Керування запасом по потужності в системах бездротового зв’язку

Номер патенту: 99170

Опубліковано: 25.07.2012

Автори: Аталі Санджив Арвінд, Агравал Авніш

Є ще 19 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб керування відкатуванням потужності в системі бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких:

ідентифікують виділення смуги пропускання, яке відповідає терміналу;

визначають місцеположення виділення смуги пропускання відносно смуги частот; і

вибирають параметр відкатування потужності, що відповідає виділенню смуги пропускання, який попередньо перетворюють в визначене місцеположення виділення смуги пропускання.

2. Спосіб за п. 1, в якому вибір включає етап, на якому попередньо перетворюють місцеположення в смузі частот у відповідні параметри відкатування потужності.

3. Спосіб за п. 2, в якому попереднє перетворення включає етап, на якому перетворюють місцеположення в смузі частот в параметри відкатування потужності, що збільшуються у міру того, як відстань відповідних місцеположень від однієї або більше меж смуги частот зменшується.

4. Спосіб за п. 2, в якому вибір додатково включає етапи, на яких:

зберігають попередньо перетворені пари місцеположень в смузі частот і відповідні параметри відкатування потужності в таблиці пошуку; і

вибирають параметр відкатування потужності, який відповідає виділенню смуги пропускання, з таблиці пошуку.

5. Спосіб за п. 2, в якому попереднє перетворення включає етап, на якому попередньо перетворюють місцеположення в смузі частот у відповідні параметри відкатування потужності згідно з діючими стандартами системи бездротового зв'язку.

6. Спосіб за п. 2, в якому вибір додатково включає етап, на якому вибирають параметр відкатування потужності, який відповідає виділенню смуги пропускання щонайменше частково на основі щонайменше одного з числа призначених частотних піднесучих в призначенні смуги пропускання і порядку модуляції, асоційованого з призначенням смуги пропускання.

7. Спосіб за п. 1, який додатково включає етап, на якому вибирають швидкість передачі даних для термінала на основі ідентифікованого виділення смуги пропускання і вибраного параметра відкатування потужності.

8. Спосіб за п. 7, який додатково включає етапи, на яких:

приймають повідомлення запасу по потужності від термінала, яке вказує більш високий параметр відкатування потужності, який застосовується в терміналі, ніж вибраний параметр відкатування потужності; і

регулюють швидкість передачі даних для термінала на основі повідомлення запасу по потужності, яке приймається від термінала.

9. Спосіб за п. 1, який додатково включає етап, на якому обмінюються призначенням для ідентифікованого виділення смуги пропускання і вибраним параметром відкатування потужності з терміналом.

10. Пристрій бездротового зв'язку, який містить:

запам'ятовуючий пристрій, який зберігає дані, які стосуються смуги пропускання системи, що містять:

множину частотних піднесучих,

одну або більше виділених частотних піднесучих в смузі пропускання системи, яка відповідає мобільній станції, і

попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між відповідними позиціями в смузі пропускання системи і відповідними значеннями максимального зниження потужності (MPR); і

процесор, виконаний з можливістю:

визначення місцеположення виділених частотних піднесучих в рамках смуги пропускання системи, і

вибору MPR-значення, яке відповідає визначеному місцеположенню, з використанням попередньо заданого взаємозв'язку перетворення.

11. Пристрій бездротового зв'язку за п. 10, в якому попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між місцеположенням в смузі пропускання системи і відповідним MPR-значенням призначає MPR-значення, яке збільшується, для місцеположення в смузі пропускання системи у міру того, як відстань місцеположення від однієї або більше меж смуги пропускання системи збільшується.

12. Пристрій бездротового зв'язку за п. 10, в якому попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між місцеположенням в смузі пропускання системи і відповідним MPR-значенням щонайменше частково оснований на технічних умовах на проектування для пристрою бездротового зв'язку.

13. Пристрій бездротового зв'язку за п.10, в якому:

запам'ятовуючий пристрій зберігає дані, пов'язані з порядком модуляції, асоційованим з виділеними частотними піднесучими в смузі пропускання системи; і

процесор виконаний з можливістю вибору MPR-значення, щонайменше частково на основі порядку модуляції, асоційованого з виділеними частотними піднесучими, або розміру виділених частотних піднесучих відносно розміру смуги пропускання системи.

14. Пристрій бездротового зв'язку за п. 10, в якому процесор виконаний з можливістю вибору швидкості передачі даних для мобільної станції на основі виділених частотних піднесучих для мобільної станції і вибраного MPR-значення.

15. Пристрій бездротового зв'язку за п. 14, в якому процесор виконаний з можливістю:

інструктування прийому повідомлення з мобільної станції, яке вказує більш високе MPR-значення; і

регулювання швидкості передачі даних для мобільної станції на основі більш високого MPR-значення.

16. Пристрій бездротового зв'язку за п. 14, в якому процесор виконаний з можливістю передачі призначення для виділених частотних піднесучих і вибраного MPR-значення в мобільну станцію.

17. Пристрій бездротового зв'язку, який містить:

засіб для ідентифікації виділення смуги пропускання для мобільного термінала;

засіб для ідентифікації набору параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням в смузі частот системи; і

засіб для перетворення виділення смуги пропускання для мобільного термінала в параметр зниження потужності в наборі параметрів зниження потужності на основі місцеположення виділення смуги пропускання в смузі частот системи.

18. Пристрій за п. 17, в якому параметри зниження потужності з набору параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу центральної точки смуги частот системи, нижчі параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу границі смуги частот системи.

19. Пристрій за п. 17, в якому параметри зниження потужності з набору параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу границі смуги частот системи, нижчі параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу протилежної границі смуги частот системи.

20. Пристрій за п. 17, в якому параметри зниження потужності задаються відповідно до технічних умов на проектування для системи бездротового зв'язку.

21. Пристрій за п. 17, в якому засіб для перетворення перетворює виділення смуги пропускання для мобільного термінала в параметр зниження потужності на основі щонайменше одного з розміру виділення смуги пропускання і порядку модуляції, асоційованого з виділенням смуги пропускання.

22. Машиночитаний носій інформації, який містить:

код для перетворення місцеположень в рамках смуги частот системи у відповідні параметри максимального зниження потужності (MPR) на основі попередньо заданих технічних умов;

код для виділення частотних ресурсів для абонентського пристрою (UE);

код для визначення місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи; і

код для ідентифікації MPR-параметра, який перетворюють в місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи.

23. Машиночитаний носій інформації за п. 22, в якому код для перетворення містить код для перетворення MPR-параметрів, які збільшуються, в місцеположення в рамках смуги частот системи у міру того, як відстань від відповідних місцеположень до границі смуги частот системи зменшується.

24. Машиночитаний носій інформації за п. 22, який додатково містить код для інструктування передачі призначення частотних ресурсів і ідентифікованого MPR-параметра в UE.

25. Інтегральна схема, яка виконує машиновиконувані інструкції для керування споживанням потужності бездротового термінала, причому інструкції містять:

ідентифікацію максимальних знижень потужності (MPR), асоційованих з місцеположеннями в рамках смуги частот системи;

ідентифікацію виділення спектра для бездротового термінала, який містить одну або більше частотних піднесучих, які знаходяться в рамках смуги частот системи;

визначення місцеположень однієї або більше частотних піднесучих у виділенні спектра в рамках смуги частот системи; і

асоціювання виділення спектра з MPR, асоційованим з місцеположенням щонайменше однієї з однієї або більше частотних піднесучих у виділенні спектра в рамках смуги частот системи.

26. Інтегральна схема за п. 25, в якій місцеположення в рамках смуги частот системи асоціюються з MPR, які збільшуються у міру того, як відстань місцеположень до границі смуги частот системи зменшується.

27. Спосіб керування потужністю передачі в системі бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких:

приймають призначення для однієї або більше частотних піднесучих в смузі частот системи;

визначають місцеположення однієї або більше призначених частотних піднесучих в рамках смуги частот системи; і

вибирають один або більше параметрів відкатування потужності підсилювача потужності (РА), які відповідають призначенню, які попередньо перетворюють у визначені місцеположення однієї або більше призначених частотних піднесучих в смузі частот системи.

28. Спосіб за п. 27, який додатково включає етапи, на яких:

визначають, чи приводить будь-який з одного або більше вибраних параметрів відкатування потужності РА до порушення однієї або більше з вимог по спектральній масці, по перешкодах і характеристики РА; і

регулюють кожний параметр відкатування потужності РА, який спричиняє згадане порушення.

29. Спосіб за п. 28, який додатково включає етап, на якому повідомляють відрегульований параметр відкатування потужності РА в обслуговуючу точку доступу.

30. Спосіб за п. 27, в якому попередньо перетворені параметри відкатування потужності РА попередньо перетворюють в місцеположення на основі технічних умов на проектування для системи бездротового зв'язку.

31. Спосіб за п. 30, в якому місцеположення в смузі частот системи перетворюють в параметри відкатування потужності РА, які збільшуються у міру того, як відстань місцеположень від границі смуги частот системи зменшується.

32. Спосіб за п. 27, який додатково включає етап, на якому повідомляють значення запасу по потужності в обслуговуючу точку доступу.

33. Спосіб за п. 32, в якому значення запасу по потужності, яке повідомляється в обслуговуючу точку доступу, зменшують на параметр відкатування потужності РА.

34. Пристрій бездротового зв'язку, який містить:

запам'ятовуючий пристрій, який зберігає дані, які стосуються смуги пропускання системи, що містять:

множину частотних піднесучих,

одну або більше призначених частотних піднесучих в смузі пропускання системи, і

взаємозв'язок між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними максимальними зниженнями потужності (MPR); і

процесор, виконаний з можливістю:

визначення місцеположень однієї або більше призначених частотних піднесучих в рамках смуги пропускання системи,

зменшення вихідної потужності передачі на MPR-значення, яке відповідає визначеному місцеположенню, з використанням згаданого взаємозв'язку між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними MPR,

визначення, порушує або ні зменшена вихідна потужність передачі спектральну маску, і

відповіді на певне порушення спектральної маски щонайменше частково за допомогою додаткового зменшення вихідної потужності передачі.

35. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому процесор виконаний з можливістю додатково зменшувати вихідну потужність передачі при виявленні порушення вимоги по перешкодах або характеристик по потужності передачі пристрою бездротового зв'язку.

36. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому процесор виконаний з можливістю повідомляти відрегульовану вихідну потужність передачі в асоційовану мережу.

37. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому взаємозв'язок між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними MPR щонайменше частково оснований на технічних умовах на проектування для пристрою бездротового зв'язку.

38. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому MPR, які відповідають місцеположенням в смузі пропускання системи, збільшуються у міру того, як відстань місцеположень від центральної точки смуги пропускання системи збільшується.

39. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому MPR, які відповідають місцеположенням в смузі пропускання системи, збільшуються у міру того, як відстань місцеположень від границі смуги пропускання системи зменшується.

40. Пристрій, який спрощує керування підсилювачем потужності (РА) в системі бездротового зв'язку, який містить:

засіб для прийому призначення смуги пропускання;

засіб для визначення неявного призначення відкатування потужності на основі місцеположення призначення смуги пропускання в рамках смуги частот для системи бездротового зв'язку;

засіб для визначення, чи порушує неявне призначення відкатування потужності вимогу по спектральній масці; і

засіб для регулювання відкатування потужності з неявного призначення відкатування потужності так, щоб коректувати певне порушення спектральної маски.

41. Пристрій за п. 40, який додатково містить

засіб для регулювання відкатування потужності з неявного призначення відкатування потужності так, щоб коректувати порушення вимоги по перешкодах.

42. Пристрій за п. 40, який додатково містить

засіб для регулювання відкатування потужності з неявного призначення відкатування потужності так, щоб коректувати відкат потужності, який приводить до більш високої потужності передачі, ніж пристрій здатний формувати.

43. Пристрій за п. 40, який додатково містить

засіб для повідомлення відрегульованого відкатування потужності в обслуговуючий мережний пристрій.

44. Пристрій за п. 40, в якому засіб для визначення неявного призначення відкатування потужності містить засіб для визначення неявного призначення відкатування потужності на основі взаємозв'язку між місцеположеннями смуги пропускання і відкатуваннями потужності, наданими в технічних умовах на проектування для пристрою бездротового зв'язку.

45. Машиночитаний носій інформації, який містить:

код для перетворення місцеположень в рамках смуги частот системи у відповідні відкати потужності підсилювача потужності (РА) на основі попередньо заданих технічних умов;

код для прийому виділення частотних ресурсів;

код для визначення місцеположень частотних ресурсів в рамках смуги частот системи; і

код для ідентифікації одного або більше відкатувань потужності РА, перетворених в місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи.

46. Машиночитаний носій інформації за п. 45, який додатково містить:

код для визначення, чи спричиняє застосування ідентифікованого відкатування потужності РА порушення щонайменше одного з регулювання спектральної маски і перешкод; і

код для модифікації відкатування потужності РА, яке приводить до порушення.

47. Інтегральна схема, яка виконує машиновиконувані інструкції для керування підсилювачем потужності, причому інструкції містять:

ідентифікацію максимальних знижень потужності (MPR), асоційованих з відповідними частотами смуги пропускання;

ідентифікацію виділення спектра, який містить одну або більше частотних піднесучих;

визначення місцеположення по частоті виділення спектра; і

стрибкоподібне зниження вихідної потужності підсилювача потужності на MPR, асоційоване з місцеположенням виділення спектра по частоті.

48. Інтегральна схема за п. 47, причому інструкції додатково містять:

визначення, чи приводить вихідна потужність підсилювача потужності до порушення спектральної маски або надмірних перешкод при стрибкоподібному зниженні на MPR, асоційоване з місцеположенням виділення спектра по частоті; і

стрибкоподібне зниження вихідної потужності підсилювача потужності на додатковий коефіцієнт зниження потужності після визначення того, що вихідна потужність підсилювача потужності приводить до порушення спектральної маски або надмірних перешкод.

Текст

Реферат: Описані системи і технології, які спрощують керування запасом по потужності в системі бездротового зв'язку. Як описано в даному документі, попередньо заданий взаємозв'язок між місцеположеннями в смузі частот системи і відповідними параметрами відкату потужності використовується для того, щоб мінімізувати паразитні випромінювання поза смугою частот системи і/або надмірні перешкоди, наприклад, за допомогою асоціювання місцеположень біля однієї або більше меж дозволеної смуги частот з дуже високими параметрами відкату потужності. Як додатково описано в даному документі, попередньо заданий взаємозв'язок може бути відомий апріорі для базової станції і мобільного термінала. UA 99170 C2 (12) UA 99170 C2 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Дана заявка домагається на пріоритет попередньої заявки на патент (США) порядковий номер 61/023785, поданої 25 січня 2008 року і озаглавленої "POWER HEADROOM REPORTING IN WIRELESS COMMUNICATION SYSTEMS", яка повністю міститься в даному документі по посиланню. Дане розкриття суті, загалом, стосується бездротового зв’язку, а більш конкретне технологій для керування потужністю в системі бездротового зв’язку. Системи бездротового зв’язку широко розгорнені, щоб надавати різні послуги зв'язку; наприклад, послуги передачі мови, відео, пакетних даних, широкомовної передачі, обміну повідомленнями і т.д. можуть бути надані через такі системи бездротового зв’язку. Ці системи можуть бути системами множинного доступу, які допускають підтримку обміну даними для декількох терміналів за допомогою спільного використання доступних системних ресурсів. Приклади таких систем множинного доступу включають в себе системи множинного доступу з кодовим розділенням каналів (CDMA), системи множинного доступу з часовим розділенням каналів (TDMA), системи множинного доступу з частотним розділенням каналів (FDMA) і системи множинного доступу з ортогональним частотним розділенням каналів (OFDMA). Загалом, система бездротового зв’язку з множинним доступом може підтримувати одночасний зв'язок для декількох бездротових терміналів. У цій системі, кожний термінал може обмінюватися даними з однією або більш базових станцій через передачі по прямій і зворотній лінії зв'язку. Пряма лінія зв'язку (або низхідна лінія зв'язку) стосується лінії зв'язку від базових станцій до терміналів, а зворотна лінія зв'язку (або висхідна лінія зв'язку) стосується лінії зв'язку від терміналів до базових станцій. Такі лінії зв'язку можуть бути встановлені через систему з одним входом і одним виходом (SISO), з багатьма входами і одним виходом (MISO) або з багатьма входами і багатьма виходами (MIMO). Бездротовий термінал в OFDMA-системі і/або іншій системі бездротового зв’язку може обмінюватися даними з іншими пристроями з використанням призначеного виділення спектра, яке може вказувати одну або більше за частини смуги частот асоційованої системи, які повинні використовуватися за допомогою термінала. Проте, щоб додержувати нормативні вимоги (наприклад, спектральні маски), а також зменшувати зниження пропускної спроможності для сусідніх каналів внаслідок перешкод, бездротовий термінал традиційно повинен вживати заходів, щоб забезпечувати те, що його паразитні випромінювання (наприклад, потужність, що передається поза дозволеною робочою смугою частот для термінала) мінімізовані. Одна технологія, яка може бути використана за допомогою термінала для того, щоб мінімізувати паразитні випромінювання, полягає в тому, щоб залишати "запас по потужності", наприклад, за допомогою зменшення вихідної потужності підсилювача потужності (PA) термінала від максимального значення. Щоб мінімізувати паразитні випромінювання в терміналі, бажано реалізовувати ефективні і технології керування, що адаптуються запасом по потужності в терміналі. Далі представлена спрощена суть різних аспектів заявленого предмета винаходу для того, щоб надавати базове розуміння цих аспектів. Ця суть не є всебічним оглядом всіх аспектів, що розглядаються, і вона не має наміром ні те, щоб визначати ключові або найважливіші елементи, ні то, щоб розмежовувати об'єм цих аспектів. Її єдина мета полягає в тому, щоб представляти деякі поняття розкритих аспектів в спрощеній формі як вступ в більш докладний опис, який представлений далі. Згідно з аспектом, спосіб для керування відкатом потужності в системі бездротового зв’язку описаний в даному документі. Спосіб може містити ідентифікацію виділення смуги пропускання, відповідну терміналу; визначення місцеположення виділення смуги пропускання відносно смуги частот; і вибір параметра відкату потужності, відповідного виділенню смуги пропускання, який попередньо перетворюється в певне місцеположення виділення смуги пропускання. Інший аспект стосується пристрою бездротового зв’язку, який може містити запам'ятовуючий пристрій, який зберігає дані, що стосуються смуги пропускання системи, що містить множину частотних піднесучих, однієї або більше виділених частотних піднесучих в смузі пропускання системи, відповідній мобільній станції, і попередньо заданому взаємозв'язку перетворення між відповідними позиціями в смузі пропускання системи і відповідними значеннями максимального зниження потужності (MPR); і процесор, виконаний з можливістю визначати місцеположення виділених частотних піднесучих в рамках смуги пропускання системи і вибирати MPR-значення, відповідне певному місцеположенню, з використанням попередньо заданого взаємозв'язку перетворення. Третій аспект стосується пристрою, який спрощує керування потужністю в системі бездротового зв’язку. Пристрій може містити засіб для ідентифікації виділення смуги пропускання для мобільного термінала; засіб для ідентифікації набору параметрів зниження 1 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 потужності, відповідних місцеположенням в смузі частот системи; і засіб для перетворення виділення смуги пропускання для мобільного термінала в параметр зниження потужності в наборі параметрів зниження потужності на основі місцеположення виділення смуги пропускання в смузі частот системи. Четвертий аспект стосується комп'ютерного програмного продукту, який може містити машиночитаний носій інформації, який містить код для перетворення місцеположень в рамках смуги частот системи у відповідні параметри максимального зниження потужності (MPR) на основі попередньо заданих технічних умов; код для виділення частотних ресурсів для абонентського пристрою (UE); код для визначення місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи; і код для ідентифікації MPR-параметра, який перетворюється в місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи. П'ятий аспект стосується інтегральної схеми, яка виконує машиновиконувані інструкції для керування споживанням потужності бездротового термінала. Інструкції можуть містити ідентифікацію максимальних знижень потужності (MPR), асоційованих з місцеположеннями в рамках смуги частот системи; ідентифікацію виділення спектра для бездротового термінала, що містить одну або більше частотних піднесучих, що знаходяться в рамках смуги частот системи; визначення місцеположень однієї або більше частотних піднесучих у виділенні спектра в рамках смуги частот системи; і асоціювання виділення спектра з MPR, асоційованим з місцеположенням щонайменше однієї з однієї або більше частотних піднесучих у виділенні спектра в рамках смуги частот системи. Відповідно до іншого аспекту, спосіб для керування потужністю передачі в системі бездротового зв’язку описаний в даному документі. Спосіб може містити прийом призначення для однієї або більше частотних піднесучих в смузі частот системи; визначення місцеположень однієї або більше призначених частотних піднесучих в рамках смуги частот системи; і вибір одного або більше параметрів відкату потужності підсилювача потужності (PA), відповідні призначенню, які попередньо перетворюються в певні місцеположення однієї або більш призначених частотних піднесучих в смузі частот системи. Додатковий аспект стосується пристрою бездротового зв’язку, який може містити запам'ятовуючий пристрій, який зберігає дані, що стосуються смуги пропускання системи, що містить множину частотних піднесучих, однієї або більше призначених частотних піднесучих в смузі пропускання системи і взаємозв'язку між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними максимальними зниженнями потужності (MPR); і процесор, виконаний з можливістю визначати місцеположення однієї або більше призначених частотних піднесучих в рамках смуги пропускання системи, зменшувати вихідну потужність передачі на MPR-значення, відповідне певному місцеположенню, з використанням взаємозв'язку між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідних MPR, визначати те, порушує чи ні зменшена вихідна потужність передачі спектральну маску, і відповідати на певне порушення спектральної маски, щонайменше, частково за допомогою додаткового зменшення вихідної потужності передачі. Ще один аспект стосується пристрою, який спрощує керування PA в системі бездротового зв’язку. Пристрій може містити засіб для прийому призначення смуги пропускання; засіб для визначення неявного призначення відкату потужності на основі місцеположення призначення смуги пропускання в рамках смуги частот для системи бездротового зв’язку; засіб для визначення того, порушує чи ні неявне призначення відкату потужності вимога по спектральній масці; і засіб для регулювання відкату потужності з неявного призначення відкату потужності так, щоб коректувати певне порушення спектральної маски. Ще один інший аспект стосується комп'ютерного програмного продукту, який може містити машиночитаний носій інформації, який містить код для перетворення місцеположень в рамках смуги частот системи у відповідні відкати потужності підсилювача потужності (PA) на основі попередньо заданих технічних умов; код для прийому виділення частотних ресурсів; код для визначення місцеположень частотних ресурсів в рамках смуги частот системи; і код для ідентифікації одного або більше за відкати потужності PA, перетворені в місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи. Додатковий аспект стосується інтегральної схеми, яка виконує машиновиконувані інструкції для керування підсилювачем потужності. Інструкції можуть містити ідентифікацію максимальних знижень потужності (MPR), асоційованих з відповідними частотами смуги пропускання; ідентифікацію виділення спектра, що містить одну або більш частотних піднесучих; визначення місцеположення по частоті виділення спектра; і стрибкоподібне пониження вихідної потужності підсилювача потужності на MPR, асоційоване з місцеположенням виділення спектра по частоті. Для досягнення вищезгаданих і пов'язаних цілей один або більше аспектів заявленого предмета винаходу містять ознаки, далі повністю описані і конкретно вказані в формулі 2 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 винаходу. Подальший опис і прикладені креслення детально викладають певні ілюстративні аспекти заявленого предмета винаходу. Проте, ці аспекти служать ознакою тільки трохи з різних способів, якими можуть використовуватися принципи заявленого предмета винаходу. Додатково, розкриті аспекти мають намір включати в себе всі такі аспекти і їх еквіваленти. Фіг. 1 ілюструє систему бездротового зв’язку з множинним доступом відповідно до різних аспектів, викладених в даному документі. Фіг. 2 є блок-схемою системи для керування запасом по потужності в системі бездротового зв’язку відповідно до різних аспектів. Фіг. 3 ілюструє зразкові виділення спектра відносно смуги пропускання системи відповідно до різних аспектів. Фіг. 4 є блок-схемою системи для здійснення відкату потужності підсилювача потужності в системі бездротового зв’язку на основі попередньо сконфігурованої таблиці пошуку відповідно до різних аспектів. Фіг. 5 є блок-схемою системи для визначення і повідомлення запасу по потужності відповідно до різних аспектів. Фіг. 6 є блок-схемою послідовності операцій технології для керування рівнями потужності передачі, що використовується в рамках системи бездротового зв’язку. Фіг. 7 є блок-схемою послідовності операцій технології для ідентифікації рівня відкату потужності, який повинен застосовуватися за допомогою мобільного термінала. Фіг. 8 є блок-схемою послідовності операцій технології для регулювання підсилювача потужності відносно вимог по спектральній масці. Фіг. 9 є блок-схемою послідовності операцій технології для ідентифікації і повідомлення запасу по потужності. Фіг. 10 є блок-схемою, що ілюструє зразкову систему бездротового зв’язку, в якій можуть функціонувати різні аспекти, описані в даному документі. Фіг. 11-12 є блок-схемами, що ілюструють зразкові бездротові пристрої, виконані з можливістю реалізовувати різні аспекти, описані в даному документі. Фіг. 13-14 є блок-схемами відповідних пристроїв, які спрощують керування потужністю в системі бездротового зв’язку. Різні аспекти заявленого предмета винаходу далі описуються з посиланнями на креслення, на яких однакові цифри посилань використовуються для того, щоб посилатися на однакові елементи. У нижченаведеному описі, для цілей пояснення, багато які конкретні деталі пояснені для того, щоб надавати повне розуміння одного або більше аспектів. Проте, може бути очевидним, що такі аспекти можуть застосовуватися на практиці без цих конкретних деталей. У інших випадках, поширені структури і пристрої показані в формі блок-схеми, щоб спрощувати опис одного або більше аспектів. При використанні в даній заявці терміни "компонент", "модуль", "система" і т.п. мають намір посилатися на пов'язаний з комп'ютером об'єкт, будь те апаратні кошти, мікропрограмне забезпечення, комбінація апаратних засобів і програмного забезпечення, програмне забезпечення або програмне забезпечення в ході виконання. Наприклад, компонент може бути, але не тільки, процесом, запущеним на процесорі, інтегральною схемою, об'єктом, виконуваним файлом, потоком виконання, програмою і/або комп'ютером. Як ілюстрація, і додаток, запущений на обчислювальному пристрої, і обчислювальний пристрій може бути компонентом. Один або більше компонентів можуть постійно розміщуватися всередині процесу і/або потоку виконання, і компонент може бути локалізований на комп'ютері і/або розподілений між двома і більше комп'ютерами. Крім того, ці компоненти можуть виконуватися з різних машиночитаних носіїв інформації, що зберігають різні структури даних. Компоненти можуть обмінюватися даними за допомогою локальних і/або віддалених процесів, наприклад, відповідно до сигналу, що має один або більше пакетів даних (наприклад, даних з одного компонента, взаємодіючого з іншим компонентом в локальній системі, розподіленій системі і/або по мережі, наприклад, по Інтернету з іншими системами за допомогою сигналу). Крім того, різні аспекти описуються в даному документі в зв'язку з бездротовим терміналом і/або базовою станцією. Бездротовий термінал може згадуватися як пристрій, що надає можливості передачі мови і/або даних користувачеві. Бездротовий термінал може бути підключений до обчислювального пристрою, такого як дорожній комп'ютер або настільний комп'ютер, або він може бути автономним пристроєм, таким як персональний цифровий пристрій (PDA). Бездротовий термінал можна також називати системою, абонентським пристроєм, абонентською станцією, мобільною станцією, мобільним пристроєм, віддаленою станцією, точкою доступу, віддаленим терміналом, терміналом доступу, користувацьким терміналом, користувацьким агентом, користувацьким пристроєм або абонентським пристроєм. 3 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Бездротовий термінал може бути абонентською станцією, бездротовим пристроєм, стільниковим телефоном, PCS-телефоном, радіотелефоном, телефоном по протоколу ініціювання сеансу (SIP), станцією бездротового абонентського доступу (WLL), персональним цифровим пристроєм (PDA), кишеньковим пристроєм, що має підтримку бездротового підключення, або іншим пристроєм обробки, підключеним до бездротовому модему. Базова станція (наприклад, точка доступу) може означати пристрій в мережі доступу, який обмінюється даними по радіоінтерфейсу за допомогою одного або більше секторів з бездротовими терміналами. Базова станція може виступати як маршрутизатор між бездротовим терміналом і іншою частиною мережі доступу, яка може включати в себе мережу по Інтернет-протоколу (IP), за допомогою перетворення кадрів радіоінтерфейса, що приймаються в IP-пакети. Базова станція також координує керування атрибутами для радіоінтерфейса. Більше того різні функції, описані в даному документі, можуть бути реалізовані в апаратних засобах, програмному забезпеченні, мікропрограмному забезпеченні або в будь-якій комбінації вищезазначеного. Якщо реалізовані в програмному забезпеченні, функції можуть бути збережені або передані як одна або більше інструкції або код на машиночитаному носії інформації. Машиночитані носії інформації включають в себе як комп'ютерні носії зберігання даних, так і середовище зв'язку, що включає в себе будь-яке передавальне середовище, що спрощує переміщення комп'ютерної програми з одного місця в інше. Носіями зберігання даних можуть бути будь-які доступні носії інформації, до яких можна здійснювати доступ за допомогою комп'ютера. Як приклад, але не обмеження, ці машиночитані носії інформації можуть містити RAM, ROM, EEPROM, CD-ROM або інший пристрій зберігання на оптичних дисках, пристрій зберігання на магнітних дисках або інші магнітні пристрої зберігання, або будь-який інший носій інформації, який може бути використаний для того, щоб перенести або зберігати необхідний програмний код в формі інструкцій або структур даних, і до якого можна здійснювати доступ за допомогою комп'ютера. Так само, будь-яке підключення коректно називати машиночитаним носієм інформації. Наприклад, якщо програмне забезпечення передається з веб-вузла, сервера або іншого віддаленого джерела за допомогою коаксіального кабелю, оптоволоконного кабелю, "витої пари", цифрової абонентської лінії (DSL) або бездротових технологій, таких як інфрачервоні, радіопередавальні і мікрохвильові середовища, то коаксіальний кабель, оптоволоконний кабель, "вита пара", DSL або бездротові технології, такі як інфрачервоні, радіопередавальні і мікрохвильові середовища, включені у визначення машиночитаного носія інформації. Диск (disk) і диск (disc) при використанні в даному документі включають в себе компакт-диск (CD), лазерний диск, оптичний диск, універсальний цифровий диск (DVD), гнучкий диск і диск Blu-Ray (BD), при цьому диски (disk) часто відтворюють дані магнітно, а диски (disc) відтворюють дані оптично за допомогою лазерів. Комбінації вищепереліченого також потрібно включати в число машиночитаних носіїв інформації. Різні технології, описані в даному документі, можуть використовуватися для різних систем бездротового зв’язку, таких як системи множинного доступу з кодовим розділенням каналів (CDMA), системи множинного доступу з часовим розділенням каналів (TDMA), системи множинного доступу з частотним розділенням каналів (FDMA), системи множинного доступу з ортогональним частотним розділенням каналів (OFDMA), системи FDMA з однією несучою (SCFDMA) і інші такі системи. Терміни "система" і "мережа" часто використовуються в даному документі взаємозамінно. CDMA-система може реалізовувати таку технологію радіозв'язку, як універсального наземного радіодоступ (UTRA), CDMA2000 і т.д. UTRA включає в себе широкосмуговий CDMA (W-CDMA) і інші варіанти CDMA. Додатково, CDMA2000 охоплює стандарти IS-2000, IS-95 і IS-856. TDMA-система може реалізовувати таку технологію радіозв'язку, як глобальна система мобільного зв'язку (GSM). OFDMA-система може реалізовувати таку технологію радіозв'язку, як вдосконаленого UTRA (E-UTRA), надширокосмугова передача для мобільних пристроїв (UMB), IEEE 802.11 (Wi-Fi), IEEE 802.16 (WiMAX), IEEE 802.20, Flash-OFDMо і т.д. UTRA і E-UTRA є частиною універсальної системи мобільного зв'язку (UMTS). Стандарт довгострокового розвитку (LTE) 3GPP є версією, що планується до випуску, яка використовує E-UTRA, яка застосовує OFDMA в низхідній лінії зв'язку і SC-FDMA у висхідній лінії зв'язку. UTRA, E-UTRA, UMTS, LTE і GSM описуються в документах організації, званої Партнерським проектом третього покоління (3GPP). Додатково, CDMA2000 і UMB описуються в документах організації, званої Партнерським проектом третього покоління 2 (3GPP2). Різні аспекти представляються відносно систем, які можуть включати в себе ряд пристроїв, компонентів, модулів і т.п. Потрібно розуміти і брати до уваги, що різні системи можуть включати в себе додаткові пристрої, компоненти, модулі і т. д. і/або можуть не включати в себе 4 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 всі з пристроїв, компонентів, модулів і т.д., пояснених в зв'язку з кресленнями. Також може використовуватися комбінація цих підходів. Посилаючись тепер на креслення, фіг. 1 це ілюстрація системи бездротового зв’язку з множинним доступом відповідно до різних аспектів. У одному прикладі, точка 100 доступу (AP) включає в себе декілька груп антен. Як проілюстровано на фіг. 1, одна група антен може включати в себе антени 104 і 106, інша може включати в себе антени 108 і 110, і ще одна може включати в себе антени 112 і 114. Хоча тільки дві антени показані на фіг. 1 для кожної групи антен, потрібно брати до уваги, що більше або менше антен може бути використано для кожної групи антен. У іншому прикладі, термінал 116 доступу (AT) може підтримувати зв'язок з антенами 112 і 114, при цьому антени 112 і 114 передають інформацію в термінал 116 доступу по прямій лінії 120 зв'язку і приймають інформацію від термінала 116 доступу по зворотній лінії 118 зв'язку. Додатково і/або альтернативно, термінал 122 доступу може підтримувати зв'язок з антенами 106 і 108, при цьому антени 106 і 108 передають інформацію в термінал 122 доступу по прямій лінії 126 зв'язку і приймають інформацію від термінала 122 доступу по зворотній лінії 124 зв'язку. У системі дуплекса з частотним розділенням каналів (FDD) лінії 118, 120, 124 і 126 зв'язки можуть використати різні частоти для зв'язку. Наприклад, пряма лінія 120 зв'язку може використати частоту, відмінну від тієї, яка використовується за допомогою зворотної лінії 118 зв'язку. Кожна група антен і/або область, в якій вони повинні обмінюватися даними, може згадуватися як сектор точки доступу. Відповідно до одного аспекту, групи антен можуть бути виконані з можливістю передавати в термінали доступу в секторі областей, що покриваються за допомогою точки 100 доступу. При зв'язку по прямих лініях 120 і 126 зв'язку, ті, що передають антени точки 100 доступу можуть використати формування діаграми спрямованості для того, щоб поліпшувати відношення "сигнал-шум" прямих ліній зв'язку для різних терміналів 116 і 122 доступу. Крім того, точка доступу, що використовує формування діаграми спрямованості для того, щоб передавати в термінали доступу, розкидані довільно по її покриттю, викликає менше перешкод для терміналів доступу в сусідніх стільниках, чому точка доступу, що передає через одну антену у всі свої термінали доступу. Точка доступу, наприклад, точка 100 доступу, може бути стаціонарною станцією, що використовується для обміну даними з терміналами, і також може згадуватися як базова станція, вузол В, мережа доступу і/або інший належний термін. Крім цього, термінал доступу, наприклад, термінал 116 або 122 доступи, також може згадуватися як мобільний термінал, абонентський пристрій (UE), пристрій бездротового зв’язку, термінал, бездротовий термінал і/або інший належний термін. Повертаючись тепер до фіг. 2, проілюстрована блок-схема системи 200 для керування запасом по потужності в системі бездротового зв’язку відповідно до різних аспектів, наданих в даному документі. Як ілюструє фіг. 2, система 200 може включати в себе базову станцію 210, яка може здійснювати зв'язок по висхідній лінії зв'язку (UL) і/або низхідній лінії зв'язку (DL) з терміналом 220. Хоча тільки одна базова станція 210 і термінал 220 проілюстровані в системі 200, потрібно брати до уваги, що система 200 може включати в себе будь-яке число базових станцій 210 і/або терміналів 220. Відповідно до одного аспекту, термінал 220 може обмінюватися даними з базовою станцією 210 відповідно до призначення ресурсів, наданого за допомогою базової станції 210. У одному прикладі, таке призначення ресурсів може включати в себе одну або більше підсмуг частот, які можуть вибиратися з дозволеної смуги частот, що використовується за допомогою системи 200. Смуги частот, вказані в призначенні ресурсів, можуть вибиратися, наприклад, за допомогою аналізатора 212 ресурсів в базовій станції 210. У одному прикладі, аналізатор 212 ресурсів може аналізувати навантаження базової станції 210, відомі характеристики термінала 220 і/або інші чинники, щоб визначати виділення смуги пропускання для термінала 220. На основі певного виділення смуги пропускання, планувальник 214 ресурсів може диспетчеризувати вибрані підсмуги частот і спрощувати передачу призначення для диспетчеризованої смуги пропускання в термінал 220. Відповідно до іншого аспекту, різні зразкові виділення 340 ресурсів в смузі пропускання системи проілюстровані за допомогою схеми 300 на фіг. 3. Як ілюструє схема 300, смуга пропускання системи може включати в себе множину блоків ресурсів (RB) 312-334 по частоті, кожний з яких включає в себе одну або більш частотних піднесучих або підсмуг частот. Хоча схема 300 ілюструє 12 RB 312-334, потрібно брати до уваги, що смуга пропускання системи може включати в себе будь-яке належне число RB 312-334. Додатково, хоч опис в даному документі, що стосується схеми 300, надається з точки зору частоти, потрібно брати до уваги, що ресурси, проілюстровані за допомогою схеми 300, альтернативно можуть бути 5 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 пропорційними розподілами коду, часу, простору і/або будь-якого іншого належного типу ресурсів або комбінації вищезазначеного. Як проілюстровано за допомогою схеми 300, терміналу може призначатися піднабір доступних ресурсів, а не весь набір. Наприклад, на основі потреб користувача, навантаження системи і/або інших чинників, виділення 340 ресурсів може включати в себе будь-яке належне число і/або розміщення RB 312-334 в межах набору доступних ресурсів. Хоча виділення 340 ресурсів проілюстровані в схемі 300 як набори суміжних RB 312-334, потрібно брати до уваги, що один або більше несуміжних наборів RB 312-334 додатково або альтернативно можуть виділятися користувачеві. Знову посилаючись на фіг. 2, в доповнення до виділення смуги пропускання для термінала 220, базова станція 210 і/або термінал 220, відповідно до одного аспекту, може керувати величиною потужності, що використовується за допомогою термінала 220 для передачі в рамках системи 200. У одному прикладі, щоб відповідати спектральним маскам або іншим нормативним вимогам і/або зменшувати перешкоди з іншими сусідніми пристроями або частотними каналами, термінал 220 може варіювати свої рівні потужності передачі, щоб мінімізувати інтенсивність паразитних випромінювань від термінала 220, які виходять за межі дозволеного виділення частот для термінала 220. У іншому прикладі, планувальник 214 ресурсів в базовій станції 210 може призначати рівень потужності, який повинен використовуватися за допомогою термінала 220, в формі вимоги по спектральній щільності потужності (PSD). PSD, що призначається за допомогою планувальника 214 ресурсів, може бути пов'язана зі схемою модуляції і кодування (MCS) і/або виділенням смуги пропускання, заданим за допомогою планувальника ресурсів, так що PSD може бути логічно виведена за допомогою термінала 220 з призначення MCS і/або виділення смуги пропускання. Альтернативно, PSD може призначатися за допомогою планувальника ресурсів незалежно. Відповідно до одного аспекту, термінал 220 може використати підсилювач 224 потужності, щоб застосовувати відповідний рівень потужності для обміну даними в рамках системи 200. Відповідно, щоб мінімізувати паразитні випромінювання, термінал 220 може залишати "запас по потужності", наприклад, за допомогою зменшення вихідної потужності підсилювача 224 потужності від максимального значення. При використанні в даному документі і, загалом, в даній галузі техніки, міра, до якої зменшується запас по потужності, може згадуватися як "відкат потужності". У одному прикладі, відкат потужності може бути визначений за допомогою базової станції 210 і переданий в один або більше за термінали 220. Альтернативно, термінал 220 може використати модуль 222 оцінки відкату потужності для незалежного обчислення і застосування відкату потужності. Потрібно брати до уваги, що рівень потужності паразитних випромінювань від термінала 220 може залежати від смуги пропускання і/або швидкості передачі даних, що використовується за допомогою термінала 220, потужності передачі термінала 220 і/або інших чинників. Наприклад, в OFDMA-системі (або іншій відповідній системі бездротового зв’язку), одне або більше призначення можуть надаватися в термінал 220, щоб спрощувати широкосмугову передачу по вибору частотних піднесучих, які охоплюють попередньо визначений піднабір дозволеної смуги частот, такий як області смуги частот, проілюстровані за допомогою відповідних виділень 340 в схемі 300. У даному прикладі, потрібно брати до уваги, що паразитні випромінювання термінала 220 можуть збільшуватися як функція від рівня потужності передачі і розміру і/або місцеположення смуги пропускання, що використовується для передачі, при цьому при використанні в даному документі термін "місцеположення" згадується як спектральне місцеположення в рамках смуги пропускання, що використовується відносно системи 200. Наприклад, можна зазначити, що сигнали, що передаються за допомогою ресурсів, розташованих біля центра смуги частот системи, можуть зазнавати менших паразитним випромінювань, ніж передачі за допомогою ресурсів, розташованих біля однієї або більше межі смуги частот. Цей ефект часто виникає, оскільки передача з розміщенням по центру може зазнавати більшого загасання до того, як вона досягає кордону смуги частот, в порівнянні з передачею з розміщенням вздовж межі. У іншому прикладі, на рівень паразитних випромінювань, асоційованих з передачею, може впливати швидкість передачі даних для передачі, яка може бути функцією від множини чинників. Наприклад, швидкість передачі даних передавального пристрою може залежати від смуги пропускання, що виділяється передавальному пристрою, і спектральній ефективності, при якій диспетчеризуються відповідні передачі. У прикладі, швидкість передачі даних в передавальному пристрої може бути задана як утворення MCS і виділеної смуги пропускання і/або за допомогою будь-якого іншого відповідного показника. У іншому прикладі, швидкість передачі даних, яку приймальний пристрій може підтримувати для необхідної частоти помилок 6 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 по пакетах, може бути визначена як функція від відношення "сигнал-шум" (SNR), яке в свою чергу може бути визначене як функція від потужності передавального пристрою, від якого приймається сигнал. З урахуванням вищевикладеного, відкат потужності може обчислюватися за допомогою базової станції 210 і/або термінала 220, щонайменше частково, на основі розміру і/або позиції виділення спектра UL для термінала 220 в дозволеній смузі частот, асоційованій з системою 200. Наприклад, виділення спектра для термінала 220 може включати в себе піднесучі, які знаходяться ближче до центра дозволеної смуги пропускання, і/або піднесучі, які знаходяться ближче до межі дозволеної смуги пропускання. Таким чином, щоб зменшувати позасмугову потужність, підсилювач 224 потужності в терміналі 220 може застосовувати більший відкат потужності, коли виділення знаходиться близько до однієї або більше з меж смуги частот, ніж тоді, коли виділення знаходиться ближче до центра смуги частот. Як конкретний необмежувальний приклад, ця різниця може становити близько 1-3 дБ. У прикладі, більший відкат потужності може мати на увазі, що термінал 220 має меншу потужність для передачі. Відповідно, планувальник 214 ресурсів в базовій станції 210 може використати інформацію, що стосується відкату потужності, що застосовується за допомогою термінала 220 (наприклад, як визначено за допомогою базової станції 210 і/або повідомлено від термінала 220), щоб визначати швидкість передачі даних, на якій термінал 220 може передавати. Відповідно, потрібно брати до уваги, що за допомогою надання можливості терміналу 220 застосовувати різні значення запасу по потужності на основі, наприклад, величини і/або місцеположень піднесучих, що виділяється терміналу 220 в дозволеній смузі частот (наприклад, спектра частот, що займається за допомогою піднесучих, того, є чи ні піднесучі суміжними в дозволеній смузі частот, і т.д.), базова станція 210 може використати цю інформацію, щоб максимізувати швидкість передачі даних, на якій терміналу 220 дозволяється передавати по UL без порушення вимог по спектральних масках, по перешкодах і/або інших вимог. У іншому прикладі, швидкість передачі даних, що призначається за допомогою планувальника 214 ресурсів в базовій станції 210 і/або що використовується за допомогою термінала 220, може бути задана як функція від одного або більше з потужності, смуги пропускання і MCS. Відповідно до додаткового аспекту, базова станція 210 може використати процесор 216 і/або запам'ятовуючий пристрій 218, щоб реалізовувати щонайменше частину функціональності аналізатора 212 ресурсів, планувальника 214 ресурсів і/або будь-який інший компонент(ів), описаних в даному документі. Додатково, термінал 220 може включати в себе процесор 226 і/або запам'ятовуючий пристрій 228, щоб реалізовувати частину або всю функціональність модуля 222 оцінки відкату потужності, підсилювача 224 потужності і/або будь-якого іншого компонента(ів) термінала 220. У одному прикладі, процесор 216 в базовій станції 210 і/або процесор 226 в терміналі 220 додатково може використати одну або більше технологій на базі штучного інтелекту (AI) для того, щоб автоматизувати частину або всю свою відповідну функціональність. При використанні в даному документі, термін "інтелект" згадується як можливість міркувати або робити висновки про що або, наприклад, логічно виводити поточний або майбутній стан системи на основі існуючої інформації про систему. Штучний інтелект може використовуватися для того, щоб ідентифікувати конкретний контекст або дію або формувати розподіл імовірностей конкретних станів системи без людського втручання. Штучний інтелект базується на застосуванні будь-яких з множини складних математичних алгоритмів наприклад, дерев рішень, нейронних мереж, регресійного аналізу, кластерного аналізу, генетичних алгоритмів і посиленого вивчення до набору доступних даних (інформації) про систему. Зокрема, будь-яка з множини технологій може використовуватися для створення моделей з даних і подальшого витягання логічних висновків з моделей. Такі технології включають в себе, наприклад, приховані марковскі моделі (HMM) і пов'язані прототипні моделі залежності, більш загальні ймовірнісні графічні моделі, такі як байєсовські мережі (наприклад, що створюються за допомогою структурного пошуку за допомогою показника або наближення байєсовських моделей), лінійні класифікатори, такі як методи опорних векторів (SVM), нелінійні класифікатори, такі як методи, звані технологіями "нейронної мережі", технологіями нечіткої логіки, і інші підходи (які виконують злиття даних і т.д.). Будь-хто з вищезгаданих алгоритмів і технологій може використовуватися при реалізації різних автоматизованих аспектів, описаних в даному документі. Обертаючись тепер до фіг. 4, проілюстрована система 400 для здійснення відкату потужності підсилювача потужності в системі бездротового зв’язку на основі попередньо сконфігурованої таблиці 412 і/або 422 пошуки відповідно до різних аспектів. Як ілюструє фіг. 4, система 400 може включати в себе одну або більш базових станцій 410 і одну або більше 7 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 мобільних станцій 420, які можуть обмінюватися даними як по UL, так і по DL за допомогою вказаного набору ресурсів. У одному прикладі, планувальник 414 ресурсів в базовій станції 410 може надавати призначення для смуги пропускання, потужності, MCS і/або інших параметрів зв'язку в мобільну станцію 420 способом, аналогічним планувальнику 214 ресурсів в системі 200. Додатково або альтернативно, підсилювач 424 потужності в мобільній станції 420 може бути виконаний з можливістю застосовувати рівень потужності для передач в базову станцію 410 і/або інші мережні об'єкти на основі призначення для потужності і/або PSD від планувальника 414 ресурсів і/або на основі значення відкату потужності, визначеного за допомогою модуля 426 регулювання відкату потужності, асоційованого з мобільною станцією 420, способом, аналогічним описаному вище відносно системи 200. Відповідно до одного аспекту, значення відкату потужності, які повинні застосовуватися для різних типів призначення, можуть бути попередньо визначені і збережені в таблиці 412 пошуку по потужності в базовій станції 410 і/або в таблиці 422 пошуку по потужності в мобільній станції 420, так що базова станція 410 і/або мобільна станція 420 може перетворювати призначення спектра в значення відкату потужності без необхідності виконувати обчислення в реальному часі для відкату потужності. У прикладі, таблиці 412 і/або 422 пошуки можуть створюватися різними способами до зв'язку між базовою станцією 410 і мобільною станцією 420. Таблиці 412 і/або 422 пошуки по потужності можуть містити записи, надані відповідно до технічних умов на проектування, асоційованих зі станціями 410 і/або 420 або асоційованих з технологією(ями) зв'язку, що використовується за допомогою системи 400. Як інший приклад, таблиці 412 і/або 422 пошуки по потужності можуть встановлюватися під час встановлення з'єднання між базовою станцією 410 і мобільною станцією 420, при первинній настройці базової станції 410 і/або мобільній станції в системі 400 і/або в будь-який інший належний час. При використанні в даному документі, відкат потужності додатково або альтернативно може згадуватися як максимальне зниження потужності (MPR) і будь-який інший належний термін. Відповідно до іншого аспекту, таблиці 412 і/або 422 пошуки можуть містити попередньо визначені перетворення, що асоціюють MPR з призначенням спектра на основі різних властивостей призначення. Наприклад, таблиця 412 і/або 422 пошуки може перетворювати MPR в призначення на основі числа RB, що охоплюються за допомогою призначення, ширини призначення по частоті, порядку модуляції, асоційованого з призначенням, і/або інших належних чинників. У одному прикладі, таблиця 412 і/або 422 пошуки додатково або альтернативно може перетворювати виділення спектра в MPR-значення на основі спектрального місцеположення призначення в рамках смуги частот, асоційованій з системою 400. Наприклад, таблиця 412 пошуку може створюватися з використанням набору наказаних MPR-значень, які вибираються так, щоб мінімізувати паразитні випромінювання або перешкоди у відповідних місцеположеннях в рамках смуги частот. Таким чином, спектральні місцеположення біля однієї або більше меж дозволеної смуги частот, асоційованої з системою 400, можуть бути асоційовані з відносно високим MPR, тоді як внутрішні місцеположення в рамках смуги частот можуть бути асоційовані з більш низьким MPR. Альтернативно, потрібно брати до уваги, що відповідні межі смуги частот можуть призначатися MPR інакше, так що, наприклад, дана межа смуги частот асоціюється з більш високим MPR, ніж протилежна межа. На основі відповідних MPR-значень, що використовуються для того, щоб заповнювати таблицю 412 і/або 422 пошуки по потужності, відкат потужності потім може бути асоційований з виділенням спектра за допомогою звернення до таблиці 412 і/або 422 пошуки по потужності без необхідності виконання обчислення відкату потужності під час виділення. Наприклад, планувальник 414 ресурсів в базовій станції 410 може визначати виділення смуги пропускання, щоб надавати мобільній станції 420, і потім може звертатися до таблиці 412 пошуку по потужності, щоб набувати наказаного значення відкату потужності, відповідного виділенню смуги пропускання. Додатково і/або альтернативно, мобільна станція 420 може приймати виділення смуги пропускання від базової станції 410, на основі якого підсилювач 424 потужності в мобільній станції 420 може звертатися до локальної таблиці 422 пошуку по потужності, щоб одержувати і застосовувати наказане значення відкату потужності, відповідне призначеному виділенню смуги пропускання. Таким чином, за допомогою використання таблиць 412 і/або 422 пошуки, можна брати до уваги, що MPR або відкат потужності можуть реалізовуватися як вимога до системи в рамках системи 400. Відповідно до одного аспекту, при прийомі виділення спектра і відповідного відкату потужності від базової станції 410, мобільна станція 420 може використати модуль 426 регулювання відкату потужності, щоб визначати те, може чи ні мобільна станція 420 використати призначений відкат потужності, з урахуванням характеристик підсилювача 424 потужності, міркувань перешкод, спектральних масок і інших нормативів і/або інших обмежень, і 8 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 спрощувати регулювання відкату потужності по мірі необхідності з урахуванням розглянутих обмежень. Наприклад, базова станція 410 може одержувати призначення ресурсів, щоб надавати в мобільну станцію 420, і з одержаного призначення базова станція 410 може використати таблицю 412 пошуку по потужності, щоб визначати максимальну потужність для призначення. Потім, базова станція 410 може логічно виводити швидкість передачі даних, яка повинна використовуватися за допомогою мобільної станції 420, з призначення і відповідної максимальної потужності і передавати призначення для призначення і відповідної потужності і/або швидкості в мобільну станцію 420. При прийомі призначення, мобільна станція 420 потім може бути виконана з можливістю підкорятися призначенню потужності при умові, що модуль 426 регулювання відкату потужності визначає те, що призначення потужності відповідає нормативам по спектральній масці і в інших відносинах не перевищує характеристики підсилювача 424 потужності. Якщо, на відміну від цього, модуль 426 регулювання відкату потужності визначає те, що рівні потужності, призначені за допомогою базової станції 410, не можуть використовуватися, мобільна станція 420 може використати модуль 426 регулювання відкату потужності, щоб зменшувати вихідну PSD підсилювача 424 потужності по мірі необхідності, щоб забезпечувати відповідність з нормативами, технічними умовами пристрою, мережними вимогами і/або іншими обмеженнями. У одному прикладі, модуль 426 регулювання відкату потужності може бути виконаний з можливістю відстежувати робочий режим мобільної станції 420 і динамічно регулювати вихідну PSD підсилювача 424 потужності у часі. У одному прикладі, планувальник 414 ресурсів в базовій станції 410 і/або модуль 426 регулювання відкату потужності в мобільній станції 420 може бути виконаний з можливістю дозволяти мобільній станції 420 передавати при більш високій PSD, ніж надана за допомогою таблиць 412 і/або 422 пошуки по потужності, коли мобільна станція 420 допускає більш високу PSD. Наприклад, планувальник 414 ресурсів може формувати призначення для PSD, яка вище за вказаний за допомогою таблиці 412 пошук по потужності, щоб надавати можливість мобільної станції 420 передавати при більш високої PSD, ніж потрібно за допомогою системи 400. Якщо, при прийомі призначення в мобільній станції 420, модуль 426 регулювання відкату потужності визначає те, що вказана PSD не може бути використана без порушення вимог по перешкодах, по спектральних масках, характеристик підсилювача 424 потужності і/або інших міркувань, модуль 426 регулювання відкату потужності може застосовувати більший відкат потужності до PSD, чим наданий за допомогою базової станції 410. Наприклад, можна брати до уваги, що модуль 426 регулювання відкату потужності може інструктувати підсилювачу 424 потужності зменшувати вихідну потужність підсилювача 424 потужності належним способом, щоб забезпечувати те, що мобільна станція 420 залишається в лінійній робочій зоні. Посилаючись далі на фіг. 5, проілюстрована система 500 для визначення і повідомлення запасу по потужності відповідно до різних аспектів. У одному прикладі, система 500 включає в себе термінал 510, який може обмінюватися даними з одним або більше іншими пристроями (не показані) в системі 500 за допомогою виділення спектра, наданого в призначенні ресурсів для термінала 510 (наприклад, від базової станції 210). У іншому прикладі, на основі виділення спектра, заданого в призначенні ресурсів, модуль 512 оцінки відкату потужності в терміналі 510 може визначати відкат потужності, який потрібно застосовувати до потужності передачі термінала 510, так щоб відповідати спектральним маскам або іншим обмеженням і/або нормативам. Модуль 512 оцінки відкату потужності може використати попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між призначеннями спектра і значеннями відкату потужності (наприклад, за допомогою таблиці 422 пошуку) або альтернативно обчислювати параметри по мірі необхідності на основі характеристик або навантаження термінала 510 і/або інших чинників. Додатково або альтернативно, модуль 512 оцінки відкату потужності може використати будь-яку іншу належну технологію, описану в даному документі або відому, загалом, в даній галузі техніки. Після того, як параметр відкату потужності обчислений за допомогою модуля 512 оцінки відкату потужності, параметри можуть надаватися в підсилювач 516 потужності, щоб стрибкоподібно знижувати потужність передачі термінала 510 належним способом. Відповідно до одного аспекту, параметри зниження потужності, визначені за допомогою модуля 512 оцінки відкату потужності, додатково або альтернативно можуть надаватися в модуль 514 формування повідомлень по запасу по потужності, який може повідомляти параметр(и), визначений за допомогою модуля 512 оцінки відкату потужності, як зворотний зв'язок по запасу по потужності в один або більше інших пристроїв в системі 500. Наприклад, модуль 512 оцінки відкату потужності може визначати коефіцієнт зниження потужності, який представляє характеристики термінала 510 з урахуванням обмежень пристроїв, спектральних масок і/або інших чинників. Потім, коефіцієнт зниження потужності може повідомлятися в 9 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 обслуговуючу точку доступу для термінала 510, щоб надавати можливість точці доступу диспетчеризувати відповідну швидкість передачі даних для термінала з точки зору смуги пропускання, MCS і т.п. на основі наданого повідомлення. Відповідно до іншого аспекту, запас по потужності, що використовується за допомогою термінала 510, може бути визначений на основі характеристик каналу і/або інших чинників і може бути використаний як максимальна вихідна потужність підсилювача 516 потужності і/або може періодично повідомлятися за допомогою модуля 514 формування повідомлень по запасу по потужності. У одному прикладі, значення зниження потужності або відкату потужності, що обчисляється за допомогою модуля 512 оцінки відкату потужності, може застосовуватися до запасу по потужності термінала 510 так, що модуль 514 формування повідомлень по запасу по потужності надає повідомлення, яке вказує запас по потужності мінус відкат потужності, як доступний запас по потужності в терміналі 510. Альтернативно, відкат потужності може бути відомий апріорі терміналу 510 і одному або більше об'єктів, в які термінал 510 передає повідомлення (наприклад, згідно з параметрами призначення для термінала 510 і через таблицю 412 і/або 422 пошуки), так що повідомлення, що видається за допомогою модуля 514 формування повідомлень по запасу по потужності, може вказувати тільки запас по потужності термінала 510. На основі цього повідомлення пристрій, що приймає повідомлення, може застосовувати відомий відкат потужності, щоб одержувати ефективний запас по потужності термінала 510. Відповідно до додаткового аспекту, модуль 514 формування повідомлень по запасу по потужності в терміналі 510 може надавати повідомлення запасу по потужності в один або більше об'єкти в системі 500 періодичним або неперіодичним способом. Наприклад, модуль 514 формування повідомлень по запасу по потужності може надавати повідомлення згідно з регулярним розкладом, при запиті від іншого пристрою в системі 500, при визначенні того, що навантаження термінала 510 нижче попередньо визначеного порогового значення, і/або будьяким іншим належним способом. Технології, які можуть виконуватися відповідно до різних аспектів, викладених в даному документі, проілюстровані на фіг. 6-9. Хоч для простоти пояснення технології показуються і описуються як послідовність дій, потрібно брати до уваги, що технології не обмежені порядком дій. Деякі дії можуть, відповідно до одного або більше аспектів, виконуватися в іншому порядку і/або паралельно з діями, відмінними від дій, показаних і описаних в даному документі. Наприклад, фахівці в даній галузі техніки повинні розуміти і брати до уваги, що технологія може бути альтернативно представлена як послідовність взаємопов'язаних станів або подій, наприклад, на діаграмі станів. Більш того не всі проілюстровані етапи можуть бути використані для того, щоб реалізовувати технологію відповідно до одного або більше аспектів. Зі посиланням на фіг. 6, проілюстрована технологія 600 для керування рівнями потужності передачі, що використовується в рамках системи бездротового зв’язку (наприклад, системи 200). Потрібно брати до уваги, що технологія 600 може бути виконана, наприклад, за допомогою базової станції (наприклад, базовій станції 210), термінала (наприклад, термінала 220) і/або будь-якого іншого відповідного мережного об'єкта. Технологія 600 починається на етапі 602, на якому виділення спектра, яке повинне бути використане за допомогою термінала, визначається. Потім, на етапі 604, відкат потужності, який повинен застосовуватися, щонайменше частково, на основі розміру і/або місцеположення виділення спектра, ідентифікується (наприклад, за допомогою планувальника 214 ресурсів в базовій станції 210 і/або модуля 222 оцінки відкату потужності в терміналі 220). У одному прикладі, відкат потужності може бути ідентифікований за допомогою використання взаємозв'язку між місцеположенням виділення спектра і відповідними параметрами відкату потужності (наприклад, як представлено за допомогою таблиці 412 і/або 422 пошуки). Після дій, описаних на етапі 604, технологія 600 може перейти до одного або більш з етапів 606 і 608. Відповідно до одного аспекту, технологія 600 може завершуватися на етапі 606 при виконань дій, описаних на етапі 604, на якому відкат потужності, ідентифікований на етапі 604, повідомляється в обслуговуючу базову станцію. Дії, описані на етапі 606, можуть виконуватися, коли, наприклад, технологія 600 здійснюється за допомогою термінала в системі бездротового зв’язку. У альтернативному аспекті, технологія 600 замість цього може перейти до етапу 608 перед завершенням, на якому призначення для відкату потужності, ідентифіковане на етапі 604, надається в термінал, для якого виділення спектра визначене на етапі 602 з призначенням для виділення спектра. Дії, описані на етапі 608, можуть виконуватися, коли, наприклад, технологія 600 здійснюється за допомогою базової станції в системі бездротового зв’язку. Фіг. 7 ілюструє технологію 700 для ідентифікації рівня відкату потужності, який повинен застосовуватися за допомогою мобільного термінала (наприклад, мобільній станції 420). 10 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Технологія 700 може виконуватися, наприклад, за допомогою точки доступу (наприклад, базовій станції 410) і/або будь-якого іншого відповідного мережного пристрою. Технологія 700 починається на етапі 702, на якому виділення смуги пропускання ідентифікується (наприклад, за допомогою планувальника 414 ресурсів). Потім, на етапі 704, позиція виділення смуги пропускання визначається в смузі пропускання системи, в якій виконується технологія 700. Після визначення на етапі 704, технологія 700 переходить до етапу 706, на якому виділення смуги пропускання перетворюється в попередньо визначений відкат потужності згідно з позицією виділення смуги пропускання (наприклад, за допомогою таблиці 412 пошуку по потужності). Технологія 700 потім може завершуватися або необов'язково перейти до етапу 708, на якому відкат потужності, ідентифікований на етапі 706, призначається асоційованому мобільному терміналу. Фіг. 8 є блок-схемою послідовності операцій технології 800 для регулювання підсилювача потужності (наприклад, підсилювача 424 потужності) відносно вимог по спектральній масці. Технологія 800 може виконуватися, наприклад, за допомогою абонентського пристрою (наприклад, мобільній станції 420) і/або будь-якого іншого належного мережного об'єкта. Технологія 800 починається на етапі 802, на якому призначення для смуги пропускання і потужності приймається від асоційованої мережі (наприклад, через базову станцію 410). У одному прикладі, призначення потужності, що приймається на етапі 802, може бути задане явно. Альтернативно, призначення потужності може бути задане неявно на основі місцеположення призначення смуги пропускання в рамках повної дозволеної смуги частот системи і може виявлятися за допомогою об'єкта, що виконує технологію 800, з використанням таблиці пошуку (наприклад, таблиці 422 пошуку по потужності) і/або іншого належного механізму. На етапі 804, визначається те, чи сталося або з великою імовірністю повинно статися порушення спектральної маски або ні. Якщо порушення спектральної маски не ідентифіковане на етапі 804, технологія 800 може завершуватися. Інакше, технологія 800 може перейти до етапу 806, на якому відкат потужності, асоційований з об'єктом, що виконує технологію 800, регулюється (наприклад, за допомогою модуля 426 регулювання відкату потужності) так, щоб коректувати порушення. Технологія 800 потім може завершуватися або необов'язково перейти до етапу 808, на якому скорегований відкат потужності повідомляється в мережу (наприклад, за допомогою модуля 514 формування повідомлень по запасу по потужності). Повертаючись до фіг. 9, проілюстрована технологія 900 для ідентифікації і повідомлення запасу по потужності. Потрібно брати до уваги, що технологія 900 може виконуватися, наприклад, за допомогою термінала і/або за допомогою будь-якого іншого відповідного мережного об'єкта. Технологія 900 починається на етапі 902, на якому призначення смуги пропускання приймається від асоційованої мережі. Потім, на етапі 904, таблиця пошуку відкату потужності (наприклад, таблиця 422 пошуку по потужності) ідентифікується. На етапі 906, відкат потужності, який повинен застосовуватися для призначення смуги пропускання, потім визначається з використанням таблиці пошуку на основі позиції призначення смуги пропускання. Технологія 900 може завершуватися або необов'язково перейти до етапу 908, на якому відкат потужності, визначений на етапі 906, повідомляється в мережу. Посилаючись тепер на фіг. 10, надана блок-схема, що ілюструє зразкову систему 1000 бездротового зв’язку, в якій можуть функціонувати різні аспекти, описані в даному документі. У одному прикладі, система 1000 є системою з багатьма входами і багатьма виходами (MIMO), яка включає в себе систему 1010 передавального пристрою і систему 1050 приймального пристрою. Потрібно брати до уваги, проте, що система 1010 передавального пристрою і/або система 1050 приймального пристрою також можуть бути застосовані до системи з багатьма входами і одним виходом, в якій, наприклад, декілька передавальних антен (наприклад, в базовій станції) можуть передавати один або більше потоків символів в один антенний пристрій (наприклад, мобільну станцію). Додатково, потрібно брати до уваги те, що аспекти системи 1010 передавального пристрою і/або системи 1050 приймального пристрою, описані в даному документі, можуть бути використані в зв'язку з антенною системою з одним виходом і одним входом. Відповідно до одного аспекту, дані трафіку для ряду потоків даних надаються в системі 1010 передавального пристрою з джерела 1012 даних в процесор 1014 даних передачі (TX). У одному прикладі, кожний потік даних потім може бути переданий через відповідну передавальну антену 1024. Додатково, процесор 1014 ТХ-даних може форматувати, кодувати і перемежовувати дані трафіку для кожного потоку даних на основі конкретної схеми кодування, вибраній для кожного відповідного потоку даних, щоб надавати кодовані дані. У одному прикладі, кодовані дані для кожного потоку даних потім можуть бути мультиплексовані з 11 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 пілотними даними з використанням OFDM-технологій. Пілотні дані можливо, наприклад, відомим шаблоном даних, який обробляється відомим способом. Додатково, пілотні дані можуть використовуватися в системі 1050 приймального пристрою для того, щоб оцінювати відгук каналу. Повертаючись до системи 1010 передавального пристрою, мультиплексовані пілотні сигнали і кодовані дані для кожного потоку даних можуть бути модульовані (тобто символьно перетворені) на основі конкретної схеми модуляції (наприклад, BPSK, QSPK, M-PSK або M-QAM), вибраній для кожного відповідного потоку даних, щоб надавати символи модуляції. У одному прикладі, швидкість передачі даних, кодування і модуляція для кожного потоку даних можуть бути визначені за допомогою інструкцій, що виконуються і/або наданих за допомогою процесора 1030. Потім символи модуляції для всіх потоків даних можуть бути надані в ТХ-процесор 1020, який додатково може обробляти символи модуляції (наприклад, для OFDM). TX MIMO-процесор 1020 далі може надавати NT потоків символів модуляції в NT приймальнопередавальних пристроїв 1022a-1022t. У одному прикладі, кожний приймальнопередавальний пристрій 1022 може приймати і обробляти відповідний потік символів, щоб надавати один або більше аналогових сигналів. Кожний приймальнопередавальний пристрій 1022 потім додатково може приводити до необхідних параметрів (наприклад, посилювати, фільтрувати і перетворювати з підвищенням частоти) аналогові сигнали, щоб надавати модульований сигнал, відповідний для передачі по MIMO-каналу. Відповідно, NT модульованих сигналів з приймальнопередавальних пристроїв 1022a-1022t потім можуть бути передані з NT антен 1024a-1024t, відповідно. Відповідно до іншого аспекту, модульовані сигнали, що передаються можуть бути прийняті в системі 1050 приймального пристрою за допомогою NR антен 1052a-1052r. Сигнал, що приймається з кожної антени 1052 потім може бути наданий у відповідні приймальнопередавальні пристрої 1054. У одному прикладі, кожний приймальнопередавальний пристрій 1054 може приводити до необхідних параметрів (наприклад, фільтрувати, посилювати і перетворювати з пониженням частоти) відповідний сигнал, що приймається, оцифровивать наведений до необхідних параметрів сигнал, щоб надавати вибірки, і потім обробляти вибірки, щоб надавати відповідний потік символів, що "приймається". Процесор 1060 RX/MIMO-даний потім може приймати і обробляти NR потоків символів, що приймаються від NR приймальнопередавальних пристроїв 1054 на основі конкретної технології обробки приймального пристрою, щоб надавати NT "виявлених" потоків символів. У одному прикладі, кожний виявлений потік символів може включати в себе символи, які є оцінками символів модуляції, що передаються для відповідного потоку даних. RX-процесор 1060 потім може обробляти кожний потік символів, щонайменше, частково за допомогою демодуляции, зворотного перемежання і декодування кожного виявленого потоку символів, щоб відновлювати дані трафіку для відповідного потоку даних. Таким чином, обробка за допомогою RX-процесора 1060 може бути комплементарна обробці, що виконується за допомогою TX MIMO-процесора 1020 і процесора 1014 ТХ-даних в системі 1010 передавального пристрою. RX-процесор 1060 додатково може надавати оброблені потоки символів в приймач 1064 даних. Відповідно до одного аспекту, оцінка відгуку каналу, сформована за допомогою RXпроцесора 1060, може бути використана для того, щоб виконувати просторово-часову обробку в приймальному пристрої, регулювати рівень потужності, змінювати швидкості або схеми модуляції або виконувати інші дії. Додатково, RX-процесор 1060 додатково може оцінювати такі характеристики каналу, як, наприклад, відносини "сигнал-до-перешкод-і-шуму" (SNR) виявлених потоків символів. RX-процесор 1060 потім може надавати оцінені характеристики каналу в процесор 1070. У одному прикладі, RX-процесор 1060 і/або процесор 1070 додатково можуть витягувати оцінку "фактичного" SNR для системи. Процесор 1070 потім може надавати інформацію про стан каналу (CSI), яка може містити інформацію відносно лінії зв'язку і/або потоку даних, що приймається. Ця інформація може включати в себе, наприклад, фактичний SNR. CSI потім може бути оброблений за допомогою процесора 1018 ТХ-даних, модульований за допомогою модулятора 1080, наведений до необхідних параметрів за допомогою приймальнопередавальних пристроїв 1054a-1054r і переданий зворотно в систему 1010 передавального пристрою. Крім цього, джерело 1016 даних в системі 1050 приймального пристрою може надавати додаткові дані, які повинні бути оброблені за допомогою процесора 1018 ТХ-даних. У системі 1010 передавального пристрою, модульовані сигнали з системи 1050 приймального пристрою потім можуть бути прийняті за допомогою антен 1024, наведені до необхідних параметрів за допомогою приймальнопередавальних пристроїв 1022, демодульовані за допомогою демодулятора 1040 і оброблені за допомогою процесора 1042 RXданих, щоб відновлювати CSI, що повідомляється за допомогою системи 1050 приймального 12 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 пристрою. У одному прикладі, CSI, що повідомляється потім може бути наданий в процесор 1030 і використаний для того, щоб визначати швидкості передачі даних, а також схеми кодування і модуляції, які повинні бути використані для одного або більше за потоки дані. Певні схеми кодування і модуляції далі можуть бути надані в приймальнопередавальні пристрої 1022 для квантування і/або використання в подальших передачах в системі 1050 приймального пристрою. Додатково і/або альтернативно, повідомлений CSI може використовуватися за допомогою процесора 1030 для того, щоб формувати різні команди керування для процесора 1014 ТХ-даних і TX MIMO-процесора 1020. У іншому прикладі CSI і/або інша інформація, що обробляється за допомогою процесора 1042 RX-даних, може бути надана в приймач 1044 даних. У одному прикладі, процесор 1030 в системі 1010 передавального пристрою і процесор 1070 в системі 1050 приймального пристрою керують роботою у відповідних системах. Додатково, запам'ятовуючий пристрій 1032 в системі 1010 передавального пристрою і запам'ятовуючий пристрій 1072 в системі 1050 приймального пристрою можуть надавати зберігання програмних кодів і даних, що використовуються за допомогою процесорів 1030 і 1070, відповідно. Додатково, в системі 1050 приймального пристрою різні технології обробки можуть використовуватися для того, щоб обробляти NR сигналів, що приймаються, щоб виявляти NT потоків символів, що передаються. Ці технології обробки приймального пристрою можуть включати в себе просторові і просторово-часові технології обробки приймального пристрою, які також можуть згадуватися як технології корекції, і/або технології обробки приймального пристрою "послідовне формування невдач/корекції і придушення перешкод", які також можуть згадуватися як технології обробки приймального пристрою "послідовне придушення перешкод" або "послідовне придушення". Фіг. 11 є блок-схемою системи 1100, яка спрощує керування мережними ресурсами відповідно до різних аспектів, описаних в даному документі. У одному прикладі, система 1100 включає в себе базову станцію або вузол В 1102. Як проілюстровано, вузол В 1102 може приймати сигнал(и) від одного або більше UE 1104 через одну або більш приймальних (Rx) антен 1106 і передавати в один або більше за UE 1104 через одну або більше передавальних (Tx) антен 1108. Додатково, вузол В 1102 може містити приймальний пристрій 1110, який приймає інформацію від приймальної антени 1106. У одному прикладі, приймальний пристрій 1110 може бути функціонально асоційований з демодулятором (Demod) 1112, яким демодулює прийняту інформацію. Демодульовані символи потім можуть бути проаналізовані за допомогою процесора 1114. Процесор 1114 може бути сполучений із запам'ятовуючим пристроєм 1116, який може зберігати інформацію, пов'язану з кластерами коду, призначення терміналів доступу, таблиці пошуку, пов'язані з ними, унікальні послідовності скремблювання і/або інші належні типи інформації. У одному прикладі, вузол В 1102 може використати процесор 1114, щоб виконувати технології 600, 700 і/або інші аналогічні і відповідні технології. Вузол В 1102 також може включати в себе модулятор 1118, який може мультиплексувати сигнал для передачі за допомогою передавального пристрою 1120 через передавальну антену(и) 1108. Фіг. 12 є блок-схемою системи 1200, яка спрощує регулювання потужності передачі відповідно до різних аспектів, описаних в даному документі. У одному прикладі, система 1200 включає в себе мобільний термінал 1202. Як проілюстровано, мобільний термінал 1202 може приймати сигнал(и) від однієї або більш базових станцій 1204 і передавати в одну або більш базових станцій 1204 через одну або більше за антени 1208. Додатково, мобільний термінал 1202 може містити приймальний пристрій 1210, який приймає інформацію від антени 1208. У одному прикладі, приймальний пристрій 1210 може бути функціонально асоційований з демодулятором (Demod) 1212, яким демодулює інформацію, що приймається. Демодульовані символи потім можуть бути проаналізовані за допомогою процесора 1214. Процесор 1214 може бути сполучений із запам'ятовуючим пристроєм 1216, який може зберігати дані і/або програмні коди, пов'язані з мобільним терміналом 1202. Додатково, мобільний термінал 1202 може використати процесор 1214 для того, щоб виконувати технології 600, 800, 900 і/або інші аналогічні і відповідні технології. Мобільний термінал 1202 також може включати в себе модулятор 1218, який може мультиплексувати сигнал для передачі за допомогою передавального пристрою 1220 через антену(и) 1208. Фіг. 13 ілюструє пристрій 1300, який спрощує ідентифікацію чинників зниження потужності для відповідних пристроїв в системі бездротового зв’язку. Потрібно брати до уваги, що пристрій 1300 представляється як такий, що включає в себе функціональні блоки, які можуть представляти функції, що реалізовуються за допомогою процесора, програмного забезпечення або комбінації вищезазначеного (наприклад, мікропрограмного забезпечення). Пристрій 1300 13 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 може реалізовуватися в точці доступу (наприклад, базовій станції 210) і/або будь-якому іншому відповідному мережному об'єкті і може включати в себе модуль 1302 для ідентифікації виділення смуги пропускання для мобільного термінала, модуль 1304 для перетворення виділення смуги пропускання в значення відкату потужності на основі позиції виділення смуги пропускання і модуль 1306 для передачі призначення для виділення смуги пропускання і відкату потужності в мобільний термінал. Фіг. 14 ілюструє пристрій 1400, який спрощує регулювання потужності для передавального пристрою в системі бездротового зв’язку. Потрібно брати до уваги, що пристрій 1400 представляється як такий, що включає в себе функціональні блоки, які можуть представляти функції, що реалізовуються за допомогою процесора, програмного забезпечення або комбінації вищезазначеного (наприклад, мікропрограмного забезпечення). Пристрій 1400 може реалізовуватися в мобільній станції (наприклад, терміналі 220) і/або будь-якому іншому відповідному мережному об'єкті і може включати в себе модуль 1402 для прийому призначення потужності передачі, модуль 1404 для визначення того, порушує чи ні призначення потужності передачі вимоги по спектральній масці, і модуль 1406 для регулювання відкату потужності так, щоб коректувати певні порушення спектральної маски. Потрібно розуміти, що аспекти, описані в даному документі, можуть бути реалізовані за допомогою апаратних засобів, програмного забезпечення, мікропрограмного забезпечення, проміжного програмного забезпечення, мікрокоду або будь-якої комбінації вищезазначеного. Коли системи і/або способи виконані в програмному забезпеченні, мікропрограмному забезпеченні, проміжному програмному забезпеченні або мікрокоді, програмному коді або сегментах коду, вони можуть бути збережені на машиночитаному носії інформації, такому як компонент зберігання даних. Сегмент коду може представляти процедуру, функцію, підпрограму, програму, стандартну процедуру, вкладену процедуру, модуль, комплект програмного забезпечення, клас або будь-яке поєднання інструкцій, структур даних або операторів програми. Сегмент коду може бути пов'язаний з іншим сегментом коду або апаратною схемою за допомогою передачі і/або прийому інформації, даних, аргументів, параметрів або вмісту пам'яті. Інформація, аргументи, параметри, дані і т.д. можуть бути передані, переадресовані або переслані за допомогою будь-якого належного засобу, в тому числі спільного використання пам'яті, передачі повідомлень, передачі маркера, передачі по мережі і т.д. При реалізації в програмному забезпеченні, описані в даному документі технології можуть бути реалізовані за допомогою модулів (наприклад, процедур, функцій і т.п.), які виконують описані в даному документі функції. Програмні коди можуть бути збережені в запам'ятовуючому пристрої і наведені у виконання за допомогою процесорів. Запам'ятовуючий пристрій може бути реалізований в процесорі або зовні по відношенню до процесора, причому у другому випадку воно може бути функціонально сполучене з процесором за допомогою різних засобів, відомих в даній галузі техніки. Те, що описано вище, включає в себе приклади одного або більше аспектів. Звичайно, неможливо описати кожне вірогідне поєднання компонентів або технологій з метою опису вищезазначених аспектів, але фахівці в даній галузі техніки можуть визнавати, що багато які додаткові поєднання і перестановки різних аспектів допустимі. Отже, описані аспекти мають намір охоплювати всі подібні перетворення, модифікації і різновиди, які попадають під суть і об'єм прикладеної формули винаходу. Більше того в рамках того, як термін "включає в себе" використовується в докладному описі або в формулі винаходу, цей термін має намір бути включаючим способом, аналогічним терміну "містить", як "містить" інтерпретується, коли використовується як перехідне слово в формулі винаходу. Крім того, термін "або" при використанні в докладному описі або формулі винаходу має намір бути "таким, що не виключає або". 50 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 55 60 1. Спосіб керування відкатуванням потужності в системі бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких: ідентифікують виділення смуги пропускання, яке відповідає терміналу; визначають місцеположення виділення смуги пропускання відносно смуги частот; і вибирають параметр відкатування потужності, що відповідає виділенню смуги пропускання, який попередньо перетворюють в визначене місцеположення виділення смуги пропускання. 2. Спосіб за п. 1, в якому вибір включає етап, на якому попередньо перетворюють місцеположення в смузі частот у відповідні параметри відкатування потужності. 14 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 3. Спосіб за п. 2, в якому попереднє перетворення включає етап, на якому перетворюють місцеположення в смузі частот в параметри відкатування потужності, що збільшуються у міру того, як відстань відповідних місцеположень від однієї або більше меж смуги частот зменшується. 4. Спосіб за п. 2, в якому вибір додатково включає етапи, на яких: зберігають попередньо перетворені пари місцеположень в смузі частот і відповідні параметри відкатування потужності в таблиці пошуку; і вибирають параметр відкатування потужності, який відповідає виділенню смуги пропускання, з таблиці пошуку. 5. Спосіб за п. 2, в якому попереднє перетворення включає етап, на якому попередньо перетворюють місцеположення в смузі частот у відповідні параметри відкатування потужності згідно з діючими стандартами системи бездротового зв'язку. 6. Спосіб за п. 2, в якому вибір додатково включає етап, на якому вибирають параметр відкатування потужності, який відповідає виділенню смуги пропускання щонайменше частково на основі щонайменше одного з числа призначених частотних піднесучих в призначенні смуги пропускання і порядку модуляції, асоційованого з призначенням смуги пропускання. 7. Спосіб за п. 1, який додатково включає етап, на якому вибирають швидкість передачі даних для термінала на основі ідентифікованого виділення смуги пропускання і вибраного параметра відкатування потужності. 8. Спосіб за п. 7, який додатково включає етапи, на яких: приймають повідомлення запасу по потужності від термінала, яке вказує більш високий параметр відкатування потужності, який застосовується в терміналі, ніж вибраний параметр відкатування потужності; і регулюють швидкість передачі даних для термінала на основі повідомлення запасу по потужності, яке приймається від термінала. 9. Спосіб за п. 1, який додатково включає етап, на якому обмінюються призначенням для ідентифікованого виділення смуги пропускання і вибраним параметром відкатування потужності з терміналом. 10. Пристрій бездротового зв'язку, який містить: запам'ятовуючий пристрій, який зберігає дані, які стосуються смуги пропускання системи, що містять: множину частотних піднесучих, одну або більше виділених частотних піднесучих в смузі пропускання системи, яка відповідає мобільній станції, і попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між відповідними позиціями в смузі пропускання системи і відповідними значеннями максимального зниження потужності (MPR); і процесор, виконаний з можливістю: визначення місцеположення виділених частотних піднесучих в рамках смуги пропускання системи, і вибору MPR-значення, яке відповідає визначеному місцеположенню, з використанням попередньо заданого взаємозв'язку перетворення. 11. Пристрій бездротового зв'язку за п. 10, в якому попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між місцеположенням в смузі пропускання системи і відповідним MPR-значенням призначає MPR-значення, яке збільшується, для місцеположення в смузі пропускання системи у міру того, як відстань місцеположення від однієї або більше меж смуги пропускання системи збільшується. 12. Пристрій бездротового зв'язку за п. 10, в якому попередньо заданий взаємозв'язок перетворення між місцеположенням в смузі пропускання системи і відповідним MPR-значенням щонайменше частково оснований на технічних умовах на проектування для пристрою бездротового зв'язку. 13. Пристрій бездротового зв'язку за п.10, в якому: запам'ятовуючий пристрій зберігає дані, пов'язані з порядком модуляції, асоційованим з виділеними частотними піднесучими в смузі пропускання системи; і процесор виконаний з можливістю вибору MPR-значення, щонайменше частково на основі порядку модуляції, асоційованого з виділеними частотними піднесучими, або розміру виділених частотних піднесучих відносно розміру смуги пропускання системи. 14. Пристрій бездротового зв'язку за п. 10, в якому процесор виконаний з можливістю вибору швидкості передачі даних для мобільної станції на основі виділених частотних піднесучих для мобільної станції і вибраного MPR-значення. 15. Пристрій бездротового зв'язку за п. 14, в якому процесор виконаний з можливістю: 15 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 інструктування прийому повідомлення з мобільної станції, яке вказує більш високе MPRзначення; і регулювання швидкості передачі даних для мобільної станції на основі більш високого MPRзначення. 16. Пристрій бездротового зв'язку за п. 14, в якому процесор виконаний з можливістю передачі призначення для виділених частотних піднесучих і вибраного MPR-значення в мобільну станцію. 17. Пристрій бездротового зв'язку, який містить: засіб для ідентифікації виділення смуги пропускання для мобільного термінала; засіб для ідентифікації набору параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням в смузі частот системи; і засіб для перетворення виділення смуги пропускання для мобільного термінала в параметр зниження потужності в наборі параметрів зниження потужності на основі місцеположення виділення смуги пропускання в смузі частот системи. 18. Пристрій за п. 17, в якому параметри зниження потужності з набору параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу центральної точки смуги частот системи, нижчі параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу границі смуги частот системи. 19. Пристрій за п. 17, в якому параметри зниження потужності з набору параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу границі смуги частот системи, нижчі параметрів зниження потужності, які відповідають місцеположенням поблизу протилежної границі смуги частот системи. 20. Пристрій за п. 17, в якому параметри зниження потужності задаються відповідно до технічних умов на проектування для системи бездротового зв'язку. 21. Пристрій за п. 17, в якому засіб для перетворення перетворює виділення смуги пропускання для мобільного термінала в параметр зниження потужності на основі щонайменше одного з розміру виділення смуги пропускання і порядку модуляції, асоційованого з виділенням смуги пропускання. 22. Машиночитаний носій інформації, який містить: код для перетворення місцеположень в рамках смуги частот системи у відповідні параметри максимального зниження потужності (MPR) на основі попередньо заданих технічних умов; код для виділення частотних ресурсів для абонентського пристрою (UE); код для визначення місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи; і код для ідентифікації MPR-параметра, який перетворюють в місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи. 23. Машиночитаний носій інформації за п. 22, в якому код для перетворення містить код для перетворення MPR-параметрів, які збільшуються, в місцеположення в рамках смуги частот системи у міру того, як відстань від відповідних місцеположень до границі смуги частот системи зменшується. 24. Машиночитаний носій інформації за п. 22, який додатково містить код для інструктування передачі призначення частотних ресурсів і ідентифікованого MPR-параметра в UE. 25. Інтегральна схема, яка виконує машиновиконувані інструкції для керування споживанням потужності бездротового термінала, причому інструкції містять: ідентифікацію максимальних знижень потужності (MPR), асоційованих з місцеположеннями в рамках смуги частот системи; ідентифікацію виділення спектра для бездротового термінала, який містить одну або більше частотних піднесучих, які знаходяться в рамках смуги частот системи; визначення місцеположень однієї або більше частотних піднесучих у виділенні спектра в рамках смуги частот системи; і асоціювання виділення спектра з MPR, асоційованим з місцеположенням щонайменше однієї з однієї або більше частотних піднесучих у виділенні спектра в рамках смуги частот системи. 26. Інтегральна схема за п. 25, в якій місцеположення в рамках смуги частот системи асоціюються з MPR, які збільшуються у міру того, як відстань місцеположень до границі смуги частот системи зменшується. 27. Спосіб керування потужністю передачі в системі бездротового зв'язку, який включає етапи, на яких: приймають призначення для однієї або більше частотних піднесучих в смузі частот системи; визначають місцеположення однієї або більше призначених частотних піднесучих в рамках смуги частот системи; і 16 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 вибирають один або більше параметрів відкатування потужності підсилювача потужності (РА), які відповідають призначенню, які попередньо перетворюють у визначені місцеположення однієї або більше призначених частотних піднесучих в смузі частот системи. 28. Спосіб за п. 27, який додатково включає етапи, на яких: визначають, чи приводить будь-який з одного або більше вибраних параметрів відкатування потужності РА до порушення однієї або більше з вимог по спектральній масці, по перешкодах і характеристики РА; і регулюють кожний параметр відкатування потужності РА, який спричиняє згадане порушення. 29. Спосіб за п. 28, який додатково включає етап, на якому повідомляють відрегульований параметр відкатування потужності РА в обслуговуючу точку доступу. 30. Спосіб за п. 27, в якому попередньо перетворені параметри відкатування потужності РА попередньо перетворюють в місцеположення на основі технічних умов на проектування для системи бездротового зв'язку. 31. Спосіб за п. 30, в якому місцеположення в смузі частот системи перетворюють в параметри відкатування потужності РА, які збільшуються у міру того, як відстань місцеположень від границі смуги частот системи зменшується. 32. Спосіб за п. 27, який додатково включає етап, на якому повідомляють значення запасу по потужності в обслуговуючу точку доступу. 33. Спосіб за п. 32, в якому значення запасу по потужності, яке повідомляється в обслуговуючу точку доступу, зменшують на параметр відкатування потужності РА. 34. Пристрій бездротового зв'язку, який містить: запам'ятовуючий пристрій, який зберігає дані, які стосуються смуги пропускання системи, що містять: множину частотних піднесучих, одну або більше призначених частотних піднесучих в смузі пропускання системи, і взаємозв'язок між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними максимальними зниженнями потужності (MPR); і процесор, виконаний з можливістю: визначення місцеположень однієї або більше призначених частотних піднесучих в рамках смуги пропускання системи, зменшення вихідної потужності передачі на MPR-значення, яке відповідає визначеному місцеположенню, з використанням згаданого взаємозв'язку між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними MPR, визначення, порушує або ні зменшена вихідна потужність передачі спектральну маску, і відповіді на певне порушення спектральної маски щонайменше частково за допомогою додаткового зменшення вихідної потужності передачі. 35. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому процесор виконаний з можливістю додатково зменшувати вихідну потужність передачі при виявленні порушення вимоги по перешкодах або характеристик по потужності передачі пристрою бездротового зв'язку. 36. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому процесор виконаний з можливістю повідомляти відрегульовану вихідну потужність передачі в асоційовану мережу. 37. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому взаємозв'язок між місцеположеннями в смузі пропускання системи і відповідними MPR щонайменше частково оснований на технічних умовах на проектування для пристрою бездротового зв'язку. 38. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому MPR, які відповідають місцеположенням в смузі пропускання системи, збільшуються у міру того, як відстань місцеположень від центральної точки смуги пропускання системи збільшується. 39. Пристрій бездротового зв'язку за п. 34, в якому MPR, які відповідають місцеположенням в смузі пропускання системи, збільшуються у міру того, як відстань місцеположень від границі смуги пропускання системи зменшується. 40. Пристрій, який спрощує керування підсилювачем потужності (РА) в системі бездротового зв'язку, який містить: засіб для прийому призначення смуги пропускання; засіб для визначення неявного призначення відкатування потужності на основі місцеположення призначення смуги пропускання в рамках смуги частот для системи бездротового зв'язку; засіб для визначення, чи порушує неявне призначення відкатування потужності вимогу по спектральній масці; і засіб для регулювання відкатування потужності з неявного призначення відкатування потужності так, щоб коректувати певне порушення спектральної маски. 41. Пристрій за п. 40, який додатково містить 17 UA 99170 C2 5 10 15 20 25 30 35 засіб для регулювання відкатування потужності з неявного призначення відкатування потужності так, щоб коректувати порушення вимоги по перешкодах. 42. Пристрій за п. 40, який додатково містить засіб для регулювання відкатування потужності з неявного призначення відкатування потужності так, щоб коректувати відкат потужності, який приводить до більш високої потужності передачі, ніж пристрій здатний формувати. 43. Пристрій за п. 40, який додатково містить засіб для повідомлення відрегульованого відкатування потужності в обслуговуючий мережний пристрій. 44. Пристрій за п. 40, в якому засіб для визначення неявного призначення відкатування потужності містить засіб для визначення неявного призначення відкатування потужності на основі взаємозв'язку між місцеположеннями смуги пропускання і відкатуваннями потужності, наданими в технічних умовах на проектування для пристрою бездротового зв'язку. 45. Машиночитаний носій інформації, який містить: код для перетворення місцеположень в рамках смуги частот системи у відповідні відкати потужності підсилювача потужності (РА) на основі попередньо заданих технічних умов; код для прийому виділення частотних ресурсів; код для визначення місцеположень частотних ресурсів в рамках смуги частот системи; і код для ідентифікації одного або більше відкатувань потужності РА, перетворених в місцеположення частотних ресурсів в рамках смуги частот системи. 46. Машиночитаний носій інформації за п. 45, який додатково містить: код для визначення, чи спричиняє застосування ідентифікованого відкатування потужності РА порушення щонайменше одного з регулювання спектральної маски і перешкод; і код для модифікації відкатування потужності РА, яке приводить до порушення. 47. Інтегральна схема, яка виконує машиновиконувані інструкції для керування підсилювачем потужності, причому інструкції містять: ідентифікацію максимальних знижень потужності (MPR), асоційованих з відповідними частотами смуги пропускання; ідентифікацію виділення спектра, який містить одну або більше частотних піднесучих; визначення місцеположення по частоті виділення спектра; і стрибкоподібне зниження вихідної потужності підсилювача потужності на MPR, асоційоване з місцеположенням виділення спектра по частоті. 48. Інтегральна схема за п. 47, причому інструкції додатково містять: визначення, чи приводить вихідна потужність підсилювача потужності до порушення спектральної маски або надмірних перешкод при стрибкоподібному зниженні на MPR, асоційоване з місцеположенням виділення спектра по частоті; і стрибкоподібне зниження вихідної потужності підсилювача потужності на додатковий коефіцієнт зниження потужності після визначення того, що вихідна потужність підсилювача потужності приводить до порушення спектральної маски або надмірних перешкод. 18 UA 99170 C2 19 UA 99170 C2 20 UA 99170 C2 21 UA 99170 C2 22 UA 99170 C2 23 UA 99170 C2 24 UA 99170 C2 Комп’ютерна верстка А. Крулевський Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 25

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Normal;heading 1;power headroom management in wireless communication systems

Автори англійською

Athalye, Sanjeev Arvind, Agrawal, Avneesh

Назва патенту російською

Управление запасом мощности в системе беспроводной связи

Автори російською

Атали Санджив Арвинд, Агравал Авниш

МПК / Мітки

МПК: H04W 52/00

Мітки: запасом, потужності, бездротового, керування, системах, зв'язку

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/27-99170-keruvannya-zapasom-po-potuzhnosti-v-sistemakh-bezdrotovogo-zvyazku.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Керування запасом по потужності в системах бездротового зв’язку</a>

Подібні патенти