Спосіб торзування судин яєчників при лапароскопічній оваріоектомії у сук та свинок

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Спосіб торзування судин яєчників при лапароскопічній оваріоектомії у сук та свинок, який відрізняється тим, що мезоваріум коагулюють дисектором, статеву залозу відрізають L-подібним електродом, приєднаним до електрохірургічного генератора.

Текст

Корисна модель належить до галузі сільського господарства, зокрема до ветеринарії і може бути використана для попередження виникнення кровотеч під час проведення лапароскопічної оваріоектомії у сук та при багатьох інших втручаннях у сільськогосподарських та домашніх тварин. Відомі механічні, фізичні, хімічні та біологічні методи зупинки кровотеч [Власенко В.М., Тихонюк Л.А., Рубленко М.В. Оперативна хірургія, анестезіологія і топографічна анатомія. -Біла Церква, 2003. -512с.]. Найбільш поширенішими є механічні, як найбільш надійні, оскільки для всіх інших потрібен деякий проміжок час, щоб вони проявили свою дію, бо вони не торзують судину, а лише активують процеси згортання крові (звужують судини, прискорюють коагуляцію білків та утворення тромбів). При лапаротомічній оваріоектомії для проведення торзування судин яєчника використовували прошивну лігатуру [Борисович В.Б., Борисевич Б.В. Оперативная хирургия домашних животных. Традиционные и современные аспекты. -Київ, 1996. -256с.] та накладанням двох гемостатичних пінцетів з подальшим відкручування яєчника [Паршин А.А., Соболев В.А., Созинов В.А. Хирургические операции у собак и кошек - М.: «АКВАРИУМ ЛТД», К.: ФГУИППВ, 2003. -232с.]. При лапароскопічній оваріоектомії у сук проведення даних методик неможливо, оскільки при цьому не робиться розріз черевної стінки, а лише точкові проколи, через які не можливо ввести хірургічні голки з голкотримачами або гемостатичні пінцети. В основу корисної моделі поставлено завдання розробити спосіб торзування судин яєчника шляхом використання електрохірургічного генератора, що забезпечує попередження кровотечі при лапароскопічній оваріоектомії у сільськогосподарських та домашніх тварин. Тварину фіксують у спинному положенні, а після накладання пневмоперитонеуму передню частину тіла опускають на 20-25 градусів, стіл повертають на 15-20 градусів для видалення правого яєчника на лівий бік, а лівого - на правий. Лапароскопічна оваріоектомія складається із наступних етапів: накладання пневмоперитонеума, введення біляпупкового троакара та в нього через перехідник лапароскопа, огляду органів черевної порожнини, введення робочих троакарів, захоплювання та фіксація яєчника, торзування його судин, відсікання й евакуація статевої залози, видалення повітря з черевної порожнини і накладання швів на отвори в черевній стінці. Торзування судин яєчника проводять за наступною схемою. Яєчник разом з яєчниковою бурсою атравматичним затискачем відтягують в напрямку протилежної черевної стінки. У місцях проходження судин дисектором у монополярному режимі здійснюють їх коагуляцію (Фіг.1), а потім відрізають статеву залозу Lподібним електродом (Фіг.2). При використанні цього методу кровотечі не спостерігали.

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for torsion of the ovaries vessels during laparoscopic ovariectomy in dogs and pigs

Автори англійською

Ilnytskyi Mykola Hryhorovych, Pavliuk Yaroslav Yaroslavovych

Назва патенту російською

Способ торзирования сосудов яичников при лапароскопической овариоэктомии у сук и свинок

Автори російською

Ильницкий Николай Григорьевич, Павлюк Ярослав Ярославович

МПК / Мітки

МПК: A61D 1/00

Мітки: лапароскопічній, оваріоектомії, спосіб, торзування, свинок, судин, сук, яєчників

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/2-23642-sposib-torzuvannya-sudin-yaehchnikiv-pri-laparoskopichnijj-ovarioektomi-u-suk-ta-svinok.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб торзування судин яєчників при лапароскопічній оваріоектомії у сук та свинок</a>

Подібні патенти