Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1.      Подвійний основов'язаний еластичний трикотаж, що містить петельні стовпчики ланцюжків з відкритими петлями і еластомерні повздовжні утокові нитки, який відрізняється тим, що повздовжні еластомерні утокові нитки одинарні, перекриті платованими петлями одинарних ланцюжків і петлями подвійного філейного переплетення на базі комбінованого похідного трико із двох систем ниток зустрічної кладки з утворенням однієї сторони та петлями подвійного філейного переплетення з утворенням другої сторони трикотажу.

2.      Подвійний основов'язаний еластичний трикотаж за п.1, який відрізняється тим, що сторони з’єднано протяжками петель подвійного філейного переплетення, а еластомерні одинарні утокові нитки закріплено платованими петлями ланцюжків до сторони, утвореної філейним переплетенням.

Текст

Винахід відноситься до трикотажного виробництва, а саме до основов'язаних виробів, і може бути використаний як самостійний штучний виріб, або як конструктивний елемент у швейно-бандажних виробах. Зокрема основов'язаний еластичний трикотаж у вигляді стрічки знаходить широке використання для виготовлення протезно-ортопедичних виробів, а саме бандажів з жорсткою фіксацією (профілактичних, лікувальних, післяопераційних та іншого призначення). Найближчим до заявляемого з конструктивного виконання та його призначення є основов'язаний еластичний трикотаж, описаний в заявці України [1]. Виріб виконаний на базі основов'язаного утокового трикотажу у вигляді стрічки, петлі лицьової сторони розміщені в одному петельному стовпчику з петлями зворотньої сторони, створюється двошарова, двостороння структура трикотажу, де одна сторона утворена петлями подвійного ланцюжка, а друга сторона має платировані петлі, утворені ланцюжками з відкритими петлями та петлями подвійного ланцюжка; в кожному петельному стовпчику прокладаються еластомерні поздовжні уткові нитки подвоєної товщини. Однак, відомий виріб має недоліки, пов'язані з недостатньою повітропроникністю, великою матеріалоємкістю (поверхневою щільністю). В основу винаходу поставлено задачу шля хом зміни петельної структури трикотажу забезпечити меншу поверхневу щільність, більшу повітропроникність - пористість. Еластичність трикотажу надає прокладання поздовжніх еластомерних уткових ниток, що закріплені з внутрішньої сторони до одного з боків трикотажу протяжками петель подвійного філейного переплетення та одинарного ланцюжка. Двостороння структура трикотажу створюється за рахунок петель подвійного філейного переплетення, отриманого з двох систем ниток на базі сполучення кладок похідних трико. На кресленні (фіг.) представлена структура подвійного основов'язаного еластичного трикотажу. Одна сторона (бік) трикотажу містить петлі подвійного філейного переплетення 1 прокладені на передню голечницю. Друга сторона (бік) трикотажу утворений петлями подвійного філейного переплетення 1, відкритими петлями одинарного ланцюжка 3 та одинарними еластомерними утковими ниткам» 2 прокладеними на задню голечницю. Петля одинарного ланцюжка 3 та петлі подвійного філейного переплетення 1 утворюють платировані петлі· на-задні» голечниці. Поздовжні еластомерні уткові нитки 2, обвиті протяжками петель одинарного ланцюжка 3 та протяжками петель подвійного філейного переплетення, що прокладається на задню голечницю. Обидві сторони (боки) трикотажу з'єднуються протяжками подвійного філейного переплетення. Подвійне філейне переплетення з неповним набиранням ниток у гребінки, зокрема 2:2, дозволяє утворювати в структурі трикотажу наскрізні отвори. Запропонований подвійний основов'язаний еластичний трикотаж може бути виготовлений на основов'язальному устаткуванні з двома голечницями. Література: 1. Україна, UA, Заявка 2001129.122 від 27.12.2001 p., D04B21/00,2002.

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Double warp-knitted elastic tricot

Автори англійською

Omelchenko Vasyl Dmytrovych, Prokopova Yevhenia Anatoliivna, Loktionova Olha Mykolaivna

Назва патенту російською

Двойной основовязаный эластичный трикотаж

Автори російською

Омельченко Василий Дмитриевич, Прокопова Евгения Анатольевна, Локтионова Ольга Николаевна

МПК / Мітки

МПК: D04B 21/00

Мітки: еластичний, основов'язаний, подвійний, трикотаж

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/2-73621-podvijjnijj-osnovovyazanijj-elastichnijj-trikotazh.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Подвійний основов’язаний еластичний трикотаж</a>

Подібні патенти