Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактора на атомній електростанції

Номер патенту: 111614

Опубліковано: 25.05.2016

Автори: Андерсен Чарльз, Уолберт Едвард, Хокінс Ніколас

Є ще 21 сторінка.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактора на атомній електростанції, що складається з:

рами;

проточної камери, що механічно кріпиться до рами і містить множину впускних отворів і випускний отвір, а також

збірки фільтрувальних елементів, що також механічно кріпиться до рами і містить множину фільтрувальних груп, кожна з яких сполучається через рідке середовище з відповідним впускним отвором у проточній камері, при цьому кожна фільтрувальна група містить:

множину вкладених трубок, кожна з яких містить внутрішню перфоровану трубку, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, що проміжний простір створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками;

верхню проточну плиту, що містить множину верхніх решіток, розташованих на ближньому кінці вкладених трубок; і

проточну нижню плиту, де кожна верхня плита механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою сполучного стрижня і кожна верхня плита відокремлена від відповідної нижньої плити за допомогою множини вкладених трубок; де множина верхніх решіток містить:

першу верхню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де ближній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вкладений всередину і утримується відповідним першим отвором і множиною других отворів, розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них; і

другу верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами першої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці зовнішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб проміжний простір між внутрішньою і зовнішньою трубками принаймні був по суті ізольований від поверхні другої решітки, і таким чином, щоб ближній кінець кожної внутрішньої перфорованої трубки був вкладений всередину і утримувався відповідним першим отвором і множиною других отворів, вирівняних з другими отворами першої верхньої решітки, і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них.

2. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки розташовані у вигляді множини колон і рядів і виступають назовні з камери таким чином, що кожна вкладена трубка має випускний отвір вкладеної трубки, який утворює зв'язок через рідке середовище між кожним проміжним простором і впускним отвором на камері.

3. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 2, в якому множина верхніх решіток містить:

третю верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами другої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці внутрішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб ближній кінець внутрішньої перфорованої трубки стикувався з поверхню третьої верхньої решітки, утворюючи впускний отвір вкладеної трубки, і множину других отворів, вирівняних з другими отворами другої верхньої решітки і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них.

4. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 3, в якому множина нижніх решіток містить:

першу нижню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де дальній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором.

5. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 4, в якому множина нижніх решіток містить:

другу нижню решітку, що містить множину перших отворів, кожен з яких вирівняний із відповідним проміжним простором між внутрішньою перфорованою трубкою і зовнішньою перфорованою трубкою, множину других отворів, кожен з яких вирівняний з отвором у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, утворюючи випускний отвір вкладеної трубки, вирівняний з впускним отвором камери, центральний елемент решітки навколо кожного другого отвору, який по суті герметизує отвір у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, і множину механічних кріплень, кожне з яких проходить через відповідний другий отвір і з'єднується з дальнім кінцем відповідної внутрішньої перфорованої трубки для утримання відповідної внутрішньої перфорованої трубки у бажаному положенні у вкладеній трубці.

6. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 5, в якому перша верхня решітка і третя верхня решітка формують тришарову конструкцію з другою верхньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої верхньої решітки і третьої верхньої решітки контактували з протилежними поверхнями другої верхньої решітки.

7. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 6, в якому перша верхня решітка, друга верхня решітка і третя верхня решітка механічно кріпляться до рами.

8. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 7, в якому перша нижня решітка і поверхня камери формують тришарову конструкцію з другою нижньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої нижньої решітки і камери контактували з протилежними поверхнями другої нижньої решітки.

9. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 8, в якому перша нижня решітка і друга нижня решітка механічно кріпляться до рами.

10. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 9, в якому кожна верхня плита механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою пари поперечних елементів, приєднаних до верхньої плити за допомогою механічного кріплення і до відповідної нижньої плити на протилежному кінці за допомогою механічного кріплення.

11. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 10, в якому кожна фільтрувальна група кріпиться до проточної камери за допомогою механічного кріплення.

12. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 5, в якому проміжні простори між внутрішніми перфорованими трубками і зовнішніми перфорованими трубками виконані з можливістю отримання відфільтрованого потоку рідини у міру того, як забруднена рідина проходить від зовнішніх поверхонь до внутрішніх поверхонь зовнішніх перфорованих трубок і від внутрішніх поверхонь до зовнішніх поверхонь внутрішніх перфорованих трубок.

13. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 12, в якому нижні плити виконані з можливістю функціонування як випускні отвори для подачі відфільтрованої рідини до впускних отворів на проточній камері.

14. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки орієнтовані в межах від 0 градусів і 90 градусів відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактора.

15. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки є по суті вертикально орієнтованими відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактора.

16. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки є по суті горизонтально орієнтованими відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактора.

Текст

Реферат: Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування для ядерного реактора, що складається з рами, проточної камери і збірки фільтрувальних елементів. Проточна камера механічно кріпиться до рами і містить множину впускних отворів і випускний отвір. Збірка фільтрувальних елементів також механічно кріпиться до рами і містить множину фільтрувальних груп, що мають зв'язок через рідке середовище із впускним отвором на камері. UA 111614 C2 (12) UA 111614 C2 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 ОПИС ПЕРЕХРЕСНЕ ПОСИЛАННЯ НА СПОРІДНЕННІ ЗАЯВКИ Ця заявка пред'являє свої вимоги щодо пріоритету по заявці, що знаходиться на стадії розгляду, на патент США з тимчасовим номером заявки 61/492.258, зареєстрованої 1 червня 2011 року, і 61/537.988, зареєстрованої 22 вересня 2011 року, які включені до цієї заявки шляхом даного посилання у повному обсязі. ФЕДЕРАЛЬНЕ ФІНАНСУВАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ АБО РОЗРОБКИ Відсутнє. ГАЛУЗЬ ТЕХНІКИ Винахід стосується сітчастого фільтру для використання на лініях всмоктування. Більш конкретно, винахід стосується сітчастого фільтру на лінії всмоктування для використання в системі аварійного охолодження активної зони ядерного реактору атомної електростанції. ПЕРЕДУМОВИ ВИНАХОДУ Всі атомні електростанції мають певну систему аварійного охолодження активної зони ядерного реактору (САОЗ) на випадок порушення нормального режиму роботи і виникнення серйозної несправності в системі охолодження реактору. Більшість систем САОЗ мають дві стадії - стадію упорскування, коли насоси всмоктують воду з великого резервуару і помпують цю воду у систему охолодження реактору або у реактор, і стадію рециркуляції, коли насоси відкачують воду із приямку захисної оболонки після того, як уся вода була запомпована у захисну оболонку (контайнмент). САОЗ має одну основну функцію, яка полягає в забезпеченні підживлювальною водою для охолодження реактору в разі втрати холодоагенту з системи охолодження реактору. Таке охолодження потрібне для відведення залишкового тепловиділення, що має місце у ядерному паливі після зупинки ядерного реактору. На деяких станціях САОЗ може мати другу основну функцію, яка полягає в забезпеченні хімічними реагентами реактору і системи охолодження реактору для запобігання виробленню енергії реактором. Основними компонентами САОЗ є запаси води (резервуари), насоси, з'єднувальні трубопроводи, насоси високого тиску, насоси низького тиску, резервуари для зберігання води, гідроємності, та приямок захисної оболонки, який використовується для циркуляції води через реактор, після того, як резервуари для зберігання спорожніли. У ядерному реакторі, сітчастий фільтр на лінії всмоктування знаходиться в зоні захисної оболонки, і його ціллю є утримання сипучих матеріалів та сторонніх частинок, наприклад, ізоляції, від потрапляння на всмоктування у насоси САОЗ під час стадії рециркуляції. Насоси виконують значущу і життєво важливу функцію на атомних електростанціях. Знову ж, ціль сітчастих фільтрів - захист компонентів, розташованих після фільтру, таких як насоси і паливні збірки, від негативного впливу таких сторонніх частинок. Сітчасті фільтри на лінії всмоктування, за своєю природою, мають тенденцію до накопичування шарів сторонніх частинок. Під час експлуатації, коли вода циркулює через сітчастий фільтр, тверді частинки, нагромаджуються на зовнішніх поверхнях сітчастого фільтру. Рециркуляція триває до тих пір, поки не зникне необхідність в роботі САОЗ в режимі холодної зупинки. Конструктивні міркування, гідродинамічне навантаження і обмеженість простору обмежують розмір і форму сітчастих фільтрів на лінії всмоктування у будівлі захисної оболонки ядерного реактору. У конструкції одного з існуючих сітчастих фільтрів на лінії всмоктування використовуються вкладені трубки, що виготовлені з перфорованого металевого листа. Кінці листа з'єднані разом у стик і зварені з метою утворення трубки. В атомній енергетиці зварювальні роботи є предметом жорсткого регулювання. Таким чином, було б корисним зменшити об'єм або усунути потребу у зварювальних роботах на будь-якому обладнанні, що застосовується в атомній енергетиці. Даний винахід пропонує вирішення проблем, описаних вище та інших проблем, а також забезпечує переваги та аспекти, що не передбачені сітчастими фільтрами такого типу відповідно до існуючого рівня техніки. Повне обговорення відмітних особливостей і переваг даного винаходу включене до наступного докладного опису, який містить посилання на супровідні фігури. СУТЬ ВИНАХОДУ Один аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування складається з рами, проточної камери і збірки фільтрувальних елементів. Проточна камера механічно кріпиться до рами і містить множину впускних і випускний отвір на камері. Кожна фільтрувальна група може 1 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 містити верхню проточну плиту. Кожна фільтрувальна група може містити нижню проточну плиту. Кожна фільтрувальна група може містити множину верхніх решіток, розташованих на ближньому кінці вкладених трубок. Кожна верхня проточна плита може містити множину верхніх решіток, розташованих на ближньому кінці вкладених трубок. Кожна нижня проточна плита може містити множину нижніх решіток, розташованих на дальньому кінці вкладених трубок. Множина верхніх решіток може містити першу верхню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де ближній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вкладений всередину і утримується відповідним першим отвором і множиною других отворів, розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина верхніх решіток може містити другу верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами першої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці зовнішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб проміжний простір між внутрішньою і зовнішньою трубками, принаймні, був по суті ізольований від поверхні другої решітки, і таким чином, щоб ближній кінець кожної внутрішньої перфорованої трубки був вкладений всередину і утримувався відповідним першим отвором і множиною других отворів, вирівняних з другими отворами першої верхньої решітки, і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина верхніх решіток може містити третю верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами другої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці внутрішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб ближній кінець внутрішньої перфорованої трубки стикувався з поверхню третьої верхньої решітки, утворюючи впускний отвір вкладеної трубки, і множину других отворів, вирівняних з другими отворами другої верхньої решітки і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина нижніх решіток може містити першу нижню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де дальній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором. Множина нижніх решіток може додатково містити другу нижню решітку, що містить множину перших отворів, кожен з яких вирівняний із відповідним проміжним простором між внутрішньою перфорованою трубкою і зовнішньою перфорованою трубкою, множину других отворів, кожен з яких вирівняний з отвором у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, утворюючи випускний отвір вкладеної трубки, вирівняний з впускним отвором проточної камери, центральний елемент решітки навколо кожного другого отвору, який по суті герметизує отвір у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, і множину механічних кріплень, кожне з яких проходить через відповідний другий отвір і з'єднується з дальнім кінцем відповідної внутрішньої перфорованої трубки для утримання відповідної внутрішньої перфорованої трубки у бажаному положенні у вкладеній трубці. Перша верхня решітка і третя верхня решітка можуть формувати тришарову конструкцію з другою верхньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої верхньої решітки і третьої верхньої решітки контактували з протилежними поверхнями другої верхньої решітки. Перша верхня решітка, друга верхня решітка і третя верхня решітка можуть механічно кріпитися до рами. Перша нижня решітка і поверхня проточної камери можуть формувати тришарову конструкцію з другою нижньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої нижньої решітки і проточної камери контактували з протилежними поверхнями другої нижньої решітки. Перша нижня решітка і друга нижня решітка можуть механічно кріпитися до рами. Кожна верхня плита може бути механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою сполучного стрижня і кожна верхня плита може бути відокремлена від відповідної нижньої плити за допомогою множини вкладених трубок. Кожна верхня плита може бути механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою пари поперечних елементів, приєднаних до верхньої плити за допомогою механічного кріплення, і до відповідної нижньої плити на протилежному кінці за допомогою механічного кріплення. Кожна фільтрувальна група може кріпитися до проточної камери за допомогою механічного кріплення. Кожна верхня плита може бути механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою сполучного стрижня і кожна верхня плита може бути відокремлена від відповідної нижньої плити за допомогою множини вкладених трубок. Проміжні простори між внутрішніми перфорованими трубками і зовнішніми перфорованими трубками можуть бути виконані з можливістю отримання відфільтрованого потоку рідини по мірі того, як забруднена рідина проходить від зовнішніх поверхонь до внутрішніх поверхонь зовнішніх перфорованих трубок і від внутрішніх поверхонь до зовнішніх поверхонь внутрішніх перфорованих трубок. Нижні плити можуть бути виконані з можливістю функціонування у якості випускних отворів для подачі 2 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 відфільтрованої рідини до впускних отворів на проточній камері. Вкладені трубки можуть бути орієнтовані в межах від 0 градусів і 90 градусів по відношенню до верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактору. Вкладені трубки можуть бути по суті вертикально орієнтованими по відношенню до верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактору. Вкладені трубки є по суті горизонтально орієнтованими по відношенню до верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактору. Інший аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування містить раму, проточну камеру і збірку фільтрувальних елементів. Проточна камера кріпиться до рами і містить множину впускних отворів і випускний отвір. Збірка фільтрувальних елементів також кріпиться до рами і містить множину фільтрувальних груп. Кожна фільтрувальна група має множину вкладених трубок. Кожна вкладена трубка має циліндричну внутрішню перфоровану трубку, сформовану з металевого листа, що має додаткові механічно утворені шовні елементи, утворені вздовж протилежних крайніх ділянок, в яких циліндрична внутрішня перфорована трубка була сформована шляхом взаємного зачеплення додаткових механічно утворених шовних елементів з метою формування механічного шва. Циліндрична внутрішня перфорована трубка розташована всередині відповідної циліндричної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, щоб проміжний простір створювався між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками. Циліндрична зовнішня перфорована трубка також сформована з металевого листа, що має додаткові механічно утворені шовні елементи, утворені вздовж протилежних крайніх ділянок, в яких циліндрична зовнішня перфорована трубка була сформована шляхом взаємного зачеплення додаткових механічно утворених шовних елементів з метою формування механічного шва. Цей аспект може включати в себе одну або більше наступних відмітних ознак, окремо або у будь-якому обґрунтованому поєднанні. Механічний шов циліндричної внутрішньої перфорованої трубки може утворювати обмотку зі спіральною структурою навколо поздовжньої довжини циліндричної внутрішньої перфорованої трубки. Механічний шов циліндричної зовнішньої перфорованої трубки може утворювати обмотку зі спіральною структурою навколо поздовжньої довжини циліндричної зовнішньої перфорованої трубки. Вкладені трубки розташовані у вигляді множини колон і рядів, і виступають назовні з камери таким чином, що кожна вкладена трубка має випускний отвір вкладеної трубки, який утворює зв'язок через рідке середовище між кожним проміжним простором і впускним отвором на камері. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування може додатково містити верхню проточну плиту, що містить множину верхніх решіток і нижню проточну плиту, що містить множину нижніх решіток, розташовану навпроти множини верхніх решіток по відношенню до вкладених трубок. Множина верхніх решіток може містити першу верхню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної циліндричної зовнішньої перфорованої трубки, де ближній кінець кожної циліндричної зовнішньої перфорованої трубки вкладений всередину і утримується відповідним першим отвором і множиною других отворів, розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина верхніх решіток може містити другу верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами першої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці циліндричної зовнішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб проміжний простір між внутрішньою і зовнішньою трубками, принаймні, був по суті ізольований від поверхні другої решітки, і таким чином, щоб ближній кінець кожної циліндричної внутрішньої перфорованої трубки був вкладений всередину і утримувався відповідним першим отвором і множиною других отворів, вирівняних з другими отворами першої верхньої решітки, і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина верхніх решіток може містити третю верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами другої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці циліндричної внутрішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб ближній кінець циліндричної внутрішньої перфорованої трубки стикувався з поверхню третьої верхньої решітки, утворюючи впускний отвір вкладеної трубки, і множину других отворів, вирівняних з другими отворами другої верхньої решітки і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Перша верхня решітка і третя верхня решітка можуть формувати тришарову конструкцію з другою верхньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої верхньої решітки і третьої верхньої решітки контактували з протилежними поверхнями другої верхньої решітки. Перша верхня решітка, друга верхня решітка і третя верхня решітка можуть механічно кріпитися до рами. Множина 3 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 нижніх решіток може містити першу нижню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної циліндричної зовнішньої перфорованої трубки, де дальній кінець кожної циліндричної зовнішньої перфорованої трубки вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором. Множина нижніх решіток може містити другу нижню решітку, що містить множину перших отворів, кожен з яких вирівняний із відповідним проміжним простором між циліндричною внутрішньою перфорованою трубкою і циліндричною зовнішньою перфорованою трубкою, множину других отворів, кожен з яких вирівняний з отвором у дальньому кінці відповідної циліндричної внутрішньої перфорованої трубки, утворюючи випускний отвір вкладеної трубки, вирівняний з впускним отвором камери, центральний елемент решітки навколо кожного другого отвору, який по суті герметизує отвір у дальньому кінці відповідної циліндричної внутрішньої перфорованої трубки, і множину механічних кріплень, кожне з яких проходить через відповідний другий отвір і з'єднується з дальнім кінцем відповідної циліндричної внутрішньої перфорованої трубки для утримання відповідної циліндричної внутрішньої перфорованої трубки у бажаному положенні у вкладеній трубці. Перша нижня решітка і поверхня камери можуть формувати тришарову конструкцію з другою нижньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої нижньої решітки і камери контактували з протилежними поверхнями другої нижньої решітки. Перша нижня решітка і друга нижня решітка можуть механічно кріпитися до рами. Інший аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції. Цей сітчастий фільтр на лінії всмоктування містить проточну камеру, що містить впускний отвір і випускний отвір, і збірку фільтрувальних елементів. Збірка фільтрувальних елементів містить множину вкладених трубок, кожна з яких містить внутрішню перфоровану трубку, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, що проміжний простір створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками, при цьому внутрішня і зовнішня трубки містять паз, що проходить у радіальному напрямку, суміжний із сегментом, що проходить у радіальному напрямку, внутрішньої і зовнішньої трубок, де паз, що проходить у радіальному напрямку, і сегмент, що проходить у радіальному напрямку, проходять в однаковому радіальному напрямку по відношенню до центральної вісі внутрішньої і зовнішньої трубок. Інший аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції. Цей сітчастий фільтр на лінії всмоктування містить проточну камеру, що містить впускний отвір і випускний отвір, і збірку фільтрувальних елементів. Збірка фільтрувальних елементів містить множину вкладених трубок, кожна з яких містить внутрішню перфоровану трубку, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, що проміжний простір створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками, при цьому внутрішня і зовнішня трубки містять спіральний механічно утворений шов, який проходить поздовж кожної трубки. Інший аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції. Цей сітчастий фільтр на лінії всмоктування містить проточну камеру, що містить впускний отвір і випускний отвір, і збірку фільтрувальних елементів. Збірка фільтрувальних елементів містить множину вкладених трубок. Кожна вкладена трубка містить внутрішню перфоровану трубку, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, що проміжний простір створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками. Внутрішні і зовнішні трубки містять множину пазів, що проходять у радіальному напрямку, суміжних із відповідною множиною сегментів, що проходять у радіальному напрямку, внутрішніх і зовнішніх трубок. Множина пазів, що проходять у радіальному напрямку, утворює першу спіральну структуру, яка має першу орієнтацію навколо поверхні внутрішньої і зовнішньої трубок, і другу спіральну структуру, яка має другу орієнтацію, протилежну першій орієнтації, навколо поверхні внутрішньої і зовнішньої трубок. Інший аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції. Цей сітчастий фільтр на лінії всмоктування містить проточну камеру, що містить впускний отвір і випускний отвір, і збірку фільтрувальних елементів. Збірка фільтрувальних елементів містить множину вкладених трубок. Кожна вкладена трубка містить внутрішню перфоровану трубку, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, що проміжний простір створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками. Внутрішня і зовнішня трубки містять паз, що проходить у радіальному напрямку, 4 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 суміжний із сегментом, що проходить у радіальному напрямку, внутрішньої і зовнішньої трубок, де паз, що проходить у радіальному напрямку, і сегмент, що проходить у радіальному напрямку, проходять в однаковому радіальному напрямку по відношенню до центральної вісі внутрішньої і зовнішньої трубок. Попередні чотири аспекти даного винаходу можуть включати в себе одну або більше наступних відмітних ознак, окремо або в будь-якому обґрунтованому поєднанні. Вкладені трубки можуть бути розташовані у вигляді множини колон і рядів, і виступають назовні з камери таким чином, що кожна вкладена трубка має випускний отвір вкладеної трубки, який утворює зв'язок через рідке середовище між кожним проміжним простором і впускним отвором на камері, де збірка фільтрувальних елементів утворює фільтрувальну групу, і високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування містить множину фільтрувальних груп. Кожна фільтрувальна група може містити верхню проточну плиту. Кожна фільтрувальна група може містити нижню проточну плиту. Кожна фільтрувальна група може містити множину верхніх решіток, розташованих на ближньому кінці вкладених трубок. Кожна верхня проточна плита може містити множину верхніх решіток, розташованих на ближньому кінці вкладених трубок. Кожна нижня проточна плита може містити множину нижніх решіток, розташованих на дальньому кінці вкладених трубок. Множина верхніх решіток може містити першу верхню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де ближній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вкладений всередину і утримується відповідним першим отвором і множиною других отворів, розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина верхніх решіток може містити другу верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами першої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці зовнішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб проміжний простір між внутрішньою і зовнішньою трубками, принаймні, був по суті ізольований від поверхні другої решітки, і таким чином, щоб ближній кінець кожної внутрішньої перфорованої трубки був вкладений всередину і утримувався відповідним першим отвором і множиною других отворів, вирівняних з другими отворами першої верхньої решітки, і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина верхніх решіток може містити третю верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами другої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці внутрішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб ближній кінець внутрішньої перфорованої трубки стикувався з поверхню третьої верхньої решітки, утворюючи впускний отвір вкладеної трубки, і множину других отворів, вирівняних з другими отворами другої верхньої решітки і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. Множина нижніх решіток може містити першу нижню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де дальній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором. Множина нижніх решіток може містити другу нижню решітку, що містить множину перших отворів, кожен з яких вирівняний із відповідним проміжним простором між внутрішньою перфорованою трубкою і зовнішньою перфорованою трубкою, множину других отворів, кожен з яких вирівняний з отвором у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, утворюючи випускний отвір вкладеної трубки, вирівняний з впускним отвором камери, центральний елемент решітки навколо кожного другого отвору, який по суті герметизує отвір у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, і множину механічних кріплень, кожне з яких проходить через відповідний другий отвір і з'єднується з дальнім кінцем відповідної внутрішньої перфорованої трубки для утримання відповідної внутрішньої перфорованої трубки у бажаному положенні у вкладеній трубці. Перша верхня решітка і третя верхня решітка можуть формувати тришарову конструкцію з другою верхньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої верхньої решітки і третьої верхньої решітки контактували з протилежними поверхнями другої верхньої решітки. Перша верхня решітка, друга верхня решітка і третя верхня решітка можуть механічно кріпитися до рами. Перша нижня решітка і поверхня камери можуть формувати тришарову конструкцію з другою нижньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої нижньої решітки і камери контактували з протилежними поверхнями другої нижньої решітки. Перша нижня решітка і друга нижня решітка можуть механічно кріпитися до рами. Кожна верхня плита може бути механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою сполучного стрижня і кожна верхня плита може бути відокремлена від відповідної нижньої плити за допомогою множини вкладених трубок. Кожна верхня плита може бути механічно приєднана до відповідної нижньої плити за 5 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 допомогою пари поперечних елементів, приєднаних до верхньої плити за допомогою механічного кріплення, і до відповідної нижньої плити на протилежному кінці за допомогою механічного кріплення. Кожна фільтрувальна група може кріпитися до проточної камери за допомогою механічного кріплення. Кожна верхня плита може бути механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою сполучного стрижня і кожна верхня плита може бути відокремлена від відповідної нижньої плити за допомогою множини вкладених трубок. Проміжні простори між внутрішніми перфорованими трубками і зовнішніми перфорованими трубками можуть бути виконані з можливістю отримання відфільтрованого потоку рідини по мірі того, як забруднена рідина проходить від зовнішніх поверхонь до внутрішніх поверхонь зовнішніх перфорованих трубок і від внутрішніх поверхонь до зовнішніх поверхонь внутрішніх перфорованих трубок. Нижні плити можуть бути виконані з можливістю функціонування у якості випускних отворів для подачі відфільтрованої рідини до впускних отворів на проточній камері. Інший аспект даного винаходу стосується високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції як зображено і описано. Інший аспект даного винаходу стосується до збірки фільтрувальних елементів для високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції як зображено і описано. Інший аспект даного винаходу стосується фільтрувальної групи для високопродуктивного сітчастого фільтру на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору на атомній електростанції як зображено і описано. КОРОТКИЙ ОПИС ФІГУР Для розуміння даного винаходу, його наразі буде описано за допомогою прикладу з посиланням на додані фігури, на яких: Фігура 1 являє собою ізометричне зображення сітчастого фільтру за даним винаходом; Фігура 2 являє собою зображення сітчастого фільтру відповідно до Фігури 1 у частково розібраному вигляді; Фігура 3 являє собою вигляд зверху сітчастого фільтру відповідно до Фігури 2; Фігура 4 являє собою вигляд зверху камери сітчастого фільтру; Фігура 5 являє собою ізометричне зображення ззаду першої нижньої решітки; Фігура 6 являє собою вигляд у плані першої нижньої решітки відповідно до Фігури 5; Фігура 7 являє собою ізометричне зображення третьої верхньої решітки; Фігура 8 являє собою вигляд у плані третьої верхньої решітки відповідно до Фігури 7; Фігура 9 являє собою зображення у розібраному вигляді сітчастого фільтру за даним винаходом; Фігура 10 являє собою вигляд зверху опорної плити; Фігура 11 являє собою вигляд збоку сітчастого фільтру за даним винаходом; Фігура 12 являє собою вигляд у перспективі варіанту сітчастого фільтру за даним винаходом; Фігура 13 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12; Фігура 14 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12; Фігура 15 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12; Фігура 16 являє собою вигляд у перспективі фільтрувальної групи, що передбачена разом із сітчастим фільтром за даним винаходом; Фігура 17 являє собою вигляд у перспективі фільтрувальної групи відповідно до Фігури 16; Фігура 18 являє собою вигляд у перспективі фільтрувальної групи відповідно до Фігури 16; Фігура 19 являє собою вигляд у перспективі фільтрувальної групи відповідно до Фігури 16; Фігура 20 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12 на стадії експериментального дослідження у зануреному під воду стані; Фігура 21 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12 на стадії експериментального дослідження на початку накопичення сторонніх частинок на вкладених трубках фільтрувальної групи сітчастого фільтру; Фігура 22 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12 на стадії експериментального дослідження під час триваючого накопичення сторонніх частинок на вкладених трубках фільтрувальної групи сітчастого фільтру; Фігура 23 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12 на стадії експериментального дослідження, що перш за все зображує верхню плиту фільтрувальної групи і впускні отвори до вкладених трубок із сторонніми частинками, накопиченими на внутрішній стінці внутрішньої трубки вкладених трубок; 6 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Фігура 24 являє собою частковий вигляд зверху перфорованого листа, який використовується для формування трубки, що використовується у даному винаході; Фігура 25 являє собою частковий вигляд у поперечному перерізі листа відповідно до Фігури 24; Фігура 26 являє собою частковий вигляд у поперечному перерізі трубки, сформованої з перфорованого листа, що використовується у даному винаході; Фігура 27 являє собою вигляд у перспективі трубки відповідно до відомого рівня техніки, що використовується у сітчастому фільтрі відповідно до відомого рівня техніки; Фігура 28 являє собою вигляд у перспективі трубки відповідно до відомого рівня техніки, що використовується у сітчастому фільтрі відповідно до відомого рівня техніки; Фігура 29 являє собою схематичне зображення трубки відповідно до відомого рівня техніки, що показує кут потоку, який надходить у проміжну зону; Фігура 30 являє собою схематичне зображення розташування вкладеної трубки за даним винаходом, що показує кут потоку, який надходить у проміжну зону; Фігура 31 являє собою схематичне зображення альтернативного розташування вкладеної трубки за даним винаходом, що показує кут потоку, який надходить у проміжну зону; Фігура 32 являє собою схематичне зображення альтернативного розташування вкладеної трубки за даним винаходом, що показує кут потоку, який надходить у проміжну зону; Фігура 33 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 12 на стадії експериментального дослідження у зануреному під воду стані, і орієнтованого таким чином, що розташування вкладеної трубки є вертикальним по відношенню до верхньої поверхні води у експериментальній конструкції захисної оболонки; Фігура 34 являє собою альтернативний варіант сітчастого фільтру на лінії всмоктування за даним винаходом, який відрізняється тим, що вкладені трубки мають розташування отвору відповідно до відомого рівня техніки; Фігура 35 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 34 на стадії експериментального дослідження у зануреному під воду стані, і орієнтованого таким чином, що розташування вкладеної трубки є по суті вертикальним по відношенню до верхньої поверхні води у експериментальній конструкції захисної оболонки; і Фігура 36 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру відповідно до Фігури 34 на стадії експериментального дослідження у зануреному під воду стані, і орієнтованого таким чином, що розташування вкладеної трубки є по суті паралельним по відношенню до верхньої поверхні води у експериментальній конструкції захисної оболонки; і Фігура 37 являє собою вигляд у перспективі сітчастого фільтру на лінії всмоктування за даним винаходом без вкладених трубок. ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ Хоча даний винахід допускає варіанти виконання в різних формах, на фігурах зображені і будуть тут описані докладно переважні варіанти винаходу з розумінням того, що даний опис слід розглядати в якості ілюстративного прикладу принципів винаходу, і він не має на меті обмежити широкий аспект даного винаходу проілюстрованими варіантами його виконання. Варіант виконання даного винаходу далі буде описано, в якому, принаймні: Номер позиції 1 являє собою опорну плиту; Номер позиції 2 являє собою нижню решітку; Номер позиції 3 являє собою нижню решітку; Номер позиції 4 являє собою отвір у другій нижній решітці для отримання кріплення і засобів центрування; Номер позиції 5 являє собою зовнішню перфоровану трубку; Номер позиції 6 являє собою внутрішню перфоровану трубку; Номер позиції 7 являє собою першу верхню решітку; Номер позиції 8 являє собою другу верхню решітку; Номер позиції 9 являє собою третю верхню решітку; і Номер позиції 10 являє підсилювальний поперечний елемент рами. Посилаючись на фігури, високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування 100 для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактору (САОЗ) на атомній електростанції містить раму 104, проточну камеру 108 і збірку фільтрувальних елементів 112. З метою збільшення площі поверхні фільтру в заданому об'ємі кубу, трубки фільтру 5, 6 є вкладеними трубками, що знаходяться одна всередині іншої, з чергуванням шляхів потоку "брудної" води і "чистої" води. Сітчастий фільтр за даним винаходом може використовуватися з водо-водяними ядерними реакторами, киплячими ядерними реакторами або загалом з будьякою системою АЕС, що включає в себе САОЗ. Винахід також абсолютно мінімізує (якщо не 7 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 повністю усуває) зварювання, використовуючи замість нього механічні кріплення. Таким чином, сітчастий фільтр за винаходом є дуже економічним для виготовлення і дуже простим для збирання. Проточна камера 108 механічно кріпиться до рами і містить множину впускних отворів 116, розташованих на опорній плиті 1, і випускний отвір 120. Камера 108, як правило, є закритим кожухом. Збірка фільтрувальних елементів 112 також механічно кріпиться до рами 104 і містить множину фільтрувальних груп 124, кожна з яких має зв'язок через рідке середовище з впускним отвором 116 на камері 108. Фільтрувальна група 124 кріпиться до проточної камери 108 за допомогою механічного кріплення. Кожна фільтрувальна група 124 містить множину вкладених трубок 128. Кожна вкладена трубка 128 має внутрішню перфоровану трубку 6, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки 5 таким чином, що проміжний простір 132 створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками 6, 5. Вкладені трубки 128 розташовані у вигляді множини колон і рядів, і виступають назовні з камери 108 таким чином, що кожна вкладена трубка 128 має випускний отвір, який утворює зв'язок через рідке середовище між кожним проміжним простором 132 і впускним отвором 116 на камері 108. Кожна фільтрувальна група 124 також має проточну частину до верхньої плити 136. Кожна верхня плита 136 має множину верхніх решіток 7, 8, 9 на ближньому кінці вкладених трубок 128. Перша верхня решітка 7 містить множину перших отворів 140, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки 5, де ближній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором 140. Один або більше других отворів 144 розташовані між і навколо перших отворів 140, щоб забезпечити потік рідини через них. Друга верхня решітка 8 має множину перших отворів 148, вирівняних з першими отворами 140 у першій верхній решітці 8. Кожен такий отвір 148 має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці зовнішньої перфорованої трубки 5 таким чином, що проміжний простір 132 між внутрішньою і зовнішньою трубками 6, 5, принаймні, є по суті ізольованим від поверхні другої решітки 8 і, таким чином, що ближній кінець кожної внутрішньої перфорованої трубки 6 вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором 148. Один або більше других отворів 152 вирівняні з другими отворами 144 на першій верхній решітці 7, і розташовані між і навколо перших отворів 148, щоб забезпечити потік рідини через них. Третя верхня решітка 9 має множину перших отворів 156, вирівняних з першими отворами 148 у другій верхній решітці 8. Кожен такий отвір 156 має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці внутрішньої перфорованої трубки 6 таким чином, що ближній кінець внутрішньої перфорованої трубки 6 стикується з поверхнею третьої верхньої решітки 9, утворюючи впускний отвір вкладеної трубки. Один або більше других отворів 160 вирівняні з другими отворами 152 на другій верхній решітці 8, і розташовані між і навколо перших отворів 156, щоб забезпечити потік рідини через них. Перша верхня решітка 7 і третя верхня решітка 9 формують тришарову конструкцію з другою верхньою решіткою 8 між ними. Поверхні першої верхньої решітки 7 і третьої верхньої решітки 9 контактують з протилежними поверхнями другої верхньої решітки 8. Перша верхня решітка 7, друга верхня решітка 8 і третя верхня решітка 9 механічно кріпляться до рами 104. Кожна фільтрувальна група 124 також має нижню проточну плиту 164. Кожна нижня плита 164 має множину нижніх решіток 2, 3 на дальньому кінці вкладених трубок 128. Нижні плити 164 виконані з можливістю функціонування у якості випускних отворів для подачі відфільтрованої рідини до впускних отворів 116 на проточній камері 108. Перша нижня решітка 3 має множину перших отворів 168, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки 5, де дальній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки 5 вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором 168. Друга нижня решітка 2 має множину перших отворів 172. Кожен такий отвір 172 вирівняний з відповідним проміжним простором 132 між внутрішньою перфорованою трубкою 6 і зовнішньою перфорованою трубкою 5. Друга нижня решітка 2 також має множину других отворів 176. Кожен другий отвір 176 вирівняний з отвором на дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки 6, який утворює випускний отвір вкладеної трубки 128, вирівняний з впускним отвором на камері 108. Центральний елемент решітки 180 навколо кожного другого отвору 176 по суті герметизує отвір на дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки 6. Механічне кріплення 180 проходить через кожний другий отвір 176 і з'єднується з дальнім кінцем відповідної внутрішньої перфорованої трубки 6, щоб утримувати відповідну внутрішню 8 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 перфоровану трубку 6 у бажаному положенні у вкладеній трубці 124. Як правило, шайба або інший елемент, по суті, у формі кільця кріпиться до механічного кріплення і розташований всередині внутрішньої перфорованої трубки 6 з метою центрування внутрішньої перфорованої трубки 6. Перша нижня решітка 3 і поверхня камери 108 формують тришарову конструкцію з другою нижньою решіткою 2 між ними таким чином, що поверхні першої нижньої решітки 3 і камери 108 контактують з протилежними поверхнями другої нижньої решітки 2. Перша нижня решітка 3 і друга нижня решітка 2 механічно кріпляться до рами 104. Відповідно, проміжні простори 132 між внутрішніми перфорованими трубками 6 і зовнішніми перфорованими трубками 5 виконані з можливістю отримання відфільтрованого потоку рідини по мірі того, як забруднена рідина проходить від зовнішніх поверхонь до внутрішніх поверхонь зовнішніх перфорованих трубок 5 і від внутрішніх поверхонь до зовнішніх поверхонь внутрішніх перфорованих трубок 6. Кожна верхня плита 136 механічно приєднана до відповідної нижньої плити 164 за допомогою сполучного стрижня. Кожна верхня плита 136 відокремлена від відповідної нижньої плити 164 за допомогою множини вкладених трубок 124. Кожна верхня плита 136 додатково механічно приєднана до відповідної нижньої плити 164 за допомогою пари поперечних елементів 10, що приєднані до верхньої плити 136 за допомогою механічного кріплення, і до відповідної нижньої плити 164 на протилежному кінці за допомогою механічного кріплення. Опорна плита 1 утворює множину впускних отворів на камері 108. Відповідно, опорна плита 1 має множину отворів. Кожний отвір є вирівняним з фільтрувальною групою, щоб забезпечити впускні отвори до камери. Опорна плита механічно кріпиться до камери 108, до кожної з фільтрувальних груп 124 і рами 104. Як проілюстровано на Фігурах 24-26, трубки, як правило, виготовлені зі смуги нержавіючої сталі 184, що є прокатаною, перфорованою і відрізною, отриманої за допомогою безперервного процесу. Протилежні краї перфорованої смуги піддаються зачепленню і з'єднуються за допомогою механічного шва 186. Протилежні краї зводять разом шляхом скручування або обертання краю смуги таким чином, щоб смуга утворювала трубку, що має спіральний шов, один край якої отримує частину протилежного краю у приймачі для формування механічного шва. Перфоровані отвори 188 формуються у вигляді прорізаних жолобків. Поздовжні пази формуються на поверхні металевого листа 184, утворюючи протилежні паралельні щілинні отвори 192, розділені сегментом 194 металевого листа 184. Слід розуміти, що сегмент 194 є утопленим відносно зовнішньої поверхні трубок 5, 6. При огляді зі сторони внутрішньої поверхні трубок 5, 6, сегменти 194 будуть мати вигляд виступів або подовжень. Це буде пояснено більш докладно нижче. Структура трубок з механічним швом є придатною для повторення і зміни довжини та діаметру трубки, як буде зрозуміло з наведеного нижче опису, взятого у поєднанні зі структурою, що наразі пояснюється. Знову ж, трубка утворюється шляхом скручування листа 184 з метою формування спіральної орієнтації і з'єднання разом протилежних країв. Протилежні краї мають додаткові механічно утворені шовні елементи, які взаємно зачіплюються для формування механічного шва 186. Отриманий механічний шов 186 утворює обмотку зі спіральною структурою навколо довжини трубок. Серед іншого, механічний шов 186 усуває потребу у зварюванні трубки для досягнення структурної цілісності, що є вдосконаленням у порівнянні з конструкціями відомого рівня техніки. Як видно, наприклад, на Фігурах 13-18, отвори 192 утворюють структуру із подвійною спіраллю на завершених вкладених трубках. Перша спіральна структура отворів проходить паралельно до шва 186. Друга спіральна структура отворів 192 проходить по суті поперек шва 186 у протилежному напрямку. В одному варіанті перша спіральна структура являє собою правосторонню спіраль, а друга спіральна структура являє собою лівосторонню спіраль. Слід розуміти, що структури 300, 302 можуть змінювати напрямок без відхилення від сутності даного винаходу. Крок першої спіральної структури, як правило, по суті є меншим, ніж крок другої спіральної структури. В одному варіанті крок другої спіральної структури є у 6 разів більшим, ніж крок першої спіральної структури. В іншому варіанті крок другої спіральної структури є у 7 разів більшим, ніж крок першої спіральної структури. В одному переважному варіанті зовнішня трубка 5 вкладених трубок має другу спіральну структуру із кроком у 6 разів більше кроку першої спіральної структури, а внутрішня трубка 6 вкладених трубок має другу спіральну структуру із кроком у 7 разів більше, ніж крок першої спіральної структури. Співвідношення відповідних кроків другої спіральної структури і першої спіральної структури може бути більшим, ніж 3, від 9 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 приблизно 3 до приблизно 10,від приблизно 4 до приблизно 8, від приблизно 6 до приблизно 8, або у будь-якому діапазоні, або у поєднанні цих діапазонів. Покращенням, у порівнянні із вкладеними трубками відомого рівня техніки, вважається кут потоку рідини, що поступає у трубки 5, 6. У конфігурації відповідно до відомого рівня техніки, зображеній на Фігурах 27-29, трубки 200 сформовані з металевого листа, що має протилежні крайні ділянки, які були зварені з метою формування поздовжнього зварного шва 204, що утворює трубку. Металевий лист штампується або продірявлюється круглими отворами 208 з метою формування перфорованої трубки 200. Кут надходження потоку рідини 210, як правило, становить близько 90 градусів у цій конфігурації, як зображено на Фігурі 29. Вважається, що небажаний турбулентний потік формується на гострих краях кожного отвору. Як зображено на Фігурі 30, потік рідини 214 поступає у проміжну зону 132 вкладених трубок під кутом менше 90 градусів, а не під кутом 90 градусів, як це має місце на трубках відомого рівня техніки. Це призводить до зменшення або усунення турбулентного потоку на гострому краю отворів. Як зображено на Фігурі 30, потік рідини 214 поступає у проміжну зону 132 через зовнішню трубку 5 через заглиблені, вдавлені або утоплені сегменти 194 від зовнішнього простору, що оточує трубку 5, у проміжну зону 132 всередині внутрішнього простору трубки 5. Оскільки отвори 192 мають щілинні прорізи, розташовані під кутом більше 0 градусів відносно утоплених пазових сегментів 194, в основному перпендикулярно до зовнішньої циліндричної поверхні трубки 5, при цьому ізоляційні волокна, які можуть бути довгими і тонкими за структурою, є менш схильними до проникнення у проміжну зону 132 та/або до засмічування, або іншим чином до перешкоджання потоку через отвори 192, ніж якби отвори були виштампуваними отворами, паралельними до циліндричної зовнішньої поверхні трубки, як це поширено у відомому рівні техніки. Таким чином, щілинні отвори 192 можуть мати вхід у проміжну зону 132, яка радіально виступає назовні із утопленого пазового сегмента 194, і яка проходить радіально всередину радіальної зовнішньої поверхні трубки 5, як показано на Фігурі 30. Також, як зображено на Фігурі 30, потік рідини 214 поступає у проміжну зону 132 через внутрішню трубку 6 через чітко виражені, подовжені або виступаючі сегменти 194 від внутрішнього простору внутрішньої трубки 6 у проміжну зону 132. Подібно до отворів 194 на зовнішній трубці 5, отвори 192 на внутрішній трубці 6 мають щілинні прорізи, розташовані під кутом більше 0 градусів відносно сегментів 194 між пазами, в основному перпендикулярно до внутрішньої циліндричної поверхні трубки 6. Таким чином, щілинні отвори 192 можуть мати вхід у проміжну зону 132, яка радіально виступає назовні із сегмента 194, і яка проходить радіально всередину від циліндричної поверхні трубки 6 у внутрішній простір трубки 6, як показано на Фігурі 30. Орієнтації отворів 192, описаних вище на трубках 5, 6, можуть бути змінені у протилежному напрямку. Тут, зовнішня трубка 5 має щілинні отвори, що проходять в радіальному напрямку назовні від циліндричної поверхні трубки 5, і сегменти 194 виступають в радіальному напрямку назовні від циліндричної поверхні. Внутрішня трубка 6 має щілинні отвори, що проходять в радіальному напрямку назовні, що характеризуються сегментами 194, які також виступають у радіальному напрямку назовні від циліндричної поверхні. Дивіться Фігуру 31. Альтернативно, орієнтації можуть бути змішаними таким чином, що одна трубка має радіально виступаючі назовні сегменти 194, а інша трубка має радіально виступаючі всередину сегменти 194. Дивіться Фігуру 32. Альтернативно, як і раніше, орієнтації виступаючих сегментів 194 можуть бути змішаними на кожній трубці 5, 6. У цьому варіанті одна трубка може мати як радіально виступаючі всередину, так і виступаючі назовні сегменти 194. Вкладені трубки 5, 6 зі щілинними отворами, що проходять у радіальному напрямку, забезпечують принаймні наступні поліпшення в порівнянні з конструкціями відомого рівня техніки. Проскок скорочується. Проскок являє собою кількість матеріалу, що проходить через середовище вкладених трубок і через сітчастий фільтр на лінії всмоктування, тобто не відфільтрований матеріал. Крім того, втрата напору знижується. Втрата напору, в даному випадку, являє собою перепад тиску всередині фільтруючого середовища. В іншому варіанті, проілюстрованому на Фігурі 34, високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування 100 за даним винаходом обладнаний вкладеними трубками 5, 6, як і в попередньому прикладі, за виняткомтого, що вкладені трубки 5, 6 мають традиційні перфоровані отвори, подібні до трубок 200 відповідно до відомого рівня техніки, проілюстрованих на Фігурах 27-29. Слід розуміти, що вкладені трубки 5, 6 можуть бути орієнтовані по суті горизонтально або горизонтально по відношенню до верхньої поверхні рідини всередині зони захисної оболонки, як 10 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 проілюстровано на Фігурах 20-23 і 36, або по суті вертикально, або вертикально, як проілюстровано на Фігурах 33 і 35. Альтернативно, вкладені трубки 5, 6 можуть бути орієнтовані під будь-яким кутом або кутами між ними, зокрема, кутами в межах між 0 градусів і 90 градусів по відношенню до верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактору. Коли вкладені трубки 5, 6 орієнтовані на 0 градусів відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки, трубки є по суті паралельними верхній поверхні рідини, тобто по суті горизонтально орієнтованими. Коли вкладені трубки 5, 6 орієнтовані на 90 градусів відносно верхньої поверхні рідини в зоні захисної оболонки, трубки є по суті перпендикулярними верхній поверхні рідини, тобто по суті вертикально орієнтованими. Факторами, що впливають на орієнтацію вкладених трубок 5, 6, можуть бути потрібна міцність всієї конструкції та/або наявний вільний простір в зоні захисної оболонки для розміщення сітчастого фільтру на лінії всмоктування 100. Сітчасті фільтри на лінії всмоктування, описані тут, також можуть бути оснащені одиночними трубками, а не вкладеними трубками. Дивіться Фігуру 37. Терміни "перший", "другий", "верхній", "нижній", "верх", "низ" і т.п., якщо вони використовуються, вживаються тільки в ілюстративних цілях щодо інших елементів і в жодному разі не призначені для обмеження варіантів виконання. Термін "множина", як використовується тут, має на меті позначення будь-якої кількості більшої ніж один, або окремо, або разом в міру необхідності, аж до нескінченного числа. Терміни "з'єднаний", "прикріплений" та/або "приєднаний", як використовуються тут, мають на меті з'єднати або скласти два елементи разом так, щоб сформувати блок, і будь-яка кількість елементів, приладів, кріплень, тощо може бути передбачена між з'єднаними або приєднаними елементами, якщо не зазначене інше шляхом використання терміну "безпосередньо" та/або не підтверджується фігурами. Крок спіралі являє собою ширину одного повного обороту спіралі, виміряного паралельно вісі спіралі. Якщо рух від спостерігача здійснюється за годинниковою стрілкою, то спіраль є правосторонньою. Гвинтова нарізка більшості кріплень (гвинтова нарізка, часто скорочено різь, являє собою спіральну структуру, що використовується для перетворення між обертальним і лінійним рухом і силою) має форму спіралі з правосторонньою навивкою. Якщо рух здійснюється в напрямку проти годинникової стрілки, то спіраль є лівосторонньою. Термін "по суті", що використовується для зміни кута вкладених трубок, включає ±10 градусів. Хоча конкретні варіанти виконання даного винаходу були проілюстровані й описані, різні модифікації спадають на думку без суттєвого відхилення від суті винаходу, а об'єм правового захисту обмежується тільки об'ємом Формули винаходу, що додається. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 1. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактора на атомній електростанції, що складається з: рами; проточної камери, що механічно кріпиться до рами і містить множину впускних отворів і випускний отвір, а також збірки фільтрувальних елементів, що також механічно кріпиться до рами і містить множину фільтрувальних груп, кожна з яких сполучається через рідке середовище з відповідним впускним отвором у проточній камері, при цьому кожна фільтрувальна група містить: множину вкладених трубок, кожна з яких містить внутрішню перфоровану трубку, розташовану всередині відповідної зовнішньої перфорованої трубки таким чином, що проміжний простір створюється між внутрішньою і зовнішньою перфорованими трубками; верхню проточну плиту, що містить множину верхніх решіток, розташованих на ближньому кінці вкладених трубок; і проточну нижню плиту, де кожна верхня плита механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою сполучного стрижня і кожна верхня плита відокремлена від відповідної нижньої плити за допомогою множини вкладених трубок; де множина верхніх решіток містить: першу верхню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де ближній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вкладений всередину і утримується відповідним першим отвором і множиною других отворів, розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них; і другу верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами першої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці зовнішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб проміжний простір між 11 UA 111614 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 внутрішньою і зовнішньою трубками принаймні був по суті ізольований від поверхні другої решітки, і таким чином, щоб ближній кінець кожної внутрішньої перфорованої трубки був вкладений всередину і утримувався відповідним першим отвором і множиною других отворів, вирівняних з другими отворами першої верхньої решітки, і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. 2. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки розташовані у вигляді множини колон і рядів і виступають назовні з камери таким чином, що кожна вкладена трубка має випускний отвір вкладеної трубки, який утворює зв'язок через рідке середовище між кожним проміжним простором і впускним отвором на камері. 3. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 2, в якому множина верхніх решіток містить: третю верхню решітку, що містить множину перших отворів, вирівняних з першими отворами другої верхньої решітки, кожен з яких має меншу площу поперечного перерізу, ніж отвір у ближньому кінці внутрішньої перфорованої трубки, таким чином, щоб ближній кінець внутрішньої перфорованої трубки стикувався з поверхню третьої верхньої решітки, утворюючи впускний отвір вкладеної трубки, і множину других отворів, вирівняних з другими отворами другої верхньої решітки і розташованих між і навколо перших отворів, щоб забезпечити потік рідини через них. 4. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 3, в якому множина нижніх решіток містить: першу нижню решітку, що містить множину перших отворів, які відповідають за розміром і формою зовнішньому колу кожної зовнішньої перфорованої трубки, де дальній кінець кожної зовнішньої перфорованої трубки вставлений всередину і утримується відповідним першим отвором. 5. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 4, в якому множина нижніх решіток містить: другу нижню решітку, що містить множину перших отворів, кожен з яких вирівняний із відповідним проміжним простором між внутрішньою перфорованою трубкою і зовнішньою перфорованою трубкою, множину других отворів, кожен з яких вирівняний з отвором у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, утворюючи випускний отвір вкладеної трубки, вирівняний з впускним отвором камери, центральний елемент решітки навколо кожного другого отвору, який по суті герметизує отвір у дальньому кінці відповідної внутрішньої перфорованої трубки, і множину механічних кріплень, кожне з яких проходить через відповідний другий отвір і з'єднується з дальнім кінцем відповідної внутрішньої перфорованої трубки для утримання відповідної внутрішньої перфорованої трубки у бажаному положенні у вкладеній трубці. 6. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 5, в якому перша верхня решітка і третя верхня решітка формують тришарову конструкцію з другою верхньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої верхньої решітки і третьої верхньої решітки контактували з протилежними поверхнями другої верхньої решітки. 7. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 6, в якому перша верхня решітка, друга верхня решітка і третя верхня решітка механічно кріпляться до рами. 8. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 7, в якому перша нижня решітка і поверхня камери формують тришарову конструкцію з другою нижньою решіткою між ними, таким чином, щоб поверхні першої нижньої решітки і камери контактували з протилежними поверхнями другої нижньої решітки. 9. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 8, в якому перша нижня решітка і друга нижня решітка механічно кріпляться до рами. 10. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 9, в якому кожна верхня плита механічно приєднана до відповідної нижньої плити за допомогою пари поперечних елементів, приєднаних до верхньої плити за допомогою механічного кріплення і до відповідної нижньої плити на протилежному кінці за допомогою механічного кріплення. 11. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 10, в якому кожна фільтрувальна група кріпиться до проточної камери за допомогою механічного кріплення. 12. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 5, в якому проміжні простори між внутрішніми перфорованими трубками і зовнішніми перфорованими трубками виконані з можливістю отримання відфільтрованого потоку рідини у міру того, як забруднена рідина проходить від зовнішніх поверхонь до внутрішніх поверхонь зовнішніх перфорованих трубок і від внутрішніх поверхонь до зовнішніх поверхонь внутрішніх перфорованих трубок. 12 UA 111614 C2 5 10 13. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 12, в якому нижні плити виконані з можливістю функціонування як випускні отвори для подачі відфільтрованої рідини до впускних отворів на проточній камері. 14. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки орієнтовані в межах від 0 градусів і 90 градусів відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактора. 15. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки є по суті вертикально орієнтованими відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактора. 16. Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування за п. 1, в якому вкладені трубки є по суті горизонтально орієнтованими відносно верхньої поверхні рідини у зоні захисної оболонки реактора. 13 UA 111614 C2 14 UA 111614 C2 15 UA 111614 C2 16 UA 111614 C2 17 UA 111614 C2 18 UA 111614 C2 19 UA 111614 C2 20 UA 111614 C2 21 UA 111614 C2 22 UA 111614 C2 23 UA 111614 C2 24 UA 111614 C2 25 UA 111614 C2 26 UA 111614 C2 Комп’ютерна верстка Л. Ціхановська Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 27

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

High capacity suction strainer for an emergency core cooling system in a nuclear power plant

Автори англійською

Andersen, Charles, Wolbert, Elward, Hawkins, Nicholas

Автори російською

Андерсен Чарльз, Уолберт Эдвард, Хокинс Николас

МПК / Мітки

МПК: B01D 35/02, B01D 35/30, B01D 29/58, B01D 29/52, B01D 29/15

Мітки: електростанції, аварійного, активної, зони, ядерного, фільтр, реактора, атомній, системі, сітчастий, лінії, охолодження, високопродуктивний, всмоктування

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/29-111614-visokoproduktivnijj-sitchastijj-filtr-na-lini-vsmoktuvannya-dlya-sistemi-avarijjnogo-okholodzhennya-aktivno-zoni-yadernogo-reaktora-na-atomnijj-elektrostanci.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Високопродуктивний сітчастий фільтр на лінії всмоктування для системи аварійного охолодження активної зони ядерного реактора на атомній електростанції</a>

Подібні патенти