Спосіб збагачення мінеральної руди, композиція агентів для пінної флотації та дитіокарбаматні сполуки

Номер патенту: 102373

Опубліковано: 10.07.2013

Автор: Нагарадж Девараясамудрам Р.

Є ще 9 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб збагачення мінеральної руди, який включає:

одержання суспензії, яка містить частинки мінеральної руди; і

перемішування суспензії з ефективною кількістю композиції агентів для пінної флотації, що містить сполуку дитіокарбамату формули (І)

, (I)

де кожний з R і R1 незалежно вибирають з групи, яка складається з С1-20алкілу, С6-20арилу, С2-20алкенілу і С7-20аралкілу, кожний з яких необов'язково заміщений в одному або декількох заміщуваних положеннях однією або декількома групами, які незалежно вибираються з С1-4алкілу, С1-4алкокси, нітро, ціано, галогену, С1-4галогеналкілу, аміно, С1-4алкіламіно і С1-4діалкіламіно, з одержанням піни, яка містить множину збагачених мінералів.

2. Спосіб за п. 1, де суспензія містить від 10 мас. % до 60 мас. % твердих частинок.

3. Спосіб за п. 2, де суспензія містить від 25 мас. % до 50 мас. % твердих частинок.

4. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-3, який додатково містить перемішування рН-модифікатора з суспензією.

5. Спосіб за п. 4, де рН суспензії знаходиться в межах від 6 до 12.

6. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-5, який додатково містить перемішування піноутворювача з суспензією.

7. Спосіб за п. 6, де піноутворювач вибирають з групи, яка складається зі спирту, соснової олії і крезилової кислоти та їх сумішей.

8. Спосіб за п. 7, де спирт вибирають з групи, яка складається з С6-8алканолу, гліколю, полігліколю та їх сумішей.

9. Спосіб за п. 8, де спирт вибирають з групи, яка складається з 2-етилгексанолу, 4-метил-2-пентанолу та їх сумішей.

10. Спосіб за будь-яким одним з пп. 6-9, де концентрація піноутворювача знаходиться з межах від 0,01 до 2,0 фунтів на одну тонну частинок мінеральної руди в суспензії.

11. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-10, де композиція агентів для пінної флотації додатково містить ефективну кількість другого агента для флотації.

12. Спосіб за п. 11, де другий агент для флотації являє собою агент для пінної флотації сульфідного мінералу, вибраний з групи, що складається з ксантогенатів, ксантогенформіатів, тіофосфатів, тіосечовини і/або дитіокарбаматів та їх сумішей.

13. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-12, де концентрація сполуки формули (І) знаходиться в межах від 0,005 до 5 фунтів на одну тонну частинок мінеральної руди в суспензії.

14. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-13, де сполуку формули (І) вибирають з групи, яка складається з N-алілоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамату і їх сумішей.

15. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-14, де R і R1 незалежно вибирають з групи, яка складається з С2-6алкілу, алілу, фенілу або бензилу.

16. Спосіб за п. 15, де R і R1 незалежно вибирають з С2-6алкілу.

17. Спосіб за п. 16, де сполуку формули (І) вибирають з групи, що складається з N-алкоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-пентоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-гексоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і їх сумішей.

18. Спосіб за п. 15, де сполуку формули (І) вибирають з групи, що складається з N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату і N-бутоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату.

19. Композиція агентів для пінної флотації, яка містить сполуку формули (І):

, (I)

де кожний з R і R1 незалежно вибирають з групи, яка складається з С1-20алкілу, С6-20 арилу, С2-20алкенілу і С7-20аралкілу, кожний з яких необов'язково заміщений в одному або декількох заміщуваних положеннях однією або декількома групами, які незалежно вибираються з С1-4алкілу, С1-4алкокси, нітро, ціано, галогену, С1-4галогеналкілу, аміно, С1-4алкіламіно і С1-4діалкіламіно, і

щонайменше одну іншу сполуку, вибрану з групи, що складається з іншого агента для пінної флотації і піноутворювача.

20. Композиція агентів для пінної флотації за п. 19, де R і R1 незалежно вибирають з групи, яка складається з С2-6алкілу, алілу, фенілу або бензилу.

21. Композиція агентів для пінної флотації за п. 20, де R і R1 незалежно вибирають з С2-6 алкілу.

22. Композиція агентів для пінної флотації за п. 21, де сполуку вибирають з групи, що складається з N-алкоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-пентоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-гексоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату.

23. Композиція агентів для пінної флотації за п. 19, де сполуку вибирають з групи, що складається з N-алілоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-алкоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамату.

24. Композиція агентів для пінної флотації за п. 20, де сполуку вибирають з групи, що складається з N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату і N-бутоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату.

25. Композиція агентів для пінної флотації за будь-яким одним з пп. 19-24, де піноутворювач вибирають з групи, яка складається зі спирту, соснової олії, крезилової кислоти та їх сумішей.

26. Композиція агентів для пінної флотації за п. 25, де спирт вибирають з групи, яка складається з С6-8алканолу, гліколю, полігліколю та їх сумішей.

27. Композиція агентів для пінної флотації за п. 25 або 26, де спирт вибирають з групи, яка складається з 2-етилгексанолу, 4-метил-2-пентанолу та їх суміші.

28. Композиція агентів для пінної флотації за будь-яким одним з пп. 19-27, де другий агент для пінної флотації являє собою агент для пінної флотації сульфідного матеріалу, вибраний з групи, що складається з ксантогенатів, ксантогенформіатів, тіофосфатів, тіосечовини і/або дитіокарбаматів та їх сумішей.

29. Сполука формули (І):

, (I)

де вказану сполуку вибирають з групи, яка складається з N-алілоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-пентоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-гексоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату.

Текст

Реферат: UA 102373 C2 (12) UA 102373 C2 Агенти для пінної флотації, що включають описані в цьому документі дитіокарбамати, що описуються формулою (І), є придатними для використання при збагаченні і витяганні металів з мінеральних руд. UA 102373 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 ПЕРЕДУМОВИ ВИНАХОДУ Галузь техніки Даний винахід в загальному випадку стосується агентів для пінної флотації і способів пінної флотації, призначених для їх використання при збагаченні і витяганні з мінеральних рудних тіл вмісту металів, таких як мідь, свинець, цинк, нікель, молібден, золото, срібло і метали платинової групи (МПГ), які включають метали платину і паладій. Більш конкретно, він стосується способів, які використовують агенти для пінної флотації сульфідних мінералів, що містять певні дитіокарбаматні сполуки, які демонструють чудові гірничопромислові експлуатаційні характеристики в широкому діапазоні значень рН. Опис рівня техніки Пінна флотація являє собою спосіб збагачення руд, що широко використовується, які містять цінні мінерали. Типовий спосіб пінної флотації включає перемішування водної суспензії, яка містить тонкорозмелені частинки руди, з піноутворювачем або спінювачем для одержання піни. Частинки руди, які містять бажаний мінерал, переважно притягуються до піни внаслідок спорідненості між піною і мінералом, що піддається обробці на поверхнях частинок руди. Після цього збагачені мінерали, що одержуються в результаті, збирають в результаті відділення їх від піни. Для збільшення селективності і ефективності процесу розділення до суспензії зазвичай додають хімічні реагенти, відомі під найменуванням «агенти для пінної флотації». У патентах США з номерами 4584097, 6732867, 6820746, 6988623 і 7011216, які у всій своїй повноті за допомогою посилання включаються в даний документ, описують використання як агентів для пінної флотації N-алкоксикарбоніл-О-алкілтіонокарбаматів. Пінна флотація особливо підходить для використання при відділенні тонкорозмелених цінних мінералів від супутніх їм пустих порід або при відділенні цінних мінералів один від одного. Внаслідок великих масштабів, в яких зазвичай проводять гірські роботи, і великої різниці в цінності між бажаним мінералом і супутніми пустими породами навіть відносно невелике збільшення ефективності розділення забезпечує досягнення значного зростання продуктивності. Існує постійна потреба в поліпшених агентах для пінної флотації і способах їх використання при витяганні металів з руд. КОРОТКИЙ ВИКЛАД ВИНАХОДУ В одному варіанті реалізації пропонується дитіокарбаматна сполука, яка описується формулою (I): , 1 де кожний з R і R незалежно включає необов'язково заміщену С1-20 алкільну, необов'язково заміщену С6-20 арильну, необов'язково заміщену С2-20 алкенільну або необов'язково заміщену С720 аралкільну групи. В ще одному варіанті реалізації пропонується композиція агентів для пінної флотації, призначена для збагачення мінеральних руд, яка містить щонайменше одну дитіокарбаматну сполуку, що описується формулою (I). У ще одному варіанті реалізації пропонується спосіб одержання дитіокарбаматної сполуки, яка описується формулою (I). Спосіб включає проведення реакції між алкіл- або арилмеркаптаном, що описується формулою (IV), і алкоксиабо арилоксикарбонілізотіоціанатом, що описується формулою (III), для одержання 1 дитіокарбаматної сполуки, яка описується формулою (I), де R і R в формулах (III) і (IV) визначають так само, як і в наведеній раніше формулі (I): 1 UA 102373 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 У ще одному варіанті реалізації пропонується спосіб збагачення мінеральної руди. Спосіб включає одержання суспензії, що містить частинки мінеральної руди. Спосіб додатково включає перемішування суспензії з ефективною кількістю дитіокарбаматної сполуки, що описується формулою (I), для одержання піни, яка містить множину збагачених мінералів. Дані і інші варіанти реалізації більш детально описуються далі. ДОКЛАДНИЙ ОПИС ПЕРЕВАЖНИХ ВАРІАНТІВ РЕАЛІЗАЦІЇ Варіанти реалізації даного винаходу пропонують агенти для пінної флотації і способи пінної флотації, що використовують дитіокарбамати, що описуються формулою (I), для збагачення і видобування металів з мінеральних руд. Дані метали можуть включати нижченаведені, але не обмежуються тільки цими: мідь, свинець, цинк, нікель, молібден, золото, срібло і метали платинової групи (МПГ), в тому числі платина і паладій. Як несподівано було виявлено, в різних способах пінної флотації, призначених для збагачення мінеральних рудних тіл, дитіокарбамати, що описуються формулою (I), є більш ефективними, ніж порівнянні тіонокарбамати. Дитіокарбамати, що описуються формулою (I), можуть бути одержані різним чином. Наприклад, в одному варіанті реалізації дитіокарбамати, що описуються формулою (I), одержують в результаті проведення реакції між алкіл- або арилмеркаптаном, що описується формулою (IV), і описаним раніше алкокси- або арилоксикарбонілізотіоціанатом, що описується формулою (III). Представлені далі приклади описують переважні умови проведення реакції для одержання конкретних дитіокарбаматів, що описуються формулою (I). Фахівці у відповідній галузі техніки з урахуванням керівництва, представленого в цьому документі, зможуть ідентифікувати придатні для використання умови проведення реакції для одержання широкого асортименту дитіокарбаматів, що описуються формулою (I). Алкокси- або арилоксикарбонілізотіоціанат, що описується формулою (III), може бути одержаний різним чином, наприклад, з комерційних джерел або за способами, відомими фахівцям у відповідній галузі техніки, дивіться, наприклад, китайський патент номер 1548418 А і патенти США №№4778921, 4659853, 5194673, 6066754 і 6184412. В одному варіанті реалізації алкокси- або арилоксикарбонілізотіоціанат, що описується формулою (III), одержують в результаті проведення реакції між галогенформіатом, що описується формулою (II), і сіллю тіоціанової кислоти, де Х в формулі (II) являє собою галоген, а R в формулі (II) визначають так само, як і в наведеній раніше формулі (I). Наприклад, бутилхлорформіат, що описується формулою (II) (R=бутил, Х=хлор), може бути введений в реакцію з тіоціанатом натрію для одержання проміжної сполуки бутоксикарбонілізотіоціанату, що описується формулою (III), в якій R являє собою бутил. Солі тіоціанової кислоти (такі як тіоціанат натрію і тіоціанат калію), арилгалогенформіати і алкілгалогенформіати можуть бути одержані з комерційних джерел або одержані за способами, відомими фахівцях у відповідній галузі техніки. Наприклад, алкілхлорформіати можуть бути синтезовані внаслідок проведення реакції між фосгеном і відповідними алкілмеркаптанами. 1 Кожний з R і R в формулах від (I) до (IV) незалежно містить необов'язково заміщений С1-20 алкіл (наприклад, С2-6 алкіл), необов'язково заміщений С6-20 арил (наприклад, феніл), необов'язково заміщений С2-20 алкеніл (наприклад, аліл) або необов'язково заміщений С7-20 аралкіл (наприклад, бензил). Термін «необов'язково заміщений» вказує на те, що С1-20 алкільна, С6-20 арильна, С2-20 алкенільна і/або С7-20 аралкільна групи можуть бути (але необов'язково є) заміщеними в одному або декількох заміщуваних положеннях однією або декількома групами, необов'язково вибираними з С1-4 алкіла, С1-4 алкокси, нитро, ціано, галогену, С1-4 галогеналкіла, 2 UA 102373 C2 1 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 аміно, С1-4 алкіламіно і С1-4 діалкіламіно. В одному варіанті реалізації кожний з R і R незалежно містить С1-20 алкіл, С6-20 арил, С2-20 алкеніл або С7-20 аралкіл. У ще одному варіанті реалізації R 1 вибирають з етилу, пропілу, бутилу, алілу і фенілу. У ще одному варіанті реалізації R вибирають з етилу, пропілу, бутилу, пентилу, гексилу, алілу і фенілу. В одному варіанті реалізації сполукою, що описується формулою (I), можуть бути Nалілоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамат, N-алілоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамат, Nалкоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат, N-арилоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат, Nарилоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамат або N-алкоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамат. Кожний з 1 R і R незалежно являє собою С2-6 алкіл. Наприклад, сполукою, що описується формулою (I), можуть бути N-алкоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат, N-алкоксикарбоніл-Sпропілдитіокарбамат, N-алкоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамат, N-алкоксикарбоніл-Sпентилдитіокарбамат, N-алкоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат, N-етоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамат, N-бутоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамат, N-пентоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамат, N-гексоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамат або їх суміш. Приклади придатних для використання дитіокарбаматів включають нижченаведені, але не обмежуються тільки цими: N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат, N-етоксикарбоніл-Sбутилдитіокарбамат, N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамат, N-алоксикарбоніл-Sфенілдитіокарбамат, N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат, N-етоксикарбоніл-Sфенілдитіокарбамат, N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-Sетилдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-Sпропілдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-Sпентилдитіокарбамат, N-пропоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат і N-бутоксикарбоніл-Sетилдитіокарбамат. Один варіант реалізації пропонує композицію агентів для пінної флотації, призначену для збагачення мінеральних руд, що містить ефективну кількість одного або декількох описаного в цьому документі дитіокарбаматів, що описується в формулі (I), які в цьому документі можуть бути просто названі дитіокарбаматами. Фахівці у відповідній галузі техніки повинні розуміти те, що терміни «збагачувати», «збагачення» і «збагачений», що використовуються в цьому документі, мають своє звичайне значення і в контексті даного обговорення стосуються способу збагачення руди, в якому концентрація бажаних мінералу і/або металу в руді збільшується у міру проходження процесу. Композиція агентів для пінної флотації, що використовується для такого збагачення, може по суті складатися з дитіокарбамату (дитіокарбаматів) або може містити інші інгредієнти, такі як розріджувачі (наприклад, вода, спирт, масло), рН-модифікатори, інші агенти для пінної флотації, піноутворювачі і тому подібне. Приклади інших агентів для пінної флотації включають ксантогенати, ксантогенформіати, тіофосфати, тіосечовини і дитіокарбамати. Приклади піноутворювачів включають спирти (наприклад, С6-8 алканоли, такі як 2-етилгексанол і 4-метил-2-пентанол, гліколі і полігліколі), соснову олію і крезилову кислоту. Кількість дитіокарбамату (дитіокарбаматів) в композиції агентів для пінної флотації може варіюватися в широкому діапазоні, наприклад, від приблизно 1% до приблизно 100% у міру потреби. Композиції агентів для пінної флотації, які на додаток до дитіокарбаматів, що описуються формулою (I), містять інші інгредієнти, можуть бути одержані перед перемішуванням з мінеральною суспензією або в присутності мінеральної суспензії. Фахівці у відповідній галузі техніки повинні розуміти те, що посилання в цьому документі на використання «агентів для пінної флотації», «композицій агентів для пінної флотації» і тому подібне для збагачення, включає використання композицій агентів для пінної флотації, які по суті складаються з дитіокарбамату (дитіокарбаматів), описаного в цьому документі, і тих, що додатково містять інші інгредієнти, такі як розріджувачі, рН-модифікатори, інші агенти для пінної флотації і/або піноутворювачі, згадані раніше, якщо тільки контекст не буде диктувати іншого. Ще один варіант реалізації пропонує спосіб збагачення мінеральної руди, що включає одержання суспензії, яка містить частинки мінеральної руди, і перемішування суспензії з ефективною кількістю композиції агентів для пінної флотації (по суті що містить сполуку, яка описується формулою (I), або що складається з неї) переважно з піноутворювачем для одержання піни, що містить множину збагачених мінералів. За способами, описаними в цьому документі, може бути збагачений широкий асортимент мінеральних руд. З рудних тіл можуть бути видобуті мінерали, які насамперед являють собою сульфіди, але можуть характеризуватися і більшою або меншою мірою окислення. Наприклад, в одному варіанті реалізації за способами пінної флотації в присутності композиції агентів для пінної флотації, описаної в цьому документі, видобувають вміст металів сульфідів і/або оксидів і сульфідних і/або оксидних мінералів. У переважних варіантах реалізації дані композиції агентів для пінної 3 UA 102373 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 флотації забезпечують поліпшене збагачення вмісту сульфідних мінералів, починаючи з бідних руд сульфідів металів, в широкому діапазоні значень рН, а більш переважно в слабкокислотних, нейтральних і слабколужних умовах. Як буде обговорюватися далі, даний клас композицій агентів для пінної флотації може забезпечити значне поліпшення видобування металів в порівнянні зі звичайними агентами для пінної флотації, такими як тіонокарбамати. В одному варіанті реалізації частинки руди в суспензії переважно одержують в результаті подрібнення руди для одержання частинок руди флотаційного розміру за способом, в загальному випадку відомим фахівцям у відповідній галузі техніки. Наприклад, руда може бути роздроблена до розміру, рівного приблизно -10 меш, з подальшим мокрим розмелюванням в кульовому млині зі стальними кулями для одержання бажаного розміру частинок. В альтернативному варіанті може бути використане стирання в гальковому млині. Розмір частинок, до якого подрібнюють конкретну руду для виділення вмісту мінералів з супутніх пустих або нецінних порід, тобто, розмір виділення, зазвичай варіюється від руди до руди і може залежати від декількох факторів. Дані фактори можуть включати нижченаведені, але не обмежуються тільки цими: геометрія мінеральних покладів в руді, така як смугастість, агломерування і співматриці. Визначення того, що частинки були подрібнені до бажаного розміру виділення, може бути зроблене внаслідок мікроскопічного спостереження при використанні методів, відомих фахівцям у відповідній галузі техніки. У загальному випадку і без обмеження придатні для використання розміри частинок можуть варіюватися в діапазоні від приблизно 50 меш до приблизно 400 меш. Переважно руду подрібнюють до одержання частинок флотаційного розміру в діапазоні від приблизно +65 меш до приблизно 200 меш. В одному переважному варіанті реалізації бідні руди сульфідів металів подрібнюють до одержання від приблизно 10% до приблизно 40%, переважно від приблизно 14% до приблизно 30% (мас.), частинок, що мають розмір +100 меш, і від приблизно 40% до приблизно 80%, переважно від приблизно 45% до приблизно 75% (мас.), частинок, що мають розмір 200 меш. Суспензія, що містить частинки мінеральної руди (також відома під найменуванням пульпи або суспензії пульпи) може бути одержана за різними способами, відомими фахівцях у відповідній галузі техніки. Приклади одержання суспензії можуть включати нижченаведене, але не обмежуються тільки цим: перемішування частинок руди, що мають розмір виділення, з водою і розмелювання руди в присутності води. Значення рН суспензії можна регулювати на будь-якій стадії способу одержання суспензії. У одному не обмежуючому прикладі для одержання суспензії, що характеризується вибраним значенням рН, до суспензії або до помелу під час подрібнення додають рН-модифікатор, такий як кислота або основа. В одному переважному варіанті реалізації рН-модифікатори включають сірчану кислоту, карбонат натрію і вапно. Таким чином, наприклад, хороше збагачення може бути одержане при значеннях рН суспензії пульпи в діапазоні від приблизно 1 до приблизно 12, а особливо в діапазоні значень рН від приблизно 5 до приблизно 10,5. Значення рН суспензії можна регулювати в будь-який момент в процесі підготовки руди для пінної флотації або під час самого процесу пінної флотації. Суспензія частинок мінеральної ставки переважно містить воду в кількості, ефективній для одержання від приблизно 10% до приблизно 60% твердої речовини пульпи, більш переважно від приблизно 25% до приблизно 50% твердої речовини пульпи, а найбільш переважно від приблизно 30% до приблизно 40% твердої речовини пульпи, для вираження в масових процентах при розрахунку на масу сукупної суспензії. Відповідно до одного переважного варіанту реалізації проводять флотацію сульфідвмісних мінералів. Приклади таких мінералів включають ті, що містять метали, які можуть включати нижченаведені, але не обмежуються тільки цими: мідь, нікель, молібден, свинець, цинк, золото, срібло і метали платинової групи (МПГ). Флотацію можна провести при значенні рН в діапазоні від приблизно 1 до приблизно 12, переважно від приблизно 6 до приблизно 12, а більш переважно від приблизно 9 до приблизно 11,5. Як було виявлено, переважні варіанти реалізації композицій агентів для пінної флотації, описаних в цьому документі, забезпечують одержання виключно хорошої стійкості агентів для пінної флотації спільно з чудовою ефективністю агентів для пінної флотації навіть при зниженому дозуванні агентів для пінної флотації у випадку проведення пінної флотації у вищевказаному діапазоні значень рН. В одному варіанті реалізації суспензію переважно кондиціонують внаслідок її перемішування з ефективними кількостями піноутворювача і композиції агентів для пінної флотації (що переважно містить щонайменше один дитіокарбамат, який описується формулою (I)) для одержання піни, що містить збагачені сульфідні мінерали. Піноутворювач, агент для пінної флотації і суспензія можуть бути перемішані в будь-якому порядку. Наприклад, агент для пінної флотації може бути доданий до суспензії і/або до помелу 4 UA 102373 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 відповідно до звичайних способів. Під «ефективною кількістю» розуміється будь-яка кількість відповідних компонентів, яка забезпечує одержання бажаного рівня збагачення вмісту бажаних металів. У способі пінної флотації може бути використаний будь-який піноутворювач, відомий фахівцям у відповідній галузі техніки. Не обмежуючі приклади придатних для використання піноутворювачів включають: прямоабо розгалужено-ланцюгові низькомолекулярні вуглеводневі спирти, такі як С6-8 алканоли, 2-етилгексанол і 4-метил-2-пентанол (також відомий під найменуванням метилізобутилкарбінол або МІБК), а також соснові олії, крезилову кислоту, гліколі, полігліколі і їх комбінації. Типові кількості піноутворювача знаходяться в діапазоні від приблизно 0,01 до приблизно 0,2 фунти (від приблизно 0,00454 кг до приблизно 0,0907 кг) піноутворювача на одну тонну підданої обробці руди, хоча в конкретних ситуаціях ефективними можуть виявитися і великі або менші кількості піноутворювача. Композиції агентів для пінної флотації, описані в цьому документі, можуть бути використані індивідуально, в комбінації один з одним і/або в комбінації з одним або декількома другими агентами для пінної флотації, наприклад, з ще одним агентом для пінної флотації сульфідного мінералу. Приклади других агентів для пінної флотації включають нижченаведені, але не обмежуються тільки цими: ксантогенати, ксантогенформіати, тіофосфати, тіосечовини і/або дитіокарбамати, наприклад, діалкілдитіокарбамати. Наприклад, в одному переважному варіанті реалізації композицію агентів для пінної флотації (що переважно містить дитіокарбамат, що описується формулою (I)), перемішують з піноутворювачем і суспензією пульпи в кількостях в діапазоні від приблизно 0,005 до приблизно 5 фунтів (від приблизно 0,00227 до приблизно 2,27 кг) агентів для пінної флотації на одну тонну руди в суспензії, переважно від приблизно 0,1 фунти до приблизно 2 фунт/тонну (від приблизно 0,0454 кг до приблизно 0,907 кг/т), а більш переважно від 0,01 фунта до приблизно 1 фунт/тонну (від 0,00454 кг до приблизно 0,454 кг/т), при аналогічному проведенні розрахунку. У способах пінної флотації, в яких бажано селективно збирати мінерали, які містять МПГ, агенти для пінної флотації переважно використовують в кількостях в діапазоні від приблизно 0,01 фунт/тонну до приблизно 5 фунт/тонну (від приблизно 0,00454 кг/т до приблизно 2,27 кг/т) руди в суспензії. У способах колективної пінної флотації сульфідів часто переважними є підвищені рівні агента для пінної флотації. Ефективні кількості агента для пінної флотації, для конкретного способу пінної флотації можуть бути визначені в ході проведення стандартних експериментів, керуючись інформацією, представленою в цьому документі. Перемішування суспензії з ефективною кількістю піноутворювача і ефективною кількістю композиції агентів для пінної флотації (наприклад, дитіокарбамату, що описується формулою (I)) переважно проводять за способом, який забезпечує одержання піни, що містить збагачені сульфідні мінерали. Одержання піни може бути полегшене внаслідок використання відповідних умов інтенсивного перемішування і/або нагнітання в суспензію повітря. Проведення стандартних експериментів відповідно до звичайних способів пінної флотації, керуючись інформацією, представленою в цьому документі, може бути використане для визначення умов, придатних для флотації вмісту бажаних сульфідних мінералів в пінному концентраті, а переважно для селективних виключення або зменшення вмісту піриту і інших сульфідів пустих порід. Для певних руд, особливо тих, які містять дорогоцінні метали і метали платинової групи і нікель, необхідними можуть виявитися флотація і видобування спільно з вищезазначеними цінними металами всіх сульфідних мінералів, в тому числі піриту, арсенопіриту, галеніту, сфалериту і широкого асортименту інших сульфідів металів. Вигідне те, що композиції агентів для пінної флотації (наприклад, дитіокарбамати, що описуються формулою (I)) в загальному випадку є легко диспергованими в пульпі мінералу. Наприклад, у випадку додавання у флотаційну камеру дані агенти для пінної флотації зазвичай забезпечують підвищене видобування металів, що продемонстровано в представлених далі прикладах. Таким чином, композиції агентів для пінної флотації можуть бути використані для селективних концентрування або збирання вмісту певних сульфідів металів, зокрема, сульфідів золота, міді, молібдену, МПГ, свинцю і цинку, з інших сульфідів пустих порід, наприклад, піриту і піротину, і інших матеріалів пустих порід, наприклад, силікатів, карбонатів і тому подібного. Дані агенти для пінної флотації також можуть бути використані і в ситуаціях, в яких на додаток до основних сульфідних мінералів бажано буде збирати по суті всі сульфіди в руді, в тому числі сфалерит (ZnS) і сульфіди заліза, наприклад, пірит і піротин. Приклад 1 Синтез N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату До приблизно 10 г н-бутоксикарбонілізотіоціанату додають приблизно 20 мл нбутилмеркаптану. н-бутоксикарбонілізотіоціанат одержують за методиками, одержаними в патентах США з номерами 4778921 і 5194673, які у всій своїй повноті за допомогою посилання 5 UA 102373 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 включаються в цей документ. Реакція є сильно екзотермічною, при цьому температура збільшується від приблизно 25 до 60ºС. По закінченні додавання меркаптану масу протягом приблизно 3-4 годин витримують при температурі реакції. На суттєве завершення проходження реакції вказує суттєве зникнення смуги інфрачервоного (ІЧ) поглинання для групи N=С=S в -1 області приблизно 1960-1990 см . Надлишок бутилмеркаптану по суті видаляють в результаті десорбування при зниженому тиску до одержання низькоплавкої твердої речовини. Кристалізація з гексанів призводить до одержання приблизно 12 г кристалів світло-жовтого кольору N-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату, що мають температуру плавлення, рівну приблизно 26-28ºС. Приклад 2 Синтез N-етоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату До приблизно 10 г етоксикарбонілізотіоціанату, одержаного за методиками, одержаними в патентах США з номерами 4778921 і 5194673, додають приблизно 20 мл бутилмеркаптану. Реакція є сильно екзотермічною, при цьому температура збільшується від приблизно 25 до 60ºС. По закінченні додавання меркаптану партію протягом приблизно 3-4 годин витримують при приблизно температурі реакції. На суттєве завершення проходження реакції вказує суттєве -1 зникнення смуги ІЧ-поглинання для групи N=С=S в області 1960-1990 см . Надлишок бутилмеркаптану видаляють в результаті десорбування при зниженому тиску до одержання низькоплавкої твердої речовини. Кристалізація з гексанів призводить до одержання приблизно 13 г кристалів жовтого кольору N-етоксикарбонілкарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, що мають температуру плавлення, рівну приблизно 30-32ºС. Приклад 3 Синтез N-алоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату Застосовують загальну методику прикладу 1, використовуючи фенілмеркаптан і алоксикарбонілізотіоціанат. Кінцевий продукт N-алоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамат має температуру плавлення, рівну приблизно 72-74ºС. Приклад 4 Синтез N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату Застосовують загальну методику прикладу 1, використовуючи алілмеркаптан і феноксикарбонілізотіоціанат. Кінцевий продукт N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат має температуру плавлення, рівну приблизно 67-69ºС. Приклад 5 Синтез N-етоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату Застосовують загальну методику прикладу 1, використовуючи фенілмеркаптан і етоксикарбонілізотіоціанат. Кінцевий продукт N-етоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамат має температуру плавлення, рівну приблизно 65-67ºС. Приклад 6 Синтез N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату Застосовують загальну методику прикладу 1, використовуючи фенілмеркаптан і бутоксикарбонілізотіоціанат. Кінцевий продукт N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамат має температуру плавлення, рівну приблизно 71-73ºС. Приклади 7-12 Видобування вмісту металів при використанні NBCNBDTS і NBCNBTC Рудне тіло, що характеризується вмістом міді (Cu), молібдену (Мо) і золота (Au), збагачують за способом пінної флотації. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: приблизно 2200 г/т вапна, приблизно 30 г/т суміші спінювачів Oreprep501/Oreprep507 з складом орієнтовно 3:1 (Cytec Industries, Inc., Уест-Патерсон, НьюДжерсі), де вміст твердої речовини пульпи становить приблизно 67%, і агенти для пінної флотації додають в млин. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу наводиться в таблиці 1 для використання агентів для пінної флотації даного винаходу N-н-бутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамату (NBCNBDTS) і агенти для пінної флотації, що використовуються в звичайній практиці, N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамату (NBCNBTС). У прикладах 712 варіюються значення рН, дозування на тонну твердої речовини пульпи і час розмелювання. 6 UA 102373 C2 Таблиця 1 Видобування вмісту металів при використанні NBCNBDTS і NBCNBTC Номер прикладу* рН 7 7C 8 8C 9 9C 10 10C 11 11C 12 12C 9,5 9,5 9,5 9,5 9,5 9,5 9,5 9,5 10,5 10,5 10,5 10,5 Тип агента для пінної флотації NBCNBDTS NBCNBTC NBCNBDTS NBCNBTC NBCNBDTS NBCNBTC NBCNBDTS NBCNBTC NBCNBDTS NBCNBTC NBCNBDTS NBCNBTC Дозування (г/т) 4 4 8 8 4 4 8 8 8 8 4 4 Час розмелювання (хв) 6,5 6,5 6,5 6,5 5,0 5,0 5,0 5,0 6,5 6,5 5,0 5,0 Видоб. Au (%) Видоб. Сu (%) Видоб. Mo (%) 46,9 36,2 43,0 45,4 36,5 34,0 51,1 46,8 61,4 49,8 53,4 41,7 86,1 61,7 77,6 74,9 61,5 56,0 85,0 79,5 91,2 85,1 87,6 72,8 80,5 79,6 79,5 79,3 78,5 66,5 79,3 80,7 87,7 81,3 83,8 71,5 *С: Порівняльний приклад 5 10 15 20 25 30 35 Як ілюструє таблиця 1, в порівнянні з звичайним агентом для пінної флотації NBCNBTC, агент для пінної флотації даного винаходу NBCNBDTS поліпшує витягання. У прикладах 7/7С і 8/8С використовують параметри збагачення у вигляді значення рН, рівного приблизно 9,5, часу розмелювання, рівного приблизно 6,5 хв, і дозування, рівних приблизно 4 г/т і приблизно 8 г/т (при розрахунку на тонни твердої речовини в суспензії). Згідно з спостереженнями у випадку дозування, рівного приблизно 4 г, агент для пінної флотації NBCNBDTS забезпечує видобування більшого процента Au, Cu і Мо в зіставленні з агентом для пінної флотації NBCNBTC. У випадку збільшення дозування до приблизно 8 г/т агенти для пінної флотації характеризуються приблизно постійними швидкостями витягання. Крім того, згідно з спостереженнями процент видобування при малому дозуванні є більшим, ніж у випадку звичайного агента для пінної флотації NBCNBTC при більшому дозуванні. Таким чином, агенти для пінної флотації NBCNBDTS можуть бути використані з меншим дозуванням, ніж звичайний агент для пінної флотації NBCNBTC, що забезпечує зниження витрат на одиницю витягнутого металу. У прикладах 9/9С і 10/10С використовують параметри збагачення у вигляді значення рН, рівного приблизно 9,5, часу розмелювання, рівного приблизно 5,0 хв, і дозування, рівних приблизно 4 г/т і приблизно 8 г/т. В випадку дозування 4 г/т і 8 г/т агент для пінної флотації NBCNBDTS забезпечує видобування більшого процента Au, Cu і Мо, ніж агент для пінної флотації NBCNBDTS. У прикладах 11/11С і 12/12С використовують параметри збагачення у вигляді значення рН, рівного приблизно 10,5, часу розмелювання, рівного приблизно 5,0 хв, і дозування, рівних приблизно 4 г/т і приблизно 8 г/т. Знов-таки, при використанні дозування як 4 г/т, так і 8 г/т агент для пінної флотації NBCNBDTS забезпечує видобування більшого процента Au, Cu і Мо, ніж агент для пінної флотації NBCNBDTS. Приклади 13-17 Видобування вмісту металів при використанні декількох гомологічних Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматів і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматів Рудне тіло, що містить метали платинової групи, кажучи більш конкретно, платину (Pt) і паладій (Pd), збагачують в результаті проведення пінної флотації для видобування даних металів високого вмісту. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: використовують приблизно 2 кг руди; значення рН пульпи становить ~8,6; як спінювач використовують приблизно 15 г/т Betafroth 206 (Betachem (Pty) Ltd, Південна Африка); руду розмелюють до 70% розміру 200 меш при 67% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 20 г/т додають в млин і на дві стадії флотації в пропорції 10:5:5; часи кондиціонування для реагентів зазвичай становлять 2 хв, а загальний час флотації дорівнює 15 хв; і як пригнічувач для тальку при 40 г/т використовують гуарову камедь. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу наводиться в таблиці 2 як приклади 13-17 для використання Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматних агентів для пінної флотації даного винаходу і N 7 UA 102373 C2 алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматних агентів для пінної флотації, що використовуються в звичайній практиці. Таблиця 2 Видобування вмісту Pt і Pd з руди при використанні гомологічних Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматів і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматів Номер прикладу * 13 13С 14 14С 15 15С 16 16С 17 17С Агент для пінної флотації Аналіз вмісту Pt в хвостах, г/тн Видоб. Pt,% Аналіз вмісту Pd в хвостах, г/тн Видоб. Pd,% 0,70 69,4 0,45 66,4 0,81 65,1 0,53 59,8 0,79 63,6 0,55 55,9 0,88 59,8 0,63 53,7 0,81 63,4 0,57 57,1 0,90 61,3 0,61 54,5 0,81 74,4 0,50 60,8 0,99 59,4 0,63 62,4 1,00 58,8 0,64 53,2 0,93 59,9 0,67 51,2 N-н-бутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат N-н-бутоксикарбоніл-О-нбутилтіонокарбамат N-етоксикарбоніл-Sетилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-Оетилтіонокарбамат N-етоксикарбоніл-Sгексилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-Огексилтіонокарбамат N-гексилоксикарбоніл-Sгексилдитіокарбамат N-н-гексилоксикарбоніл-О-нгексилтіонокарбамат N-алілоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат N-алілоксикарбоніл-О-нбутилтіонокарбамат *С: Порівняльний приклад 5 10 15 20 Приклади 18-12 Видобування вмісту металів при використанні декількох гомологічних Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматів і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматів Рудне тіло, що характеризується в основному вмістом нікелю (Ni) і при наявності міді (Cu) як металу вторинного вмісту, збагачують в результаті проведення пінної флотації для видобування даних металів високого вмісту. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: використовують приблизно 0,5 кг руди; в млин додають 1,36 кг/т вапна для одержання у пульпи значення рН ~9,3; як спінювача, що додається на двох стадіях флотації в пропорції 16:10, використовують приблизно 26 г/т DOWFROTH 250 (Dow Chemical, Мідленд, Мічіган); руду розмелюють до 55% розміру 200 меш при 67% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 8 г/т додають в млин; час кондиціонування в камері зазвичай становить 2 хв, а сукупний час флотації дорівнює 7 хв; і флотацію проводять в три стадії при приблизно 34% твердої речовини. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу (Ni і Cu) наводиться в таблиці 3 як приклади 18-22 для використання Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматних агентів для пінної флотації даного винаходу і Nалкоксикарбонілалкілтіонокарбаматних агентів для пінної флотації, що використовуються в звичайній практиці. 8 UA 102373 C2 Таблиця 3 Видобування вмісту Ni і Cu з руди при використанні гомологічних Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматів і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматів Номер прикладу * 18 18С 19 19С 20 20С 21 21С 22 22С Агент для пінної флотації Видоб. Ni,% Видоб. Cu,% N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамат N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-О-етилтіонокарбамат N-етоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-О-гексилтіонокарбамат N-гексилоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-н-гексилоксикарбоніл-О-нгексилтіонокарбамат N-алілоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-алілоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамат 89,8 87,7 77,9 69,0 84,2 82,7 82,6 95,7 94,2 91,2 80,6 95,3 93,1 94,0 79,5 93,6 80,0 77,1 92,2 88,6 *С: Порівняльний приклад 5 10 15 Приклади 23-24 Видобування вмісту металів при використанні N-н-бутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамату (NBCNBDTS), N-ізобутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат (NiBCNBDTS) і N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамату (NBCNBTC) Рудне тіло, що характеризується в основному вмістом міді (Cu) і при наявності золота (Аu) як метал вторинного високого вмісту, збагачують в результаті проведення пінної флотації для видобування даних металів високого вмісту. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: використовують приблизно 1 кг руди; в млин додають 200 г/т вапна для одержання у пульпи значення рН ~9,5; як спінювач, що додається на двох стадіях флотації в пропорції 15:5, використовують приблизно 20 г/т метилізобутилкарбінолу (МІБК); руду розмелюють до 18% розміру +100 меш при 67% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 5 г/т додають в млин і на другу стадію флотації в пропорції 3:2; час кондиціонування з реагентами становить 2 хв, а сукупний час флотації дорівнює 6 хв; і флотацію проводять в дві стадії при приблизно 34% твердої речовини. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу (Au і Cu) наводиться в таблиці 4 як приклади 23-24 для використання Nн-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату (NBCNBDTS) і N-ізобутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат (NiBCNBDTS) даного винаходу і N-н-бутоксикарбоніл-О-нбутилтіонокарбамату (NBCNBTC), що використовується в звичайній практиці. 20 Таблиця 4 Видобування вмісту Au і Cu з руди при використанні NBCNBDTS, NiBCNBDTS і NBCNBTC Номер прикладу * 23 24 24С Агент для пінної флотації N-ізобутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат N-н-бутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат N-н-бутоксикарбоніл-О-нбутилтіонокарбамат Видоб. Au,% Вміст в руді Au, г/тн Видоб. Cu,% Вміст в руді Cu,% Cu 85,5 2,7 94,4 9,5 91,4 3,4 93,4 9,1 78,9 2,7 92,3 9,9 *С: Порівняльний приклад 25 Приклади 25-29 Видобування вмісту металів при використанні декількох гомологічних Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматів і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматів Рудне тіло, що характеризується в основному вмістом міді (Cu) і при наявності золота (Аu) як металу вторинного високого вмісту, збагачують в результаті проведення пінної флотації для 9 UA 102373 C2 5 10 видобування даних металів високого вмісту. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: використовують приблизно 1,1 кг руди; в млин додають 1,2 кг/т вапна для одержання у пульпи значення рН ~10; як спінювач, що додається на двох стадіях флотації в пропорції 8:4, використовують приблизно 12 г/т суміші AEROFROTH 76A і Oreprep X133 (Cytec Industries Inc., Уест-Патерсон, Нью-Джерсі, США) з складом 5:3; руду розмелюють до 20% розміру +100 меш при 55% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 11 г/т додають в млин і на другу стадію флотації в пропорції 6:5; час кондиціонування з реагентами становить 1 хв, а сукупний час флотації дорівнює 6 хв; і флотацію проводять в три стадії при приблизно 38% твердої речовини. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу (Cu і Au) наводиться в таблиці 5 як приклади 25-29 для використання Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматних агентів для пінної флотації даного винаходу і Nалкоксикарбонілалкілтіонокарбаматних агентів для пінної флотації, що використовуються в звичайній практиці. Таблиця 5 Видобування вмісту Au і Cu з руди при використанні гомологічних Nалкоксикарбонілалкілдитіокарбаматів і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматів Номер прикладу * 25 25С 26 26С 27 27С 28 28С 29 29С Агент для пінної флотації Видоб. Cu,% Видоб. Au,% N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамат N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-О-етилтіонокарбамат N-етоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-О-гексилтіонокарбамат N-гексилоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-н-гексилоксикарбоніл-О-нгексилтіонокарбамат N-алілоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-алілоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамат 85,2 83,4 81,8 75,6 83,2 81,2 83,2 80,8 73,6 74,0 59,8 80,7 73,7 69,5 89,3 77,4 81,6 77,3 78,5 72,0 *С: Порівняльний приклад 15 20 25 30 35 Приклади 30 Видобування вмісту металів при використанні N-ізобутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат (NiBCNBDTS), N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамату (NBCNBTC) і амілксантогенату калію (РАХ) Рудне тіло, що містить в основному золото (Аu) як метал первинного вмісту з супутнім широким асортиментом сульфідних мінералів в тому числі піриту, арсенопіриту, галеніту, халькопіриту, тенантіту, тетраедриту, сфалериту і незначні кількості інших сульфідів, збагачують в результаті проведення пінної флотації для видобування Au і інших металів, що містяться. Для даного типу руд, в основному що містять золото, додаткова потреба в промисловості полягає в доведенні до максимуму видобування всіх сульфідних мінералів (що виражають через видобування сукупної сірки). Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: використовують приблизно 0,5 кг руди; значення рН у пульпи становить ~8,5; як спінювач, що додається на двох стадіях флотації в пропорції 10:10, використовують приблизно 40 г/т суміші Oreprep 501/Oreprep 507 з складом 1:3 (Cytec Industries, Inc., Уест-Патерсон, Нью-Джерсі); руду розмелюють до 78% розміру 200 меш при 50% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 50 г/т додають в млин і на третю стадію флотації в пропорції 25:25; як вторинний агент для пінної флотації, при 75 г/т що додається в млин і на третю стадію флотації в пропорції 38:37, використовують амілксантогенат калію (РАХ); для флотування вуглецевої речовини на першій стадії флотації в млин при 50 г/т додають вуглецевий агент для пінної флотації Reagent S-7944 (Cytec Industries, Inc., Уест-Патерсон, Нью-Джерсі); час кондиціонування з реагентами становить 2 хв, а сукупний час флотації дорівнює 13 хв; і флотацію проводять в три стадії. У цілях зіставлення проводять окреме випробування в ідентичних умовах за винятком того, що єдиним агентом для пінної флотації, що використовується при 125 г/т і що додається в млин і на третю стадію флотації в пропорції 63:62, є РАХ. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу (Au і сукупної сірки) наводиться в 10 UA 102373 C2 таблиці 6 як приклади 30 і 30С1 і 30С2 для використання (NiBCNBDTS+РАХ), (NBCNBTC+РАХ) і одному тільки РАХ. Таблиця 6 Видобування Au і сульфідних мінералів з руди, що містить в основному золото, при використанні (NiBCNBDTS + РАХ), (NBCNBTC + РАХ) і РАХ Номер прикладу * 30 30С1 30С2 Агент для пінної флотації N-ізобутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат + РАХ N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамат + РАХ Амілксантогенат калію (РАХ) Видоб. Аu,% Видоб. сукупної сірки,% 69,7 67,2 60,6 58,5 59,3 57,8 *С: Порівняльний приклад 5 10 15 20 25 Приклади 31 Видобування вмісту металів при використанні N-ізобутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамат (NiBCNBDTS), N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамату (NBCNBTC) і амілксантогенату калію (РАХ) У даному прикладі використовують рудне тіло, подібне тому, що використовувалося для прикладу 30, і одержане з тієї ж самої шахти. Мета подібна тій, що і в прикладі 30, - довести до максимуму видобування вмісту Au і всіх супутніх сульфідних мінералів (що виражають через видобування сукупної сірки). Параметри флотації для кожного випробування подібні тим, що і використані в прикладі 30, за винятком вказаних тут: значення рН у пульпи становить ~10,1; як спінювач, що додається на трьох стадіях флотації в пропорції 30:5:5, використовують приблизно 40 г/т суміші Oreprep 501/Oreprep 507 з складом 1:3 (Cytec Industries, Inc., Уест-Патерсон, НьюДжерсі); руду розмелюють до 73% розміру 200 меш при 67% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 50 г/т додають на другу і третю стадії флотації в пропорції 2:1; як вторинний агент для пінної флотації, при 75 г/т що додається на другу і третю стадії флотації в пропорції 2:1, використовують амілксантогенат калію (РАХ); для флотування вуглецевої речовини на першій стадії флотації в млин при 50 г/т додають вуглецевий агент для пінної флотації Reagent S-7944 (Cytec Industries, Inc., Уест-Патерсон, Нью-Джерсі); час кондиціонування з реагентами становить 2 хв, а сукупний час флотації дорівнює 13 хв; і флотацію проводять в три стадії. У цілях зіставлення проводять окреме випробування в ідентичних умовах за винятком того, що єдиним агентом для пінної флотації, що використовується при 150 г/т і що додається на другу і третю стадії флотації в пропорції 2:1, є РАХ. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу (Au і сукупної сірки) наводиться в таблиці 7 як приклади 31 і 31С1 і 31С2 для використання (NiBCNBDTS+РАХ), (NBCNBTC+РАХ) і одному тільки РАХ. Таблиця 7 Видобування Au і сульфідних мінералів з руди, що містить в основному золото, при використанні (NiBCNBDTS + РАХ), (NiBCNBTC + РАХ) і РАХ Номер прикладу * 31 31С1 31С2 Агент для пінної флотації N-ізобутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат + РАХ N-н-бутоксикарбоніл-О-н-бутилтіонокарбамат + РАХ Амілксантогенат калію (РАХ) Видоб. Аu,% Видоб. сукупної сірки,% 96,6 93,8 88,1 84,3 81,4 69,3 *С1 і С2: Порівняльні приклади 30 Приклади 32 Видобування вмісту металів при використанні N-ізобутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамату (NiBCNBDTS), N-ізобутоксикарбоніл-О-ізобутилтіонокарбамату (NiBCiBTC), діізобутилдитіофосфінату натрію (DIBDTPI) і етилксантогенату калію (NaEХ) 11 UA 102373 C2 5 10 15 Рудне тіло, що характеризується в основному вмістом нікелю (Ni) як металу первинного вмісту і переважанням силікатів магнію, збагачують в результаті проведення пінної флотації для видобування вмісту Ni. Дані руди є проблемними внаслідок низького видобування Ni, що одержується при використанні звичайних агентів для пінної флотації, і присутності силікатів магнію, які впливають негативний чином на видобування Ni. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: використовують приблизно 0,5 кг руди; для одержання при флотації значення рН ~9,3 в млин додають 6 кг/т карбонату натрію; як спінювач, що додається на першій стадії, використовують приблизно 30 г/т триетоксибутану; руду розмелюють до 65% розміру 200 меш при 66% твердої речовини; агенти для пінної флотації даного винаходу або відповідний порівнянний тіонокарбамат при 7,5 г/т додають в млин; як вторинні агенти для пінної флотації використовують етилксантогенат натрію (NaEX) при 15 г/т і діізобутилдитіофосфінат натрію (DIBDTPI) при 7,5 г/т, з яких обидва додають в млин; час кондиціонування з реагентами становить 1 хв, а сукупний час флотації дорівнює 10 хв; і флотацію проводять в три стадії при приблизно 34% твердої речовини. У цілях зіставлення проводять два окремих випробування в ідентичних умовах за винятком того, що в одному випробуванні єдиним агентом для пінної флотації, що використовується при 30 г/т і що додається в млин, є NaEХ, а в ще одному випробуванні використовують NaEX і DIBDTPI, кожний з яких при 15 г/т додають в млин. Видобування (Видоб.) Ni наводиться в таблиці 8 як приклади 32, 32С1, 32С2 і 32С3. 20 Таблиця 8 Видобування вмісту Ni з руди при використанні (NiBCNBDTS + DIBDTPI + NaEХ), (NiBCiBTC + DIBDTPI + NaEХ), (DIBDTPI + NaEХ) і NaEХ Номер прикладу * 32 32С1 32С2 32C3 Агент для пінної флотації NiBCNBDTS + DIBDTPI + NaEХ NiBCiBTC + DIBDTPI + NaEХ DIBDTPI + NaEХ NaEХ Видоб. Ni,% 87,2 80,3 73,8 48,5 Вміст в руді Ni,% Ni 4,4 4,2 4,5 3,4 *С: Порівняльний приклад 25 30 35 Приклади 33-46 Видобування вмісту металів при використанні декількох дитіокарбаматних сполук даного винаходу Рудне тіло, що характеризується в основному вмістом нікелю (Ni) і при наявності міді (Cu) як метал вторинного вмісту, збагачують в результаті проведення пінної флотації для видобування даних металів високого вмісту. Параметри флотації для кожного випробування являють собою нижченаведене: приблизно 0,5 кг руди; в млин додають 1,36 кг/т вапна для одержання у пульпи значення рН ~9,3; як спінювач, що додається на двох стадіях флотації в пропорції 16:10, використовують приблизно 26 г/т DOWFROTH 250 (Dow Chemical, Мідленд, Мічіган); руду розмелюють до 55% розміру -200 меш при 67% твердої речовини; агенти для пінної флотації при 8 г/т додають в млин; час кондиціонування в камері зазвичай становить 2 хв, а сукупний час флотації дорівнює 7 хв; і флотацію проводять в три стадії при приблизно 34% твердої речовини. Видобування (Видоб.) кожного вмісту металу (Ni і Cu) наводиться в таблиці 3 як приклади 18-22 для використання N-алкоксикарбонілалкілдитіокарбаматних агентів для пінної флотації даного винаходу і N-алкоксикарбонілалкілтіонокарбаматних агентів для пінної флотації, що використовуються в звичайній практиці. 12 UA 102373 C2 Таблиця 9 Видобування вмісту Ni і Cu з руди при використанні гомологічних дитіокарбаматних сполук даного винаходу Номер прикладу * 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Агент для пінної флотації Видоб. Ni,% Видоб. Cu,% N-алілоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат N-феноксикарбоніл-S-етилдитіокарбамат N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат N-феноксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамат N-гексилоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамат N-алоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамат N-алоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат N-алоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамат N-етоксикарбоніл-О-метилдитіокарбамат N-н-бутоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамат 73,7 70,4 75,5 62,5 74,9 76,8 74,9 56,5 58,5 63,5 60,9 72,6 68,2 78,8 90,9 88,7 92,0 68,4 91,4 83,3 88,1 57,1 62,2 66,8 66,0 87,7 87,0 93,2 *С: Порівняльний приклад ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 5 1. Спосіб збагачення мінеральної руди, який включає: одержання суспензії, яка містить частинки мінеральної руди; і перемішування суспензії з ефективною кількістю композиції агентів для пінної флотації, що містить сполуку дитіокарбамату формули (І) S O RO 10 15 20 25 30 N H SR 1 , (I) 1 де кожний з R і R незалежно вибирають з групи, яка складається з С 1-20алкілу, С6-20арилу, С220алкенілу і С7-20аралкілу, кожний з яких необов'язково заміщений в одному або декількох заміщуваних положеннях однією або декількома групами, які незалежно вибираються з С 14алкілу, С1-4алкокси, нітро, ціано, галогену, С 1-4галогеналкілу, аміно, С1-4алкіламіно і С14діалкіламіно, з одержанням піни, яка містить множину збагачених мінералів. 2. Спосіб за п. 1, де суспензія містить від 10 мас. % до 60 мас. % твердих частинок. 3. Спосіб за п. 2, де суспензія містить від 25 мас. % до 50 мас. % твердих частинок. 4. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-3, який додатково містить перемішування рН-модифікатора з суспензією. 5. Спосіб за п. 4, де рН суспензії знаходиться в межах від 6 до 12. 6. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-5, який додатково містить перемішування піноутворювача з суспензією. 7. Спосіб за п. 6, де піноутворювач вибирають з групи, яка складається зі спирту, соснової олії і крезилової кислоти та їх сумішей. 8. Спосіб за п. 7, де спирт вибирають з групи, яка складається з С 6-8алканолу, гліколю, полігліколю та їх сумішей. 9. Спосіб за п. 8, де спирт вибирають з групи, яка складається з 2-етилгексанолу, 4-метил-2пентанолу та їх сумішей. 10. Спосіб за будь-яким одним з пп. 6-9, де концентрація піноутворювача знаходиться з межах від 0,01 до 2,0 фунтів на одну тонну частинок мінеральної руди в суспензії. 11. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-10, де композиція агентів для пінної флотації додатково містить ефективну кількість другого агента для флотації. 13 UA 102373 C2 5 10 15 20 25 12. Спосіб за п. 11, де другий агент для флотації являє собою агент для пінної флотації сульфідного мінералу, вибраний з групи, що складається з ксантогенатів, ксантогенформіатів, тіофосфатів, тіосечовини і/або дитіокарбаматів та їх сумішей. 13. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-12, де концентрація сполуки формули (І) знаходиться в межах від 0,005 до 5 фунтів на одну тонну частинок мінеральної руди в суспензії. 14. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-13, де сполуку формули (І) вибирають з групи, яка складається з N-алілоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-Sарилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-Sалілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-Sарилдитіокарбамату і їх сумішей. 1 15. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-14, де R і R незалежно вибирають з групи, яка складається з С2-6алкілу, алілу, фенілу або бензилу. 1 16. Спосіб за п. 15, де R і R незалежно вибирають з С2-6алкілу. 17. Спосіб за п. 16, де сполуку формули (І) вибирають з групи, що складається з Nалкоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, Nалкоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, Nалкоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, Nпропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, Nпентоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-гексоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і їх сумішей. 18. Спосіб за п. 15, де сполуку формули (І) вибирають з групи, що складається з N-нбутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, Nбутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, Nфеноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, Nетоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, Nпропоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, Nпропоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату і Nбутоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату. 19. Композиція агентів для пінної флотації, яка містить сполуку формули (І): S O RO 30 35 40 45 50 55 N H SR 1 , (I) 1 де кожний з R і R незалежно вибирають з групи, яка складається з С 1-20алкілу, С6-20арилу, С220алкенілу і С7-20аралкілу, кожний з яких необов'язково заміщений в одному або декількох заміщуваних положеннях однією або декількома групами, які незалежно вибираються з С 14алкілу, С1-4алкокси, нітро, ціано, галогену, С 1-4галогеналкілу, аміно, С1-4алкіламіно і С14діалкіламіно, і щонайменше одну іншу сполуку, вибрану з групи, що складається з іншого агента для пінної флотації і піноутворювача. 1 20. Композиція агентів для пінної флотації за п. 19, де R і R незалежно вибирають з групи, яка складається з С2-6алкілу, алілу, фенілу або бензилу. 1 21. Композиція агентів для пінної флотації за п. 20, де R і R незалежно вибирають з С2-6алкілу. 22. Композиція агентів для пінної флотації за п. 21, де сполуку вибирають з групи, що складається з N-алкоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-Sпропілдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-бутилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-Sпентилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-гексилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамату, N-пентоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-гексоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамату. 23. Композиція агентів для пінної флотації за п. 19, де сполуку вибирають з групи, що складається з N-алілоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-Sарилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-Sалілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату і N-алкоксикарбоніл-Sарилдитіокарбамату. 24. Композиція агентів для пінної флотації за п. 20, де сполуку вибирають з групи, що складається з N-н-бутоксикарбоніл-S-н-бутилдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-Sбутилдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-Sфенілдитіокарбамату, N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-Sфенілдитіокарбамату, N-етоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S 14 UA 102373 C2 5 10 етилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-Sбутилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-Sгексилдитіокарбамату і N-бутоксикарбоніл-S-етилдитіокарбамату. 25. Композиція агентів для пінної флотації за будь-яким одним з пп. 19-24, де піноутворювач вибирають з групи, яка складається зі спирту, соснової олії, крезилової кислоти та їх сумішей. 26. Композиція агентів для пінної флотації за п. 25, де спирт вибирають з групи, яка складається з С6-8алканолу, гліколю, полігліколю та їх сумішей. 27. Композиція агентів для пінної флотації за п. 25 або 26, де спирт вибирають з групи, яка складається з 2-етилгексанолу, 4-метил-2-пентанолу та їх суміші. 28. Композиція агентів для пінної флотації за будь-яким одним з пп. 19-27, де другий агент для пінної флотації являє собою агент для пінної флотації сульфідного матеріалу, вибраний з групи, що складається з ксантогенатів, ксантогенформіатів, тіофосфатів, тіосечовини і/або дитіокарбаматів та їх сумішей. 29. Сполука формули (І): S O RO 15 20 25 N H SR 1 , (I) де вказану сполуку вибирають з групи, яка складається з N-алілоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-S-арилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-Sалілдитіокарбамату, N-арилоксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-н-бутоксикарбоніл-S-нбутилдитіокарбамату, N-бутоксикарбоніл-S-фенілдитіокарбамату, N-алілоксикарбоніл-Sфенілдитіокарбамату, N-феноксикарбоніл-S-алілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-Sетилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пропілдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-Sбутилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-Sгексилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-S-пентилдитіокарбамату, N-алкоксикарбоніл-Sгексилдитіокарбамату, N-пропоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату, N-пентоксикарбоніл-Sалкілдитіокарбамату і N-гексоксикарбоніл-S-алкілдитіокарбамату. Комп’ютерна верстка А. Крулевський Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 15

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for beneficiation of mineral ore, composition of agents for foam flotation and dithiocarbamates

Автори англійською

Nagaraj, Devarayasamudram, R.

Назва патенту російською

Способ обогащения минеральной руды, композиция агентов для пенной флотации и дитиокарбаматные соединения

Автори російською

Нагарадж Девараясамудрам Р.

МПК / Мітки

МПК: B03D 1/012, C07C 333/00

Мітки: руди, дитіокарбаматні, композиція, пінної, збагачення, агентів, спосіб, мінеральної, сполуки, флотації

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/17-102373-sposib-zbagachennya-mineralno-rudi-kompoziciya-agentiv-dlya-pinno-flotaci-ta-ditiokarbamatni-spoluki.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб збагачення мінеральної руди, композиція агентів для пінної флотації та дитіокарбаматні сполуки</a>

Подібні патенти