Виріб для перорального вживання зі зволоженого бездимного тютюну та спосіб його виготовлення

Номер патенту: 110330

Опубліковано: 25.12.2015

Автори: Мішра Мунмая К., Гао Фен, Сенгупта Тапасі, Лю Шеншен, Суіні Уільям Р.

Є ще 15 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Виріб для перорального вживання зі зволоженого бездимного тютюну, який включає в себе:

напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття, яке включає в себе:

(а) розчинний незшитий компонент; та

(b) нерозчинний зшитий компонент;

текстурний компонент, вибраний з групи, яку складають: (і) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття: та (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитка або стрічка, розміщене(-а) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті, для додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, і

брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу, розміщений усередині напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, причому згаданий тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн,

при цьому напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття залишається цілим, зі зволоженим бездимним тютюном, утримуваним у покритті, протягом вживання зволоженого бездимного тютюну.

2. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що згаданий розчинний незшитий компонент містить нездатний до зшивання полімер, вибраний з групи, яку складають крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова камедь, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт, полілактид, желатин, соєвий білок, сироватковий білок та їх комбінації.

3. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що згаданий нерозчинний зшитий компонент містить зшивальний засіб і здатний до зшивання полімер, вибраний з групи, яку складають альгінат, пектин, карагенан, модифіковані полісахариди з функціональними групами, здатними до зшивання, та їх комбінації.

4. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 3, який відрізняється тим, що згаданий, здатний до зшивання полімер являє собою здатний до хімічного зшивання полімер.

5. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал також включає в себе додатково матеріал-замінник тютюну, вибраний з групи, яку складають фруктові волокна та частинки, овочеві волокна та частинки, рослинні волокна та частинки і їх комбінації.

6. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал здатний до повного розпадання у ротовій порожнині.

7. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, вміст вологи у якому становить від приблизно 35 % до приблизно 65 %.

8. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, який має активність води від приблизно 0,85 аw до приблизно 0,86 аw.

9. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що середні розміри згаданого(-ї) щонайменше одного(-єї) волокна, нитки та/або стрічки коливаються від приблизно 0,01 мм до приблизно 1,0 мм.

10. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(-а) щонайменше одне(-а) волокно, нитка та/або стрічка є довільно орієнтованим(-ою) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті.

11. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(-а) щонайменше одне(-а) волокно, нитка та/або стрічка є однаково орієнтованим (-ою) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті.

12. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(-а) щонайменше одне(-а) волокно, нитка та/або стрічка прикріплене(-а) до виробу зі зволоженого бездимного тютюну харчовим клеєм.

13. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(-а) щонайменше одне(-а) волокно, нитка та/або стрічка включає в себе матеріал, вибраний з групи, яку складають рослинні волокна, фруктові волокна, тютюнові волокна, трав'яні волокна, синтетичні полімери, природні полімери та їх комбінації.

14. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (і) щонайменше один полімерний шар, і тим, що згаданий щонайменше один полімерний шар є ароматизованим.

15. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (і) щонайменше один полімерний шар, і тим, що згаданий щонайменше один полімерний шар включає в себе щонайменше один полімер, вибраний з групи, яку складають модифікований крохмаль, декстрин, пулулан, пектин та їх комбінації.

16. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що об'ємна густина надгідратованого мембранного покриття становить приблизно 1,0±0,2 г/см3 .

17. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу має довжину до приблизно 3,8 см (приблизно 1,5 дюйма), ширину до приблизно 1,9 см (приблизно 0,75 дюйма) і висоту до приблизно 2,5 см (приблизно 1 дюйм), і тим, що маса тютюнового матеріалу, якому надана певна форма, становить від приблизно 0,5 г до приблизно 3,0 г.

18. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що вміст вологи у напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті становить від приблизно 10 % до приблизно 50 %.

19. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що розчинний незшитий компонент і нерозчинний зшитий компонент розчиняються у воді, або тютюнових соках, або їх комбінації.

20. Спосіб виготовлення виробу зі зволоженого бездимного тютюну, який включає:

формування тютюнового матеріалу у брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу;

формування напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе: (а) розчинний незшитий компонент; та (b) нерозчинний зшитий компонент, на брикеті, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу, для одержання покритого брикета тютюнового матеріалу; і

додавання текстурного компонента, вибраного з групи, яку складають: (і) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; та (іі) щонайменше одне(-у) волокно, нитку та/або стрічку, розміщене(-у) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті, для додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, та їх комбінації, для утворення виробу зі зволоженого бездимного тютюну, який має текстуроване покриття, та тим, що напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття залишається цілим для утримування зволоженого бездимного тютюну в покритті протягом вживання зволоженого бездимного тютюну.

21. Спосіб за п. 20, який відрізняється тим, що додатково включає висушування напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, так що при вивільненні води з напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття соки тютюнового матеріалу входять у напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття.

Текст

Реферат: Виріб (10) зі зволоженого бездимного тютюну для перорального вживання містить заздалегідь порціонований брикет тютюнового матеріалу (16) і напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття (12), яке включає в себе розчинний незшитий компонент та нерозчинний зшитий компонент і текстурний компонент (22, 24). Тютюновий матеріал (16) включає в себе зволожений бездимний тютюн. Текстурний компонент (22, 24) зменшує ковзкість та/або підвищує тертя виробу(10) зі зволоженого бездимного тютюну при вміщенні його у ротову порожнину споживача. UA 110330 C2 (12) UA 110330 C2 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Суть винаходу Запропонований виріб для перорального вживання зі зволоженого бездимного тютюну. Цей виріб зі зволоженого бездимного тютюну включає в себе напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття. Згадане напіврозчинне надгідратоване мебранне покриття містить (a) розчинний незшитий компонент; та (b) нерозчинний зшитий компонент. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну включає в себе також один або декілька текстурних компонентів, вибраних з групи, яку складають (i) порошковий компонент, який включає в себе порошки, які мають щонайменше один лінійний розмір від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм), розміщений у та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; (ii) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; (iii) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка, розміщене(а) у або/та на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; та (iv) щонайменше один зшивальний засіб для попереднього зшивання, що забезпечує додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, і брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу, розміщений усередині напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий тютюновий матеріал містить зволожений бездимний тютюн. Згаданий один або декілька текстурних компонентів зменшує(ють) ковзкість та підвищує(ють) тертя виробу зі зволоженого бездимного тютюну у разі його вміщення у ротову порожнину споживача. За варіантом, якому віддається перевага, вміст вологи напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття становить від приблизно 10 % до приблизно 50 %. За варіантом, якому віддається перевага, середні розміри волокон, ниток та/або стрічок коливаються від приблизно 0,01 мм до приблизно 1,0 мм. Крім того, волокна, нитки та/або стрічки є довільно та/або однорідно орієнтованими у межах, під та/або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті. Волокна, нитки та/або стрічки прикріплені до виробу зі зволоженого бездимного тютюну за допомогою харчової камеді та/або гелевого клею. Волокна, нитки та/або стрічки включають в себе матеріал, вибраний з групи, яку складають рослинні волокна, фруктові волокна, тютюнові волокна, трав'яні волокна, синтетичні полімери, природні полімери та їх комбінації. За варіантом, якому також віддається перевага, згаданий щонайменше один полімерний шар є ароматизованим або неароматизованим. Цей щонайменше один полімерний шар містить щонайменше один полімер, вибраний з групи, яку складають модифікований крохмаль, декстрин, пулулан, пектин та їх комбінації. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згаданий розчинний незшитий компонент містить нездатний до зшивання полімер, вибраний з групи, яку складають крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова камедь, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт, полілактид, желатин, соєвий білок, сироватковий білок та їх комбінації. Згаданий нерозчинний зшитий компонент містить зшивальний засіб і здатний до зшивання полімер, вибраний з групи, яку складають альгінат, пектин, карагенан, модифіковані полісахариди із функціональними групами, здатними до зшивання, та їх комбінації. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий здатний до зшивання полімер, являє собою здатний до хімічного зшивання полімер. За варіантом, якому віддається перевага, виріб зі зволоженого бездимного тютюну може включати в себе щонайменше одну домішку у напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті та/або згаданому тютюновому матеріалі. Згадані домішки вибрані з групи, яку складають ароматизатори, підсолоджувальні речовини, консерванти, харчові добавки, антиоксиданти, амінокислоти, мінерали, вітаміни, рослинні екстракти, зволожувачі, барвники, хімічні засоби, що впливають на чутливість, та їх комбінації. Тютюновий матеріал також може містити додаткову кількість матеріалу-замінника тютюну, вибраного з групи, яку складають фруктові волокна та частинки, овочеві волокна та частинки, рослинні волокна та частинки і їх комбінації. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал здатний до повного розпадання у ротовій порожнині. Тютюновий матеріал містить зволожений бездимний тютюн, вміст вологи у якому становить від приблизно 35 % до приблизно 65 %. Тютюновий матеріал містить зволожений бездимний тютюн, який має активність води від приблизно 0,85 aw до приблизно 0,86 aw. За одним із варіантів здійснення цього винаходу згаданий порошковий компонент містить один або декілька складників, вибраних із групи, яку складають природні рослинні волокна, водонерозчинні синтетичні волокна, частинки або волокна водонерозчинних гідрофільних біополімерів, неінкапсульований тютюновий порошок, інкапсульований тютюновий порошок, тонкоподрібнений тютюн, волокна або частинки діоксиду кремнію та сухі порошки 1 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 ароматизаторів, які знаходяться усередині та/або розміщені на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття. Вміст згаданого порошкового компонента становить від приблизно 0,01 г до приблизно 5,0 г. За одним із варіантів здійснення цього винаходу об'ємна густина надгідратованого 3 мембранного покриття становить приблизно 1,0±0,2 г/см . Брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу має довжину до приблизно 3,8 см (приблизно 1,5 дюйма), ширину до приблизно 1,9 см (приблизно 0,75 дюйма) і висоту до приблизно 2,5 см (приблизно 1 дюйм). Маса тютюнового матеріалу, якому надана певна форма, становить від приблизно 0,5 г до приблизно 3,0 г. Запропонований також спосіб виготовлення виробу зі зволоженого бездимного тютюну. Цей спосіб включає формування тютюнового матеріалу у брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу; формування напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке містить (а) розчинний незшитий компонент; та (b) нерозчинний зшитий компонент на брикеті, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу, для одержання покритого брикету тютюнового матеріалу; і додання одного або декількох текстурних компонентів, вибраних із групи, яку складають (i) порошковий компонент, який включає в себе порошки, які мають щонайменше один лінійний розмір від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм), який знаходиться усередині та/або розміщений на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; (ii) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; (iii) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка, розміщене(а) усередині або/та на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; та (iv) щонайменше один зшивальний засіб для попереднього зшивання, що забезпечує додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, та їх комбінації, для одержання виробу, який має текстуроване покриття, зі зволоженого бездимного тютюну. Короткий опис фігур Фіг. 1 – поперечний розріз виробу зі зволоженого бездимного тютюну з напіврозчинним надгідратованим мембранним покриттям, який має порошкове поверхневе покриття; Фіг. 2 – поперечний розріз виробу зі зволоженого бездимного тютюну з напіврозчинним надгідратованим мембранним покриттям, який має друге покриття на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; Фіг. 3 – вид у перспективі першого варіанта виконання виробу зі зволоженого бездимного тютюну з напіврозчинним надгідратованим мембранним покриттям, який має одне волокно, нитку та/або стрічку, які утворюють частину зовнішньої поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; Фіг. 4 – вид у перспективі другого варіанта виконання виробу зі зволоженого бездимного тютюну з напіврозчинним надгідратованим мембранним покриттям, який має множину волокон, ниток та/або стрічок, які утворюють частину зовнішньої поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; Фіг. 5 – вид у перспективі третього варіанта виконання виробу зі зволоженого бездимного тютюну з напіврозчинним надгідратованим мембранним покриттям, який має тонке(у) волокно, нитку та/або стрічку, обгорнуте(у) навколо виробу зі зволоженого бездимного тютюну, яке(а) утворює частину зовнішньої поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; та Фіг. 6 – вид у перспективі четвертого варіанта виконання виробу зі зволоженого бездимного тютюну з напіврозчинним надгідратованим мембранним покриттям, який має порошкове поверхневе покриття і множину волокон, ниток та/або стрічок, які утворюють частину зовнішньої поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття. Докладний опис Вироби зі зволоженого бездимного тютюну можуть включати в себе обгортку та/або покриття і внутрішній наповнювач, розміщений усередині обгортки та/або покриття. Згаданий внутрішній наповнювач може включати в себе зволожений бездимний тютюн (MST). Такі вироби зі зволоженого бездимного тютюну дозволяють вивільнення ароматизаторів, соків та/або компонентів, які впливають на чутливість, з внутрішнього наповнювача завдяки переміщенню слини через обгортку та входженню у контакт із внутрішнім наповнювачем, дифузії ароматизатора та/або компонентів, які впливають на чутливість, у слину і переміщенню слини, яка містить ароматизатор та/або компоненти, що впливають на чутливість, до органів відчуття у ротовій порожнині споживача, які знаходяться, як правило, на язиці. Обгортки таких виробів зі зволоженого бездимного тютюну можуть бути виготовлені з 2 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 паперу, тканини або іншого пористого листового матеріалу, який дозволяє переміщення слини через обгортку, але не дозволяє значного переміщення наповнювача, такого як волокна або частинки тютюну, через обгортку і у ротову порожнину. Однак, оскільки слина, яка містить ароматизатор або компоненти, які впливають на чутливість, повинна проходити через обгортку двічі, згадана обгортка може також суттєво уповільнити вивільнення цих компонентів у ротову порожнину споживача. Це може негативно впливати на час доставки цих компонентів, оскільки слина, яка затримується усередині обгортки, накопичує більш високу концентрацію компонентів, аніж вона містила б у тому разі, якщо б потік через обгортку рухався з більшою швидкістю. В результаті цього споживач може вважати, що обгортки пакетиків, виготовлені з паперу або тканини, викликають початкове відчуття сухості, знижене відчуття аромату та порушену циркуляцію слини. Окрім того, деякі споживачі вважають, що при контактуванні з внутрішніми поверхнями ротової порожнини відчувається шерехатість поверхні вміщених у пакетик виробів. Незважаючи на це, вміщені у пакетик вироби можуть надати бажані переваги стосовно маніпулювання, введення у ротову порожнину/розміщення у ротовій порожнині, використання порцій та зниження початкового відчуття "піщанистості" у ротовій порожнині у порівнянні з виробами зі зволоженого бездимного тютюну, такими як жувальний тютюн, які не вміщені в обгортку. Новий виріб, який має тонке гладеньке гелеве покриття з високим вмістом вологи, що забезпечує добре перенесення слиною ароматизатора та/або компонентів, що впливають на чутливість, із внутрішнього наповнювача до органів відчуття ротової порожнини, надасть альтернативу вміщеному у пакетик виробу зі зволоженого бездимного тютюну. Вироби зі зволоженого бездимного тютюну, які мають надгідратовану гелеву мембрану, описані у публікації заявки на патент США № 2008/0202533 A1 того ж заявника, зміст якої у повному обсязі включений у цей опис шляхом посилання. Було встановлено, що надгідратовані гелеві мембрани, виготовлені з біополімерів, незважаючи на позбавлення від деяких недоліків традиційних матеріалів для виготовлення пакетиків, можуть сприйматись як занадто слизькі або сковзкі для споживача, у залежності від вмісту води у згаданій гелевій мембрані. Цим винаходом запропоновані порціоновані вироби зі зволоженого бездимного тютюну, які мають текстуроване надгідратоване мембранне покриття. Порціонований виріб зі зволоженого бездимного тютюну, розкритий у цьому описі, має надгідратоване мембранне покриття, яке утворено з одного або декількох полімерів і додатково включає в себе текстурний компонент. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий текстурний компонент включає в себе один або декілька складових елементів, наведених нижче: (i) порошковий компонент, який включає в себе порошки, які мають щонайменше один лінійний розмір від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм), розміщений усередині та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; (ii) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; (iii) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка, розміщене(а) усередині та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; та (iv) щонайменше один зшивальний засіб для попереднього зшивання, що забезпечує додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, та їх комбінації. У значенні, вживаному у цьому описі, терміни "текстурний компонент", "текстурований компонент", "текстуровані компоненти" та "текстурні компоненти" описують один або декілька складових елементів, наведених нижче: (i) порошковий компонент, який включає в себе порошки, які мають щонайменше один лінійний розмір від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм), розміщений усередині та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; (ii) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; (iii) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка, розміщене(а) усередині та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; та (iv) щонайменше один зшивальний засіб для попереднього зшивання, що забезпечує додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, та їх комбінації, як докладно описано нижче. Таким чином, надгідратоване мембранне покриття виробу зі зволоженого бездимного тютюну включає один або декілька текстурних компонентів, які забезпечують менш сковзку поверхню у порівнянні з надгідратованим мембранним покриттям та іншими гелевими покриттями без текстурного компонента. Отже, текстурний компонент забезпечує підвищене(у) тертя, липкість та/або шерехатість поверхні надгідратованого мембранного покриття. 3 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Як розкрито у цьому описі, один або декілька складових елементів, наведених нижче: (i) порошковий компонент, який включає в себе порошки, які мають щонайменше один лінійний розмір від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм), розміщений усередині та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; (ii) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; (iii) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка, розміщене(а) усередині та/або на внутрішній та/або зовнішній поверхнях напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття; та (iv) щонайменше один зшивальний засіб для попереднього зшивання, може(уть) бути застосований(і) для створення текстурованої поверхні надгідратованого мембранного покриття, так що згадане надгідратоване мембранне покриття не сприймається як слизьке, відполіроване або сковзке. Однак, через присутність полімеру у мембрані, поверхня надгідратованого мембранного покриття залишається відносно гладенькою, позбавленою шерехатості, яка подеколи відчувається у разі паперових обгорток традиційних вміщених у пакетик виробів або виробів зі зволоженого тютюну. Результатом цього є одержання поверхні, яка є гладенькою, але не слизькою, відполірованою або сковзкою, і яка є текстурованою до такого ступеня, що поверхня виробу зі зволоженого бездимного тютюну набуває шорсткості та/або липкості, однак не викликає відчуття шерехатості у ротовій порожнині. За варіантом, якому віддається перевага, поверхня текстурованого, надгідратованого мембранного покриття видається м'якою, вологою, органічною та/або природною, і, завдяки цьому, є привабливою для споживачів. Більше того, застосування волокон та/або частинок із різних матеріалів (або волокон різних розмірів та/або частинок різних розмірів, виготовлених із тих самих матеріалів) може забезпечити одержання різних текстур на різних ділянках, так щоб поверхня виробу зі зволоженого бездимного тютюну мала різні текстури, результатом чого є більш приємне відчуття у ротовій порожнині споживача. Крім того, волокна та/або частинки можуть містити ароматизатори, які швидко вивільнюються у слину завдяки знаходженню волокон та/або частинок на поверхні або поблизу від поверхні мембрани. За варіантом, якому віддається перевага, текстуроване надгідратоване мембранне покриття заздалегідь порціонованого виробу зі зволоженого бездимного тютюну виготовляють із багатокомпонентного полімерного розчину. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, моношарове текстуроване надгідратоване мембранне покриття можна застосовувати для покривання порції зволоженого бездимного тютюну шляхом покривання тютюну одним шаром розчину, який містить два полімери і текстурний компонент. За іншими варіантами здійснення цього винаходу текстуроване надгідратоване мембранне покриття може мати два або декілька шарів. Наприклад, перший шар може включати в себе надгідратоване мембранне покриття. Після цього до покритого тютюнового виробу додають порошкове покриття та/або покриття, що складається з частинок, волокна, нитки та/або стрічки, та/або друге водорозчинне покриття для одержання текстурованої поверхні та утворенням другого шару. Альтернативно для одержання текстурованої поверхні надгідратоване мембранне покриття може бути піддане попередньому зшиванню шляхом додавання у покривний розчин зшивального засобу для попереднього зшивання. За варіантом, якому віддається перевага, одно- або багатошарове текстуроване надгідратоване мембранне покриття є тонким, забезпечує високу вологість і достатньо високу міцність для підтримування цілісності виробу під час використання та зменшує сковзкість у порівнянні з покриттями, що не включають в себе текстурний компонент. На Фіг. 1 зображений поперечний розріз одного з варіантів виконання виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну з текстурованим надгідратованим мембранним покриттям 12. Текстуроване надгідратоване мембранне покриття 12 включає в себе перший шар, який містить двокомпонентне покриття, яке вкриває частину тютюнового матеріалу 16. Двокомпонентне покриття 12 включає в себе розчинний полімер і нерозчинний полімер, який може бути таким самим або іншим полімером. Перший шар може також включати в себе текстурний компонент. За іншими варіантами здійснення цього винаходу текстуроване надгідратоване мембранне покриття також включає в себе другий шар, який включає в себе текстурний компонент, який може бути таким самим або відрізнятись від текстурного компонента, який був доданий до першого шару. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал 16 являє собою сформовану порцію зволоженого бездимного тютюну (також відомого як зволожений тютюн типу снаф). За цим варіантом здійснення винаходу текстурний компонент являє собою порошковий компонент 20, який може бути включений до складу надгідратованого мембранного покриття, розміщений 4 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 під надгідратованим мембранним покриттям або утворювати другий шар на принаймні частині поверхні текстурованого надгідратованого мембранного покриття 12. За варіантом, якому віддається перевага, виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну надані такі розміри та форма, які прийнятні для зручного вміщення цього виробу між щокою та яснами споживача. Виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну можна надавати багато різноманітних форм, у тому числі, але без обмеження ними, форми кульок, прямокутників, продовгуваті форми, форми півмісяця, овалів та кубів. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, вкритий тютюновий виріб має форму прямокутника і масу від приблизно 2,5 г до приблизно 3,0 г. Текстуроване надгідратоване мембранне покриття 12, за варіантом, якому віддається перевага, утворює пористу сітку з нерозчинного полімеру після розчинення розчинного компонента у ротовій порожнині споживача. За варіантом, якому віддається перевага, першим згаданим компонентом є розчинний компонент, який швидко розчиняється у ротовій порожнині споживача, так що другий згаданий компонент, який, за варіантом, якому віддається перевага, являє собою нерозчинний компонент, залишається цілим протягом вживання тютюнового виробу. За варіантом, якому віддається перевага, розчинний компонент утворений нездатним до зшивання полімером. За варіантом, якому також віддається перевага, нерозчинний компонент утворений здатним до хімічного зшивання полімером в результаті реакції зі зшивальним засобом. Згадані полімери розчинного компонента і нерозчинного компонента можуть бути природними або синтетичними. За варіантом, якому віддається перевага, згадані полімери є гідроколоїдами. За варіантом, якому віддається більша перевага, згадані полімери є полісахаридами. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, зшивальним засобом є будь-яка сіль одновалентного металу або будь-яка сіль двовалентного металу. До прийнятних нездатних до хімічного зшивання полімерів належать, але без обмеження ними, крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова камедь, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт та полілактид. До прийнятних здатних до хімічного зшивання полімерів належать, але без обмеження ними, альгінат, пектин, карагенан та модифіковані полісахариди з функціональними групами, здатними до зшивання. Здатним до зшивання полімером, якому віддається перевага, є альгінат. Незважаючи на те, що можна застосовувати солі як одновалентних, так і двовалентних металів, за варіантом, якому віддається перевага, застосовують сіль двовалентного металу. До прийнятних солей двовалентних металів належать, але без обмеження ними, лактат кальцію та хлорид кальцію. Лактату кальцію віддається перевага, оскільки він схвалений для застосування у харчових продуктах. Альтернативно для доповнення або заміни здатних до зшивання полімерів, які зшиваються солями одновалентних та двовалентних металів, можна застосовувати білки, такі як желатин, зеїн, соєвий білок, рисовий білок та сироватковий білок. Ці білки повільно зшиваються з фенольно-альдегідними смолами та/або альдегідами, які звичайно знаходяться у матеріалі рослинного походження. Після розчинення розчинного компонента покриття у полімерній сітці утворюються пори, через які проходять тютюнові соки і ароматизатори. Ароматизатори і вода вивільнюються у ротову порожнину споживача після розчинення розчинного компонента покриття. Після цього тютюнові ароматизатори і соки вивільнюються через пори, так що відчуття аромату є безперервним від початку до кінця. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається 3 перевага, об'ємна густина покритого тютюнового виробу становить приблизно 1,0±0,2 г/см . За варіантом, якому віддається перевага, пори, утворені після розчинення розчинного компонента покриття, є достатньо великими для забезпечення безперешкодного витікання соків, залишаючись одночасно достатньо малими для запобігання проходженню волокон або частинок тютюну через пори у ротову порожнину споживача. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, надгідратоване мембранне покриття, яке включає в себе текстурний компонент, вкриває заздалегідь порціонований тютюновий матеріал 16. Окрім того, надгідратоване покриття дозволяє вимивання тютюнових соків та ароматизаторів з покриття, яке залишається у той самий час цілим для утримування тютюну в покритті протягом вживання тютюну. Надгідратоване покриття надає м'яке приємне відчуття для тканин язика і ротової порожнини, у той час як текстурний компонент зменшує сковзкість та/або підвищує тертя у ротовій порожнині. Оскільки розчинний компонент текстурованого надгідратованого покриття розчиняється 5 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 швидко, сенсорне відчуття, пов'язане із споживанням зволоженого бездимного тютюну, виникає швидко та безперешкодно. Після завершення розчинення або розпадання розчинного компонента текстурованого надгідратованого мембранного покриття 12 у ротову порожнину споживача вивільнюється додаткова кількість вологи та/або ароматизаторів. У подальшому, ароматизатори та тютюнові соки проходять через покриття для надання споживачеві безперешкодного відчуття аромату. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, текстурованому надгідратованому мембранному покриттю 12 можна надавати бажану швидкість розчинення розчинного компонента покриття шляхом зміни співвідношення розчинного і нерозчинного компонентів. Наприклад, завдяки застосуванню більшої кількості розчинного компонента, надгідратоване мембранне покриття можна зробити більш пористим, аніж покриття, які містять меншу кількість розчинного компонента. За іншим варіантом здійснення цього винаходу текстуроване надгідратоване мембранне покриття 12 включає в себе ароматизатори, підсолоджувальні речовини та/або хімічні засоби, що впливають на чутливість. Ароматизатори, підсолоджувальні речовини та хімічні засоби, що впливають на чутливість, можуть вивільнюватись при розчиненні розчинного компонента текстурованого надгідратованого мембранного покриття. У разі необхідності повільного вивільнення певних ароматизувальних домішок, такі домішки можна додавати до складу нерозчинного компонента. За варіантом, якому віддається перевага, вивільнені ароматизатори посилюють сенсорне відчуття у ротовій порожнині споживача тютюнового виробу. За варіантом, якому віддається перевага, кінцева маса виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну становить від приблизно 2,5 г до приблизно 3,0 г. Згадана маса складається головним чином із застосованої кількості тютюнового матеріалу, оскільки маса текстурованого надгідратованого мембранного покриття є невеликою у зіставленні з масою тютюнового матеріалу, який міститься в ньому. За одним із варіантів здійснення цього винаходу заздалегідь порціонований виріб зі зволоженого бездимного тютюну може мати довжину до приблизно 3,8 см (приблизно 1,5 дюйма), висоту до приблизно 2,5 см (приблизно 1 дюйм) і ширину до приблизно 1,9 см (приблизно 0,75 дюйма). За варіантом, якому віддається перевага, виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну є м'яким, піддається стисканню і здатний пристосовуватися до форми ротової порожнини. Зразкові тютюнові матеріали 16, що можуть вкриватись текстурованим надгідратованим мембранним покриттям, можуть включати в себе різаний або мелений тютюн. Згаданий тютюн може мати склад та властивості традиційного зволоженого бездимного тютюну (відомого також як зволожений тютюн типу снаф). До прикладів тютюнових матеріалів 16 прийнятних типів, які можуть бути застосовані, належать, але без обмеження ними, тютюн трубовогневого сушіння, тютюн повітряного сушіння, тютюн сорту Берлей, тютюн сорту Меріленд, тютюн східного типу, рідкісний тютюн, спеціальний тютюн, відновлений тютюн, агломерований тонкоподрібнений тютюн, їх суміші та подібні тютюнові матеріали. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал 16 пастеризують. Певна частина або весь тютюновий матеріал 16 може бути ферментований. Тютюновому матеріалу 16 може постачатись у будь-якому прийнятному вигляді, у тому числі у вигляді волокна та/або частинок листових пластинок тютюну, оброблених тютюнових матеріалів, таких як об'ємно-розширений або розпушений тютюн, мелений тютюн, оброблених жилок тютюнового листя, таких як різано-катані або різано-розпушені жилки тютюнового листя, відновлених тютюнових матеріалів, їх сумішей тощо. Також може бути застосований генетично модифікований тютюн. Крім того, тютюновий матеріал може також включати в себе певну кількість овочевих або рослинних волокон або частинок, таких як частинки подрібненого латуку, бавовни, льону, бурякові волокна, целюлозні волокна, їх суміші тощо. За одним із варіантів здійснення цього винаходу тютюновий матеріал здатний до повного розпадання, так що після розчинення розчинного компонента покриття і розпадання тютюнового матеріалу, споживач може розжувати і проковтнути нерозчинний компонент надгідратованого мембранного покриття, що залишився, завдяки чому у ротовій порожнині споживача нічого не залишиться. За варіантом, якому віддається перевага, більшу частину тютюнового матеріалу становить зволожений бездимний тютюн, який має вміст вологи від приблизно 35 % до приблизно 65 % та/або активність води від приблизно 0,85 aw до приблизно 0,86 aw. За одним із варіантів здійснення цього винаходу до складу покриття або тютюнового матеріалу можуть бути введені домішки, такі як смакові домішки, підсолоджувальні речовини, консерванти, харчові добавки, антиоксиданти, амінокислоти, мінерали, вітаміни, рослинні 6 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 екстракти, зволожувачі, барвники та/або хімічні засоби, що впливають на чутливість. До прийнятних смакових домішок належать, але без обмеження ними, будь-яка природна або синтетична смакова домішка або ароматична речовина, така як домішка або речовина зі смаком або ароматом тютюну, диму, ментолу, м'яти перцевої, м'яти кучерявої, шоколаду, солодки, цитрусовим ароматом, гамма-окталактон, ванілін, етилванілін, ароматизатори для порожнини рота, кориця, метилсаліцилат, ліналоол, бергамотна олія, геранієва олія, лимонна олія, імбирна олія, гранат, пальмова ягода (acai), малина, чорниця, полуниця, дереза, аґрус, обліпиха, бойзенова ягода, журавлина, віскі сорту бурбон, шотландське віскі, віскі американських або ірландських сортів, коньяк, гортензія, лаванда, яблуко, персик, груша, вишня, слива, апельсин, лайм, виноград, грейпфрут, масло, ром, кокосовий горіх, мигдаль, карія пекан, волоський горіх, ліщина рогата, французька ваніль, макадамія, цукрова тростина, клен, чорна смородина, карамель, банан, солод, кава еспресо, лікер калуа, білий шоколад, гвоздика, коріандр, базилік, материнка, часник, гірчиця, мускатний горіх, розмарин, чебрець, естрагон, кріп, шавлія, аніс, фенхель, жасмин, кава, оливкова олія, кунжутна олія, соняшникова олія, бальзамічний оцет, оцет з рисового вина або оцет з червоного вина. Іншими прийнятними компонентами можуть бути ароматизувальні сполуки, вибрані з групи, яку складають кислота, спирт, складний ефір, альдегід, кетон, піразин, їх комбінації або суміші тощо. Прийнятні ароматизувальні сполуки можуть бути вибрані, наприклад, з групи, яку складають фенілоцтова кислота, соланон, мегастігматриєнон, 2-гептанон, бензиловий спирт, цис-3-гексенілацетат, валеріанова кислота, валеріановий альдегід, складний ефір, терпен, сесквітерпен, нуткатон, мальтол, дамасценон, піразин, лактон, анетол, ізовалеріанова кислота, їх комбінації тощо. До прийнятних підсолоджувальних речовин належать, але без обмеження ними, водорозчинні підсолоджувальні речовини, такі як моносахариди та дисахариди, такі як ксилоза, рибоза, цукроза, мальтоза, фруктоза, глюкоза та/або маноза. До підсолоджувальних речовин також можуть належати полісахариди, а також цукрові спирти і підсолоджувальні речовини, які не мають харчового значення. До прийнятних хімічних засобів, що впливають на чутливість, належать, але без обмеження ними, капсаїцин, таніни, гірчична олія, вінтергринова олія, корична олія, аліцин, хінін, лимонна кислота і кухонна сіль. До прийнятних вітамінів належать, але без обмеження ними, вітамін A (ретинол), вітамін D (холекальціферол), вітаміни групи E, вітаміни групи K (філохінони та менахінони), тіамін (вітамін B1), рибофлавін (вітамін B2), ніацин, ніацинамід, піридоксин (вітамін групи B 6), фолієва кислота, холін, інозитол, вітамін B12 (кобаламіни), PABA (параамінобензойна кислота), біотин, вітамін C (аскорбінова кислота) та їх суміші. Кількість вітамінів може змінюватись у залежності від типу вітаміну та передбачуваного споживача заздалегідь порціонованого виробу. Наприклад, до складу виробу може бути введена така кількість вітамінів, яка є меншою або дорівнює добовим дозам, рекомендованим Міністерством сільського господарства США. Всмоктування вітамінів (зокрема, вітаміну E та певних кобаламінів) тканинами ротової порожнини можна посилювати додаванням засобів, які підвищують проникність слизових оболонок. До прийнятних засобів належать жирні кислоти (наприклад, олеїнова, пальмітинова та/або лауринова кислота). У значенні, вживаному у цьому описі, термін "харчові добавки" означає будь-який інгредієнт харчових продуктів, який сприятливо впливає на людське здоров'я. До харчових добавок належать конкретні сполуки/композиції, виділені з природних харчових джерел та генетично модифікованих харчових джерел. Наприклад, до харчових добавок належать різні фітопоживні речовини, одержані з природних рослин та генетично сконструйованих рослин. До прийнятних мінералів належать, але без обмеження ними, кальцій, магній, фосфор, залізо, цинк, йод, селен, калій, мідь, марганець, молібден, хром та їх суміші. Кількість мінералів, введених до складу заздалегідь порціонованого виробу зі зволоженого бездимного тютюну, може варіювати у залежності від типу мінералу та передбачуваного споживача. Наприклад, до складу виробу може бути введена така кількість мінералів, яка є меншою або дорівнює добовим дозам, рекомендованим Міністерством сільського господарства США. За одним із варіантів здійснення цього винаходу мінерали, такі як залізо і марганець, можуть бути хелатовані з поліфосфатами або EDTA для зниження їх здатності до забарвлювання зубів. До прийнятних амінокислот належать, але без обмеження ними, незамінні амінокислоти, які не можуть продукуватись біосинтетичним шляхом у організмі людини, у тому числі валін, лейцин, ізолейцин, лізин, треонін, триптофан, метіонін та фенілаланін. До прикладів інших прийнятних амінокислот належать замінні амінокислоти, у тому числі аланін, аргінін, аспарагін, аспарагінова кислота, цистеїн, глутамінова кислота, глутамін, гліцин, гістидин, пролін, серин та тирозин. За іншим варіантом здійснення цього винаходу заздалегідь порціонований виріб зі 7 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 зволоженого бездимного тютюну може включати в себе різні активні засоби, що мають антиоксидантні властивості, які можуть уповільнити процес старіння, наприклад, харчові інгредієнти. Наприклад, до антиоксидантів можуть належати: активні інгредієнти, які можуть бути екстраговані з Ginkgo biloba, у тому числі флавоноїдні глікозиди ("гінкго флавоноїди"), такі як (ізо)кверцитин, кемпферол, кемпферол-3-рамнозиди, ізорамнетин, лютеолін, глікозиди лютеоліну, глікозиди ситостеролу та гексациклічні терпенові лактони, які називають "гінкголідами" або "білобалідами"; активні інгредієнти, які можуть бути екстраговані з Camellia sinensis, наприклад, зелений чай, у тому числі різні "чайні танини", такі як епікатехол, епігалокатехол, галат епігалокатехолу, теафлавін, моногалат А або В теафлавіну та дигалат теафлавіну; активні інгредієнти, які можуть бути екстраговані з Vaccinium myrtillus, наприклад, чорниці, в тому числі щонайменше 15 різних антоціанозидів, таких як дельфінідин, антоціанозиди, міртин, епіміртин, фенолові кислоти, глікозиди, кверцитрин, ізокверцитрин та гіперозид; активні інгредієнти, які можуть бути екстраговані з Vinis vitifera Olea europensis, наприклад, листя оливкових дерев, у тому числі олеуропеїн. Багато активних інгредієнтів, виділених із цих та інших рослинних джерел, які асоціюються з нейтралізацією вільних радикалів і є придатними для уповільнення процесу старіння, розглядаються як прийнятні для включення до складу заздалегідь порціонованого виробу зі зволоженого бездимного тютюну, розкритого у цьому описі. Прийнятні рослинні екстракти можуть містити активні інгредієнти Trifolium pratense, наприклад, конюшини лугової, у тому числі ізофлавони або глікозиди ізофлавонів, даїдзеїн, генестеїн, формононетин, біочанін А, ононін та сисострин. Цілющі властивості сполук, які були одержані з Panax, роду, який включає в себе женьшень, є добре встановленими, і ці сполуки також можуть бути включені до складу заздалегідь порціонованого виробу зі зволоженого бездимного тютюну. Передбачається застосування цієї та іншої рослинної сировини, рослинних екстрактів та біологічно активних сполук, що мають цілющу дію. До прийнятних консервантів належать, але без обмеження ними, метилпарабен, пропілпарабен, пропіонат натрію, сорбат калію, бензоат натрію тощо. Вміст консервантів може становити від приблизно 0,001 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.), а за варіантом, якому віддається більша перевага, від приблизно 0,01 % (мас.) до приблизно 1,0 % (мас.) (наприклад, приблизно 0,1 % (мас.)) від загальної маси виробу зі зволоженого бездимного тютюну. Для сприяння підтримуванню рівня вологи у тютюновому виробі для перорального вживання до тютюнового матеріалу та/або покриття можна також додавати вологоутримувальні речовини. Прикладами вологоутримувальних речовин, які можна застосовувати з тютюновим матеріалом та/або покриттям, є гліцерин та пропіленгліколь. Слід звернути увагу на те, що вологоутримувальні речовини можуть також чинити консервувальну дію, оскільки при додаванні вологоутримувальної речовини водна активність виробу може бути знижена, а отже зменшується можливість для росту мікроорганізмів. Крім того, вологоутримувальні речовини можна застосовувати для надання підвищеного відчуття вологості осушувального компонента тютюну. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, перший шар текстурованого надгідратованого мембранного покриття одержують шляхом іонного зшивання (зшивання у напрямку "ззовні-досередини"). За варіантом, якому віддається перевага, для утворення тонкого мембранного надгідратованого покриття порції тютюнового матеріалу застосовують один або декілька полімерів. За іншим варіантом здійснення цього винаходу перший шар текстурованого надгідратованого мембранного покриття одержують шляхом іонного зшивання (зшивання у напрямку "зсередини-назовні"). За варіантом, якому віддається перевага, для утворення тонкого мембранного надгідратованого покриття порції тютюнового матеріалу застосовують один або декілька полімерів. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, застосовують багатокомпонентне полімерне покриття, яке включає в себе щонайменше два полімери, так що властивості текстурованого надгідратованого мембранного покриття, такі як швидкість розчинення, розмір та кількість пор у покритті, можна регулювати. Величину пор, що утворюються у разі розчинення розчинного компонента, можна змінювати шляхом формування покриття таким чином, щоб забезпечити знаходження розчинного компонента лише на певних ділянках та у певних кількостях для того, щоб після розчинення розчинного компонента пори мали бажану величину і бажане розташування. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, порції тютюнового матеріалу 16 надають певну форму. Для одержання брикету тютюновому матеріалу шляхом формування може бути надана будь-яка форма. Тютюновий матеріал, за варіантом, якому 8 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 віддається перевага, пресують або формують так, щоб волога з тютюну не видалялася, наприклад, для зволоженого бездимного тютюну застосовують легкий тиск для підтримування вмісту вологи у тютюновому матеріалі від приблизно 35 % до приблизно 65 % та/або активності води від приблизно 0,85 aw до приблизно 0,86 aw. Зволожений бездимний тютюн можна формувати з одержанням достатньо великої форми для забезпечення споживачам зволоженого бездимного тютюну бажаного відчуття виробу у ротовій порожнині. Альтернативно надання певної форми тютюновому матеріалу можна здійснювати шляхом безперервної екструзії з низьким зсувним зусиллям і нарізанням певних форм з подальшим формуванням та/або наданням певної форми або без нього. За одним із варіантів здійснення цього винаходу тютюновий матеріал після цього занурюють у полімерний розчин, який включає в себе щонайменше два різні полімери, розчинені у воді. За деякими варіантами здійснення цього винаходу полімерний розчин може включати в себе екстракти та/або соки, такі як тютюнові екстракти. За варіантом, якому віддається перевага, застосовують здатний до хімічного зшивання полімер і нездатний до зшивання полімер. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, вміст полімеру у плівкотвірному полімерному розчині становить від приблизно 0,5 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.). За варіантом, якому віддається найбільша перевага, вміст полімерних компонентів у плівкотвірному полімерному розчині становить від приблизно 1 % (мас.) до приблизно 1,5 % (мас.) полімерних компонентів з урівноваженням водою. Концентрація полімерного розчину визначає товщину покривної мембрани. Товщина покриття може, у свою чергу, впливати на швидкість розчинення розчинного компонента покриття у ротовій порожнині споживача. Покриття на момент утворення є вологим і має гелеподібний вигляд, й за варіантом, якому віддається перевага, вологість зберігається до моменту вживання. За варіантом, якому віддається перевага, покритий виріб зі зволоженого бездимного тютюну герметично запечатаний у прийнятній упаковці для запобігання випарюванню вологи з тютюну і покриття. Після того як покриття було знято з тютюнового виробу і повністю висохло, його товщина, за варіантом, якому віддається перевага, становить від приблизно 0,02 мм до приблизно 1,0 мм. За варіантом, якому віддається більша перевага, товщина покриття після повного висихання становить від приблизно 0,08 мм до приблизно 0,14 мм. За варіантом, якому віддається найбільша перевага, товщина покриття після повного висихання становить приблизно 0,11 мм. Слід звернути увагу на те, що оболонка не призначена для висихання, а, навпаки, повинна мати високий вміст вологи. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, маса покриття після повного висихання становить від приблизно 0,01 г до приблизно 0,1 г для покритого виробу зі зволоженого бездимного тютюну масою приблизно 2,5 г. За варіантом, якому віддається більша перевага, маса покриття після повного висихання становить приблизно 0,013 г для покритого виробу зі зволоженого бездимного тютюну масою приблизно 2,5 г. У протилежність до цього, маса покриття покритого виробу зі зволоженого бездимного тютюну масою приблизно 2,5 г, у разі, якщо покриття має вміст вологи, якому віддається перевага, становить від приблизно 0,1 г до приблизно 0,2 г, за варіантом, якому віддається більша перевага, – приблизно 0,15 г. Після покривання тютюнового матеріалу 16 розчином плівкотвірного полімеру, виконують зшивання зшивальним розчином, який містить будь-яку сіль одновалентного металу або будьяку сіль двовалентного металу. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий зшивальний розчин містить будь-яку сіль двовалентного металу. За варіантом, якому віддається найбільша перевага, зшивальний розчин містить лактат кальцію, який традиційно застосовують у харчовій промисловості. За одним із варіантів здійснення цього винаходу зшивальним розчином є 2,0 % (мас.) розчин лактату кальцію. При застосуванні зшивального засобу у кількості, меншій за 0,5 % (мас.), ця кількість загалом може виявитись недостатньою для реагування з кількостями здатного до зшивання полімеру, які включені до складу покривної суміші, результатом чого буде неміцне покриття, яке не забезпечить заздалегідь порціонованому виробу достатньої структурної цілісності для маніпулювання, яке здійснює споживач при витягуванні згаданого виробу та його вміщенні у ротову порожнину. Застосування більше ніж приблизно 2,0 % (мас.) не є необхідним через невелику кількість наявного здатного до зшивання полімеру, а отже небажано збільшує вартість виробу і може справити негативний вплив на смак виробу. Альтернативно білки, такі як желатин, зеїн, соєвий білок, рисовий білок та сироватковий білок, можна застосовувати для доповнення та/або заміни здатних до зшивання полімерів, які зшиваються солями одновалентних та двовалентних металів. Згадані білки повільно зшиваються з фенольно-альдегідними смолами та/або альдегідами, які звичайно знаходяться у 9 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 матеріалі рослинного походження. Під час нанесення гелю його рідкий вміст включає в себе воду, та/або ароматизовані соки, та/або екстракти, такі як тютюнові екстракти. Після нанесення гель висихає або кондиціонується під час виготовлення зі зниженням активності води гелю до рівня, що є несприятливим для росту мікробів. Під час процесу сушіння чиста вода випарюється з гелю і в результаті дифузії замінюється на рідину зі зволоженого тютюну. Наприклад, під час сушіння соки з матеріалу рослинного походження (у тому числі водорозчинні ароматизатори та сполуки з матеріалу рослинного походження) переносяться (наприклад, в результаті дифузії) до гелевого покриття і просочують його. При вміщенні виробу у ротову порожнину екстракти та соки, що просочують гелеве покриття, вивільнюються у слину споживача в результаті синерезису, розчинення та/або дифузії, так що забезпечується негайний викид ароматизатора, у протилежність повільному пролонгованому вивільненню ароматизатора. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну піддають повітряному сушінню або висушують з поверхні для видалення надлишкової вологи. За іншими варіантами здійснення цього винаходу виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну можна сушити у конвекційній печі. За варіантом, якому віддається перевага, конвекційну піч нагрівають до температури приблизно 60C, і необхідно слідкувати за тим, щоб готовий виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну зберігав від приблизно 35 % до приблизно 65 % вологи. Не висушене покриття може бути водянистим. Завдяки застосуванню нездатного до зшивання полімеру та здатного до зшивання полімеру, можна регулювати пористість та міцність надгідратованого мембранного покриття. Наприклад, швидкість розчинення одержаного надгідратованого мембранного покриття 12 можна змінювати модифікуванням конкретного співвідношення між зшитим та незшитим полімерами. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, покриття містить від 10 % (мас.) до 90 % (мас.) зшитого полімеру. За варіантом, якому віддається перевага, вміст зшитого полімеру у покритті становить від 60 % (мас.) до 70 % (мас.). За іншим варіантом здійснення цього винаходу полімерний і зшивальний розчини можна наносити за певною схемою, наносити шляхом друку або набризкувати на брикет тютюнового матеріалу для одержання сітки, яка має розчинний компонент і нерозчинний компонент. Полімерний розчин може містити здатний до хімічного зшивання полімер і нездатний до зшивання полімер. Альтернативно полімерний розчин може містити лише здатний до хімічного зшивання полімер. При застосуванні одного полімеру, зшивальний розчин можна розбризкувати вибірково, залишаючи деякі ділянки покриття незшитими та розчинними. Розчинний компонент покриття можна розчиняти, залишаючи замість цього пористу сітку з нерозчинного компонента для підтримання зв'язності тютюнового матеріалу 16 з одночасним уможливленням вільного перетікання слини у ротовій порожнині споживача. За одним із варіантів здійснення цього винаходу згаданий процес може бути автоматизований. Наприклад, стадію нанесення покриття можна здійснювати шляхом почергового розбризкування полімерного розчину і зшивального розчину на заздалегідь сформовану порцію тютюнового матеріалу 16 для утворення зшитого тонкого надгідратованого мембранного покриття 12 бажаної товщини. За одним із варіантів здійснення цього винаходу полімери на тютюновій основі у покритті можуть бути замінені на матеріали нетютюнового походження. Для модифікування характеру тютюнового аромату для початкового відчуття у ротовій порожнині ароматичні сполуки тютюну можуть екстрагуватись з матеріалу на основі тютюну. Однак таке екстрагування не є необхідним. За одним із варіантів здійснення цього винаходу для посилення початкового аромату тютюну на перших стадіях розчинення надгідратованого мембранного покриття в нього може бути доданий додатковий розчинний тютюн, такий як екстракти тютюну або колоїдний інкапсульований тютюн. Інкапсульований тютюн з розмірами, що коливаються від приблизно 500 меш (0,020 мм) до приблизно 10 меш (2,00 мм), можна застосовувати як порошковий компонент 20, як описано вище. Для того, щоб зробити покриття непрозорим, до покриття можна додавати наповнювачі. Для зміни кольору покриття можна також додавати барвники та/або речовини, що роблять матеріал непрозорим. Наведені нижче приклади є ілюстративними і не призначені для обмеження будь-яких аспектів здійснення цього винаходу, розкритих у цьому описі. Приклад 1 Для одержання надгідратованого мембранного покриття шляхом іонного зшивання двох біополімерів у круглодонну колбу завантажують 1,0 г альгінату, 0,5 г крохмалю і 98,5 мл 10 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 деіонізованої води. Для розчинення біополімерів суміш перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Зволоженому тютюну (2,5 г) спочатку надають прямокутну форму, після чого занурюють у вищеописаний розчин. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття на зволоженому тютюні зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину. Для випарювання вологи зразок витримують на повітрі, доки маса покритого зволоженого тютюнового виробу не досягне рівня від приблизно 2,5 г до приблизно 2,8 г. Приклад 2 Для одержання надгідратованого мембранного покриття шляхом іонного зшивання двох біополімерів у круглодонну колбу завантажують 1,0 г альгінату, 0,5 г аравійської камеді і 98,5 мл деіонізованої води. Для розчинення біополімерів суміш перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Зволоженому тютюну (2,5 г) спочатку надають прямокутну форму, після чого занурюють у вищеописаний розчин. Після цього покриття на зволоженому тютюні зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину. Для випарювання вологи зразок витримують на повітрі, доки маса покритого зволоженого тютюнового виробу не досягне рівня від приблизно 2,5 г до приблизно 2,8 г. Приклад 3 Для одержання надгідратованого мембранного покриття шляхом іонного зшивання двох біополімерів у круглодонну колбу завантажують 1,0 г альгінату, 0,5 г соєвого білка і 98,5 мл деіонізованої води. Для розчинення біополімерів суміш перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Зволоженому тютюну (2,5 г) спочатку надають прямокутну форму, після чого занурюють у вищеописаний розчин. Після цього покриття на зволоженому тютюні зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину. Для випарювання вологи зразок витримують на повітрі, доки маса покритого зволоженого тютюнового виробу не досягне рівня від приблизно 2,5 г до приблизно 2,8 г. Перед сушінням до виробу зі зволоженого бездимного тютюну можна додавати текстурний компонент. Альтернативно текстурний компонент можна додавати до виробу зі зволоженого бездимного тютюну під час утворення надгідратованого мембранного покриття або після висушування, як докладно описано нижче. За першим варіантом здійснення цього винаходу, як показано на Фіг. 1, текстурний компонент у формі порошкового компонента 20 додають до виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, порошки та/або частинки коливаються за розмірами від приблизно 500 меш (0,020 мм) до приблизно 10 меш (2,00 мм). За одним із варіантів здійснення цього винаходу порошковий компонент 20 може бути розміщений під, усередині або на зовнішній поверхні першого та/або другого шару(ів) надгідратованого мембранного покриття 12 у кількості від приблизно 0,01 г до приблизно 5,0 г. За варіантом, якому віддається перевага, порошковий компонент 20 включає в себе частинки, порошки або гранули чи їх комбінації. За одним із варіантів здійснення цього винаходу порошок можна наносити на зовнішню поверхню надгідратованого мембранного покриття, наприклад, шляхом розподілення порошків, волокон або гранульованих твердих речовин на поверхні вологої свіжовідлитої мембрани з витримуванням мембрани для продовження ствердіння. Однак за іншими варіантами здійснення цього винаходу порошок можна змішувати з покривним розчином, і наносити як частину надгідратованого мембранного покриття 12. За одним із варіантів здійснення цього винаходу порошковий компонент 20 можна вводити до складу надгідратованого мембранного покриття. Частинки, що утворюють порошковий компонент 20, можуть бути окремими частинками порошку або можуть бути гранульованими твердими речовинами, які утримуються разом, наприклад, за допомогою в'яжучого, у залежності від розміру частинок та ступеня текстурування або шерехатості, необхідного для поверхні мембрани. У разі, якщо композиційну мембрану утворюють шляхом in situ покриття внутрішнього наповнювача 16, готовий виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну може мати вологий природний зовнішній вигляд, який приваблює багатьох споживачів традиційних виробів зі зволоженого бездимного тютюну. За варіантом, якому віддається перевага, порошки, які застосовують для текстурування поверхні мембрани, можуть включати в себе певні речовини, такі як природні рослинні волокна, дієтична клітковина (наприклад, Fibrex 605, Citri-Fi Series 100; 200; 100 FG; 200 FD, та інші 11 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 овочеві та фруктові волокна), біополімери, у тому числі агар, крохмаль та похідні крохмалю, целюлоза та похідні целюлози (наприклад, деревні целюлози та інші рослинні целюлози та їх похідні), хітозан, хітин та/або інші природні білки, водонерозчинні синтетичні волокна, тютюновий пил, інкапсульований тютюновий пил, тонкоподрібнені тютюни, волокна або частинки діоксиду кремнію, сухі порошкоподібні ароматизатори, зокрема, водонерозчинні сухі порошкоподібні ароматизатори, білок (наприклад, сироватковий білок, рисовий білок, соєвий білок та/або кукурудзяний білок), харчовий діоксид кремнію (наприклад, TiO 2 та/або інші інертні їстівні порошкоподібні матеріали), інкапсульовані ароматизатори та їх комбінації. Певним речовинам, таким як неінкапсульований або інкапсульований тютюновий порошок, тонкоподрібнені тютюни та сухі порошкоподібні ароматизатори, віддається особлива перевага, оскільки вони виконують у виробі численні функції зі зволоженого бездимного тютюну: вони забезпечують текстурування поверхні мембрани, і вони взаємодіють із слиною споживача для надання початкового аромату або відчуття хімічного засобу, що впливає на чутливість, коли вміщений у пакетик виріб для перорального вживання вперше вводять у ротову порожнину споживача. За іншими варіантами здійснення цього винаходу порошковий компонент 20 може включати барвники або пігменти для надання слині приємного кольору. Окрім того, порошковий компонент 20 може включати в себе модифікатори структури слини, такі як протеолітичні ферменти, які роблять слину менш в'язкою (наприклад, бромелайн, папаїн та/або інші протеази). Приклад 4 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку целюлози з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 5 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Приблизно 2 г порошку целюлози з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм) додають як текстурний компонент до приблизно 100 мл покривного розчину. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття, яке включає в себе порошковий компонент як текстурний компонент. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 6 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного 12 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку Starch 465 (доступний від компанії National Starch & Chemical Company) з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 7 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного ® покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку Citri-Fi 100FG (доступний від компанії TM Fiberstar, Inc. ) з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 8 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного ® покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку Fibrex 605 (доступного від компанії Danisco A/C) з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 9 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку рисового білка з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 10 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку соєвого білка з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній 13 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 11 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г порошку харчового діоксиду кремнію з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 12 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г тютюнового порошку з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 13 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г інкапсульованого тютюнового порошку з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 14 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г тонкоподрібненого тютюну типу снаф. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад15 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату, приблизно 4 % декстрину, решта – вода, перемішують, і нагрівають до температури від 14 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 приблизно 50C до приблизно 100C для розчинення біополімерів. Розчин охолоджують до кімнатної температури, після чого переносять у пластиковий піддон. Після цього виготовлений зі зволоженого бездимного тютюну брикет, якому надана певна форма, занурюють у розчин, опис якого наведений вище. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на поверхню надгідратованого мембранного покриття розбризкують приблизно 0,02 г інкапсульованого біополімерного порошку з розмірами від приблизно 10 меш (2,00 мм) до приблизно 500 меш (0,020 мм) (наприклад, агару, похідних крохмалю, похідних целюлози, хітозану, хітину, інших природних білків, харчових інертних порошкоподібних матеріалів та/або інкапсульованих ароматизаторів). Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. За другим варіантом здійснення цього винаходу, як показано на Фіг. 2, текстурний компонент включає в себе полімерний (другий) шар 22, що включає в себе щонайменше один водорозчинний полімер, який знаходиться на поверхні надгідратованого мембранного покриття 12. Згаданий полімерний шар 22 може бути ароматизований або неароматизований. За варіантом, якому віддається перевага, полімерний шар 22 наносять на зовнішню поверхню надгідратованого мембранного покриття 12 (перший шар). За варіантом, якому також віддається перевага, полімерний шар 22 надає водорозчинний мембранний шар, який забезпечує бажану липку текстуру, що підвищує тертя, коли виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну вміщують у ротову порожнину споживача. Оскільки згаданий полімерний шар не є зшитим, водорозчинні полімери, застосовані для одержання полімерного шару, спричинюють липкість другого шару, з підвищенням завдяки цьому тертя у разі вміщення у ротову порожнину і утворенням текстури на поверхні виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну. Підвищене тертя поліпшує можливість контрольованого переміщення у ротовій порожнині і можливість вміщення виробу 10 у ротову порожнину без занепокоєння щодо пересування під час вживання. Прийнятні полімерні шари 22 можна одержати із застосуванням другого покривного розчину, який містить щонайменше один полімер і воду. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий полімерний розчин містить водорозчинний полімер. До полімерів, яким віддається перевага, належать, але без обмеження ними, модифікований крохмаль, декстрин, пулулан, пектин і їх комбінації. Вміст згаданих полімерів у розчині може становити від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 60 % (мас.) від маси покриття 22. Як і у разі надгідратованого мембранного покриття 12, концентрація полімерів у другому покривному розчині може впливати на густину полімерного покриття 22. Другий покривний розчин можна наносити на покритий виріб зі зволоженого бездимного тютюну шляхом розбризкування або наливання згаданого другого розчину на тютюновий виріб або шляхом занурення тютюнового виробу у другий розчин. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, полімерне покриття 22 може включати в себе ароматизатор. Згаданий ароматизатор може бути таким самим або відрізнятись від ароматизаторів, застосованих у першому покритті 12 або у тютюновому матеріалі 16. Вміст ароматизатора у полімерному покритті 22 може становити від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.) від маси полімерного покриття 22. За іншими варіантами здійснення цього винаходу до першого та/або другого покриття можуть бути додані барвники для забарвлення виробу перед вміщенням у ротову порожнину споживача і для забарвлення слини під час вживання. Після нанесення полімерного покриття 22 виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну можна сушити при кімнатній температурі або у конвекційній печі для видалення надлишкової вологи з покриттів 12, 22. Однак перевагу віддають тому, щоб тютюновий матеріал 16, який міститься у виробі 10 зі зволоженого бездимного тютюну, зберігав після сушіння від щонайменше приблизно 35 % до приблизно 65 % вологи, а за варіантом, якому віддається більша перевага, – від приблизно 50 % до приблизно 55 % вологи. Приклад 16 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму, після чого занурюють у покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, 0,15 % альгінату і 4 % декстрину. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на зовнішній поверхні надгідратованого мембранного покриття утворюють полімерне покриття шляхом занурення покритого зволоженого бездимного тютюну у другий полімерний розчин, який містить приблизно 38 % 15 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Purity Gum 59 (модифікований крохмаль від компанії National Starch & Chemical Company), або шляхом наливання другого полімерного розчину на покритий зволожений бездимний тютюн. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 17 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму, після чого занурюють у покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, 0,15 % альгінату і 4 % декстрину. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на зовнішній поверхні надгідратованого мембранного покриття утворюють полімерне покриття шляхом занурення покритого зволоженого бездимного тютюну у другий полімерний розчин, який містить приблизно 50 % декстрину, або шляхом наливання другого полімерного розчину на покритий зволожений бездимний тютюн. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 18 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму, після чого занурюють у покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, 0,15 % альгінату і 4 % декстрину. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на зовнішній поверхні надгідратованого мембранного покриття утворюють полімерне покриття шляхом занурення покритого зволоженого бездимного тютюну у другий полімерний розчин, який містить приблизно 17 % пулулану, або шляхом наливання другого полімерного розчину на покритий зволожений бездимний тютюн. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 19 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму, після чого занурюють у покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, 0,15 % альгінату і 4 % декстрину. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на зовнішній поверхні надгідратованого мембранного покриття утворюють полімерне покриття шляхом занурення покритого зволоженого бездимного тютюну у другий полімерний розчин, який містить приблизно 4 % низькомолекулярного пектину (наприклад, пектину, молекулярна маса якого становить від приблизно 500 Да до приблизно 5000 Да), або шляхом наливання другого полімерного розчину на покритий зволожений бездимний тютюн. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 20 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму, після чого занурюють у покривний розчин, який містить приблизно 4 % пектину, 0,15 % альгінату і 4 % декстрину. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину для одержання брикету зволоженого бездимного тютюну, який має надгідратоване мембранне покриття. Після цього на зовнішній поверхні надгідратованого мембранного покриття утворюють полімерне покриття шляхом занурення покритого зволоженого бездимного тютюну у другий полімерний розчин, який містить приблизно 17 % пулулану та полуничний ароматизатор у кількості, ефективній для ароматизування покриття. Після цього зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. За третім варіантом здійснення цього винаходу текстурним компонентом, доданим до надгідратованого мембранного покриття, може бути зшивальний засіб для попереднього зшивання. До прийнятних зшивальних засобів для попереднього зшивання належать, але без обмеження ними, зшивальні засоби, опис яких наведений вище, які застосовують для утворення нерозчинного компонента (у напрямку "ззовні-досередини") надгідратованого мембранного покриття. Для попереднього зшивання надгідратованого мембранного покриття зшивальний засіб для 16 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 попереднього зшивання можна додавати у перший покривний розчин (покривний розчин, який застосовують для одержання надгідратованого мембранного покриття 12). Незважаючи на те, що надгідратоване мембранне покриття 12 зшивається після утворення в результаті швидкого желатинування між здатним до зшивання полімером і зшивальним агентом, вважають, що зшивальний засіб може виявитись нездатним до дифузії через товщину покриття, залишивши унаслідок цього внутрішню частину незшитою. Відсутність повного наскрізного зшивання мембранного покриття може спричинити одержання неміцної мембрани та підвищену слизькість виробу. Відповідно, завдяки включенню зшивального засобу для попереднього зшивання до складу покривного розчину, зшивання спочатку відбувається у напрямку "зсередини-назовні". Пізніше додання другого зшивального засобу після утворення мембранного покриття забезпечує зшивання у напрямку "ззовні-досередини". Таким чином, мембранне покриття є повністю зшитим з утворенням міцнішого і менш сковзкого (менш розчинного) покриття. Приклад 21 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Після цього зволожений бездимний тютюн занурюють у розчин з температурою 90C, який містить приблизно 4 % пектину та приблизно 0,5 % лактату кальцію як зшивальний засіб для попереднього зшивання. Після видалення зразка з розчину і охолодження, згаданий зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 22 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Після цього зволожений бездимний тютюн занурюють у розчин з температурою 90C, який містить приблизно 4 % альгінату та приблизно 0,5 % лактату кальцію як зшивальний засіб для попереднього зшивання. Після видалення зразка з розчину і охолодження, згаданий зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 23 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Після цього зволожений бездимний тютюн занурюють у розчин з температурою 90C, який містить приблизно 4 % пектину та приблизно 0,5 % лактату кальцію як зшивальний засіб для попереднього зшивання. Готують зшивальний розчин 2,0 % (мас.) лактату кальцію у воді. Після цього покриття зволоженого бездимного тютюну зшивають із застосуванням 2,0 % (мас.) зшивального розчину. Після видалення і охолодження зразка, згаданий зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. Приклад 24 Приблизно 1,5 г зволоженого бездимного тютюну спочатку надають заздалегідь визначену форму. Після цього зволожений бездимний тютюн занурюють у розчин з температурою 90C, який містить приблизно 4 % агару та приблизно 0,5 % лактату кальцію як зшивальний засіб для попереднього зшивання. Після видалення і охолодження зразка, згаданий зразок сушать при кімнатній температурі для видалення надлишкової води з покриття. За четвертим варіантом здійснення цього винаходу текстурний компонент додають до надгідратованого мембранного покриття 12 у формі волокон, ниток та/або стрічок усередині, під та/або на зовнішній поверхні надгідратованого мембранного покриття 12. Волокна, нитки та/або стрічки можна наносити на надгідратоване мембранне покриття 12 перед та/або після сушіння. За варіантом, якому віддається перевага, волокна, нитки та/або стрічки можна розміщувати навколо сформованого зволоженого бездимного тютюнового матеріалу перед нанесенням покриття та/або під час нанесення покриття. Наприклад, волокна, нитки та/або стрічки можна додавати у покривний розчин, завдяки чому, коли зволожений бездимний тютюн покривають, згадані волокна, нитки та/або стрічки прилипають до зволоженого бездимного тютюну разом із надгідратованим мембранним покриттям. Альтернативно волокна, нитки та/або стрічки можна розміщувати навколо виробу зі зволоженого бездимного тютюну після утворення надгідратованого мембранного покриття. За одним із варіантів здійснення цього винаходу волокна, нитки та/або стрічки можна прикріплювати до виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну за допомогою харчового клею. Прийнятні харчові клеї можуть включати в себе щонайменше один полімер. За іншими варіантами здійснення цього винаходу надгідратоване мембранне покриття 12 може полегшити прикріплення волокон, ниток та/або стрічок до тютюнового виробу 10. Після прикріплення волокон, ниток та/або стрічок до виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну, на згаданий виріб 10 зі зволоженого бездимного тютюну можна наносити покриття. Альтернативно волокна, нитки та/або стрічки можна прикріплювати після нанесення покриття. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згадані волокна, нитки 17 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 та/або стрічки одержують із тютюнових волокон, рослинних волокон, фруктових волокон, трав'яних волокон, синтетичних полімерів та/або природних полімерів. До прийнятних синтетичних полімерів, які можна застосовувати для одержання частинок, волокон, ниток та/або стрічок, належать, але без обмеження ними, поліетилен, поліпропілен, найлон, полівініловий спирт, поліетилентетрафталат, співполімер поліетилену та вінілового спирту, полілактид, полігліколева кислота, поліетиленгліколь, полікапролактон та полігідроксіалканоат. До прийнятних природних полімерів, які можна застосовувати для одержання частинок, волокон, ниток та/або стрічок, належать, але без обмеження ними, крохмаль, целюлоза, пектин, альгінат тощо. Як показано на Фіг. 3, тютюновий виріб 10 може включати в себе одне волокно, нитку та/або стрічку 24. Як показано на Фіг. 4 і Фіг. 5, тютюновий виріб може включати в себе множину волокон, ниток та/або стрічок. Згадані волокна, нитки та/або стрічки можуть мати різну ширину і довжину. Наприклад, волокна, нитки та/або стрічки можуть мати ширину та/або довжину від приблизно 0,01 мм до приблизно 5,0 мм. Крім того, волокна, нитки та/або стрічки можна розміщувати на тютюновому виробі на одному боці або на декількох боках. Волокна, нитки та/або стрічки можна прокладати по діагоналі тютюнового виробу 10 або прямо по довжині та/або ширині тютюнового продукту 10. За одним із варіантів здійснення цього винаходу волокна, нитки та/або стрічки проходять у різних напрямках на поверхні надгідратованого мембранного покриття. За іншими варіантами здійснення цього винаходу волокна, нитки та/або стрічки розміщують однаково та/або довільно на поверхні надгідратованого мембранного покриття. За одним із варіантів здійснення цього винаходу волокна, нитки та/або стрічки можуть утворювати візерунок на поверхні виробу 10 зі зволоженого бездимного тютюну. За іншими варіантами здійснення цього винаходу тютюновий виріб 10 може включати в себе множину текстурних компонентів. Наприклад, як показано на Фіг. 6, тютюновий виріб 10 може включати порошковий компонент 20 і волокна, нитки та/або стрічки 24. Альтернативно тютюновий виріб 10 може включати в себе другий покривний шар, порошок та/або волокна, нитки та/або стрічки. За іншим варіантом здійснення цього винаходу тютюновий виріб 10 може включати зшивальний засіб для попереднього зшивання, друге покриття, порошковий компонент та/або волокна, нитки та/або стрічки. У цьому описі термін "приблизно" часто застосовують у поєднанні з числовими значеннями для вказання на те, що математична точність цих значень не передбачається. Відповідно, мається на увазі, що у разі застосування терміну "приблизно" у поєднанні з числовим значенням, для цього числового значення передбачається допуск у межах 10 %. Незважаючи на докладний наведений вище опис виробів зі зволоженого бездимного тютюну та способів формування виробів зі зволоженого бездимного тютюну з посиланням на конкретні варіанти здійснення, мається на увазі, що фахівець у цій галузі буде здатний виконати різні зміни, модифікації та еквіваленті варіанти згаданих виробів зі зволоженого бездимного тютюну та способів формування виробів зі зволоженого бездимного тютюну, які фактично не відхиляються від суті та обсягу цього винаходу. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 45 50 55 1. Виріб для перорального вживання зі зволоженого бездимного тютюну, який включає в себе: напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття, яке включає в себе: (а) розчинний незшитий компонент; та (b) нерозчинний зшитий компонент; текстурний компонент, вибраний з групи, яку складають: (і) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття: та (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитка або стрічка, розміщене(а) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті, для додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, і брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу, розміщений усередині напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, причому згаданий тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, при цьому напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття залишається цілим, зі зволоженим бездимним тютюном, утримуваним у покритті, протягом вживання зволоженого бездимного тютюну. 18 UA 110330 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 2. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що згаданий розчинний незшитий компонент містить не здатний до зшивання полімер, вибраний з групи, яку складають крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова камедь, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт, полілактид, желатин, соєвий білок, сироватковий білок та їх комбінації. 3. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що згаданий нерозчинний зшитий компонент містить зшивальний засіб і здатний до зшивання полімер, вибраний з групи, яку складають альгінат, пектин, карагенан, модифіковані полісахариди з функціональними групами, здатними до зшивання, та їх комбінації. 4. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 3, який відрізняється тим, що згаданий, здатний до зшивання полімер являє собою здатний до хімічного зшивання полімер. 5. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал також включає в себе додатково матеріал-замінник тютюну, вибраний з групи, яку складають фруктові волокна та частинки, овочеві волокна та частинки, рослинні волокна та частинки і їх комбінації. 6. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал здатний до повного розпадання у ротовій порожнині. 7. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, вміст вологи у якому становить від приблизно 35 % до приблизно 65 %. 8. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, який має активність води від приблизно 0,85 аw до приблизно 0,86 аw. 9. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що середні розміри згаданого(ї) щонайменше одного(єї) волокна, нитки та/або стрічки коливаються від приблизно 0,01 мм до приблизно 1,0 мм. 10. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(а) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка є довільно орієнтованим(ою) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті. 11. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(а) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка є однаково орієнтованим (ою) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті. 12. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(а) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка прикріплене(а) до виробу зі зволоженого бездимного тютюну харчовим клеєм. 13. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитку або стрічку, і тим, що згадане(а) щонайменше одне(а) волокно, нитка та/або стрічка включає в себе матеріал, вибраний з групи, яку складають рослинні волокна, фруктові волокна, тютюнові волокна, трав'яні волокна, синтетичні полімери, природні полімери та їх комбінації. 14. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (і) щонайменше один полімерний шар, і тим, що згаданий щонайменше один полімерний шар є ароматизованим. 15. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що текстурний компонент включає в себе (і) щонайменше один полімерний шар, і тим, що згаданий щонайменше один полімерний шар включає в себе щонайменше один полімер, вибраний з групи, яку складають модифікований крохмаль, декстрин, пулулан, пектин та їх комбінації. 16. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що об'ємна 3 густина надгідратованого мембранного покриття становить приблизно 1,0±0,2 г/см . 17. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу має довжину до приблизно 3,8 см (приблизно 1,5 дюйма), ширину до приблизно 1,9 см (приблизно 0,75 дюйма) і висоту до приблизно 2,5 см (приблизно 1 дюйм), і тим, що маса тютюнового матеріалу, якому надана певна форма, становить від приблизно 0,5 г до приблизно 3,0 г. 18. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що вміст вологи у напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті становить від приблизно 10 % до приблизно 50 %. 19 UA 110330 C2 5 10 15 20 19. Виріб зі зволоженого бездимного тютюну за п. 1, який відрізняється тим, що розчинний незшитий компонент і нерозчинний зшитий компонент розчиняються у воді, або тютюнових соках, або їх комбінації. 20. Спосіб виготовлення виробу зі зволоженого бездимного тютюну, який включає: формування тютюнового матеріалу у брикет, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу; формування напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе: (а) розчинний незшитий компонент; та (b) нерозчинний зшитий компонент, на брикеті, якому надана певна форма, тютюнового матеріалу, для одержання покритого брикету тютюнового матеріалу; і додавання текстурного компонента, вибраного з групи, яку складають: (і) щонайменше один полімерний шар на зовнішній поверхні напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, яке включає в себе щонайменше одне водорозчинне покриття; та (іі) щонайменше одне(у) волокно, нитку та/або стрічку, розміщене(у) у або на напіврозчинному надгідратованому мембранному покритті, для додання липкості напіврозчинному надгідратованому мембранному покриттю, та їх комбінації, для утворення виробу зі зволоженого бездимного тютюну, який має текстуроване покриття, та тим, що напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття залишається цілим для утримування зволоженого бездимного тютюну в покритті протягом вживання зволоженого бездимного тютюну. 21. Спосіб за п. 20, який відрізняється тим, що додатково включає висушування напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття, так що при вивільненні води з напіврозчинного надгідратованого мембранного покриття соки тютюнового матеріалу входять у напіврозчинне надгідратоване мембранне покриття. 20 UA 110330 C2 Комп’ютерна верстка Л. Ціхановська Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 21

Дивитися

Додаткова інформація

Автори англійською

Mishra, Munmaya K., Liu, Shengsheng, Sweeney, William R., Gao, Feng, Sengupta, Tapashi

Автори російською

Мишра Мунмая К., Лю Шеншен, Суини Уильям Р., Гао Фен, Сенгупта Тапаси

МПК / Мітки

МПК: A24B 15/28, A24B 15/30, A24B 13/00

Мітки: виріб, тютюну, зволоженого, бездимного, вживання, перорального, спосіб, виготовлення

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/23-110330-virib-dlya-peroralnogo-vzhivannya-zi-zvolozhenogo-bezdimnogo-tyutyunu-ta-sposib-jjogo-vigotovlennya.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Виріб для перорального вживання зі зволоженого бездимного тютюну та спосіб його виготовлення</a>

Подібні патенти