секції. На етапі 1830 контролер 1302 визначає, чи є висота кожної бічної секції 410 в межах бажаного діапазону. Якщо це не так, привідні механізми бічної секції 428 використовуються тоді для регулювання висоти бічних секцій 410 на етапі 1835. Коли бічні секції 410 знаходяться в межах необхідного діапазону, контролер 1302 підтримує положення привідного механізму бічної секції 428 на етапі 1840. Оскільки висота пристрою засівання уздовж кожної бічної секції 410 (і меншою мірою уздовж центральної балки 520) може змінюватися в будь-який момент часу, можуть існувати ситуації, в яких рама для навішування змінних робочих органів може бути недостатньо зчленованою, щоб привести всі обладнані пристрої засівання (тобто ті, які мають датчики висоти 1360) до бажаного діапазону висот. Таким чином, відповідно до вдосконаленого способу керування висотою, середнє значення висоти секції балок визначається (наприклад, середнє значення висоти бічної секції на етапі 1830) шляхом усереднення висоти, визначеної для декількох пристроїв засівання уздовж секції. Висоту секції потім коригують (наприклад, на етапі 1835) з метою приведення середнього значення висоти секції в межах бажаного діапазону. Цей спосіб має додаткову перевагу у зниженні частоти регулювання висоти. У деяких варіантах здійснення, спосіб, показаний на Фігурі 18, змінюється таким чином, що центральна секція та бічної секції регулюються незалежно. Один такий варіант показаний на Фігурі 22, яка ілюструє контур керування висотою центральної секції 2210 для керування висотою центральної балки 520 і незалежний контур керування висотою бічної секції 2220 для керування висотою однієї із бічної секції 410. Слід мати на увазі, що друга система керування бічною секцією, аналогічно системі керування бічною секцією 2220, переважно контролює висоту протилежної бічної секції 410. Звертаючись до контуру керування висотою центральної секції на Фігурі 22, посилання 2211 переважно відповідає необхідній висоті центральної секції, наприклад, необхідному сигналу від одного або більше датчиків висоти 1360, пов'язаних з одним або декількома пристроями засівання на центральній секції. Помилка між посиланням 2211 і сигналом датчика 2218, наприклад, фактичного сигналу від одного або більше датчиків висоти 1360, пов'язаного з одним або декількома пристроями засівання на центральній секції, обробляється на етапі обробки сигналів 2212 для визначення вхідного сигналу 2214. Етап обробки 2212 переважно виконується контролером 1302 і переважно містить пропорційно-інтегрально-диференційні етапи обробки, відомі з рівня техніки в даній галузі, щоб забезпечити своєчасну корекцію, уникаючи при цьому надмірної корекції. Вхідний сигнал 2214 керований, щоб система керування 11 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 потоками 1330, яка вводить відповідну рідину в систему 2216, зокрема, в циліндр утримувача 230 рами для навішування змінних робочих органів 10. Отриманий сигнал датчика 2218 знову порівнюється з посиланням 2211. Звертаючись до контуру керування висотою центральної секції на Фігурі 22, посилання 2221 переважно відповідає необхідній висоті бічної секції, наприклад, необхідному сигналу від одного або більше датчиків висоти 1360, пов'язаних з одним або декількома пристроями засівання на бічної секції. Помилка між посиланням 2221 і сигналом датчика 2228, наприклад, фактичного сигналу від одного або більше датчиків висоти 1360, пов'язаного з одним або декількома пристроями засівання на бічної секції, обробляється на етапі обробки сигналів 2222 для визначення вхідного сигналу 2224. Етап обробки 2212 переважно виконується контролером 1302 і переважно містить пропорційно-інтегрально-диференційні етапи обробки, відомі з рівня техніки в даній галузі, щоб забезпечити своєчасну корекцію, уникаючи при цьому надмірної корекції. Вхідний сигнал 2224 керований, щоб система керування потоками 1330, яка вводить відповідну рідину в систему 2216, зокрема, в привідний механізм бічної секції 428 рами для навішування змінних робочих органів 10. Отриманий сигнал датчика 2228 знову порівнюється з посиланням 2221. В результаті змін у висоті центральної секції необхідно змінювати висоту бічної секції, оброблені помилки висоти центральної частини переважно "подаються вперед" до контуру керування висотою центральної секції. Як показано на контурі комбінованого керування 2300 на Фігурі 23, коефіцієнт посилення 2310 переважно застосовують при обробці помилки висоти центральної секції. Коефіцієнт посилення 2310 переважно відповідає різниці в діаметрі між привідним механізмом бічної секції 428 і циліндра утримувача 230. Помилка коефіцієнта посилення потім переважно віднімається з обробленої помилки висоти бічної секції перед визначенням команди привідного механізму потоку бічної секції. Таким чином, контур комбінованого керування 2300 визначає команду пристрою керування потоку бічної секції частково на основі помилки у висоті центральної секції. Це "випереджувальний" метод призводить до більш швидкої реакції системи і дозволяє уникнути надлишкових або небажаних команд в привідному механізмі бічної секції 428. Наприклад, якщо центральна секція і обидві бічної секції на лише 2 см вище, ніж бажано, контур керування 2300 переважно знижує центральну секцію без істотного регулювання положення привідного механізму бічної секції 428. Відповідно до іншого переважного способу керування висотою, показаного на Фігурі 21, контролер 1302 визначає всі три середні висоти секцій на етапі 2105, порівнює всі три середні висоти секцій з необхідним діапазоном на етапі 2107, приймає до уваги довідкову таблицю на етапі 2110, щоб визначити задану дію, а потім приймає задану дію на етапі 2115. Таку довідкову таблицю 2000 показано на Фігурі 20. Довідкова таблиця 2000 включає в собі набір сценаріїв 2100, основана на середній висоті секції кожної секції рами для навішування змінних робочих органів 10. У показаній довідковій таблиці середнє значення секції позначається як "Добре", якщо пристрої засівання потрапляють в потрібне положення відносно рами для навішування змінних робочих органів, "Високий", якщо пристрої засівання розташовані дуже високо відносно рами для навішування змінних робочих органів, і "Низький", якщо пристрої засівання розташовані занадто низько відносно рами для навішування змінних робочих органів. Переважний набір дій 2200 відповідає кожному сценарію. Набір умов зупинки 2250 переважно відповідає кожному сценарію. Контролер 1302 визначає, чи була виконана умова зупинки на етапі 2120; коли умова зупинки була виконаною, контролер зупиняє задану дію на етапі 2125. Перші три сценарії, перелічені в трьох верхніх рядках довідкової таблиці 2000, схематично показано на Фігурах 19A-19C відповідно. На Фігурі 19А, всі три секції рами для навішування змінних робочих органів 10 знаходяться дуже близько до землі, так що середня висота пристроїв засівання на кожній секції вища потрібної висоти Hd. Таким чином, бажана висота рами для навішування змінних робочих органів Hd найкраще досягається шляхом втягування циліндру утримувача 230, щоб підняти центральну балку 520, як це запропоновано в сценарії 1 довідкової таблиці 2000. На Фігурі 19B тільки права бічна секція 410-2 знаходиться дуже близько до ґрунту, так що середня висота пристроїв засівання на правій бічній секції занадто висока. Таким чином, бажана висота рами для навішування змінних робочих органів Hd найкраще досягається шляхом втягування правого циліндру для підйому правої бічної секції, як це запропоновано у сценарії 2 довідкової таблиці 2000. На Фігурі 19C тільки центральна балка 520 знаходиться дуже близько до ґрунту, так що середня висота пристроїв засівання на центральній секції занадто висока. Таким чином, бажана висота рами для навішування змінних робочих органів Hd найкраще досягається шляхом втягування циліндра утримувача. Способи перенесення ваги 12 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 У варіанті здійснення рами для навішування змінних робочих органів 10, показаного на Фігурі 15, вага, що прикладена до ґрунту під час роботи, накладається на колеса допоміжного піднімання 1550, інструменти для обробки землі 1400, і шини 6 трактора 5. Для виконання операцій відносно обробки землі таких, як відкриття борозни для посадки насіння, рама для навішування змінних робочих органів 10 потребує певну кількість ваги, щоб належним чином проникати у ґрунт. Проте, емпіричні дані показують, що агрономічна вигода може бути результатом від наявності тієї мінімальної ваги, можливої на рамі для навішування змінних робочих органів у зв'язку зі зменшенням ущільнення ґрунту. Крім того, вага трактора 5 на ґрунті робить негативний агрономічний вплив, який залежить частково від того, чи трактор рухається на шинах або гусеницях (які розподіляють навантаження на ґрунт через більшу площі контакту). Крім того, емпіричні дані показали, що додаткове агрономічне пошкодження, викликане іншим проходженням ґрунтоущільнювального колеса менше (на прикладі трамбування), ніж у випадку першого проходження. Таким чином, залежно від обставин, може бути бажаним перенести вагу з рами для навішування змінних робочих органів 10 до трактора 5 з тим, щоб зменшити надлишкову вагу між рамою для навішування змінних робочих органів і землею. Проте, при інших обставинах (наприклад, коли рама для навішування змінних робочих органів 10 не має достатньої ваги для виконання основних операцію відносно обробки землі), може бути бажано перекласти вагу від трактора 5 на раму для навішування змінних робочих органів. Відповідно до способів перенесення ваги, такими, що проілюстровано на Фігурі 24, система керування інструментами 1300 підтримує постійний заздалегідь визначений тиск в привідних механізмах допоміжного піднімання 1317, коли рама для навішування змінних робочих органів знаходиться в посадковій конфігурації. На етапі 2405 бажаний тиск в привідних механізмах допоміжного піднімання зберігається в пам'яті 1309 контролера 1302. Етап 2405 може бути виконаним виробником при програмуванні контролера 1302 або може бути виконаним оператором за допомогою користувацького інтерфейсу контролера 1302. На етапі 2410 контролер 1302 переважно підтверджує чи рама для навішування змінних робочих органів знаходиться в робочому положенні, наприклад, за допомогою датчиків положення 1340 або шляхом визначення, чи був оператор інструктований відносно набуття рамою для навішування змінних робочих органів робочого положення. На етапі 2415 контролер 1302 визначає тиск в привідних механізмах допоміжного піднімання 1317. У деяких варіантах здійснення контролер 1302 визначає тиск привідного механізму допоміжного піднімання використовуючи тиск, заданий системою керування потоком рідини 1330 (наприклад, тиск заданий в клапані регулювання тиску 1332, наприклад, редукційного клапана зменшення тиску, включеного в систему керування потоком рідини 1330). В інших варіантах здійснення контролер 1302 визначає тиск допоміжного піднімання з використанням сигналу від датчика тиску 1357, пов'язаного з привідним механізмом допоміжного піднімання. Як показано на Фігурі 13, в таких варіантах втілення датчик тиску 1357 знаходиться переважно в електричному сполученні з контролером 1302. На етапі 2420 контролер 1302 визначає, чи фактичний тиск привідного механізму допоміжного піднімання відповідає бажаному тиску. Якщо значення не відповідають, то контролер керує коректування в привідному механізмі допоміжного піднімання на етапі 2425. Після того, як значення відповідають, контролер підтримує привідний механізм допоміжного піднімання на етапі 2430. Відповідно до способів перенесення ваги, які проілюстровані на Фігурі 25, контролер 1302 відображає тиск в привідному механізмі допоміжного піднімання 1317 і дозволяє оператору налаштовувати тиск в привідному механізмі допоміжного піднімання 1317. На етапі 2505 контролер 1302 визначає тиск в привідному механізмі допоміжного піднімання або за допомогою сигналу від датчика тиску, пов'язаного з привідним механізмом допоміжного піднімання, або поточного сигналу керування, що використовується для завдання тиску в привідному механізмі допоміжного піднімання. На етапі 2510 контролер відображає тиск в привідному механізмі допоміжного піднімання з приводу для оператора. На етапі 2515 контролер 1302 приймає команду тиску від оператора, що дозволяє оператору регулювати налаштовування керованого тиску в привідному механізмі допоміжного піднімання. На етапі 2520 контролер встановлює керований оператором тиск в привідному механізмі допоміжного піднімання або просто встановлюючи керований сигнал, відповідний необхідному тиску або, регулюючи керуючий сигнал доки вимірюваний тиск (наприклад, який повідомлений датчиком тиску 1357) відповідатиме необхідному тиску. Відповідно до інших способів перенесення ваги, система керування рами для навішування змінних робочих органів 1300 визначає вагу зрушення, що представляє вагу, перенесену між 13 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 трактором і рамою для навішування змінних робочих органів, порівнює фактичну перенесену вагу до потрібної зміни ваги, і регулює вагу зміною до більш наближеної бажаної ваги зсувом. Один такий спосіб схематично показаний на Фігурі 16. На етапі 1605 контролер 1302 визначає необхідний діапазон тиску в циліндрі ущільнювача 230. Цей діапазон переважно базується на декількох факторів, у тому числі вага, розмір і конфігурація трактора 5, чи трактор 5 рухається на шинах або гусеницях, і рама для навішування змінних робочих органів 10. На етапі 1610 контролер 1302 отримує поточний тиск в циліндрі утримувача 230 від датчика перенесення ваги 1355. На етапі 1615 контролер 1302 визначає, чи знаходиться тиск циліндра утримувача в бажаному діапазоні. Як найкраще видно на Фігурі 15, збільшення тиску в привідному механізмі допоміжного піднімання 1317 спричиняє зсув ваги від трактора 5 на раму для навішування змінних робочих органів 10. (Башмак 510 схематично показаний на Фігурі 15 для зрозумілості, зображуючи, що утримувач 200 змонтований як невід'ємна частина з центральною балкою 520.) Таким чином, якщо тиск циліндрів утримувача знаходиться за межами необхідного діапазону, то на етапі 1625 контролер регулює заданий тиск у привідним механізмом допоміжного піднімання 1317 для отримання бажаної зміни тиску в циліндрі утримувача. (В привідних механізмах допоміжного піднімання 1317 тиску переважно контролюється системою керування потоком рідини 1330, наприклад, з використанням клапана регулювання тиску 1332, такі як редукційний клапан зменшення тиску, таким чином, що контролер 1302 може встановлювати і підтримувати необхідний тиск в циліндрах допоміжного піднімання шляхом модифікації системи керування потоком рідини.) Як тільки тиск кріплення циліндрів знаходиться в межах необхідного діапазону, контролер 1302 забезпечує тиск циліндрів допоміжного піднімання на етапі 1620. Відповідно до іншого способу використання рами для навішування змінних робочих органів 10, перенесення ваги між трактором 5 і рамою для навішування змінних робочих органів 10 може бути зміненим залежно від тиску в привідних механізмах притискної сили інструментів 32. Тиск в привідних механізмах притискної сили інструментів 32 вказує на вагу, яка додана або видалена з рами для навішування змінних робочих органів 10 інструментами для обробки землі 10. Коли притискна сила інструментів, приймається на рамі для навішування змінних робочих органів 10, перевищує заданий діапазон, може бути бажаним перенести вагу від трактора 5 на раму для навішування змінних робочих органів, для допомоги в наданні достатньої притискної сили для операцій відносно обробки землі. Аналогічним чином, коли вага інструменту, яка додається до рами для навішування змінних робочих органів 10, перевищує заданий діапазон, може бути бажаним перенести вагу від трактора 5 на раму для навішування змінних робочих органів, щоб допомогти в прохідності інструментів для обробки землі звести до мінімуму ущільнення ґрунту. Такий спосіб проілюстрований на Фігурі 17. На етапі 1705 контролер 1302 визначає бажаний діапазон тиску в привідних механізмах притискної сили інструментів 32. На етапі 1710 контролер 1302 отримує поточний тиск, керований до інструментів притискної сили 32 системою керування 1300. На етапі 1715 контролер 1302 визначає, чи знаходиться тиск інструментів притискної сили в межах необхідного діапазону. Якщо тиск інструментів притискної сили знаходиться за межами необхідного діапазону, то на етапі 1725 контролер регулює заданий тиск в привідних механізмах допоміжного піднімання 1317 для отримання бажаної зміни тиску циліндра утримувача. Як тільки тиск інструментів притискної сили знаходиться в межах необхідного діапазону, контролер 1302 забезпечує тиск в циліндрах допоміжного піднімання на етапі 1720. Спосіб, описаний вище з посиланням на Фігуру 17 може переважно використовуватися з системою керування притискною силою, такою як описана в заявці заявника серійний №13/014,546, що в цей час знаходиться на розгляді, поданій в США, розкриття якої включене сюди у всій повноті за допомогою посилання. Використовуючи таку систему, додаткова притискна сила прикладається привідним механізмом притискної сили інструментів 32, що регулюється автоматично у відповідь на вимірювання притискної сили пристрою засівання з метою підтримки мінімальної притискної сили, необхідної на кожному пристрої засівання 1400. Наведений вище опис представлений, щоб дозволити будь-якому середньому фахівцеві в даній галузі здійснити і використати винахід, і забезпечений в контексті патентної заявки і обсягу її правової охорони. Різні модифікації переважного варіанту здійснення пристрою, а також загальних принципів та особливостей систем і способів, описаних тут, будуть повністю очевидними фахівцям в даній галузі. Таким чином, даний винахід не обмежується варіантами здійснення пристрою, системи та способів, описаних вище і показаних на кресленнях, але має відповідати найширшому обсягу правової охорони, сумісного по суті і обсягу прикладеної формули винаходу. 14 UA 115123 C2 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 1. Система керування для рами для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів, що протягуються по поверхні землі трактором, яка містить: колесо, яке сполучене з рамою для навішування змінних робочих органів і зачіплює поверхню землі; привідний механізм, що має робочий тиск, вказаний привідний механізм з'єднаний з рамою для навішування змінних робочих органів, вказаний привідний механізм розміщений, щоб зменшувати зусилля на ґрунт між вказаним колесом і поверхнею землі, вказане зусилля на ґрунт відповідає тиску привідного механізму, зазначений привідний механізм виконаний з можливістю переміщення рами для навішування знімних робочих органів між транспортним положенням та робочим положенням, і де вага рами для навішування змінних робочих органів підтримується зазначеним колесом в транспортному положенні; систему керування потоком рідини, вказана система керування потоком рідини знаходиться у гідравлічному сполученні з вказаним привідним механізмом, вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю контролю вказаного тиску привідного механізму; і контролер в електричному сполученні з вказаною системою керування потоком рідини, в якому вказаний контролер виконаний з можливістю надсилати керуючий сигнал до системи керування потоком рідини, вказаний керуючий сигнал задає бажаний тиск, і в якому система керування потоком рідини виконана з можливістю змінювати вказаний тиск привідного механізму відповідно до вказаного керуючого сигналу таким чином, щоб вказаний тиск привідного механізму відповідав вказаному бажаному тиску, і в якому вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю встановлювати вказаний тиск привідного механізму на рівні бажаного тиску. 2. Система керування за п. 1, яка відрізняється тим, що додатково містить електронний дисплей в електричному сполученні з вказаним контролером, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю відображення вказаного бажаного тиску оператору, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю приймати команду стосовно тиску привідного механізму від вказаного оператора і встановлювати вказаний тиск привідного механізму за командою. 3. Система керування за п. 1, яка відрізняється тим, що додатково включає в себе датчик перенесення ваги в електричному сполученні з вказаним контролером, вказаний датчик перенесення ваги виконаний з можливістю надсилання сигналу перенесення ваги до вказаного контролера. 4. Система керування за п. 3, яка відрізняється тим, що вказаний контролер зберігає бажане значення сигналу перенесення ваги, причому вказаний контролер виконаний з можливістю змінювати вказаний бажаний тиск так, що вказаний сигнал перенесення ваги стає ближчим до вказаного бажаного значення сигналу перенесення ваги. 5. Система керування за п. 4, яка відрізняється тим, що додатково містить привід перенесення ваги, вказаний привід перенесення ваги виконаний з можливістю переносити вагу між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів, вказаний привід перенесення ваги має тиск приводу перенесення ваги, причому вказаний привід перенесення ваги містить датчик тиску, в якому вказаний сигнал перенесення ваги включає сигнал, який відповідає вказаному тиску приводу перенесення ваги. 6. Система керування з п. 5, яка відрізняється тим, що привід перенесення ваги знаходиться в гідравлічному сполученні зі вказаною системою керування потоком рідини, і при цьому вказана система керування потоком рідини виконана з можливістю контролювати положення вказаного приводу перенесення ваги. 7. Система керування за п. 6, яка відрізняється тим, що вказане положення вказаного приводу перенесення ваги відповідає висоті рами для навішування змінних робочих органів відносно трактора. 8. Система керування за п. 7, яка відрізняється тим, що рама для навішування змінних робочих органів включає в себе бічну секцію і центральну секцію, вказана бічна секція прикріплена з можливістю обертатися до вказаної центральної секції для обертання відносно вказаної центральної секції навколо в основному горизонтальної осі, і додатково містить привід бічної секції, виконаний з можливістю обертати вказану бічну секцію навколо вказаної в основному горизонтальної осі, причому привід бічної секції знаходиться в гідравлічному сполученні з вказаною системою керування потоком рідини, причому система керування 15 UA 115123 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 потоком рідини виконана з можливістю контролювати положення вказаного приводу бічної секції. 9. Система керування за п. 4, яка відрізняється тим, що вказаний контролер зберігає бажане значення перенесення ваги і додатково містить електронний дисплей в електричному сполученні з вказаним контролером, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю відображення значення, яке відповідає вказаному сигналу перенесення ваги, оператору, вказаний електронний дисплей виконаний з можливістю прийому команди стосовно перенесення ваги від вказаного оператора і зміни бажаного значення сигналу перенесення ваги на основі вказаної команди стосовно перенесення ваги. 10. Спосіб керування рамою для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів, що протягуються по поверхні землі трактором, який включає: реконфігурацію рами для навішування змінних робочих органів із транспортного положення в робоче положення, надсилання командного сигналу, який відповідає бажаному зусиллю на ґрунт між колесом, зчепленим з землею, прикріпленим з можливістю обертання до вказаної рами для навішування змінних робочих органів, і поверхнею землі; зміну тиску привідного механізму у приводі перенесення ваги таким чином, щоб вказане зусилля на ґрунт відповідало бажаному зусиллю на ґрунт; і підтримання вказаного зміненого тиску привідного механізму таким чином, щоб зусилля на ґрунт залишалося на рівні бажаного зусилля на ґрунт; переміщення рами для навішування знімних робочих органів між транспортним положенням та робочим положенням за допомогою вказаного приводу перенесення ваги; підтримку частини ваги вказаної рами для навішування змінних робочих органів вказаним колесом, зчепленим з землею, у вказаному транспортному положенні. 11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що додатково включає: відображення значення, яке відповідає вказаному значенню зусилля на ґрунт, оператору; прийом введення, яке відповідає командному сигналу, від вказаного оператора; і налаштування вказаного зусилля на ґрунт на основі вказаного введення. 12. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що додатково включає: вимірювання значення перенесення ваги. 13. Спосіб за п. 12, який відрізняється тим, що додатково включає: зберігання бажаного значення перенесення ваги; і налаштування вказаного керуючого тиску так, що вказане значення перенесення ваги стає наближене до вказаного бажаного значення перенесення ваги. 14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що додатково включає: перенесення ваги між трактором і рамою для навішування змінних робочих органів з використанням вказаного приводу перенесення ваги, в якому згаданий етап вимірювання вказаного значення перенесення ваги виконують шляхом вимірювання вказаного керуючого тиску у вказаному приводі перенесення ваги. 15. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що додатково включає: контролювання рівня подовження вказаного приводу перенесення ваги. 16. Спосіб за п. 15, який відрізняється тим, що рівень подовження вказаного керуючого приводу перенесення ваги відповідає висоті рами для навішування змінних робочих органів відносно трактора. 17. Спосіб за п. 16, який відрізняється тим, що додатково включає: налаштовування кутового положення бічної секції вказаної рами для навішування змінних робочих органів. 18. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що додатково включає: відображення значення, яке відповідає вказаному значенню перенесення ваги, оператору; прийом команди від вказаного оператора; і налаштування вказаного значення перенесення ваги, на основі вказаної команди. 16 UA 115123 C2 17 UA 115123 C2 18 UA 115123 C2 19 UA 115123 C2 20 UA 115123 C2 21 UA 115123 C2 22 UA 115123 C2 23 UA 115123 C2 24 UA 115123 C2 25 UA 115123 C2 26 UA 115123 C2 27 UA 115123 C2 28

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Agricultural toolbar apparatus, systems, and methods

Автори англійською

Sauder, Gregg, A., Koch, Dale, M.

Автори російською

Саудер Грегг Е., Кох Дэйл М.

МПК / Мітки

МПК: A01B 63/10, A01B 61/00

Мітки: інструментів, змінних, органів, керування, спосіб, навішування, рамою, робочих, сільськогосподарських, система

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/41-115123-sistema-ta-sposib-keruvannya-ramoyu-dlya-navishuvannya-zminnikh-robochikh-organiv-silskogospodarskikh-instrumentiv.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Система та спосіб керування рамою для навішування змінних робочих органів сільськогосподарських інструментів</a>

Подібні патенти