Номер патенту: 82115

Опубліковано: 11.03.2008

Автор: Шугуров Олег Олегович

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Замок для одягу і ременів безпеки, що складається з двох міцних нержавіючих частин, що замикаються між собою, одна з яких виконана у вигляді язика, інша частина складається з корпуса, що має отвори для зовнішнього кріплення й отвір для язика, який відрізняється тим, що язик виконано негнучким у вигляді дуги, один кінець якої спрямований і відігнутий на тупий кут, цей кінець містить не менше одного наскрізного отвору для кріплення, корпус замка з отворами для кріплення має внутрішній канал, переріз якого має форму перерізу язика, канал виконаний у вигляді дуги того ж радіуса, що й у язика, а довжина каналу - не менше довжини дугової частини язика.

2. Замок за п. 1, який відрізняється тим, що язик виготовлений з матеріалу, що має можливість згинання при виготовленні, а радіус дугової частини язика більше радіуса дугової частини каналу корпуса замка.

3. Замок за п. 1, який відрізняється тим, що на кінці дугової частини язика є потовщення для фіксації у каналі корпуса у зовнішню сторону, а у "глухому" кінці каналу корпуса є розширення в зовнішню сторону вигину, що по формі повторює потовщення на кінці дугової частини язика.

Текст

1. Замок для одягу і ременів безпеки, що складається з двох міцних нержавіючих частин, що замикаються між собою, одна з яких виконана у вигляді язика, інша частина складається з корпуса, що має отвори для зовнішнього кріплення й отвір C2 1 3 виготовлений з матеріалу, що має можливість згинання при виготовленні, наприклад зі сталі і т.п. Принцип роботи замка полягає, що язик з замка може вийти тільки по траєкторії, що відповідає його формі (частина окружності, параболи), тобто характер його руху з обойми криволінійний. При всіх зовнішніх зусиллях на розмикання замка, сила буде спрямована прямолінійно, що приведе до запирання язика у каналі. Працює замок у такий спосіб (фіг.2А). Елементи (6), що скріплюються, щільно складають таким чином, щоб кінець дугоподібної частини (4) язика (2) знаходився напроти входу в канал (5) корпусу (1) замка, та щоб язик по дуговій траєкторії зміг увійти у канал корпусу до кінця (до фіксації потовщення язика). Кінці, які мають отвори (3) для кріплення, розводять (фіг.2Б), при цьому дугова частина язика усе глибше заходить у корпус. При повністю введеному у корпус язику, елементи, що скріплюють, розташовані паралельно один одному (фіг.2В). Рознімання елементів відбувається в зворотному порядку - скріплені елементи складають у накладку, при цьому язик (2) виходить з каналу (5) корпусу (1) замка. На фіг.ЗА представлені канал (5) у корпусі (1) замка, який у своєму "глухому" кінці має розширення (7), що по формі відповідає потовщенню (8) на кінці дугоподібної частини (4) язика (2) (фіг.ЗБ.). Огинаюча язика має більший діаметр, чим огинаюча каналу (5) корпусу (1) замка, тому при введенні язик намагається розгорнутися. Це приводить до того, що приплив язика заходить у розширення (7) корпусу (1) замка. Оскільки потовщення (8) та розширення (7) мають круглі форми, то потовщення (8) язика (2) при натисканні на інший його кінець (за рахунок зміни його кривизни) вискакує з фіксатора. Але останній додає додаткову здатність утримування елементів, що скріплюють. На фіг.4 представлено різні варіанти виконання замка вигляд зверху (9, 10), та корпусу у профіль (11,12). Таким чином, для розмикання і змикання замка необхідно прикласти силу по визначеній траєкторії, що обумовлена формою язика і каналу в корпусі замка, чого немає в найближчому аналозі [2]. Цим досягається мінімізація кількості деталей замка, підвищення надійності утримання елементів, що скріплюються. Джерела інформації: 1. Патент Німеччини № 449424, кл. 44 а , 17/00, опубл. 1944 p. 2. А.С. СРСР № 507306, КЛ.А44В11/25, А62В35/00, B60R21/10, опубл. 25.03.1976р. 82115 4 5 82115 6

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Shugurov's lock for clothing and safety belts

Автори англійською

Shuhurov Oleh Olehovych

Назва патенту російською

Замок шугурова для одежды и ремней безопасности

Автори російською

Шугуров Олег Олегович

МПК / Мітки

МПК: A44B 11/25

Мітки: замок, шугурова, безпеки, ременів, одягу

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/3-82115-zamok-shugurova-dlya-odyagu-ta-remeniv-bezpeki.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Замок шугурова для одягу та ременів безпеки</a>

Подібні патенти