Є ще 17 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Настільний дозатор серветок, що містить:

задню стінку і чотири бічні стінки, які прикріплені до згаданої задньої стінки так, щоб утворити коробку з відкритим кінцем, що являє собою корпус для пачки серветок; і

передній елемент, що включає в себе дозувальний отвір, причому згаданий передній елемент виконаний з можливістю переміщення між відкритим положенням відносно згаданої коробки з відкритим кінцем для забезпечення доступу для заповнення дозатора серветок і закритим положенням для закриття відкритого кінця згаданої коробки;

причому згадана задня стінка і чотири бічні стінки являють собою окремі сформовані деталі, які скріплені разом так, щоб утворити згадану коробку з відкритим кінцем;

причому згадані бічні стінки включають в себе першу і другу протилежні бічні стінки, які являють собою однакові деталі в тому сенсі, що вони утворені за допомогою однієї і тієї ж першої ливарної прес-форми, і включають в себе третю і четверту бічні стінки, які являють собою однакові деталі в тому сенсі, що вони утворені за допомогою однієї і тієї ж другої ливарної прес-форми;

причому згадані перша і друга бічні стінки є взаємозамінними під час збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, і згадані третя і четверта бічні стінки є взаємозамінними під час збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, крім того, деталі бічних стінок і деталь задньої стінки будуть як і раніше скріплені разом таким же чином для збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, якщо перша і друга бічні стінки будуть таким чином взаємно замінені, і третя і четверта бічні стінки будуть таким чином взаємно замінені.

2. Дозатор серветок за п. 1, в якому вказані деталі скріплюють разом за допомогою защіпання відповідних виступів з відповідними заглибленнями.

3. Дозатор серветок за п. 1 або 2, в якому згаданий дозатор серветок включає в себе платформу і елемент зміщення, причому згадана платформа зміщується під дією згаданого елемента зміщення до дозувального отвору так, що вона підштовхує пачку серветок до дозувального отвору з заднього боку пачки.

4. Дозатор серветок за п. 3, в якому згадана платформа являє собою додаткову окремо сформовану деталь.

5. Дозатор серветок за пп. 1-4, в якому згаданий передній елемент являє собою висувний ящик, який виконаний з можливістю ковзання всередині згаданої коробки з відкритим кінцем між відкритим положенням і закритим положенням, причому згаданий висувний ящик утворює піддон для розміщення пачки серветок.

6. Дозатор серветок за п. 5, в якому і перша, і друга протилежні бічні стінки включають в себе перший і другий напрямні канали або напрямні полозки для висувного ящика, так що і перша, і друга бічні стінки можуть бути використані як ліва деталь, так і як права деталь коробки з відкритим кінцем, крім того, з'єднання відповідних протилежних напрямних полозків або каналів з відповідними напрямними каналами або полозками висувного ящика буде забезпечено, навіть якщо згадані перша і друга протилежні бічні стінки взаємно замінюються під час збирання коробки з відкритим кінцем.

7. Дозатор серветок за пп. 1-4, в якому згаданий передній елемент являє собою кришку, яка поворотно прикріплена до згаданої коробки з відкритим кінцем з можливістю обертання між відкритим і закритим положеннями.

8. Дозатор серветок за п. 7, в якому згадані перша і друга протилежні бічні стінки, кожна, містять перший і другий поворотні елементи, так що перша і друга бічні стінки можуть бути використані як ліва деталь, так і як права деталь коробки з відкритим кінцем, крім того, зачеплення відповідних поворотних елементів з відповідними поворотними елементами кришки забезпечується також у тому випадку, якщо перша і друга бічні стінки взаємно замінюються під час збирання коробки з відкритим кінцем.

9. Дозатор серветок за пп. 1-8, в якому згадана задня стінка утворює плоску внутрішню поверхню відносно плоскої верхньої поверхні стола, на якій згаданий дозатор серветок може стояти стійко, і протилежні вигнуті бічні частини, що з'єднуються з протилежними бічними стінками, надаючи дозатору серветок округлий зовнішній профіль.

10. Дозатор серветок за п. 9, в якому згадані вигнуті бічні частини включають виступи зачеплення, які з'єднуються защіпанням з поглибленнями зачеплення у відповідних бічних стінках.

11. Дозатор серветок за п. 10, в якому згадана задня стінка включає в себе виступаючі вгору бічні стінки, що проходять уздовж протилежних бічних стінок і відповідно розташовані на одній і тій же стороні задньої стінки у вигляді протилежних вигнутих бічних частин задньої стінки, причому кожна з виступаючих вгору бічних стінок містить виріз для відкриття виступу зачеплення на вигнутих бічних частинах, якщо дивитися вздовж площини, паралельної до плоскої нижньої частини задньої стінки.

12. Дозатор серветок за п. 11, в якому згадані вирізи проходять до переднього краю виступаючих вгору бічних стінок, і згадані вирізи зменшуються по довжині в напрямку вздовж виступаючої вгору бічної стінки від переднього кінця до заднього кінця виступаючої вгору бічної стінки.

13. Дозатор серветок за пп. 1-12, в якому згадані виступаючі вгору бічні стінки заднього елемента бічної стінки проходять уздовж суміжних третьої і четвертої бічних стінок з утворенням порожнини для розміщення листового матеріалу, причому згадані третя і четверта бічні стінки і згадані виступаючі вгору бічні стінки взаємодіють так, щоб підтримувати листовий матеріал у згаданій порожнині, при цьому третя і четверта бічні стінки, щонайменше частково, прозорі, так що листовий матеріал можна бачити через відповідну бічну стінку із зовнішнього боку дозатора серветок.

14. Дозатор серветок за п. 1-10, в якому протилежні бічні стінки складаються з внутрішньої стінки і зовнішньої стінки, які являють собою окремо сформовані деталі так, щоб утворити між ними порожнину для розміщення листового матеріалу, причому згадані перша і друга стінки підтримують протилежні основні поверхні листового матеріалу, і при цьому зовнішня стінка прозора, так що листовий матеріал у згаданій порожнині можна бачити із зовнішнього боку дозатора серветок через зовнішню стінку.

15. Дозатор серветок за п. 14, в якому згадані внутрішня і зовнішня стінки утримуються разом за допомогою внутрішньої стінки, що включає в себе структуру для зачеплення на зовнішній стороні зовнішньої стінки, або зовнішньої стінки, що включає структуру для зачеплення на внутрішній стороні внутрішньої стінки, причому згадана структура така, що вона приводиться в зачеплення за допомогою приведення внутрішньої і зовнішньої стінок в контакт, але зі зміщенням, і переміщення внутрішньої і зовнішньої стінок вздовж площини стінок одна відносно одної в суміщене положення.

16. Дозатор серветок за п. 15, в якому згадані внутрішня і зовнішня стінки включають в себе пружні штирі з виступами на них для розміщення в поглибленнях на іншій внутрішній або зовнішній стінці для фіксування вирівняного суміщеного положення, щоб запобігти зворотному зміщенню з можливістю вирівняного переміщення.

Текст

Дивитися

Реферат: Винахід належить до галузі дозування серветок. Відповідно до винаходу настільний дозатор серветок містить: задню стінку і чотири бічні стінки, які прикріплені до згаданої задньої стінки так, щоб утворити коробку з відкритим кінцем, що являє собою корпус для пачки серветок; і передній елемент, що включає в себе дозуючий отвір, причому згаданий передній елемент виконаний з можливістю переміщення між відкритим положенням відносно згаданої коробки з відкритим кінцем для забезпечення доступу для заповнення дозатора серветок і закритим положенням для закриття відкритого кінця згаданої коробки; причому згадана задня стінка і чотири бічні стінки являють собою окремі сформовані деталі, які скріплені разом так, щоб утворити згадану коробку з відкритим кінцем; причому згадані бічні стінки включають в себе першу і другу протилежні бічні стінки, які являють собою однакові деталі в тому сенсі, що вони утворені за допомогою однієї і тієї ж першої ливарної прес-форми, і включають в себе третю і четверту бічні стінки, які являють собою однакові деталі в тому сенсі, що вони утворені за допомогою однієї і тієї ж другої ливарної прес-форми; причому згадані перша і друга бічні стінки є взаємозамінними під час збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, і згадані третя і четверта бічні стінки є взаємозамінними під час збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, крім того, деталі бічних стінок і деталь задньої стінки будуть як і раніше скріплені разом таким же чином для збирання згаданої коробки з відкритим UA 110737 C2 (12) UA 110737 C2 кінцем, якщо перша і друга бічні стінки будуть таким чином взаємо замінені, і третя і четверта бічні стінки будуть таким чином взаємо замінені. UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Даний винахід стосується настільного дозатора серветок, який являє собою дозатор для видачі серветок, виконаний з можливістю розміщення на верхній поверхні стола або конторки або подібного предмета так, що користувач може витягувати серветки за межі дозатора по одній одноразово через дозувальний отвір. Згаданий дозатор серветок включає в себе корпус, який утворює товарну ємність для розміщення пачки серветок. Серветки звичайно складені так, що витягування однієї серветки спричиняє часткове витягування наступної серветки через дозувальний отвір. З WO 2006/132618 відомий настільний дозатор серветок, який виконаний з можливістю встановлення на задній поверхні так, що передня поверхня, яка включає дозувальний отвір, повернута вгору. Згаданий дозатор містить бічні поверхні, що з'єднують передню і задню поверхні, які мають таку висоту, що дозатор здатний вміщувати пачку з приблизно 200 серветок. Фактично розмір по висоті згаданого дозатора серветок менший, ніж розмір по довжині основи дозатора. З WO 2005/107548 відомий також дозатор, здатний вміщувати пачку з приблизно 450 серветок, при цьому розмір по висоті від задньої поверхні до протилежної передньої поверхні, яка включає дозувальний отвір, більший, ніж розмір по довжині передньої і задньої поверхонь. Дозатор згідно з WO'548 виконаний з можливістю розміщення на своєму боку, точніше на бічній поверхні, яка має максимальну площу, так що на відміну від пристрою згідно з WO'618 він не стоїть на своїй задній поверхні. Дозатор згідно з WO'618 дозує вертикально, а дозатор згідно з WO'548 дозує горизонтально. Надалі дані два типи дозатора будуть згадуватися як вертикально дозувальний настільний дозатор і горизонтально дозувальний настільний дозатор. Вертикально дозувальний пристрій згідно з WO'618 складається з основи, яка утворює задню поверхню, рукава, який утворює бічні поверхні дозатора, і кришки, прикріпленої до згаданого рукава за допомогою шарніра. Згадана основа включає в себе бічні стінки, які виступають вгору, з яких дві взаємодіють зі згаданим рукавом, утворюючи тонку порожнину для паперу, який відкритий у верхньому кінці для прийому, наприклад, рекламного матеріалу. Таким чином, згаданий рукав є прозорим, так що через нього можна бачити рекламний матеріал. Дві інші бічні стінки, які виступають вгору, утворюють захоплювальний пристрій з кришкою для утримування кришки в закритому положенні. Згадані основа і рукав скріплюються разом на всіх чотирьох сторонах в нижньому кінці рукава. З'ясувалося, що технологічні міркування мають на увазі, що основа і рукав практично прямокутні, тоді як з естетичної точки зору переважною може бути більш закруглена форма. Кришка вертикально дозувального пристрою згідно з WO'618 виконана з можливістю відкривання і закривання навколо шарніра. У відкритому положенні ємність для серветок доступна для заповнення. У закритому положенні кришки доступ для заповнення по суті закритий кришкою, так що серветки повинні витягуватися через дозувальний отвір, утворений в кришці. Кришка утримується в закритому положенні за допомогою пружних захоплювальних елементів, що продовжуються вгору з бічних стінок основи, які виступають вгору, з можливістю входити в зачеплення з відповідними захоплювальними елементами, утвореними всередині кришки. У просторі, утвореному за допомогою рукава і згаданих бічних стінок, вміщується платформа, на яку спирається пачка. Згадана платформа зміщується за допомогою пружини до дозувального отвору. Для того, щоб розчепити захоплювачі, бічні стінки основи треба вдавлювати всередину через арочний отвір, передбачений в рукаві. Коли платформа знаходиться в найбільш високому положенні поруч із дозувальним отвором, що має місце в тому випадку, коли пачка невелика або повністю використана, платформа схильна, внаслідок жорстких допусків, ускладнювати вдавлювання всередину бічних стінок, які виступають вгору, і відповідних захоплювальних елементів. Бажано полегшити відкривання кришки, якщо тільки користувачеві відомий особливий спосіб, як це зробити. Бічні стінки, які виступають вгору, які частково утворюють заглиблення для реклами, включають в себе виріз розміром для великого пальця з протилежного прямокутного елемента, для того, щоб забезпечити витягування і, можливо, заміну рекламного матеріалу. Таким чином, рекламний матеріал повинен мати певний розмір, змушуючи використовувати шаблонний формат для виконання рекламного матеріалу. З'ясувалося, що бажано було б мати більш гнучку систему. У горизонтально дозувальному дозаторі серветок згідно з WO'548 також передбачений рукав, який утворює корпус дозатора і також утворює внутрішню товарну ємність. Рукав прикріплений до основи. Рукав, і відповідно зовнішній вигляд дозатора, обмежений відносно прямокутною формою з технологічних міркувань, в той же час з'ясувалося, що споживачі можуть віддавати перевагу більш округлому зовнішньому вигляду. 1 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 У рукаві утворені напрямні канали, які приймають напрямні полозки висувного ящика. Напрямок згаданого висувного ящика здійснюється між втягнутим і закритим положенням відносно рукава і висунутим положенням для заповнення висувного ящика серветками. Передня поверхня висувного ящика утворює передню поверхню дозатора і включає дозувальний отвір. Висувний ящик утримується закритим у втягнутому положенні за допомогою захоплювального механізму. У висувному ящику утворений піддон з стороною, яка виступає вгору, і задніми стінками для прийому пачки серветок. У висувному ящику передбачена поперечна панель, встановлена з можливістю переміщення, для зміщення пачки до дозувального отвору. З'ясувалося, що пристрій зміщення, розкритий в WO'548, в деяких випадках дозволяє серветкам випадати з дозувального отвору, коли пачка наближається до повністю спорожненого стану. Таким чином, існує необхідність використовувати більш придатний пристрій зміщення. Дозатор згідно з WO'548 пристосований суто для горизонтального дозування. Було би бажано мати дозатор даного типу, з висувним ящиком і відносно великою ємністю для серветок, який здатний також дозувати вертикально. Цілі різних аспектів даного винаходу полягають в тому, щоб усунути вищезазначені проблеми або реалізувати вищезазначені бажані властивості. Відповідно до першого аспекту даного винаходу, описаний настільний дозатор серветок, що містить задню стінку і чотири бічні стінки, які прикріплені до згаданої задньої стінки так, щоб утворити коробку з відкритим кінцем, що забезпечує розміщення пачки серветок, і передній елемент, який включає дозувальний отвір, виконаний з можливістю переміщення між відкритим положенням відносно згаданої коробки з відкритим кінцем для забезпечення доступу з можливістю заповнення дозатора серветок і закритим положенням для закривання відкритого кінця згаданої коробки, причому згадана задня стінка і згадані чотири бічні стінки являють собою окремі сформовані деталі, які скріплені разом так, щоб утворити згадану коробку з відкритим кінцем. Перший аспект даного винаходу вимагає, щоб згаданий дозатор серветок включав задню і бічні стінки, які являють собою окремо сформовані деталі, скріплені разом. Даний аспект винаходу здатний поліпшити зовнішній вигляд дозатора для серветок, оскільки утворення дозатора з окремих деталей підвищує гнучкість конструкції порівняно з суцільною конструкцією. Наприклад, можливий більш округлий профіль коробки для серветок, який, як з'ясувалося, є бажаним. Крім того, забезпечується простота виготовлення за допомогою відливання в формах елементів так, що вони скріпляються разом. У варіанті здійснення згадані бічні стінки включають першу і другу протилежні бічні стінки, які є однаковими в тому значенні, що вони утворені з однієї і тієї ж першої виливної прес-форми, і включають третю і четверту протилежні бічні стінки, які є однаковими в тому значенні, що вони утворені з однієї і тієї ж другої виливної прес-форми, так що перша і друга бічні стінки є взаємозамінними одна з одною в дозаторі серветок під час збирання, і третя і четверта бічні стінки є взаємозамінними одна з одною в дозаторі серветок під час збирання, однак перша і друга бічні стінки не є взаємозамінними з третьою і четвертою бічними стінками в дозаторі серветок під час збирання. Така конструкція дозволяє використовувати при виготовленні меншу кількість виливних прес-форм. Крім того, спрощується процес збирання, оскільки немає потреби відрізняти першу і другу бічні стінки та третю і четверту бічні стінки. Тобто першу і другу бічні стінки можна брати без розбору з одного приймача деталей, і третю і четверту бічні стінки можна брати без розбору з іншого приймача деталей. Детальніше, якби перша і друга бічні стінки були взаємозамінними в положенні відносно заднього елемента або третя і четверта бічні стінки були би взаємозамінними в положенні відносно заднього елемента, то розміри першої і другої бічних стінок відповідали б задньому елементу або розміри третьої і четвертої стінок відповідали б розмірам заднього елемента, і структура кріплення бічних стінок відповідала б структурі у відповідь кріплення заднього елемента і структурі у відповідь кріплення між бічними стінками. Якби перша бічна стінка була би взаємозамінною в положенні відносно заднього елемента з третьою або четвертою бічною стінкою, або друга бічна стінка була би взаємозамінною в положенні відносно заднього елемента з третьою або четвертою бічною стінкою, то розміри першої або другої бічних стінок не відповідали б розмірам заднього елемента, і розміри взаємозамінних бічних стінок не відповідали б, і була би невідповідна структура кріплення між бічними стінками і невідповідна структура кріплення із заднім елементом. Іншими словами, перша і друга бічні стінки обидві є лівою і правою деталлю відносно заднього елемента, і третя і четверта бічні стінки обидві є лівою і правою деталями відносно заднього елемента, і вони можуть бути переставлені, при цьому також забезпечуючи 2 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 закріплення в такому ж ступені коробки з відкритим кінцем без впливу на фізичну форму коробки з відкритим кінцем. В одному варіанті здійснення перша і друга бічні стінки мають інший розмір (площа поверхні), відрізняються від розміру третьої і четвертої бічних стінок. Додатково або як альтернатива перша і друга бічні стінки утворюють іншу структуру кріплення, яка відрізняється від структури кріплення третьої і четвертої бічних стінок. Тобто перша і друга бічні стінки включають комплект структури зачеплення, а третя і четверта бічні стінки включають комплект у відповідь структури зачеплення. У варіанті здійснення перша і друга бічні стінки включають елементи зачеплення затискного типу (наприклад, виступи для зачеплення із заглибленнями на суміжній бічній стінці або заглиблення для прийому виступів із суміжної бічної стінки) на протилежних сторонах бічної стінки, яка відповідно прилягає до третьої і четвертої бічних стінок, і третя і четверта бічні стінки включають елементи у відповідь зачеплення. У варіанті здійснення бічні стінки кожна є симетричною відносно центральної осі відповідної бічної стінки в напрямку вперед-назад, що є одним способом досягнення необхідної взаємозамінності. У варіанті здійснення деякі або всі деталі скріплюють разом за допомогою пружних елементів, що включають відповідні виступи, які защіпаються в заглиблення. Таким чином, коли деталі об'єднують, згаданий пружний елемент деформується, і коли виступ суміщують із заглибленням, пружність згаданого елемента заштовхує виступ у заглиблення. Як альтернатива, деякі або всі деталі скріплюють разом за допомогою пружності від деталі із заглибленням, і виступи защіпаються в такі заглиблення. Тобто, деталь із заглибленням пружно деформується так, щоб защіпати виступ у заглиблення, коли вони суміщуються. У варіанті здійснення згаданий дозатор серветок включає платформу і елемент зміщення, причому згадана платформа зміщується за допомогою згаданого елемента зміщення до дозувального отвору так, що платформа підштовхує пачку серветок до дозувального отвору із задньої сторони пачки. Згаданий елемент зміщення може бути розташований між заднім елементом і платформою і зміщує платформу до дозувального отвору так, щоб гарантувати, що пачка серветок завжди знаходиться поруч із дозувальним отвором незалежно від рівня витрачання пачки. У варіанті здійснення згадана платформа виконана за допомогою додаткової окремої сформованої деталі. В одному варіанті здійснення згаданий елемент зміщення виконаний за допомогою пружини, яка може бути виготовлена з металу. У варіанті здійснення щонайменше одна з бічних стінок складається із зовнішньої стінки і внутрішньої стінки, які утворюють між собою порожнину в формі листка для прийому листового матеріалу, причому згадана зовнішня стінка є прозорою, так що листовий матеріал, розташований в згаданій порожнині, можна бачити із зовнішньої сторони дозатора через згадану зовнішню стінку. Окремо сформовані конструкції дозатора серветок забезпечують деяку свободу виконання в тому плані, де розмістити прозору стінку. У варіанті здійснення перша і друга протилежні бічні стінки є непрозорими і щонайменше одна з третьої і четвертої протилежних бічних стінок є прозорою, при цьому перша, друга, третя і четверта бічні стінки являють собою окремо сформовані деталі. У варіанті здійснення щонайменше одна з бічних стінок і переважно протилежні бічні стінки складаються з внутрішньої стінки і зовнішньої стінки, які являють собою окремо сформовані деталі, для того, щоб утворити між ними порожнину для прийому листового матеріалу, при цьому перша і друга стінки підтримують листовий матеріал. Зовнішня стінка є прозорою, так що листовий матеріал у згаданій порожнині можна бачити із зовнішньої сторони дозатора серветок через зовнішню стінку. У варіанті здійснення внутрішня і зовнішня стінки утримуються разом за допомогою внутрішньої стінки, що включає структуру для зачеплення на зовнішній стороні зовнішньої стінки, або зовнішньої стінки, що включає структуру для зачеплення на внутрішній стороні внутрішньої стінки. У варіанті здійснення згадану структуру приводять у зачеплення за допомогою приведення внутрішньої і зовнішньої стінок в контакт, але зі зміщенням і переміщення внутрішньої і зовнішньої стінок вздовж площини стінок одна відносно одної до суміщеного положення. У варіанті здійснення згадане переміщення здійснюється в напрямку уперед-назад. У варіанті здійснення внутрішня і зовнішня стінки включають пружні штирі з виступами на них для розміщення в заглибленнях на іншій із внутрішньої або зовнішньої стінок для фіксації суміщеного положення, щоб запобігти зворотному зміщенню з можливістю суміщеного переміщення. Дана структура забезпечує зручний спосіб створення порожнини для рекламного матеріалу. В одному варіанті здійснення згаданий передній елемент виконаний за допомогою висувного ящика, який виконаний з можливістю переміщення всередині коробки з відкритим кінцем між відкритим положенням і закритим положенням, причому згаданий висувний ящик 3 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 утворює піддон для прийому пачки серветок. У бічних стінках згаданої коробки з відкритим кінцем і висувного ящика утворені взаємодіючі напрямні полозки і напрямні канали для полегшення відкривання і закривання висувного ящика. Дана конструкція забезпечує дозатор серветок відносно великої ємності. У варіанті здійснення перша і друга протилежні бічні стінки кожна включає перший і другий напрямні канали або напрямні полозки для висувного ящика, які розташовані симетрично на згаданій бічній стінці відносно осі, яка продовжується між згаданими першими і другими каналами або полозками, причому згадана вісь розташована в центрі відносно згаданої бічної стінки. Напрямні канали у відповідь або напрямні полозки висувного ящика входять у зачеплення з двома відповідними напрямними полозками або напрямними каналами, відповідно передбаченими на протилежних бічних стінках. Два інші напрямні полози або напрямні канали протилежних бічних стінок є вільними від такого зачеплення. Таким чином, деталі бічних стінок можуть бути прикріплені до будь-якої сторони з протилежних сторін дозатора, і завжди будуть передбачені напрямний полозоку відповідь або напрямний канал для висувного ящика для зачеплення з ним. На відміну від цього при використанні конфігурації, в якій передбачений тільки один розташований не по центру напрямний полозок або напрямний канал, і якщо бічні стінки виконані з окремих деталей, то існує імовірність утворення протилежних напрямних полозків або напрямних каналів, які не відповідають один одному. У варіанті здійснення протилежні бічні стінки кожна включає пару напрямних полозків або каналів, і висувний ящик включає перший і другий протилежні канали у відповідь або полозки на протилежних сторонах висувних ящиків так, що висувний ящик може бути прикріплений до коробки з відкритим кінцем в першій конфігурації на одній парі напрямних полозків або каналів бічних стінок, а у другій перевернутій конфігурації на іншій парі. Тобто, протилежні бічні стінки, кожна з яких включає перший і другий напрямні полозки або канали, є взаємозамінними без неспівпадання протилежних напрямних полозків або каналів. В альтернативному варіанті здійснення згаданий передній елемент виконаний за допомогою кришки, яка поворотно прикріплена до коробки з відкритим кінцем з можливістю обертання між відкритим і закритим положеннями. Таким чином, згадана кришка може бути відкрита для заповнення за допомогою обертання навколо осі повороту. Таким чином, кришка може бути відкрита для заповнення за допомогою обертання між відкритим і закритим положеннями. У варіанті здійснення бічні стінки містять першу і другу бічні стінки, кожна з яких містить перший і другий поворотні елементи, які розташовані симетрично відносно осі, яка проходить між згаданими першим і другим поворотними елементами, і кришка поворотно прикріплена до двох відповідних поворотних елементів, відповідно на протилежних бічних стінках. Таким чином, відсутня імовірність використання невірної деталі і поворотних елементів на невідповідних деталях протилежних бічних стінок. Тобто, протилежні бічні стінки, кожна з яких включає першу і другу вісь повороту, є взаємозамінними без неспівпадання протилежних пар осей повороту. Інші два поворотні елементи на протилежних бічних стінках вільні від кришки, поворотно прикріпленої до них. У варіанті здійснення в задній стінці утворена плоска нижня частина і протилежні зігнуті бічні частини, які з'єднуються з протилежними бічними стінками так, щоб надавати дозатору серветок округлий зовнішній профіль. У варіанті здійснення згадана плоска нижня частина продовжується до краю задньої частини бічної стінки на інших двох протилежних сторонах. У варіанті здійснення від краю згаданої плоскої нижньої частини на двох протилежних сторонах продовжуються відформовані як одне ціле вушка, які відповідно включають виступи зачеплення, які защіпаються в заглиблення зачеплення протилежних бічних стінок. У варіанті здійснення згадані протилежні зігнуті бічні частини включають сформовані як одне ціле виступи зачеплення, які защіпаються в заглиблення зачеплення у відповідних бічних стінках. Використання зігнутої бічної частини для включення вушка, яке виступає, дозволяє одержати привабливий з естетичної точки зору виріб таким чином, що він пристосований для виливного формування, оскільки необхідний підріз може бути виконаний при такій структурі. У варіанті здійснення згадана задня стінка включає бічні стінки, які виступають вгору, що продовжуються вздовж протилежних бічних стінок і відповідно розташовані на тій же стороні задньої бічної стінки, що і протилежні зігнуті бічні частини задньої бічної стінки. Така бічна стінка, яка виступає вгору, здатна закривати виступи зачеплення в напрямку уперед-назад або в напрямку, перпендикулярному до згаданої плоскої частини задньої стінки, які будуть заважати виконанню необхідних підрізів для одержання виступів зачеплення. В одному варіанті здійснення згадані бічні стінки, які виступають вгору, кожна утворена з вирізом, щоб відкривати виступи зачеплення на зігнутих бічних частинах, якщо дивитися в напрямку вздовж плоскої частини задньої стінки. У варіанті здійснення згадані вирізи продовжуються до переднього краю бічних стінок, які виступають вгору. У варіанті здійснення згадані вирізи зменшуються в довжину 4 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 в напрямку вздовж бічної стінки, яка виступає вгору, від переднього кінця до заднього кінця бічної стінки, яка виступає вгору. У варіанті здійснення згадані бічні стінки, які виступають вгору, взаємодіють із суміжною бічною стінкою так, щоб утворитипорожнину для прийому листового матеріалу. Така структура з подвійною стінкою дозволяє вміщувати в згадану порожнину паперовий матеріал, рекламний матеріал й ін. У такому варіанті здійснення бічна стінка щонайменше частково, переважно більшою частиною або повністю, прозора, так що листовий матеріал можна бачити через бічну стінку із зовнішньої сторони дозатора серветок. Вищеописані вирізи у бічних стінках, які виступають вгору, не тільки дозволяють здійснювати виливне формування виступів зачеплення, а й забезпечують зручний доступ для витягування листового матеріалу. Крім того, оскільки вирізи можуть продовжуватися від переднього краю до прилягання до заднього краю бічних стінок, які виступають вгору, листовий матеріал різного розміру можна зручно витягувати зі згаданої порожнини порівняно з тим, якщо передбачений лише виріз для пальця невеликого розміру. У другому аспекті винаходу описаний настільний дозатор серветок, що містить задню стінку, передній елемент, який включає дозувальний отвір, і бічні стінки, які продовжуються між згаданою задньою стінкою і згаданим переднім елементом так, щоб утворити внутрішній простір для прийому пачки серветок, причому щонайменше одна із згаданих бічних стінок включає внутрішню бічну стінку і зовнішню бічну стінку, які утворюють між собою порожнину для прийому листового матеріалу, і які відповідно підтримують внутрішню поверхню і зовнішню поверхню листового матеріалу, причому згадана зовнішня бічна стінка щонайменше частково прозора, так що листовий матеріал в згаданій порожнині можна бачити із зовнішньої сторони дозатора серветок, при цьому внутрішня бічна стінка виконана з отвором, який продовжується на значну величину відстані від переднього краю до заднього краю внутрішньої бічної стінки. Таким чином листові матеріали різної висоти, наприклад, газетні або тонкі (товщиною менше 3 мм) картонні листки, або надруковані листки, або рекламні листки, можуть бути розміщені в порожнині для листків і легко витягнуті. Отвір розміром під палець забезпечує мале допустиме відхилення для висоти листового матеріалу, перш ніж листовий матеріал стане втраченим у порожнині, оскільки він повністю закритий внутрішньою і зовнішньою бічними стінками. У варіанті здійснення згаданий отвір розташований в центрі відносно напрямку, що продовжується вздовж бічної стінки і перпендикулярного напрямку уперед-назад. Це забезпечує безпосередній й інтуїтивний доступ до листового матеріалу. Якщо навколо внутрішньої стінки намалювати точно відповідний прямокутник, то площа отвору становить щонайменше 50 % площі внутрішньої бічної стінки. Це додатково підвищує гнучкість у шаблонному виконанні для листового матеріалу, який може бути також легко прийнятий з порожнини для листків. У варіанті здійснення згаданий отвір зменшується в розмірі від переднього кінця до заднього кінця внутрішньої бічної стінки в напрямку, що продовжується вздовж внутрішньої бічної стінки, який перпендикулярний до напрямку уперед-назад, так що задній кінець внутрішньої бічної стінки має збільшений розмір порівняно з переднім кінцем. Це надає внутрішній бічній стінці високу стійкість. Це особливо необхідне в конфігурації, в якій задній кінець внутрішньої стінки прикріплений до задньої стінки, а інша частина внутрішньої стінки продовжується вільно, консольно виступаючи вгору з основного корпусу задньої стінки. У варіанті здійснення внутрішня бічна стінка сформована як одне ціле з деталлю задньої стінки, а зовнішня бічна стінка являє собою окремо сформовану деталь. Зовнішня бічна стінка прикріплюється до задньої стінки за допомогою виступу, утвореного на задній стінці, що входить у зачеплення з заглибленням, утвореним у зовнішній стінці. Згаданий виступ виявляється за допомогою отвору у внутрішній бічній стінці, якщо дивитися в напрямку, що продовжується вздовж плоскої основи задньої стінки. Тобто, задня стінка включає ділянку, яка продовжується над нижньою частиною отвору в напрямку уперед-назад на зовнішній стороні внутрішньої стінки, що включає згаданий виступ, який прикріплюється до заглиблення у зовнішній стінці. Згаданий виступ утворений на внутрішній поверхні згаданої ділянки задньої стінки. Таким чином, згаданий отвір забезпечує простір для утворення виступу під час процесу відливання під тиском. У варіанті здійснення згаданий дозатор включає платформу, яка здійснює зворотнопоступальне переміщення в напрямку уперед-назад і яка призначена для розміщення на ній пачки серветок, і додатково включає елемент зміщення для зміщення згаданої платформи до дозувального отвору, щоб розміщувати пачку серветок біля дозувального отвору за допомогою 5 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 переміщення платформи під дією зусилля зміщення до дозувального отвору, коли пачка зменшується. У варіанті здійснення згаданий отвір розділяє внутрішню бічну стінку на першу і другу окремі частини. У варіанті здійснення згадані перша і друга частини відповідно включають напрямне ребро або канал, який продовжується в напрямку уперед-назад і взаємодіє з напрямним каналом або ребром згаданої платформи так, щоб спрямовувати зворотно-поступальне переміщення платформи від задньої частини дозатора до передньої частини дозатора. У варіанті здійснення внутрішня стінка включає бічні подовження, так що згадана порожнина є закритою по боках, а також в задньому кінці, при цьому вона є відкритою в передньому кінці для прийому листового матеріалу. У варіанті здійснення передбачена множина виступів, що продовжуються від внутрішньої стінки до зовнішньої стінки в задньому кінці внутрішньої стінки, які утворюють плоскі поверхні відносно плоскої зовнішньої поверхні задньої стінки, яка продовжується паралельно до плоскої верхньої поверхні стола, причому згадані плоскі поверхні утворюють підставку, на яку спирається задній кінець листового матеріалу в порожнині. У варіанті здійснення згадана множина виступів являє собою частину посилювальних ребер, що продовжуються в напрямку уперед-назад, для посилення внутрішньої бічної стінки, коли вона вільно виступає із задньої стінки. Варіанти здійснення, згадані в даному розділі, незалежно застосовні від ознаки отвору згідно з другим аспектом винаходу. Вони є переважними, оскільки вони забезпечують простий спосіб зміцнення внутрішньої стінки і забезпечення підставки для листового матеріалу з точки зору виготовлення дозатора. У варіанті здійснення згаданий передній елемент виконаний за допомогою кришки, яка поворотно з'єднана з бічними стінками з можливістю обертання між відкритим положенням, в якому внутрішній простір є доступним для заповнення серветками, і закритим положенням, в якому внутрішній простір закритий, і серветки повинні витягуватися через дозувальний отвір, утворений за допомогою кришки. У варіанті здійснення протилежна бічна стінка відносно згаданої щонайменше однієї бічної стінки утворює такий простір для листового матеріалу і такий отвір в ньому. Таким чином, протилежні бічні стінки виконані з можливістю розміщення рекламного матеріалу або ін. в порожнині так, що матеріал можна бачити через зовнішню стінку з обох сторін. Крім того, рекламний матеріал може мати різні висоти завдяки вищеописаній переважній конфігурації отвору. У варіанті здійснення внутрішня бічна стінка виконана з непрозорого матеріалу. У варіанті здійснення внутрішня бічна стінка продовжується перпендикулярно від плоскої повернутої всередину поверхні стінки дозатора і сформована як одне ціле з нею. Матеріал для відливання під тиском непрозорий. У третьому аспекті даного винаходу описаний настільний дозатор серветок, що включає кришку і корпус із відкритим кінцем, який утворює внутрішній простір для розміщення пачки серветок, причому згадана кришка включає дозувальний отвір, і при цьому згадана кришка виконана з можливістю переміщення між відкритим положенням для забезпечення доступу для заповнення серветками внутрішнього простору і закритим положенням для закривання відкритого кінця корпусу, причому згадана кришка або згаданий корпус включає щонайменше одне вушко або пружну консоль, яка продовжується в сторону від згаданої кришки або згаданого корпусу до іншого із згаданої кришки або згаданого корпусу, а інший із згаданої кришки або згаданого корпусу включає наскрізний отвір, в який пружно защіпається виступ згаданого вушка або пружної консолі, щоб утримувати кришку в закритому положенні, при цьому згаданий виступ може бути проштовхнутий із зовнішньої сторони дозатора серветок і переміщений через згаданий отвір так, щоб пружно відхилити згадане вушко всередину, для того, щоб розчепити виступ і отвір, дозволяючи відкрити кришку. Відповідно до даного аспекту винаходу механізм для розфіксації кришки є більш інтуїтивним і може вимагати меншого зусилля порівняно з механізмом, описаним вище з посиланням на рівень техніки, в якому вся бічна стінка повинна бути відхилена, якщо тільки користувачеві відомий особливий спосіб приведення в дію механізму розфіксації. У варіанті здійснення згадане вушко прикріплене на одному кінці до кришки або корпусу і вільно виступає з нього і включає консольну ділянку в напрямку виступу і ділянку, яка виступає, яка утворює виступ для зачеплення з заглибленням на дистальному кінці згаданої консольної ділянки. Така структура полегшує зміну конфігурації. У варіанті здійснення згаданий дозатор серветок включає платформу, на яку повинна спиратися пачка, яка здійснює зворотно-поступальне переміщення всередині корпусу із втягнутого положення відносно дозувального отвору в положення максимального наближення 6 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 до дозувального отвору в напрямку уперед-назад. У варіанті здійснення згаданий дозатор серветок включає засіб зміщення, такий як пружина, для зміщення згаданої платформи із згаданого втягнутого положення в згадане положення максимального наближення. У варіанті здійснення платформа розташована так, що згадане вушко відхиляється, щоб від'єднувати виступ від отвору так, щоб не стикатися з платформою в згаданому положенні максимального наближення. Дана особливість служить для полегшення розфіксації кришки порівняно з відомою конструкцією, в якій ділянка відхилення загороджена платформою. В одному варіанті здійснення згадане вушко залежить від кришки, і згаданий отвір передбачений в корпусі. В одному варіанті здійснення наскрізний отвір розташований в корпусі вище площини платформи у напрямку уперед-назад, коли платформа знаходиться в положенні максимального наближення. В одному варіанті здійснення кришка поворотно з'єднана з корпусом з відкритим кінцем і виконана з можливістю обертання навколо осі повороту між закритим і відкритим положеннями. У варіанті здійснення згадане вушко або протилежні такі вушка передбачені на бічній поверхні кришки або корпусу в центральному положенні, перпендикулярному до згаданої осі повороту. У варіанті здійснення передбачені перше і друге такі вушка і наскрізні отвори, які розташовані на корпусі або кришці в протилежних кінцях лінії, що продовжується від однієї сторони дозатора до іншої паралельно до згаданої осі повороту. Як альтернатива, в одному варіанті здійснення корпус включає задню поверхню і чотири бічні поверхні, дві більші, ніж інші дві, щоб утворити подовжений корпус із відкритим кінцем. У варіанті здійснення вушка і отвори передбачені на протилежних малих бічних поверхнях. В одному варіанті здійснення кришка поворотно з'єднана в кожному кінці з протилежними малими поверхнями. Поворотне з'єднання розташоване в кутовій ділянці малих поверхонь, а наскрізні отвори або вушка розташовані в центральній ділянці малих поверхонь. В одному варіанті здійснення корпус включає протилежні бічні стінки, причому в кожній утворений канал між першим і другим ребрами, що продовжуються в напрямку уперед-назад. Протилежні сторони платформи кожна включає перше і друге вушка, які виступають, які направляються за допомогою ребер на зовнішній стороні згаданого каналу. Така конструкція забезпечує надійне направлення платформи. Вушка являють собою частину зовнішньої переметричної форми платформи. У варіанті здійснення перше і друге вушка включають виступи, які продовжуються до напрямних ребер, для того, щоб зменшити ділянку контакту з напрямними ребрами, для поліпшення відчуття переміщення платформи. Іншими словами, платформа включає перший і другий пази, які продовжуються по товщині платформи на кожній з її протилежних сторін, для прийому першого і другого напрямних ребер відповідних протилежних бічних стінок, тим самим спрямовувальни переміщення платформи. Згадані перше і друге напрямні ребра продовжуються від заднього кінця корпусу до передньої кінцевої ділянки і утворюють між собою канал. Платформа може включати протилежні ділянки, які виступають, що розміщуються в протилежних каналах бічних стінок для спрямування переміщення платформи з втягнутого положення у висунуте положення відносно прилеглого дозувального отвору. У варіанті здійснення щонайменше один з каналів закритий в передньому кінці за допомогою поперечки, що продовжується між першим і другим напрямними ребрами, і платформа включає щонайменше одне обмежувальне вушко (або ділянку, яка виступає), яке розташоване всередині каналу і контактує зі згаданою поперечкою, обмежуючи додаткове переміщення платформи в напрямку уперед-назад, тим самим визначаючи положення максимального наближення платформи. Такий спосіб обмеження переміщення платформи є відносно простим для виготовлення і забезпечує ефективно суміщений спосіб здійснення спрямовувальної і обмежувальної функцій для переміщення платформи. Таким чином, це є незалежно застосовною ознакою винаходу відносно механізму фіксації за допомогою вушка і отвору для кришки. У варіанті здійснення згадане обмежувальне вушко розташоване на задній стороні товщини платформи так, що верх платформи продовжується вище поперечки в напрямку уперед-назад. Таким чином, передбачений достатній простір в напрямку уперед-назад від верхньої частини напрямних полозків на стороні корпусу для розміщення отвору або вушка, в той час як платформа ще розташована по можливості близько до дозувального отвору. У варіанті здійснення згадане щонайменше одне вушко розташоване на одній прямій з напрямним каналом в напрямку уперед-назад. У варіанті здійснення згадана поперечка включає перегороджувальний або обмежувальний елемент, який виступає вгору в напрямку уперед-назад, який обмежує ступінь відхилення вушка, передбаченого на кришці, коли виступ вушка виводять з отвору, передбаченого на 7 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 корпусі. Даний перегороджувальний елемент запобігає надмірному відхиленню вушка за межі його точки пластичної деформації. Крім того, функції обмеження і спрямування платформи і функція захищення вушка забезпечені за допомогою ефективно суміщеного функціонального комплексу. У варіанті здійснення корпус включає обмежувальний елемент для обмеження відхилення всередину вушка або пружної консолі до положення упору. У варіанті здійснення згадане положення упору знаходиться за межами ступеню виступання всередину напрямних ребер пачки, які розташовані поруч з обмежувальним елементом, так що вушко не відхиляється всередину настільки далеко, щоб м'яти, вдавлювати або якось інакше контактувати з пачкою серветок. Крім того, згаданий обмежувальний елемент запобігає надмірному напруженню вушка або пружної консолі. У варіанті здійснення обмежувальний елемент розташований на бічній стінці корпусу. Обмежувальний елемент розташований на краю отвору. У варіанті здійснення обмежувальний елемент виступає так, щоб перекриватися з отвором. У варіанті здійснення обмежувальний елемент відформований як одне ціле або прикріплений до бічної стінки, з якою він з'єднаний. У варіанті здійснення вушко прикріплене на одному кінці до кришки або корпусу і вільно виступає з нього і включає консольну ділянку в напрямку виступу і ділянку, яка виступає, яка утворює виступ для зачеплення із заглибленням на дистальному кінці консольної ділянки, при цьому обмежувальний елемент розташований так, щоб контактувати і ускладнювати переміщення дистальної кінцевої ділянки консольної ділянки. У варіанті здійснення обмежувальний елемент містить закріплений кінець і вільний кінець, причому згаданий вільний кінець виступає так, щоб перекривати траєкторію відхилення всередину вушка. У варіанті здійснення закріплений кінець обмежувального елемента розташований на краю наскрізного отвору. В одному варіанті здійснення передбачена множина таких вушок і наскрізних отворів. У четвертому аспекті даного винаходу описаний настільний дозатор серветок, що містить задню стінку і бічні стінки, які утворюють корпус з відкритим кінцем, що передбачає внутрішній простір для розміщення пачки серветок, і передній елемент, який включає дозувальний отвір, який виконаний з можливістю переміщення між закритим положенням для закривання відкритого кінця корпусу і відкритим положенням, що забезпечує доступ для заповнення згаданого внутрішнього простору серветками, при цьому щонайменше одна, переважно множина згаданих бічних стінок включають множину ребер, які виступають всередину, які продовжуються в напрямку уперед-назад так, що згадані ребра підведені до внутрішнього простору для спрямування пачки серветок. З'ясувалося, що такі ребра зберігають цілісність пачки і дозволяють орієнтувати дозатор для горизонтального або вертикального дозування. У варіанті здійснення згадані ребра виступають на величину 5 мм або більше, 6 мм або більше, або 7 мм або більше. Даний розмір ребер утримує пачку від іншої частини поверхні бічної стінки, щоб спрямовувати пачку до дозувального отвору дозатора в орієнтації вертикального і горизонтального дозування. У варіанті здійснення згадана щонайменше одна, переважно множина, бічна стінка кожна включає 3 або більше таких ребер або 4 або більше таких ребер. У варіанті здійснення ребра розподілені по бічній стінці рівномірно або приблизно рівномірно. Рівномірний розподіл ребер допомагає гарантувати, що функція контактування і проштовхування пачки здійснюється по всій протяжності бічної стінки в напрямку вздовж площини бічної стінки, яка перпендикулярна до напрямку подовження ребер. У варіанті здійснення згадані ребра для даної бічної стінки з'єднані посилювальними ребрами, які виступають всередину з бічної стінки, але відсунуті назад відносно величини виступу ребер. Це допомагає здійснювати функцію зміцнення при мінімізації всякого контакту пачки з поперечними елементами. Контакт пачки із посилювальними ребрами схильний порушувати цілісність пачки, особливо коли дозатор орієнтований для вертикального дозування. У варіанті здійснення посилювальні ребра виступають всередину щонайменше на 1 мм, 2 мм або 3 мм менше, ніж напрямні ребра. Посилювальні ребра можуть являти собою перехресні елементи відносно напрямних ребер, наприклад, які діагонально продовжуються відносно напрямку уперед-назад. У варіанті здійснення напрямні ребра суміщені з або паралельні до центральної осі дозатора в напрямку уперед-назад. У варіанті здійснення посилювальні ребра продовжуються упоперек значній протяжності (наприклад, щонайменше 80 %, 90 % або навіть всієї) бічної стінки, а напрямні ребра продовжуються вздовж значної протяжності (наприклад, щонайменше 80 %, 90 % або навіть всієї) бічної стінки. У варіанті здійснення бічна стінка являє собою сформовану деталь, і 8 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 посилювальні і напрямні ребра сформовані як одне ціле з нею. У варіанті здійснення посилювальні ребра розташовані в перехресній схемі. У варіанті здійснення згаданий передній елемент виконаний за допомогою висувного ящика, який виконаний з можливістю ковзання відносно корпусу з відкритим кінцем між закритим і відкритим положеннями. У варіанті здійснення напрямок переміщення висувного ящика здійснюється за допомогою взаємодії полозків і каналів, розташованих на протилежних сторонах висувного ящика. Полозок у відповідь або канал передбачений на внутрішній поверхні протилежних першої і другої бічних стінок. Третя і/або четверта протилежні бічні стінки корпусу кожна включає в себе згадані ребра. Перша, друга, третя і четверта бічні стінки відповідно утворюють чотири сторони корпусу з відкритим кінцем, що має переважно видовжену форму. У варіанті здійснення висувний ящик і структури каналів і полозків такі, що висувний ящик виконаний з можливістю ковзання між відкритим і закритим положеннями в першому напрямку, а також в перевернутому напрямку. У такому варіанті здійснення третя і четверта бічні стінки включають в себе ребра так, що ребра знаходяться в контакті з пачкою серветок при обох напрямках, і піддон висувного ящика, на якому розташована пачка, ковзає вздовж ребер на протилежній бічній стінці. У варіанті здійснення висувний ящик є відкритим на поверхні, протилежній до піддону висувного ящика, так що пачка, розміщена на піддоні, може входити в контакт з ребрами на відповідній бічній стінці, які розташовані поруч з відкритою поверхнею висувного ящика, щоб тим самим спрямовувати пачку. У варіанті здійснення ребра в одному або обох протилежних кінцях є звужуваними, щоб зливатися з іншою частиною поверхні бічної стінки. Дана ознака гарантує, що ребра не містять ніяких шорсткуватих поверхонь, які потенційно чіпляються. У п'ятому аспекті винаходу описана кришка для лотка дозатора серветок, яка пристосована для переміщення між відкритим і закритим положеннями відносно згаданого лотка, причому згадана кришка містить дозувальний отвір, через який серветки витягують із лотка, і щонайменше одне прозоре віконце, через яке можна бачити серветки в лотку, щоб дозволити помічати через згадане віконце низький рівень пачки серветок із зовнішньої сторони дозатора серветок. У варіанті здійснення згадане щонайменше одне прозоре віконце включає прозоре віконце, розташоване на одній або обох сторонах дозувального отвору. Згадане щонайменше одне прозоре віконце може бути розташоване на стороні дозувального отвору в напрямку, перпендикулярному до подовжньої осі дозувального отвору, враховуючи, що дозувальний отвір є подовженим. Кришка може бути зігнутою, і згадане щонайменше одне віконце розташоване на зігнутій кришці так, що, коли передня поверхня пачки серветок притиснута до задньої поверхні кришки і дозувального отвору, згадане щонайменше одне прозоре віконце показує кінцеву частину пачки в напрямку укладення серветок. Тобто, згадане прозоре віконце розташоване із задньої сторони внаслідок кривизни кришки відносно дозувального отвору. У варіанті здійснення корпус кришки є непрозорим, так що кришка частково прозора і частково непрозора, якщо дивитися із зовнішньої сторони. У варіанті здійснення згаданий корпус являє собою непрозору рамку навколо дозувального отвору. У варіанті здійснення згаданий корпус і згадане віконце являють собою окремі деталі, скріплені разом, переважно, окремо сформовані деталі. У варіанті здійснення деталі згаданого корпусу і згаданого віконця включають периферійні поверхні розділення, які перекриваються одна з одною, які забезпечені шаром адгезиву для скріплення згаданих деталей разом. У варіанті здійснення кришка включає зігнуті крайні ділянки відносно розташованої всередині центральної ділянки, так що дозувальний отвір розташований на вершині кришки відносно згаданих крайніх ділянок, при цьому щонайменше одна із згаданих крайніх ділянок є прозорою, щоб забезпечити згадане щонайменше одне віконце. Дана ознака дозволяє спостерігати напрямок товщини пачки через згадане віконце, щоб забезпечити своєчасне визначення низького рівня виробу. У варіанті здійснення згадана кривизна є такою, що щонайменше 1 мм, 2 мм або 3 мм або більше пачки з переднім листком, який розташований поруч із дозувальним отвором, можна бачити через згадане віконце, якщо дивитися вздовж площини, що продовжується перпендикулярно вздовж центральної осі, яка проходить в напрямку уперед-назад пачки. У варіанті здійснення передбачена також деталь кришки, яка прикріплена до деталі згаданого корпусу так, щоб забезпечити кришку для дозувального отвору. У варіанті здійснення згадана деталь кришки і згаданий корпус виконані як одне ціле один з одним, і деталь корпусу є окремою. У варіанті здійснення згадана деталь кришки є прозорою. У варіанті здійснення 9 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 непрозора деталь корпусу і прозора деталь (деталі) віконця і кришки розташовані так, що ділянка кришки і віконце відділені одне від одного непрозорою ділянкою. У варіанті здійснення описаний настільний дозатор серветок, що містить лоток із відкритим кінцем, який утворює внутрішню область для прийому пачки серветок, і кришку, яка описана вище, яка виконана з можливістю переміщення між закритим положенням відносно згаданого лотка і відкритим положенням відносно згаданого лотка. Вищезазначені варіанти здійснення і аспекти допускають всілякі комбінації, оскільки така комбінація узгоджується з описаними нижче конкретними варіантами здійснення. Короткий опис креслень Фіг. 1 показує настільний дозатор для дозування серветок, який містить витягуваний висувний ящик для збільшеної ємності серветок. Висувний ящик вивільняється за допомогою натиснення на пружні вушка на кожній стороні дозувального отвору. Згаданий настільний дозатор серветок складається з чотирьох бічних елементів і заднього елемента, які скріплені разом. Бічні елементи великої площі складаються з першої і другої бічних пластин, зовнішня з яких є прозорою, так що можна бачити рекламний матеріал, розташований у просторі між внутрішньою і зовнішньою бічними пластинами. Згаданий настільний дозатор серветок включає платформу, яка зміщується за допомогою пружини, для того, щоб підтискати пачку серветок, яка міститься у висувному ящику дозатора, до дозувального отвору і від основи. Фіг. 2 показує дозатор серветок, в якому різні елементи показані до того, як їх з'єднують разом. Зокрема, показаний висувний ящик, який включає передній елемент, першу-четверту бічні стінки, основу, платформу і пружину для зміщення платформи до дозувального отвору. Перша-четверта бічні стінки і основа скріплюються разом так, щоб утворити коробку (або лоток) із відкритим кінцем для рухомого розміщення в ньому висувного ящика, який виконаний з можливістю переміщення між відкритим і закритим положеннями відносно згаданої коробки з відкритим кінцем. Пружина або елемент зміщення прикріплений в одному кінці до повернутої вперед поверхні основи, а в іншому кінці до повернутої назад поверхні платформи. Фіг. 3 показує детально висувний ящик. Висувний ящик включає піддон для розміщення пачки серветок і передній елемент, який прикріплюється до згаданого піддону, для утворення дозувального отвору. Піддон включає пружні вушка, які входять у зачеплення з відповідними отворами в бічних стінках, коли висувний ящик знаходиться в закритому положенні, і які виконані з можливістю вдавлювання для вивільнення висувного ящика з коробки з відкритим кінцем, щоб забезпечити його витягування в положення для заповнення. Стінки піддону містять закріплені на них обмежувальні елементи для запобігання надмірному вдавлюванню всередину згаданих пружних вушок. Фіг. 4 показує детально передній елемент дозатора серветок. Згаданий передній елемент складається з двох частин, які скріплюються разом. Перша частина являє собою непрозору рамку для дозувального отвору і ділянки, що прикріплюються до висувного ящика, в той час як друга частина є прозорою і утворює краї дозувального отвору, а також заповнює бічні ділянки першої частини, щоб забезпечити привабливе з естетичної точки зору поєднання прозорих і непрозорих елементів. Фіг. 5 показує детально бічну стінку дозатора серветок. Дозатор серветок включає першу, другу, третю і четверту бічні стінки, дві протилежні з яких мають відповідні відносно малі площі і дві протилежні з яких мають відносно великі площі. На фіг. 5 показані детально великі бічні стінки. Велика бічна стінка складається з першої і другої пластин, які скріплюються разом, утворюючи між собою простір для розміщення рекламного матеріалу. Зовнішня зі згаданих пластин є прозорою, а внутрішня із згаданих пластин - непрозора, так що рекламний матеріал можна бачити через згадану прозору пластину. Крім того, показано, що зовнішні пластини включають чотири заглиблення в кожному кутку для прийому відповідних ніжок для встановлення дозатора серветок і для забезпечення м'якого контакту з верхньою поверхнею стола. Фіг. 6 показує інший варіант здійснення настільного дозатора серветок, в якому розмір у напрямку уперед-назад або розмір ємності по висоті пачки менший, ніж розмір по довжині і/або ширині дозатора, який можна порівняти з дозатором серветок, показаним на фіг. 1-5, в якому розмір в напрямку уперед-назад більший, ніж розмір по довжині і ширині дозатора серветок. Дозатор серветок, показаний на фіг. 6, пристосований для встановлення на задній стінці так, що передній елемент і відповідний дозувальний отвір повернуті вгору, утворюючи дозатор з вертикальним дозуванням. Дозатор серветок, показаний на фіг. 6, додатково включає чотири бічні стінки, що з'єднуються із задньою стінкою і передньою стінкою, при цьому дві протилежні бічні стінки мають велику площу порівняно з двома іншими протилежними бічними стінками, так що серветка має переважно видовжену форму. Передня стінка зафіксована в закритому 10 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 положенні відносно лотка, утвореного за допомогою чотирьох бічних стінок і задньої стінки, і може бути розфіксована з можливістю відкривання за допомогою повороту відносно лотка, щоб забезпечити заповнення ємності для серветок, що визначається внутрішнім простором, утвореним у межах чотирьох бічних стінок і задньої стінки. У згаданому внутрішньому просторі розташована платформа, яка виконана з можливістю переміщення між втягнутим положенням і висунутим положенням і зміщується за допомогою елемента зміщення у висунуте положення відносно дозувального отвору так, що пачка серветок завжди розташована поруч із дозувальним отвором незалежно від рівня витрачання пачки серветок. Фіг. 7 показує вигляд з просторовим розділенням елементів дозатора серветок, показаного на фіг. 6. На даному кресленні показано, що чотири бічні стінки, задня стінка і передня стінка являють собою окремо сформовані деталі, як і платформа. Між великими бічними стінками розташована порожнина розміром під листок, яка є прозорою, і внутрішні стінки, які виступають вгору, продовжуються перпендикулярно до основної частини задньої стінки. У межах внутрішніх поверхонь згаданих внутрішніх стінок задньої стінки, які виступають вгору, і внутрішніх поверхонь внутрішніх бічних стінок утворений внутрішній простір для прийому пачки. Платформа розміщується і прямує в межах даного простору між втягнутим і висунутим положеннями. На фіг. 7 показані також прямокутні картки для розміщення в порожнині, утвореній в просторі між великими бічними стінками і внутрішніми бічними стінками задньої стінки, які виступають вгору. Фіг. 8 показує конструкцію з двох частин для переднього елемента або кришки настільного дозатора серветок. Непрозора деталь включає поворотні консолі, що містять в собі відповідні отвори для прийому поворотних виступів малих бічних стінок, щоб утворити вісь повороту, навколо якої буде обертатися кришка між відкритим і закритим положеннями. Непрозора деталь також включає залежні пружні штирі, які включають виступи у вигляді вушок для зачеплення з відповідними отворами в малих бічних стінках, щоб забезпечити фіксацію кришки в закритому положенні, коли згадані виступи у вигляді вушок зачіплюються з отворами, і забезпечити вивільнення кришки із зафіксованого положення з можливістю повороту у відкрите положення, коли користувач натискає ззовні на згадані виступи у вигляді вушок, щоб відхиляти пружні консолі всередину, для того, щоб вивільнити згадані виступи у вигляді вушок з отворів. Прозора деталь кришки утворює край отвору дозувального отвору, а також прозорі крайні ділянки, які розташовані на кожній стороні дозувального отвору і продовжуються від одного кінця кришки до іншого, щоб забезпечити прозорі віконця для візуального контролю рівня витрачання серветок у дозаторі серветок. Докладний опис винаходу На фіг. 1 показаний перспективний вигляд настільного дозатора серветок відповідно до першого варіанта здійснення даного винаходу. Настільний дозатор 1 серветок складається з окремо сформованих деталей, які виконані з можливістю скріплення або з'єднання защіпкою для утворення настільного дозатора 1 серветок, показаного на фіг. 1. Деякі з даних деталей можна бачити на фіг. 2, на якій показаний вигляд настільного дозатора 1 серветок до збирання. Настільний дозатор 1 серветок включає основу 2, першу, другу, третю і четверту бічні стінки 3, 4, 5, 6, передній елемент 7 і піддон 8. Основа 2 і перша, друга, третя і четверта бічні стінки 3, 4, 5, 6 скріплені разом так, щоб утворювати коробку або лоток 10 видовженої форми з відкритим кінцем для розміщення пачки серветок. Настільний дозатор 1 серветок включає висувний ящик, що включає піддон 8 і передній елемент 7, в якому утворений дозувальний отвір 11, які скріплені разом. Висувний ящик 9 виконаний з можливістю переміщення між найбільш заднім положенням, в якому відкритий кінець лотка 10 закритий переднім елементом 7 висувного ящика 9, і положенням, в якому висувний ящик 9 висунутий з лотка 10 для полегшення заповнення висувного ящика 9 серветками. Дозатор 1 додатково включає подовжену пружину 15, яка в одному кінці з'єднана із повернутою вперед поверхнею заднього елемента 2, а в іншому кінці з'єднана із повернутою назад поверхнею платформи 14. Платформа 14 служить для контакту із повернутою назад поверхнею пачки серветок, розташованою у висувному ящику 9. Пружина 15 знаходиться в більш стиснутій конфігурації, коли висувний ящик 9 заповнений серветками, і в розтягнутій конфігурації, коли висувний ящик 9 спорожняється так, що платформа 14 зміщує пачку серветок в положення поруч із дозувальним отвором 11 незалежно від рівня витрачання пачки серветок. Перша, друга, третя і четверта бічні стінки 3, 4, 5, 6 продовжуються між заднім елементом 2 і відкритим кінцем лотка 10. Перша, друга, третя і четверта бічні стінки 3, 4, 5, 6 включають першу і другу бічні стінки, які мають таку ж довжину, як і третя і четверта бічні стінки 5, 6 в напрямку уперед-назад, але мають меншу ширину в перпендикулярному напрямку, щоб 11 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 утворити менші за площею прямокутні форми для першої і другої бічних стінок 3, 4, ніж для третьої і четвертої бічних стінок 5, 6. Задній елемент 2 забезпечує закриту задню поверхню для лотка 10 з відкритим кінцем, що містить відкритий передній кінець. Задній елемент 2 включає в себе перший і другий виступи 16, 17 у вигляді вушок, які виступають із зовнішньої периферії заднього елемента 2 так, щоб входити в зачеплення з відповідними заглибленнями 18 в задньому кінці першої і другої бічних стінок 3, 4. Перший і другий виступи 16, 17 у вигляді вушок виступають у бічному напрямку. За допомогою пружного відхилення першого і другого виступів 16, 17 у вигляді вушок в напрямку уперед-назад, відповідні отвори 18 на першій і другій бічних стінках 3, 4 надійно зчеплюються, щоб тим самим скріпити разом задній елемент 2 і першу і другу бічні стінки 3, 4. Задній елемент 2 додатково включає дужки 19, які перекриваються з периферією заднього кінця пружини 15 в напрямку уперед-назад, щоб з'єднувати пружину 15 із заднім елементом 2. Дані дужки 19 передбачені на повернутій уперед поверхні заднього елемента 2. Платформа 14 включає залежні елементи 20, які перекриваються з периферією пружини в іншому кінці в напрямку уперед-назад, щоб з'єднувати інший кінець пружини 15 із зворотною стороною платформи 14. Великі третя і четверта бічні стінки 5, 6 включають пружні елементи 21 у вигляді вушок, які виступають в сторону із зовнішньої периферії бічних стінок 5, 6, щоб прикріпляти третю і четверту бічні стінки 5, 6 до першої і другої бічних стінок 3, 4. Конкретніше, елементи 21, які виступають, у вигляді вушок пружно відхиляються, щоб входити у відповідні отвори в першій і другій бічних стінках 3, 4, і пружно повертаються у вихідне положення, для того, щоб зачіплюватися за них. Як можна детально бачити на фіг. 5b, задній кінець бічних стінок 5, 6 включає щонайменше один (у показаному варіанті здійснення два) виступ 22, що защіпається, для прикріплення до структури у відповідь у задній стінці 2. Також з посиланням на фіг. 5b можна бачити, що третя і четверта бічні стінки 5, 6 включають виступи 21 у вигляді вушок на обох своїх сторонах, так що третя і четверта бічні стінки 5, 6 є симетричними відносно центральної осі, що проходить в напрямку уперед-назад. Симетричні форми бічних стінок 3, 4, 5, 6 дозволяють першій і другій бічним стінкам 3, 4 бути взаємозамінними за положенням одна з одною відносно заднього елемента 2, і аналогічно третя і четверта бічні стінки 5, 6 є взаємозамінними, до того ж виступи 21 у вигляді вушок, виступи 22, що защіпаються, і вушка 16, 17, які виступають, суміщуються з отворами у відповідь незалежно від перестановки. Таким чином, спрощується виготовлення дозатора серветок, який скріплюється, оскільки немає необхідності відрізняти одну від одної першу і другу бічні стінки 3, 3 і третю і четверту бічні стінки 5, 6. Третя і четверта бічні стінки 5, 6 включають більшу кількість (в показаному варіанті здійснення чотири) виступи, що продовжуються назовні 21 для прикріплення їх до першої і другої бічних стінок 3, 4, ніж задній елемент 2 (який включає два вушка 16, 17, які виступають, які продовжуються назовні) для з'єднання з першою і другою бічними стінками 3, 4. Таким чином, лоток 10 утворюється за допомогою скріплення заднього елемента 2 з першою-четвертою бічними стінками 3, 4, 5, 6 за допомогою виступів, які входять у зачеплення із заглибленнями (даний термін включає пази), щоб тим самим утворити лоток 10 переважно подовженої форми з одним відкритим кінцем. Третя і четверта бічні стінки 5, 6 включають, на їх внутрішній стороні, множину (в показаному варіанті здійснення чотири) ребер 23, що продовжуються подовжньо від заднього кінця до переднього кінця відповідної бічної стінки 5, 6. Дані ребра виступають на деяку відстань, для того, щоб підтримувати стінку, яка утворює піддон 8 висувного ящика 9 при низькому терті відносно четвертої бічної стінки 6, і щоб вони могли виступати в бічну поверхню пачки серветок, яка міститься у висувному ящику 9, щоб спрямовувати пачку серветок. У зразковій структурі ребра 23 виступають на відстань приблизно 7 мм. Крім того, показані, але не позначені посилальною позицією, поперечки, які з'єднують напрямні ребра 23 і діагонально орієнтовані, щоб структурно зміцнювати ребра 23. Перша і друга бічні стінки 3, 4 включають структуру для направлення втягування і висунення висувного ящика 9. Зокрема, перша і друга бічні стінки 3, 4 включають канали 24 у повернутій всередину поверхні для прийому протилежних полозків висувного ящика 9. Канали 24 продовжуються від заднього кінця до переднього кінця бічних стінок 3, 4. У показаному варіанті здійснення канали 24 утворені між першим і другим ребрами 26, 27, які продовжуються в напрямку уперед-назад і розташовані на відстані в напрямку, перпендикулярному до них, щоб утворити між ними простір або канал для прийому напрямних полозків 25. Перша і друга бічні стінки 3, 4 утворені симетрично відносно центральної осі в напрямку уперед-назад, яка проходить через лоток 10 так, що перша і друга бічні стінки 3, 4 включають верхній і нижній канали 24, які спрямовують висувний ящик. Це дозволяє першій і другій бічним 12 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 стінкам 3, 4 бути взаємозамінними одна з одною для полегшення процесу виготовлення, а також дозволяє встановлювати висувний ящик 9 в орієнтації, показаній на фіг. 1, і також у перевернутій орієнтації відносно лотка 10. Фактично, третя і четверта бічні стінки 5, 6 утворені симетрично відносно центральної осі так, що вони можуть бути також взаємозамінними одна з одною. Таким чином, одну відливну прес-форму можна використовувати для формування як першої, так і другої бічних стінок 3, 4, і одну відливну прес-форму можна також використовувати для формування як третьої, так і четвертої бічних стінок 5, 6. Повертаючись до каналів 24, які спрямовують висувний ящик у першій і другій бічних стінках 3, 4, більш центрально розташоване ребро 27, що спрямовує висувний ящик, є безперервним (або щонайменше більш безперервним), тоді як інше напрямне ребро 26 є переривчастим, утвореним із множини ділянок ребра, рознесених в напрямку уперед-назад, щоб забезпечити взаємодію з низьким тертям з полозками 25 для ребра 26, на яке буде припадати вага висувного ящика 9. Переривчасті ділянки ребра 26, яке спрямовує висувний ящик, суміщуються із заглибленнями для прийому виступу 21 у вигляді вушка третьої і четвертої бічних стінок 5, 6, який забезпечує простір для формування відповідних заглиблень або пазів у першій і другій бічних стінках 3, 4. Посилаючись на фіг. 3а і 3b, висувний ящик 9, конкретно, піддон 8, включає протилежні напрямні полозки 28, які виступають із зовнішньої сторони піддону 8. Напрямні полозки 28 виконані з можливістю розміщення у протилежних напрямних каналах 24 першої і другої бічних стінок 3, 4, щоб спрямовувати переміщення висувного ящика 9 із втягнутого у висунуте положення відносно лотка 10. Напрямні полозки 28 утворені за допомогою пари рознесених ребер 29, 30, які продовжуються подовжньо від заднього кінця до переднього кінця висувного ящика 9. Дані ребра 29, 30 утворюють відносно глибокий полозок для вставляння в канал 24, при цьому також зменшувальний фрикційний контакт із першою і другою бічними стінками 3, 4 порівняно з суцільно монолітним полозком 28. У показаному варіанті здійснення перше і друге напрямні ребра 29, 30 з'єднані в задньому кінці і передньому кінці, утворюючи безперервну петлю. Верхнє напрямне ребро 30 напрямного полозка 28 містить увігнуте заглиблення, щоб забезпечити вставляння висувного ящика в положенні під кутом вгору відносно центральної осі, яка проходить в напрямку уперед-назад лотка 10, і, після того, як він частково вставлений, опускання так, що висувний ящик 9 переміщується вздовж згаданої осі у втягнуте положення. Піддон 8 містить нижню стінку 31 і першу і другу бічні стінки, які виступають вгору, 32, а також задні кутові деталі 33. Пачка серветок розміщується у висувному ящику 9 у внутрішньому просторі, утвореному за допомогою нижньої стінки 31, бічних стінок 32, які виступають вгору, і задніх кутових деталей 33. Задні кутові деталі 33 обрамовують отвір у задній частині висувного ящика 8, через який проходить платформа 14, коли висувний ящик 8 вставляють у лоток 10. Коли висувний ящик 8 знаходиться у втягнутому положенні, так що лоток закритий переднім елементом 7, платформа 14 і пружина 15 частково виступають через отвір, утворений за допомогою задніх кутових деталей 33, контактуючи із задньою поверхнею пачки у висувному ящику 9. Частина платформи 14 і пружини 15 будуть розташовані за заднім отвором у висувному ящику 9 в просторі в напрямку уперед-назад, утвореному між кутовими деталями 33 і заднім елементом 2. Повернута уперед поверхня кутових деталей 33 являє собою поверхню, на яку спирається задня поверхня пачки серветок, коли висувний ящик 9 заповнений серветками. Щонайменше нижня стінка 31 і бічні стінки 32, які виступають вгору, піддону 8 виконані сформованими як одне ціле. Деталі 33 задньої стінки можуть бути сформовані окремо і прикріплені на місці до бічних стінок 32 або можуть бути сформовані як одне ціле з іншою частиною піддону 8. Передня частина висувного ящика 9 виконана за допомогою переднього елемента 7, який включає дозувальний отвір 11. Бічні стінки 32 піддону 8 включають щілини 34, які проходять наскрізь і в сполученні з їх передньою стороною. Передній елемент 7 включає відповідні ребра для забезпечення механічного з'єднання між переднім елементом 7 і піддоном 8. У варіанті здійснення між ребрами і щілинами 34 застосовують також адгезив, щоб забезпечити міцне прикріплення переднього елемента 7 до лотка 8 висувного ящика 9. Можливі інші пристрої закріплення, включаючи варіант з'єднання защіпкою. В одному варіанті здійснення для закріплення між переднім елементом 7 і піддоном 8 використовується поєднання механічного з'єднання і адгезиву, оскільки це важко навантажена частина настільного дозатора 1 серветок під час використання. Висувний ящик 9 включає перше і друге вушка 12, розташовані в передній кінцевій ділянці бічних стінок 32, які виконані з можливістю відхилення у внутрішній простір, утворений за допомогою піддону 8, для вивільнення вушок 36, які виступають, із відповідних отворів 13 в першій і другій бічних стінках 3, 4, тим самим вивільняючи висувний ящик 9 із зафіксованого і 13 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 втягнутого положення з можливістю переміщення в більш видовжене або витягнуте положення відносно лотка 10. Перше і друге вушка 12 включають пружні штирі 35 і вушка 36, які виступають, розташовані в дистальному кінці пружних штирів 35. Виступи 36 у вигляді вушок являють собою елементи, що прикріплюються відноснопружних штирів 35, щоб забезпечити можливість формування нижньої стінки 31 і бічних стінок 32 і пружних штирів 35 як одне ціле для утворення піддону 8. Напрямний полозок 28 також являє собою сформований як одне ціле елемент піддону 8. Піддон 8 включає обмежувальні елементи 37 для запобігання проходженню пружних штирів 35 дуже далеко всередину, щоб запобігти пошкодженню пачки серветок пружними штирями 35, а також запобігти перенапруженню пружних штирів 35. Обмежувальні елементи виконані за допомогою перегороджувальної поверхні на шляху відхилення всередину пружних штирів 35. У показаному варіанті здійснення обмежувальні елементи 37 прикріплені до бічних стінок 32 піддону 8 в дистальному кінці пружних штирів 35, і які включають виступ, розташований на шляху відхилення всередину пружних штирів 35. Обмежувальні елементи 35 виконані скатними в тому значенні, що вони звужуються, щоб зливатися з бічними стінками 32 в напрямку назад, і виступають додатково за межі бічних стінок 32 в напрямку уперед, щоб спрямовувати серветки до дозувального отвору 11. Обмежувальні елементи 37 виконані окремо від піддону і з'єднуються защіпкою з бічними стінками 37, що також дозволяє одержувати піддон 9 відливанням під тиском, при цьому також забезпечуючи просте виготовлення функціональних елементів, таких, як обмежувальні елементи 37. Посилаючись на фіг. 4а і 4b, передній елемент 7 включає прозору частину 38 і непрозору частину 39. Дані частини 38, 39 скріплені разом, щоб забезпечити частково непрозорий і частково прозорий передній елемент 7. В одному варіанті здійснення прозора і непрозора частини 38, 39 можуть бути з'єднані одна з одною за допомогою адгезиву. Прозора частина 38 утворює кришку 40 навколо рамки для дозувального отвору 11, утвореної за допомогою непрозорої частини 39. Прозора частина 38 додатково заповнює вирізані ділянки 41, утворені в непрозорій частині 39, щоб утворити прозорі ділянки в формі півмісяця на кожній стороні дозувального отвору 11, щоб забезпечити можливість бачити пачку серветок через передній елемент 7. Зокрема, передній елемент є вигнутим у профіль так, що передній елемент 7 продовжується з дозувального отвору 11 і згинається в напрямку уперед-назад так, що можна бачити товщину переднього кінця пачки серветок у висувному ящику 9. Прозора частина включає даний вигнутий профіль, що через неї можна бачити кінцеву ділянку передньої частини пачки по висоті пачки в напрямку уперед-назад. Дозувальний отвір 11 виконаний переважно в формі щілини зі збільшеною ділянкою в центральній частині щілини. Прозорі віконця 50 на кожній стороні дозувального отвору 11, передбачені за допомогою прозорої частини 38, є подовженими і ділять подовжню вісь, яка продовжується паралельно до подовжньої осі щілиноподібного дозувального отвору. Оскільки через передній елемент 7 можна бачити передню кінцеву ділянку пачки, можна швидко і просто визначити, коли пачка серветок знаходиться у вичерпаному стані, а також забезпечити інтуїтивне відчуття відносно операції дозування. Посилаючись на фіг. 5а і 5b, третя і четверта бічні стінки 5, 6 кожна утворена з внутрішньої і зовнішньої пластин 42, 43, які можуть бути скріплені разом, щоб утворити між ними простір для розміщення рекламного матеріалу. Простір для розміщення рекламного матеріалу є по суті плоским, так що він повинен бути тільки достатньо великим, щоб розміщувати листовий матеріал, такий як газета або тонкий картон. Для того, щоб утримувати внутрішню і зовнішню пластину 42, 43 на невеликій відстані, щоб утворити простір для розміщення рекламного матеріалу, внутрішня пластина 42 включає опуклість 44, яка виступає назовні. Дана опуклість 44 підтримує відкритим простір для розміщення рекламного матеріалу, при цьому також запобігаючи надмірному введенню рекламного матеріалу в даний простір. Внутрішня і зовнішня пластини являють собою окремо сформовані деталі, що забезпечує простий спосіб виготовлення бічних стінок 5, 6 і зокрема простору, що утворюється ними для рекламного матеріалу. Внутрішня пластина 45 включає виріз за розміром пальця, так що рекламний матеріал, який утримується в просторі між внутрішньою і зовнішньою пластинами 42, 43, може бути легко витягнутий з внутрішньої частини лотка 10. Внутрішня і зовнішня пластини 42, 43 скріплюються разом за допомогою L-подібних дужок 46 і пружних штирів 47 так, що внутрішня і зовнішня пластини 42, 43 можуть бути зближені і частково перекриті в напрямку, перпендикулярному до пластин 42, 43, і потім переміщені подовжньо в напрямку уперед-назад так, що L-подібні дужки 46 зачіплюються за поверхні зачеплення на внутрішній пластині 42, потім пружні штирі 37 пружно зміщуються до зачеплення з блокувальними поверхнями на зовнішній пластині 43, щоб запобігти переміщенню зовнішньої 14 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 пластини 43 в напрямку уперед-назад, щоб запобігти операції, зворотній до щойно описаної операції закріплення. L-подібні дужки 46 переміщують до зачеплення з додатковими блокувальними поверхнями на внутрішній пластині 42 внаслідок відносного переміщення між внутрішньою і зовнішньою пластинами 42, 43 в напрямку уперед-назад, щоб заблокувати переміщення зовнішньої пластини 43 відносно внутрішньої пластини 42 в напрямку, перпендикулярному до площин, утворених пластинами 42, 43. Таким чином, поєднання пружних штирів 47 і L-подібних дужок і блокувальних поверхонь першої і другої пластин 42, 43 фіксує внутрішню і зовнішню пластини 42, 43 разом у напрямку уперед-назад, в напрямку упередназад і в напрямку, перпендикулярному до площини пластин 42, 43. Посилаючись на фіг. 1 і 2, показані ніжки 46, які можуть бути прикріплені (наприклад, приклеєні) до відповідних заглиблень у третій і четвертій бічних стінках 5, 6 і/або відповідних заглиблень 48 в задній стінці 2. Дозатор 1 містить заглиблення як в третій і четвертій бічних стінках 5, 6, так і в задній стінці 2, так що настільний дозатор 1 серветок може бути використаний в орієнтації горизонтального дозування, в якій ніжки 46 будуть передбачені в заглибленнях 48 задньої стінки 2. Ніжки 46 служать для піднімання дозатора 1 серветок з верхньої поверхні стола і виконані з матеріалу, такого як гума, який більш м'який порівняно з третьою і четвертою бічними стінками 5, 6 на зовнішніх поверхнях або задній стінці 2 на зовнішній поверхні, щоб забезпечити м'яку і таку, що не дряпає, взаємодію із зовнішньою поверхнею стола. Операція заповнення дозатора 1 серветок і операція дозування для дозатора 1 серветок будуть описані нижче з посиланням на фіг. 1-5. Для заповнення дозатора 1 серветок виступи 36 вушок 12 на кожній стороні дозувального отвору 11 можуть бути притиснуті всередину, щоб пружно відхилити пружні штирі 35, щоб вивести виступи 36 у вигляді вушок із зачеплення з отворами 13 в першій і другій бічних стінках 3, 4. Таким чином, висувний ящик 9 для розміщення пачки серветок вивільняють із зафіксованого і закритого положення відносно лотка 10 дозатора 1 серветок. Після розфіксації висувний ящик 9 може бути відтягнутий відносно лотка 10 за допомогою витягування переднього елемента 7 уперед, утримуючи виступи 36 вушок 12 у відхиленому всередину, розчепленому положенні. Висувний ящик 9 можна безперервно витягувати доти, поки він не буде повністю витягнутий за межі лотка 10 за допомогою переміщення напрямних полозків 25 на кожній стороні висувного ящика 9 вздовж напрямних каналів 24 в першій і другій бічних стінках 3, 4. Після витягування висувний ящик 9 може бути заповнений серветками за допомогою вирівнювання висоти пачки серветок з напрямком уперед-назад висувного ящика 9 так, що задня поверхня пачки серветок розміщується на деталях 33 задньої стінки висувного ящика, а передня поверхня пачки серветок суміщується з переднім елементом 7 висувного ящика 9. Для того, щоб знову вставити висувний ящик 9 в лоток 10 з відкритим кінцем, задню частину висувного ящика 9 вставляють у відкритий кінець лотка 10 так, що напрямні полозки 25 входять у напрямні канали 24. Для того, щоб полегшити даний встановлювальний процес, напрямні полозки 25 можуть включати в своєму задньому кінці розташовану під кутом ділянку, для того, щоб забезпечити похиле положення висувного ящика 9 відносно центральної осі, яка проходить в напрямку уперед-назад лотка 10. Після того, як напрямні полозки 25 почали рух в напрямних каналах 24, висувний ящик 9 приводять у вирівняне положення з центральною віссю і переміщують в заднє положення так, що передній елемент 7 розміщується впритул до переднього кінця лотка 10, закриваючи відкритий кінець лотка 10, потім виступи 36 вушок 12 входять в отвори 13 під дією пружного відновлення пружних штирів 35, щоб зафіксувати висувний ящик 9 у втягнутому положенні. Пропускаючи висувний ящик 9 через відкритий кінець лотка 10, отвір в задньому кінці висувного ящика 9, утворений за допомогою деталей 33, розміщених у формі рамки навколо отвору, дозволяє платформі 14 проходити щонайменше частково через задній отвір у висувному ящику 9 так, щоб входити в контакт із задньою поверхнею пачки. Коли висувний ящик 9 переміщують у втягнуте положення, і коли платформа 14 притискається до заднього кінця пачки, платформу 14 засувають у задній кінець лотка 10, що приводить до стиснення пружини 15. Фактично, коли висувний ящик 9 знаходиться в зафіксованому і втягнутому положенні, пачка серветок зміщена уперед у висувному ящику 9 в положення поруч із дозувальним отвором 11. При бажанні листок рекламного матеріалу може бути вставлений між внутрішньою і зовнішньою пластинами 42, 43 третьої і/або четвертої бічних стінок 5, 6. При бажанні гумові ніжки можуть бути прикріплені (наприклад, приклеєні) у відповідних заглибленнях 47 в кутах 15 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 зовнішніх поверхонь однієї із третьої або четвертої бічних стінок або задньої стінки 2 залежно від того, яке дозування необхідно здійснити: горизонтальне або вертикальне. Серветки, які містяться у висувному ящику 9, коли висувний ящик 9 знаходиться у зафіксованому і втягнутому положенні, можуть бути витягнуті через дозувальний отвір 11 так, що при витягуванні вони входять у контакт із прозорою кришкою 40. Деталь 38, яка утворює кришку, може бути виконана з іншого матеріалу, наприклад, з матеріалу, який має більшу фрикційну взаємодію з серветками, для того, щоб забезпечити дозування по одній серветці відразу. Коли пачка зменшується, наступає момент, коли платформу або щонайменше задню ділянку пачки серветок можна бачити через прозорі віконця 50, розташовані на кожній стороні дозувального отвору 11 на частинах переднього елемента 7, що вигинаються назад, або якщо вигинання назад у поєднанні з прозорими віконцями 50 дозволяють бачити кінцеву ділянку, наприклад, щонайменше десять серветок, притиснуту до переднього елемента 7. Коли пачка серветок закінчується, платформа 14 переміщується під дією зусилля пружини 15 зміщення до переднього елемента 7, щоб забезпечити розміщення серветки біля дозувального отвору 11 доти, поки серветки залишаються в пачці, що міститься у висувному ящику 9. Пачку серветок звичайно складають так, що коли найбільш передню серветку витягують через дозувальний отвір 11 для використання, сусідня серветка в пачці частково витягується через дозувальний отвір 11 разом з нею з можливістю захоплення для наступного використання. На фіг. 6 показаний інший варіант здійснення настільного дозатора відповідно до даного винаходу. На фіг. 6 показаний настільний дозатор 60 серветок, який можна бачити у вигляді з просторовим розділенням елементів на фіг. 7. Згаданий настільний дозатор серветок містить задню стінку 61, першу і другу бічні стінки 62, 63 і третю і четверту бічні стінки 64, 65. Задня стінка 61 і перша-четверта бічні стінки 62-65 являють собою окремо сформовані деталі, які виконані з можливістю скріплення разом так, щоб утворити лоток 70, який є закритим, а не виконаний з відкритим переднім кінцем. Кришка 66 прикріплена до лотка 70 з можливістю повороту між відкритим положенням, яке забезпечує доступ до відкритого переднього кінця лотка 70, і закритим положенням, яке закриває передній відкритий кінець лотка 70 так, що серветки, розташовані у внутрішньому просторі, утвореним лотком 70, витягуються через дозувальний отвір 69 кришки 66. Задня стінка 61 включає плоску внутрішню поверхню 71, яка буде продовжуватися паралельно до площини верхньої поверхні стола, коли дозатор стоїть на задній стінці 61. Бічні частини вигнуті вгору, щоб утворити вигнутий край 72 відносно довгих сторін задньої стінки 61. Крім того, внутрішні бічні стінки 73, які виступають вгору, продовжуються перпендикулярно до плоскої поверхні 71 і утворюють внутрішню і зовнішню поверхні, які паралельні до внутрішньої і зовнішньої поверхонь великих бічних стінок 64, 65. Перші і другі вушка 74, які виступають, продовжуються з країв менших сторін задньої стінки 61. Перше і друге вушка 74, які виступають, входять в зачеплення з заглибленнями, розташованими в нижній частині першої і другої бічних стінок 62, 63, щоб прикріпити до них задню стінку 61. Крім того, виступ 75 розташований на внутрішній поверхні зігнутих країв 72 між зовнішньою поверхнею бічних стінок 72, які виступають вгору, і довгим бічним краєм задньої стінки 61 на ділянці в центрі, розташованій вздовж згаданого довгого бічного краю. Дані виступи 75 входять у зачеплення із відповідними заглибленнями 76, розташованими в задньому кінці третьої і четвертої бічних стінок 64, 65. Крім того, третя і четверта бічні стінки 64, 65 включають вушка 77, які виступають з їх менших сторін, щоб входити в зачеплення з відповідними заглибленнями 78, передбаченими в малих бічних стінках 62, 63. Заглиблення 78 утворені за допомогою полозків, які виступають перпендикулярно з основного корпусу першої і другої бічних стінок 62, 63 всередину, які включають пази або заглиблення 78, розташовані в них. Таким чином, лоток 70 утворений з п'яти окремо сформованих деталей 61-65, які з'єднуються разом защіпкою за допомогою виступів, які входять у зачеплення із заглибленнями в елементі зачеплення у відповідь. У просторі між внутрішніми поверхнями третьої і четвертої бічних стінок 64, 65 і зовнішніми поверхнями внутрішніх стінок 73, які виступають вгору, задньої стінки 61 утворена порожнина, яка має форму листка або картки для розміщення рекламного матеріалу, такого, як картки 79, показані на фіг. 7. Зовнішні бічні стінки 64, 65 прозорі, так що рекламну або іншу інформацію на картках 79 можна бачити через третю і четверту бічні стінки 64, 65 із зовнішньої сторони дозатора 60 серветок. Внутрішні бічні стінки 73, які виступають вгору, кожна включає центральний виріз, який продовжується від переднього кінця до заднього кінця і який більший у передньому кінці, ніж в задньому кінці так, щоб утворити форму рівнобедреної перевернутої трапеції для вирізу. 16 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Таким чином, протилежні внутрішні бічні стінки 73, які виступають вгору, заднього елемента 61 утворені у вигляді двох окремих ділянок, розділених вирізом. Це дозволяє розміщувати картки 79 в просторі між зовнішньою поверхнею внутрішніх бічних стінок 73, які виступають вгору, і третьою і четвертою бічними стінками 64, 65, які мають меншу висоту, ніж займає згаданий простір, і які можна також витягувати із внутрішньої частини дозатора через згадані вирізи. Крім того, згадані вирізи продовжуються нижче верхньої кромки зігнутого краю 72, що забезпечує простір для формування вирізів, які вимагаються для одержання виступів 75, які входять у зачеплення із заглибленнями 76 в третій і четвертій бічних стінках 64, 65. Платформа 67 включає пази 80 в кожному кутовому кінці довгих сторін платформи 67, які продовжуються крізь товщину платформи 67. Пази 80 приймають напрямні ребра 81, які продовжуються від заднього кінця до переднього кінця внутрішніх поверхонь внутрішніх бічних стінок 73, які виступають вгору, за допомогою яких пазів 80 і напрямних ребер 81 здійснюється направлення переміщення платформи 67 від втягнутого положення поруч з плоскою поверхнею 71 задньої стінки 61 до висунутого положення поруч з дозувальним отвором 69. Платформа 67 також включає пару пазів 82, що продовжуються крізь товщину платформи 67 на кожній з коротких сторін платформи 67. Згадана пара пазів 82 розташовані на відстані один від одного в центральному положенні на коротких сторонах так, щоб утворити між ними ділянку 83, яка виступає. Перша і друга бічні стінки 62, 63 кожна містить напрямні ребра 84, що продовжуються від заднього кінця до переднього кінця відповідної бічної стінки 62, 63. Ділянки 83 платформи 67, які виступають, розміщуються між напрямними ребрами 84, а напрямні ребра 84 розміщуються в пазах 82. Таким чином, спрямовування платформи 67 здійснюється за допомогою напрямного пристрою, передбаченого на кожній з її чотирьох сторін, а саме за допомогою пристроїв, що включають пази і ребра. Напрямні ребра 84 на кожній з першої і другої бічних стінок 62, 63 з'єднані в передньому кінці з'єднувальним ребром 85 у вигляді поперечного елемента. З'єднувальне ребро 85 у вигляді поперечного елемента розташоване позаду в напрямку уперед-назад переднього краю першої і другої бічних стінок 62, 63, так що наскрізні отвори 67, які продовжуються крізь товщину першої і другої бічних стінок 62, 63, розташовані над з'єднувальним ребром 85 у вигляді поперечного елемента. Кришка 66 включає залежні пружні штирі 88, що містять виступи 89 у вигляді вушок, розташовані в їх дистальних кінцях. Виступи 89 у вигляді вушок виконані з можливістю розміщення в наскрізних отворах 887 першої і другої бічних стінок 62, 63, щоб зафіксувати закрите положення кришки 66. Із зовнішньої сторони дозатора 60 серветок користувач може вдавлювати виступи 89 у вигляді вушок всередину через отвори 87, щоб пружно відхиляти пружні штирі 88, тим самим вивільняючи кришку 66 з можливістю відкривання. Коли кришку 66 повертають у закрите положення, виступи 89 у вигляді вушок входять в контакт з першою і другою бічними стінками 62, 63, щоб відхиляти пружні штирі 88 всередину доти, поки виступи 89 у вигляді вушок не суміщуються з наскрізними отворами 87, в цей момент виступи у вигляді вушок знов входять у зачеплення із наскрізними отворами 87 під зміщенням пружних штирів, щоб зафіксувати кришку 66. Обмежувальні елементи 86 виступають у напрямку уперед-назад із повернутої уперед поверхні з'єднувального ребра 85 у вигляді поперечного елемента і розташовані на шляху відхилення всередину пружних штирів 88, щоб запобігти надмірному відхиленню всередину пружних штирів 88. Повернутий уперед край обмежувальних елементів 86 розташований під нижнім краєм наскрізних отворів 87. Обмежувальні елементи 86 визначають положення обмеження для відхилення всередину пружних штирів 88, так що пружні штирі 88 не можуть бути зміщені всередину в положення або за межі подовження всередину напрямних ребер 84 першої і другої бічних стінок 62, 63, так що пружні штирі 88 захищені від входження в контакт з і відповідно зминання серветок. Тобто, протяжність всередину напрямних ребер 84 визначає положення пачки в напрямку довжини платформи 67, і обмежувальні елементи 86 розташовані за межами даної протяжності всередину, щоб запобігти входженню пружних штирів 88 в контакт з пачкою серветок. Пружина 68 розташована між плоскою поверхнею 71 заднього елемента 61 і повернутою назад стороною платформи 67. Повернута назад сторона платформи 67 включає дужки для закріплення кінця пружини 68. Інший кінець пружини вільно спирається на плоску поверхню 71 заднього елемента 61 (хоча він може бути прикріплений до неї за допомогою дужок або ін. за рахунок деякої простоти виготовлення). Втягнуте положення платформи 67 виходить, коли задня сторона платформи 67 входить у контакт із плоскою поверхнею 71 заднього елемента 61. Висунуте положення платформи виходить, коли повернута уперед сторона ділянок 83 платформи 67, які виступають, входить в контакт із повернутою назад стороною з'єднувального 17 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 ребра 85 у вигляді поперечного елемента. Пружина 68 зміщує платформу 67 із втягнутого положення у висунуте положення, так що серветки завжди розташовані поруч із дозувальним отвором 69 незалежно від рівня витрачання пачки серветок. Кришка 66 включає перший і другий шарнірні важелі 90 на кожному кінці довгої сторони кришки 66. Перший і другий шарнірні важелі 90 включають шарнірний отвір 91 крізь них у дистальному кінці шарнірних важелів 90, які приймають шарнірні виступи 92, розташовані на внутрішній поверхні першої і другої бічних стінок 62, 63 відповідно. Перша і друга бічні стінки 62, 63 кожна включає перший і другий шарнірний виступ 92 в її передній кінцевій ділянці і розташований симетрично відносно осі, яка проходить у напрямку уперед-назад в центрі між короткими сторонами першої і другої бічних стінок 62, 63. Таким чином, кришка 66 може бути прикріплена до однієї сторони першої і другої бічних стінок 62, 63 або іншої сторони першої і другої бічних стінок 62, 63. З точки зору виготовлення це означає, що перша і друга бічні стінки 62, 63 можуть являти собою однакові деталі і бути взаємозамінними, спрощуючи процес виготовлення. Фактично третя і четверта бічні стінки 64, 65 утворені з тієї ж виливної пресформи, що і перша і друга бічні стінки 62, 63 і є взаємозамінними одна з одною в дозаторі 60 серветок. Посилаючись на фіг. 8а і 8b, кришка 66 являє собою рознімну конструкцію з окремих сформованих деталей 93, 94. Це прозора деталь 93 і непрозора деталь 94. Непрозора деталь 94 включає шарнірний важіль 90 і пружні штирі і виступи 88, 89 у вигляді вушок. Прозора деталь 93 передбачає край 97 дозувального отвору 69, а також прозорі віконця 95, 96, розташовані на кожній стороні дозувального отвору 69 і кришки, що продовжуються вздовж дозувального отвору 69 вздовж довгої сторони 66 від по суті одного кінця до по суті іншого кінця. Кришка 66 включає більш сплощену ділянку, яка обрамовує дозувальний отвір 69, який виконаний за допомогою непрозорої деталі 94, при цьому прозорі віконця 95, 96 вигинаються назад від згаданої більш сплощеної ділянки так, що товщину пачки серветок (наприклад, щонайменше 10 серветок) можна бачити через прозорі віконця 95, 96, так що користувач здатний визначати, коли пачка серветок досягає вичерпаного стану. Прозора деталь 93 і непрозора деталь 94 включають граничні поверхні, що перекриваються, які містять шар адгезиву для склеювання першої і другої деталей 93, 94 разом. Дозатор 60 серветок додатково включає чотири ніжки, виконані з відносно м'якого матеріалу порівняно з першою і другою бічною стінками 62, 63 або задньою стінкою 61, які розташовані у відповідних заглибленнях в кутових ділянках зовнішньої поверхні повернутої назад поверхні дозатора 60 серветок. М'які ніжки 100 можуть бути закріплені за допомогою адгезиву в згаданих заглибленнях. Заглиблення можуть бути передбачені на зовнішній поверхні поверненої назад поверхні першої і другої бічних стінок 62, 63. Ніжки 100 забезпечують поверхню контакту між дозатором 60 серветок ізовнішньою поверхнею стола і підводять іншу частину зовнішньої поверхні повернутої назад поверхні дозатора 60 серветок від поверхні кришки стола, щоб не допустити дряпання зовнішньої поверхні стола. Ніжки 100 можуть бути виконані, наприклад, з гуми. При використанні другий варіант здійснення настільного дозатора 60 серветок встановлюють на ніжках 10 на верхній поверхні стола. Для того, щоб заповнити дозатор 60 серветок серветками, виступи 89 у вигляді вушок, які виступають у наскрізні отвори 87 в першій і другій бічних стінках 62, 63, вдавлюють, звільняючи від першої і другої бічних стінок 62, 63, щоб дозволити кришці 66 повертатися навколо осей 91, 92 повороту так, що кришку 66 переміщують у положення, в якому корпус кришки продовжується по суті паралельно до і за межами однієї з третьої і четвертої бічних стінок 64, 65. Таким чином, кришку 66 переміщують у відкрите положення, оголяючи відкритий кінець лотка 70. Пачка серветок може бути розміщена так, що задня поверхня пачки розташована на повернутій уперед поверхні платформи 67. Для того, щоб закрити кришку 66, пачку і платформу засувають вниз в положення, в якому повернута назад поверхня платформи 67 контактує з плоскою, повернутою уперед поверхнею 71 задньої стінки 61, так що платформа 67 знаходиться у втягнутому положенні. Направлення переміщення платформи 67 здійснюється за допомогою пазів 80, 82 і напрямних ребер 81, 84 на кожній з чотирьох сторін платформи 67 і за допомогою ділянки 82, яка виступає, платформи 67, розташованої між парою напрямних ребер 84 на першій і другій бічних стінках 62, 63 відповідно. Коли платформа 67 знаходиться у втягнутому положенні і пачка серветок відповідно звільняє повернутий уперед край лотка 70, кришка 66 може бути повернута навколо осей 91, 92 повороту в закрите положення, щоб закрити лоток 70. Коли кришку 66 переміщують в закрите положення, виступи 89 у вигляді вушок входять в зачеплення з першою і другою бічними стінками 62, 63, відхиляючи всередину пружні штирі 88 18 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 доти, поки виступи 89 у вигляді вушок не суміщуються з наскрізними отворами 87 в першій і другій бічних стінках 82, 83. При цьому пружні штирі заштовхують виступи 89 у вигляді вушок зовні в наскрізні отвори 87, щоб зафіксувати закрите положення кришки 66. Серветки можуть бути витягнуті через дозувальний отвір 69 так, що вони контактують з краєм 97, передбаченим на першій деталі 93 кришки 66. Край 69 може бути виконаний з матеріалу з великим коефіцієнтом тертя відносно серветок порівняно з іншою деталлю 94 кришки 66, так що серветка, яка прилягає в порядку укладення до дозованої серветки, надійніше захоплюється через дозувальний отвір, щоб забезпечити успішну операцію дозування складених серветок по одній серветці відразу. Коли пачка досягає виснаженого стану, користувач одержує завчасне попередження завдяки тому, що бачить нижню частину пачки або повернуту вперед поверхню платформи 67 через віконця 95, 96, одержуючи сигнал про те, що дозатор 60 серветок необхідно поповнити. Дозатор 60 серветок додатково включає засіб для розміщення рекламних або інших інформаційних карток у порожнині в формі листка, розташованій між внутрішньою поверхнею та третьою і четвертою бічними стінками 64, 65 і зовнішньою поверхнею внутрішніх стінок 73 заднього елемента 61. Висота інформаційних карток 79 в напрямку уперед-назад може бути вибрана з гнучкістю, оскільки внутрішні бічні стінки 73 включають розташований в центрі виріз, який продовжується від їх переднього кінця до заднього кінця. Картки 79 можуть включати письмову інформацію, графічні знаки, рекламну інформацію або привабливі з естетичної точки зору малюнки, які можна бачити через прозорі зовнішні бічні стінки 64, 65. Різні модифікації можуть бути виконані у вищеописаних варіантах здійснення. Зразкова така модифікація полягає в тому, що полозки 25 висувного ящика 9, показані на фіг. 2, можуть бути виконані в розділеному вигляді в тому значенні, що вони не продовжуються безперервно від заднього кінця до переднього кінця піддону 8. Замість цього полозки 25 можуть бути розділені на два або більше окремих полозків, розподілених від переднього кінця до заднього кінця піддону 8. У першому варіанті здійснення, в якому ребра 23 розташовані на внутрішніх поверхнях третьої і четвертої бічних стінок 5, 6, модифікацію можна здійснити таким чином, що тільки внутрішня поверхня бічних стінок 5, 6 контактує з пачкою серветок, коли висувний ящик 9 встановлений в заданій орієнтації в лотку 10, містить ребра 23. Дана модифікація функціонально здійснює функцію направлення пачки, але за рахунок технологічної гнучкості, оскільки третя і четверта бічні стінки 5, 6 в цьому випадку не будуть взаємозамінними. У першому варіанті здійснення напрямні полозки 25 висувного ящика 9 утворені за допомогою верхнього і нижнього ребер, з'єднаних в кожному кінці. Як альтернатива може бути передбачений суцільний полозок, який не містить проміжку між першим і другим ребрами, а замість нього заповнений матеріалом, за рахунок конструкції з малим коефіцієнтом тертя першого варіанта здійснення і міркувань ваги і використання матеріалу. У висувному ящику 9 першого варіанта здійснення задній отвір утворений за допомогою чотирьох кутових деталей 33. Кожна з даних чотирьох кутових деталей 33 є окремою від іншої. Однак може бути передбачена безперервна рамка, хоча це може ускладнити відливне формування висувного ящика 9. У першому і другому варіантах здійснення передній елемент 7 або кришка 66 складається з першої і другої окремих деталей. Однак може бути передбачено чотири окремі деталі. Перша непрозора деталь, яка показана на кресленнях, друга деталь, яка утворює край, і третя і четверта прозорі деталі, які утворюють віконця. Таким чином, прозорі віконця не будуть з'єднані з прозорим краєм з'єднувальними перемичками, як показано на фіг. 4 і 8. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 50 55 60 1. Настільний дозатор серветок, що містить: задню стінку і чотири бічні стінки, які прикріплені до згаданої задньої стінки так, щоб утворити коробку з відкритим кінцем, що являє собою корпус для пачки серветок; і передній елемент, що включає в себе дозувальний отвір, причому згаданий передній елемент виконаний з можливістю переміщення між відкритим положенням відносно згаданої коробки з відкритим кінцем для забезпечення доступу для заповнення дозатора серветок і закритим положенням для закриття відкритого кінця згаданої коробки; причому згадана задня стінка і чотири бічні стінки являють собою окремі сформовані деталі, які скріплені разом так, щоб утворити згадану коробку з відкритим кінцем; причому згадані бічні стінки включають в себе першу і другу протилежні бічні стінки, які являють собою однакові деталі в тому сенсі, що вони утворені за допомогою однієї і тієї ж першої 19 UA 110737 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 ливарної прес-форми, і включають в себе третю і четверту бічні стінки, які являють собою однакові деталі в тому сенсі, що вони утворені за допомогою однієї і тієї ж другої ливарної пресформи; причому згадані перша і друга бічні стінки є взаємозамінними під час збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, і згадані третя і четверта бічні стінки є взаємозамінними під час збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, крім того, деталі бічних стінок і деталь задньої стінки будуть як і раніше скріплені разом таким же чином для збирання згаданої коробки з відкритим кінцем, якщо перша і друга бічні стінки будуть таким чином взаємно замінені, і третя і четверта бічні стінки будуть таким чином взаємно замінені. 2. Дозатор серветок за п. 1, в якому вказані деталі скріплюють разом за допомогою защіпання відповідних виступів з відповідними заглибленнями. 3. Дозатор серветок за п. 1 або 2, в якому згаданий дозатор серветок включає в себе платформу і елемент зміщення, причому згадана платформа зміщується під дією згаданого елемента зміщення до дозувального отвору так, що вона підштовхує пачку серветок до дозувального отвору з заднього боку пачки. 4. Дозатор серветок за п. 3, в якому згадана платформа являє собою додаткову окремо сформовану деталь. 5. Дозатор серветок за пп. 1-4, в якому згаданий передній елемент являє собою висувний ящик, який виконаний з можливістю ковзання всередині згаданої коробки з відкритим кінцем між відкритим положенням і закритим положенням, причому згаданий висувний ящик утворює піддон для розміщення пачки серветок. 6. Дозатор серветок за п. 5, в якому і перша, і друга протилежні бічні стінки включають в себе перший і другий напрямні канали або напрямні полозки для висувного ящика, так що і перша, і друга бічні стінки можуть бути використані як ліва деталь, так і як права деталь коробки з відкритим кінцем, крім того, з'єднання відповідних протилежних напрямних полозків або каналів з відповідними напрямними каналами або полозками висувного ящика буде забезпечено, навіть якщо згадані перша і друга протилежні бічні стінки взаємно замінюються під час збирання коробки з відкритим кінцем. 7. Дозатор серветок за пп. 1-4, в якому згаданий передній елемент являє собою кришку, яка поворотно прикріплена до згаданої коробки з відкритим кінцем з можливістю обертання між відкритим і закритим положеннями. 8. Дозатор серветок за п. 7, в якому згадані перша і друга протилежні бічні стінки, кожна, містять перший і другий поворотні елементи, так що перша і друга бічні стінки можуть бути використані як ліва деталь, так і як права деталь коробки з відкритим кінцем, крім того, зачеплення відповідних поворотних елементів з відповідними поворотними елементами кришки забезпечується також у тому випадку, якщо перша і друга бічні стінки взаємно замінюються під час збирання коробки з відкритим кінцем. 9. Дозатор серветок за пп. 1-8, в якому згадана задня стінка утворює плоску внутрішню поверхню відносно плоскої верхньої поверхні стола, на якій згаданий дозатор серветок може стояти стійко, і протилежні вигнуті бічні частини, що з'єднуються з протилежними бічними стінками, надаючи дозатору серветок округлий зовнішній профіль. 10. Дозатор серветок за п. 9, в якому згадані вигнуті бічні частини включають виступи зачеплення, які з'єднуються защіпанням з поглибленнями зачеплення у відповідних бічних стінках. 11. Дозатор серветок за п. 10, в якому згадана задня стінка включає в себе виступаючі вгору бічні стінки, що проходять уздовж протилежних бічних стінок і відповідно розташовані на одній і тій же стороні задньої стінки у вигляді протилежних вигнутих бічних частин задньої стінки, причому кожна з виступаючих вгору бічних стінок містить виріз для відкриття виступу зачеплення на вигнутих бічних частинах, якщо дивитися вздовж площини, паралельної до плоскої нижньої частини задньої стінки. 12. Дозатор серветок за п. 11, в якому згадані вирізи проходять до переднього краю виступаючих вгору бічних стінок, і згадані вирізи зменшуються по довжині в напрямку вздовж виступаючої вгору бічної стінки від переднього кінця до заднього кінця виступаючої вгору бічної стінки. 13. Дозатор серветок за пп. 1-12, в якому згадані виступаючі вгору бічні стінки заднього елемента бічної стінки проходять уздовж суміжних третьої і четвертої бічних стінок з утворенням порожнини для розміщення листового матеріалу, причому згадані третя і четверта бічні стінки і згадані виступаючі вгору бічні стінки взаємодіють так, щоб підтримувати листовий матеріал у згаданій порожнині, при цьому третя і четверта бічні стінки, щонайменше частково, 20 UA 110737 C2 5 10 15 прозорі, так що листовий матеріал можна бачити через відповідну бічну стінку із зовнішнього боку дозатора серветок. 14. Дозатор серветок за пп. 1-10, в якому протилежні бічні стінки складаються з внутрішньої стінки і зовнішньої стінки, які являють собою окремо сформовані деталі так, щоб утворити між ними порожнину для розміщення листового матеріалу, причому згадані перша і друга стінки підтримують протилежні основні поверхні листового матеріалу, і при цьому зовнішня стінка прозора, так що листовий матеріал у згаданій порожнині можна бачити із зовнішнього боку дозатора серветок через зовнішню стінку. 15. Дозатор серветок за п. 14, в якому згадані внутрішня і зовнішня стінки утримуються разом за допомогою внутрішньої стінки, що включає в себе структуру для зачеплення на зовнішній стороні зовнішньої стінки, або зовнішньої стінки, що включає структуру для зачеплення на внутрішній стороні внутрішньої стінки, причому згадана структура така, що вона приводиться в зачеплення за допомогою приведення внутрішньої і зовнішньої стінок в контакт, але зі зміщенням, і переміщення внутрішньої і зовнішньої стінок вздовж площини стінок одна відносно одної в суміщене положення. 16. Дозатор серветок за п. 15, в якому згадані внутрішня і зовнішня стінки включають в себе пружні штирі з виступами на них для розміщення в поглибленнях на іншій внутрішній або зовнішній стінці для фіксування вирівняного суміщеного положення, щоб запобігти зворотному зміщенню з можливістю вирівняного переміщення. 21 UA 110737 C2 22 UA 110737 C2 Комп’ютерна верстка Л. Бурлак Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 23

Додаткова інформація

Автори англійською

Wilson, Rodney, Gonzales, Leo, Siebel, Justin

Автори російською

Уилсон Родни, Гонсалес Лео, Сибэл Джастин

МПК / Мітки

МПК: B65D 83/08, B65D 6/24, B65D 6/00, A47K 10/42

Мітки: настільний, дозатор, серветок

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/25-110737-nastilnijj-dozator-servetok.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Настільний дозатор серветок</a>

Подібні патенти