Є ще 16 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Електронний виріб для паління, який містить: зовнішню трубку, що проходить у поздовжньому напрямку; внутрішню трубку, розташовану усередині зовнішньої трубки;

джерело рідини, яке містить безнікотинову рідку речовину й розташоване у зовнішньому кільцевому просторі між зовнішньою й внутрішньою циліндричними трубками;

нагрівач, розташований у внутрішній трубці;

ґніт, сполучений із джерелом рідини й оточений нагрівачем так, щоб подавати рідку речовину до нагрівача з метою нагрівання нагрівачем рідкої речовини до температури, достатньої для її випаровування й утворення безнікотинового  аерозолю у внутрішній трубці;

який відрізняється тим, що волокнистий елемент, розташований за потоком після нагрівача, причому у волокнистому елементі розподілено нікотин, так що при проходженні через волокнистий елемент аерозоль захоплює нікотин.

2. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить вставку мундштука із щонайменше двома відхиляючими випускними каналами, що виконані з можливістю розподілу аерозолю по всьому роту курця під час затягування.

3. Електронний виріб за п. 2, який відрізняється тим, що кожний із щонайменше двох відхиляючих випускних каналів повернутий відносно поздовжньої осі електронного виробу для паління на кут від приблизно 5° до приблизно 60°.

4. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить низькоефективний фільтруючий матеріал.

5. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить матеріал, вибраний із групи, яка складається з ацетилцелюлози, поліефіру, поліпропілену, паперу та їх комбінацій.

6. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше одну добавку, розподілену у волокнистому елементі, яка вибрана із групи, яка складається із запашних матеріалів, ароматичних матеріалів, речовин, які змінюють рН, хемосприймаючих засобів, формувачів вуглекислого газу, модифікаторів диму, розріджувачів та їх комбінацій.

7. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент має довжину приблизно від 3 мм до 10 мм.

8. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить вхідну пробку з волокнистого матеріалу, вихідну пробку з волокнистого матеріалу й простір між ними.

9. Електронний виріб за п. 8, який відрізняється тим, що у просторі перебуває щонайменше одна добавка.

10. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент є знімним.

11. Електронний виріб за п. 10, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить гільзу, виконану з можливістю приєднання до мундштука зовнішньої трубки.

12. Електронний виріб за п. 10, який відрізняється тим, що є електронною сигаретою, яка має поглиблення на мундштуці для установлення в нього волокнистого елемента.

13. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що на волокнистому елементі є покриття.

14. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що добавка вибрана із групи, яка складається з кофеїну, денатоніум бензоату, теоброміну, хініну, нарингіну, лимонної кислоти, малідієвої кислоти, бурштинової кислоти, винної кислоти, хлористого натрію, хлористого калію, сахарози, фруктози, сукралози, сахарину, мононатрію глутамату, гамма-глютаміл пектидів, тригліцеридів середнього ланцюга, триацетину, ніобію, дубильної кислоти та їх комбінацій.

15. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що хемосприймаючий засіб вибраний із групи, яка складається з капсаїцину, піперину, альфа-окси-санщула, (8)-джинджеролу, ментолу, ментиллактату та їх комбінацій.

16. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що речовина, яка змінює рН, вибрана із групи, яка складається з лимонної кислоти, яблучної кислоти, молочної кислоти, соляної кислоти та їх комбінацій.

17. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше один абсорбент, вибраний із групи, яка складається з активованого вугілля, силікагелю та їх комбінацій.

18. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що формувач аерозолю вибраний із групи, яка складається із пропіленгліколю, гліцерину та їх комбінацій.

19. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що формувачі вуглекислого газу вибрані із групи, яка складається з бікарбонату натрію, лимонної кислоти та їх комбінацій.

20. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що добавка міститься у волокнистому елементі в кількості приблизно від 0,05 мг до 100 мг.

21. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що містить першу секцію, прикріплену до другої секції, причому ґніт, джерело рідини й волокнистий елемент перебувають у першій секції, а джерело електроживлення виконане з можливістю подачі напруги на нагрівач, що перебуває в другій секції.

22. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що містить єдину зовнішню трубку, при цьому ґніт, джерело рідини, волокнистий елемент, нагрівач і джерело електроживлення перебувають у цій зовнішній трубці.

23. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що щонайменше одна добавка власне рівномірно розсіяна по всьому волокнистому елементу.

24. Електронний комплект для паління, який містить: електронний виріб для паління, що включає зовнішню трубку, яка проходить у поздовжньому напрямку; внутрішню трубку, розташовану усередині зовнішньої трубки; джерело рідини, що містить рідку речовину й розташоване у зовнішньому кільцевому просторі між зовнішньою й внутрішньою циліндричними трубками; нагрівач, розташований у внутрішній трубці; і ґніт, пов'язаний із джерелом рідини й оточений нагрівачем так, щоб подавати рідку речовину до нагрівача з метою нагрівання нагрівачем рідкої речовини до температури, достатньої для її випаровування й утворення аерозолю у внутрішній трубці;

багато знімних волокнистих елементів, кожний з яких містить розподілений в ньому нікотин, так що при проходженні через волокнистий елемент аерозоль захоплює нікотин.

25. Електронний комплект за п. 24, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше одну добавку, розподілену у волокнистому елементі, яка вибрана із групи, яка складається із запашних матеріалів, ароматичних матеріалів, речовин, що змінюють рН, хемосприймаючих засобів, формувачів вуглекислого газу, модифікаторів диму, розріджувачів та їх комбінацій.

26. Електронний комплект за п. 25, який відрізняється тим, що вміст нікотину в кожному з багатьох знімних волокнистих елементів є різним.

27. Електронний виріб для куріння, що містить: зовнішню трубку, що проходить в поздовжньому напрямку; внутрішню трубку, розташовану усередині зовнішньої трубки;

джерело безнікотинової рідкої речовини;

нагрівач;

засіб подачі рідкої речовини до нагрівача, виконаного з можливістю нагріву рідкої речовини до температури, достатньої для її випаровування і утворення безнікотинового аерозолю; і

волокнистий елемент, розташований за потоком після нагрівача, причому у волокнистому елементі розподілено нікотин, так що при проходженні через волокнистий елемент аерозоль захоплює нікотин.

28. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить низькоефективний фільтруючий матеріал.

29. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить матеріал, вибраний з групи, яка складається з ацетилцелюлози, поліефіру, поліпропілену, паперу та їх комбінацій.

30. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше одну добавку, розподілену у волокнистому елементі, яка вибрана з групи, що складається з запашних матеріалів, ароматичних матеріалів, речовин, що змінюють рН, хемосприймаючих засобів, формувачів вуглекислого газу, модифікаторів диму, розріджувачів та їх комбінацій.

31. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент має довжину приблизно від 3 мм до 10 мм.

32. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить вхідну пробку з волокнистого матеріалу, вихідну пробку з волокнистого матеріалу і простір між ними.

Текст

Реферат: Електронний виріб для паління містить джерело рідини з рідкою речовиною, нагрівач, виконаний з можливістю нагрівання рідкої речовини до температури, достатньої для його випаровування й формування аерозолю, ґніт, сполучений з рідкою речовиною й з нагрівачем таким чином, що ґніт доставляє рідку речовину до нагрівача, щонайменше один отвір для впускання повітря виконано з можливістю подачі повітря в центральний повітряний канал перед нагрівачем, і волокнистий елемент після нагрівача. UA 112786 C2 (12) UA 112786 C2 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Сутність винаходу Електронна сигарета або електронна сигара (узагальнено – "електронний виріб для паління"), містить нагрівач, який випаровує рідкий матеріал для створення аерозолю або "пари". Нагрівач переважно містить резистивну спіраль, всередині якої проходить ґніт. Спіраль нагрівача сконструйована й виготовлена з такого матеріалу, щоб уникнути утворення гарячих точок і надмірних температур під час затягування. Електронний виріб для паління бажано містить вставку мундштука, який містить щонайменше два відхиляючі випуски, щоб одержати в роті більш повне відчуття від пари, що надходить. Бажано, вставка мундштука з багатьма отворами об'єднана із пристроєм затримування пари, розташованим заходом перед вставкою мундштука, щоб уникнути відчуття "гарячого" на губах або біля губ "курця". Електронний виріб бажано має металевий корпус із виконаним у ньому з високою точністю отвором для впускання повітря в місці уздовж металевого корпусу, бажано уздовж його бічної стінки. Отвір для впускання повітря виконано у вузьких межах допусків і має такий розмір, щоб бути основним джерелом падіння тиску уздовж шляху проходження повітря, що зв'язує отвір для впускання повітря із джерелом пари (нагрівачем). Таке розташування гарантує, що опір при затягуванні залишається власне тим самим від одного затягування до іншого й від одного виробу до наступного. Щоб додатково поліпшити відповідні характеристики, опір при затягуванні виробу перевіряється в ході його виготовлення й за необхідності можуть бути вжиті заходи корекції. Короткий опис креслень На Фіг. 1 показаний електронний виріб для паління, відповідно до першого варіанта здійснення винаходу, вигляд зверху; на Фіг. 2 – те ж, вигляд збоку в розрізі; на Фіг. 3A – секція картриджа електронного виробу для паління, показаного на Фіг. 1, вигляд у перспективі із просторовим розділенням елементів; на Фіг. 3B докладно показаний отвір для впускання повітря в секції картриджа електронного виробу для паління, показаного на Фіг. 1; на Фіг. 4 – вставка мундштука електронного виробу для паління, показаного на Фіг. 1, вигляд у перспективі; на Фіг. 5 – вигляд у розрізі уздовж лінії A-A вставки мундштука, показаного на Фіг. 4; на Фіг. 6 – альтернативний варіант виконання вставки мундштука електронного виробу для паління, показаного на Фіг. 1, вигляд у перспективі; на Фіг. 7 – розріз уздовж лінії B-B на Фіг. 6; на Фіг. 8 – вузол нагрівача електронного виробу для паління, показаного на Фіг. 1, вигляд у перспективі в збільшеному масштабі; на Фіг. 9A – внутрішня трубка з спіраллю нагрівача й ґнотом у положенні до установлення запірного кільця, вигляд у перспективі в збільшеному масштабі; на Фіг. 9B – те ж після установлення запірного кільця; на Фіг. 10 – третій варіант виконання вставки мундштука для використання в електронному виробі для паління, показаному на Фіг. 1, вигляд у розрізі; на Фіг. 11 – вставка мундштука, показана на Фіг. 10, вигляд у перспективі із просторовим розділенням елементів; на Фіг. 12 докладно показаний альтернативний варіант виконання сполучного вузла, використаного в електронному виробі для паління, показаному на Фіг. 1; на Фіг. 13 – другий варіант виконання катодного з'єднувача, який містить виріз; на Фіг. 14A, 14B і 14C показаний третій варіант виконання катодного з'єднувача, який містить виконані під кутом отвори; на Фіг. 15 – катодний з'єднувач і укорочений анод, який дозволяє проходження повітря крізь отвори для впускання; на Фіг. 16 – четвертий варіант виконання вставки мундштука для використання в електронному виробі для паління, вигляд у перспективі; на Фіг. 17 – електронний виріб для паління відповідно до першого варіанта його виконання, який додатково містить регулюючу гільзу, вигляд у розрізі; на Фіг. 18 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, вигляд збоку; на Фіг. 19 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, з волокнистим елементом у мундштуці, вигляд у розрізі; на Фіг. 20 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, з волокнистим елементом у мундштуці, вигляд у розрізі; 1 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 на Фіг. 21 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, з волокнистим елементом у мундштуці, вигляд у розрізі; на Фіг. 22 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, з відкритим мундштуком, вигляд у розрізі; на Фіг. 23 – волокнистий елемент для установлення в мундштук електронного виробу для паління, показаного на Фіг. 22, вигляд у перспективі; на Фіг. 24 – змінний волокнистий елемент для установлення в мундштук електронного виробу для паління, вигляд у перспективі; на Фіг. 25 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, який містить вставку мундштука й змінний волокнистий елемент, показаний на Фіг. 24, вигляд у розрізі; на Фіг. 26 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, який містить вставку мундштука й волокнистий елемент, вигляд у розрізі; на Фіг. 27 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, який містить вставку мундштука й змінну гільзу, вигляд у розрізі; на Фіг. 28 – електронний виріб для паління, відповідно до іншого варіанта здійснення винаходу, який містить резервуар з вуглекислим газом, вигляд у розрізі; на Фіг. 29 показаний електронний виріб для паління, який містить ароматичну смужку на зовнішній поверхні, вигляд зверху. Здійснення винаходу Компонування електронного виробу для паління Як показано на Фіг. 1 і 2, електронний виріб 60 для паління (електронна сигарета або сигара) містить змінний картридж або першу секцію 70 і пристрій багаторазового використання або другу секцію 72, які з'єднуються нарізним з'єднанням 205 або іншим способом, наприклад, за допомогою ковзної посадки, собачки, затискача й/або застібки. Друга секція 72 містить датчик 16 затягування, чутливий до затягування повітря в другу секцію 72 через впускний отвір 45, розташований поруч із вільним кінцем або наконечником електронного виробу 60, батареєю 1 і схемою керування. Одноразова перша секція 70 містить джерело рідини у вигляді області 22 з рідиною й нагрівач 14, який перетворює рідину в аерозоль, який витягується з області 22 рідини через ґніт 28. Після з'єднування нарізного з'єднання 205 батарея 1 може з'єднуватися з електричним нагрівачем 14 першої секції 70 при приведенні в дію датчика затягування. Повітря засмоктується в першу секцію 70 через одне або кілька вхідних отворів 44 для повітря. У кращому варіанті здійснення винаходу, коли рідина в картриджі витрачена, заміняється тільки перша секція 70. Альтернативно, компонування може бути таким, що весь виріб 60 викидається, коли витрачена подача рідини. У цьому випадку тип батареї й інші елементи можуть бути обрані більш простими й економічно ефективними, але, у цілому такими, що здійснюють ті ж самі функції, що й у пристрої відповідно до кращого варіанта здійснення винаходу, у якому друга секція використовується багаторазово й/або перезаряджається. У кращому варіанті здійснення винаходу електронний виріб 60 для паління має приблизно такий же розмір, що й традиційна сигарета. Електронний виріб 60 для паління може мати довжину від приблизно 80 мм до приблизно 110 мм, бажано від приблизно 80 мм до 100 мм, а діаметр – від приблизно 7 мм до приблизно 8 мм. Наприклад, у кращому варіанті здійснення винаходу електронний виріб для паління має довжину приблизно 84 мм і діаметр приблизно 7,8 мм. Бажано, до зовнішньої трубки 6 приклеюється щонайменше одна клейова етикетка. Етикетка повністю обертається навколо електронного виробу 60 і може бути пофарбована й/або текстурована для забезпечення зовнішнього вигляду й/або відчуття традиційної сигарети. Етикетка може містити отвори, розміри й розташування яких обрано так, щоб не допускати перекривання вхідних отворів 44 для повітря. Зовнішня трубка 6 і/або внутрішня трубка 62 можуть бути виготовлені з будь-якого придатного матеріалу або комбінації матеріалів. Прикладами відповідних матеріалів є метали, сплави, пластмаса або композитні матеріали, що містять один або більше таких матеріалів, або термопластики, придатні для харчових або фармацевтичних застосувань, наприклад, поліпропілен, поліефіркетон (PEEK), кераміка, і поліетилен. Бажано, матеріал є легким і не крихким. Конструкція картриджа Як показано на Фіг. 1, 2 і 3, перша секція 70 містить зовнішню трубку (або корпус) 6, який проходить у поздовжньому напрямку, і внутрішню трубку (або димову трубку) 62, коаксиально розташовану усередині зовнішньої трубки 6. Бажано, на вхідну торцеву ділянку 65 внутрішньої трубки 62 установлюється передня ділянка 61 (Фіг. 3A) вхідної прокладки (або ущільнення) 15. 2 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 При цьому зовнішня поверхня 67 прокладки 15 забезпечує непроникне для рідини ущільнення із внутрішньою поверхнею зовнішнього корпусу 6. Вхідна прокладка 15 також містить центральний поздовжній повітряний канал 20, відкритий у внутрішню трубку 62, яка визначає центральний канал 21. На звороті прокладки 15 є поперечний канал 33, який перетинає центральний канал 20 прокладки 15 і сполучається з ним. Цей канал 33 забезпечує з'єднання центрального каналу 20 із простором 35 (Фіг. 2), утвореним між прокладкою 15 і деталлю 37 катодного з'єднувача. Бажано деталь 37 містить різьбову частину для утворення нарізного з'єднання 205. Деталь 37 катодного з'єднувача на своїй зовнішній поверхні 39 містить протилежні прорізи 38, 38′, які після вставляння деталі 37 катодного з'єднувача в корпус 6 вирівнюються з кожним із двох вхідних отворів 44 і 44′для повітря в зовнішньому корпусі 6, які керують опором при затягуванні. Як варіант, таке вирівнювання може бути виконано так, як показано на Фіг. 3B. Таке розташування дозволяє розмістити отвору 44, 44′ поблизу нарізного з'єднання 205 без їхнього перекриття через наявність деталі 37 катодного з'єднувача. Таке розташування також підсилює область отворів 44, 44′, полегшуючи їх точне свердління. Отвори для впускання повітря й керування опором при затягуванні У кращому варіанті здійснення винаходу в зовнішній трубці 6 виконується щонайменше один вхідний отвір 44 для повітря бажано поруч із нарізним з'єднанням 205, щоб мінімізувати можливість перекриття пальцями курця одного з отворів і щоб керувати опором при затягуванні під час паління. Бажано, вхідні отвори 44 і 44′, які керують опором при затягуванні виконуються в корпусі 6 механічно за допомогою точного обробного інструмента зі строгим контролем процесу виготовлення, так що діаметри цих отворів повторюються від одного екземпляра електронного виробу 60 до іншого. Бажано, вхідні отвори 44 і 44′ для повітря виконуються свердлами із твердосплавними головками або іншими високоточними інструментами й/або способами. Також бажано, зовнішня трубка 6 виготовляється з металу або металевих сплавів, так що розмір і форма вхідних отворів 44, 44′ не змінюються під час технологічних операцій, упаковування й паління. Таким чином, вхідні отвори 44, 44′ для повітря забезпечують уніфікований опір при затягуванні. Бажано вхідні отвори 44, 44′ мають такі розміри й компонуються так, щоб електронний виріб 60 для паління забезпечував опір при затягуванні в діапазоні від приблизно 60 мм водяного стовпа до приблизно 150 мм водяного стовпа, більш бажано – від приблизно 90 мм водяного стовпа до приблизно 110 мм водяного стовпа, а найкраще – від приблизно 100 мм водяного стовпа до приблизно 130 мм водяного стовпа. Вхідні отвори 44 і 44′, які керують опором при затягуванні є критичними отворами, тобто найменшими отворами уздовж траєкторії проходження повітря від вхідних отворів 44, 44′ до каналу 21 внутрішньої трубки 62 (у якій нагрівач 14 утворює аерозоль із рідини). Відповідно, зазначені отвори 44 і 44′ керують рівнем опору при затягуванні електронного виробу 60 для паління, який може бути встановлений на рівні, який відповідає звичному опору при затягуванні традиційною сигаретою, що жевріє на кінці. Іншою умовою для підтримування точного й відтворюваного опору при затягуванні є виконання корпусу 6, показаного на Фіг. 1, з металевого матеріалу, який є придатним для високоточних інструментів і способів. Якщо для корпусу 6 бажаний інший матеріал (наприклад, пластмаса, щоб надати більш м'яке відчуття), то для збереження точності отвору 44, 44′ можуть бути виконані в кріпильній металевій пластині (або вставці) 43, розташованій в області розташування отворів 44, 44′. Передбачається, що вставка 43 у вигляді металевої пластини може бути введеною навіть у випадках, коли корпус 6 є металевим, і що таке розташування дозволяє виконувати й перевіряти отвори 44, 44′ окремо (автономно) для багатьох заготовок вставок 43. Бажано, якщо які-небудь із готових вставок 43 не задовольняють стандартам або технічним вимогам до діаметра отвору (опору при затягуванні), то можна позбутися таких бракований вставок замість того, щоб вибраковувати весь зібраний вузол картриджа 70 (першу секцію). Як показано на Фіг. 1, вставка 43 у вигляді металевої пластини може бути окремою деталлю, яка прикріплюється до зовнішньої поверхні корпусу 6 або, бажано коли в зовнішньому корпусі 6 виконаний отвір збільшеного розміру, перебуває повністю усередині корпусу 6 і накладатися на область вхідного отвору 44. Передбачається, що зазначена вставка може мати форму й бути підігнана під один рівень із контуром корпусу 6, використовуючи посадку з обтискувачем і/або клей між вставкою й корпусом 6, або перебувати повністю всередині нього (у внутрішній частині зовнішнього корпусу 6). Бажано форма й місце розташування вхідного отвору 44 для повітря у вставці 43 мають симетрію, так що отвір 44 залишається повністю діючим, незалежно від того, чи розташовується вставка 43 як показано на Фіг. 1 або перевернена на 180°. Крім того, вставка 43 у вигляді металевої пластини може розташовуватися на внутрішній або на зовнішній поверхні зовнішнього корпусу 6. Вставка 43 може проходити повністю або частково навколо 3 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 електронного виробу 60. Коли вставка 43 проходить частково по колу, можуть використовуватися кілька вставок 43, так що кожна вставка 43 відповідає одному вхідному отвору 44, 44′ для повітря. Бажано, друга секція 72 на вхідному кінці 5 електронного виробу 60 для паління має впускний отвір 45 для повітря, розмір якого достатній для правильного функціонування датчика затягування 16, розташованого поблизу. Засмоктуюча дія на вставці 8 мундштука передається на впускний отвір 45 через центральні канали, виконані в анодній клемі 47c першої секції 70 і клемі 47b анодного підключення другої секції 72, і уздовж простору 13 між батареєю 1 і корпусом другої секції 72. Ці канали й отвір 45 самі власне мають такий розмір, що швидкість повітряного потоку крізь них є набагато меншим, ніж через вхідні отвори 44, 44′, так щоб вплив на опір при затягуванні було мінімізовано, і підтримувалася гармонізація опору при затягуванні. Наприклад, кожний впускний отвір може бути менше приблизно 2,0 мм в ширину й менше приблизно 1,5 мм у глибину. Зокрема, кожний впускний отвір може становити від приблизно 0,7 мм до приблизно 0,8 мм в ширину й від приблизно 0,7 мм до приблизно 0,8 мм у глибину. Бажано, 95 % повітря, що попадає в електронний виріб 60 для паління, проходить через отвори вхідні 44, 44′, і тільки 5 % від загального – через впускний отвір 45 на вхідному кінці 5 електронного виробу 60 для паління. Бажано, співвідношення встановлюється шляхом виконання центрального каналу 34 анодної клеми 47b другої секції 72 досить малим, щоб створити падіння тиску, набагато більше, ніж падіння тиску на вхідних отворах 44, 44′ для повітря. Наприклад, центральний канал 34 анодної клеми 47b може мати розмір, який створює падіння тиску близько 2000 мм водяного стовпа (на відміну від номінального падіння тиску 100 мм водяного стовпа для об'єднаних вхідних отворів 44, 44′). Як показано на Фіг. 18, для підтримання у виробі відповідного опору при затягуванні на вхідні отвори 44, 44′ може бути нанесене захисне покриття 601,здатне видалятися, яке запобігає погіршенню параметрів виробу через бруд і перегини у процесі його виготовлення, упакування, відвантаження й обіг при роздрібному продажі й пізніше. Щоб зберегти відповідний опір при затягуванні при споживанні, навколо зовнішнього корпусу 6 у місцях розташування вхідних отворів 44, 44′ можна застосовувати кругове обгортання або заклеювання липкою стрічкою 601. Альтернативно або на додачу, електронний виріб 60 може мати захисне покриття багаторазового використання, щоб забезпечити ті ж самі або додаткові заходи захисту. Крім того існуючі технології виробництва електронних виробів для паління можуть модифікуватися так, щоб включати тестування щодо відповідного опору при затягуванні. Інакше кажучи, існує потреба поєднати розуміння того, як досягти відповідний опір при затягуванні у виробі (як описано вище), з розумінням того, як перевірити його в ході виготовлення виробу (що буде описано далі). Досягнення постійного опору при затягуванні від одного електронного виробу для паління до іншого сприяє стабільності характеристик і рівня поставки, а також поліпшує процес паління, задовольняючи вимогу курців, щоб затягування електронного виробу для паління було подібним до затягування сигаретою або сигарою із тліючим кінцем. Останнє може включати перевірку вставок 43 до їхнього встановлення, як було раніше описане; або, замість цього або на додачу, випробування першої секції 70 завершується кріпленням номінальної, але не активованої другої секції 72 до нововиготовленої першої секції 70, щоб створити м'яку, неактивну випробувальну конфігурацію, яка точно відтворює проходження повітряного потоку, але без ризику активації нагрівача й вплив заданого дії затягування на конфігурацію під час вимірювання падіння тиску. Наприклад, повністю зібраний електронний виріб для паління може випробовуватися на тягу через випробувальну конфігурацію, а падіння тиску вимірюється приладом PV10 для вимірювання падіння тиску, виготовленим компанією by Borgwaldt KC of Chesterfield, Вірджинія. Спосіб випробування падіння тиску електронних виробів для паління може бути взятий зі способу, який включений до стандарту ISO 6565:2011, під назвою "Tobacco and tobacco products – Draw Resistance of Cigarettes and Pressure Drop of Filter Rods – Standard Conditions and Measurement", і застосовуватися із приладом, здатним вимірювати падіння тиску в робочому діапазоні 50 мм водяного стовпа до 1900 мм водяного стовпа в діапазоні діаметрів 5,0-9,0 мм. Прилад може бути відкалібрований в діапазоні 50-300 мм водяного стовпа, і випробування може бути завершене за кілька секунд. Замість використання неактивованої другої секції 72, передбачається, що міг би використовуватися роз'ємний випробувальний корпус з тієї ж метою в полегшеній (неактивний) випробувальній конфігурації. Випробувальний корпус може бути виконаний з можливістю відтворення номінального впливу реальної другої ділянки 72 багаторазового використання на опір при затягуванні, але може бути оптимізований для машинної обробки й високошвидкісного автоматизованого з'єднання й роз'єднання зі нововиготовленими першими секціями 70, які проходять випробування. 4 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Наявність нарізного з'єднання 205 не полегшує автоматизовану високошвидкісну машинну обробку й виконання випробувань на опір при затягуванні. Як показано на Фіг. 12, може використовуватися альтернативне з'єднання 205′,яке містить штифти501, та собачки503, що вивільняються і/або електричні несучі поверхні 505 із собачками, що вивільняються, обертальні блокувальні пристрої тощо. У показаному варіанті собачка 503 діє з опуклим кільцем 509. Альтернативно, замість або на додачу до опуклого кільця 509 можуть використовуватися одна або декілька кульок, які можуть зміщуватися. Такі пристрої полегшують автоматизовану машинну обробку, забезпечують підвищену продуктивність для швидкого, проте точного випробування на опір при затягуванні й полегшують автоматизоване машинне виконання випробування на опір при затягуванні. Передбачається, що контроль якості під час свердлення отворів може включати контур зворотного зв'язку, так що результати випробувань на опір при затягуванні контролюються так, щоб виявляти тенденції відхилення від технічних вимог, і щоб могли бути вжиті заходи корекції, наприклад, заміна зношеної свердлильної головки. Як показано на Фіг. 3A і 3B, бажано, деталь 37 катодного з'єднувача на своїй зовнішній поверхні 39 містить протилежні прорізи 38, 38′, які після вставляння деталі 37 катодного з'єднувача в зовнішній корпус 6 вирівнюються з розташуванням кожного із двох або більше вхідних отворів 44 і 44′, які керують опором при затягуванні. У деяких варіантах можуть використовуватися більше двох вхідних отворів 44, 44′ (наприклад, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять, десять або більше). Альтернативно, може використовуватися і єдиний вхідний отвір 44 для повітря. Зазначене вирівнювання може виглядати, як показано на Фіг. 3B. Таке розташування дозволяє розмістити вхідні отвори 44, 44′ поблизу нарізного з'єднання 205, не створюючи перешкод за рахунок наявності деталі 37 катодного з'єднувача. Таке розташування також підсилює область вхідних отворів 44, 44′, що може полегшити точне свердління вхідних отворів 44, 44′. Також можуть використовуватися й інші розташування, що буде описано далі. В іншому варіанті здійснення винаходу, показаному на Фіг. 13, деталь 37 катодного з'єднувача може мати один або кілька поздовжніх розрізів 300 на зовнішній поверхні 39 деталі 37 катодного з'єднувача. Зовнішній корпус 6 секції 70 картриджа ковзає по безрізьбовому кінцю деталі 37 з'єднувача, поки не досягає обмежувача (або краю) 307, залишаючи в секції 70 картриджа задану ділянку розрізу 300 відкритим назовні для підведення повітря. Підведене повітря може проходити уздовж розрізу 300 і попадати усередину секції 70 картриджа. Розріз 300 може використовуватися як критичний отвір замість вхідних отворів 44 і 44′. В іншому варіанті розріз 300 може використовуватися на додачу до отворів 44 і 44′. У ще одному варіанті здійснення винаходу, показаному на Фіг. 14A, 14B і 14C, у деталі 37 катодного з'єднувача може бути виконаний один або кілька похилих отворів 301, які сполучаються з однією або декількома щілинами 302 у зоні кріплення 49b катодного з'єднувача. Бажано, кріплення 49b катодного з'єднувача може мати порожній кільцевий простір 303 у його внутрішній частині, яка сполучається з однією або декількома щілинами 302. Повітря засмоктується через щілину 302, проходить у кільцевий простір 303 і звідти попадає в похилі отвори 301. Таким чином, немає необхідності вирівнювати щілину 302 з похилим отвором 301, оскільки повітря буде проходити по кільцевому простору 303 і в похилі отвори 301, навіть якщо ці похилі отвори 301 і щілини 302 не вирівняні. Таке розташування забезпечує переваги при виготовленні, оскільки немає необхідності вирівнювати похилі отвори 301 із щілинами 302. Як показано на Фіг. 15, у ще одному варіанті здійснення винаходу анодна клема 47c може бути укорочена в порівнянні з анодною клемою 47c, показаною на Фіг. 2, щоб забезпечити більший повітряний зазор за деталлю 37 катодного з'єднувача. Повітря входить через щілину 302′ (не показана на Фіг. 15, показане тільки її відносне положення) і втягується усередину через вхідний отвір 44 через кільцевий простір 303 і потім надходить прямо в повітряний зазор через центральний канал 34 анодної клеми 47c і в центральний канал 20, який веде до нагрівача 14. Область подачі рідини, нагрівач і ґніт Бажано, на вихідній кінцевій ділянці 81 внутрішньої трубки 62 установлюється передня ділянка 93 вихідної прокладки 10. Зовнішня поверхня 82 прокладки 10 забезпечує власне непроникне для рідини ущільнення із внутрішньою поверхнею 97 зовнішнього корпусу 6. Вихідна прокладка 10 містить центральний канал 84, розташований між центральним каналом 21 внутрішньої трубки 62 і внутрішнім простором вставки 8 мундштука, що й забезпечує пропускання аерозолю від центрального каналу 21 до вставки 8 мундштука. Простір, обмежений прокладками 10 і 15, зовнішньою трубкою 6 і внутрішньою трубкою 62, визначає межі області 22 подачі рідини. В області 22 подачі рідини міститься рідка речовина й, як варіант, матеріал 210 для утримання в ньому рідини. Матеріал 210 для утримання рідини може містити обмотку з бавовняної марлі або іншого волокнистого матеріалу, намотаного 5 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 навколо внутрішньої трубки 62. Бажано, область 22 подачі рідини розташовується в кільцеподібному просторі 620 між внутрішньою трубкою 62 і зовнішньою трубкою 6 і між прокладками 10 і 15. Таким чином, область 22 подачі рідини, щонайменше частково, оточує центральний повітряний канал 21. Нагрівач 14 проходить поперек центрального каналу 21 між протилежними ділянками області 22 подачі рідини. Бажано, матеріал 210 для утримання рідини є волокнистим матеріалом, включно з бавовною, поліетиленом, поліефіром, штучним шовком та їх поєднаннями. Бажано, волокна мають діаметр у діапазоні від приблизно 6 мкм до приблизно 15 мкм (наприклад, приблизно від 8 мкм до приблизно 12 мкм або від приблизно 9 мкм до приблизно 11 мкм). Матеріал 210 для утримання рідини може бути спеченим, пористим або спіненим. Також бажано, розмір волокон обрано так, щоб ці волокна неможливо було вдихнути, а поперечний перетин цих волокон може мати хрестоподібну форму, форму листка конюшини або будь-яку іншу придатну форму. Як варіант, область 22 подачі рідини може бути заповнюваною ємкістю, яка не має волокнистого матеріалу 21, але яка містить тільки рідку речовину. Бажано, рідка речовина має точку кипіння, придатну для використання в електронному виробі 60 для паління. Якщо точка кипіння буде занадто високо., то нагрівач 14 не буде в змозі випаровувати рідину, яка утримується в ґноті 28. Однак якщо точка кипіння буде занадто низькою, рідина може випаровуватися без включення нагрівача 14. Бажано, рідкий матеріал містить тютюновмісний матеріал, у тому числі, леткі сполуки тютюнового аромату, що випускаються рідиною при нагріванні, і може містити нікотин. Рідина може також бути матеріалом, який має аромат тютюну, або нікотиновмісним матеріалом, який не має аромату. Альтернативно або на додачу, рідина може містити нетютюновий матеріал, інші ароматичні матеріали й може бути матеріалом без нікотину. Наприклад, рідина може містити воду, розчинники, етиловий спирт, рослинні витяжки й природні або штучні аромати. Бажано, рідина додатково містить формувач аерозолю. Прикладами відповідних формувачів аерозолю є пропіленгліколь та гліцерин. Рідкий матеріал може також містити консервуючі засоби, або речовини, що змінюють pН, такі як органічні й неорганічні кислоти. При використанні рідка речовина переноситься з області 22 подачі рідини й/або з матеріалу 210 до нагрівача14 за рахунок капілярної дії ґнота 28 (Фіг. 8). В одному з варіантів здійснення винаходу ґніт 28 має першу кінцеву ділянку 29 і другу кінцеву ділянку 31, як показано на Фіг. 8. Перша і друга кінцеві ділянки 29 і 31 входять у матеріал 210 для утримання рідини із протилежних сторін для контакту з рідкою речовиною. Також бажано, нагрівач 14, щонайменше частково, оточує центральну частину 113 ґнота 28 таким чином, що при включеному нагрівачі рідина на центральній ділянці 113 ґнота 28 випаровується, утворюючи аерозоль. Бажано ґніт 28 містить волокна, що мають здатність втягувати рідину, краще – пучечки звитих скляних (або керамічних) волокон, а найкраще – групу пучечків скляних волокон, бажано, три такі групи, які можуть втягувати рідину через внутрішні простори між нитками за рахунок дії капілярного ефекту. Бажано, ґніт 28 є гнучким і містить три пасма, причому кожне пасмо містить багато волокон. Крім того, слід зазначити, що кінцеві ділянки 29 і 31 ґнота 28 є гнучкими й можуть складатися в межах області 22 подачі рідини. Бажано, рідка речовина в області 22 подачі рідини захищена від кисню (тому що кисень звичайно не може потрапити до області 22 подачі рідини через ґніт 28). У деяких варіантах здійснення винаходу рідка речовина також захищається від світла, значно знижуючи тим самим ризик погіршення якості рідкої речовини. Таким чином, може бути збережений високий рівень строку придатності й чистоти. У кращому варіанті здійснення винаходу область 22 подачі рідини має розміри й виконана з можливістю вміщення достатньої кількості рідкого матеріалу, так щоб електронний виріб 60 для паління міг забезпечувати можливість паління протягом щонайменше 200 секунд, бажано не менше приблизно 250 секунд, більш бажано – не менше 300 секунд, і найбільше бажано не менше приблизно 350 секунд. Таким чином, область 22 подачі рідини еквівалентна приблизно одній пачці традиційних сигарет. Крім того, електронний виріб 60 для паління може бути виконаний з можливістю обмеження тривалості кожного затягування тривалістю приблизно 5 секунд. Вставка мундштука Як показано на Фіг. 2, 3A, 4 – 7 і 17, перша секція 70 містить вставку 8 мундштука, яка має щонайменше два відхиляючі випускні канали 24 (наприклад, 3, 4, 5 або більше, бажано 2-10 випускних канали або більше, краще 2-6 випускних каналів 24, а ще краще – 4 випускних канали 24). Бажано, випускні канали 24 нахилені назовні відносно центрального каналу 21 внутрішньої трубки 62 (тобто, у різних напрямках). Також бажано, вставка 8 мундштука (або напрямна 6 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 потоку) містить випуски 24, рівномірно розподілені по периметру вставки 8 мундштука, щоб рівномірно розподіляти аерозоль у роті курця при використанні й створювати відчуття більшої наповненості в роті. Таким чином, у міру того, як аерозоль потрапляє у рот курця, цей аерозоль рухається в різних напрямках, щоб забезпечити повноту відчуттів в роті. Напроти, електронні вироби для паління, які мають тільки один осьовий отвір, мають тенденцію спрямовувати аерозоль єдиним струменем з високою швидкістю в одне певне місце в роті курця. Крім того випускні відхиляючі канали 24 так розташовуються і мають такі внутрішні поверхні 83, що краплинки рідкої речовини, які не перетворились на аерозоль, і які можуть бути присутнім в аерозолі, вдаряються у внутрішні поверхні 83 вставки 8 мундштука й/або вдаряють по ділянках стінок 305, що визначають відхиляючі випускні канали 24. У результаті, такі краплинки в основному видаляються або розбиваються, збільшуючи вихід аерозолю. У кращому варіанті здійснення винаходу відхиляючі випускні канали 24 повернені під кутом від приблизно 5° до приблизно 60° відносно поздовжньої осі зовнішньої трубки 6, щоб більш повністю розподілити аерозоль по всьому роті курця під час використання й видалити краплинки. У кращому варіанті здійснення винаходи є чотири відхиляючі випускні канали 24 кожний під кутом від приблизно 40° до приблизно 50° відносно поздовжньої осі зовнішньої трубки 6, більш бажано від приблизно 40° до приблизно 45, а й найкраще – приблизно 42°. Бажано, кожний з відхиляючих випускних каналів 24 має діаметр у межах від приблизно 0,015 дюйма до приблизно 0,090 дюйма (наприклад, від приблизно 0,020 дюйма до приблизно 0,040 дюйма або від приблизно 0,028 дюйма до приблизно 0,038 дюйма). Розмір відхиляючих випускних каналів 24 і кількість відхиляючих випускних каналів 24 за бажання може бути обраним так, щоб регулювати опір при затягуванні. В одному з варіантів здійснення винаходу, показаному на Фіг. 16, вставка 8 мундштука може містити відхиляючі випускні канали 24 і осьовий випускний канал 26. Як показано на Фіг. 2, внутрішня поверхня 83 вставки 8 мундштука може мати, у цілому, куполоподібну форму. Альтернативно, як показано на Фіг. 7, кільцева внутрішня поверхня 83′ вставки 8 мундштука може бути, у цілому, циліндричної форми або мати форму усіченого конуса із плоскою торцевою поверхнею. Бажано, внутрішня поверхня 83 є власне однорідною. Крім того, внутрішня поверхня 83 може бути симетричною відносно поздовжньої осі вставки 8 мундштука. Однак в інших варіантах здійснення винаходу внутрішня поверхня 83 може бути нерегулярною й/або мати інші форми. У кращому варіанті здійснення винаходу в місці сходження відхиляючих випускних каналів 24 усередині вставки 8 мундштука є порожнина 911. Вставка 8 мундштука може повністю кріпитися усередині зовнішньої трубки 6 картриджа 70. Крім того, вставка 8 мундштука може бути виготовлена з полімеру, обраного із групи, яка включає поліетилен низької щільності, поліетилен високої щільності, поліпропілен, полівінілхлорид, поліефіркетон (PEEK) та їх комбінації. Вставка 8 мундштука за бажання може також бути пофарбована. Як згадано вище, вставка мундштука 8 із численними отворами розсіює й змінює напрямок аерозолю в міру того, як він утягується з електронного виробу 60 для паління, щоб забезпечити більш повне відчуття в роті. У міру того, як формується аерозоль, він проходить через центральний канал 21 у внутрішній трубці 62 і через центральний канал 84 у вихідній прокладці 10. При випробуваннях ранніх прототипів деякі учасники випробувань повідомляли про відчуття "жару" на губах від паління електронного виробу, у якому вставка мундштука мала багато відхиляючих випускних каналів 24 і центральний канал 84 з діаметром приблизно 1,3 мм. Однак для електронних виробів для паління, у яких внутрішній діаметр центрального каналу 84 збільшений приблизно до 2,6 мм, повідомлення про відчуття "жару" власне відсутні. Динамічне моделювання області вихідної прокладки 10 і області навколо неї й вставки 8 мундштука показали, що невеликий, шириною 1 мм центральний канал 84 у прокладці 10 має тенденцію створювати в аерозолі, який виходить із вставки мундштука, пікові швидкості приблизно 12 метрів на секунду (м/с). Напроти, моделювання системи, яка містить центральний канал 84 шириною 5 мм, показує пікові швидкості тільки 2,5 м/с на виходах відхиляючих випускних каналів 24 вставки 8 мундштука, що показує майже п'ятиразове зменшення швидкості повітря. З вищезгаданих випробувань і моделювання випливає, що подальше поліпшення органолептичних відчуттів від електронного виробу для паління досягається, за рахунок зниження швидкості потоку аерозолю шляхом збільшення діаметра центрального каналу 84 перед тим, як потік проходить через виходи відхиляючих випускних каналів 24 вставки 8 мундштука із численними каналами. Відповідно, бажано електронний виріб для паління має вихідну прокладку 10, діаметр центрального каналу 84 у якій достатній для запобігання прискорення потоку аерозолю перш, 7 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 ніж він досягне вставки 8 мундштука. Бажано, діаметр центрального каналу 84 становить від приблизно 2,0 мм до приблизно 3,0 мм, більш бажано, від приблизно 2,4 мм до приблизно 2,8 мм. Вставка 8 мундштука потім ділить вихідний потік центрального каналу 84 на багато розбіжних потоків зі зниженою швидкістю, щоб забезпечити повне відчуття в роті й уникнути відчуття "жару". Центральний канал 84 прокладки 10, який має відповідні розміри, власне запобігає прискоренню аерозолю, причому така функціональна можливість може бути додатково посилена шляхом виконання вихідного отвору зі скошеним торцем (не показаний) у його вихідній площині, щоб додатково знизити швидкість аерозолю перш, ніж він досягне вставки 8 мундштука. В альтернативному варіанті вставка 8 мундштука й вихідна прокладка 10 можуть виготовлятися за одне ціле, що дозволить поліпшити відповідні характеристики й полегшити виготовлення. Як показано на Фіг. 10 і 11, в альтернативному варіанті здійснення винаходу електронний виріб 60 для паління, показаний на Фіг. 1, може містити вставку 8 мундштука, яка має нерухому частину 27 і поворотну частину 25. Випуски 24, 24′ розташовуються як у нерухомій частині 27, так і в поворотній частині 25. Випуски 24, 24′ узгоджуються, як показано, щоб дозволити аерозолю надходити в рот курця. Однак поворотна частина 25 може повертатися усередині вставки 8 мундштука, щоб, щонайменше частково, закривати один або більше випусків 24 у нерухомій частині 27 вставки 8 мундштука. Таким чином, споживач може регулювати кількість аерозолю, що надходить із кожним затягуванням. Випуски 24, 24′ можуть бути сформовані у вставці мундштука таким чином, що вони відхиляються, щоб забезпечити в роті більш повне відчуття під час вдихання аерозолю. Схема, сплави, які поліпшують відповідні характеристики нагрівача, гарячі точки й зменшення окису вуглецю У кращому варіанті здійснення винаходу джерело 1 електроживлення містить батарею, розташовану в електронному виробі 60 таким чином, що анод 47a розташовується за потоком за катодом 49a. Анодна клема 47b батареї другої секції 72 бажано контактує з анодом 47a батареї. Більш конкретно, електричне з'єднання між анодом 47a батареї 1 і спіраллю 14 нагрівача в першій секції 70 установлюється через клему 47b підключення анода батареї в другій секції 72 електронного виробу 60, причому анодна клема 47c картриджа 70 і електричний вивід 47d з'єднуються з ділянкою ободу анодної клеми 47c електричним виводом 109 елемента 14 нагрівача (Фіг. 8). Аналогічно, електричне з'єднання між катодом 49a батареї 1 і іншим виводом 109′ спіралі 14 нагрівача встановлюється через нарізне з'єднання 205 між кріпленням 49b катодного з'єднання другої ділянки 72 і деталлю 37 катодного з'єднувача першої секції 70, а звідти через електричний вивід 49c, який електрично з'єднує кріплення 37 із протилежним виводом 109′ спіралі 14 нагрівача. Бажано, електричні виводи 47d, 49c і виводи 109, 109′ нагрівача є високопровідними й стійкими до температури, тоді як котушка 110 нагрівача 14 має високий опір, щоб утворення теплоти відбувалося насамперед уздовж котушок 110 нагрівача 14. Також бажано, електричний вивід 47d з'єднується з виводом 109 нагрівача за допомогою обтиснення. Аналогічно, електричний вивід 49c з'єднується з виводом 109′ нагрівача за допомогою обтиснення. В альтернативному варіанті здійснення винаходу електричний виводи 47d, 49c може приєднуватися до виводів 109, 109′ нагрівача за допомогою пайки. Обтиснення є більш бажаним внаслідок більш високої швидкості його виробництва. Батарея може бути літій-іонним акумулятором або одним з його різновидів, наприклад літійіонною полімерною батареєю. Альтернативно, батарея може бути нікелевою-металгідридною батареєю, кадміє-нікелевою батареєю, літій-марганцевою батареєю, літій-кобальтовою батареєю або паливним елементом. Електронний виріб 60 для паління може використовуватися курцем, поки не витратиться енергія в джерелі електроживлення або, у випадку літієвої полімерної батареї, поки не буде досягнутий рівень мінімальної напруги відсічення. Альтернативно, джерело 1 електроживлення може бути таким, що може перезаряджатися й містити схему, що дозволяє перезаряджати батарею зовнішнім зарядним пристроєм. У цьому випадку, бажано, при зарядці схема забезпечує енергію для заданої кількості затягувань, після яких схема повинна повторно з'єднуватися із зовнішнім зарядним пристроєм. Для перезарядження електронного виробу 60 може використовуватися зарядний USB-пристрій або інший придатний зарядний пристрій. Бажано, електронний виріб 60 для паління також містить схему керування, яка включає 8 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 датчик 16 затягування. Датчик 16 затягування виконаний з можливістю визначення падіння тиску повітря й ініціювання подачі напруги від джерела 1 електроживлення на нагрівач 14. Як показано на Фіг.2, схема керування може також містити лампочку 48 включення нагрівача, виконану з можливістю світіння при включеному нагрівачі 14. Бажано, лампочка 48 включення нагрівача містить світлодіод 48 і розміщена на вхідному кінці електронного виробу 60 для паління, так щоб ця лампочка під час затягування мала зовнішній вигляд тліючої жарини. Крім того, лампочка 48 включення нагрівача може бути встановлена так, щоб бути видимою курцеві. Крім того, лампочка 48 включення нагрівача може використовуватися для діагностики виробу для паління або індикації, що відбувається зарядка. Лампочка 48 може також бути виконана з можливістю її включення й вимикання курцем для забезпечення скритності, щоб за бажання лампочка 48 не включалася під час паління. Бажано, щонайменше один отвір 45 (Фіг. 1) впускання повітря розташований поруч із датчиком 16 затягування, так що датчик 16 затягування визначає наявність повітряного потоку, що вказує на затягування курцем, і включає джерело 1 електроживлення й лампочку 48, щоб указати, що працює нагрівач 14. Схема керування об'єднана з датчиком 16 затягування й подає електроживлення на нагрівач 14 при виявленні датчиком 16 затягування, бажано з обмеженням максимального періоду часу. Альтернативно, схема керування може містити діючий вручну перемикач для курця, щоб ініціювати затягування. Період часу подачі електричного струму на нагрівач може бути заздалегідь установлений залежно від кількості рідини, яку бажано випарувати. Альтернативно, схема може подавати електроживлення на нагрівач, поки датчик затягування виявляє падіння тиску. Бажано, коли нагрівач 14 активований, він нагріває ділянку ґнота 28, оточену нагрівачем, приблизно протягом не більше ніж 10 секунд, більш бажано – не більше ніж приблизно 7 секунд. Таким чином, цикл живлення (або максимальна тривалість затягування) може перебувати в діапазоні від приблизно 2 секунд до приблизно 10 секунд (наприклад, від приблизно 3 секунд до приблизно 9 секунд, від приблизно 4 секунд до приблизно 8 секунд або від приблизно 5 секунд до приблизно 7 секунд). Бажано нагрівач 14 має вигляд спіралі із дроту, яка оточує ґніт 28. Прикладами відповідних електрорезистивних матеріалів є титан, цирконій, тантал і метали платинової групи. Прикладами придатних металевих сплавів є нержавіюча сталь, сплави, що містять нікель, кобальт, хром, алюміній, титан, цирконій, гафній, ніобій, молібден, тантал, вольфрам, олово, галій, марганець і залізо, і суперсплави на основі нікелю, заліза, кобальту, нержавіючої сталі. Наприклад, нагрівач може бути виконаний з алюмінідів нікелю, матеріалу із шаром окису алюмінію на поверхні, алюмінідів заліза й інших композитних матеріалів, причому електрорезистивний матеріал, як варіант, може бути закладений усередину, герметизований або покритий ізолюючим матеріалом або навпаки, залежно від кінетики передачі енергії та потрібних зовнішніх фізико-хімічних властивостей. Бажано, нагрівач 14 містить щонайменше один з наступних матеріалів: нержавіючу сталь, мідь, мідні сплави, хромонікелеві сплави, суперсплави або їх комбінації. Бажано нагрівач 14 виготовляється із хромонікелевих або залізохромових сплавів, хоча останні й не є кращими внаслідок причин, викладених далі. В одному з варіантів здійснення винаходу нагрівач 14 може бути керамічним нагрівачем, який має електричний резистивний шар на зовнішній поверхні. В іншому варіанті здійснення винаходу нагрівач 14 може бути виконаний з алюмініда заліза (наприклад, FeAl або Fe3Al), такого як описаний у документі US 5595706 або алюмінідів нікелю (наприклад, Ni3Al). Використання алюмінідів заліза є особливо бажаним, оскільки вони мають високий питомий опір. FeAl має питомий опір приблизний 180 мікроом, тоді як нержавіюча сталь має приблизно 50-91 мікроом. Більш високий питомий опір зменшує струм або навантаження на джерело 1 електроживлення (батарею). У кращому варіанті здійснення винаходу спіраль 14 нагрівача виконана із хромонікелевого сплаву, який власне не містить заліза. Досвід показав, що спіралі нагрівача з залізохромового сплаву піддаються окисленню заліза, яке в ньому міститься, якщо ці сплави контактували з водою під час технологічних операцій, протягом строку придатності й/або роботи пристрою. Відомо, що нагрівання гліцерину й/або пропіленгліколю за межами певних температур викликає утворення карбонілів (тих, що містять формальдегіди). Оксид заліза має тенденцію каталізувати ці реакції таким чином, що карбоніли утворюються за більш низьких температур. При використанні сплавів, власне вільних від заліза, такої каталізації не відбувається, і можливість утворення карбонілів та інших складників мінімізується. Крім того, при виготовленні й конструюванні конкретного виробу обираються певні варіанти 9 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 й використовуються відповідні заходи, щоб уникнути виникнення ненавмисних "гарячих точок" у спіралі 14 нагрівача під час його нагрівання. Гарячі точки можуть викликати надмірні пікові температури, які можуть створювати небажані фактори, яких за відсутності гарячих точок можна було б уникнути. Вважається, що, якщо в обмотці спіралі 14 нагрівача інтервал між витками спіралі 14 локально зменшується, зменшений простір буде створювати гарячі точки, які, як уважаються, викликають пікові температури, що виходять за межі бажаних рівнів. Також уважається, що при рівномірному проміжку між витками спіралі 14 нагрівача й вживанні заходів щодо збереження початкового намотування "гарячих точок" не виникає. Зокрема, утворення відповідного просторового проміжку 111 (Фіг. 8) між витками спіралі по всій довжині намотаної секції заданої спіралі 110 нагрівача 14 може бути досягнуте шляхом використання автоматизованих намотувальних машин для намотування спіралі навколо ґнота 28 і використання ґнота 28 як опори на етапі намотування. Краща спіраль містить 3-8 витків, чи більш бажано – 3-5 витків. У конструкції відповідно до кращого варіанту здійснення винаходу отримана при намотуванні рівність просторових проміжків 111 між витками спіралі зберігається протягом подальшого виробництва. Як показано також на Фіг. 9A, зокрема, виконання у внутрішній трубці 62 протилежних щілин 63 полегшує розміщення нагрівача 14 і ґнота 28 усередині внутрішньої трубки 62 без контакту між краями цих щілин 63 і намотаною частиною спіралі 110 (показана на Фіг. 8) нагрівача 14. Відповідно, краї щілин 63 не впливають і не змінюють просторові проміжки 111 між витками нагрівача 14, що в протилежному випадку повинне було б створювати потенційні джерела гарячих точок. Як показано на Фіг. 9B, положення запірного кільця 69 обрано так, щоб воно розташовувалося поблизу ґнота 28 або торкалося його, не натискаючи на нього. Таке розташування дозволяє уникнути виникнення згинаючих моментів на спіралі 14 нагрівача й уникнути вигину спіралі 14, що в протилежному випадку може привести до появи гарячих точок уздовж однієї зі сторін спіралі 14, де проміжки 111 між витками спіралі можуть бути меншими. Таким чином, вхідний край 114 запірного кільця 69 наближається до ґнота 28, але не розташовується на цьому ґноті 28, що дозволяє уникнути його вигину. Запірне кільце 69, коли воно розташовується як показано на Фіг. 9B, закриває залишок відкритого простору між вузлом спіралі нагрівача й щілиною 63. У кращому варіанті здійснення винаходу внутрішня трубка 62 і запірне кільце 69 виготовляються зі скловолокна. Бажано, діаметр внутрішньої трубки 62 становить приблизно 4 мм, а кожна із щілин 63 має розміри приблизно 2 мм на приблизно 4 мм. В одному з варіантів здійснення винаходу нагрівач 14 містить спіраль із дроту, яка, щонайменше частково, оточує ґніт 28. У цьому випадку бажано дріт є металевим дротом, а спіраль проходить повністю або частково уздовж довжини ґнота 28. Спіраль нагрівача може проходити повністю або частково навколо ґнота 28. В іншому варіанті спіраль нагрівача не контактує із ґнотом 28. Бажано, нагрівач 14 нагріває рідину в ґноті 28 за рахунок теплопровідності. Альтернативно, теплота від нагрівача 14 може бути підведена до рідини за допомогою теплопровідного елемента, або нагрівач 14 може передавати теплоту навколишньому повітрю, яке надходить і яке проходить через електронний виріб 60 для паління під час використання й, у свою чергу, нагріває рідину за допомогою конвекції. В одному з варіантів здійснення винаходу ґніт 28 містить керамічний ґніт з керамічних волокон, що мають здатність втягувати рідину. Як відзначено вище, ґніт 28, щонайменше частково, оточений нагрівачем 14. Крім того, бажано ґніт 28 проходить через протилежні щілини 63 у внутрішній трубці 62 таким чином, що кожний кінець ґнота 28 перебуває в контакті з областю 22 подачі рідини (Фіг. 2). У кращому варіанті здійснення винаходу ґніт 28 містить волокна й містить пучечки скляних волокон. Наприклад, ґніт 28 може містити багато волокон. Волокна або пасма можуть, у цілому, вирівнюватися в напрямку, перпендикулярному до поздовжнього напрямку електронного виробу. Бажано, ґніт 28 містить 1-8 волокон, більш бажано 2-6 волокон. У кращому варіанті здійснення винаходу ґніт 28 містить 3 пасма, причому кожне пасмо містить багато скляних волокон, скручених разом. У кращому варіанті здійснення структура ґнота 28 формується з волокон, через які рідина може переноситися до нагрівача 14 за допомогою дії капілярного ефекту. Ґніт 28 може містити волокна з поперечним перерізом хрестоподібної форми, у формі листка конюшини, Y-подібної 10 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 форми або будь-якої іншої форми. Ґніт 28 містить будь-який придатний матеріал або комбінацію матеріалів. Прикладами придатних матеріалів є скляні волокна й матеріали на основі кераміки або графіту. Крім того, ґніт 28 може мати будь-яку відповідну капілярність, придатну для створення аерозолю з рідин, що мають різні фізичні властивості, такі як щільність, в'язкість, поверхневий натяг і тиск пари. Капілярні властивості ґнота 28 у комбінації із властивостями рідини повинні забезпечувати постійну вологість ґнота 28 в області нагрівача 14, щоб уникнути перегрівання нагрівача 14. Замість використання ґнота може бути використаний нагрівач із пористого матеріалу достатньої капілярності, який містить резистивний нагрівач із матеріалу, що має високий електричний опір і здатний швидко створювати тепло. Бажано, ґніт 28 і волокнистий матеріал в області 22 подачі рідини формуються зі скловолокна. Вузол гільзи Як показано на Фіг. 17, електронний виріб 60 для паління може також містити гільзу 87, розташовану з можливістю переміщення й/або обертання навколо першої секції 70 електронного виробу 60 для паління. Крім того, гільза 87 ізолює щонайменше ділянку першої секції 70, дозволяючи зберігати температуру аерозолю до подачі його курцеві. У кращому варіанті здійснення винаходу гільза 87 установлена з можливістю обертання навколо електронного виробу 60 і має розділені проміжками щілини 88, розташовані навколо гільзи таким чином, щоб вони збігалися з отворами 44, 44′ для впускання повітря в першій секції 70, дозволяючи повітрю проходити в електронний виріб 60 для паління при затягуванні курцем. Перед або під час паління курець може повернути гільзу 87 так, щоб отвори 44, 44′ для впускання повітря, щонайменше частково, перекривалися гільзою 87, регулюючи опір затягуванню й/або вентиляцію електронного виробу 60 для паління. Бажано, гільза 87 виготовляється із силікону або іншого гнучкого матеріалу, щоб забезпечити курцеві приємне відчуття при користуванні. Однак гільза 87 може виготовлятися з однієї або більш частин і з багатьох матеріалів, у тому числі, із пластмаси, металу або їх комбінації. У цьому випадку гільза 87 є єдиною частиною із силікону. Гільза 87 може вийматися й використовуватися повторно з іншими електронними виробами для паління або може викидатися разом з першою секцією 70. Гільза 87 може мати будь-який придатний колір і/або може містити графіку або інші знаки. Надання аромату Як показано на Фіг. 29, електронний виріб 60 для паління може також мати ароматичну смужку 89, розташовану на зовнішній поверхні 91 щонайменше однієї із секцій 70 і 72. Альтернативно, ароматизуюча смужка 89 може розташовуватися на гільзі 87. Бажано, ароматична смужка 89 розташовується між батареєю пристрою й нагрівачем так, щоб вона перебувала біля носа курця під час паління. Ароматична смужка 89 може містити ароматизуючий гель, плівку або розчин, включаючи ароматизуючу речовину, яка вивільняється перед і/або під час паління. Як варіант, ароматична смужка може розташовуватися усередині першої секції 70 (не показана), і аромат гелю, текучого середовища й/або розчину може вивільнятися під дією затягування. Альтернативно, вивільнення аромату може викликатися теплом, яке створюється нагрівачем 14. Ароматична смужка 89 може містити екстракти аромату тютюну. Такий екстракт може бути отриманий шляхом розмелювання тютюнового матеріалу на дрібні частини й екстракції його за допомогою органічного розчинника протягом декількох годин при струшуванні суміші. Екстракт потім фільтрується, висушується (наприклад, сульфатом натрію) і концентрується за контрольованих температури й тиску. Альтернативно, екстракти можуть бути отримані способами, відомими в області ароматичної хімії, наприклад, способом дистиляції Solvent Assisted Flavor Extraction (SAFE) (Engel і ін., 1999 р.), який дозволяє відокремити летку фракцію від нелеткої. Додатково, для подальшого розділення й/або ізоляції конкретних композицій можуть використовуватися способи фракціонування за pH і хроматографічні способи. Ароматична смужка 89 може бути полімерною або паперовою смужкою, на яку нанесений екстракт або ароматичний матеріал, наприклад, пензлем або просоченням. Ароматизуючий матеріал може бути природнім або штучним. Альтернативно, екстракт може бути інкапсульовано у паперове кільце й/або смужку й вивільнятися вручну курцем, наприклад, шляхом натискання на ароматичну смужку 89 під час паління. Волокнистий елемент Як показано на Фіг. 19, 20 і 21, електронний виріб 60 для паління замість вставки 8 мундштука (Фіг. 2) може містити на виході нагрівача 14 волокнистий елемент або фільтр 300, 300′. В альтернативному варіанті здійснення винаходу, показаному на Фіг. 25 і 26, волокнистий 11 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 елемент 300 може бути встановлений на виході нагрівача й на додачу до вставки 8 мундштука. Волокнистий елемент 300, 300′ може бути розташовано між нагрівачем 14 і вставкою 8 мундштука, як показано на Фіг. 26, або на виході вставки 8 мундштука, як показано на Фіг. 25. Додавання волокнистого елемента 300, 300′ може допомогти при регулюванні опору при затягуванні електронного виробу 60. Додатково, волокнистий елемент 300, 300′ може змінювати характер аерозолю, уводячи добавки, і/або може надавати додаткових відтінків, ароматів й змінювати відчуття аерозолю в роті під час паління. Волокнистий елемент 300, 300′ може бути утворений подібно до фільтрів, які використовуються у традиційних виробах для паління. Бажано, волокнистий елемент 300 виготовляється як невід'ємна частина першої секції 70, отже, може викидатися разом з одноразовою першою секцією 70. Як варіант, волокнистий елемент 300′ може бути знімним, як показано на Фіг. 23 і 24. Бажано, волокнистий елемент 300, 300′ містить низькоефективний фільтруючий матеріал. Волокнистий елемент 300, 300′ може містити пучечки волокнистого матеріалу, сформованого у вигляді затичок. Волокнистий матеріал може бути будь-яким придатним для використання в традиційних фільтрах виробу для паління. Волокнистий матеріал може містити ацетилцелюлозні волокна, поліефірні волокна, поліпропіленові волокна, папір тощо. Наприклад, волокнистий елемент 300, 300′ може містити джгут з ацетилцелюлози й за бажання може бути скручений разом з паперовим матеріалом. Для формування фільтра можуть використовуватися різні конструкції. Прикладами конструкцій фільтра є, зокрема, монофільтр, подвійний фільтр, потрійний фільтр, об'ємний фільтр, утоплений фільтр, фільтр, що вільно плаває або їх комбінації. Монофільтри, як правило, містять джгут з ацетилцелюлози або целюлозні паперові матеріали. Подвійні фільтри, як правило, містять ацетилцелюлозну торцеву пробку мундштука й сегмент чистої целюлози або ацетилцелюлози. Довжина цього сегмента й падіння тиску на ньому, які можуть бути пов'язані з типом матеріалу, який використовується для конструювання волокнистого елемента 300, 300′, можуть регулюватися, щоб забезпечити бажану фільтрацію й опір при затягуванні. Волокнистий елемент 300, 300′ може мати довжину від приблизно 3 мм до приблизно 10 мм. Бажано, діаметр волокнистого елемента 300, 300′ є приблизно таким же або менше, ніж діаметр електронного виробу 60 для паління. Як показано на Фіг. 20, волокнистий елемент 300, 300′ може мати конструкцію типу "пробкапростір-пробка", яка включає вхідну пробку 342 з волокнистого матеріалу, вихідну пробку 340 з волокнистого матеріалу й простір 344 між ними. Усередині простору 344 може розташовуватися добавка 348. Альтернативно, як показано на Фіг. 21, добавка 348 може бути розсіяна по всьому волокнистому матеріалу або по його ділянці, що використовується для формування однієї або більше пробок волокнистого матеріалу у волокнистому елементі 300, 300′, на додачу до добавки 348, яка міститься в проміжку, якщо вона міститься у волокнистому елементі 300, 300′. Таким чином, наприклад, добавка за бажання може бути введена у вхідну пробку 342 і у вихідну пробку 340 з волокнистого елемента 300, 300′. Знімні волокнисті елементи 300′ можна купувати пачками, які містять багато волокнистих елементів 300′, кожний з яких має однакові або різні добавки 348, щоб курець міг вибрати кращий волокнистий елемент 300′ і добавку 348. Знімний волокнистий елемент 300′ може вставлятися в електронний виріб 60 для паління або інакше кріпитися до нього. Наприклад, волокнистий елемент 300 може бути вставлено у відкритий мундштук 346 електронного виробу 60, як показано на Фіг. 22. Альтернативно, як показано на Фіг. 24 і 25, волокнистий елемент 300, 300′ може поєднуватися з гільзою 325, яка може з можливістю зняття сковзати по мундштуку електронного виробу 60 для паління, який, за бажання, містить вставку 8 мундштука. Гільза 325 може містити механізм замка-защібки або просто утримуватися на місці за рахунок щільної посадки. В одному з варіантів здійснення винаходу, на додачу до добавок 348, що утримуються у волокнистому елементі 300, 300′, зовнішня поверхня мундштука електронного виробу для паління й/або зовнішня поверхня волокнистого елемента 300, 300′ можуть бути просочені добавками 348 або містити покриття 370 (показане на Фіг. 22 і 25) з мікрокапсулами, що містять добавку з іншими ароматами або ароматичними композиціями на додачу до добавок 348, що втримуються у волокнистому елементі 300, 300′. Добавки 348 можуть вивільнятися у відповідь на вологість із боку рота й губ курця й можуть бути інкапсульовані у водорозчинні матеріали, які мають різні рівні розчинності у воді, щоб забезпечити вивільнення добавки протягом деякого часу. Матеріал покриття може містити ту ж добавку 348, яка втримується у волокнистому елементі 300, 300′, або містити іншу добавку. Уведення добавок 348 просоченням або в складі покриття 370 поряд з добавками 348 у волокнистому елементі 300, 300′ дозволяє вивільняти добавки 348 ступінчасто під час паління й/або можуть забезпечити доставку багатьох добавок. 12 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Термін "добавка", як він використовується тут, означає будь-який матеріал або вузол, який модифікує характеристики електронного виробу 60 при його палінні. У волокнистому елементі 300, 300′ може втримуватися будь-який відповідний матеріал добавки або комбінація матеріалів. Такі матеріали добавок містять ароматичні або запашні матеріали, речовини, що змінюють pH, хемосприйнятливі речовини, які містять охолоджувальні речовини й зігрівальні речовини, формувачі вуглекислого газу, комерційно доступні системи пахощів, нікотин у рідкій, сольовій або порошковій формі та інші модифікатори диму. Додатково, матеріали добавок можуть також містити розріджувачі або розчинники, здатні впливати на атрибути сприйняття аерозолю. Наприклад, волокнистий елемент 300, 300′ може містити Carbosation™ (доступний від компанії Ogawa & Co), який може підсилювати й/або створювати відчуття насиченості вуглекислим газом у роті. Коли вводиться розріджувач, він може бути речовиною для формування аерозолю, таким як пропіленгліколь або гліцерин. Термін "ароматизуючий матеріал", як він використовується тут, означає будь-який рідкий або твердий ароматовмісний матеріал або хімічний склад, який може вивільняти аромати в потік аерозолю. Відповідні аромати або добавки містять, зокрема, ментол, м'яту, таку як м'ята перцева й м'ята колоскова, шоколад, лакрицю, цитрусові й інші фруктові смаки, гаммаокталактон, ванілін, ваніліновий спирт, освіжувачі подиху, ароматні прянощі, такі як кориця, метилсаліцилат, ліналоол, бергамотова олія, олія герані, лимонна олія, імбирна олія й аромат тютюну. Інші відповідні аромати можуть містити ароматичні сполуки кислоти, спирту, ефіру, альдегіду, кетону, піразину, їхніх комбінацій або сумішей тощо. Ароматизуючий матеріал може перебувати у формі часток, гранул, волокон, капсул, мікрокапсул, порошків, подрібненої рослинної сировини, ароматичної кори, насіння, шматочків сухофруктів і/або коріння або в будь-який іншій відповідній формі. Наприклад, ароматичний матеріал може містити крихти тютюну, крихти пахощів, оброблені ментолом крихти пахощів, ароматичні капсули й інші ароматичні матеріали, які використовуються в традиційних фільтрах тютюнового диму. Придатні ароматичні матеріали можуть бути нелеткими або леткими й можуть подаватися в рот шляхом конденсації аерозолю у фільтрі, з наступним уловлюванням і/або розчиненням ароматичного матеріалу в краплинках і/або обложених краплинках на язиці курця під час затягування. Краплинки можуть складатися зі складників, які використовуються для формування аерозолю, у тому числі, із пропіленгліколю, гліцерину, води й, як варіант, нікотину. Ароматичний матеріал може вивільнятися в аерозоль і/або може подаватися в рот курця через контакт із вологою від губ курця. Ароматичні матеріали можуть надавати гіркого смаку. Відповідні сполуки, що забезпечують гіркий смак, містять, наприклад, кофеїн, денатонін бензоат, теобромін, хінін і нарингін. Ароматичні матеріали можуть надавати кислого смаку. Відповідні сполуки, які забезпечують кислий смак, містять, наприклад, лимонну кислоту, яблучну кислоту, бурштинову кислоту й винну кислоту. Ароматичні матеріали можуть надавати солоного смаку. Відповідні сполуки, які забезпечують солоний смак, містять, наприклад, хлористий натрій і хлористий калій. Ароматизуючі матеріали можуть забезпечувати приємний смак. Придатними сполуками, які забезпечують приємний смак, є, зокрема, вуглеводи, серед яких сахароза, і підсолоджувачі високої інтенсивності, у тому числі, сахароза й сахарин. Ароматизуючі матеріали можуть забезпечувати смак умамі ("м'ясний смак"). Придатними сполуками є, зокрема, глутамат мононатрію, гаммаглютаміл пептиди, такі як гаммаглютаміцистін-бета-аланіл, (R)-стромбін. В одному з варіантів здійснення добавка може бути хемосприйнятливою речовиною й/або може бути обрана так, щоб змінити відчуття аерозолю в роті. Наприклад, добавка може бути хемосприйнятливою речовиною, яка забезпечує відчуття тепла, поколювання й/або відчуття холоду. Альтернативно, щоб забезпечити відчуття "жирності" у роті, добавка може бути харчовим жиром, таким як тригліцеридом середнього ланцюга, триацетином або Neobee® M-5. В іншому варіанті, щоб забезпечувати "в'язке" відчуття в роті, добавка може бути дубильною кислотою. Добавки, такі як капсаїцин, піперин, альфагідроксисанхол, і (8)-джинджерол, можуть уводитися, щоб забезпечити тепле, гаряче або відчуття поколювання. Добавки, які містять ментол, ментиллактат, WS-3 (N-етрил-р-гексагідропарацимол-3-карбоксамід), WS-23 (2ізопропіл-N, 2,3-триметилбутирамід) і Evercool 180™, можуть уводитися, щоб забезпечити відчуття холоду. Крім того, добавки можуть містити витяжки, такі як екстракт кави, витяжка червоного перцю, імбирна витяжка й м'ятна олія. Добавка може пом'якшити грубі характеристики нікотину в аерозолі й/або або інакше змінити 13 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 характер аерозолю. Наприклад, добавка може бути кислим розчином, який містить харчову кислоту. Кислий розчин може бути додано у волокнистий елемент 300, 300′ таким чином, що кислота буде взаємодіяти з нікотином, наявним в потоці аерозолю, щоб утворювати нікотинову сіль і зменшити кількість леткої вільної нікотинової основи в аерозолі, яка, як уважаються, викликає подразнення горла під час паління. Придатними кислотами для введення в кислотний розчин є, зокрема, лимонна кислота, яблучна кислота, молочна кислота, соляна кислота та їх комбінації. На додачу до кислотного розчину, у волокнистий елемент 300, 300′ можуть бути введені іонна смола або абсорбент, щоб допомогти поглинати нікотин з газової фази для зниження подразнення. Придатними абсорбентами є активоване вугілля й силікагель. У ще одному варіанті добавка може містити леткі ароматизуючі матеріали, які виділяють пару під час затягування й можуть сприйматися через ретроназальні шляхи. У кращому варіанті здійснення винаходу волокнистий елемент 300, 300′ містить численні волокнисті матеріали й/або добавки в них, кожна з яких має різне значення pH. Аерозоль, який проходить через волокнистий елемент 300, 300′, може модифікуватися залежно від pH речовин, які використовуються для формування волокнистого елемента 300, 300′ і добавок 348, що містяться в них. Наприклад, волокнистий елемент 300, 300′ може виготовлятися з ацетилцелюлози, обробленої добавкою. Добавка може містити засоби зміни pH і застосовуватися як кислий розчин. Відповідний кислий розчин містить приблизно від 20 до 150 мг 2 % лимонної кислоти в суміші із пропіленгліколем, гліцерином і водою й має pH приблизно 4. Виявлено, що цей розчин при додаванні до волокнистої пробки 300, 300′ і використанні в електронному виробі 60 забезпечує більш помірне й менш подразнююче паління в порівнянні з електронними виробами для паління, які не містять волокнистий елемент, оброблений у такий спосіб. Альтернативно, добавка 348 може бути матеріалом, який модифікує pH волокнистого матеріалу волокнистого елемента 300, 300′. Добавка може містити приблизно від 20 мг до 100 мг 2 % бікарбонату натрію в суміші із пропіленгліколем, гліцерином і водою, тобто, розчин, який має pH приблизно 10. Виявлено, що такий розчин, уведений у волокнистий елемент 300, 300′, збільшує вплив аерозолю на горло курця й викликає більше подразнення в порівнянні з електронними виробами для паління, які містять не оброблений таким розчином волокнистий елемент 300, 300′. Під час паління добавки у формі твердотільних мікрочастинок можуть бути введені в аерозоль і подані курцеві. Якщо добавка містить леткі матеріали, такі як ментол або інші леткі аромати, вона може дифундувати в аерозоль у той час, коли він проходить через волокнистий елемент 300, 300′. Нарешті, ділянки аерозолю можуть осаджуватися або конденсуватися у волокнистому елементі 300, 300′, змушуючи добавки розчинятися в них. Добавки в цьому випадку можуть подаватися, коли курець робить затягування електронним виробом 60. Як відзначено вище, добавка може забезпечити виділення вуглекислого газу в потоці аерозолю. Вважається, що добавка вуглекислого газу в потік аерозолю може підсилити аромат і відчуття в роті. Деякі аерозолі можуть видаватися штучними, несвіжими й/або такими, що не відрізняються від традиційної сигарети. Таким чином, внесення добавок, які можуть забезпечити виділення вуглекислого газу в потоці аерозолю, може посилювати відчуття аромату або аерозолю. Щоб збільшити вміст вуглекислого газу в порівнянні з атмосферною концентрацією, добавка 348 може містити бікарбонат натрію й одну або більше кислот, таких як лимонна кислота. Бікарбонат натрію й лимонна кислота можуть утворювати й/або виділяти вуглекислий газ у присутності носія аерозолю, такого як пропіленгліколь. Альтернативно, добавка 348 може бути сіллю, такою як бікарбонат амонію, який виділяє необхідну кількість вуглекислого газу в присутності теплоти від аерозолю. Сіль може бути розміщена у волокнистому елементі або на екрані 401 (Фіг. 21 і 27). В одному з варіантів здійснення винаходу, показаному на Фіг. 27, екран 401 може прикріплюватися до гільзи 325, яка прикріплена до вхідного кінця зовнішньої трубки 6 під час виготовлення або безпосередньо перед палінням. Альтернативно, як показано на Фіг. 27, екран 401 може бути розміщено в електронному виробі 60 перед волокнистим елементом 300. В іншому варіанті здійснення винаходу, показаному на Фіг. 28, електронний виріб 60 для паління може містити резервуар 403 з вуглекислим газом. Система керування електронного виробу 60 може бути запрограмована так, щоб вибірково виділяти невелику кількість вуглекислого газу з резервуара 403 з кожним затягуванням за бажання підсилити відчуття аерозолю в роті. В іншому варіанті здійснення винаходу, добавка 348 може бути нікотином у формі рідини, солі або порошку. Нікотин може бути введений тільки у волокнистий елемент 300, 300′, так що 14 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 рідка речовина є безнікотиновою й містить тільки формувачі аерозолю, такі як пропіленгліколь або гліцерин, вода й, як варіант, ароматичну добавку. Альтернативно, рідина може містити нікотин на додачу до того, який утримується у вигляді добавки у волокнистому елементі 300, 300′. У міру того, як аерозоль проходить через волокнистий елемент 300, 300′, вміст нікотину може зростати для подачі курцеві разом з аерозолем. Додаткові добавки за бажання можуть бути введені у волокнистий елемент 300, 300′ разом з нікотином. Переважно, нікотин утримується в рідкій суспензії у волокнистому елементі 300, 300′. Альтернативно, нікотин може втримуватися в полімерній плівці, такій як плівка пектину, яка міститься усередині волокнистого елемента 300, 300′, або усередині простору волокнистого елемента 300, 300′, виконаного у вигляді "пробка-простір-пробка". На додачу до волокнистого елемента 300, 300′ або замість цього, після нагрівача може розташовуватися смола. Смола може бути іонообмінною, такою як поліакрилекс, і нікотин може зв'язуватися усередині смоли. За бажання можна купити різні волокнисті елементи 300, 300′, кожний з яких має різний вміст нікотину. Переважно, формування аерозолю без нікотину, як уважають, повинне знизити подразнення горла й вплив на грудну клітку. Однак, додавання нікотину після формування аерозолю, як уважають, повинне знизити будь-який вплив нікотину, який він може мати на горло. Переважно, добавка 348 додається в кількості, достатній для забезпечення додаткових смаків і/або ароматів, посилення або зміни відчуття аерозолю в роті. Наприклад, у волокнистий елемент 300 може бути введено приблизно від 0,05 мг до 100 мг добавки. Коли в даному описі використовується слово "приблизно" у поєднанні з числовим значенням, мають на увазі, що відповідне числове значення передбачає допуск ±10 % відносно зазначеного числового значення. Крім того, коли в описі дається посилання на відсотки, мають на увазі, що відсотки вираховують за вагою, тобто, вагові відсотки. Крім того, коли слова "у цілому" і "власне" використовуються в комбінації з геометричними формами, мають на увазі, що точність геометричної форми не потрібна, але що широта для форми перебуває в межах обсягу розкриття. При використанні з геометричними термінами слів "у цілому" і "власне" передбачається, що використовуються не тільки форми, які задовольняють строгим визначенням, але також і форми, наближені до них. Фахівцеві в даній галузі техніки повинне бути ясно, що описана з достатніми подробицями нова електронна сигарета є поліпшеною. Крім того, фахівцям у даній галузі техніки повинно бути зрозумілим, що описані вище особливості електронної сигарети можуть бути модифіковані й замінені еквівалентами, які власне не відступають від сутності й не виходять за межі обсягу винаходу. Відповідно, явно мають на увазі, що всі такі модифікації, варіації, заміни й еквіваленти, які охоплені рамками сутності й обсягу винаходу, визначених формулою винаходу, охоплюються цією формулою винаходу. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 40 45 50 55 1. Електронний виріб для паління, який містить: зовнішню трубку, що проходить у поздовжньому напрямку; внутрішню трубку, розташовану усередині зовнішньої трубки; джерело рідини, яке містить безнікотинову рідку речовину й розташоване у зовнішньому кільцевому просторі між зовнішньою й внутрішньою циліндричними трубками; нагрівач, розташований у внутрішній трубці; ґніт, сполучений із джерелом рідини й оточений нагрівачем так, щоб подавати рідку речовину до нагрівача з метою нагрівання нагрівачем рідкої речовини до температури, достатньої для її випаровування й утворення безнікотинового аерозолю у внутрішній трубці; який відрізняється тим, що волокнистий елемент, розташований за потоком після нагрівача, причому у волокнистому елементі розподілено нікотин, так що при проходженні через волокнистий елемент аерозоль захоплює нікотин. 2. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить вставку мундштука із щонайменше двома відхиляючими випускними каналами, що виконані з можливістю розподілу аерозолю по всьому роту курця під час затягування. 3. Електронний виріб за п. 2, який відрізняється тим, що кожний із щонайменше двох відхиляючих випускних каналів повернутий відносно поздовжньої осі електронного виробу для паління на кут від приблизно 5° до приблизно 60°. 4. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить низькоефективний фільтруючий матеріал. 15 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 5. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить матеріал, вибраний із групи, яка складається з ацетилцелюлози, поліефіру, поліпропілену, паперу та їх комбінацій. 6. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше одну добавку, розподілену у волокнистому елементі, яка вибрана із групи, яка складається із запашних матеріалів, ароматичних матеріалів, речовин, які змінюють рН, хемосприймаючих засобів, формувачів вуглекислого газу, модифікаторів диму, розріджувачів та їх комбінацій. 7. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент має довжину приблизно від 3 мм до 10 мм. 8. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить вхідну пробку з волокнистого матеріалу, вихідну пробку з волокнистого матеріалу й простір між ними. 9. Електронний виріб за п. 8, який відрізняється тим, що у просторі перебуває щонайменше одна добавка. 10. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що волокнистий елемент є знімним. 11. Електронний виріб за п. 10, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить гільзу, виконану з можливістю приєднання до мундштука зовнішньої трубки. 12. Електронний виріб за п. 10, який відрізняється тим, що є електронною сигаретою, яка має поглиблення на мундштуці для установлення в нього волокнистого елемента. 13. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що на волокнистому елементі є покриття. 14. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що добавка вибрана із групи, яка складається з кофеїну, денатоніум бензоату, теоброміну, хініну, нарингіну, лимонної кислоти, малідієвої кислоти, бурштинової кислоти, винної кислоти, хлористого натрію, хлористого калію, сахарози, фруктози, сукралози, сахарину, мононатрію глутамату, гамма-глютаміл пектидів, тригліцеридів середнього ланцюга, триацетину, ніобію, дубильної кислоти та їх комбінацій. 15. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що хемосприймаючий засіб вибраний із групи, яка складається з капсаїцину, піперину, альфа-окси-санщула, (8)-джинджеролу, ментолу, ментиллактату та їх комбінацій. 16. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що речовина, яка змінює рН, вибрана із групи, яка складається з лимонної кислоти, яблучної кислоти, молочної кислоти, соляної кислоти та їх комбінацій. 17. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше один абсорбент, вибраний із групи, яка складається з активованого вугілля, силікагелю та їх комбінацій. 18. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що формувач аерозолю вибраний із групи, яка складається із пропіленгліколю, гліцерину та їх комбінацій. 19. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що формувачі вуглекислого газу вибрані із групи, яка складається з бікарбонату натрію, лимонної кислоти та їх комбінацій. 20. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що добавка міститься у волокнистому елементі в кількості приблизно від 0,05 мг до 100 мг. 21. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що містить першу секцію, прикріплену до другої секції, причому ґніт, джерело рідини й волокнистий елемент перебувають у першій секції, а джерело електроживлення виконане з можливістю подачі напруги на нагрівач, що перебуває в другій секції. 22. Електронний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що містить єдину зовнішню трубку, при цьому ґніт, джерело рідини, волокнистий елемент, нагрівач і джерело електроживлення перебувають у цій зовнішній трубці. 23. Електронний виріб за п. 6, який відрізняється тим, що щонайменше одна добавка власне рівномірно розсіяна по всьому волокнистому елементу. 24. Електронний комплект для паління, який містить: електронний виріб для паління, що включає зовнішню трубку, яка проходить у поздовжньому напрямку; внутрішню трубку, розташовану усередині зовнішньої трубки; джерело рідини, що містить рідку речовину й розташоване у зовнішньому кільцевому просторі між зовнішньою й внутрішньою циліндричними трубками; нагрівач, розташований у внутрішній трубці; і ґніт, пов'язаний із джерелом рідини й оточений нагрівачем так, щоб подавати рідку речовину до нагрівача з метою нагрівання нагрівачем рідкої речовини до температури, достатньої для її випаровування й утворення аерозолю у внутрішній трубці; багато знімних волокнистих елементів, кожний з яких містить розподілений в ньому нікотин, так що при проходженні через волокнистий елемент аерозоль захоплює нікотин. 16 UA 112786 C2 5 10 15 20 25 25. Електронний комплект за п. 24, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше одну добавку, розподілену у волокнистому елементі, яка вибрана із групи, яка складається із запашних матеріалів, ароматичних матеріалів, речовин, що змінюють рН, хемосприймаючих засобів, формувачів вуглекислого газу, модифікаторів диму, розріджувачів та їх комбінацій. 26. Електронний комплект за п. 25, який відрізняється тим, що вміст нікотину в кожному з багатьох знімних волокнистих елементів є різним. 27. Електронний виріб для куріння, що містить: зовнішню трубку, що проходить в поздовжньому напрямку; внутрішню трубку, розташовану усередині зовнішньої трубки; джерело безнікотинової рідкої речовини; нагрівач; засіб подачі рідкої речовини до нагрівача, виконаного з можливістю нагріву рідкої речовини до температури, достатньої для її випаровування і утворення безнікотинового аерозолю; і волокнистий елемент, розташований за потоком після нагрівача, причому у волокнистому елементі розподілено нікотин, так що при проходженні через волокнистий елемент аерозоль захоплює нікотин. 28. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить низькоефективний фільтруючий матеріал. 29. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить матеріал, вибраний з групи, яка складається з ацетилцелюлози, поліефіру, поліпропілену, паперу та їх комбінацій. 30. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше одну добавку, розподілену у волокнистому елементі, яка вибрана з групи, що складається з запашних матеріалів, ароматичних матеріалів, речовин, що змінюють рН, хемосприймаючих засобів, формувачів вуглекислого газу, модифікаторів диму, розріджувачів та їх комбінацій. 31. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент має довжину приблизно від 3 мм до 10 мм. 32. Електронний виріб за п. 27, який відрізняється тим, що волокнистий елемент містить вхідну пробку з волокнистого матеріалу, вихідну пробку з волокнистого матеріалу і простір між ними. 17 UA 112786 C2 18 UA 112786 C2 19 UA 112786 C2 20 UA 112786 C2 21 UA 112786 C2 Комп’ютерна верстка В. Мацело Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 22

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Electronic cigarette

Автори англійською

Li, San, Karles, George, Mishra, Munmaya K., Kobal, Gerd, Oliveri, Douglas, Bajec, Martha, Flora, Jason, Tucker, Christopher, S., Jordan, Geoffrey, Brandon, Smith, Barry S., Rostami, Ali A., Marcq, Pauline

Автори російською

Ли Сан, Карлэс Джордж, Мишра Манмайа К., Кобаль Герд, Оливери Дуглас, Бажэк Марта, Флора Джэйсон, Такер Кристофер С., Джордан Джэфри Брэндон, Смит Бари С., Ростами Али А., Марк Полин

МПК / Мітки

МПК: A24F 47/00

Мітки: електронна, сигарета

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/24-112786-elektronna-sigareta.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Електронна сигарета</a>

Подібні патенти