Пристрій для заточування ріжучих і колючих інструментів

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Пристрій для заточування ріжучих і колючих інструментів, що містить корпус, щілину та два точильні елементи, закріплені внизу щілини, який відрізняється тим, що осі точильних елементів розміщено в паралельних площинах, а самі точильні елементи розміщено з дотиком один до одного, причому щілину виконано з можливістю фіксації ріжучого або колючого інструменту для запобігання його відхилення від вертикального положення.

2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що точильні елементи виконано у вигляді циліндрів, сфер, дисків, загострених дисків або фрагментарно з цих форм.

3. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що точильні елементи виконано з абразивного каменю, металів чи їх сплавів, з абразивною поверхнею чи напиленням, з кераміки.

4. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що на основу корпусу закріплені гумові елементи.

5. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що корпус укомплектовано струбциною для його фіксації до краю стола.

Текст

Дивитися

1. Пристрій для заточування ріжучих і колючих інструментів, що містить корпус, щілину та два точильні елементи, закріплені внизу щілини, який відрізняється тим, що осі точильних елементів розміщено в паралельних площинах, а самі точильні елементи розміщено з дотиком один до одно 3 на Фіг. 3 - точильні елементи у формі сфер, в ізометрії: на Фіг. 4 - точильні елементи у формі дисків, в ізометрії; на Фіг. 5 - точильні елементи у формі сегментів, в ізометрії; на Фіг. 6 - точильні елементи з ножем, вставленим для заточування, вигляд спереду; на Фіг. 7 - принцип заточування; на Фіг. 8 - лезо після заточування пристроєм за прототипом, вигляд спереду; на Фіг. 9 - вигляд леза спереду після заточування пристроєм, що заявляється; на Фіг. 10 - лезо заточувального інструменту між точильних елементів у формі циліндрів, в ізометрії. Пристрій для заточування ріжучих і колючих інструментів містить корпус 1, в якому розміщено два точильні елементи 2 з щілиною 3 між ними. Осі Х-Х точильних елементів 2 розміщено в паралельних площинах, а самі точильні елементи 2 розміщено з дотиком один до одного. Щілину 2 виконано з можливістю фіксації ріжучого або колючого інструменту 4 для запобігання його відхилення від вертикального положення. Точильні елементи 3 може бути виконано у вигляді циліндрів (Фіг.2, фіг.6, Фіг. 10), сфер (Фіг. 3), 63158 4 дисків (Фіг. 4), дисків або фрагментарно з цих форм (на Фіг. 5 - у вигляді сегментів). Точильні елементи може бути виконано з абразивного каменю, металів чи їх сплавів, з абразивною поверхнею чи напиленням, з кераміки. Діаметр D точильних елементів 3 підбирають залежно від того, що ними буде заточуватись, і він залежить від товщини h і ширини b леза. На основу корпусу 1 можуть бути закріплені гумові елементи (не показано) задля кращого контакту з поверхнею. Корпус 1 може бути укомплектовано струбциною (не показано) для його фіксації до краю стола. На Фіг. 1 в лівій частині корпусу 1 виконано місце 5 для тримання пристрою рукою під час роботи, щоб він не переміщувався по поверхні, на якій знаходиться. Пристрій функціонує наступним чином. Ріжучий чи колючий інструмент 4, наприклад ніж, що потрібно заточити, просовують у щілину 2, яка не дозволяє ножу відхилятися від вертикального положення, що сприяє ефективнішому заточенню. При виконанні поступальних рухів уперед та назад ножем 4 точильні елементи 3 сточують матеріал ножа 4 та надають лезу ножа потрібну форму (Фіг. 9). 5 Комп’ютерна верстка Г. Паяльніков 63158 6 Підписне Тираж 23 прим. Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Device for grinding cutting and piercing tools

Автори англійською

Kremko Yurii Yuriiovych, Kremko Yurii Makarovych, Tarasova Hanna Oleksandrivna

Назва патенту російською

Устройство для заточки режущих и колющих инструментов

Автори російською

Кремко Юрий Юрьевич, Кремко Юрий Макарович, Тарасова Анна Александровна

МПК / Мітки

МПК: B25F 1/00, B24D 15/00

Мітки: ріжучих, заточування, колючих, пристрій, інструментів

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/3-63158-pristrijj-dlya-zatochuvannya-rizhuchikh-i-kolyuchikh-instrumentiv.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Пристрій для заточування ріжучих і колючих інструментів</a>

Подібні патенти