Пристрій та спосіб встановлення вітрового скла

Номер патенту: 112299

Опубліковано: 25.08.2016

Автори: Фінк Уільям, Дейвіс Крістофер

Є ще 13 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, який включає в себе:

вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла;

підставний вузол для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом таким чином, що цей опорний елемент може ковзати у своєму поздовжньому напрямку відносно згаданого підставного засобу,

при цьому згаданий підставний засіб включає в себе елемент, подібний до вилки або скоби, що має розташовані одна навпроти іншої спрямовані вгору бічні стінки, при цьому згаданий підставний засіб встановлений з можливістю обертання.

2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що він призначений для маніпулювання вітровими стеклами для їх встановлення на транспортний засіб.

3. Пристрій за п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що згаданий опорний елемент виконаний таким чином, що уможливлене його пересування крізь згаданий підставний засіб або повз нього.

4. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент може простягатися по обидва боки згаданого підставного засобу.

5. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом являє собою взаємодію з ковзанням одне відносно іншого.

6. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом є такою, що уможливлене опускання опорного елемента у положення ковзної взаємодії зі згаданим підставним засобом.

7. Пристрій за п. 6, який відрізняється тим, що згаданий підставний засіб має відкриту верхню частину, в яку уможливлене опускання згаданого опорного елемента.

8. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом є такою, що уможливлене піднімання згаданого опорного елемента або виведення його із положення взаємодії зі згаданим підставним засобом.

9. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний засіб включає в себе напрямну для спрямування ковзного пересування згаданого опорного елемента.

10. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний засіб забезпечує можливість обертання або повертання згаданого видовженого опорного елемента згаданого вузла для кріплення до вітрового скла навколо точки з'єднання зі згаданим підставним засобом.

11. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла має:

і) круглий поперечний переріз у зоні взаємодії зі згаданим підставним засобом; та/або

іі) частину поверхні з підвищеним тертям або опором чи елемент, яку(який) виконано таким чином, що ковзання крізь згаданий підставний засіб утруднене.

12. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла являє собою загалом жорсткий елемент фіксованої довжини.

13. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий засіб для кріплення до вітрового скла встановлений у фіксованому положенні по довжині на згаданому видовженому опорному елементі.

14. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла виконаний у вигляді двох або більше частин, з'єднуваних кінцем до кінця.

15. Пристрій за п. 14, який відрізняється тим, що згадані частини після з'єднання при використанні утворюють опорний елемент фіксованої довжини.

16. Пристрій за п. 14 або п. 15, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент виконаний у вигляді двох частин, з'єднаних кінцем до кінця, та зі швидкорознімними/швидкоз'єднуваними засобами, виконаними на цих частинах видовженого опорного елемента.

17. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що згадані засоби включають в себе засіб приведення в дію, розташований на тому кінці однієї зі згаданих частин видовженого опорного елемента, який є дальнім від місця з'єднання цих частин видовженого опорного елемента.

18. Пристрій за п. 17, який відрізняється тим, що по довжині однієї зі згаданих частин видовженого опорного елемента простягається видовжений стрижень засобу приведення в дію для з'єднання з рухомим фіксатором.

19. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент вузла для кріплення до вітрового скла має упор, який запобігає пересуванню кінця цього опорного елемента за межі згаданого підставного засобу.

20. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до транспортного засобу, виконаний з можливістю прикріплення цього підставного вузла до згаданого транспортного засобу.

21. Пристрій за п. 20, який відрізняється тим, що згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до бічного скла, виконаний з можливістю прикріплення цього підставного вузла до згаданого бічного скла транспортного засобу.

22. Пристрій за п. 21, який відрізняється тим, що згаданий засіб для кріплення до бічного скла включає в себе присос.

23. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий засіб для кріплення до вітрового скла включає в себе присос.

24. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний вузол включає в себе консольну частину, з'єднану одним з кінців зі згаданим підставним засобом, а другим кінцем - з обертовим кріпленням, яке включає в себе цей підставний вузол.

25. Спосіб встановлення вітрового скла на транспортний засіб, який включає: встановлення у належне положення вузла для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла, прикріплюваний до згаданого вітрового скла, та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла;

встановлення у належне положення підставного вузла для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом;

введення у взаємодію згаданого опорного елемента зі згаданим підставним засобом у певній точці на згаданому опорному елементі, розташованій на певних відстанях від протилежних кінців цього опорного елемента, таким чином, що згаданий опорний елемент здатний ковзати у своєму поздовжньому напрямку крізь згаданий підставний засіб для розташування вітрового скла в отворі для вітрового скла згаданого транспортного засобу.

26. Пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, який включає в себе вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий видовжений опорний елемент є розбірним на більш ніж одну частину для зберігання, і знімна частина видовженого опорного елемента та згаданий засіб для кріплення до вітрового скла споряджені засобами для прикріплення одне до іншого для зберігання.

27. Пристрій за п. 26, який відрізняється тим, що він призначений для маніпулювання вітровими стеклами для їх встановлення на транспортний засіб.

28. Пристрій за п. 26 або 27, який відрізняється тим, що в стані для зберігання згадана знімна частина опорного елемента, прикріплена до згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, та інша незнімна частина опорного елемента мають приблизно однакову довжину.

29. Пристрій за пп. 26-28, який відрізняється тим, що в стані для зберігання згадана знімна частина опорного елемента, прикріплена до згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, та інша незнімна частина опорного елемента розташовані загалом одна поряд з іншою.

30. Пристрій за будь-яким із пп. 26-29, який відрізняється тим, що згадані дві частини опорного елемента мають на кінцях з'єднувачі, що відповідають один іншому для уможливлення їх з'єднання, причому з'єднувач на кінці знімної частини опорного елемента виконаний здатним до з'єднування з відповідним йому з'єднувачем, виконаним на згаданому засобі для кріплення до вітрового скла.

31. Пристрій за п. 30, який відрізняється тим, що включає в себе засіб приведення в дію з'єднувача, розташованого на кінці однієї зі згаданих частин опорного елемента.

32. Пристрій за п. 31, який відрізняється тим, що з'єднувальний елемент з рухомими фіксаторами виконаний на кінці однієї зі згаданих частин опорного елемента для з'єднання зі згаданим засобом для кріплення до вітрового скла для зберігання.

Текст

Реферат: Пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, наприклад, для встановлення на транспортний засіб, включає в себе вузол (2) для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та опорний елемент (16), який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла. Підставний вузол (3) призначений для надання опори згаданому вузлу (2) для кріплення до вітрового скла. Підставний вузол (3) включає в себе підставний засіб (11) для взаємодії з опорним елементом (16) таким чином, що цей опорний елемент здатний пересуватися як єдине ціле у своєму поздовжньому напрямку відносно згаданого підставного засобу (11). Крім того, згаданий опорний елемент може бути розбірним на більш ніж одну частину для зберігання, і знімна частина опорного елемента та згаданий засіб кріплення споряджені засобами для прикріплення одне до іншого для зберігання. UA 112299 C2 (12) UA 112299 C2 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Винахід має відношення до пристрою та способу встановлення вітрового скла. Різноманітні пристрої, які надають можливість технікові одному маніпулювати вітровим склом, наприклад, для розташування в отворі для вітрового скла або у відкритому каркасі транспортного засобу, відомі та описані у ЕР 1826044, ЕР 1923243, US 7610666 та DE 202007016885. Такий пристрій, зокрема, є придатним для застосування у ситуаціях мобільного використання, у яких, наприклад, один технік звичайно виїздить до транспортного засобу, вітрове скло якого потребує заміни. У таких ситуаціях пристрій, який є зручним для транспортування та складання, а також простим у застосуванні одним техніком, має значну перевагу. Однак пристрій за цим винаходом також є придатним для застосування у майстерні або цеху. В обох пристроях, описаних у ЕР 1826044, ЕР 1923243 та US 7610666, кріплення до скла бічного вікна застосовують для встановлення шарнірного поворотного засобу на скло бічного вікна транспортного засобу. Засіб для кріплення до вітрового скла має видовжений елемент, призначений для з'єднання з одного кінця з віссю шарніра шарнірного поворотного засобу, встановленого на кріпленні до скла бічного вікна, а також для встановлення кріплення, призначеного для прикріплення до згаданого вітрового скла. Вітровим склом для належного встановлення може маніпулювати технік, коли він надає опору з одного боку, а з іншого боку опору утворює видовжений елемент, встановлений на осі шарніра кріплення до бічного скла. Ці кріплення звичайно являють собою вакуумні присоси, які приводяться у дію насосом, що відомо у цій галузі техніки. У пристрої, описаному у ЕР 1826044 та ЕР 1923243, видовжений елемент засобу для кріплення до вітрового скла є телескопічним для надання можливості зміни довжини. У пристрої, описаному в US 7610666, кріплення до вітрового скла виконані з можливістю пересування вздовж стрижня, який включає в себе цей видовжений елемент. Відомі пристрої мають недоліки, які полягають у складності конструкції, великій масі, а також можливості поломки протягом експлуатації. За цим винаходом створений вдосконалений пристрій. За першим аспектом цього винаходу запропонований пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, наприклад, для встановлення на транспортний засіб, який включає в себе: вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла; підставний вузол для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом таким чином, що цей опорний елемент може пересуватися (за варіантом, якому віддається перевага, - ковзати) у своєму поздовжньому напрямку відносно згаданого підставного засобу. Опорний елемент виконаний так, щоб пересуватися як єдине ціле відносно згаданого підставного засобу у поздовжньому напрямку цього опорного елемента. Тому за альтернативним аспектом цього винаходу запропонований пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, наприклад, для встановлення на транспортний засіб, який включає в себе: вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла; підставний вузол для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом таким чином, що цей опорний елемент може пересуватися як єдине ціле відносно згаданого підставного засобу у поздовжньому напрямку цього опорного елемента. За варіантом, якому віддається перевага, взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом являє собою взаємодію з ковзанням одне відносно іншого, яка за варіантом, якому віддається перевага, є такою, що цей опорний елемент ковзає у поздовжньому напрямку крізь згаданий підставний засіб або повз нього. За варіантом, якому віддається перевага, взаємодія між згаданими підставним засобом та, опорним елементом є такою, що цей елемент може бути опущений у положення взаємодії зі згаданим підставним засобом, а також за варіантом, якому віддається перевага, піднятий або виведений з положення взаємодії зі згаданим підставним засобом. Цей підставний засіб за варіантом, якому віддається перевага, має розташований зверху отвір, крізь який згаданий опорний елемент може бути вставлений у згаданий підставний засіб для введення у взаємодію з ковзанням. 1 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Пристрій за варіантом, якому віддається перевага, виконаний так, що згаданий підставний засіб діє як напрямна для спрямування згаданого ковзного пересування згаданого опорного елемента. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згаданий підставний засіб може включати в себе елемент, подібний до вилки або скоби, що має розташовані одне навпроти одного спрямовані вгору бічні стінки або бічні елементи для скерування та утримування з протилежних боків згаданого опорного елемента згаданого вузла для кріплення до вітрового скла. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згаданий підставний засіб забезпечує можливість обертання або повертання згаданого видовженого опорного елемента згаданого вузла для кріплення до вітрового скла навколо точки з'єднання з цим підставним засобом. За варіантом, якому віддається перевага, для досягнення цього результату згаданий підставний засіб встановлений з можливістю обертання. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла має круглий поперечний переріз у зоні взаємодії зі згаданим підставним засобом. Це забезпечує можливість легкого обертання згаданого опорного елемента навколо його поздовжньої осі у з'єднанні зі згаданим підставним засобом на додаток до пересування у згаданому напрямку по його довжині. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла являє собою видовжений стрижень. За варіантом, якому віддається перевага, взаємодія згаданого опорного елемента зі згаданим підставним засобом відбувається у певній точці на згаданому опорному елементі, розташованій на певних відстанях від протилежних кінців цього опорного елемента. Згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла за варіантом, якому віддається перевага, має упор, який запобігає пересуванню кінця цього опорного елемента за межі згаданого підставного засобу. Цей упор може стикатися зі згаданим підставним засобом в одній граничній точці його пересування. За одним із варіантів здійснення цього винаходу згаданий упор може являти собою сферичний упор. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий засіб для кріплення до вітрового скла встановлений у фіксованому положенні на згаданому видовженому опорному елементі. За певним варіантом здійснення цього винаходу згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла може бути виконаний у вигляді двох або більше частин, з'єднуваних кінцем до кінця. За варіантом виконання пристрою, якому віддається перевага, згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до транспортного засобу, виконаний з можливістю прикріплення цього підставного вузла до згаданого транспортного засобу. За варіантом виконання пристрою, якому віддається перевага, згаданий підставний вузол може включати в себе засіб для кріплення до бічного скла, виконаний з можливістю прикріплення цього підставного вузла до згаданого бічного скла транспортного засобу. Звичайно згаданий засіб для кріплення до бічного скла може включати в себе присос, так само як і згаданий засіб для кріплення до вітрового скла. Можуть бути застосовані присоси, які приводяться у дію насосом, що відомо у цій галузі техніки. За одним із варіантів здійснення цього винаходу згаданий підставний вузол може включати в себе консольну частину, з'єднану одним з кінців зі згаданим підставним засобом, а другим кінцем - з обертовим кріпленням, яке включає в себе цей підставний вузол. За іншим аспектом цього винаходу запропонований підставний вузол для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, наприклад, для встановлення на транспортний засіб, причому згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до транспортного засобу, виконаний з можливістю прикріплення до згаданого транспортного засобу, та видовжений консольний елемент, що простягається від згаданого засобу для кріплення до транспортного засобу, причому згаданий видовжений консольний елемент встановлений з можливістю обертання відносно згаданого засобу для кріплення до транспортного засобу таким чином, що уможливлене пересування цього консольного елемента між різними варіантами розташування. За варіантом, якому віддається перевага, передбачені засоби для закріплення згаданого консольного елемента в згаданих різних варіантах розташування. Для цього можуть бути застосовані гальмівна рукоятка, кріпильні болти або інші механічні засоби. За варіантом, якому віддається перевага, в згаданих альтернативних варіантах розташування згаданий консольний елемент простягається у протилежних напрямках від згаданого засобу для кріплення до транспортного засобу. 2 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 За варіантом, якому віддається перевага, згаданий консольний елемент виконаний з можливістю повертання або обертання навколо осі обертання, спрямованої загалом вгору. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згаданий засіб для кріплення до транспортного засобу включає в себе засіб для кріплення до бічного скла, виконаний таким чином, що уможливлене прикріплення даного підставного вузла до бічного скла транспортного засобу. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий засіб для кріплення до транспортного засобу включає в себе присос. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий підставний вузол призначений для застосування разом з вузлом для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла; причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом таким чином, що цей опорний елемент здатний ковзати у своєму поздовжньому напрямку відносно згаданого підставного засобу. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий підставний засіб закріплений відносно згаданого засобу для кріплення з можливістю повертання або обертання для надання можливості пересування цього підставного засобу між опущеним донизу та піднятим вгору положеннями. За іншим аспектом цього винаходу запропонований підставний вузол для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, наприклад, для встановлення на транспортний засіб, причому згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до транспортного засобу, виконаний з можливістю прикріплення до цього транспортного засобу, та підставний засіб для взаємодії з опорним елементом вузла для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний засіб закріплений відносно згаданого засобу для кріплення з можливістю повертання або обертання з підніманням та опусканням опори для надання можливості пересування згаданого підставного засобу між опущеним донизу та піднятим вгору положеннями. За варіантом, якому віддається перевага, вісь обертання для піднімання та опускання згаданої опори є загалом горизонтальною. За варіантом, якому віддається перевага, видовжений опорний елемент простягається від згаданого засобу для кріплення, а згадана вісь обертання згаданої опори загалом збігається з поздовжнім напрямком цього опорного елемента або паралельна йому. За варіантом, якому віддається перевага, видовжений опорний елемент простягається від згаданої опори, яка дозволяє піднімання та опускання, до згаданого підставного засобу, який розташований на певних відстанях від згаданої опори, яка дозволяє піднімання та опускання. За варіантом, якому віддається перевага, згадана опора, яка дозволяє піднімання та опускання, може покроково повертатися між декількома послідовно розташованими по колу на певній відстані одне від іншого положеннями. За варіантом, якому віддається перевага, згаданий пристрій включає в себе кріпильні засоби для закріплення у потрібному положенні згаданої опори, яка дозволяє піднімання та опускання. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, згадана опора, яка дозволяє піднімання та опускання, може бути розташована послідовно з опорою, що дозволяє обертання з одного боку в інший, що надає можливість пересування згаданого підставного засобу з одного боку до іншого. За альтернативним аспектом цього винаходу запропонований пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, наприклад, для встановлення на транспортний засіб, причому згаданий пристрій включає в себе вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, що простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий видовжений опорний елемент є розбірним на більш ніж одну частину для зберігання, і знімна частина опорного елемента та згаданий засіб для кріплення до вітрового скла споряджені засобами для прикріплення одне до іншого для зберігання. За варіантом, якому віддається перевага, в стані для зберігання згадана знімна частина опорного елемента, прикріплена до згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, та інша незнімна частина опорного елемента мають приблизно однакову довжину. За варіантом, якому віддається перевага, в стані для зберігання згадана знімна частина опорного елемента, прикріплена до згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, та інша незнімна частина опорного елемента розташовані загалом одна поряд з іншою. 3 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 За варіантом, якому віддається перевага, згадані дві частини опорного елемента мають на кінцях з'єднувачі, що відповідають один іншому для уможливлення їх з'єднання, причому з'єднувач на кінці знімної частини опорного елемента виконаний здатним до з'єднування з відповідним йому з'єднувачем, виконаним на згаданому засобі для кріплення до вітрового скла. За альтернативним аспектом цього винаходу запропонований спосіб встановлення вітрового скла на транспортний засіб, який включає: встановлення у належне положення вузла для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла, прикріплений до згаданого вітрового скла, та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла; встановлення у належне положення підставного вузла для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом; введення у взаємодію згаданого опорного елемента зі згаданим підставним засобом у певній точці на згаданому опорному елементі, розташованій на певних відстанях від протилежних кінців цього опорного елемента, таким чином, що згаданий опорний елемент здатний ковзати у своєму поздовжньому напрямку відносно згаданого підставного засобу для розташування вітрового скла в отворі для вітрового скла згаданого транспортного засобу. Конкретні варіанти здійснення цього винаходу описані нижче лише як приклад з посиланням на супровідні креслення, на яких: Фіг. 1 являє собою схематичний вигляд у перспективі одного з варіантів виконання пристрою за цим винаходом; Фіг. 2 являє собою вигляд, подібний до вигляду, зображеного на Фіг. 1, на якому згаданий пристрій зображений у положенні обмеження пересування. Фіг. 3 являє собою вигляд у перспективі іншого варіанта виконання пристрою за цим винаходом з невеликими змінами; Фіг. 4 та Фіг. 5 являють собою вигляди спереду та збоку варіанта виконання, зображеного на Фіг. 3; Фіг. 6 являє собою схематичний вигляд вузла для кріплення до вітрового скла з опорним елементом, розібраним на дві частини; Фіг. 7 являє собою схематичний місцевий вигляд, на якому зображено з'єднання двох частин опорного елемента пристрою, зображеного на Фіг. 5; Фіг. 8А та Фіг. 8В являють собою вигляди у перспективі, на яких у розрізі показано з'єднання, зображене на Фіг. 7; Фіг. 9 являє собою вигляд у перспективі у розібраному стані альтернативного варіанта виконання засобу для кріплення для пристрою за цим винаходом; Фіг. 10а-10b являють собою вигляди альтернативного варіанта виконання засобу для кріплення до вітрового скла для пристрою за цим винаходом (на яких опорний елемент, який складається з двох частин, показаний в стані для зберігання); Фіг. 11a-11b являють собою вигляди альтернативного варіанта виконання засобу для кріплення до вітрового скла для пристрою за цим винаходом (на яких опорний елемент, який складається з двох частин, показаний в стані для зберігання); Фіг. 12 являє собою схематичний вигляд у перспективі альтернативного варіанта виконання засобу для кріплення для одного з варіантів здійснення цього винаходу; Фіг. 13 та Фіг. 14 являють собою місцеві вигляди у збільшеному масштабі пристрою, зображеного на Фіг. 12, у альтернативних варіантах розташування; Фіг. 15 та Фіг. 16 являють собою схематичні вигляди альтернативного варіанта виконання засобу для кріплення до вітрового скла для одного з варіантів здійснення цього винаходу. Як показано на фігурах, зокрема, на Фіг. 1 та Фіг. 2, пристрій 1 для встановлення вітрового скла виконаний у вигляді вузла 2 для кріплення до вітрового скла, який взаємодіє з підставним вузлом 3 для кріплення до бічного вікна, який у показаному варіанті здійснення цього винаходу призначений для встановлення на бічне вікно транспортного засобу, як у відомому пристрої, описаному у ЕР 1923243. Підставний вузол 3 для кріплення до бічного вікна в цілому подібний до вузла, описаного у ЕР 1923243 (зокрема, Фіг. 11 цього документа) та включає в себе поворотний консольний елемент 4, з можливістю обертання встановлений на з'єднувальному елементі 5 за допомогою шарнірного вузла 7. З'єднувальний елемент 5 має кронштейн 8, з'єднаний з вакуумним присосом 9, який приводиться у дію насосом, при цьому якщо цей насос приведений у дію, то згаданий присос прикріплений до згаданого бічного вікна транспортного засобу для встановлення підставного 4 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 вузла 3. Кронштейн 5 виконаний вивільнюваним із заблокованого положення для повертання донизу, коли це потрібно для остаточного розташування згаданого вітрового скла у отворі вікна згаданого транспортного засобу. Ця конструкція відома та описана у ЕР 1923243. Підставний вузол 3 суттєво відрізняється від вузла, показаного у ЕР 1923243, тим, що замість шарнірного стрижня (або штифта, описаного в US 7610666) застосований вдосконалений підставний засіб 11 з U-подібним підставним вузлом (який, як описано, може являти собою елемент, подібний до обойми, вилки або скоби), що має розташовані одна навпроти іншої спрямовані вгору бічні стінки 11а, 11b та відкриту верхню частину 11с. Підставний засіб 11 встановлений з можливістю обертання на стояк 12, який простягається вгору від поворотного консольного елемента 4, так що підставний засіб 11 може повертатися навколо спрямованої вгору або вертикальної осі, визначеної стояком 12. Вузол 2 для кріплення до вітрового скла включає в себе подібний до присоса 9 присос 14, який приводиться у дію насосом та який прикріплений кронштейном 15 до видовженого жорсткого опорного елемента 16. Кінець опорного елемента 16, дальній від присоса 14, має сферичний упор 17. Цей опорний елемент складається з двох частин, з'єднуваних у точці з'єднання 18, розташованій на певній частині довжини. Як показано на фігурах, опорний елемент 16 може бути опущений у підставний засіб 11 через відкриту верхню частину 11с між спрямованими вгору стінками 11a, 11b. У цьому положенні опорний елемент 16 введений у підставний засіб 11 між протилежними кінцями стрижня 16, так що стрижень 16 здатний ковзати по довжині у контакті з основою U-подібного підставного засобу 11, продовжуючи спиратися на підставний засіб 11. Опорний елемент 16 пересувається повністю як єдине ціле у напрямку поздовжньої осі стрижня (стрілка А на Фіг. 2) по усій довжині підставного засобу 11. Підставний засіб 11 може також повертатися на її шарнірній основі 7 відносно стояка 12 (стрілка В на Фіг. 2), крім того, завдяки загалом круглому поперечному перерізу стрижня 16 цей стрижень може також обертатися відносно власної осі на підставному засобі 11 (стрілка С на Фіг. 2). На Фіг. 2 зображений пристрій з видовженим опорним елементом 16, висунутим у своє крайнє положення в одному напрямку, в якому сферичний упор 17 наближається до контакту з бічною поверхнею підставного засобу 11. Сферичний упор 17 таким чином запобігає пересуванню видовженого опорного елемента 16 за межі підставного засобу 11. Підставний засіб може включати в себе колесо шківа або ролик, який встановлений з можливістю обертання та на якому з можливістю пересування розташований опорний елемент. Однак у більшості ситуацій пересування безпосередньо по підставному засобу достатньо. Під час використання підставний вузол 3 для кріплення до бічного вікна прикріплюють до бічного вікна транспортного засобу, а вузол 2 для кріплення до вітрового скла прикріплюють до згаданого вітрового скла подібно до пристрою, описаного у відомих документах ЕР 1826044, ЕР 1923243, а також US 7610666. Після цього технікові, який виконує операцію, необхідно опустити опорний елемент 16 у положення, в якому цей опорний елемент 16 встановлений у певному місці по його довжині між спрямованими вгору стінками 11a, 11b підставного засобу 11. Пристрої, описані у відомих документах ЕР 1826044, ЕР 1923243, а також US 7610666, вимагають від техніка встановити отвір вузла для кріплення до вітрового скла на підставний штифт згаданого вузла для кріплення до бічного вікна. Це складно виконати на відстані, коли він утримує повну об'єднану масу вітрового скла та опорного пристрою. За цим винаходом запропоновано вдосконалення у порівнянні з відомими пристроями, яке полягає у тому, що спрямовування зчеплення між опорним елементом 16 та підставним засобом 11 є значно простішим та вимагає менших обсягів точного спрямовування, ніж взаємне позиціонування підставного штифта та отвору у відомих пристроях. Коли пристрій встановлений так, що опорний елемент 16 розташований у підставному засобі 11, маніпуляції для позиціонування згаданого вітрового скла також легко виконуються техніком, оскільки пересування у багатьох напрямках спрощене в результаті пересування опорного елемента в цілому відносно підставного засобу 11, обертання опорного елемента 16 навколо його власної осі, а також можливості обертання підставного засобу 11 навколо вертикальної осі, визначеної спрямованим вгору стояком 12. Крім того, опорний елемент 16 може повертатися у вертикальній площині навколо підставного засобу 11. Пристрій за цим винаходом може мати меншу вагу, а також більшу міцність, ніж відомі пристрої, оскільки в його конструкції не передбачені підшипники для обмеження пересування опорного елемента 16 (у порівнянні з опорними блоками 68, передбаченими в US 7610666) або телескопічний засіб, описаний в ЕР 1826044. Наприклад, якщо опорний елемент 16 згаданого вузла для кріплення до вітрового скла за цим винаходом пошкоджений в результаті утворення 5 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 вм'ятини або незначного згинання, то робота цього пристрою не зазнає значних порушень. Пристрій продовжуватиме працювати задовільно, опорний елемент 16 задовільно пересуватиметься у підставному засобі 11, забезпечуючи повністю задовільне використання. Якщо порівняти це з можливими пошкодженнями телескопічного стрижня за ЕР 1826044 або ЕР 1923243, то вони легко можуть спричинити неможливість продовження застосування такого телескопічного пристрою. Подібним чином, можливі пошкодження стрижня, на якому підшипники несуть присоси за US 7610666, можуть також легко спричинити неможливість подальшої роботи. Як найбільш ясно показано на Фіг. 3, опорний елемент 18 може мати частину 35 з підвищеним тертям або опором, яку виконано таким чином, що ковзання крізь підставний засіб 11 утруднене. Коли частина 35 з підвищеним тертям контактує з підставним засобом 11, підвищене тертя означає, що поворотний консольний елемент 4 зручніше повертати навколо шарнірного елемента 107. Частина 35 з підвищеним тертям може бути застосована у такий спосіб, й коли користувач бажає, щоб частина 35 з високим тертям проходила через підставний засіб 11, до стрижня 16 може бути прикладений додатковий поштовх або зусилля для пересування частини з підвищеним тертям через підставний засіб 11. Частина з підвищеним тертям може являти собою матеріал або елемент з відносно більш високим тертям, прикріплений у потрібному положенні по довжині стрижня, або альтернативно може являти собою, наприклад, рифлену частину цього стрижня. На додаток або альтернативно такий елемент може створювати зміна перерізу стрижня або ступінчастий перехід, наприклад, елемент у вигляді звуженої секції або ступінчастої секції по діаметру стрижня. Ця секція з підвищеним тертям або ступінчаста секція звичайно має бути виконана відносно близько до кінця з упором 17 стрижня 16. Опорний елемент 16 пристрою за цим винаходом є розбірним по з'єднанню 18. Як показано на Фіг. 7 та Фіг. 8, з'єднувальна частина 20 першої частини 16а опорного елемента входить у з'єднувач 21 другої частини 16b опорного елемента. З'єднувальна частина 20 має вставку 24, яка входить досередини частини 16а опорного елемента, причому вставка 24 має втулку 25, у яку входить вставка 26 із зовнішньою різзю. З'єднувач 21 має гніздо 27, у яке входить інша вставка 28 з отвором, що має внутрішню різь 31, яка відповідає нарізаній вставці 26. Опорна частина 29 виконана для з'єднання по точній посадці з втулкою 25. Це забезпечує жорстке з'єднання на різі, а також сприймання будь-якого згинального пересування у контакті між втулкою 25 та опорною поверхнею 29. На Фіг. 15 та Фіг. 16 показаний альтернативний варіант виконання видовженого елемента 416 вузла для кріплення до вітрового скла, який складається з двох частин 416а та 416b. У цьому варіанті виконання частина 416b, на якій виконаний кінцевий упор 417, також включає в себе виступ-з'єднувач 420, що має з'єднувальний штир 426, який простягається назовні зі з'єднувальної втулки 425. З'єднувальний штир являє собою елемент з парою підпружинених фіксаторів 424, які можуть бути зміщені з "нормального" положення виступання назовні, показаного на Фіг. 15 та Фіг. 16, у положення, в якому ці фіксатори втягнуті врівень із зовнішньою поверхнею кріпильного стрижня 416b. Механізм втягування включає в себе стрижень 492 втягування, який простягається по усій довжині кріпильного стрижня 416b та через пруток 495 у кінцевому упорі 417 до кінця 493 засобу приведення в дію, що входить у заглибину 494, виконану у кінцевому упорі 417. Натискання на кінець 493 стрижня засобу приведення в дію спричинює пересування втягувального стрижня 492 та приведення у дію механізму всередині штиря 426 для втягування фіксаторів 424. Кінець 421 гнізда з'єднувача частини 416а опорного елемента включає в себе вставкувтулку 428, виконану так, щоб забезпечити надання опорної поверхні для з'єднувальної втулки 425 або частини 16b опорного елемента. Поверхні 425 та 428 виконані конічними для поліпшення з'єднання між цими двома частинами. Вставка-втулка 428 має звуження 427, виконане так, що уможливлене пересування крізь нього з'єднувального штиря 426, однак лише тоді, коли фіксатори 424 втягнуті. Коли штир 426 вставлений крізь звуження 427, й фіксатори мають можливість знов вийти під дією пружин назовні, штир є зафіксованим, а дві частини 416а та 416b з'єднані. Такий варіант виконання забезпечує користувачеві можливість у швидкий та зручний спосіб з'єднувати та роз'єднувати дві частини 416а, 416b опорного елемента шляхом натискання кінця 493 засобу приведення в дію біля кінця упора 417 опорного елемента. На Фіг. 9 показаний альтернативний варіант виконання вузла 103 для кріплення до бічного вікна, який може бути застосований замість вузла 3 для кріплення до бічного вікна, зображеного на попередніх фігурах. У цей варіант виконання внесені зміни для запровадження у пристрій додаткових технічних вдосконалень, яким віддається перевага. Зокрема, у показаних варіантах 6 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 виконання з'єднувальний елемент 105 встановлений на вакуумному присосу 109, який приводиться у дію насосом, через монтажний перехідник 160, з можливістю обертання встановлений на кронштейні 108. Кронштейн 108 може мати монтажний шип (не показаний), на який встановлюють центральний отвір 161 перехідника 160 згаданого присоса. З'єднувальний елемент 105 може повертатися між двома крайніми положеннями (наприклад, на 180°), простягаючись або у напрямку, показаному на Фіг. 9, від вакуумного присоса 109, або у протилежному напрямку. Тому вузол 103 для кріплення до бічного вікна може бути встановлений або на бічне вікно пасажира, або на бічне вікно водія залежно від потреби користувача. Коли з'єднувальний елемент 105 повернутий на шарнірі у потрібну орієнтацію під час встановлення (або перед встановленням), з'єднувальний елемент 105 може бути закріплений у потрібному положенні. Це може бути досягнуто за допомогою затискної кришки 170, закріпленої болтами, розташованими на верхній поверхні перехідника 160 присоса. Альтернативно монтажний шип (не показаний), на який встановлюють отвір 161, може мати верхню нарізну частину, яка може бути загвинчена у частину згаданої кришки, для забезпечення можливості затискання перехідника 160 обертанням цієї кришки для його закріплення у потрібному положенні. Зрозуміло, що можуть бути передбачені різноманітні засоби для закріплення перехідника 160 присоса у потрібному положенні. Важливо, що з'єднувальний елемент 105 може бути повернутий на шарнірі, простягаючись у будь-якому з двох протилежних напрямків від вакуумного присоса 109. У пристрої, зображеному на попередніх фігурах, стояк 12 включає в себе шарнірний вузол 7, який забезпечує повертання поворотного консольного елемента 4 з одного боку в інший навколо вертикальної осі. Аналогічно у пристрої, зображеному на Фіг. 9, передбачений шарнірний вузол 107, виконаний з можливістю обертання навколо вертикальної осі X, що забезпечує можливість відповідного повертання поворотного консольного елемента 104 у його з'єднанні з шарнірним вузлом 107 з одного боку в інший. Однак у пристрої, зображеному на Фіг. 9, стояк 112 додатково включає в себе ділильний вузол 150, виконаний з можливістю піднімання, опускання та обертання навколо поздовжньої осі з'єднувального елемента 105. Це надає можливість піднімання та опускання підставного засобу 111. Для виконання цього пластина 193 прикріплена до з'єднувального елемента 105, а гальмівний диск 195 та ділильне зубчасте колесо 180 встановлені на з'єднувальному елементі 105. Ділильне зубчасте колесо 180 має групу периферійних ділильних заглибин або отворів для введення кінця ділильного штифта 190. Ділильне зубчасте колесо обертається всередині циліндричного корпусу 155, виконаного на ділильному вузлі 150. Ділильне зубчасте колесо 180 та диск 195 міцно затиснуті між корпусом 155 та пластиною 193. Корпус 155 також утримує ділильний штифт 190. Ділильний штифт 190 підпружинений та може бути витягнутий зі зчеплення з ділильними заглибинами в ділильному зубчастому колесі 180, забезпечуючи можливість повертання ділильного вузла навколо осі з'єднувального елемента 105. Коли потрібне положення досягнуто, ділильний штифт може бути звільнений та повертається у зчеплення з ділильним зубчастим колесом, фіксуючи ділильний вузол у потрібному положенні, орієнтованому за кутом відносно осі з'єднувального елемента 105. Кулачковий засіб 175 з ручкою включає в себе кулачок 176, який входить у проріз 178 у ділильному зубчастому колесі 180 для точного налаштування ділильного зубчастого колеса із забезпеченням повного зчеплення ділильного штифта з відповідною вибраною ділильною заглибиною на ділильному зубчастому колесі 180. Це кутове налаштування ділильного вузла 150 відносно положення осі з'єднувального елемента 105 корисно для налаштування пристрою у відповідному положенні у межах бічного вікна транспортного засобу. Крім того, цей варіант виконання пристрою може бути застосований для полегшення опускання крайки вітрового скла у належне положення. У цьому випадку, коли користувач утримує стрижень 16 поблизу кінцевого упора 17, ділильний штифт 190 може бути звільнений, і підставний засіб 111 може бути повернутий донизу (напрямок стрілки Y) таким чином, що більше не створює перешкод для крайки скла, яке опускають у отвір для вітрового скла транспортного засобу. У відомих пристроях цього досягають у зовсім інший спосіб, і тому пристрій за цим винаходом надає засоби досягнення цього, які фактично пристосовані для вузла для кріплення до бічного вікна. Пристрій за цим винаходом має ефективний обертовий або шарнірний підставний вузол, який забезпечує пересування підставного засобу 111 між положенням, опущеним донизу, та положенням, піднятим вгору. Шарнірний вузол 107 має отвір 196 для запобіжного штифта 198, який надає можливість фіксації консольного елемента 104 для запобігання обертання навколо вертикальної осі X, якщо це потрібно або якщо такому варіантові віддається перевага для певних умов роботи. 7 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 На Фіг. 12-14 показаний інший альтернативний варіант виконання вузла 303 для кріплення до бічного вікна, який може бути застосований замість вузлів для кріплення до бічного вікна за описаними вище варіантами здійснення цього винаходу. Вузол 303 для кріплення до бічного вікна є в цілому більш подібним до вузла 103, показаного на Фіг. 9, тим, що він може бути пристосований для застосування на склі бічного вікна водія або пасажира (шляхом зміни напрямку з'єднувального елемента 305 на зворотний) та піднімання або опускання ділильного вузла 350 для повертання шарнірного вузла 307 поворотного консольного елемента навколо поздовжньої осі з'єднувального елемента 305 (у напрямку стрілки X на Фіг. 12). У цьому варіанті здійснення цього винаходу ділильний вузол 350, який дозволяє піднімання та опускання, виконаний з боку присоса 309 з'єднувального елемента 305, встановлений на кронштейні 308 присоса. З'єднувальний елемент 305 встановлений таким чином, що його кінець з можливістю обертання встановлений у кінцевому підшипнику 327, прикріпленому до опорної платформи 330 обоймою 357. Обойма 357 має внутрішню поверхню з дугоподібною зубчастою рейкою 372, а вузол замикального зубчастого колеса 380 та замикального кулачка 376 встановлений на кінці з'єднувального елемента 305. Замикальне зубчасте колесо 380 закріплено без можливості обертання на кінці з'єднувального елемента 305, а замикальний кулачок 376 виконаний з можливістю обертання та з'єднаний з ручкою 392 приведення у дію. Замикальний кулачок 376 має заглибину 377 кулачка, у радіальному напрямку розташовану поблизу ручки 392 кулачка. Коли ручка 392 кулачка повернута у горизонтальне положення (як показано на Фіг. 13), заглибина 377 кулачка розташована далі від замикального зубчастого колеса 380, і замикальне зубчасте колесо 380 примусово пересувається вгору у зчеплення із зубчастою рейкою 372 профільованою частиною замикального кулачка 376. Зубці рейки 372 та замикального зубчастого колеса 380 у цьому положенні перебувають у зачепленні, і з'єднувальний елемент 305 утримується від обертання. Замикальне зубчасте колесо 380 закріплено з можливістю тільки лінійного пересування. Коли ручка 392 кулачка повернута у вертикальне положення (як показано на Фіг. 14), заглибина 377 кулачка розташована поблизу замикального зубчастого колеса 380, і це замикальне зубчасте колесо опускається донизу у заглибину 377 кулачка (для цього призначена притискна пружина, не показана на фігурі). Коли замикальне зубчасте колесо 380 перебуває в опущеному вниз положенні, зубці рейки 372 та замикального зубчастого колеса 380 не перебувають у зачепленні, і з'єднувальний елемент 305 може обертатися у своєму опорному підшипнику 327 (напрямок стрілки X на Фіг. 12) для забезпечення можливості опускання шарнірного вузла 307 поворотного консольного елемента з опусканням опори 111. Як показано на Фіг. 15, і замикальне зубчасте колесо 380, і замикальний кулачок обертаються разом зі з'єднувальним елементом 305. Замикальне зубчасте колесо 380 може входити у зачеплення з нерухомою зубчастою рейкою 372 у певному діапазоні кутових положень. Це надає технікові можливість регулювання положення для налаштування на різних транспортних засобах. Обертовий підшипник 327 може бути обладнаний амортизувальним засобом для амортизування пересування з'єднувального елемента 305. Це запобігає неконтрольованому падінню вниз та ризику пошкодження транспортного засобу. У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 13-15, вузол для кріплення до бічного вікна може бути переведений для застосування з протилежного боку транспортного засобу шляхом відділення опорної платформи 330 та зміни положення встановлення на 180° з прикріпленням після цього на місце до кронштейна 308. Для цього звичайно передбачені монтажні гвинти або болти. Як описано вище, опорний елемент 16 вітрового скла виконаний з двох частин зі з'єднанням 18. У пристрої, зображеному на Фіг. 10а та Фіг. 10b, вузол 202 для кріплення до вітрового скла має розбірну конструкцію для забезпечення можливості зберігання з опорним елементом 116, розібраним на свої окремі частини 216а та 216b. Нерухома зовнішня частина 216а опорного елемента простягається назовні від присоса 214 через пластиковий формований кожух 276. Гніздо з'єднувача 221, розташоване на кінці частини 216b опорного елемента, являє собою елемент, виконаний з можливістю взаємного рознімного з'єднання з гніздом 285, встановленим на опорному кронштейні 215 присоса. Гніздо 285 має нарізний стрижень 289 для згвинчування з гніздом 21 другої частини 216b опорного елемента. Кінець 216b опорного елемента може спочатку проходити через опорну втулку 286, також виконану на опорному кронштейні 215. У показаному положенні частина-продовження 216b опорного елемента нерухомо прикріплена до присоса 214 та простягається вбік відносно нерухомої частини 216а опорного елемента. З експлуатаційних міркувань нерухома частина 216а опорного елемента простягається назовні під певним кутом нахилу (приблизно 7°). У пристрої, зображеному на Фіг. 10а, частинапродовження 216b опорного елемента не має нахилу під кутом, а простягається горизонтально. 8 UA 112299 C2 5 10 15 20 Цей варіант виконання вузла надає зручні засоби для зберігання частини-продовження 216b опорного елемента у варіанті розташування, у якому габаритні розміри пристрою зведені до мінімуму для зберігання або упаковування. Цей вузол являє собою ефективний вузол для кріплення до вітрового скла, що включає в себе вакуумний засіб 214 для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, що простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, причому цей видовжений опорний елемент є розбірним на частини 216а та 216b для зберігання, і вузол 214 для кріплення та знімна частина 216b опорного елемента споряджені засобами 221, 285 для прикріплення одне до іншого для зберігання. За певних обставин можуть бути передбачені інші засоби, які не являють собою нарізне з'єднання між частиною-продовженням 216b опорного елемента та нерухомою частиною 216а опорного елемента, такі як байонетне з'єднання або інші швидкорознімні з'єднання. У таких обставинах засоби для встановлення кінця частини-продовження 216b опорного елемента на опорному кронштейні присоса мають бути відповідним чином пристосовані для забезпечення потрібного надійного з'єднання з кінцем частини-продовження 216b опорного елемента. Як показано на Фіг. 11а-11с, вони загалом подібні засобам, показаним на Фіг. 10а-10с. Однак у показаному засобі кронштейн 285 продовження стрижня виконаний та розташований так, щоб дозволити встановлення частини-продовження 216b опорного елемента під певним кутом нахилу, що відповідає куту нахилу нерухомої частини 216а опорного елемента. Пристрій за цим винаходом показав себе зручним у застосуванні та міцним, а також значно легшим та дешевшим у виробництві, ніж відомі пристрої. Пристрій за цим винаходом переважно описаний з підставним вузлом прикріпленим до бічного вікна, однак слід мати на увазі, що у широкому розумінні можуть бути застосовані альтернативні варіанти підставних вузлів, такі як підставний вузол, встановлений на підлозі, або підставний вузол, встановлений на даху транспортного засобу. 25 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 30 35 40 45 50 55 60 1. Пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, який включає в себе: вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла; підставний вузол для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом таким чином, що цей опорний елемент може ковзати у своєму поздовжньому напрямку відносно згаданого підставного засобу, при цьому згаданий підставний засіб включає в себе елемент, подібний до вилки або скоби, що має розташовані одна навпроти іншої спрямовані вгору бічні стінки, при цьому згаданий підставний засіб встановлений з можливістю обертання. 2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що він призначений для маніпулювання вітровими стеклами для їх встановлення на транспортний засіб. 3. Пристрій за п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що згаданий опорний елемент виконаний таким чином, що уможливлене його пересування крізь згаданий підставний засіб або повз нього. 4. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент може простягатися по обидва боки згаданого підставного засобу. 5. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом являє собою взаємодію з ковзанням одне відносно іншого. 6. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом є такою, що уможливлене опускання опорного елемента у положення ковзної взаємодії зі згаданим підставним засобом. 7. Пристрій за п. 6, який відрізняється тим, що згаданий підставний засіб має відкриту верхню частину, в яку уможливлене опускання згаданого опорного елемента. 8. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що взаємодія між згаданим підставним засобом та згаданим опорним елементом є такою, що уможливлене піднімання згаданого опорного елемента або виведення його із положення взаємодії зі згаданим підставним засобом. 9. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний засіб включає в себе напрямну для спрямування ковзного пересування згаданого опорного елемента. 9 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 10. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний засіб забезпечує можливість обертання або повертання згаданого видовженого опорного елемента згаданого вузла для кріплення до вітрового скла навколо точки з'єднання зі згаданим підставним засобом. 11. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла має: і) круглий поперечний переріз у зоні взаємодії зі згаданим підставним засобом; та/або іі) частину поверхні з підвищеним тертям або опором чи елемент, яку (який) виконано таким чином, що ковзання крізь згаданий підставний засіб утруднене. 12. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла являє собою загалом жорсткий елемент фіксованої довжини. 13. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий засіб для кріплення до вітрового скла встановлений у фіксованому положенні по довжині на згаданому видовженому опорному елементі. 14. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент згаданого вузла для кріплення до вітрового скла виконаний у вигляді двох або більше частин, з'єднуваних кінцем до кінця. 15. Пристрій за п. 14, який відрізняється тим, що згадані частини після з'єднання при використанні утворюють опорний елемент фіксованої довжини. 16. Пристрій за п. 14 або п. 15, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент виконаний у вигляді двох частин, з'єднаних кінцем до кінця, та зі швидкорознімними/швидкоз'єднуваними засобами, виконаними на цих частинах видовженого опорного елемента. 17. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що згадані засоби включають в себе засіб приведення в дію, розташований на тому кінці однієї зі згаданих частин видовженого опорного елемента, який є дальнім від місця з'єднання цих частин видовженого опорного елемента. 18. Пристрій за п. 17, який відрізняється тим, що по довжині однієї зі згаданих частин видовженого опорного елемента простягається видовжений стрижень засобу приведення в дію для з'єднання з рухомим фіксатором. 19. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий видовжений опорний елемент вузла для кріплення до вітрового скла має упор, який запобігає пересуванню кінця цього опорного елемента за межі згаданого підставного засобу. 20. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до транспортного засобу, виконаний з можливістю прикріплення цього підставного вузла до згаданого транспортного засобу. 21. Пристрій за п. 20, який відрізняється тим, що згаданий підставний вузол включає в себе засіб для кріплення до бічного скла, виконаний з можливістю прикріплення цього підставного вузла до згаданого бічного скла транспортного засобу. 22. Пристрій за п. 21, який відрізняється тим, що згаданий засіб для кріплення до бічного скла включає в себе присос. 23. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий засіб для кріплення до вітрового скла включає в себе присос. 24. Пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що згаданий підставний вузол включає в себе консольну частину, з'єднану одним з кінців зі згаданим підставним засобом, а другим кінцем - з обертовим кріпленням, яке включає в себе цей підставний вузол. 25. Спосіб встановлення вітрового скла на транспортний засіб, який включає: встановлення у належне положення вузла для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла, прикріплюваний до згаданого вітрового скла, та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла; встановлення у належне положення підставного вузла для надання опори згаданому вузлу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий підставний вузол включає в себе підставний засіб для взаємодії зі згаданим опорним елементом; введення у взаємодію згаданого опорного елемента зі згаданим підставним засобом у певній точці на згаданому опорному елементі, розташованій на певних відстанях від протилежних кінців цього опорного елемента, таким чином, що згаданий опорний елемент здатний ковзати у своєму поздовжньому напрямку крізь згаданий підставний засіб для розташування вітрового скла в отворі для вітрового скла згаданого транспортного засобу. 10 UA 112299 C2 5 10 15 20 25 26. Пристрій для застосування при маніпулюванні вітровими стеклами, який включає в себе вузол для кріплення до вітрового скла, який включає в себе засіб для кріплення до вітрового скла та видовжений опорний елемент, який простягається від згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, причому згаданий видовжений опорний елемент є розбірним на більш ніж одну частину для зберігання, і знімна частина видовженого опорного елемента та згаданий засіб для кріплення до вітрового скла споряджені засобами для прикріплення одне до іншого для зберігання. 27. Пристрій за п. 26, який відрізняється тим, що він призначений для маніпулювання вітровими стеклами для їх встановлення на транспортний засіб. 28. Пристрій за п. 26 або 27, який відрізняється тим, що в стані для зберігання згадана знімна частина опорного елемента, прикріплена до згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, та інша незнімна частина опорного елемента мають приблизно однакову довжину. 29. Пристрій за пп. 26-28, який відрізняється тим, що в стані для зберігання згадана знімна частина опорного елемента, прикріплена до згаданого засобу для кріплення до вітрового скла, та інша незнімна частина опорного елемента розташовані загалом одна поряд з іншою. 30. Пристрій за будь-яким із пп. 26-29, який відрізняється тим, що згадані дві частини опорного елемента мають на кінцях з'єднувачі, що відповідають один іншому для уможливлення їх з'єднання, причому з'єднувач на кінці знімної частини опорного елемента виконаний здатним до з'єднування з відповідним йому з'єднувачем, виконаним на згаданому засобі для кріплення до вітрового скла. 31. Пристрій за п. 30, який відрізняється тим, що включає в себе засіб приведення в дію з'єднувача, розташованого на кінці однієї зі згаданих частин опорного елемента. 32. Пристрій за п. 31, який відрізняється тим, що з'єднувальний елемент з рухомими фіксаторами виконаний на кінці однієї зі згаданих частин опорного елемента для з'єднання зі згаданим засобом для кріплення до вітрового скла для зберігання. 11 UA 112299 C2 12 UA 112299 C2 13 UA 112299 C2 14 UA 112299 C2 15 UA 112299 C2 16 UA 112299 C2 17 UA 112299 C2 18 UA 112299 C2 Комп’ютерна верстка Л. Ціхановська Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 19

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Windscreen installation apparatus and method

Автори англійською

Finck, William, Davies, Christopher

Автори російською

Финк Уильям, Дэйвис Кристофер

МПК / Мітки

МПК: B60J 1/00, B25B 11/00, B62D 65/06

Мітки: скла, встановлення, спосіб, пристрій, вітрового

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/21-112299-pristrijj-ta-sposib-vstanovlennya-vitrovogo-skla.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Пристрій та спосіб встановлення вітрового скла</a>

Подібні патенти