Спосіб утворення вторинних бічних стовбурів у системі свердловини та система свердловин

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб утворення вторинного бічного стовбура в системі свердловини, призначеної для видобування вуглеводневих флюїдів із вуглеводневого пласта, яка включає головний стовбур та первинний бічний стовбур, що має вихід у первинний стовбур свердловини, причому цей спосіб включає встановлення нерозтягненого розтяжного хвостовика у первинний бічний стовбур та радіальне розтягання хвостовика, який відрізняється тим, що у стінці розтягненого хвостовика у первинному бічному стовбурі утворюють отвір, а також тим, що через згаданий отвір у пласт із вмістом вуглеводнів забурюють вторинний бічний стовбур.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розтяжний хвостовик сформований спіралеподібними насосно-компресорними трубами, через які буровий розчин закачують до бурового інструмента із занурюваним пневмоударником, що його використовують для буріння первинного бічного стовбура, причому такі спіралеподібні насосно-компресорні труби після пробурення первинного бічного стовбура розтягуються в радіальному напрямку.

3. Спосіб за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що вторинний бічний стовбур пробурюють з використанням бурового інструмента, з'єднаного із спіралеподібними насосно-компресорними трубами, причому після пробурювання вторинного бічного стовбура такі спіралеподібні насосно-компресорні труби розтягуються і утворюють у вторинному бічному стовбурі обсадку.

4. Спосіб за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що принаймні частину вторинного бічного стовбура по довжині обсаджують розтяжним хвостовиком із щілиноподібними поздовжніми отворами, котрі розтягуються усередині вторинного бічного стовбура у такий спосіб, що розташовані у шаховому порядку у хвостовику щілини розтягуються з утворенням ромбічних отворів.

5. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що навколо розтяжного хвостовика із щілиноподібними поздовжніми отворами у зоні перетікання вуглеводневих флюїдів у систему свердловини встановлюють розтяжне сито для піску.

6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що у вторинний бічний стовбур встановлюють нерозтяжний хвостовик, котрий перфорують у зоні перетікання вуглеводневих флюїдів у систему свердловини.

7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що бічний стовбур з капілярними стінками є принаймні частково необсадженим по довжині.

8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що певна кількість первинних бічних стовбурів мають вихід у первинний стовбур свердловини, і тим, що певна кількість вторинних бічних стовбурів мають вихід принаймні в один із первинних бічних стовбурів.

9. Система свердловини, котра включає принаймні один первинний бічний стовбур та принаймні один вторинний бічний стовбур, яка відрізняється тим, що первинний бічний стовбур містить в собі розтягнений розтяжний хвостовик, який має отвір, у котрий має вихід вторинний бічний стовбур.

10. Система свердловини по п. 9, яка відрізняється тим, що внутрішній діаметр розтягненого хвостовика у первинному бічному стовбурі практично дорівнює внутрішньому діаметру обсадки у первинному стовбурі.

11. Система свердловини по п. 10, яка відрізняється тим, що один або декілька третинних бічних стовбурів мають вихід принаймні в один вторинний бічний стовбур, внаслідок чого утворюється коренеподібна система свердловини з різноспрямованими відгалуженнями.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for formation of secondary side stems in a well system and a well system

Назва патенту російською

Способ образования вторичных боковых стволов в системе скважины и система скважин

МПК / Мітки

МПК: E21B 43/10

Мітки: стовбурів, свердловини, вторинних, утворення, спосіб, бічних, система, свердловин, системі

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/3-73296-sposib-utvorennya-vtorinnikh-bichnikh-stovburiv-u-sistemi-sverdlovini-ta-sistema-sverdlovin.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб утворення вторинних бічних стовбурів у системі свердловини та система свердловин</a>

Подібні патенти