Універсальна система для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень

Номер патенту: 106306

Опубліковано: 11.08.2014

Автори: Обер Жак, Андре Жан-Люк

Є ще 15 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Система для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень; причому система містить щонайменше один залізничний вагон (1), цей вагон містить шасі (2) і призначений для розміщення з метою залізничного перевезення щонайменше одного напівпричепа (15) для автодорожніх вантажних перевезень, закріпленого за допомогою пальця (16) у передній частині і колісного вузла (17) у задній частині, причому вагон (1) відповідно до системи містить:

щонайменше одну поворотну платформу (14), що повертається відносно шасі (2), сконструйовану для розміщення колісного вузла (17) напівпричепа (15), причому ця поворотна платформа (14) виконана з можливістю повертатися між положенням транспортування, у якому вона розташована в подовжньому напрямку відносно вагона (1), і положенням завантаження/вивантаження, у якому вона орієнтована поперек чи під деяким кутом відносно вагона (1); та

щонайменше одну платформу (8) для розміщення, сконструйовану для розміщення кріплення для пальця (16) напівпричепа (15) і утримуючу пристосування (10) для фіксації зазначеного кріплення,

яка відрізняється тим, що:

платформа (8) для розміщення з'єднана із шасі (2) чи убудована в нього, і закріплена відносно цього шасі і незалежно від установленої на осі поворотної платформи (14);

кріплення, розміщене за допомогою платформи (8) для розміщення для пальця (16) напівпричепа (15), установленого на вагон (1), є знімним кріпленням (9);

причому зазначена система містить:

корпус (27), що виконаний з можливістю захоплення за допомогою завантажувального пристрою (24) і який з цією метою містить механічну систему (31) сполучення, що сумісна із системою захоплення завантажувального пристрою (24), причому корпус (27) установлений знімним чином на платформі (8) для розміщення, що входить до складу вагона (1), і містить комплементарну фіксувальну систему (11), що взаємодіє з фіксувальною системою (10) платформи (8) для розміщення для того, щоб знімним чином зафіксувати і тимчасово утримувати знімне кріплення (9) на платформі (8) для розміщення; і

систему (28), сконструйовану для розміщення, підтримки і фіксації пальця (16) напівпричепа (15).

2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що вона є немоторизованою.

3. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вагон (1) містить дві встановлені на осі поворотні платформи (14) і дві платформи (8) для розміщення, що дозволяє йому виконувати одночасне транспортування двох напівпричепів (15).

4. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вона містить блокувальну систему для фіксації встановленої на осі поворотної платформи (14) у положенні транспортування і положенні завантаження/вивантаження.

5. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) характеризується довжиною, яка дещо перевищує довжину колісного вузла (17) напівпричепа (15).

6. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) містить щонайменше в одній зі своїх крайніх точок пристрій (18) для похилого з'їзду чи кінцеве подовження, що є розсувним, хитним, колінчатим чи телескопічним.

7. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) містить поперечні краї (20), що вигнуті з утворенням опуклої форми чи скошені.

8. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) містить бічні краї (41) чи клини (21), що є закріпленими, рухливими чи знімними для фіксації колісного вузла (17) напівпричепа (15), коли він завантажений на встановлену на осі поворотну платформу (14).

9. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що фіксувальна система (10) чи комплементарна фіксувальна система (11) являє собою зуби (12), штифти, виступи, штирі, гаки, елементи, що виступають, отвори (13), кільця, заглиблення, порожнини чи перфоровані бруси (33), що містять численні отвори (13).

10. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що фіксувальна система (10) чи комплементарна фіксувальна система (11) є закріпленою, знімною чи колінчатою.

11. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вона містить тимчасову блокувальну систему, що виконана окремо від чи як одне ціле з фіксувальною системою (10) чи комплементарною фіксувальною системою (11), додатково до фіксувальної системи (10) чи комплементарної фіксувальної системі (11).

12. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що корпус (27) знімного кріплення (9) складається з механічної основи, що складається з каркасної конструкції чи зовнішніх або внутрішній подовжніх (29) і поперечних (30) плит.

13. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що механічна система (31) сполучення складається з кілець чи отворів (32), що забезпечують доступ до внутрішнього простору.

14. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що система (28) є регульованою по висоті відносно корпуса (27) знімного кріплення (9).

15. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що система (28) є стандартним причіпним пристроєм, що містить вхід (37), що звужується, гніздо (38) для пальця (16) і блокувальну систему для пальця (16).

16. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що знімне кріплення (9) містить пристрій для подовжнього зсуву системи (28) відносно корпуса (27).

17. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що знімне кріплення (9) містить стійку (34), що установлена за допомогою повороту на корпус (27) і збільшується телескопічно за допомогою кінцевої секції (35) на вільному кінці, на якій шарнірно встановлена система (28).

18. Система за п. 16 або 17, яка відрізняється тим, що стійка (34) механічно прикріплена до корпуса (27) за допомогою похилої дуги (40) з еластичним поверненням стійки в пряме і вертикальне положення (34).

19. Спосіб завантаження напівпричепа (15) для автодорожніх вантажних перевезень, обладнаного пальцем (16) у передній частині і колісним вузлом (17) у задній частині, на залізничний вагон (1), що утворює частину системи для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепів для автодорожніх вантажних перевезень за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що передбачає наступні стадії:

поворот установленої на осі поворотної платформи (14) у положення завантаження/вивантаження і її фіксацію в зазначеному положенні;

переміщення напівпричепа (15) за допомогою тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень, з яким він з'єднаний, таким чином, щоб установити колісний вузол (17) напівпричепа (15) на встановленій на осі поворотній платформі (14);

від'єднання напівпричепа (15) від тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень і від'їзд тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень від напівпричепа (15);

захоплення корпуса (27) знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) з використанням механічної системи (31) сполучення, і розміщення з використанням завантажувального пристрою (24) системи (28) для знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15);

переміщення знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) таким чином, щоб викликати поворот напівпричепа (15) і встановленої на осі поворотної платформи (14) у положення транспортування;

розміщення знімного кріплення (9) на платформі (8) для розміщення і його фіксація за допомогою взаємодії фіксувальної системи (10) платформи (8) для розміщення і комплементарної фіксувальної системи (11) знімного кріплення (9).

20. Спосіб завантаження за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що під час стадії переміщення напівпричепа (15) за допомогою тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень тягач (36) для автодорожніх вантажних перевезень рухається назад і залишається в зачепленні з причепом при повороті встановленої на осі поворотній платформі (14) чи рухається вперед і переїжджає через установлену на осі поворотну платформу (14).

21. Спосіб завантаження відповідно за будь-яким з пп. 19, 20, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію:

регулювання висоти системи (28) відносно корпуса (27) знімного кріплення (9) таким чином, щоб напівпричіп (15) був розташований по суті горизонтально, коли він завантажений на вагон (1) у положенні залізничного перевезення.

22. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 19-21, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію фіксації колісного вузла (17) напівпричепа (15) за допомогою клинів (21), коли він розміщений на встановленій на осі поворотній платформі (14).

23. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 19-22, який відрізняється тим, що завантажувальний пристрій (24) є вилковим навантажувачем (25), оснащеним вилковими захоплювачами (26).

24. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 19-23, який відрізняється тим, що під час стадії розміщення за допомогою завантажувального пристрою (24) системи (28) знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15) відбувається автоматичне блокування пальця (16) відносно знімного кріплення (9).

25. Спосіб завантаження напівпричепа (15) для автодорожніх вантажних перевезень, обладнаного пальцем (16) у передній частині і колісному вузлі (17) у задній частині, на залізничний вагон (1), що утворює частину системи для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепів для автодорожніх вантажних перевезень за будь-яким з пп. 1-18, який відрізняється тим, що він передбачає наступні стадії:

поворот установленої на осі поворотної платформи (14) у положення завантаження/вивантаження і її фіксацію в зазначеному положенні;

захоплення корпуса (27) знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) з використанням механічної системи (31) сполучення і розміщення з використанням завантажувального пристрою (24) системи (28) для знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15), попередньо від'єднаного від тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень і залишеного ним;

переміщення знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) таким чином, щоб викликати переміщення напівпричепа (15) доти, доки колісний вузол (17) напівпричепа (15) не буде розташований на встановленій на осі поворотній платформі (14);

переміщення знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) таким чином, щоб викликати поворот напівпричепа (15) і поворот установленої на осі поворотної платформи (14) у положення транспортування;

розміщення знімного кріплення (9) на платформі (8) для розміщення і його фіксація за допомогою взаємодії фіксувальної системи (10) платформи (8) для розміщення і комплементарної фіксувальної системи (11) знімного кріплення (9).

26. Спосіб завантаження за п. 25, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію:

регулювання висоти системи (28) відносно корпуса (27) знімного кріплення (9) таким чином, щоб напівпричіп (15) був розташований по суті горизонтально, коли він завантажений на вагон (1) у положенні залізничного перевезення.

27. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 25, 26, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію фіксації колісного вузла (17) напівпричепа (15) за допомогою клинів (21), коли він розміщений на встановленій на осі поворотній платформі (14).

28. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 25-27, який відрізняється тим, що завантажувальний пристрій (24) є вилковим навантажувачем (25), оснащеним вилковими захоплювачами (26).

29. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 25-28, який відрізняється тим, що під час стадії розміщення за допомогою завантажувального пристрою (24) системи (28) знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15) відбувається автоматичне блокування пальця (16) відносно знімного кріплення (9).

Текст

Реферат: Система для завантаження, вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень, що містить кілька вагонів (1), що складають поїзд, причому кожний з них містить щонайменше одну установлену на осі поворотну платформу (14), на яку спирається за допомогою свого колісного вузла один напівпричіп; система також містить знімне кріплення (9) причіпного пристрою (28), що може бути захоплено завантажувальним пристроєм, що переміщає зазначене знімне кріплення і установлює його після регулювання на встановлену на осі поворотну платформу для напівпричепа; причому пристрій кріплення причіпного пристрою встановлено на платформі (8) для розміщення, що прикріплена нерухомо до шасі (2) вагона і незалежно від установленої на осі поворотної платформи для того, щоб підтримувати передню частину напівпричепа під час залізничного перевезення. Даний винахід становить інтерес для залізничних перевізників і виробників устаткування для залізничного транспорту. UA 106306 C2 (12) UA 106306 C2 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Даний винахід відноситься до універсальної системи для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень. З метою обмеження розміру автомобільних доріг і автомагістралей, а також забруднення, яке викликане автомобільним транспортом, все чіткіше стає необхідність у розширенні залізничних перевезень напівпричепів на спеціалізованих вагонах, і в їх перевезенні на великі відстані по залізничній дорозі замість перевезення по мережі автомобільних доріг. Для цього на даному етапі напівпричепи повинні бути завантажені і вивантажені з використанням різних технологій на комбінованих терміналах для автомобільних доріг і залізниць, спеціально оснащених для виконання подібних операцій. Спеціалізована і дорога інфраструктура повинна бути створена на залізничних платформах для завантаження і вивантаження цих напівпричепів. Крім того, поїзди, використовувані для подібного перевезення, також є спеціалізованими. Вони складаються зі спеціалізованих вагонів для перевезення вантажів цього типу і, крім того, повинні бути відкритими для того, щоб забезпечити завантаження і вивантаження напівпричепів. Ці вагони є складними і дуже дорогими. Різні системи, що відкриваються, відомі для цих спеціалізованих вагонів. Одна можлива технологія полягає у використанні вагонів, що складаються з колісної бази і несної залізничної структури, виконаної з можливістю відділення від її колісної бази за допомогою обертання; причому зазначений поворот може бути центральним чи може відбуватися в одній з її крайніх точок. Центральний поворот забезпечує можливість доступу чи видалення в одній чи в іншій із крайніх точок, тоді як поворот навколо однієї з крайніх точок залишає вільним тільки один кінець для в'їзду і виїзду напівпричепів перед і після їх перевезення. Можливі також і інші способи, що передбачають відкриття, такі як, наприклад, рух у бічному напрямку несної залізничної структури. Недолік усіх зазначених систем полягає в тому, що вони є дорогими і складними. Спеціалізовані вагони повинні бути моторизовані та повинні характеризуватися можливістю забезпечити енергію, необхідну для їх руху відкриття і закриття, коли їх несна структура завантажена напівпричепами. Крім того, для цих спеціалізованих вагонів повинні бути передбачені додаткові спеціалізовані установки, розташовані поблизу від залізничного полотна, на спеціалізованих станціях для завантаження і вивантаження напівпричепів. Усі ці обов'язкові інвестиції у вагони та інфраструктуру, розташовану поблизу від залізничного полотнини, пояснюють повільний розвиток застосування залізничного транспорту для перевезення напівпричепів, хоча таке перевезення є бажаним із соціальної, екологічної, економічної і політичної точок зору. Деякі системи завантаження і вивантаження напівпричепів на вагон і з нього для залізничного перевезення добре відомі на даний момент. Насамперед, відомий патент США № 4,425,064 на ім'я WALDA, у якому розкривається поворотна платформа, установлена на вагоні і несний колісний вузол напівпричепа, а також його фіксація за допомогою кріплення, що несе причіпне пристосування. Ця поворотна платформа повертається між положенням для перевезення, у якому вона розташована уздовж подовжньої осі вагона, і положенням завантаження/вивантаження, у якому вона повернена відносно вагона. У передній частині вагон також містить платформу, що несешарнірний вузол, що складається з похилих пліч, шарнірно-зчленованих у крайніх точках, на яких установлене причіпний пристрій напівпричепа, що підтримує передню частину напівпричепа за допомогою його пальця. Шарнірно-зчленовані плечі є рухливими елементами, нахил яких дозволяє змінювати положення причіпного пристрою від нижнього неробочого положення до верхнього положення для підтримки напівпричепа в його передній частині під час перевезення напівпричепа по залізниці. Хоча винахід дійсно містить поворотну несну структуру, установлену на вагоні, що призначена для розміщення колісного вузла напівпричепа, причіпний пристрій, шарнірновстановлений на піднімальному пристрої в зборі не є знімним як у дійсному винаході і, отже, не може бути переміщений за допомогою завантажувально-розвантажувальної установки, і не може бути практично встановлений на напівпричіп з погляду регулювання і його установок на вагон. Крім того, відомим є винахід, розкритий у Європейському патенті EP № 1712444 на ім'я ARBEL FAUVET RAIL. Відповідно до цього патенту напівпричіп завантажують у гондолу 4, що несе навантаження, після чого виконують його фіксацію з боків за допомогою кріпильних систем 24 і 25 і попереду за 1 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 допомогою утримуючої системи 6 сполучної ланки 7. Гондола 4, що несе навантаження, спирається на і прикріплена до довгих балок подовжніх країв вагона типу, іменованого "вагон з нішами для коліс". Фіксувальна система 6 сполучної ланки 7 об'єднана з підтримуючою системою 1, що виконана з можливістю зняття з гондоли 4 за допомогою подовжнього ковзного руху на кінці його настилу. Ця підтримуюча система 1 містить причіпний пристрій, закріплений у верхній частині, що взаємодіє з пальцем напівпричепа. Для виконання своїх функцій підтримуюча система 1 установлена на передньому кінці гондоли. Система керування дозволяє оператору виконувати регулювання причіпного пристрою по висоті. Однак тільки підтримуюча система може бути вилучена за допомогою простого розділювального руху в подовжньому напрямку, і оператор може регулювати тільки висоту причіпного пристрою, коли ця підтримуюча система знаходиться на місці, що значно ускладнює операції по розміщенню і підтримці передньої частини напівпричепа, а також його завантаження на вагон і вивантаження з нього. Нарешті, з публікації DE 3234375 на ім'я WAGGON FABRIK TALBOT відома інша система для завантаження і вивантаження напівпричепа на вагон типу "вагон з нішами для коліс" і з нього. Ця система містить нахильну і повертальну платформу, що містить колісний вузол напівпричепа і яка фіксує його за допомогою керованого занурення у вагон. Палець напівпричепа знаходиться в зачепленні з піднімальним пристроєм у зборі, що дозволяє оператору підняти передню частину напівпричепа таким чином, щоб він міг підтримуватися опорною платформою. Піднімальний пристрій у зборі містить еквівалент причіпного пристрою, але воно не є знімним і не використовується для розміщення напівпричепа на вагоні за допомогою завантажувально-розвантажувального пристрою. Усі складності, зв'язані з маневруванням напівпричепом, виявляються в момент і під час його розміщення на вагоні і його видалення з вагона. Ціль дійсного винаходу полягає в створенні системи для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепів, що є більш простою і менш дорогою, ніж існуючі системи. Використовувані вагони характеризуються більш простою конструкцією і переважно не є моторизованими. Таким чином, вони набагато дешевше у порівнянні з відомими з рівня техніки пристроями. Система згідно із дійсним винаходом не вимагає ані спеціалізованих платформ, розташованих поблизу від залізничних колій, ані будь-яких спеціалізованих установок, розташованих поблизу від залізничних колій. Будь-яка станція чи площадка з платформою розташована поблизу від залізничних колій, може бути використана для завантаження і розвантаження напівпричепів. Система не є такою, що приводиться в дію двигуном, і отже не вимагає наявності джерела енергії в вагоні чи на платформі, розташованої поблизу від залізничних колій, для здійснення завантаження/вивантаження. Тільки завантажувальний пристрій, такий як вилковий навантажувач, необхідно для завантаження чи вивантаження напівпричепів, а також для переведення системи з її положення завантаження/вивантаження в положення транспортування і vice versa; цей завантажувально-розвантажувальний пристрій є дуже розповсюдженим і утворить частину основного устаткування всіх станцій, використовуваних для перевезення вантажів. Крім того, система є універсальної, а саме її можна використовувати для будь-якого виду напівпричепа, не залежно від його типу, моделі і довжини за умови, що він містить колісний вузол у задній частині і палець у передній частині; відстань між ними може бути різним у залежності від країни і діючих правил дорожнього руху. Крім іншого, система забезпечує просте і швидке завантаження і вивантаження. Це відбувається в зв'язку з тим, що всі напівпричепи, перевезені за допомогою системи згідно із дійсним винаходом, можуть бути завантажені чи вивантажені в будь-якому порядку один за іншим чи одночасно групами, чи всі разом, у залежності від переваг користувачів і/чи кількості присутніх завантажувальних пристроїв. З цією метою винахід розкриває універсальну систему для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень, що містить щонайменше один залізничний вагон, що складає частину потяга, цей вагон містить шасі і сконструйований для розміщення щонайменше одного напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень для його перевезення по залізниці, обладнаного пальцем у передній частині і колісному вузлі в задній частині. 2 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Відповідно до винаходу цей вагон містить: - щонайменше одну несну поворотну платформу, що повертається відносно шасі і яка придатна для розміщення колісного вузла напівпричепа; ця поворотна платформа повертається між положенням транспортування, у якому вона розташована подовжньо відносно вагона, і положенням завантаження/вивантаження, у якому вона орієнтована поперек чи під кутом відносно вагона; і - щонайменше одну платформу для розміщення, передбачену для підтримки пальця напівпричепа; ця платформа для розміщення з'єднана з шасі чи убудована в нього, прикріплена до нього і незалежна від установленої на осі поворотної платформи. Система відповідно до винаходу також містить знімний пристрій кріплення причіпного пристрою, що містить: - корпус, що може бути захопленим за допомогою завантажувального пристрою і який установлений знімним чином на платформу для розміщення, що входить до складу вагона; і - причіпний пристрій, переважно регульований по висоті відносно корпуса, що сконструйовано для розміщення і фіксації пальця напівпричепа. Інші ознаки і переваги дійсного винаходу будуть розкриті в подальшому описі, наданому як приклад, і на прикладених графічних матеріалах, де: на фіг. 1 і 2 представлені види збоку і зверху, відповідно, подвійного вагона, що містить дві встановлені на осі поворотні платформи в положенні транспортування; на фіг. 3 і 4 представлені види збоку і зверху, відповідно, подвійного вагона, що містить дві встановлені на осі поворотні платформи в положенні завантаження/вивантаження; на фіг. 5-7 представлені види пристрою кріплення причіпного пристосування, причому на фіг. 5 представлений окремий вид у перспективі; на фіг. 6 представлений вид збоку при установці на платформі для розміщення, приєднаної до шасі вагона; на фіг. 7 представлений вид зверху при установці на платформі для розміщення, приєднаної до шасі вагона; на фіг. 8-11 представлені види зверху і збоку, відповідно, що ілюструють установку напівпричепа на поворотну платформу, коли він залишається зчепленим зі своїм тягачем для автодорожніх вантажних перевезень; на фіг. 12 представлений схематичний вид збоку, що ілюструє пристрій кріплення причіпного пристрою, на якому представлена фаза регулювання висоти причіпного пристосування; на фіг. 13 представлений вид збоку напівпричепа, завантаженого на поворотну платформу, причому його опори спираються на навантажувальну платформу, розташовану поблизу від залізничних колій; на фіг. 14-16 представлені види зверху системи, що ілюструють фази установки причіпного пристосування, повороту поворотної платформи і кріплення пристрою кріплення причіпного пристосування на відповідній платформі для розміщення вагона, причому кожна фаза виконана за допомогою вилкового навантажувача; на фіг. 17 представлений вид збоку платформи, розташованої поблизу від залізничних колій, на якому зображено позиціонування пристрою кріплення причіпного пристосування на відповідній платформі для розміщення вагона; на фіг. 18 представлений схематичний вид збоку, що ілюструє пристрій кріплення причіпного пристосування, на якому зображена фаза регулювання висоти причіпного пристосування; на фіг. 19-32 представлені попарно види зверху і збоку, відповідно,системи згідно з дійсним винаходом на різних стадіях завантаження за допомогою вилкового навантажувача у випадку, коли тягач для автодорожніх вантажних перевезень не встановлює напівпричіп на поворотну платформу; на фіг. 29 і 30 представлений альтернативний варіант для фіг. 27 і 28; на фіг. 33 і 34 представлені види в перспективі і зверху, відповідно, на яких зображений вагон, завантажений двома напівпричепами і готовий до відправлення; на фіг. 35 представлений вид зверху, на якому зображений вагон з поворотними плитами для розміщення зі скошеними поперечними краями; на фіг. 36-38 представлені схематичні види в перспективі, відповідно, що зображують подачу двох напівпричепів до двох установлених на осі поворотним платформам у розгорнутому під кутом положенні для завантаження, завантаження напівпричепів на ці поворотні платформи за допомогою їх тягачів для автодорожніх вантажних перевезень, і видалення тягачів для автодорожніх вантажних перевезень від напівпричепів на встановлених на осі поворотних платформах. Далі система згідно з дійсним винаходом буде описана більш докладно стосовно фіг. 1-38. Еквівалентні елементи, представлені на різних фігурах, відзначені однаковими номерами 3 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 позицій. Основна версія універсальної системи для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепів згідно з дійсним винаходом містить прості вагони 1, що складаються із шасі 2, переважно плоского і зниженого, причому зазначене шасі спирається в кожній своїй крайній точці на кінцевий колісний вузол, іменований візком 3. Система транспортування згідно з дійсним винаходом може також містити подвійні вагони 1, такі як вагони, представлені на фігурах, кожний з який утворений за допомогою сполучення двох основних вагонів 4. Отже, зазначені подвійні вагони 1 містять кілька типів візків 3: два кінцеві візки 5 і один загальний проміжний візок 6, що забезпечує середню точку опори для кочення між основними вагонами 4, розташованими один за іншим. Подвійні вагони характеризуються важливою перевагою, що полягає в здатності нести два вантажі для автодорожніх вантажних перевезень на одному залізничному вагоні. Однак дійсний винахід передбачає застосування будь-якого типу залізничного вагона 1 за умови, що він містить шасі 2, здатне нести один чи кілька напівпричепів і витримувати всі навантаження, викликувані їх перевезенням. Відповідно до представленого варіанта здійснення кожний основний вагон 4 містить шасі 2, переважно плоске і знижене, установлене на одному зі своїх кінців на проміжному візку 6, а на іншому своєму кінці встановлене на відповідної кінцевому візку 5. У двох крайніх точках подвійного вагона 1 установлені залізничні буфери і, у кожному випадку, зчіпний гак 7. Кожний з вагонів містить – переважно біля кінцевих візків 5 – платформу 8 для розміщення, закріплену відносно шасі 2, що являє собою один з істотних ознак системи транспортування і завантаження згідно з дійсним винаходом. Ця платформа 8 для розміщення сконструйована для розміщення й опори пристрою 9 кріплення причіпного пристосування, що також є іншою істотною ознакою дійсного винаходу, і який, що буде розкрито далі, установлено знімним чином на платформі 8 для розміщення під час завантаження напівпричепа, залишається нерухомим під час транспортування і віддаляється при вивантаження напівпричепа. З цією метою платформа 8 для розміщення містить фіксувальну систему 10, що взаємодіє з комплементарною фіксувальною системою 11, установленою на пристрої 9 кріплення причіпного пристосування. Фіксувальна система 10 платформи може бути будь-як типу, за умови що вона забезпечує, разом з комплементарною фіксувальною системою 11 пристрою 9 кріплення причіпного пристосування, рознімну фіксацію і тимчасове втримання пристрою 9 кріплення причіпного пристосування на платформі 8 для розміщення. Система може бути фіксованою, знімно. чи шарнірно-зчленованою. Наприклад, вона може являти собою зуби 12, штифти, виступи, штирі, гаки чи інші виступаючі елементи, що взаємодіють з отворами 13, кільцями, поглибленнями чи порожнинами будь-якої конструкції, виконаними в пристрої 9 кріплення причіпного пристрою. У свій чергу фіксувальна система 10 платформи 8 для розміщення може являти собою отвори, кільця, поглиблення чи порожнини будь-якої конструкції, що взаємодіють із зубами, штифтами, виступами, штирями, гаками чи іншими виступаючими елементами пристрою 9 кріплення причіпного пристосування. Ці фіксувальні системи 10 і 11 переважно доповнені за допомогою тимчасових блокувальних систем, виконаних окремо чи убудованих у ці фіксувальні системи, такі як, наприклад, поворотні замки чи замки на основі засувок, зокрема, замок типу "твістлок", застосовуваний для фіксації контейнерів ISO. Будь-які інші придатні засоби для тимчасової фіксації пристрою 9 кріплення причіпного пристрою на платформі 8 для розміщення вагона 1 можуть бути прийняті до уваги. Установлена на осі поворотна платформа 14 змонтована на шасі 2 кожного основного вагона 4. Зазначена встановлена на осі поворотна платформа 14 забезпечує розміщення й опору напівпричепа 15 для автодорожніх вантажних перевезень на відповідній платформі 8 для розміщення, за допомогою чого система згідно з дійсним винаходом забезпечує завантаження, транспортування і вивантаження. Система згідно з дійсним винаходом є універсальною; причому вона підходить для будьякого типу напівпричепа 15 не залежно від його типу, моделі і довжини, за умови, що він містить палець 16 у передній частині й колісний вузол 17 у задній частині який, наприклад, містить три осі. Кожна з установлених на осі поворотних платформ 14 зібрана таким чином, щоб обертатися чи вільно приводитися в дію двигуном на шасі 2 за допомогою придатних систем, що містять, наприклад, центральний поворотний шворінь, можливо, при сприянні опорних роликів на вінці, напрямних роликів, роликових підшипників чи будь-якої іншої еквівалентної системи, що є 4 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 частиною загальноприйнятої технології і яка, отже, не буде описана в дійсному документі. Установлені на осі поворотні платформи 14 можуть бути орієнтовані за допомогою повороту – переважно вручну чи можливо за допомогою двигуна – між двома характерними положеннями: одне з яких є положенням транспортування (фіг. 2), у якому вони вирівняні уздовж подовжньої осі вагона, а інше положення завантаження чи вивантаження (фіг. 4), у якому вони перпендикулярні подовжній осі вагона чи розташовані під кутом відносно вагона. Установлені на осі поворотні платформи 14 переважно фіксують у цих двох характерних положеннях за допомогою будь-яких придатних блокувальних систем – наприклад, механічних, пневматичних чи гідравлічних – переважно ручних. Установлені на осі поворотні платформи 14 переважно значно коротше шасі 2, на якому вони зібрані, причому зазначена довжина переважно незначно перевищує довжину колісного вузла 17 напівпричепів 15. У положення транспортування встановлені на осі поворотні платформи 14 не цілком підтримують відповідний напівпричіп, а тільки його задню частину у виді колісного вузла 17, причому передня частина напівпричепа 15 спирається на платформу 8 для розміщення за допомогою пальця 16, що зафіксований усередині пристрою 9 кріплення причіпного пристрою. Одна ознака системи згідно з дійсним винаходом полягає в тому, що платформа 8 для розміщення з'єднана із шасі і не залежить від установленої на осі поворотної платформи 14. Таким чином, напівпричіп 15 безпосередньо заблокований відносно шасі 2 вагона 1 за допомогою його пальця 16. Крім того, поворот установленої на осі поворотної платформи 14 також заблокований за допомогою цього пристосування. Установлена на осі поворотна платформа 14 може містити на одному зі своїх кінців пристрій для похилого з'їзду, позначений позицією 18, що складається, наприклад, з розсувної кінцевої плити, виконаної з можливістю еластичного повернення у верхнє положення, як представлено на фігурах. Це пристрій 18 для похилого з'їзду забезпечує плавний перехід між поверхнею кочення, наданою навантажувальною платформою 19, розташованої поблизу від залізничних колій, і поворотною платформою 14, на якій розташовані колеса напівпричепа 15. У випадку наявності двох навантажувальних/розвантажувальних платформ 19, розташованих поблизу від залізничних колій, з кожної сторони від залізничної колії, на якому розташований вагон 1 для перевезення напівпричепа 15, установлена на осі поворотна платформа 14 може бути необхідна для перетинання тягачем для автодорожніх вантажних перевезень напівпричепа 15, і переміщення від однієї платформи, розташованої поблизу від залізничних колій, до іншої для того, щоб здійснити навантаження напівпричепа 15 за допомогою руху переднім ходом на встановлену на осі поворотну платформу 14. У цьому випадку, установлена на осі поворотна платформа 14 буде переважно оснащена двома пристроями 18 для похилого з'їзду – по одному на кожній з її крайніх точок – для того, щоб забезпечити безупинний перехід з кожної з навантажувальних платформ 19, розташованих поблизу від залізничних колій, на кожній стороні залізничної лінії. Як альтернативу, зазначений розсувний пристрій 18 для похилого з'їзду може бути замінений за допомогою кінцевого подовження – шарнірний чи телескопічний пристрій, наприклад, – чи просто за допомогою кінцевої частини, установленої на осі поворотної платформи 14. Це подовження виконане з можливістю відхилення для переходу в піднесене чи прибране неробоче положення. Це подовження призначене для одержання однакового рівня між поверхнею кочення навантажувальної платформи 19, розташованої поблизу від залізничних колій, і опорною поверхнею відповідної встановленої на осі поворотної платформи 14; поперечний край 20 кінцевої частини поворотної платформи 14 чи її подовження повинен бути – у положенні навантаження/вивантаження поворотної платформи – досить близьким до краю платформи, розташованої поблизу від залізничних колій для того, щоб зазор, який існує між двома платформами міг бути легко переборений напівпричепом 15. З метою полегшення повороту встановленої на осі поворотної платформи 14, коли її кінцева частина чи кінцеве подовження зафіксоване, існує можливість, наприклад, ввести локальну криволінійну увігнуту порожнину в структуру навантажувальної платформи 19, розташованої поблизу від залізничних колій, напроти цієї кінцевої частини, і криволінійну опуклу кінцеву частину в поворотну платформу 14 для того, щоб забезпечити зазор по кутах під час повороту встановленої на осі поворотної платформи 14 для того, щоб виконати переміщення від однієї її характерної позиції до іншої. Крім того, є можливим використовувати встановлені на осі поворотні платформи 14 зі скошеними поперечними краями, такими як у варіанті, представленому на фіг. 35-38. Очевидно, ця реалізація є кращою для попередньої конфігурації, оскільки вона не передбачає 5 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 модифікування структури навантажувальних платформ 19, розташованих поблизу від залізничних колій. Установлені на осі поворотні платформи 14 переважно містять набір з чотирьох клинів 21 – два задніх клини 22 і два передніх клини 23 – які фіксують кінцеві колеса колісного вузла 17 напівпричепа 15 після його навантаження на встановлену на осі поворотну платформу 14. У випадку якщо встановлена на осі поворотна платформа 14 доступна тільки з одного з її поперечних країв 20, що вимагає виконання навантаження напівпричепа 15 заднім ходом, задні клини 22 можуть бути зафіксовані відносно поворотної платформи 14. Вони можуть бути установлені фіксованим чином на встановленій на осі поворотній платформі 14 чи можуть бути безпосередньо убудовані в неї. Однак, передні клини 23 повинні бути рухливими чи знімними для того, щоб забезпечити вільний прохід до встановленого на осі поворотній платформі 14 під час фаз навантаження і вивантаження напівпричепа 15, як буде видно згодом. У випадку якщо встановлена на осі поворотна платформа 14 є доступною з кожного з її поперечних країв 20, що тим самим дозволяє перетнути поворотну платформу і занурити напівпричіп 15 при русі переднім ходом, усі клини 21 – а саме задні клини 22 і передні клини 23 – виконані рухливими чи знімними для того, щоб установлена на осі поворотна платформа 14 була цілком вільна під час фаз навантаження і вивантаження напівпричепа 15. Зрозуміло, будь-які інші придатні засоби для фіксації колісного вузла 17 напівпричепа 15 можуть бути розглянуті. Крім того, може бути розглянуте рішення без клинів; у цьому випадку напівпричіп 15 зафіксований тільки за допомогою пальця 16. При цьому поворотні платформи 14 переважно характеризуються бічними краями, що забезпечують належне центрування напівпричепа 15. Ці краї також використовують для стримування напівпричепа 15 при впливі бічних навантажень під час залізничного перевезення. Відповідно до іншої більш складної версії блокування колісного вузла 17 напівпричепа 15 може бути виконана автоматично, наприклад, при фіксації в положенні транспортування встановленої на осі поворотної платформи 14. Одним з важливих ознак системи для залізничного перевезення напівпричепа згідно з дійсним винаходом є пристрій кріплення 9 причіпного пристрою. Він представлено більш докладно на фіг. 5-7. Пристрій є опорним елементом, що забезпечує опору для передньої частини напівпричепа 15 під час фаз навантаження і вивантаження за допомогою машини, зокрема, рухливого завантажувального пристрою 24, такого як вилковий навантажувач 25 з вилковими захоплювачами 26 для захоплення, а також під час залізничного перевезення, коли він розташований на платформі 8 для розміщення, з'єднаній із шасі 2 вагона 1. Таким чином, цей пристрій 9 кріплення причіпного пристрою утворює пристрій сполучення, по-перше, між напівпричепом 15 і завантажувальним пристроєм 24 під час фаз завантаження і вивантаження, і, по-друге, між напівпричепом 15 і вагоном 1 під час залізничного перевезення. Воно головним чином складається з корпуса 27, що встановлений знімним чином на платформі 8 для розміщення вагона 1, і, переважно, причіпного пристрою 28, сконструйованого для розміщення і фіксації пальця 16 напівпричепа 15, причому будь-яка інша система блокування пальця 16 напівпричепа 15 також можлива. Корпус 27 характеризується формою механічної основи, що складається, наприклад, з каркасної конструкції чи з зовнішніх і внутрішніх подовжніх 29 і поперечних 30 плит. Переважно, корпус 27 виконаний з можливістю захоплення завантажувальним пристроєм 24. Для цього він містить механічну систему 31 сполучення, сумісну із системою захоплення цього завантажувального пристрою. Відповідно до зображеного варіанта, вона являє собою, наприклад, групу отворів 32, розташованих на одній осі в подовжніх 29 і/чи поперечних 30 плитах корпуса 27, таким чином, щоб забезпечити вільний внутрішній простір для вставки вилкового захоплювача (вилкових захоплювачів) 26 вилкового навантажувача 25. У залежності від варіанта чи конфігурації цих отворів 32, зазначені отвори можуть бути поперечними чи подовжніми, чи як поперечними, так і подовжніми одночасно, що можна бачити в прикладі, представленому на фіг. 5. В останньому випадку вилковий навантажувач 25 може переважно піднімати пристрій 9 кріплення причіпного пристосування з кожної з його сторін, і застосовувати його, у залежності від необхідності, для поперечного чи подовжнього розташування. Проте, можуть бути використані інші завантажувальні пристрої 24, такі як, наприклад, портовий кран чи інші піднімальні пристрої на основі крана чи стрілоподібні піднімальні пристрої. Механічна система 31 сполучення може відрізнятися в залежності від типу використовуваного завантажувального пристрою. У випадку використання крана, наприклад, 6 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 отвори 32, що забезпечують отвори для плечей вилкового захоплювача 26 вилкового навантажувача 25, можуть бути замінені, наприклад, за допомогою кріпильних кілець для канатів. Різні механічні системи 31 сполучення можуть переважно співіснувати на корпусі 27 пристрою кріплення 9 причіпного пристосування для того, щоб зробити його сумісним з різними типами розвантажувальних установок. Як згадувалося вище, корпус 27 пристрою 9 кріплення причіпного пристрою також містить фіксувальну систему 11, комплементарну системі 10 на платформі 8 для розміщення, що входить до складу вагона. Відповідно до зображеного варіанта, комплементарна фіксувальна система 11 складається з перфорованих брусів 33, що проходять уздовж подовжніх країв чи подовжніх плит 29 корпуса 27, причому кожний містить групу отворів 13, наприклад, що характеризуються квадратною формою, що збігаються за формою одне з одним, через який проходять чи штифти, чи зуби 12, наприклад, чотири штифта чи зуба, виконані на платформі 8 для розміщення, з'єднаної із шасі 2 вагони 1. Безліч отворів 13, виконаних у перфорованих брусах 33, компенсують відмінності у відстані, що може існувати, у залежності від моделі напівпричепа, між пальцем 16 і колісним вузлом 17 напівпричепа 15. Незалежно від відстані і, отже, незалежно від положення пристрою 9 кріплення причіпного пристрою, що взаємодіє з пальцем 16 напівпричепа 15, існують отвори 13, що власне кажучи знаходяться навпроти і через які можуть пройти зуби 12 платформи 8 для розміщення, коли встановлена на осі поворотна платформа 14 знаходиться в положенні транспортування. Таким чином, завжди можна здійснити установку пристрою 9 кріплення причіпного пристрою на платформі 8 для розміщення, що входить до складу вагона. Ці перфоровані бруси 33 можуть також бути виконані уздовж поперечних країв чи поперечних плит 30 корпуса 27 для того, щоб забезпечити можливість при симетричній конфігурації корпуса 27 установки пристрою 9 кріплення причіпного пристосування на платформі 8 для розміщення, що входить до складу вагона, незалежно від напрямку розташування пристрою 9 кріплення причіпного пристрою завантажувальним пристроєм 24. На корпусі 27 пристрою 9 кріплення причіпного пристрою і, переважно, власне кажучи в його центрі, установлена стійка 34, виконана з можливістю телескопічного подовження за допомогою кінцевої секції 35 на її вільному краю, на якому шарнірно змонтований причіпний пристрій 28. Поворот причіпного пристрою 28 обмежений поворотом навколо горизонтальної осі, а саме паралельно основній площині корпуса 27 пристрою кріплення причіпного пристрою, а також перпендикулярно напрямку руху. Таким чином, причіпний пристрій виконаний з можливістю здійснення рухів тангажа, але обмежений в русі крену. Таким чином, забезпечується підтримка напівпричепа 15 у відношенні крену, коли він розташований на вагоні 1. Технічна форма причіпного пристрою 28 призначена для сполучення з пальцями 16 напівпричепів 15, що завантажуються, і воно, як правило, є стандартним причіпним пристроєм 28. Цей причіпний пристрій 28 еквівалентне пристроям, використовуваним на тягачах 36 для автодорожніх вантажних перевезень, з якими з'єднані перевезені напівпричепи 15. Воно містить вхід 37, що звужується, гніздо 38 для пальця 16 і блокувальну систему для зазначеного пальця, що може бути разблокована за допомогою рукоятки 39, що приводить у дію. Блокування пальця 16 у причіпному пристрої 28 зазвичай здійснюють за допомогою взаємодії в подовжньому напрямку причіпного пристрою 28 з пальцем 16 доти, поки він не буде знаходитися в гнізді 38, при цьому форма, що звужується, входу 37 сприяє зазначеній взаємодії. Потім відбувається автоматичне блокування пальця 16. Коли палець 16 заблокований у причіпному пристрої 28, заблоковані всі його рухи відносно причіпного пристрою 28 у трьох площинах. Отже, орієнтація причіпного пристрою 28, як видно зверху, є несуттєвою. Причіпний пристрій 28 переважно зібрано таким чином, щоб він був регульованим по висоті відносно корпуса 27 пристрою 9 кріплення причіпного пристосування. Для цього кінцева секція 35 установлена таким чином, щоб телескопічно ковзати усередині стійки 34 для забезпечення регулювання по висоті причіпного пристрою 28 відносно корпуса 27. Фіксація в даному положенні досягається за допомогою будь-яких придатних засобів, таких як затиснення, фіксація штифтом, як представлено, чи будь-яка інша система. Цей механізм регулювання висоти може бути розроблений з можливістю керування оператором чи з можливістю керування за допомогою зміни висоти вилкового захоплювача 26 вилкового навантажувача 25 чи будь-яких інших технічних засобів використовуваного завантажувального пристрою 24. Інші системи регулювання по висоті можуть також бути використані, наприклад, на платформі 8 для розміщення. 7 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Відповідно до основної версії, якщо дозволяє розмір чи якщо, наприклад, висота пальців 16 напівпричепа 15 є постійною, цей елемент регулювання висоти може бути усунутий. Зазначений механізм автоматично блокується для поглинання усіх вертикальних зусиль, викликаних напівпричепом 15. Таким чином, палець 16, утримуваний причіпним пристроєм 28, зафіксований у всіх напрямках. Для забезпечення функції демпфування відносно подовжніх імпульсів, що виникають під час залізничного перевезення, а також для забезпечення відхилення, необхідного для поглинання регулювань під час установки напівпричепа 15 на вагон 1, стійка 34 переважно механічно закріплена на корпусі 27 за допомогою похилої дуги 40, наприклад, реалізованої за допомогою циліндра, пружини чи будь-яких подібних засобів, з механічним пружним поверненням чи іншими засобами повернення стійки 34, що підтримує причіпний пристрій 28, у напрямку до центра, а саме до прямого вертикального положення. Крім того, можлива основна версія без можливості подовжнього відхилення причіпного пристосування 28, зокрема, у випадку якщо колісний вузол 17 напівпричепа 15 не спирається на клини 21. Очевидно, що можливі інші форми пристрою 9 кріплення причіпного пристосування. Перевага полягає в тому, щоб вони характеризувалися можливістю захоплення завантажувальним пристроєм 24, зокрема пристроєм з вилковим захоплювачем 26. Пристрій, узятий далі як приклад у цьому описі, являє собою мобільний пристрій у виді вилкового навантажувача 25, що містить вилкоподібний захоплювальний пристрій 26, установлений на одній з його крайніх точок, застосування якого відомо для здійснення розвантажнонавантажувальних робіт і інших маніпуляцій з піддонами і контейнерами. Розвиваючи зазначену основну ідею винаходу, фахівець може передбачити використання встановлених на осі поворотних платформ 14 зі скошеними поперечними краями 20 для того, щоб забезпечити завантаження і вивантаження напівпричепів 15 з кожної сторони з двох навантажувальних і розвантажувальних платформ, розташованих поблизу від залізничних колій, що розділені залізничним шляхом, на який установлений вагон 1 для транспортування напівпричепів переважно з використанням тягача 36 для автодорожніх вантажних перевезень напівпричепа 15, що завантажується. Ця можливість представлена на фіг. 35-38. Ці скошені поперечні краї 20 дозволяють фахівцю здійснити поворот поворотної платформи 14 у напрямку зазору кута, розташованого якнайдалі від суміжного краю платформи 19, розташованої поблизу від залізничних колій, без її взаємодії з цим краєм. Цей елемент сприяє забезпеченню навантаження під кутом з переїздом тягача 36 для автодорожніх вантажних перевезень напівпричепа 15 по встановленій на осі поворотній платформі над залізничною колією з однієї платформи, розташованої поблизу від залізничних колій, на іншу платформу, як представлено на фіг. 36 і 37. В усіх випадках, коли напівпричіп занурений на вагон 1 у положенні залізничного перевезення, він спирається на свій колісний вузол 17, переважно утримуваний з боків за допомогою бічних країв 41 установленої на осі поворотної платформи 14, спираючись на причіпний пристрій 28 за допомогою свого пальця 16. Вертикальне, подовжнє і бічне переміщення пальця 16 обмежено причіпним пристроєм 28, що саме зафіксований на шасі 2 за допомогою платформи 8 для розміщення, наприклад, за допомогою зубів 12. Додаткова фіксація може бути виконана у випадку, якщо напівпричіп 15 закріплений за допомогою клинів 21 в області свого колісного вузла 17. Далі наведено опис розміщення напівпричепа 15 на подвійному вагоні 1, що базується на супутніх фіг. 8-34, у контексті системи транспортування згідно з дійсним винаходом. Зазначене розміщення напівпричепа може бути виконано або за допомогою тягача 36 для автодорожніх вантажних перевезень напівпричепа 15, що поміщає його на встановлену на осі поворотну платформу 14 із платформи 19, розташованої поблизу від залізничних колій, або за допомогою проміжного застосування вилкового навантажувача 25 і пристрою 9 кріплення причіпного пристрою, що діє з однієї і тієї ж платформи 19, розташованої поблизу від залізничних колій. Ці дві можливості розглянуті в наведеному нижче описі. Насамперед розглянемо початкову фазу завантаження, що виконують з використанням тягача 36 для автодорожніх вантажних перевезень напівпричепа 15. Цей спосіб, що представлений на фіг. 8-17, є кращим. Однак, для його здійснення необхідна присутність вагона 1. Якщо необхідно підготувати завантаження вагона 1, друге рішення, представлене на фіг. 18 – 32, буде кращим. Напівпричіп 15 переміщають за допомогою його тягача 36 для автодорожніх вантажних 8 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 перевезень на навантажувальну платформу 19, розташовану поблизу від залізничних колій, заднім ходом напроти встановленої на осі поворотної платформи 14, що повернена таким чином, щоб знаходитися в положенні завантаження, перпендикулярному подовжній осі вагона і краю платформи (фіг. 8 і 9), чи орієнтована похило під кутом, обраним оператором, наприклад, для оптимізації займаної площі. Пристрій 18 для похилого з'їзду переважно забезпечує з'єднання навантажувальної платформи 19, розташованої поблизу від залізничних колій, і відповідної встановленої на осі поворотної платформи 14. У цьому положенні встановлена на осі поворотна платформа 14 зафіксована відносно шасі 2 вагони 1. Тягач 36 для автодорожніх вантажних перевезень штовхає напівпричіп 15 заднім ходом до його кінцевого положення на встановленій на осі поворотній платформі 14. У цьому положенні колісний вузол 17 напівпричепа 15 цілком займає всю довжину встановленої на осі поворотної платформи 14, і задні колеса колісного вузла зафіксовані за допомогою нерухомих задніх клинів 22. Передні клини 23 потім установлюють для того, щоб зафіксувати передні колеса колісного вузла 17 (фіг. 10 і 11). Далі цей тягач 36 для автодорожніх вантажних перевезень залишає напівпричіп 15 у цьому положенні після висування опор 42 (фіг. 13) і випускає повітря з пневматичної підвіски напівпричепа 15. Крім того, від'єднують електричні і пневматичні з'єднання між тягачем 36 для автодорожніх вантажних перевезень і напівпричепом 15. Таким чином, відбувається автоматичне загальмування напівпричепа 15. У випадку наявності встановленої на осі поворотної платформи 14, що перетинає два протилежних краї двох платформ 19, розташованих поблизу від залізничних колій, фахівець може передбачити використання переміщення переднім ходом тягача 36 для автодорожніх вантажних перевезень 36 напівпричепа для того, щоб розташувати напівпричіп на встановленій на осі поворотній платформі 14. У розглянутих вище випадках підтримується перевага збереження пневматичного й електричного з'єднань між тягачем 36 для автодорожніх вантажних перевезень і напівпричепом 15 доти, поки напівпричіп 15 не буде цілком занурений на встановлену на осі поворотну платформу 14. Для завантаження за допомогою вилкового навантажувача 25 (описаний нижче другий спосіб навантаження) шланги будуть приєднані до вилкового навантажувача 25 для того, щоб розгальмувати напівпричіп для того, щоб навантажувач міг його пересунути. Одна з переваг зазначеного першого способу полягає в тому, що оператору необхідно виконати ці операції лише один раз. Потім застосовують вилковий навантажувач 25 з вилковими захоплювачем 26 і пристрій 9 кріплення причіпного пристосування. Після виконання регулювання – у разі потреби – висоти причіпного пристрою 28 (фіг. 12) відносно поверхні розташування напівпричепа 15 у вагоні 1 для того, щоб напівпричіп 15 розташовувався цілком горизонтально в положенні залізничного перевезення, вилковий навантажувач 25 установлює причіпний пристрій 28 на палець 16 напівпричепа 15 (фіг. 14). Крім того, можливо регулювати висоту причіпного пристрою 28 за допомогою вилкового захоплювача (вилкових захоплювачів) 26 вилкового навантажувача 25 після розміщення пристрою 9 кріплення причіпного пристосування на палець 16. Потім вилковий навантажувач 25 штовхає пристрій 9 кріплення причіпного пристрою, повертаючи його на 90°, для того, щоб повернути встановлену на осі поворотну платформу 14 і помістити її в положення транспортування, центроване відносно подовжньої осі вагона 1 (фіг. 15 і 16). Для виконання цього передню частину напівпричепа 15 злегка піднімають для вивільнення опор 42, а потім опускають, коли пристрій 9 кріплення причіпного пристрою розташовується над відповідною платформою 8 для розміщення (фіг. 17). Завантаження за допомогою лише вилкового навантажувача 25, що являє собою другий спосіб завантаження, представлено на фіг. 18-32. Як і в попередньому способі, причіпний пристрій 28 регулюють по висоті, у разі потреби, відносно корпуса 27 пристрою 9 кріплення причіпного пристрою для забезпечення горизонтального положення напівпричепа 15 у положенні залізничного перевезення – це регулювання може бути виконане перед чи після блокування причіпного пристрою 28 на пальці 16. Вилковий навантажувач 25 захоплює пристрій 9 кріплення причіпного пристрою за допомогою свого вилкового захоплювача 26, а потім наближається до напівпричепа 15 для того, щоб виставити і потім з'єднати причіпний пристрій з пальцем 16 (фіг. 19-22). Після пневматичного і – у разі потреби – електричного з'єднання вилкового навантажувача з напівпричепом 15 для його розгальмовування, вилковий навантажувач 25 піднімає передню частину напівпричепа 15 для того, щоб втягти опори 42, і штовхає його назад на встановлену на 9 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 осі поворотну платформу 14 (фіг. 23-26) доти, доки причіп не увійде у взаємодію з задніми нерухомими клинами 22. Оператор потім установлює знімні передні клини 23, а потім вилковий навантажувач 25 виконує рух назад для повороту напівпричепа 15 і встановленої на осі поворотної платформи 14 у напрямку до подовжньої осі вагона 1 (фіг. 27 і 28). Зазначений маневр характеризується траєкторією, представленою пунктирною лінією і стрілкою, зображеними на фіг. 27. Альтернативний маневр представлений на фіг. 29 і 30. Він передбачає від'єднання вилкових захоплювачів 26 вилкового навантажувача 25 і їх наступне приєднання в іншому положенні, зміщеному на 90° відносно корпуса 27 пристрою 9 кріплення причіпного пристрою і (фіг. 29 і 30). Після приміщення причіпного пристосування 28 і розміщення напівпричепа 15 на встановленій на осі поворотній платформі 14 за допомогою руху назад вилкового навантажувача 25, як описано вище, вилковий навантажувач 25 переміщається в положення для штовхання, у якому він розташований перпендикулярно передньої частини напівпричепа 15. З цього положення вилковий навантажувач 25 повертає напівпричіп 15 на 90° доти, доки він не буде збігатися з подовжньою віссю вагона 1, повторюючи траєкторію, представлену на фіг. 29 за допомогою двох пунктирних ліній. Пристрій 9 кріплення причіпного пристрою потім опускають на платформу 8 для розміщення, центруючи його таким чином, що фіксувальні штифти чи зуби 12 проходять через отвори 13 корпуса 27. Висота причіпного пристрою 28 була відрегульована попередньо, у разі потреби, таким чином, щоб напівпричіп 15 розташовувався цілком горизонтально, коли він знаходиться в зафіксованому положенні транспортування (фіг. 31 і 32). Фазививантаження аналогічні описаним вище фазам завантаження, але в зворотному порядку. На фіг. 33 і 34 представлені два напівпричепи 15, розташовані на подвійному залізничному вагоні. Відзначимо, що цілком горизонтальні положення й універсальний характер системи завантаження і транспортування можуть бути адаптовані до різних типів напівпричепів. Під час завантаження напівпричепів 15 відповідно до варіанта, представленого на фіг. 3538, тягач 36 для автодорожніх вантажних перевезень кожного напівпричепа 15 розташовує його на відповідно встановленій на осі поворотній платформі 14, що у положенні завантаження, наприклад, знаходиться під кутом відносно подовжньої осі вагона 1. Для виконання цього тягач 36 для автодорожніх вантажних перевезень. зчленований з напівпричепом 15, перетинає залізничну лінію між двома протилежними платформами 19, розташованими поблизу від залізничних колій, використовуючи відповідну встановлену на осі поворотну платформу як міст для переїзду. Фази фіксації колісного вузла 17 напівпричепа 15 за допомогою клинів 21, розміщення причіпного пристосування 28 за допомогою пристрою 9 кріплення причіпного пристосування, а також повороту встановленої на осі поворотної платформи 14 є аналогічними фазам основної версії. Очевидно, що встановлені на осі поворотні платформи 14 можуть бути приведені в дію за допомогою двигуна. У цьому випадку, вилковий навантажувач 25 просто повторює рух платформи. Відповідно до більш складної версії блокування коліс може бути виконана автоматично, наприклад, при опусканні поворотної платформи 14 на вагон 1. Хоча представлений вище опис був виконаний лише у відношенні подвійного вагона, очевидно, що одиночний вагон 1 також знаходиться в межах обсягу даного винаходу, і для підвищення рентабельності система транспортування повинна переважно містити безліч вагонів, що спільно утворюють поїзд. Очевидно, що даний винахід не обмежується кращими варіантами здійснення, описаними вище і представленими на різних фігурах. Можливі також численні інші варіанти, що також знаходяться в рамках суті дійсного винаходу, обмеженої в прикладеній нижче формулі винаходу. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 55 60 1. Система для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень; причому система містить щонайменше один залізничний вагон (1), цей вагон містить шасі (2) і призначений для розміщення з метою залізничного перевезення щонайменше одного напівпричепа (15) для автодорожніх вантажних перевезень, закріпленого за допомогою пальця (16) у передній частині і колісного вузла (17) у задній частині, причому вагон (1) відповідно до системи містить: 10 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 щонайменше одну поворотну платформу (14), що повертається відносно шасі (2), сконструйовану для розміщення колісного вузла (17) напівпричепа (15), причому ця поворотна платформа (14) виконана з можливістю повертатися між положенням транспортування, у якому вона розташована в подовжньому напрямку відносно вагона (1), і положенням завантаження/вивантаження, у якому вона орієнтована поперек чи під деяким кутом відносно вагона (1); та щонайменше одну платформу (8) для розміщення, сконструйовану для розміщення кріплення для пальця (16) напівпричепа (15) і утримуючу пристосування (10) для фіксації зазначеного кріплення, яка відрізняється тим, що: платформа (8) для розміщення з'єднана із шасі (2) чи убудована в нього, і закріплена відносно цього шасі і незалежно від установленої на осі поворотної платформи (14); кріплення, розміщене за допомогою платформи (8) для розміщення для пальця (16) напівпричепа (15), установленого на вагон (1), є знімним кріпленням (9); причому зазначена система містить: корпус (27), що виконаний з можливістю захоплення за допомогою завантажувального пристрою (24) і який з цією метою містить механічну систему (31) сполучення, що сумісна із системою захоплення завантажувального пристрою (24), причому корпус (27) установлений знімним чином на платформі (8) для розміщення, що входить до складу вагона (1), і містить комплементарну фіксувальну систему (11), що взаємодіє з фіксувальною системою (10) платформи (8) для розміщення для того, щоб знімним чином зафіксувати і тимчасово утримувати знімне кріплення (9) на платформі (8) для розміщення; і систему (28), сконструйовану для розміщення, підтримки і фіксації пальця (16) напівпричепа (15). 2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що вона є немоторизованою. 3. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вагон (1) містить дві встановлені на осі поворотні платформи (14) і дві платформи (8) для розміщення, що дозволяє йому виконувати одночасне транспортування двох напівпричепів (15). 4. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вона містить блокувальну систему для фіксації встановленої на осі поворотної платформи (14) у положенні транспортування і положенні завантаження/вивантаження. 5. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) характеризується довжиною, яка дещо перевищує довжину колісного вузла (17) напівпричепа (15). 6. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) містить щонайменше в одній зі своїх крайніх точок пристрій (18) для похилого з'їзду чи кінцеве подовження, що є розсувним, хитним, колінчатим чи телескопічним. 7. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) містить поперечні краї (20), що вигнуті з утворенням опуклої форми чи скошені. 8. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що встановлена на осі поворотна платформа (14) містить бічні краї (41) чи клини (21), що є закріпленими, рухливими чи знімними для фіксації колісного вузла (17) напівпричепа (15), коли він завантажений на встановлену на осі поворотну платформу (14). 9. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що фіксувальна система (10) чи комплементарна фіксувальна система (11) являє собою зуби (12), штифти, виступи, штирі, гаки, елементи, що виступають, отвори (13), кільця, заглиблення, порожнини чи перфоровані бруси (33), що містять численні отвори (13). 10. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що фіксувальна система (10) чи комплементарна фіксувальна система (11) є закріпленою, знімною чи колінчатою. 11. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вона містить тимчасову блокувальну систему, що виконана окремо від чи як одне ціле з фіксувальною системою (10) чи комплементарною фіксувальною системою (11), додатково до фіксувальної системи (10) чи комплементарної фіксувальної системі (11). 12. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що корпус (27) знімного кріплення (9) складається з механічної основи, що складається з каркасної конструкції чи зовнішніх або внутрішній подовжніх (29) і поперечних (30) плит. 13. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що механічна система (31) сполучення складається з кілець чи отворів (32), що забезпечують доступ до внутрішнього простору. 11 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 14. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що система (28) є регульованою по висоті відносно корпуса (27) знімного кріплення (9). 15. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що система (28) є стандартним причіпним пристроєм, що містить вхід (37), що звужується, гніздо (38) для пальця (16) і блокувальну систему для пальця (16). 16. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що знімне кріплення (9) містить пристрій для подовжнього зсуву системи (28) відносно корпуса (27). 17. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що знімне кріплення (9) містить стійку (34), що установлена за допомогою повороту на корпус (27) і збільшується телескопічно за допомогою кінцевої секції (35) на вільному кінці, на якій шарнірно встановлена система (28). 18. Система за п. 16 або 17, яка відрізняється тим, що стійка (34) механічно прикріплена до корпуса (27) за допомогою похилої дуги (40) з еластичним поверненням стійки в пряме і вертикальне положення (34). 19. Спосіб завантаження напівпричепа (15) для автодорожніх вантажних перевезень, обладнаного пальцем (16) у передній частині і колісним вузлом (17) у задній частині, на залізничний вагон (1), що утворює частину системи для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепів для автодорожніх вантажних перевезень за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що передбачає наступні стадії: поворот установленої на осі поворотної платформи (14) у положення завантаження/вивантаження і її фіксацію в зазначеному положенні; переміщення напівпричепа (15) за допомогою тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень, з яким він з'єднаний, таким чином, щоб установити колісний вузол (17) напівпричепа (15) на встановленій на осі поворотній платформі (14); від'єднання напівпричепа (15) від тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень і від'їзд тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень від напівпричепа (15); захоплення корпуса (27) знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) з використанням механічної системи (31) сполучення, і розміщення з використанням завантажувального пристрою (24) системи (28) для знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15); переміщення знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) таким чином, щоб викликати поворот напівпричепа (15) і встановленої на осі поворотної платформи (14) у положення транспортування; розміщення знімного кріплення (9) на платформі (8) для розміщення і його фіксація за допомогою взаємодії фіксувальної системи (10) платформи (8) для розміщення і комплементарної фіксувальної системи (11) знімного кріплення (9). 20. Спосіб завантаження за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що під час стадії переміщення напівпричепа (15) за допомогою тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень тягач (36) для автодорожніх вантажних перевезень рухається назад і залишається в зачепленні з причепом при повороті встановленої на осі поворотній платформі (14) чи рухається вперед і переїжджає через установлену на осі поворотну платформу (14). 21. Спосіб завантаження відповідно за будь-яким з пп. 19, 20, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію: регулювання висоти системи (28) відносно корпуса (27) знімного кріплення (9) таким чином, щоб напівпричіп (15) був розташований по суті горизонтально, коли він завантажений на вагон (1) у положенні залізничного перевезення. 22. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 19-21, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію фіксації колісного вузла (17) напівпричепа (15) за допомогою клинів (21), коли він розміщений на встановленій на осі поворотній платформі (14). 23. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 19-22, який відрізняється тим, що завантажувальний пристрій (24) є вилковим навантажувачем (25), оснащеним вилковими захоплювачами (26). 24. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 19-23, який відрізняється тим, що під час стадії розміщення за допомогою завантажувального пристрою (24) системи (28) знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15) відбувається автоматичне блокування пальця (16) відносно знімного кріплення (9). 25. Спосіб завантаження напівпричепа (15) для автодорожніх вантажних перевезень, обладнаного пальцем (16) у передній частині і колісному вузлі (17) у задній частині, на залізничний вагон (1), що утворює частину системи для завантаження/вивантаження і 12 UA 106306 C2 5 10 15 20 25 30 залізничного перевезення напівпричепів для автодорожніх вантажних перевезень за будь-яким з пп. 1-18, який відрізняється тим, що він передбачає наступні стадії: поворот установленої на осі поворотної платформи (14) у положення завантаження/вивантаження і її фіксацію в зазначеному положенні; захоплення корпуса (27) знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) з використанням механічної системи (31) сполучення і розміщення з використанням завантажувального пристрою (24) системи (28) для знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15), попередньо від'єднаного від тягача (36) для автодорожніх вантажних перевезень і залишеного ним; переміщення знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) таким чином, щоб викликати переміщення напівпричепа (15) доти, доки колісний вузол (17) напівпричепа (15) не буде розташований на встановленій на осі поворотній платформі (14); переміщення знімного кріплення (9) за допомогою завантажувального пристрою (24) таким чином, щоб викликати поворот напівпричепа (15) і поворот установленої на осі поворотної платформи (14) у положення транспортування; розміщення знімного кріплення (9) на платформі (8) для розміщення і його фіксація за допомогою взаємодії фіксувальної системи (10) платформи (8) для розміщення і комплементарної фіксувальної системи (11) знімного кріплення (9). 26. Спосіб завантаження за п. 25, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію: регулювання висоти системи (28) відносно корпуса (27) знімного кріплення (9) таким чином, щоб напівпричіп (15) був розташований по суті горизонтально, коли він завантажений на вагон (1) у положенні залізничного перевезення. 27. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 25, 26, який відрізняється тим, що він також передбачає стадію фіксації колісного вузла (17) напівпричепа (15) за допомогою клинів (21), коли він розміщений на встановленій на осі поворотній платформі (14). 28. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 25-27, який відрізняється тим, що завантажувальний пристрій (24) є вилковим навантажувачем (25), оснащеним вилковими захоплювачами (26). 29. Спосіб завантаження за будь-яким з пп. 25-28, який відрізняється тим, що під час стадії розміщення за допомогою завантажувального пристрою (24) системи (28) знімного кріплення (9) на пальці (16) напівпричепа (15) відбувається автоматичне блокування пальця (16) відносно знімного кріплення (9). 13 UA 106306 C2 14 UA 106306 C2 15 UA 106306 C2 16 UA 106306 C2 17 UA 106306 C2 18 UA 106306 C2 19 UA 106306 C2 20 UA 106306 C2 Комп’ютерна верстка М. Ломалова Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 21

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Universal system for the loading/unloading and rail transport of road semitrailers

Автори англійською

Andre, Jean-Luc, Ober, Jacques

Автори російською

Андрэ Жан-Люк, Обер Жак

МПК / Мітки

МПК: B61D 45/00, B61D 3/18, B61D 47/00

Мітки: вантажних, система, залізничного, перевезення, універсальна, автодорожніх, напівпричепа, перевезень

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/23-106306-universalna-sistema-dlya-zavantazhennya-vivantazhennya-i-zaliznichnogo-perevezennya-napivprichepa-dlya-avtodorozhnikh-vantazhnikh-perevezen.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Універсальна система для завантаження/вивантаження і залізничного перевезення напівпричепа для автодорожніх вантажних перевезень</a>

Подібні патенти