Футляр, захищений від зовнішнього впливу (варіанти), спосіб його виготовлення та спосіб засвідчення автентичності оригінального виробу

Номер патенту: 110218

Опубліковано: 10.12.2015

Автори: Гремо Фредерік, Деко Ерік, Шваб Ксавьє

Є ще 8 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, який містить оригінальний виріб, де футляр містить простір, в якому розташовано виріб між першим та другим листовими елементами, які нерозбірно з'єднані один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір, та де щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту.

2. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 1, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, присутній в області, що оточує виріб, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним.

3. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1,2, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, присутній щонайменше на одному та всередині щонайменше одного з першого та другого листових елементів.

4. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що футляр містить щонайменше два елементи захисту, які є невидимими під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль.

5. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 4, який відрізняється тим, що щонайменше один щонайменше з двох елементів захисту присутній в області, що оточує виріб, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним.

6. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що матеріал містить щонайменше один матеріал, вибраний з акрилових смол, метакрилових смол, полівінілхлориду та полікарбонату.

7. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-6, який відрізняється тим, що перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним за допомогою щонайменше одного з нижченаведеного: ультразвукове зварювання, лазерне зварювання, ламінування, обтиснення та склеювання.

8. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту містить одне або більше з нижченаведеного: пластинка, барвник, кристал, полімер, поліморф, органічна сполука, неорганічна сполука, складна сполука, хелатна сполука, сіль та наночастки.

9. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту нанесено у формі чорнил.

10. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-9, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту присутній як щонайменше один з нижченаведеного: матриці даних, логотипа, символу, штрих-коду, мотиву, узору та знаків.

11. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що виріб являє собою або містить цінний виріб.

12. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 11, який відрізняється тим, що цінний виріб становить щонайменше одне з нижченаведеного: монета, медаль, зливок, дорогоцінний камінь, діамант, перлина, ювелірний виріб, наручний годинник, марка, банкнота та антикварний або старовинний виріб.

13. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що виріб являє собою або містить продукт харчування, парфуми, косметику або фармацевтичний матеріал.

14. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що виріб являє собою або містить носій програмного забезпечення, комп'ютерну частину, диски CD/DVD або запчастину для автомобіля та приладу.

15. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-14, який відрізняється тим, що сертифікат автентичності присутній між першим та другим листовими елементами.

16. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 15, який відрізняється тим, що сертифікат виконаний у формі листового елемента.

17. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за одним з пп. 15 або 16, який відрізняється тим, що сертифікат містить пустоту, та виріб, щонайменше частково, оточений сертифікатом.

18. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 14-17, який відрізняється тим, що сертифікат містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль.

19. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 14-18, який відрізняється тим, що сертифікат нерозбірно з'єднаний з першим та другим листовими елементами щонайменше в частині області, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним.

20. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за одним з пп. 18 або 19, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту сертифікату присутній в області, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним.

21. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, для оригінального виробу, який відрізняється тим, що футляр містить простір для розміщення виробу між першим та другим листовими елементами, які можуть бути нерозбірно з'єднані один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір, та де щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту.

22. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 21, який відрізняється тим, що перший та другий листові елементи містять щонайменше два елементи захисту, які є невидимими під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль.

23. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 21-22, який відрізняється тим, що перший та другий листові елементи з'єднані один з одним лише до тієї міри, яка все ще дозволяє розташовувати виріб в просторі для розміщення виробу.

24. Спосіб виготовлення футляра, захищеного від зовнішнього впливу, для оригінального виробу, який відрізняється тим, що спосіб передбачає постійне з'єднання двох листових елементів один з одним, які разом надають простір для розміщення виробу між листовими елементами, при цьому з'єднання виконують лише до тієї міри, яка все ще дозволяє розташовувати виріб в просторі, при цьому щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту.

25. Спосіб за п. 24, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту присутній в області, де перший та другий листові елементи були нерозбірно з'єднані один з одним.

26. Спосіб засвідчення автентичності оригінального виробу, де спосіб передбачає розміщення виробу в просторі між першим та другим листовими елементами, та постійне з'єднання першого та другого листових елементів один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір, в якому розташований виріб, щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту.

27. Спосіб за п. 26, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту присутній в області, що оточує простір, в якому розміщено виріб, де перший та другий листові елементи були нерозбірно з'єднані один з одним.

28. Спосіб за одним із пп. 26-27, який відрізняється тим, що спосіб додатково передбачає розміщення сертифікату автентичності між першим та другим листовими елементами.

29. Спосіб за п. 28, який відрізняється тим, що сертифікат виконаний у формі листового елемента.

30. Спосіб за одним із пп. 28-29, який відрізняється тим, що сертифікат автентичності нерозбірно з'єднаний з першим та другим листовими елементами.

Текст

Реферат: Футляр, захищений від зовнішнього впливу, для оригінального виробу, який містить простір для розміщення виробу між першим та другим листовими елементами, які можуть бути постійно з'єднані один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір. Щонайменше один з першого та другого листових елементів містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. Даний реферат не призначається для обмеження винаходу, розкритого в даному технічному описі, та не призначається для обмеження об'єму винаходу будь-яким чином. UA 110218 C2 (12) UA 110218 C2 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Передумови винаходу 1. Галузь техніки, до якої відноситься винахід [0001] Даний винахід відноситься до футляру, захищеного від зовнішнього впливу, для оригінального виробу, такого як цінний виріб та, зокрема, до футляру, захищеного від зовнішнього впливу, який містить щонайменше один елемент захисту. Даний винахід також відноситься до способу виготовлення футляру, захищеного від зовнішнього впливу, та до способу засвідчення автентичності оригінального виробу шляхом використання футляру, захищеного від зовнішнього впливу. 2. Опис відомого рівня техніки [0002] У багатьох країнах по всьому світу є національний день або день пам'яті. Часто цей день є приводом для того, щоб уряд, суспільні організації або приватні компанії видавали особливий предмет у формі цінного виробу, такого як марка, монета, банкнота та ін. Часто особливий предмет надають у футлярі, який може бути подарований або який може бути придбаним колекціонером. Також, в деяких країнах, особливо в Африці, футляр, який містить, наприклад, золоту монету, являє собою не тільки колекційний предмет, але й використовується як засіб оплати, який іноді є більш надійним та, таким чином, переважнішим за місцеву валюту, яка може бути схильна до (високої) інфляції. [0003] Через вищезазначені та інші причини багато футлярів, що містять цінний виріб, знаходяться в обігу, тому існує велика спокуса для підроблювачів замінити монету з дорогоцінного металу, яка знаходиться у футлярі, або інший цінний виріб, який знаходиться у футлярі, підробленим цінним виробом у відтвореному футлярі, який виглядає як і оригінальний футляр, та продати підроблений виріб, який находиться у футлярі, довірливим покупцям. Подібні ситуації виникають з іншими цінними оригінальними виробами, такі як монета (виготовлена, наприклад, з дорогоцінного металу, такого як золото, платина або срібло), медаль, зливок, дорогоцінний камінь, діамант, перлина, ювелірний виріб, наручний годинник, марка, банкнота, або антикварний або старовинний виріб (наприклад, старовинний документ), або виріб, що продають на ринку, наприклад, програмне забезпечення, диски CD/DVD, комп'ютерні частини (наприклад, мікросхеми, мікропроцесори та ін.), запчастини для автомобілів та приладів, продукти харчування, парфуми, косметика та фармацевтичні матеріали. [0004] Наразі запропоновано декілька рішень для уникнення подібної підробки, такі як розміщення сертифікату автентичності всередині футляру, що містить цінний виріб. Підроблювачі часто копіюють подібні сертифікати, оскільки дуже часто сертифікат можна відтворити за допомогою сучасних технологій друку, які в деяких випадках можуть надати сертифікат, якій фактично є ідентичним з оригіналом. [0005] Патент США № 5,042,650, повний технічний опис якого включено в дану заявку за допомогою посилань, розкриває футляр для монети, захищений від зовнішнього впливу, який обмежений двома пластиковими пластинчатими елементами, що взаємно зчеплені, які з'єднані один з одним за допомогою ультразвуку та обмежують автономний вузол, всередині якого можна постійно зберігати монету та сертифікат автентичності. Один пластинчатий елемент містить порожнину для повного розміщення в ній іншого пластинчатого елементу, при цьому протилежні внутрішні поверхні оснащені відповідними циліндричними виступами, які разом утворюють циліндричну порожнину, всередині якої розташоване гнучке пластикове утримуюче кільце, яке зберігає монету в стаціонарному положенні та дозволяє розглядати її аверс та реверс крізь куполоподібні вікна, розташовані на протилежних сторонах футляру. Головним недоліком даного футляру є можливість того, що підроблювач може зламати одну з пластикових пластин для того, щоб замінити оригінальну монету підробкою та використати нову пластину для відтворення оригінального футляру, який містить підроблену монету у футлярі, який виглядає подібно до оригінального футляру. [0006] Заявка на європейський патент EP0345405, повний технічний опис якої включено в дану заявку за допомогою посилань, розкриває футляр з пластикового матеріалу для одного цінного предмету, придатного для продажу, такого як монета, медаль, дорогоцінний камінь, перлина, марка, та ін., виготовлений з двох елементів, накладених один на інший, які з'єднані щонайменше вздовж своїх країв, при цьому щонайменше один з цих елементів є прозорим та утворений з оболонкою для розміщення указаного предмету. Верхній та нижній елементи мають форму кредитних карток та замикають в собі предмет з сертифікаційними даними. Крім того, для забезпечення герметичного ущільнення не тільки проти підробки, але також проти зламування, футляр містить захисний надрукований узор, що відшаровується, у формі голограми або шар, що складається з декількох чорнил, який зафіксований переривчастим шляхом та розрив якого є видимим та безповоротним при спробі відкриття футляру. Головним 1 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 недоліком даного вузла є можливість відтворення прозорого нижнього елементу, графічного узору, який неможливо стерти та який має форму декоративних відбитків, та таким чином створення підробленого футляру. Крім цього, добре відомі технології для створення голограм та голограми широко відтворюються у всьому світі. [0007] Звертаючи увагу на вищезазначене, існує потреба у подоланні недоліків відомого рівня техніки та у наданні футляру, захищеного від зовнішнього впливу, для оригінальних виробів, таких як цінні вироби, який забезпечує високий рівень безпеки та робить важким або навіть неможливим точне відтворення виробу та який також можна відстежити від його виробництва до ринку, де його продано. СТИСЛИЙ ОПИС ВИНАХОДУ [0008] Даний винахід надає футляр, захищений від зовнішнього впливу, який містить оригінальний виріб. Футляр містить простір (наприклад, порожнину або оболонку), в якому розташовано виріб між двома листовими елементами (першим та другим листовими елементами), які постійно з'єднані один з одним, щонайменше, в області або зоні, яка по суті повністю оточує простір. Щонайменше один з двох листових елементів містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, та/або щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, присутній в області або зоні, в якій два листових елемента постійно з'єднані один з одним. [0009] В одному аспекті футляру, захищеного від зовнішнього впливу, щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, може бути присутнім в області, що оточує виріб, в якій два листових елемента постійно з'єднані один з одним. [0010] В іншому аспекті футляру щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, може бути присутнім на та/або всередині щонайменше одного з двох листових елементів. [0011] В ще одному аспекті футляр може містити щонайменше два (наприклад, два, три, чотири або більше) елементів захисту, які є невидимими під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. Крім того, щонайменше один з даних елементів захисту може бути присутнім в області, в якій два листових елемента постійно з'єднані один з одним (та переважно в області, яка по суті повністю оточує виріб). [0012] В іншому аспекті футляру згідно даного винаходу щонайменше один елемент захисту можу бути видимим під УФ світлом (та/або під ІЧ світлом), та щонайменше один з двох листових елементів може бути виготовленим з матеріалу, що є прозорим для УФ світла (та/або для ІЧ світла) щонайменше в області, що містить елемент захисту. Наприклад, матеріал може містити термопластичну смолу, таку як одна або більше з нижчезазначених: акрилова смола, метакрилова смола (наприклад, поліметилметакрилат), полівінілхлорид та полікарбонат. Матеріал також може містити формувальну смолу. [0013] В іншому аспекті футляру згідно даного винаходу два листових елемента могли бути постійно з'єднаними один з одним за допомогою щонайменше одного з нижченаведеного: ультразвукове зварювання, лазерне зварювання, ламінування, обтиснення та склеювання. [0014] В ще одному аспекті щонайменше один елемент захисту може містити одне або більше з нижченаведеного: пластинки, барвник, кристал, полімер, поліморф, органічна сполука, неорганічна сполука, складна сполука, хелатна сполука, сіль та наночастки. [0015] В іншому аспекті щонайменше один елемент захисту може бути нанесений у формі чорнил (наприклад, типографських чорнил). [0016] В іншому аспекті футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу щонайменше один елемент захисту може бути присутнім в якості щонайменше одного з нижченаведеного: матриці даних, логотипу, символу, штрих-коду, мотиву, узору та знаків. [0017] В іншому аспекті, оригінальний виріб може являти собою або містити щонайменше один з нижченаведених цінних виробів, таких як монета (виготовлена, наприклад, з дорогоцінного металу, такого як золото, платина або срібло), медаль, зливок, дорогоцінний камінь, діамант, перлина, ювелірний виріб, наручний годинник, марка, банкнота, або антикварний, або старовинний виріб (наприклад, старовинний документ) або виріб, що продають на ринку, такий як продукт харчування, парфуми, косметика, фармацевтичний препарат, носій програмного забезпечення, комп'ютерна частина, диски CD/DVD та запчастини для автомобілів та приладів. [0018] В подальшому аспекті футляру, захищеного від зовнішнього впливу, може бути присутнім сертифікат автентичності, розташований між двома листовими елементами. Наприклад, сертифікат автентичності може бути присутнім в якості (третього) листового 2 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 елементу. Також, сертифікат автентичності (який може містити щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль) може містити пустоту (наприклад, отвір), та виріб може бути, щонайменше, частково оточеним сертифікатом. Крім того, сертифікат може бути постійно з'єднаним з першим та другим листовими елементами, щонайменше, в частині області, в якій перший та другий листові елементи постійно з'єднані один з одним та, зокрема, в футлярі, де сертифікат містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, щонайменше один елемент захисту може бути присутнім в області, в якій сертифікат постійно з'єднаний з першим та другим листовими елементами. [0019] Даний винахід також надає футляр, захищений від зовнішнього впливу, для оригінального виробу. Футляр містить простір (наприклад, порожнину) для розміщення (необов'язково упакованого) виробу між двома (першим та другим) листовими елементами, які можуть бути постійно з'єднані один з одним, щонайменше, в області, яка по суті повністю оточує простір. Крім того, щонайменше один з двох листових елементів містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль. [0020] В іншому аспекті футляру, захищеного від зовнішнього впливу, два листових елемента можуть містити щонайменше два елементи захисту, які є невидимими під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. Наприклад, кожний з двох листових елементів може містити щонайменше один з щонайменше двох елементів захисту. [0021] Даний винахід також надає спосіб виготовлення футляру, захищеного від зовнішнього впливу, для оригінального виробу та футляр, захищений від зовнішнього впливу, отриманий за допомогою цього способу. Спосіб передбачає постійне з'єднання двох листових елементів один з одним, які разом надають простір (наприклад, порожнину) для розміщення виробу між листовими елементами. З'єднання листових елементів виконують лише до тієї міри, яка все ще дозволяє розташовувати цінний виріб в просторі. Крім того, щонайменше один з двох листових елементів містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. [0022] В іншому аспекті способу, щонайменше один елемент захисту може бути присутнім в області, де перший та другий листові елементи були постійно з'єднані один з одним. [0023] Даний винахід також надає спосіб засвідчення автентичності оригінального виробу. Спосіб передбачає розміщення виробу в просторі між двома листовими елементами та постійне з'єднання двох листових елементів один з одним, щонайменше, в області, яка по суті повністю оточує простір, що містить виріб. Крім того, щонайменше один з двох листових елементів містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. [0024] В іншому аспекті способу щонайменше один елемент захисту може бути присутнім в області, яка по суті повністю оточує простір, що містить виріб, де два листових елемента були постійно з'єднані один з одним. [0025] В іншому аспекті спосіб також може передбачати розміщення сертифікату автентичності між два листовими елементами. Наприклад, сертифікат автентичності сертифікат автентичності може бути присутнім в якості (третього) листового елементу та/або може містити пустоту, та цінний виріб може бути розміщений таким чином, щоб, щонайменше, частина цінного виробу була розташована в пустоті. Крім того, сертифікат автентичності може містити щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, та/або може бути постійно з'єднаним з першим та другим листовими елементами. [0026] Даний винахід також надає м'який контейнер, захищений від зовнішнього впливу, який містить оригінальний виріб. М'який контейнер є постійно герметизованим та містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. [0027] В іншому аспекті м'якого контейнера щонайменше один елемент захисту може бути присутнім в області, в якій отвір м'якого контейнера є постійно герметизованим. [0028] В іншому аспекті щонайменше один елемент захисту може бути присутнім всередині матеріалу, з якого виготовлено м'який контейнер (наприклад, бути включеним в матеріал при його виробництві). [0029] В ще одному аспекті м'який контейнер може бути постійно герметизованим за допомогою щонайменше одного з нижченаведеного: ультразвукове зварювання, лазерне зварювання, ламінування, обтиснення та склеювання. [0030] Даний винахід також надає м'який контейнер, захищений від зовнішнього впливу, для оригінального виробу. М'який контейнер містить один отвір, який може бути постійно 3 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 герметизованим, та м'який контейнер додатково містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. [0031] В іншому аспекті м'який контейнер може містити щонайменше два елементи захисту, які є невидимими під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. [0032] Даний винахід також надає спосіб засвідчення автентичності оригінального виробу та автентичний оригінальний виріб, отримуваний за допомогою цього способу. Спосіб передбачає розміщення виробу в м'якому контейнері та постійну герметизацію м'якого контейнера. М'який контейнер містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. СТИСЛИЙ ОПИС ГРАФІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ [0033] Даний винахід далі описаний у нижченаведеному детальному описі з посиланням на графічні матеріали в якості прикладів зразкових варіантів здійснення даного винаходу, та на яких: на фіг. 1 зображений вигляд в розібраному стані одного варіанту здійснення футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу, який містить оригінальний виріб та сертифікат автентичності; на фіг. 2a зображений вигляд зверху футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно фіг. 1; на фіг. 2b зображений вигляд збоку футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно фіг. 1; на фіг. 3a зображені частини першого та другого листових елементів та сертифікату автентичності футляру згідно фіг. 1 перед постійним з'єднанням першого та другого листових елементів; та на фіг. 3b зображені частини першого та другого листових елементів та сертифікату автентичності футляру згідно фіг. 1 після постійного з'єднання першого та другого листових елементів. ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ДАНОГО ВИНАХОДУ [0034] Подробиці, наведені в даному розділі, надані лише в якості прикладів та для наочного пояснення варіантів здійснення даного винаходу та представлені задля того, щоб надати найкорисніший та найзрозуміліший опис принципів та концептуальних аспектів даного винаходу. У зв'язку з цим, не було зроблено спроб більш детального зображення структурних подробиць даного винаходу, ніж те, яке необхідне для основного розуміння даного винаходу; завдяки опису у поєднанні з графічними матеріалами спеціалістам в цій області буде зрозумілим здійснення на практиці декількох форм даного винаходу. [0035] Футляр, захищений від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу складається щонайменше з двох частин, тобто першого листового елементу та другого листового елементу. Хоча дані листові елементи часто будуть виготовлені з або будуть містити термопластичний матеріал та, зокрема, прозорий термопластичний матеріал, вони також можуть бути виготовленими з або містити інші матеріали, такі як, наприклад, скло, папір, картон, метал, формувальну смолу або композитні матеріали. Переважно, щонайменше один з листових елементів виготовлений з або містить термопластичну смолу. Необмежувальні приклади термопластичних смол, які підходять в якості матеріалів для виготовлення листових елементів для використання в даному винаході, включають акрилові смоли, метакрилові смоли (зокрема, поліметилметакрилат), полівінілхлорид, полікарбонати, полісульфони, поліестери, поліефіри, поліаміди, поліуретани, полівінілацетат, полістирол та поліолефіни (наприклад, поліетилен та поліпропілен). Перший та другий листові елементи можуть бути виготовлені з ідентичного або іншого матеріалу (матеріалів). Вони можуть бути виготовлені за допомогою будь-якого придатного способу, наприклад, лиття, екструзія, лиття в прес-формі та ін. (в залежності від матеріалу). [0036] Щонайменше один з першого та другого листових елементів переважно є повністю прозорим або прозорим щонайменше в області, що містить, щонайменше, частину простору (та переважно весь простір), який містить оригінальний виріб, так що споживач може бачити виріб ззовні футляру (наприклад, без потреби в покладанні на інформацію стосовно змісту футляру, яка може бути надана на одному з листових елементів або на предметі, такому як етикетка, приєднаного до нього). Один з першого та другого листових елементів часто може бути частково або повністю непрозорим (наприклад, нижній листовий елемент для того, щоб забезпечити кращий контраст оригінальному виробу та покращити його видимість). Навіть якщо даний листовий елемент виготовлений з прозорого матеріалу, він може бути покритий з однієї або з обох сторін речовиною (фарбою або чорнилом), яка робить листовий елемент 4 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 непрозорим та/або забарвленим та/або пігмент та т.п. може бути доданим до матеріалу (розсіяним або розчиненим в матеріалі) для виготовлення листового елементу. [0037] Щонайменше один з листових елементів (та переважно обидва листових елемента) є по суті прозорим для світла, під яким один або більше елементів захисту, які невидимі під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль (надалі вони іноді позначені терміном "невидимий елемент захисту"), є видимими, щонайменше в області (областях), в якій (яких) невидимий елемент захисту (невидимі елементи захисту) є видимим(и) для того, щоб мати можливість зробити невидимий елемент захисту (невидимі елементи захисту) видимим(и) за допомогою відповідного пристрою. Світло, під яким невидимі елементи захисту є видимими, часто містить світло в УФ діапазоні та/або в ІЧ діапазоні. [0038] Товщина першого та другого листових елементів для використання в даному винаході не є критичною та залежить, inter alia, від матеріалу, з якого виготовлено листовий елемент, ступеню захисту оригінального виробу від фізичного, хімічного та іншого впливу, який має бути наданий футляром, розміру виробу та ін. Товщина листових елементів часто знаходиться в діапазоні від приблизно 10 мкм до приблизно 5 мм, наприклад, від приблизно 0,1 до приблизно 2 мм, або від приблизно 0,5 до приблизно 1 мм, або від приблизно 1 мм до 5 мм. Також, перший та другий листові елементи зазвичай мають по суті однаковий розмір та форму (наприклад, прямокутну, квадратну, круглу та ін.), хоча один з листових елементів може бути більшим, ніж другий листовий елемент та/або мати іншу форму, ніж другий листовий елемент. [0039] Простір, який присутній між першим та другим листовими елементами, щонайменше є достатньо великим для того, щоб розміщати оригінальний виріб або, якщо оригінальний виріб присутній в упакованій формі (якою часто виступає футляр для носія програмного забезпечення, дисків CD, DVD, фармацевтичних препаратів, парфумів, косметики та ін.), у формі запакованого виробу, та може бути більшим за (запакований) виріб. [0040] Часто простір для розміщення оригінального виробу присутній у формі пустоти або оболонки, яка надана одним (в одному) з першого та другого листових елементів (при цьому другий листовий елемент по суті є пласким), або двома листовими елементами разом (такою ж або іншою мірою). Однак, особливо для двовимірних виробів, таких як, наприклад, марка або банкнота, взагалі не надають окремої пустоти та виріб просто необхідно розміщувати між двома по суті пласкими листовими елементами, після чого листові елементи можуть бути постійно з'єднані один з одним щонайменше в області або зоні, яка по суті повністю оточує виріб. [0041] Область або зона, яка по суті повністю оточує простір, в якому розташовано цінний виріб, може містити периметр першого та другого листових елементів, але в якості альтернативи (або додатково) може являти собою, наприклад, область або зону, яка безпосередньо прилягає до виробу або простору, що містить виріб, відповідно. Ширина області, в якій листові елементи постійно з'єднані один з одним, може різнитися у різних частинах футляру, але у будь-якому разі повинна завжди бути достатньо великою для забезпечення надійного ущільнення, яке може бути зламане лише при завданні видимих ушкоджень ущільненню та/або двом листовим елементам. Мінімальна достатня ширина області складає приблизно 0,5 мм, приблизно 1 мм, наприклад, приблизно 2 мм, приблизно 0,5 см або приблизно 1 см. Хоча це не є критичним, найбільша ширина області або зони, в якій два листових елемента постійно з'єднані один з одним, зазвичай не буде перевищувати приблизно 5 см, наприклад, зазвичай не буде перевищувати приблизно 2 см. [0042] У зв'язку з цим слід відмітити, що фраза "по суті повністю оточує" має позначати, що область, в якій перший та другий листові елементи постійно з'єднані один з одним, та яка оточує простір, що містить оригінальний виріб, може містити один або більше інтервалів, де листові елементи не з'єднані, або щонайменше не постійно з'єднані один з одним. Однак жоден з даних інтервалів, якщо вони присутні, не буде достатньо великим для того, щоб дозволити витягти або іншим чином вийняти виріб з простору між першим та другим листовими елементами без видимого ушкодження листових елементів та/або постійного зв'язку між ними. [0043] Слід також розуміти, що даний винахід не обмежений футляром, захищеним від зовнішнього впливу, який містить один простір, в якому розташовано один оригінальний виріб. Замість цього, футляр, захищений від зовнішнього впливу, може містити декілька оригінальних виробів (наприклад, декілька перлин) в одному просторі (наприклад, одній пустоті) та/або футляр, захищений від зовнішнього впливу, може містити два або більше (наприклад, три, чотири або більше) просторів, всі з яких містять щонайменше один оригінальний виріб. Якщо присутні більше просторів, простори можуть мати однаковий або різний розмір. Якщо присутні більше одного оригінального виробу, вироби можуть бути ідентичними або різними. Лише у якості прикладу, футляр, захищений від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу може містити комплект, що складається, наприклад, з чотирьох золотих монет (з однаковим розміром 5 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 або різними розмірами), кожна з яких розташована в окремому просторі, наданому футляром. Кожен з цих чотирьох просторів окремо може бути по суті повністю оточеним областю, в якій перший та другий листові елементи постійно з'єднані один з одним. В якості альтернативи, два або три, або всі чотири даних простори в якості групи можуть бути по суті повністю оточеними однією областю, в якій перший та другий листові елементи постійно з'єднані один з одним (наприклад, вздовж всього периметру листових елементів). [0044] Спосіб, за допомогою якого листові елементи для утворення футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу постійно з'єднані один з одним, не є особливо обмеженим, хоча придатність наданого способу може залежати від матеріалу (матеріалів), з якого (яких) виготовлено перший та другий листові елементи. Необмежувальні приклади придатних способів включають ультразвукове зварювання, лазерне зварювання, ламінування, обтиснення та склеювання. Особливо що стосується листових елементів, виготовлених з термопластичних смол, ультразвукове зварювання часто буде обраним способом. Звичайно, також можливо використовувати поєднання двох або більше різних способів. [0045] Один або більше невидимих елементів захисту футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу можуть бути присутні будь-де на та/або всередині першого та другого листових елементів. Якщо присутні два або більше невидимих елементів захисту, вони можуть бути однаковими або різними. Наприклад, вони можуть бути виготовлені з однакового матеріалу або з різних матеріалів (наприклад, один може бути видимим (лише) під УФ світлом, та інший може бути видимим (лише) під ІЧ світлом) та/або вони можуть мати однакову або різну форму. Також, якщо присутні два або більше невидимих елементів захисту, вони можуть бути присутні на та/або всередині одного і того ж листового елементу або на та/або всередині обох листових елементів, переважно обох листових елементів. Якщо два або більше елементів захисту присутні всередині та/або на обох листових елементах, вони можуть бути ідентичними або різними (переважно різними). Наявність щонайменше двох невидимих елементів захисту в двох різних місцях футляру, захищеного від зовнішнього впливу, є переважною. Також елемент захисту може бути розташованим по периметру (всередині) всього листового елементу, наприклад, за допомогою включення (наприклад, рівномірного розчинення або розсіювання), наприклад, флуоресціюючої сполуки в матеріал, такий як, термопластичну смолу, з якої виготовлено листовий елемент. [0046] Згідно даного винаходу переважно, щоб щонайменше один невидимий елемент захисту був присутнім в області, де листові елементи постійно з'єднані один з одним, та яка по суті повністю оточує простір, що містить оригінальний виріб. Це посилює безпеку, надану футляром, захищеним від зовнішнього впливу, через те, що примусове (часткове) розділення двох листових елементів може пошкодити невидимий елемент захисту (при цьому зловмисник не буде знати про завдання (невидимих) ушкоджень), навіть якщо пошкодження листових елементів та постійного зв'язку ледь помітні. Ще переважніше, щоб два або більше невидимих елементів захисту були присутні в двох або більше різних місцях в цій області. [0047] Невидимий елемент захисту для використання в даному винаході може мати різні форми. Наприклад, він може бути присутнім у формі щонайменше одного з нижченаведеного: пластинка, (органічний або неорганічний) барвник, кристал, полімер, поліморф, органічна сполука, неорганічна сполука, складна сполука, хелатна сполука, (органічна або неорганічна) сіль та наночастки. Матеріал, з якого виготовлено невидимий елемент захисту, повинен бути по суті невидимим під світлом в межах видимого спектра, але видимим під світлом за межами видимого спектру, таким як УФ або ІЧ світло. Звичайно, матеріал для виготовлення невидимого елементу захисту також повинен бути сумісним з матеріалом (матеріалами) для листових елементів та переважно також зі способом, за допомогою якого листові елементи постійно з'єднані один з одним (наприклад, повинен бути здатним протистояти підвищеним температурам, які виникають, наприклад, протягом лазерного зварювання або ультразвукового зварювання). Відповідні матеріали добре відомі спеціалістам в даній галузі та включають, наприклад, солі та/або комплекси рідкісноземельних металів (скандій, ітрій та лантаніди, такі як Ce, Pr, Nd, Sm, Eu, Gd, Tb, Dy, Ho, Er, Tm та Yb) та актиніди. Конкретні та необмежувальні приклади відповідних матеріалів включають хелати дипіколінової кислоти та європію або іттербію або тербію, хелати 4-гідроксипіридин-2,6-дикарбонової кислоти та європію або іттербію або тербію, хелати 4-аміно-2,6-піридинкарбонової кислоти та європію або іттербію або тербію, хелати 4-етоксипіридин-2,6-дикарбонової кислоти та європію або іттербію або тербію, хелати 4ізопропоксипіридин-2,6-дикарбонової кислоти та європію або іттербію або тербію та/або хелати 4-метоксипіридин-2,6-дикарбонової кислоти європієві або іттербієві або тербієві. Приклади пігментів, які можуть бути використані, можуть бути обрані з документу WO/2008/000755, повний технічний опис яких включено в дану заявку за допомогою посилань. Приклади складу 6 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 поглиначів ІЧ випромінення, які можуть бути використані, можуть бути обрані з документу WO/2007/060133, повні технічні описи яких включено в дану заявку за допомогою посилань. Переважніше, конкретні приклади можуть бути обрані з фториду міді (II)(CuF2), фторгідроксиду міді (Cu-FOH), гідроксиду міді (Cu(OH2), фосфату міді (Cu3(PO4)2*2H2O), безводного фосфату міді (Cu3(PO4)2), основних фосфатів міді (II) (наприклад Cu2PO4 (OH), "лібетеніту", формулу якого іноді записують як Cu3(PO4) 2*Cu(OH)2; Cu3(PO4)(OH)3, "корнетіту", Cu5(PO4)3(OH)4, "псевдомалахіту", CuAl6 (PO4)4(OH)8*5H2O "бірюзи", та ін.), пірофосфату міді (II) (Cu 2 (P2O7) *3H20), безводного пірофосфату міді (II) (Cu2(P2O7)), метафосфату міді (II) (Cu (PO3)2, який більш правильно записують у вигляді Cu3(P3Og)2), фториду заліза (II) (FeF2*4H2O), безводного фториду заліза (II) (FeF2), фосфату заліза (II) (Fe3(PO4)2*8H20, "вівіаніту"), фосфату літій-заліза (II) (LiFePO4, "трифіліну"), фосфату натрій-заліза (II) (NaFePO4, "маричиту"), силікатів заліза (II) (Fe2SiO4, "фаяліту"; FexMg2xSiO4, "олівіну"), карбонату заліза (II) (FeCO3, "анкериту", "сидериту"); фосфату нікелю (II) (Ni3(PO4)2*8H2O), або метафосфату титану (III) (Ti(P3Og)). Крім того, кристалічний поглинач ІЧ випромінювання також може являти собою змішані іонні сполуки, де два або більше катіонів беруть участь у кристалічній структурі, як наприклад в Ca2Fe(PO4)2*4H2O, "анапаїт". Подібним чином, два або більше аніонів можуть брати участь в структурі, як в зазначених основних фосфатах міді, де OH (~) становить другий аніон, або навіть обидва разом, як у фосфатфториді натрій-заліза, MgFe(PO4)F, "вагнериті". Інший елемент захисту може бути обраним з документу WO/2008/128714, повні технічні описи якого включено в дану заявку за допомогою посилань. [0048] Прикади діапазонів довжин хвиль світла, під яким невидимий елемент захисту для використання у даному винаході повинен бути виявленим (наприклад, шляхом люмінесценції, такої як флуоресценція), становлять УФ діапазон від приблизно 200 нм до приблизно 400 нм та ІЧ діапазон від приблизно 780 нм до приблизно 1200 нм та зокрема, від приблизно 780 нм до приблизно 1000 нм. [0049] Елемент захисту для використання у даному винаході може бути нанесений у багатьох різних формах, які можуть залежати, щонайменше, частково від природи матеріалу, з якого виготовлено елемент захисту. Наприклад, елемент захисту може бути нанесений у формі рідини (розчину, дисперсії та ін.), наприклад, у вигляді крапель, гелю або твердої речовини (наприклад у вигляді порошку або в формі пластинок). [0050] Форма, в якій елемент захисту згідно даного винаходу присутній на та/або всередині одного або обох листових елементів, не є критичною та може містити, наприклад, одне або більше з нижченаведеного: матрицю даних, логотип, символ, штрих-код, мотив, узор та знак. Ці форми можуть бути надані шляхом використання, наприклад, (типографського) чорнила, яке містить матеріал для невидимого елементу захисту, та методу, такого як, наприклад, струменевий друк (струменевий друк з неперервною подачею чорнила, струменевий друк з періодичною подачею чорнила та ін.), флексографія, глибокий друк, офсетний друк, трафаретний друк, нанесення покриття шабером, нанесення покриття валиком, нанесення покриття за допомогою трафарету та нанесення покриття наливанням. Придатні концентрації матеріалу для невидимого елементу захисту в чорнилі та подібній рідині, яку використовують для нанесення невидимого елементу захисту, часто становлять від приблизно 0,0001 % до приблизно 20 %, наприклад, від приблизно 0,001 % до приблизно 15 %, від приблизно 0,01 % до приблизно 10 %, або від приблизно 0,1 % до приблизно 5 % за вагою, на основі загальної ваги чорнила (при цьому залишок чорнила містить звичайні компоненти, такі як, наприклад, розчинник та ін.). [0051] Як зазначено вище, футляр, захищений від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу також може містити сертифікат автентичності. Сертифікат зазвичай матиме форму аркуша (наприклад, прямокутного) та зазвичай не буде більшим (та часто меншим) за будь-який з двох листових елементів для утворення футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу. Сертифікат, наприклад, може бути розташованим позаду оригінального виробу або, щонайменше, частини оригінального виробу, такого як, наприклад, монета, може бути, щонайменше, частково оточена сертифікатом, як зображено на фіг. 1. Також, окрім одного або більше невидимих елементів захисту, які присутні всередині та/або на листових елементах, які складають футляр, захищений від зовнішнього впливу, сертифікат також може містити один або більше невидимих елементів захисту, які можуть бути такими ж, що й елемент(и) захисту футляру, або відрізнятися від нього (них). Крім того, сам оригінальний виріб та/або його упаковка (наприклад, (картонна) коробка, резервуар, такий як пляшка, та ін.) може містити один або більше невидимих елементів захисту, які можуть бути такими ж, що й елемент(и) захисту футляру та/або сертифікат автентичності (при його наявності) або відрізнятися від нього (них). 7 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 [0052] Сертифікат додатково може бути постійно з'єднаним з першим та другим листовими елементами та зокрема, щонайменше в частині області (наприклад, периметр), де перший та другий листові елементи постійно з'єднані один з одним. Іншими словами, в цій області сертифікат розміщено посередині між листовими елементами. Якщо сертифікат містить невидимий елемент захисту, то переважніше, якщо цей елемент буде присутнім в області, де елемент захисту постійно з'єднаний з листовими елементами. [0053] М'який контейнер, захищений від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу подібний до футляру, захищеного від зовнішнього впливу, який описаний вище, таким чином, коментарі, зроблені вище, застосовані mutatis mutandis також і в даному випадку. Наприклад, м'який контейнер може бути виготовлений з тих же матеріалів, які використані для виготовлення першого та другого листових елементів, за умови, що вони є прозорими для світла, під яким невидимий елемент (невидимі елементи) захисту, розташований (розташовані) на або всередині матеріалу, є видимим(и). Крім того, м'який контейнер може містити один або більше оригінальних (необов'язково запакованих) виробів та може додатково містити щонайменше один сертифікат автентичності, як зазначено вище. Отвір м'якого контейнера може бути герметично закритим за допомогою тих же способів, які також застосовують для постійного з'єднання один з одним першого та другого листових елементів футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу. [0054] Згідно графічних матеріалів, на фіг. 1 зображений вигляд в розібраному стані одного варіанту здійснення футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу, який містить оригінальний виріб та сертифікат автентичності. Футляр містить перший та другий листові елементи 1 та 2, монету 3 (наприклад, золоту монету) та сертифікат 4 автентичності, який містить отвір 5 для вставляння в нього монети 3. На фіг. 2a зображено вигляд зверху та на фіг. 2b зображено вигляд збоку (вздовж лінії A-A' згідно фіг. 2b) варіанту здійснення згідно фіг. 1. На фіг. 3a та 3b зображено поперечний переріз частин першого та другого листових елементів 1 та 2 та сертифікат 4 автентичності варіанту здійснення згідно фіг. 1 до та після постійного з'єднання першого та другого листових елементів (наприклад, ультразвуковим зварюванням). Номер 6 для посилань позначає невидимий елемент захисту всередині заглибини 8 вздовж периметра першого листового елементу 1, та номер 7 для посилань позначає випуклу секцію вздовж периметру другого листового елементу 2. Положення випуклої секції 7 другого листового елементу 2 відповідає положенню заглибини 6 першого листового елементу 1, так що після завершення операції постійного з'єднання заглибина 8 по суті повністю заповнена матеріалом випуклої секції 7, таким чином постійно розміщуючи невидимий елемент 6 захисту між першим та другим листовими елементами 1 та 2 вздовж їх периметрів. [0055] Одна перевага футляру, захищеного від зовнішнього впливу, згідно даного винаходу у порівнянні з футлярами відомого рівня техніки заснована на виборі листового елементу відповідно до його товщини та його здатності бути сумісним, наприклад, з ІЧ та/або УФ зчитувачем та його сумісності з використанням дуже малої кількості елементів захисту, виявленого за допомогою ІЧ та/або УФ зчитувача. Завдяки використанню цього поєднання листових елементів та, наприклад, захисних чорнил, підроблювачу практично неможливо з першого погляду помітити наявність невидимого елементу захисту. Відповідно, якщо підроблювач лише замінить два листових елемента, після того, як їх зламає, новими листовими елементами, влада та роздрібні торговці будуть знати, що відбулась підробка (через відсутність невидимих елементів захисту на та/або всередині замінених листових елементів). Приклад. [0056] Звичайне чорнило для струменевого друку для використання у даному винаході готують наступним чином. Чорне з флуоресцентним червоним (254 нм): [0057] До розчину деіонізованої води (240 г) додають 2-піролідон (30 г) та 1,2-гексанедіол (15 г). Розчин перемішують зі швидкістю 500-600 об/хв для того, щоб отримати однорідний розчин. 15 г комплексу Na3[Eu(dpa)3] (dpa = піридин дікарбоксилат) (або більшого комплексу, такого як Na5[Eu(dpa)5]) додають до розчину, потім нагрівають до 40 °C до повного розчинення комплексу. Утворений в результаті розчин охолоджують до кімнатної температури, та утворену в результаті суміш перемішують зі швидкістю 500-600 об/хв протягом приблизно 20 хвилин. Після цього, розчин фільтрують для видалення всіх нерозчинних речовин та продуктів, що не вступили в реакцію. [0058] Чорнило, отримане в результаті вищезазначеної процедури, упаковують в картридж HP45 та використовують зі струменевим принтером серії 960Cxi, 970Cxi, 980Cxi або 990Cxi. Флуоресценція на 254 нм виявлена за допомогою лампи VL-4.LC виробництва компанії Fisher Bioblock Scientific. Краплини зазначеного чорнила розташовані на одному з двох листових 8 UA 110218 C2 5 10 15 елементів в зоні, в якій листові елементи повинні постійно бути з'єднані один з одним. Після цього два листових елементи з'єднують за допомогою ультразвуку для того, щоб отримати футляр, захищений від зовнішнього впливу. Флуоресценція на 254 нм елементу захисту може бути виявлена в зоні, де два листових елементи з'єднані один з одним. [0059] Слід відзначити, що вищенаведені приклади були надані лише заради пояснення та жодним чином не повинні бути інтерпретованими як такі, що обмежують даний винахід. Хоча даний винахід було описано з посиланням на приклади варіантів здійснення, слід розуміти, що терміни, які були використані в описі, є описовими та зображальними, а не обмежуючими термінами. В межах прикладеної формули винаходу, у тому вигляді, який вона має наразі та у зміненому вигляді, можуть бути виконані зміни, не віддаляючись від об'єму та ідеї даного винаходу в його аспектах. Хоча даний винахід було описано в даному тексті з посиланням на конкретні засоби, матеріали та варіанти здійснення, не передбачено обмеження даного винаходу подробицями, розкритими в даному тексті; замість цього даний винахід охоплює всі функціонально еквівалентні конструкції, способи та використання, такі як знаходяться в межах об'єму прикладеної формули винаходу. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 20 25 30 35 40 45 50 55 60 1. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, який містить оригінальний виріб, де футляр містить простір, в якому розташовано виріб між першим та другим листовими елементами, які нерозбірно з'єднані один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір, та де щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту. 2. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 1, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, присутній в області, що оточує виріб, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним. 3. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1, 2, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль, присутній щонайменше на одному та всередині щонайменше одного з першого та другого листових елементів. 4. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що футляр містить щонайменше два елементи захисту, які є невидимими під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. 5. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 4, який відрізняється тим, що щонайменше один щонайменше з двох елементів захисту присутній в області, що оточує виріб, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним. 6. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що матеріал містить щонайменше один матеріал, вибраний з акрилових смол, метакрилових смол, полівінілхлориду та полікарбонату. 7. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-6, який відрізняється тим, що перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним за допомогою щонайменше одного з нижченаведеного: ультразвукове зварювання, лазерне зварювання, ламінування, обтиснення та склеювання. 8. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту містить одне або більше з нижченаведеного: пластинка, барвник, кристал, полімер, поліморф, органічна сполука, неорганічна сполука, складна сполука, хелатна сполука, сіль та наночастки. 9. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту нанесено у формі чорнил. 10. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-9, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту присутній як щонайменше один з нижченаведеного: матриці даних, логотипа, символу, штрих-коду, мотиву, узору та знаків. 11. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що виріб являє собою або містить цінний виріб. 12. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 11, який відрізняється тим, що цінний виріб становить щонайменше одне з нижченаведеного: монета, медаль, зливок, дорогоцінний 9 UA 110218 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 камінь, діамант, перлина, ювелірний виріб, наручний годинник, марка, банкнота та антикварний або старовинний виріб. 13. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що виріб являє собою або містить продукт харчування, парфуми, косметику або фармацевтичний матеріал. 14. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що виріб являє собою або містить носій програмного забезпечення, комп'ютерну частину, диски CD/DVD або запчастину для автомобіля та приладу. 15. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 1-14, який відрізняється тим, що сертифікат автентичності присутній між першим та другим листовими елементами. 16. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 15, який відрізняється тим, що сертифікат виконаний у формі листового елемента. 17. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за одним з пп. 15 або 16, який відрізняється тим, що сертифікат містить пустоту, та виріб, щонайменше частково, оточений сертифікатом. 18. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 14-17, який відрізняється тим, що сертифікат містить щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом в видимому діапазоні довжини хвиль. 19. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 14-18, який відрізняється тим, що сертифікат нерозбірно з'єднаний з першим та другим листовими елементами щонайменше в частині області, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним. 20. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за одним з пп. 18 або 19, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту сертифікату присутній в області, в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним. 21. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, для оригінального виробу, який відрізняється тим, що футляр містить простір для розміщення виробу між першим та другим листовими елементами, які можуть бути нерозбірно з'єднані один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір, та де щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту. 22. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за п. 21, який відрізняється тим, що перший та другий листові елементи містять щонайменше два елементи захисту, які є невидимими під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль. 23. Футляр, захищений від зовнішнього впливу, за будь-яким з пп. 21-22, який відрізняється тим, що перший та другий листові елементи з'єднані один з одним лише до тієї міри, яка все ще дозволяє розташовувати виріб в просторі для розміщення виробу. 24. Спосіб виготовлення футляра, захищеного від зовнішнього впливу, для оригінального виробу, який відрізняється тим, що спосіб передбачає постійне з'єднання двох листових елементів один з одним, які разом надають простір для розміщення виробу між листовими елементами, при цьому з'єднання виконують лише до тієї міри, яка все ще дозволяє розташовувати виріб в просторі, при цьому щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту. 25. Спосіб за п. 24, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту присутній в області, де перший та другий листові елементи були нерозбірно з'єднані один з одним. 26. Спосіб засвідчення автентичності оригінального виробу, де спосіб передбачає розміщення виробу в просторі між першим та другим листовими елементами, та постійне з'єднання першого та другого листових елементів один з одним щонайменше в області, яка по суті повністю оточує простір, в якому розташований виріб, щонайменше один елемент захисту, який є невидимим під світлом у видимому діапазоні довжини хвиль та видимим під УФ світлом або ІЧ світлом, присутній в області, яка по суті оточує простір та в якій перший та другий листові елементи нерозбірно з'єднані один з одним, та щонайменше один з першого та другого листових елементів виготовлений з матеріалу, який є прозорим для УФ світла, щонайменше в області, що містить елемент захисту. 10 UA 110218 C2 5 27. Спосіб за п. 26, який відрізняється тим, що щонайменше один елемент захисту присутній в області, що оточує простір, в якому розміщено виріб, де перший та другий листові елементи були нерозбірно з'єднані один з одним. 28. Спосіб за одним із пп. 26-27, який відрізняється тим, що спосіб додатково передбачає розміщення сертифікату автентичності між першим та другим листовими елементами. 29. Спосіб за п. 28, який відрізняється тим, що сертифікат виконаний у формі листового елемента. 30. Спосіб за одним із пп. 28-29, який відрізняється тим, що сертифікат автентичності нерозбірно з'єднаний з першим та другим листовими елементами. 11 UA 110218 C2 12 UA 110218 C2 13 UA 110218C2 Комп’ютерна верстка О. Гергіль Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 14

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

A tamperproof case for a genuine article which compromises a space

Автори англійською

Gremaud, Frederic, Schwab, Xavier, Decoux, Eric

Назва патенту російською

Футляр, захищенный от внешнего воздействия (варианти), способ его изготовления и способ удостоверения аутентичности оригинальногоо изделия

Автори російською

Гремо Фредерик, Шваб Ксавье, Деко Эрик

МПК / Мітки

МПК: A45C 13/18, E05B 73/00, A47G 1/06, A45C 1/10

Мітки: спосіб, впливу, виробу, захищений, засвідчення, виготовлення, автентичності, футляр, варіанти, зовнішнього, оригінального

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/16-110218-futlyar-zakhishhenijj-vid-zovnishnogo-vplivu-varianti-sposib-jjogo-vigotovlennya-ta-sposib-zasvidchennya-avtentichnosti-originalnogo-virobu.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Футляр, захищений від зовнішнього впливу (варіанти), спосіб його виготовлення та спосіб засвідчення автентичності оригінального виробу</a>

Подібні патенти