Спосіб та пристрій для формування та пакування окремих формованих тютюнових виробів

Номер патенту: 106770

Опубліковано: 10.10.2014

Автори: Керрол Ендрю Натан, Блек Шеннон, Холленд Томмі К.

Є ще 9 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб виготовлення упакованих порційних тютюнових виробів, який включає:

вміщення зволоженого бездимного тютюнового матеріалу у групу із заздалегідь вибраної кількості порожнин прес-форми, причому орієнтація порожнин дозволяє виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів в один контейнер; та

одночасне виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів з групи порожнин безпосередньо в один контейнер.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає пресування зволоженого бездимного тютюнового матеріалу у порожнинах прес-форми.

3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що зволожений бездимний тютюновий матеріал містить тютюн та щонайменше одну домішку.

4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез горизонтально через порожнини.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає застосування виштовхувача для виштовхування окремих формованих тютюнових виробів із порожнин, вміщення додаткової кількості тютюнового матеріалу у порожнини прес-форми та виштовхування окремих формованих тютюнових виробів у інший контейнер.

6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що контейнер включає в себе круглу банку без кришки, а прес-форма має порожнини, рознесені на відстань, достатню для уникнення контакту окремих формованих тютюнових виробів між собою під час одночасного виштовхування з порожнин в контейнер.

7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що прес-форма виконана з нержавіючої сталі та має групу порожнин, виконаних у заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією.

8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що контейнер включає в себе циліндричну банку, а окремі формовані тютюнові вироби мають однакову прямокутну форму з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у банку заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому спосіб додатково включає встановлення кришки на банку після виштовхування щонайменше п'яти окремих формованих виробів у банку.

9. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що торцеві стінки однієї з порожнин є паралельними бічним стінкам іншої з порожнин.

10. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що щонайменше три з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві з порожнин зорієнтовані в другому напрямку.

11. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а одна з порожнин зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку.

12. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що одна з порожнин має одну торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками двох інших зі згаданих порожнин, та іншу торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками ще двох зі згаданих порожнин.

13. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві інші порожнини зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку.

14. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин розташовані в ряд так, що торцеві стінки знаходяться на одній лінії, й бічні стінки є паралельними одна одній.

15. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає екструдування тютюнової пасти у порожнини прес-форми.

16. Пристрій для пакування окремих формованих тютюнових виробів відповідно до способу за п. 1, який включає в себе:

прес-форму, яка має групу із заздалегідь вибраної кількості порожнин, орієнтація яких дозволяє виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів безпосередньо в один контейнер, причому порожнини мають бічні стінки, визначені отворами у матриці прес-форми, та нижню стінку, визначену плитою основи; та

виштовхувач, призначений для одночасного виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів із групи порожнин в контейнер, коли матрицю прес-форми пересувають у положення, яке дозволяє проходження окремих формованих виробів через матрицю прес-форми.

17. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що згадана прес-форма виготовлена з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з пластмаси, деревини, металу та їх комбінацій.

18. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що згадана прес-форма включає в себе декілька частково з'єднаних між собою шарів, причому кожний з розташованих один над одним шарів має множину порожнин, які суміщені з відповідними порожнинами інших шарів.

19. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що прес-форма виготовлена з нержавіючої сталі та має групу порожнин, виконаних у заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією.

20. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що матриця прес-форми пересувається з положення наповнення, в якому порожнини закриті знизу, у положення виштовхування, в якому вони знизу відкриті.

21. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що торцеві стінки однієї з порожнин є паралельними бічним стінкам іншої порожнини.

22. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що щонайменше три з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві порожнини зорієнтовані в другому напрямку.

23. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а одна порожнина зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку.

24. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що одна з порожнин має одну торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками двох інших зі згаданих порожнин, та іншу торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками ще двох зі згаданих порожнин.

25. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві інші порожнини зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку.

26. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин розташовані в ряд так, що торцеві стінки знаходяться на одній лінії, й бічні стінки є паралельними одна одній.

27. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що додатково включає в себе різальний вузол із щонайменше двома лезами для розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез горизонтально через порожнини.

28. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини рознесені на відстань, достатню для уникнення контакту окремих формованих тютюнових виробів між собою під час одночасного виштовхування з порожнин та для запобігання деформації порожнин під час формування.

29. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що прес-форма додатково має покриття на бічних стінках та/або нижній стінці порожнин.

30. Пристрій за п. 29, який відрізняється тим, що покриття включає в себе пластмасу.

31. Спосіб повторюваного виготовлення виробу, який включає упаковування окремих порційних тютюнових виробів у заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією згаданих окремих тютюнових виробів, причому згаданий спосіб включає:

підготовку групи порожнин прес-форми, що відповідають заздалегідь визначеній кількості та необхідній орієнтації окремих тютюнових виробів згаданого виробу;

повторюване наповнення згаданої групи порожнин прес-форми тютюновим матеріалом для утворення групи окремих формованих тютюнових виробів у згаданій заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією;

повторюване транспортування контейнера у положення поряд зі згаданою групою порожнин прес-форми, наповнених тютюном;

повторюване виштовхування згаданої групи окремих формованих тютюнових виробів зі згаданої групи порожнин прес-форми, наповнених тютюном, безпосередньо у згаданий контейнер, коли згаданий контейнер перебуває поряд зі згаданою групою порожнин прес-форми, наповнених тютюном; та

закривання згаданого контейнера.

Текст

Реферат: Пристрій (10) для формування та пакування окремих формованих тютюнових виробів включає в себе прес-форму, яка має порожнини (16), орієнтовані так, щоб дозволити виштовхування окремих формованих тютюнових виробів (62) у контейнер. Пристрій (10) також включає в себе виштовхувач (20), призначений для виштовхування окремих формованих тютюнових виробів, та різальний вузол (22) із щонайменше двома лезами (24) для розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез (24) горизонтально через порожнини. UA 106770 C2 (12) UA 106770 C2 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Суть винаходу Запропонований спосіб формування та пакування порційних тютюнових виробів. Спосіб включає вміщення тютюнового матеріалу у прес-форму, причому орієнтація порожнин дозволяє виштовхування окремих формованих тютюнових виробів в контейнер, та виштовхування цих окремих формованих тютюнових виробів із порожнин в контейнер. Спосіб може додатково включати екструдування тютюнової пасти у порожнини прес-форми та/або пресування зволоженого бездимного тютюнового матеріалу у порожнинах прес-форми. Спосіб також може включати розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез горизонтально через порожнини. Для виштовхування окремих формованих виробів із порожнин може бути застосований виштовхувач. За варіантом, якому віддається перевага, прес-форма має порожнини, рознесені на відстань, достатню для уникнення контакту окремих формованих тютюнових виробів між собою під час одночасного виштовхування цих окремих формованих виробів із порожнин. Контейнер включає в себе циліндричну банку, й окремі формовані тютюнові вироби, які мають по суті однакову прямокутну форму, одночасно виштовхують із прес-форми у банку, після чого на банку встановлюють кришку. За варіантом, якому віддається перевага, одночасно формують та виштовхують щонайменше п’ять окремих формованих тютюнових виробів. Окремі формовані тютюнові вироби мають такі розміри, які дозволяють одночасне виштовхування в банку множини окремих формованих виробів, за варіантом, якому віддається перевага, шести або більше окремих формованих виробів, так, щоб ці вироби утворювали один шар. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, прес-форма виконана з нержавіючої сталі та має щонайменше одну групу порожнин, яка за варіантом, якому віддається перевага, включає в себе щонайменше п’ять порожнин. Порожнини за варіантом, якому віддається перевага, зорієнтовані так, що: (a) торцеві стінки однієї зі згаданих порожнин є паралельними бічним стінкам іншої зі згаданих порожнин; (b) щонайменше три зі згаданих порожнин зорієнтовані в першому напрямку, й дві зі згаданих порожнин зорієнтовані в другому напрямку; (c) чотири зі згаданих порожнин зорієнтовані в першому напрямку, й одна зі згаданих порожнин зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку; (d) одна зі згаданих порожнин має одну торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками двох інших зі згаданих порожнин, та іншу торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками ще двох зі згаданих порожнин; (e) чотири зі згаданих порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві інші порожнини зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку; або (f) чотири зі згаданих порожнин розташовані в ряд так, що торцеві стінки знаходяться на одній лінії, й бічні стінки є паралельними одна одній. Крім того, створений пристрій для формування та пакування окремих формованих тютюнових виробів. Пристрій включає в себе прес-форму, у якій орієнтація порожнин дозволяє виштовхування окремих формованих тютюнових виробів безпосередньо в контейнер. Пресформа виготовлена з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з пластмаси, деревини, металу та їх комбінацій. За варіантом, якому віддається перевага, прес-форма виготовлена з нержавіючої сталі та має щонайменше одну групу із щонайменше п’яти порожнин. Прес-форма може включати в себе множину частково з’єднаних між собою шарів, розташованих один над одним, причому кожний шар має множину порожнин, суміщених з відповідними порожнинами інших шарів. За варіантом, якому віддається перевага, прес-форма включає в себе плиту основи. Порожнини мають бічні стінки, визначені отворами у матриці прес-форми, та нижню стінку, визначену плитою основи. За варіантом, якому віддається перевага, порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у банку множини (за варіантом, якому віддається перевага, шести або більше) окремих формованих виробів. Порожнини за варіантом, якому віддається перевага, зорієнтовані так, що: (a) торцеві стінки однієї зі згаданих порожнин є паралельними бічним стінкам іншої зі згаданих порожнин; (b) щонайменше три зі згаданих порожнин зорієнтовані в першому напрямку, й дві зі згаданих порожнин зорієнтовані в другому напрямку; (c) чотири зі згаданих порожнин зорієнтовані в першому напрямку, й одна зі згаданих порожнин зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку; (d) одна зі згаданих порожнин має одну торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками двох інших зі згаданих порожнин, та іншу торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками ще двох зі згаданих порожнин; (e) чотири зі згаданих порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві інші порожнини зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку; або (f) чотири зі згаданих порожнин розташовані в ряд так, що торцеві стінки знаходяться на одній лінії, й бічні стінки є паралельними одна одній. За варіантом, якому віддається перевага, порожнини 1 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 рознесені на відстань, достатню для уникнення контакту окремих формованих тютюнових виробів між собою під час одночасного виштовхування цих окремих формованих виробів із порожнин у банку. За одним із варіантів здійснення цього винаходу прес-форма може мати покриття з пластмаси. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, пристрій може включати в себе виштовхувач, призначений для виштовхування окремих формованих тютюнових виробів із порожнин, коли матрицю прес-форми пересувають у положення, в якому плита основи більше не перекриває знизу отвори матриці прес-форми та дозволяє проходження окремих формованих виробів через матрицю прес-форми. Крім того, пристрій може включати в себе різальний вузол, який має щонайменше два леза, для розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез горизонтально через порожнини. Короткий опис фігур Фіг. 1 являє собою зображення пристрою, який включає в себе прес-форму з порожнинами, призначеного для формування та пакування окремих формованих тютюнових виробів. Фіг. 2 являє собою вид зверху першої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 3 являє собою вид зверху другої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 4 являє собою вид зверху третьої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 5 являє собою вид зверху четвертої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 6 являє собою вид зверху п’ятої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 7 являє собою вид зверху шостої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 8 являє собою вид зверху сьомої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 9 являє собою вид зверху восьмої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 10 являє собою вид зверху дев’ятої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 11 являє собою вид зверху десятої групи порожнин, виконаних у прес-формі. Фіг. 12 являє собою вид збоку прес-форми, яка має один шар та плиту основи. Фіг. 13 являє собою зображення прес-форми, у якій виконані множина груп порожнин. Фіг. 14 являє собою вид збоку прес-форми, яка має декілька шарів, частково з’єднаних між собою. Фіг. 15 являє собою схему розташування трьох шарів окремих формованих тютюнових виробів після виштовхування з матриці прес-форми в контейнер. Фіг. 16 являє собою зображення одного шару окремих формованих тютюнових виробів, розташованих в контейнері після виштовхування з першої групи порожнин, показаних на Фіг. 2. Фіг. 17 являє собою зображення виштовхувача з виступами-розгалуженнями. Докладний опис Запропоновані спосіб та пристрій для формування тютюнового матеріалу з утворенням окремих формованих тютюнових виробів та пакування цих окремих формованих тютюнових виробів. Спосіб та пристрій, розкриті у цьому описі, зменшують складність виготовлення упакованих окремих формованих тютюнових виробів (зволоженого нюхального тютюну) шляхом розташування груп порожнин матриці прес-форми відповідно до бажаного кінцевого розташування виробів в упаковці (схеми розташування) та виштовхування орієнтованих груп окремих формованих тютюнових виробів безпосередньо в контейнери. За варіантом, якому віддається перевага, окремі формовані тютюнові вироби мають такі розміри, які дозволяють одночасне виштовхування в кожну банку множини окремих формованих виробів, за варіантом, якому віддається перевага, приблизно шести або більше окремих формованих виробів. Таким чином, після виштовхування окремих формованих тютюнових виробів із прес-форми ці окремі вироби автоматично розташовуються в упаковці з орієнтацією, якій віддається перевага, без необхідності у додаткових маніпуляціях та коригуваннях. За варіантом, якому віддається перевага, окремі формовані тютюнові вироби являють собою бездимні тютюнові вироби, такі як зволожені бездимні тютюнові вироби. Зволожені бездимні тютюнові вироби, можуть включати в себе тютюн та щонайменше одну домішку. До прикладів прийнятних видів тютюнових матеріалів, які можуть бути застосовані, належать, але без обмеження ними, тютюни трубовогневого сушіння, тютюни повітряного сушіння, темні тютюни вогневого сушіння, тютюни типу Берлей, тютюни типу Меріленд, тютюни східного типу, рідкісні або спеціальні тютюни, відновлені тютюни, агломеровані тонкоподрібнені тютюни, їх суміші та подібні тютюнові матеріали. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал є ферментованим. В альтернативному варіанті здійснення цього винаходу деякі або усі тютюнові матеріали можуть бути пастеризовані. Тютюновий матеріал може бути наданий у будь-якому прийнятному вигляді, в тому числі у вигляді подрібнених волокон та/або частинок листового тютюну, оброблених тютюнових 2 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 матеріалів, таких як об’ємно-розширений, розпушений або мелений тютюн, оброблених жилок тютюнового листя, таких як різано-катані або різано-розпушені жилки тютюнового листя, відновлених тютюнів, їх сумішей тощо. Також можуть бути застосовані генетично модифіковані тютюни. Крім того, тютюновий матеріал також може включати в себе певну кількість овочевих або рослинних волокон або частинок, таких як частинки подрібненого латуку, бавовни, льону, бурякові волокна, целюлозні волокна, їх суміші тощо. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, вміст вологи в якому становить від приблизно 35% до приблизно 65%. Тютюновий матеріал включає в себе зволожений бездимний тютюн, активність води в якому становить від приблизно 0,85 aw до приблизно 0,87 aw. Домішки вибрані з групи, яка складається з в’яжучих речовин, полімерів, води, ароматизаторів, барвників, зволожувачів, консервантів, харчових добавок, антиоксидантів, вітамінів, мінералів, та комбінацій цих речовин. Зволожені бездимні тютюнові вироби можуть бути липкими на дотик. Для утворення окремих формованих тютюнових виробів тютюновий матеріал може бути пресованим та/або екструдованим у матриці прес-форми, як розкрито у цьому описі. За варіантом, якому віддається перевага, тютюнові вироби, сформовані таким чином, мають розмір, прийнятний для розташування у ротовій порожнині споживача. Як показано на Фіг. 1, пристрій 10 для формування та пакування тютюну включає в себе матрицю 12 прес-форми. Матриця 12 прес-форми може включати в себе одну або більше груп 14 порожнин 16 та щонайменше одну плиту основи 18. Порожнини 16 мають бічні стінки, визначені отворами у матриці прес-форми, та нижню стінку, визначену плитою основи 18. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, зволожений бездимний тютюновий матеріал можна пресувати у порожнинах 16 матриці 12 прес-форми. Альтернативно тютюнову пасту екструдують у порожнини 16 матриці 12 прес-форми. Після того як тютюновий матеріал сформований, матрицю 12 прес-форми пересувають вперед так, що плита основи 18 більше не перебуває під матрицею 12 прес-форми, і окремі формовані тютюнові вироби мають можливість проходити через матрицю 12 прес-форми. За варіантом, якому віддається перевага, для примусового видалення окремих формованих тютюнових виробів з порожнин 16 безпосередньо в контейнер 26 без кришки застосований виштовхувач 20. В альтернативному варіанті здійснення цього винаходу плита основи 18 може являти собою рухому плиту основи 18, яка пересувається після формування та перед виштовхуванням, яке уможливлює проходження окремих формованих тютюнових виробів через матрицю 12 прес-форми. Виштовхувач 20 застосований тому, що формований тютюновий матеріал може бути липким, і, через це, ускладнювати видалення з матриці 12 прес-форми. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, виштовхувач 20 може включати в себе множину виступіврозгалужень 65 (показаних на Фіг. 17), конфігурація яких відповідає порожнинам 16 матриці 12 прес-форми. Для полегшення вивільнення окремих формованих тютюнових виробів стінки, які визначають кожну порожнину прес-форми, можуть мати невеликий нахил (точно або приблизно 3), так що ці порожнини дещо більше відкриті у напрямку виштовхування окремих формованих виробів. В одному з варіантів здійснення цього винаходу прес-форма включає в себе матрицю 12 прес-форми, яка має множину шарів 50 (як показано на Фіг. 14), а пристрій може включати в себе різальний вузол 22. За варіантом, якому віддається перевага, різальний вузол 22 включає в себе щонайменше два леза 24 (наприклад, щонайменше три леза, щонайменше чотири леза або щонайменше п’ять лез) та виконаний з можливістю розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез 24 горизонтально через прорізи 30 у бічних стінках 32 (також показаних на Фіг. 14) порожнин 16. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, кожний шар 50 включає в себе щонайменше три порожнини 16 для формування щонайменше трьох окремих формованих тютюнових виробів у кожному шарі 50. За варіантом, якому віддається перевага, порожнини 16 кожного з розташованих один над одним шарів суміщені з відповідними порожнинами інших шарів так, що тютюновий матеріал проходить через верхню порожнину у нижні порожнини під час формування. Після того як окремі формовані тютюнові вироби розрізані на тонкі шари, леза різального вузла 22 відсуваються назад, і множину шарів окремих формованих тютюнових виробів виштовхують із порожнин 16 в контейнер 26. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, матриця 12 пресформи може бути виготовлена з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з пластмаси, 3 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 металу, деревини та їх комбінацій. До прикладів прийнятної пластмаси належать, але без обмеження ними, поліпропілен, поліетилен тощо. За варіантом, якому віддається перевага, ці пластмаси являють собою пластмаси високої густини. У випадку виготовлення з пластмаси матриця 12 прес-форми може бути виготовлена шляхом виливання під тиском. До прийнятних металів належать, але без обмеження ними, нержавіюча сталь, алюміній тощо. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, матриця 12 прес-форми виготовлена з нержавіючої сталі. Металевим плитам прес-форм віддається перевага, що обумовлено напруженнями, які діють на прес-форму під час формування та виштовхування сформованих матеріалів. В одному з варіантів здійснення цього винаходу металеві плити прес-форм факультативно можуть мати покриття, яке сприяє легкому видаленню окремих формованих тютюнових виробів, які можуть бути липкими, з порожнин 16 матриці 12 прес-форми. До прийнятних покриттів ® ® належать полімерні покриття, такі як Teflon , Silverstone тощо. Такі покриття, нанесені на метали, такі як нержавіюча сталь, сприяють одержанню металевих плит прес-форм із високою зносостійкістю. Матриця 12 прес-форми може мати довжину від приблизно 18 дюймів (457,2 мм) до приблизно 20 дюймів (508 мм). За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, довжина матриці 12 прес-форми становить приблизно 18,5 дюймів (469,9 мм). Також за варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, матриця 12 прес-форми має щонайменше приблизно дві групи 14 порожнин 16, за варіантом, якому віддається більша перевага, – щонайменше приблизно три групи 14, за варіантом, якому віддається ще більша перевага, – щонайменше приблизно чотири групи 14, за варіантом, якому віддається навіть ще більша перевага, – щонайменше приблизно п’ять груп 14, а за варіантом, якому віддається найбільша перевага, – щонайменше приблизно шість груп 14 порожнин 16. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, матриця 12 пресформи має декілька груп 14 порожнин 16. Також за варіантом, якому віддається перевага, кожна група 14 має щонайменше дві порожнини 16, за варіантом, якому віддається більша перевага, – щонайменше три порожнини 16, і за варіантом, якому віддається найбільша перевага, – щонайменше чотири порожнини 16 (наприклад, щонайменше п’ять порожнин, або щонайменше шість порожнин, або більше). Завдяки наявності множини порожнин 16 можна сформувати одночасно множину окремих формованих тютюнових виробів та виштовхнути у вигляді групи в контейнер 26, такий як банка. За варіантом, якому віддається перевага, кожна група 14 порожнин 16 усередині матриці 12 прес-форми має діаметр від приблизно 2,0 дюйма (50,8 мм) до приблизно 3,0 дюйма (76,2 мм), а за варіантом, якому віддається більша перевага, – від приблизно 2,25 дюйма (57,2 мм) до приблизно 2,5 дюйма (63,5 мм). За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, діаметр групи 14 є по суті таким самим, як діаметр контейнера 26, у який мають бути виштовхнуті окремі формовані тютюнові вироби. За варіантом, якому віддається перевага, кожна порожнина 16 має розмір та форму, які забезпечують виготовлення окремого формованого тютюнового виробу, який може бути розташований в ротовій порожнині споживача. Таким чином, за варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, кожна порожнина 16 та кожний готовий окремий формований тютюновий виріб мають довжину від приблизно 1,0 дюйма (25,4 мм) до приблизно 1,5 дюйма (38,1 мм) (наприклад, довжину від приблизно 1,0 дюйма (25,4 мм) до приблизно 1,25 дюйма (31,75 мм) або від приблизно 1,1 дюйма (27,94 мм) до приблизно 1,5 дюйма (38,1 мм)), та ширину від приблизно 0,25 дюйма (6,35 мм) до приблизно 1,0 дюйма (25,4 мм) (наприклад, від приблизно 0,30 дюйма (7,62 мм) до приблизно 0,9 дюйма (22,86 мм)). Крім того, кожна порожнина 16 має глибину від приблизно 0,2 дюйма (5,08 мм) до приблизно 0,5 дюйма (12,7 мм), а за варіантом, якому віддається більша перевага, – глибину від приблизно 0,2 дюйма (5,08 мм) до приблизно 0,3 дюйма (7,62 мм). Висота кожного окремого формованого тютюнового виробу становить від приблизно 0,2 дюйма (5,08 мм) до приблизно 0,5 дюйма (12,7 мм), а за варіантом, якому віддається більша перевага, – глибину від приблизно 0,2 дюйма (5,08 мм) до приблизно 0,3 дюйма (7,62 мм). Таким чином, кожна порожнина 16 забезпечує виготовлення окремого формованого тютюнового виробу, який має об’єм від приблизно 3 3 0,05 кубічного дюйма (819,4 мм ) до приблизно 1,05 кубічного дюйма (17206,4 мм ). За варіантом, якому віддається перевага, окремі формовані тютюнові вироби розташовані в упаковці 26, такій як банка, яка має внутрішній діаметр від приблизно 2,25 дюйма (57,2 мм) до приблизно 2,75 дюйма (69,85 мм), а за варіантом, якому віддається більша перевага, – від приблизно 2,4 дюйма (60,96 мм) до приблизно 2,5 дюйма (63,5 мм). Також за варіантом, якому віддається перевага, ця банка може мати внутрішню глибину від приблизно 0,6 дюйма 4 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 (15,24 мм) до приблизно 0,8 дюйма (20,32 мм). За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, банка має внутрішню глибину приблизно 0,7 дюйма (17,78 мм). За варіантом, якому віддається перевага, усередині банки можуть бути розташовані один або більше шарів окремих формованих тютюнових виробів так, щоб загальна висота шарів цих окремих формованих тютюнових виробів була меншою, ніж внутрішня глибина банки, щоб уникнути стискання окремих формованих тютюнових виробів усередині банки для запобігання злипанню окремих формованих тютюнових виробів між собою всередині цієї банки. Після того як окремі формовані тютюнові вироби виштовхнуті у банку, на цю банку може бути встановлена кришка, й банка може бути закупорена. За варіантом здійснення цього винаходу, якому віддається перевага, геометрія упаковок є такою, що окремі формовані тютюнові вироби не вмістяться всередині неї, якщо вони не будуть розташовані належним чином. Також перевага віддається тому, щоб окремі формовані тютюнові вироби мали такі розміри, які дозволили б заздалегідь вибрану кількість окремих виробів, за варіантом, якому віддається перевага, шість, сім, вісім штук або більше, одночасно виштовхнути в контейнер так, щоб вони були належно розташовані в одному шарі. Однак контейнер може бути виконаний так, щоб вміщувати множину шарів окремих формованих тютюнових виробів, причому кожний шар вміщує множину окремих формованих виробів, за варіантом, якому віддається перевага, приблизно шість, сім, вісім або більше окремих виробів, які одночасно виштовхнуті в контейнер. Таким чином, пристрій виключає необхідність у додаткових маніпуляціях з окремими формованими тютюновими виробами перед запечатуванням контейнера. Порожнини 16 та/або окремі формовані тютюнові вироби можуть мати будь-яку форму або розмір. До прийнятних форм належать, але без обмеження ними, прямокутні, квадратні, видовжені форми, круглі, овальні, зіркоподібні, листоподібні форми, серпоподібні, місяцеподібні, їх комбінації тощо. У деяких варіантах здійснення цього винаходу з метою одержання банки окремих формованих тютюнових виробів, яка надає порції різноманітних розмірів, в одну групу можуть бути включені більші та/або менші порожнини та/або окремі формовані тютюнові вироби для утворення окремих формованих тютюнових виробів різноманітних розмірів, які можуть бути розташовані в одній банці. Незалежно від форми порожнини та готових окремих формованих тютюнових виробів ці порожнини мають бути розташовані, а отже й виштовхування з них організовано за певною схемою так, щоб ці окремі формовані тютюнові вироби були вміщені в контейнер без додаткових маніпуляцій з окремими формованими тютюновими виробами. Окремі формовані тютюнові вироби у одній упаковці можуть мати однаковий розмір або різний розмір. Фіг. 2 являє собою зображення першої схеми розташування групи 14 порожнин 16. За варіантом, якому віддається перевага, порожнини 16 зорієнтовані так, що окремі формовані тютюнові вироби можна виштовхнути безпосередньо в контейнер 26 (показаний на Фіг. 1) без необхідності у додаткових маніпуляціях з окремими формованими тютюновими виробами. Як показано, порожнини 16 є по суті прямокутними із заокругленими кутами. Торцеві стінки 40 однієї з порожнин 16 є паралельними бічним стінкам 42 іншої з порожнин 16. Як показано, за варіантом, якому віддається перевага, щонайменше три з порожнин 16 зорієнтовані своїми довгими осями в першому напрямку, а дві з порожнин 16 зорієнтовані своїми довгими осями в другому напрямку. За варіантом, якому віддається перевага, ширина торцевих стінок 40 та ширина бічних стінок 42 порожнини 16 є достатньо великою для запобігання деформуванню порожнин 16 під час заповнення та формування, а також для запобігання злипанню між собою тютюнового матеріалу, вміщеного у порожнини 16 під час заповнення, формування та виштовхування. За варіантом, якому віддається перевага, товщина торцевих стінок 40 та бічних стінок 42 порожнин становить від щонайменше приблизно 0,080 дюйма (2,03 мм) до приблизно 0,200 дюйма (5,08 мм), а за варіантом, якому віддається більша перевага, – від приблизно 0,082 дюйма (2,08 мм) до приблизно 0,150 дюйма (3,81 мм). Як показано на Фіг. 3, у другій групі 14 порожнини 16, які мають по суті прямокутну форму із заокругленими кутами, зорієнтовані довгими осями чотирьох порожнин у першому напрямку, а довга вісь однієї з порожнин 16 зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. На Фіг. 4 показана третя група 14 прямокутних порожнин 16, у якій одна з порожнин 16 має одну торцеву стінку 40, розташовану поряд із бічними стінками 42 двох порожнин 16, та іншу торцеву стінку 40, розташовану поряд із бічними стінками 42 двох інших порожнин 16. У четвертій групі 14, показаній на Фіг. 5, довгі осі чотирьох порожнин 16 зорієнтовані в першому напрямку, а довгі осі двох інших порожнин 16 зорієнтовані у другому, 5 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 перпендикулярному до першого, напрямку. Як показано на Фіг. 6, у п’ятій групі 14, чотири з порожнин 16 розташовані в ряд так, що торцеві стінки 40 знаходяться на одній лінії, й бічні стінки 42 є паралельними одна одній. Дві інші порожнини розташовані своїми довгими осями перпендикулярно довгим осям чотирьох розташованих в ряд порожнин 16. Як показано на Фіг. 7, порожнини 16 мають бічні стінки 42, які є по суті прямолінійними, та торцеві стінки 40, які є по суті напівкруглими. Торцеві стінки 40 однієї з порожнин 16 розташовані поряд із бічними стінками 42 інших порожнин 16. Як показано, за варіантом, якому віддається перевага, щонайменше три з порожнин 16 зорієнтовані в першому напрямку, а дві з порожнин 16 зорієнтовані в другому напрямку, перпендикулярному трьом іншим порожнинам 16. На Фіг. 8 показана група 14, у якій порожнини 16, які мають по суті видовжену форму, зорієнтовані довгими осями чотирьох порожнин 16 у першому напрямку, а довга вісь однієї з порожнин 16 зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. На Фіг. 9 показана група, у якій порожнини 16 мають видовжену форму, причому одна з порожнин 16 має одну торцеву стінку 40, розташовану поряд із бічними стінками 42 двох порожнин 16, та іншу торцеву стінку 40, розташовану поряд із бічними стінками 42 двох інших порожнин 16. На Фіг. 10 показана група, у якій довгі осі чотирьох видовжених порожнин 16 зорієнтовані в першому напрямку, а довгі осі двох інших видовжених порожнин 16 зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. На Фіг. 11 показана група 14, у якій чотири з порожнин 16 розташовані в ряд так, що торцеві стінки 40 розташовані між бічними стінками двох інших порожнин. Дві інші видовжені порожнини розташовані своїми довгими осями перпендикулярно довгим осям чотирьох розташованих в ряд порожнин. Вид збоку матриці 12 прес-форми показаний на Фіг. 12. Матриця 12 прес-форми включає в себе плиту основи 18. Плита основи 18 може бути виконана з можливістю пересування відносно матриці 12 прес-форми або ж може бути нерухомою відносно неї. Під час використання плита основи 18 повністю розташована знизу порожнин 16 протягом заповнення цих порожнин. Після заповнення порожнин матрицю 12 прес-форми пересувають для виштовхування з неї окремих формованих тютюнових виробів. В інших варіантах здійснення цього винаходу після заповнення порожнин плиту основи 18 пересувають для виштовхування окремих формованих тютюнових виробів з матриці 12 прес-форми. Після того як окремі формовані тютюнові вироби виштовхнуті з порожнин 16, матриця 12 прес-форми може бути знов встановлена зверху на плиту основи 18. Якщо плита основи 18 являє собою рухому плиту основи 18, то ця рухома плита основи 18 може ковзати зі свого початкового положення та повертатися назад. Альтернативно плита основи 18 може бути шарнірно з’єднана з матрицею 12 прес-форми, або плита основи 18 може бути виконана поворотною відносно матриці 12 прес-форми. Якщо матриця 12 прес-форми є рухомою, а плита основи 18 є нерухомою, то ця рухома матриця 12 прес-форми може ковзати зі свого початкового положення та повертатися назад. Як показано на Фіг. 13, для забезпечення одночасного заповнення банок одна матриця 12 прес-форми може мати декілька груп 14 порожнин 16. Таким чином, одна матриця 12 пресформи може бути застосована для формування тютюнових виробів та пакування окремих формованих тютюнових виробів у декілька упаковок з однієї прес-форми. За варіантом, якому віддається перевага, матриця 12 прес-форми включає в себе шість груп 14. Кожна група 14 може мати одну й ту саму схему розташування порожнин 16. Альтернативно кожна група 14 може мати іншу схему розташування порожнин 16. За варіантом, якому віддається перевага, центр першої групи 14 розташований на відстані приблизно 3,25 дюйма (82,55 мм) від центра другої групи 14 на матриці 12 прес-форми, коли ці групи 14 розташовані на ній одна поряд з одною. Фіг. 14 являє собою вид збоку матриці 12 прес-форми, яка має декілька розташованих один над одним шарів 50, які принаймні частково з’єднані між собою та у яких порожнини 16 суміщені з відповідними порожнинами інших шарів. Тонкі прорізи 30 у бічній стінці 32 відокремлюють шари 50 матриці прес-форми. Після того як тютюнові вироби сформовані, леза 24 різального вузла 22 входять у прорізи 30 між шарами 50 та розрізають окремі формовані тютюнові вироби на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари. Матриці 12 прес-форми можуть бути застосовані разом із системою транспортування. Контейнери можуть проходити знизу поблизу плит 12 прес-форм, коли окремі формовані тютюнові вироби виштовхують із плит 12 прес-форм, так що ці окремі формовані тютюнові вироби падають в контейнер. Одна матриця прес-форми, яка має декілька груп 14 порожнин 16, 6 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 може бути застосована для утворенням шарів з окремих формованих тютюнових виробів зі зсувом та/або із суміщенням усередині одного контейнера. Альтернативно одну прес-форму, яка має декілька груп 14 порожнин 16, можна застосовувати для заповнювання ряду контейнерів. Фіг. 15 являє собою вид зверху розташування трьох шарів окремих формованих тютюнових виробів у банці. Таке розташування може бути утворено за наявності плит 12 прес-форм з різними групами 14, розташованими на системі транспортування. Перша матриця 12 пресформи, яка має першу групу 14 порожнин 16, може бути застосована для формування першого шару з окремих формованих виробів та розташування цього першого шару в контейнері. Друга матриця 12 прес-форми, яка має другу групу 14 порожнин 16, може бути застосована для формування другого шару з окремих формованих виробів та розташування цього другого шару на першому шарі в упаковці. Е насамкінець, третя матриця 12 прес-форми, яка має третю групу 14 порожнин 16, може бути застосована для формування третього шару з окремих формованих виробів та розташування цього третього шару на другому шарі в упаковці. В інших варіантах здійснення цього винаходу шари з окремих формованих тютюнових виробів усередині банки суміщені один з одним. Таке розташування може бути утворено із застосуванням матриці 12 прес-форми, яка має декілька шарів 50 (показаних на Фіг. 14), або матриці 12 прес-форми, яка має декілька груп 14 порожнин 16 (показаних на Фіг. 13), причому кожна група 14 має однакову схему розташування. На Фіг. 16 зображені окремі формовані тютюнові вироби 62, вміщені у циліндричний контейнер 26. Контейнер 26 може мати діаметр від приблизно 2,0 дюйма (50,8 мм) до приблизно 3,0 дюйма (76,2 мм). Також можуть бути застосовані інші контейнери, в тому числі, але без обмеження ними, квадратні та прямокутні контейнери. За варіантом, якому віддається перевага, порожнини 16 матриці 12 прес-форми зорієнтовані так, що окремі формовані тютюнові вироби 62 можуть бути виштовхнуті безпосередньо в контейнер 26 без необхідності у спеціальному розташуванні та/або маніпуляціях з окремими формованими тютюновими виробами 62 перед запечатуванням контейнера 26. Як показано, кожний шар окремих формованих тютюнових виробів 62 може мати зсув відносно інших шарів. В інших варіантах здійснення цього винаходу шари з окремих формованих тютюнових виробів 62 можуть бути розташовані один над одним із суміщенням всередині банки. У цьому описі термін "приблизно" часто вжитий у поєднанні з певним числовим значенням величини для зазначення того, що математична точність значення такої величини не обов’язкова. Відповідно вважається, що коли термін "приблизно" вжитий з певним числовим значенням величини, то для цього числового значення припускається відхилення 10%. Крім того, якщо терміни "загалом" та "по суті" вжиті у поєднанні з певними геометричними формами, то вважається, що точність такої геометричної форми не обов’язкова, а певне відхилення цієї форми охоплюється обсягом цього винаходу. У випадку вживання з геометричними термінами терміни "загалом" та "по суті" охоплюють не тільки ознаки, які відповідають точному значенню визначення, а також і ознаки, які достатньо наближені до точного значення визначень. Незважаючи на те, що наведений вище докладний опис виконаний стосовно способу та пристрою для формування та пакування окремих формованих тютюнових виробів, фахівцеві у цій галузі зрозуміло, що в описані способи та пристрій можуть бути внесені різноманітні зміни та модифікації без суттєвого виходу за межі змісту та обсягу винаходу, а також можуть бути застосовані еквіваленти. Відповідно усі такі зміни, вдосконалення та еквіваленти, які охоплюються змістом та обсягом винаходу, визначеним прикладеною формулою винаходу, мають бути включені у нього. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 50 55 60 1. Спосіб виготовлення упакованих порційних тютюнових виробів, який включає: вміщення зволоженого бездимного тютюнового матеріалу у групу із заздалегідь вибраної кількості порожнин прес-форми, причому орієнтація порожнин дозволяє виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів в один контейнер; та одночасне виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів з групи порожнин безпосередньо в один контейнер. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає пресування зволоженого бездимного тютюнового матеріалу у порожнинах прес-форми. 3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що зволожений бездимний тютюновий матеріал містить тютюн та щонайменше одну домішку. 7 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез горизонтально через порожнини. 5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає застосування виштовхувача для виштовхування окремих формованих тютюнових виробів із порожнин, вміщення додаткової кількості тютюнового матеріалу у порожнини прес-форми та виштовхування окремих формованих тютюнових виробів у інший контейнер. 6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що контейнер включає в себе круглу банку без кришки, а прес-форма має порожнини, рознесені на відстань, достатню для уникнення контакту окремих формованих тютюнових виробів між собою під час одночасного виштовхування з порожнин в контейнер. 7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що прес-форма виконана з нержавіючої сталі та має групу порожнин, виконаних у заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією. 8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що контейнер включає в себе циліндричну банку, а окремі формовані тютюнові вироби мають однакову прямокутну форму з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у банку заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому спосіб додатково включає встановлення кришки на банку після виштовхування щонайменше п'яти окремих формованих виробів у банку. 9. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що торцеві стінки однієї з порожнин є паралельними бічним стінкам іншої з порожнин. 10. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що щонайменше три з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві з порожнин зорієнтовані в другому напрямку. 11. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а одна з порожнин зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. 12. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що одна з порожнин має одну торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками двох інших зі згаданих порожнин, та іншу торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками ще двох зі згаданих порожнин. 13. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві інші порожнини зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. 14. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин розташовані в ряд так, що торцеві стінки знаходяться на одній лінії, й бічні стінки є паралельними одна одній. 15. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає екструдування тютюнової пасти у порожнини прес-форми. 16. Пристрій для пакування окремих формованих тютюнових виробів відповідно до способу за п. 1, який включає в себе: прес-форму, яка має групу із заздалегідь вибраної кількості порожнин, орієнтація яких дозволяє виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів безпосередньо в один контейнер, причому порожнини мають бічні стінки, визначені отворами у матриці прес-форми, та нижню стінку, визначену плитою основи; та 8 UA 106770 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 виштовхувач, призначений для одночасного виштовхування заздалегідь вибраної кількості окремих формованих тютюнових виробів із групи порожнин в контейнер, коли матрицю пресформи пересувають у положення, яке дозволяє проходження окремих формованих виробів через матрицю прес-форми. 17. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що згадана прес-форма виготовлена з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з пластмаси, деревини, металу та їх комбінацій. 18. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що згадана прес-форма включає в себе декілька частково з'єднаних між собою шарів, причому кожний з розташованих один над одним шарів має множину порожнин, які суміщені з відповідними порожнинами інших шарів. 19. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що прес-форма виготовлена з нержавіючої сталі та має групу порожнин, виконаних у заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією. 20. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що матриця прес-форми пересувається з положення наповнення, в якому порожнини закриті знизу, у положення виштовхування, в якому вони знизу відкриті. 21. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що торцеві стінки однієї з порожнин є паралельними бічним стінкам іншої порожнини. 22. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що щонайменше три з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві порожнини зорієнтовані в другому напрямку. 23. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а одна порожнина зорієнтована у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. 24. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що одна з порожнин має одну торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками двох інших зі згаданих порожнин, та іншу торцеву стінку, розташовану поряд із бічними стінками ще двох зі згаданих порожнин. 25. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин зорієнтовані в першому напрямку, а дві інші порожнини зорієнтовані у другому, перпендикулярному до першого, напрямку. 26. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини мають прямокутну форму з коротшими торцевими стінками та довшими бічними стінками з розмірами, які дозволяють одночасне виштовхування у контейнер не більше шести окремих формованих тютюнових виробів, причому порожнини зорієнтовані так, що чотири з порожнин розташовані в ряд так, що торцеві стінки знаходяться на одній лінії, й бічні стінки є паралельними одна одній. 27. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що додатково включає в себе різальний вузол із щонайменше двома лезами для розрізання окремих формованих тютюнових виробів на розташовані один над одним із суміщенням тонкі шари шляхом пересування одного або більше лез горизонтально через порожнини. 28. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що порожнини рознесені на відстань, достатню для уникнення контакту окремих формованих тютюнових виробів між собою під час одночасного виштовхування з порожнин та для запобігання деформації порожнин під час формування. 29. Пристрій за п. 16, який відрізняється тим, що прес-форма додатково має покриття на бічних стінках та/або нижній стінці порожнин. 30. Пристрій за п. 29, який відрізняється тим, що покриття включає в себе пластмасу. 9 UA 106770 C2 5 10 15 31. Спосіб повторюваного виготовлення виробу, який включає упаковування окремих порційних тютюнових виробів у заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією згаданих окремих тютюнових виробів, причому згаданий спосіб включає: підготовку групи порожнин прес-форми, що відповідають заздалегідь визначеній кількості та необхідній орієнтації окремих тютюнових виробів згаданого виробу; повторюване наповнення згаданої групи порожнин прес-форми тютюновим матеріалом для утворення групи окремих формованих тютюнових виробів у згаданій заздалегідь визначеній кількості та з необхідною орієнтацією; повторюване транспортування контейнера у положення поряд зі згаданою групою порожнин прес-форми, наповнених тютюном; повторюване виштовхування згаданої групи окремих формованих тютюнових виробів зі згаданої групи порожнин прес-форми, наповнених тютюном, безпосередньо у згаданий контейнер, коли згаданий контейнер перебуває поряд зі згаданою групою порожнин прес-форми, наповнених тютюном; та закривання згаданого контейнера. 10 UA 106770 C2 11 UA 106770 C2 12 UA 106770 C2 13 UA 106770 C2 14 UA 106770 C2 Комп’ютерна верстка В. Мацело Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 15

Дивитися

Додаткова інформація

Автори англійською

Black, Shannon, Carrol, Andrew Natan, Holland, Tommy C.

Автори російською

Блек Шеннон, Кэррол Эндрю Натан, Холленд Томи К.

МПК / Мітки

МПК: B65B 63/00, B65B 1/36, B65B 25/00, B65B 1/38

Мітки: пакування, формованих, виробів, спосіб, окремих, пристрій, формування, тютюнових

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/17-106770-sposib-ta-pristrijj-dlya-formuvannya-ta-pakuvannya-okremikh-formovanikh-tyutyunovikh-virobiv.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб та пристрій для формування та пакування окремих формованих тютюнових виробів</a>

Подібні патенти