Робочий орган верстата для розколювання деревини

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Робочий орган для дроворубних верстатів, що виконаний у вигляді клина, який відрізняється тим, що з метою зменшення максимального зусилля розколювання деревини робочий орган має східчасту форму.

Текст

Корисна модель відноситься до механізмів і обладнання для первинної переробки деревини, а саме до робочих органів верстатів для розрубання деревини. Відомі робочі органи для дроворубних верстатів, виконані у вигляді клина, характеризуються великим зусиллям розрубання деревини, зумовленим необхідністю подолання значних сил тертя між деревиною і боковими стінками клина [1-3]. Мета корисної моделі - зменшення потужності та габаритів приводу верстатів для розрубання деревини за рахунок зниження зусилля опору розрубанню. Це досягається шляхом зменшення лінії контакту між деревиною та лезом клина в початковий момент розрубання, що в свою чергу зменшує площу контакту між деревиною і боковими стінками клина, в результаті чого стають меншими зусилля тертя, а також часткової заміни процесу розрубання деревини її розщепленням, оскільки верхня частина робочого органу лише сприятиме розвитку випереджувальної тріщини та забезпечить остаточне розрубання деревини. В свою чергу, зменшення площі контакту, приводить до зменшення зусиль тертя, які виникають в процесі розрубання. На Фіг.1 показано робочий орган дроворубного верстату вигляд зверху; на Фіг.2 - те ж, вигляд з боку; на Фіг.3 показано запропонований робочий орган в початковий момент розрубання; на Фіг.4 - те ж, завершальна стадія процесу розрубання. Корпус 1 робочого органу має східчасту форму, до нього кріпляться леза 2 і 3. Кут загострення леза 2 рівний або більший порівняно з кутом загострення леза 3. Працює робочий орган наступним чином. В початковий момент процесу розрубання (Фіг.3) в роботу вступає нижня частина робочого органу, яка виконує зминання, поперечний стиск волокон і зумовлює появу випереджаючої тріщини. Поява випереджаючої тріщини призводить до різкого зменшення зусилля розрубання. З подальшим насуванням розрубуваної колоди на робочий орган в роботу вступає верхня частина східчастого клина (Фіг.4), яка сприяє подальшому розвитку тріщини та забезпечує остаточне розрубання деревини. Так як в початковий момент розрубання висота робочої частини леза клина є значно меншою за діаметр кряжа, то зменшення лінії контакту між лезом і деревиною призведе до зменшення максимального зусилля розрубання. Використання запропонованого робочого органу на верстатах для розрубання деревини дозволить зменшити затрати енергії в процесі розрубання. Бібліографічні дані 1. Авторське свідоцтво СРСР а.с. СРСР №505561 кл. В 27L 7/00, 1976. 2. Авторське свідоцтво СРСР а.с. СРСР №447263 кл. В 27L 7/00, 1975. 3. Совершенствование и динамика дроворубных станков. Шкиря Т.М. Львов, издательское объединение «Вища школа», 1977. 160с.

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Movable operating element of machine for wood splitting

Автори англійською

Kyi Volodymyr Vasyliovych, Matushevskyi Volodymyr Bohdanovych

Назва патенту російською

Рабочий орган станка для раскалывания древесины

Автори російською

Кий Владимир Васильевич, Матушевский Владимир Богданович

МПК / Мітки

МПК: B27L 7/00

Мітки: розколювання, верстата, робочий, деревини, орган

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/3-31922-robochijj-organ-verstata-dlya-rozkolyuvannya-derevini.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Робочий орган верстата для розколювання деревини</a>

Подібні патенти