Композиція для одержання діоксиду хлору та спосіб його одержання (варіанти)

Номер патенту: 71973

Опубліковано: 17.01.2005

Автори: Ядеше Гунілла, Бойруп-Андресен Сесілія, Тенні Джоел Д.

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Стійка при зберіганні композиція, придатна як сировина для одержання діоксиду хлору, яка є водним розчином, що містить від близько 1 до близько 6,5 моль/л хлорату лужного металу, від близько 1 до близько 7 моль/л пероксиду водню і щонайменше один із наступних компонентів: станат лужного металу, піридинкарбонова кислота або комплексоутворюючий агент на основі фосфонової кислоти, де рН водного розчину складає від близько 1 до близько 4.

2. Композиція за п. 1, в якій водний розчин містить щонайменше один комплексоутворюючий агент на основі фосфонової кислоти.

3. Композиція за п. 1, в якій водний розчин містить станат лужного металу.

4. Композиція за п. 1, в якій водний розчин містить піридинкарбонову кислоту.

5. Композиція за будь-яким з пп. 1-4, в якій водний розчин містить від близько 0,1 до близько 5 ммоль/л щонайменше одного комплексоутворюючого агента на основі фосфонової кислоти.

6. Композиція за будь-яким з пп. 1-5, в якій щонайменше один комплексоутворюючий агент на основі фосфонової кислоти вибирають з групи, що складається з 1-гідроксіетиліден-1,1-дифосфонової кислоти, 1-аміноетан-1,1-дифосфонової кислоти, амінотри(метиленфосфонової кислоти), етилендіамінтетра(метиленфосфонової кислоти), гексаметилендіамінтетра(метиленфосфонової кислоти), діетилентриамінпента(метиленфосфонової кислоти), діетилентриамінгекса(метиленфосфонової кислоти), морфолінометандифосфонової кислоти, N,N-диметиламінодиметилдифосфонової кислоти, амінометилдифосфонової кислоти і їх солей.

7. Композиція за будь-яким з пп. 1-6, в якій вміст води у водному розчині складає від близько 20 до близько 70 мас. %.

8. Композиція за п. 7, в якій вміст води у водному розчині складає від близько 40 до близько 55 мас. %.

9. Композиція за будь-яким з пп. 1-8, в якій водний розчин додатково містить від близько 1 до близько 10 ммоль/л нітрату лужного металу як інгібітор корозії.

10. Композиція за будь-яким з пп. 1-9, в якій хлорат лужного металу містить менше за 0,5 мас. % хлориду лужного металу, розрахованого як NaCl в NaClO3.

11. Композиція за будь-яким з пп. 1-10, в якій молярне відношення H2O2 до ClO3- у водному розчині складає від близько 0,2:1 до близько 2:1.

12. Композиція за будь-яким з пп. 1-11, в якій водний розчин містить від близько 3 до близько 6 моль/л хлорату лужного металу, від близько 3 до близько 5 моль/л пероксиду водню і від близько 0,5 до близько З ммоль/л щонайменше одного комплексоутворюючого агента на основі фосфонової кислоти.

13. Композиція за будь-яким з пп. 1-12, в якій рН водного розчину складає від близько 1,5 до близько 3,5.

14. Спосіб одержання діоксиду хлору, що включає стадії:

(а) подачі водного розчину, що містить хлорат лужного металу, пероксид водню і щонайменше один із наступних компонентів: станат лужного металу, піридинкарбонова кислота або комплексоутворюючий агент на основі фосфонової кислоти, за будь-яким з пп. 1-13, і мінеральної кислоти або їх суміші в реактор з утворенням водної реакційної суміші;

(b) взаємодії хлорат-іонів з пероксидом водню у вказаній реакційній суміші з утворенням діоксиду хлору; і

(с) виділення продукту, що містить діоксид хлору.

15. Спосіб за п. 14, в якому мінеральною кислотою є сірчана кислота.

16. Спосіб за будь-яким з пп. 14, 15, в якому продуктом, виділеним на стадії (с), є водний розчин, що містить діоксид хлору, кисень і сіль лужного металу і мінеральної кислоти.

17. Спосіб одержання діоксиду хлору, що включає стадії:

(а) подачі композиції за будь-яким з пп.1-13 і мінеральної кислоти або їх суміші на вхід трубчастого реактора з утворенням реакційної суміші;

(b) відновлення хлорат-іонів в реакційній суміші у вказаному трубчастому реакторі з утворенням діоксиду хлору, і

(с) виділення продукту, що містить діоксид хлору, на виході з вказаного трубчастого реактора.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

A composition for the production of chlorine dioxide and a method for the preparation thereof (variants)

Назва патенту російською

Композиция для получения диоксида хлора и способ его получения (варианты)

МПК / Мітки

МПК: C01B 11/00, D21C 9/10

Мітки: варіанти, хлору, діоксиду, композиція, спосіб, одержання

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/3-71973-kompoziciya-dlya-oderzhannya-dioksidu-khloru-ta-sposib-jjogo-oderzhannya-varianti.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Композиція для одержання діоксиду хлору та спосіб його одержання (варіанти)</a>

Подібні патенти