Спосіб виготовлення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою

Номер патенту: 107679

Опубліковано: 10.02.2015

Автори: Лю Шеншен, Джейб Денніс, Мішра Мунмая К., Ян Сцзу-Сун, Суіні Уільям Р.

Є ще 8 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб виготовлення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою, який включає:

а) формування порції тютюнового матеріалу для утворення заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу, яка містить зволожений бездимний тютюн;

b) введення заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу у контакт із розчином матеріалу гелевої оболонки для утворення на зовнішній поверхні заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу гелевої оболонки, яка містить щонайменше один полімер, для утворення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою оболонкою, при цьому згадана гелева оболонка має внутрішню поверхню, розташовану навколо заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу, та зовнішню поверхню;

с) створення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок у гелевій оболонці, які простягаються через усю товщину згаданої гелевої оболонки в напрямку від згаданої внутрішньої поверхні оболонки до її згаданої зовнішньої поверхні так, що відкривають доступ до тютюнового матеріалу, для утворення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою, причому для створення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок застосовують голку або інструмент, такий як лазер; або розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, й для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою; або перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки утворюють шляхом розташування на заздалегідь порціонованому тютюновому матеріалі або навколо нього дірчастого шаблону, подальшого нанесення розчину матеріалу гелевої оболонки на заздалегідь порціонований тютюновий матеріал і подальшого видалення згаданого дірчастого шаблону; або перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки утворюють шляхом додання у розчин матеріалу гелевої оболонки однієї або декількох речовин, таких як дріжджі, низькокипляча рідина, а також леткі сполуки у рідкому та/або газоподібному стані.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає висушування тютюнового виробу, вкритого гелевою оболонкою.

3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що тютюновий виріб, вкритий гелевою оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом проміжку часу від приблизно 5 хв до приблизно 3 год. або у конвекційній сушильній печі протягом проміжку часу від приблизно 30 хв до приблизно 2 год.

4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал містить зволожений бездимний тютюн, який має вміст вологи від приблизно 25 % до приблизно 65 % або активність води від приблизно 0,75 aw до приблизно 0,86 aw, або обидва ці показники.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що до тютюнового матеріалу додають тютюнозаміщувальну сировину, яку вибирають із групи, яку складають фруктові волокна або частинки, овочеві волокна або частинки, а також волокна або частинки рослин, а також їх комбінації.

6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що гелева оболонка містить щонайменше один здатний до зшивання полімер і щонайменше один не здатний до зшивання полімер.

7. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що щонайменше один не здатний до зшивання полімер вибирають з групи, яку складають крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова смола, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт, полілактид, желатин, соєвий білок, білок молочної сироватки, а також їх комбінації.

8. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що здатний до зшивання полімер вибирають з групи, яку складають альгінат, пектин, карагінан, модифіковані полісахариди з функціональними групами, здатними до зшивання, а також їх комбінації.

9. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому згадану щонайменше одну кислоту вводять у контакт із тютюновим виробом для перорального застосування, вкритим гелевою оболонкою, шляхом занурення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою оболонкою, у розчин кислоти на проміжок часу від приблизно 5 хв до приблизно 48 год.

10. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що розчин кислоти має рН від приблизно 2 до приблизно 7.

11. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому розчин кислоти нагрівають до температури від приблизно 25 °С до приблизно 50 °С.

12. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому згадану щонайменше одну кислоту вибирають і групи, яку складають лимонна кислота, яблучна кислота, оцтова кислота, пропіонова кислота, фолієва кислота, масляна кислота, 2-метилбутанова кислота, 2-етилбутанова кислота, валеріанова кислота, молочна кислота, сорбінова кислота, адипінова кислота, бензойна кислота, мурашина кислота, фумарова кислота, фосфорна кислота, бурштинова кислота, винна кислота, дубильна кислота, хлористоводнева кислота, а також їх комбінації.

13. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому основу вибирають з групи, яку складають карбонат натрію, бікарбонат натрію, карбонат калію, бікарбонат калію, карбонат кальцію, а також їх комбінації.

14. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому концентрація основи в розчині матеріалу гелевої оболонки становить від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.).

15. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що концентрація полімеру у складі розчину матеріалу гелевої оболонки становить від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.).

16. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки містить приблизно 2,5 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату та приблизно 4 % декстрину, або приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату та приблизно 4 % декстрину.

17. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки містить також барвники або смако-ароматичні речовини, або обидва типи речовин.

18. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що також включає нанесення другого покривного розчину, який містить щонайменше один барвник, шляхом обприскування, умочування та/або занурення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою сіткоподібною оболонкою, для створення другої оболонки.

Текст

Реферат: Спосіб виготовлення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою передбачає: (а) формування порції тютюнової сировини з утворенням заздалегідь порціонованої тютюнової сировини (16). При цьому згадана тютюнова сировина містить зволожений бездимний тютюн; (b) введення заздалегідь порціонованої тютюнової сировини у контакт із розчином речовини матеріалу гелевої оболонки з утворенням гелевої оболонки (12), яка містить щонайменше один полімер, на зовнішній поверхні заздалегідь порціонованої тютюнової сировини (16), з одержанням тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою оболонкою, яка має внутрішню поверхню, що розташована навколо заздалегідь порціонованої заготовки тютюнової сировини (16), і зовнішню поверхню; (с) створення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок (20) у гелевій оболонці (12) тютюнового виробу для перорального застосування, для утворення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою. UA 107679 C2 (12) UA 107679 C2 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Відповідно до одного з варіантів здійснення винаходу, запропонований спосіб виготовлення тютюнового виробу, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою, призначеного для перорального застосування, що включає такі операції: а) формування порції тютюнового матеріалу для утворення заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу; b) введення заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу у контакт із розчином матеріалу гелевої оболонки для утворення гелевої оболонки, яка містить щонайменше один полімер, на зовнішній поверхні заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу, з одержанням тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою оболонкою, при цьому згадана гелева оболонка має внутрішню поверхню, розташовану навколо заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу, та зовнішню поверхню; с) створення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок у гелевій оболонці тютюнового виробу для перорального застосування, для одержання тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою. За варіантом, якому віддається перевага, сіткоподібна гелева оболонка є нерозчинною у ротовій порожнині споживача виробу, завдяки чому тютюновий матеріал, який вкритий сіткоподібною гелевою оболонкою, залишається всередині оболонки під час внесення виробу до ротової порожнини споживача, вживання і видалення виробу з ротової порожнини споживача. Відповідно до іншого варіанту здійснення винаходу, порційний тютюновий виріб для перорального застосування включає в себе порційну заготовку тютюнового матеріалу та сіткоподібну гелеву оболонку, яка має перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки, які простягаються через усю товщину гелевої оболонки. Гелева оболонка містить щонайменше один нерозчинний полімер. Стислий опис фігур На Фіг. 1 подано загальний вигляд заздалегідь порціонованого тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою; На Фіг. 2 подано загальний вигляд заздалегідь порціонованого тютюнового виробу для перорального застосування з Фіг. 1, в якому принаймні один кінець та/або бік не вкрито оболонкою; На Фіг. 3 подано загальний вигляд форми для порціонування тютюнового виробу для перорального застосування з Фіг. 2. Детальний опис винаходу Об'єктом цього винаходу є заздалегідь порціонований тютюновий виріб для перорального застосування і способи виготовлення заздалегідь порціонованого тютюнового виробу для перорального застосування, який має сіткоподібну гелеву оболонку, у вигляді пакетика. За варіантом, якому віддається перевага, гелева оболонка має множину перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, які простягаються через усю товщину гелевої оболонки, так, що відкривають доступ до поверхні тютюнового матеріалу, яка лежить під оболонкою. Згадані перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки, відокремлені одне від одного ділянками, вкритими суцільним матеріалом гелевої оболонки. За варіантом, якому віддається перевага, перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки дають змогу слині легко проникати крізь обгортку у вигляді пакетика, і вступати у контакт із тютюновим матеріалом; при цьому ароматичні та смакові речовини, барвники, так звані "хеместетики" та інші домішки екстрагуються слиною. Перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки також створюють можливість зворотного плину слини від тютюнового матеріалу до ротової порожнини, де вона вступає у контакт із органами чуття, що розташовані, наприклад, на язику. Методи, розкриті в цьому описі, забезпечують простий, керований спосіб регулювання розміру і чисельності цих перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, і тому сприяють встановленню контролю над швидкістю вивільнення екстрактів, ароматичних і смакових речовин та/або інших домішок, що містяться всередині наповнювача продукту у вигляді пакетика для перорального застосування. Відповідно до першого способу, певну кількість тютюнового матеріалу, такого як зволожений бездимний тютюн (moist smokeless tobacco, або MST) піддають формуванню у заздалегідь визначеній формі. У одному з варіантів здійснення винаходу, якому віддається перевага, формують від приблизно 0,5 грамів до приблизно 2,5 грамів тютюнового матеріалу. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновому матеріалу надають такого розміру і форми, щоб він зручно вміщувався між щокою і яснами споживача виробу. Тютюновому матеріалу можна надавати різноманітну форму, зокрема (без обмеження ними): сферичну, прямокутну, видовжену, форму у вигляді півмісяця, а також овальну, кубічну та/або будь-яку іншу форму. 1 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Формований тютюновий матеріал може бути симетричної або асиметричної форми. За варіантом, якому віддається перевага, формований тютюновий матеріал має згладжені та/або округлені крайки, які не викликають дискомфорту при поміщенні тютюнового виробу до ротової порожнини споживача. У одному з варіантів здійснення винаходу тютюновий матеріал може містити різаний або мелений тютюн, ароматичні і смакові речовини та/або інші домішки. До прикладів прийнятних видів тютюнового матеріалу, які можуть бути використані, належать (але без обмеження ними): тютюн трубовогневого сушіння, тютюн сортів Берлей, Меріленд, східної групи, тютюн вишуканих і делікатесних сортів, "відновлений" тютюн, суміші різних сортів і таке інше. Тютюновий матеріал може бути пастеризований або ферментований, або може бути використана комбінація пастеризованого та ферментованого тютюнового матеріалу. Тютюновий матеріал може надходити у виробництво у будь-якому прийнятному вигляді, в тому числі у вигляді шматків та/або дрібних часток листового тютюну, переробленого тютюнового матеріалу, такого як розпушений або зірваний тютюн, або меленого тютюну, перероблених стеблин тютюну (порізаних і розкатаних або порізаних і розпушених стеблин), відновленого тютюнового матеріалу, сумішей різних сортів такої сировини тощо. Також можливе використання генетично модифікованого тютюну. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал містить зволожений бездимний тютюн (MST). Тютюновий матеріал може також містити певну кількість тютюнозаміщувальної сировини, такої як фруктова сировина, овочева сировина, або рослинні волокна або частки, такі як частки або шматки салату-латуку, бавовни, льону, волокна буряка, целюлозні волокна, різні суміші цих видів сировини тощо. У одному з варіантів здійснення винаходу тютюновий матеріал є повністю розкладуваним на дрібні частинки у ротовій порожнині споживача, так що, як тільки тютюновий матеріал розклався на дрібні частинки, споживач може жувати і ковтати сіткоподібну гелеву оболонку, що залишилася, і у ротовій порожнині споживача не залишається нічого. У іншому варіанті здійснення винаходу тютюновий матеріал не зазнає розкладу на дрібні частинки у ротовій порожнині споживача, і його слід позбутись після вживання. За варіантом, якому віддається перевага, вміст вологи у тютюновому матеріалу перед вкриттям оболонкою та після вкриття становить від приблизно 25 % до приблизно 65 %. Також за варіантом, якому віддається перевага, активність води у тютюновому матеріалу як перед створенням, так і після створення на ній сіткоподібної гелевої оболонки становить від приблизно 0,75 aw до приблизно 0,86 aw. Після формування заздалегідь порціонований тютюновий матеріал, якому надана форма, умочують у покривний розчин, який містить щонайменше один полімер, для одержання тютюнового виробу, вкритого гелевою оболонкою. Концентрація полімеру у покривному розчині становить від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.) (наприклад, від приблизно 0,5 % (мас.) до приблизно 15 % (мас), від приблизно 0,75 % (мас.) до приблизно 10 % (мас.) або від приблизно 1,0 % (мас.) до приблизно 5 % (мас.)). За варіантом, якому віддають найбільшу перевагу, концентрація полімеру у покривному розчині становить від приблизно 1,0 % (мас.) до приблизно 1,5 % (мас.) (решта припадає на воду). У одному з варіантів здійснення винаходу виготовлення формованого тютюнового матеріалу та його покриття гелевою оболонкою можна здійснювати у відповідності з патентною заявкою США № 2008/0202533, поданою 13 листопада 2007 р, повний зміст якої включено до цього опису шляхом посилання. Концентрація полімеру у розчині матеріалу полімерної оболонки визначає товщину гелевої оболонки. Розчини матеріалу полімерної оболонки, які мають вищу концентрацію, утворюють більш товсту оболонку, ніж розчини матеріалу полімерної оболонки, які мають нижчу концентрацію. Таким чином, концентрація полімеру у розчині матеріалу оболонки може бути змінена для утворення гелевої оболонки з товщиною, якій віддається перевага. Після нанесення покриття заздалегідь порціонований тютюновий матеріал, вккритий гелевою оболонкою, висушують. У одному з варіантів здійснення винаходу заздалегідь порціонований тютюновий матеріал, вкритий гелевою оболонкою, можна сушити при кімнатній температурі під накриттям протягом від приблизно 5 хв до приблизно 3 год. (наприклад, від приблизно 10 хв до приблизно 2 год., від приблизно 15 хв до приблизно 1 год. або від приблизно 20 хв до приблизно 40 хв). Як альтернативний варіант, заздалегідь порціонований тютюновий матеріал, вкритий гелевою оболонкою, можна сушити протягом від приблизно 30 хв до приблизно 2 год. у конвекційній сушильній печі при температурі 60 °C. За варіантом, якому віддається більша перевага, порціонний тютюновий матеріал, вкритий гелевою оболонкою, можна сушити протягом приблизно 1 години у конвекційній сушильній печі при температурі 60 °C. У ще одному варіанті здійснення винаходу 2 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 заздалегідь порціонований тютюновий матеріал, вкритий гелевою оболонкою, лише підсушують з поверхні так, що вміст вологи залишається високим як у гелевій оболонці, так і у самому тютюновому матеріалі. Кінцевий вміст вологи у гелевій оболонці після висушування становить від приблизно 10 % до приблизно 50 %, за варіантом, якому віддають більшу перевагу, від приблизно 25 % до приблизно 35 %, і за варіантом, якому віддають найбільшу перевагу, приблизно 30 %. Бажано, щоб під час висушування здійснювали поточний контроль стану тютюнового матеріалу для того, щоб активність води у тютюновому матеріалу, яка входить до складу готового тютюнового виробу, становила від приблизно 0,85 aw до приблизно 0,86 aw. Після висушування тютюнового матеріалу, вкритої гелевою оболонкою, у гелевій оболонці створюють перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки, внаслідок чого утворюється сіткоподібна структура гелевої оболонки. У одному з варіантів здійснення винаходу, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки можна створити за допомогою однієї або більшої кількості голок. Згадана голка може бути голкою № 16. Можна використовувати голки інших розмірів за умови, якщо цей розмір достатньо великий для створення у гелевій оболонці сіткоподібної структури з перфораційними отворами, незаповненими матеріалом оболонки ділянками та/або дірками потрібного розміру. За варіантом, якому віддається перевага, перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки простягаються через товщину гелевої оболонки. У інших варіантах здійснення винаходу перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки можуть бути виконані інструментальними пристроями, такими як лазер. У контексті цього документу терміни "сіткоподібна структура", "такий, що має сіткоподібну структуру" або "сіткоподібний" стосуються переривчастої гелевої оболонки, яка має ділянки покриття, що покривають тютюновий матеріал, яка знаходиться під ними, та ділянки, на яких немає покриття. Таким чином, "сіткоподібна" гелева оболонка має перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки, які забезпечують доступ до поверхні тютюнового матеріалу і відкривають шлях для вільної циркуляції екстрактів та/або слини всередину та зсередини тютюнового матеріалу, що міститься під оболонкою. За варіантом, якому віддається перевага, розмір перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок може варіювати від приблизно 0,001 мм до приблизно 5,0 мм у довжину та ширину (наприклад від приблизно 0,01 мм до 4,0 мм, від приблизно 0,1 мм до приблизно 3,0 мм або від приблизно 1,0 мм до приблизно 2,0 мм). Також за варіантом, якому віддається перевага, перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки простягаються через усю товщину гелевої оболонки. Згадані перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки, за варіантом, якому віддається перевага, виконують достатньо великими для того, щоб уможливити вільний відтік екстрактів, і водночас достатньо малими для того, щоб унеможливити міграцію назовні шматків або частинок тютюнового матеріалу, що міститься під оболонкою, до ротової порожнини споживача. Розмір перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок обирають відповідно до бажаного плину слини таким чином, щоб перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки забезпечували безпосередню вільну циркуляцію слини всередину та зсередини тютюнового матеріалу. Перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки можуть бути впорядковані у певний спосіб в межах поверхні гелевої оболонки або ж розташовуватись на ній хаотично. У одному з варіантів здійснення винаходу перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки можуть бути виготовлені такими, що простягаються через товщину гелевої оболонки відповідно до певного шаблону. При створенні перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок їм можна надавати у поперечному перерізі будь-яку форму, в тому числі форму кіл, трикутників, ліній, квадратів, овалів тощо. За варіантом, якому віддається перевага, кількість перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок обирають таким чином, щоб забезпечити оптимальне надходження ароматичної або смакової речовини до ротової порожнини споживача при поміщенні туди тютюнового виробу на основі MST, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою. Більша кількість перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, створених у гелевій оболонці, сприяє більш інтенсивному плину слини, ароматичних і смакових речовин. Відповідно, менша кількість перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, створених у гелевій оболонці, обмежує плин слини, ароматичних і смакових речовин та їх циркуляцію всередину та зсередини тютюнового виробу. 3 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 За варіантом, якому віддається перевага, гелева оболонка являє собою один-єдиний шар, що вкриває порцію тютюнового матеріалу, і містить щонайменше один полімер. У ще одному варіанті здійснення винаходу гелева оболонка містить два або більшу кількість полімерів, які мають однакову або різну розчинність у слині. За варіантом, якому віддається перевага, полімери належать до гідроколоїдів. За варіантом, якому віддається найбільша перевага, полімери належать до класу полісахаридів. У випадку, якщо гелева оболонка утворена декількома полімерами, щонайменше один з полімерів може бути розчинною складовою та/або щонайменше один з полімерів може бути нерозчинною складовою. У одному з варіантів здійснення винаходу, якому віддається перевага, гелева оболонка містить щонайменше одну нерозчинну складову. У випадку, якщо гелева оболонка містить одночасно розчинну і нерозчинну складові, розчинну складову видаляють з оболонки шляхом розчинення, для утворення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, до вживання, і нерозчинна складова, яка при цьому зберігається, в результаті утворює сіткоподібну гелеву оболонку за одним зі способів, розкритих у цьому описі. За варіантом, якому віддається перевага, нерозчинна складова не розчиняється у ротовій порожнині споживача і тому утримує тютюновий матеріал всередині оболонки під час вживання виробу. Як тільки споживача припиняє вживання виробу, останній легко можна видалити з ротової порожнини, оскільки нерозчинна складова зберігає виріб як єдине ціле. За варіантом, якому віддається перевага, нерозчинна складова включає в себе щонайменше один нерозчинний біополімер. Нерозчинний біополімер може бути полімером, здатним до зшивання. До прийнятних незшиваних полімерів належать (але без обмеження ними): крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова смола, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт, полілактид, желатин, соєвий білок та/або білок молочної сироватки. Якщо нерозчинний полімер є здатним до зшивання, то зшивання може бути здійснено розчином для зшивання, який містить іонні солі одновалентного металу або двовалентного металу. Хоча можна використовувати іонні солі як одновалентного, так і двовалентного металу, за варіантом, якому віддається перевага, використовують солі двовалентного металу. До прийнятних солей двовалентних металів належать (але без обмеження ними): лактат кальцію, хлорид кальцію, сорбат кальцію, пропіонат кальцію тощо. Перевага віддається лактату кальцію, оскільки його схвалено до застосування у складі харчових продуктів. Наприклад, розчин для зшивання може являти собою розчин лактату кальцію концентрації 2,0 % (мас). У одному з варіантів здійснення винаходу розчинна складова може також являти собою певну частину сіткоподібної гелевої оболонки. За варіантом, якому віддається перевага, для утворення додаткових перфораційних отворів розчинна складова розчиняється після внесення виробу до ротової порожнини споживача, і таким чином може утворювати додаткові перфораційні отвори, які забезпечують вільний доступ до ароматичних і смакових речовин та вологи. Розчинна складова може бути утворена нездатним до хімічного зшивання полімером. До прийнятних полімерів, здатних до хімічного зшивання, належать (але без обмеження ними): альгінат, пектин, карагінан, а також модифіковані полісахариди з функціональними групами, здатними до зшивання. До здатних до хімічного зшивання полімерів, яким віддається перевага, належать альгінат та пектин. У одному з варіантів здійснення винаходу додаткові ароматичні і смакові речовини та/або інші домішки, такі як підсолоджувачі, консерванти, "нутрицевтики" (біологічно активна добавка до продуктів харчування), антиоксиданти, амінокислоти, мінеральні речовини, вітаміни, рослинні екстракти, гігроскопічні речовини та/або так звані "хеместетики" можна вводити у покривний розчин до формування покриття, всередину перфораційних отворів після їх створення та/або всередину тютюнового матеріалу. До прийнятних ароматичних і смакових речовин належать (але без обмеження ними) будьякі ароматичні і смакові речовини природного або синтетичного походження, такі як складові тютюну, тютюнового диму, ментол, м'ята перцева, м'ята кучерява, шоколад, локриця, цитрусові, гама-окталактон, ванілін, етилванілін, ароматичні складові освіжувачів подиху, кориця, метилсаліцилат, ліналоол, масло бергамоту, масло герані, масло лимону, масло імбиру, гранат, пальмова ягода (асаі), малина, чорниця, суниця, полуниця, бойзенові ягоди, ягоди журавлини, віскі сорту бурбон, шотландське віскі, віскі американських або ірландских сортів, коньяк, гортензія, лаванда, яблуко, персик, груша, вишня, слива, помаранч (апельсин), лайм, виноград, грейпфрут, джем, ром; кокосові горіхи, мигдаль, горіхи пекан, волоські горіхи, фундук, французька ваніль, макадамія, цукрова тростина, клен, чорносмородинний лікер, карамель, банан, солод, кава еспресо, кавовий лікер "Кайлуа", білий шоколад, гвоздика, кінза, базилік, материнка, часник, гірчиця, мускатний горіх, розмарин, чебрець, естрагон, кріп, шалфей, аніс, фенхель, жасмин, кава, маслинова олія, кунжутна олія, соняшникова олія, духмяний оцет, а 4 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 також оцет з рисового вина або оцет з червоного вина. До числа інших прийнятних компонентів належать ароматичні і смакові сполуки, обрані з групи, до якої входять кислота, спирт, складний ефір, альдегід, кетон, піразін, комбінації або суміші цих сполук тощо. Прийнятні ароматичні і смакові сполуки можуть бути обрані, наприклад, з групи, до якої входять фенілоцтова кислота, соланон, мегастигматрієнон, 2-гептанон, бензиловий спирт, цис-3-гексенілацетат, валеріанова кислота, валеріановий альдегід, складний ефір, терпен, сесквітерпен, нуткатон, мальтол, дамасценон, піразін, лактон, анетол, ізовалеріанова кислота, комбінації цих сполук тощо. До прийнятних підсолоджувачів належать (але без обмеження ними): водорозчинні підсолоджувачі, такі як моносахариди та дисахариди, а саме ксилоза, рибоза, сахароза, мальтоза, фруктоза, глюкоза та/або маноза. Можливе також введення полісахаридів, цукрових спиртів та підсолоджувачів, які не мають поживних властивостей. До прийнятних "хеместетиків" належать (але без обмеження ними): капсаїцин, таніни, гірчична олія, вінтергрінова олія, корична олія, аліцин, хінін, цитринова кислота і солі цієї кислоти. До прийнятних вітамінів належать (але без обмеження ними): вітамін А (ретинол), вітамін D (холекальциферол), вітаміни групи Е,вітаміни групи К (філохінони та менахінони), тіамін (вітамін В1), рибофлавін (вітамін В2), ніацин, ніацинамід, піридоксин (вітамін групи В6), фолієва кислота, холін, інозіт, вітамін В12 (кобаламін), ПАБК (пара-амінобензойна кислота), біотин, вітамін С (аскорбінова кислота) і суміші цих сполук. Кількість вітамінів можна варіювати відповідно до типу вітаміну і цільової групи споживачів тютюнового виробу. Наприклад, кількість вітамінів можна встановити таким чином, щоб кількість вітамінів не перевищувала рівня, рекомендованого нормами добового споживання Міністерства сільського господарства США. У контексті цього опису термін "нутрицевтики" стосується будь-якого інгредієнту у складі харчових продуктів, який сприятливо позначається на здоров'ї людини. До групи нутрицевтиків належать певні сполуки або комбінації сполук, які виділено з природних продуктів харчування та з генетично модифікованих харчових продуктів. Наприклад, до групи нутрицевтиків належать різноманітні харчові домішки рослинного походження (фітонутрієнти), які одержано з природної сировини рослинного походження та з генетично модифікованих рослин. До прийнятних мінеральних речовин належать (але без обмеження ними): кальцій, магній, фосфор, залізо, цинк, йод, селен, калій, мідь, марганець, молібден, хром та суміші цих елементів. Кількість мінеральних речовин у складі заздалегідь порціонованого тютюнового виробу можна варіювати відповідно до типу хімічного елемента і цільової групи споживачів тютюнового виробу. Наприклад, кількість мінеральних речовин можна встановити таким чином, щоб кількість мінеральних речовин не перевищувала рівня, рекомендованого нормами добового споживання Міністерства сільського господарства США. До прийнятних амінокислот належать (але без обмеження ними) незамінні амінокислоти, біосинтез яких у організмі людини неможливий, в тому числі валін, лейцин, ізолейцин, лізин, треонін, триптофан, метіонін та фенілаланін. Прикладами інших прийнятних амінокислот є амінокислоти, що не належать до незамінних, - зокрема, аланін, аргінін, аспарагін, аспарагінова кислота, цистеїн, глютамінова кислота, глютамін, гліцин, гістидин, пролін, серин та тирозин. У іншому варіанті здійснення винаходу заздалегідь порціонований тютюновий виріб може містити різноманітні активні сполуки з властивостями антиоксидантів, які здатні уповільнити процес старіння і відповідають вимогам до харчових домішок. Наприклад, до групи антиоксидантів можуть належати активні інгредієнти, одержувані у вигляді екстрактів гінкго китайського (Ginkgo biloba), в тому числі глікозиди ряду флавоноїдів ("гінкгофлавоноїди"), такі як (ізо)кверцетин, кемпферол, кемпферол-3-рамнозіди, ізорамнетин, лютеолін, глікозиди ряду лютеоліну, глікозиди ряду ситостерину, а також шестиатомні лактони терпенового ряду, відомі як "гінкголіди" або "білобаліди"; активні інгредієнти, які можуть бути екстраговані з Camellia sinensis, такої як зелений чай, в тому числі різні "чайні таніни", такі як епікатехін, епігалокатехін, епігалокатехіну галат, теафлавін, теафлавіну моногалат (А або В) та теафлавіну дигалат; активні інгредієнти, одержувані у вигляді екстрактів Vaccinium myrtillus, такої як чорниця, в тому числі 15 різних сполук ряду антоцианозидів, таких як дельфінідин, антоцианозиди, міртин, епіміртин, кислоти фенолового ряду, глікозиди, кверцитрин, ізокверцитрин та гіперозід; активні інгредієнти, одержувані у вигляді екстрактів з Vinis vitifera таких як виноград, в тому числі поліфеноли, катехин, кверцитрини та ресвератроли; активні інгридієнти, які можуть бути одержані у вигляді екстрактів з Olea europensis, таких як листя дерева маслини (олевропеїн). Чимало ідентифікованих активних інгредієнтів, одержуваних із цих та інших видів рослинної сировини, мають певне відношення до знешкодження вільних радикалів і здатні уповільнювати процеси старіння; ці інгредієнти також є кандидатами на включення до складу заздалегідь порціонованого тютюнового виробу, описаного в цьому описі. 5 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 До прийнятних рослинних екстрактів належать активні інгредієнти конюшини лугової Trifolium pretense, такої як конюшина пурпурова (тобто пурпурний трилисник), в тому числі ізофлавони, глюкозиди ряду ізофлавону, даідзеїн, генестеїн, формононетин, біоханін А, ононін та сісострин. Сполуки, одержувані з рослин роду Рапах, до якого входить женьшень, так само добре відомі своїми цілющими властивостями і також можуть бути включеними до складу заздалегідь порціонованого тютюнового виробу. Ці та інші речовини рослинного походження, рослинні екстракти та біологічно активні сполуки із лікувальними та оздоровчими властивостями також розглядаються в контексті цього винаходу. До прийнятних консервантів належать (але без обмеження ними): метилпарабен, пропілпарабен, пропіонат натрію, сорбат калію, бензоат натрію тощо. Консерванти можна додавати у кількості від приблизно 0,001 % (мас.) до приблизно 20 % (мас), за варіантом, якому віддають більшу перевагу, від приблизно 0,01 % (мас.) до приблизно 1,0 % (мас.) (наприклад, близько 0,1 % (мас.)), від загальної маси гелевої оболонки. До складу тютюнового матеріалу можна також додавати гігроскопічні речовини, покликані підтримувати на певному рівні вміст вологи у тютюновому виробі на основі MST, вкритому гелевою оболонкою. Прикладами гігроскопічних речовин, які можна додавати до складу тютюнового матеріалу, є гліцерол (гліцерин) та пропіленгліколь. Слід зазначити, що додавання гігроскопічних речовин може також мати на меті ефект консервації, оскільки активність води у складі тютюнового виробу можна знизити шляхом додавання гігроскопічної речовини, обмежуючи тим самим можливості для росту мікроорганізмів. Крім того, додавання гігроскопічних речовин може мати на меті підвищення вологості висушеного тютюну, принаймні за відчуттям. Крім того, за варіантом, якому віддається перевага, об'ємна питома вага тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою, становить близько 3 1,0±0,2 г/см . У одному з варіантів здійснення винаходу, якому віддається перевага, сіткоподібна гелева оболонка дає змогу екстрактам тютюну, ароматичним і смаковим речовинам витікати назовні гелевої оболонки і водночас, завдяки сіткоподібній будові, забезпечує утримання тютюнового матеріалу всередині гелевої оболонки неушкодженою протягом часу вживання тютюнового виробу. Крім того, гелева оболонка справляє відчуття м'якості і піддатливості на тканини язика і ротової порожнини, водночас забезпечуючи безперешкодну циркуляцію екстрактів тютюну всередину та зсередини тютюнового виробу. Якщо зняти гелеву оболонку з тютюнового виробу і повністю висушити її, то за варіантом, якому віддається перевага, гелева оболонка має перфораційні отвори, що простягаються через всю її товщину, яка становить від приблизно 0,02 мм до приблизно 1,0 мм. За варіантом, якому віддається ще більша перевага, гелева оболонка має перфораційні отвори, що простягаються через всю її товщину, яка після повного висихання оболонки становить від приблизно 0,08 мм до приблизно 0,14 мм. За варіантом здійснення винаходу, якому віддається найбільша перевага, гелева оболонка має перфораційні отвори, що простягаються через всю її товщину, яка після зняття і повного висихання становить близько 0,11 мм. Для більш ґрунтовного усвідомлення суті методів, описаних у цьому документі, слід звернутися до наведених нижче необмежувальних прикладів. Приклад 1 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, який містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, та одержують тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою. Тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою, надалі висушують при кімнатній температурі для випаровування надлишку води. Після цього оболонку висушеного вкритого оболонкою тютюнового виробу на основі MST перфорують за допомогою голки 16 калібру, створюючи оболонку сіткоподібної структури. Приклад 2 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, який містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, та одержують тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою. Тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою, надалі висушують при кімнатній температурі для випаровування надлишку води протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. Після цього оболонку тютюнового виробу на основі MST перфорують за допомогою лазеру, створюючи оболонку сіткоподібної структури. Відповідно до другого способу, сіткоподібну гелеву оболонку створюють на формованій порції тютюнового матеріалу, такої як MST, за допомогою розташування навколо формованої 6 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 порції тютюнового матеріалу дірчастого шаблону або сітки. Потім дірчастий шаблон або сітку обливають покривним розчином та/або обприскують покривним розчином, який містить щонайменше один біополімер. Як альтернативний варіант, тютюновий матеріал, загорнутий у дірчастий шаблон, умочують у покривний розчин полімеру, та одержують тютюновий виріб, вкритий гелевою оболонкою. Тютюновий виріб, вкритий гелевою оболонкою, надалі висушують, і знімають дірчастий шаблон з поверхні тютюнового виробу, вкритого гелевою оболонкою; на поверхні залишається шар сіткоподібного гелевого покриття, утвореного полімером, який контактує з формованою тютюновим матеріалом, і прилипає до поверхні останньої, а після зняття дірчастого шаблону утворює зовнішню оболонку. Внаслідок накладання дірчастого шаблону на тютюновий матеріал на поверхні залишаються перфораційні отвори, дірки та/або незаповнені матеріалом оболонки ділянки. Приклад 3 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST загортають у сітку з отворами 40 меш. Крізь сітку обприскують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST покривним розчином, який містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода. Заздалегідь порціоновану заготовку MST, вкриту гелевою оболонкою, надалі висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки, після чого знімають сітку, та одержують тютюновий продукт, вкритий сіткоподібною гелевою оболонкою. Приклад 4 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST загортають у сітку з отворами 40 меш. Крізь сітку обприскують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST гарячим покривним розчином, який містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, і має температуру від приблизно 50 °C до приблизно 99 °C. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки, після чого знімають сітку, та одержують тютюновий продукт, вкритий сіткоподібною гелевою оболонкою. Приклад 5 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST загортають у сітку з отворами 20 меш. Крізь сітку обприскують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST покривним розчином, який містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода. Потім заздалегідь порціоновану заготовку MST, вкриту оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з драглистої гелевої оболонки, після чого знімають сітку, та одержують тютюновий продукт, вкритий сіткоподібною гелевою оболонкою. Відповідно до третього способу при виготовленні обгортки у вигляді пакетика спочатку створюють оболонку, яка містить щонайменше дві речовини з різною розчинністю, і потім застосовують розчинник для розчинення більш швидкорозчинної речовини. За варіантом, якому віддається перевага, оболонка містить першу і другу речовини. Перша речовина є більш швидкорозчинною і утворює уздовж поверхні одну чи більшу кількість швидкорозчинних зон, які розділені однією чи більшою кількістю зон, утворених менш швидкорозчинною речовиною (другою речовиною). У варіанті здійснення винаходу, якому віддається перевага, перша речовина є розчинною складовою, а друга речовина є нерозчинною складовою. За варіантом, якому віддається перевага, певну кількість зон першого виду або всі зони першого типу виду видаляють перед вживанням виробу споживачем, для чого оболонку вводять у контакт із розчинником, таким як вода. У одному з варіантів здійснення винаходу оболонка може містити плівку, утворену першою речовиною і другою речовиною. Видалення зон першого виду з плівки дією розчинника може відбуватись як до, так і після нанесення плівки на заздалегідь порціонований тютюновий матеріал і щільного замкнення плівки навколо заздалегідь порціонованого тютюнового матеріалу. Відносну величину зон першого і другого виду можна варіювати, змінюючи відносну концентрацію першої і другої речовини, ступінь гомогенізації їхньої суміші, а також варіюючи концентрацію будь-яких емульгаторів і проміжок часу між приготуванням суміші та її нанесенням. Завдяки цьому можна змінювати загальну кількість перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, густоту перфораційних отворів, 7 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, а також середній діаметр перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок. Наприклад, при використанні більш високої концентрації першої речовини порівняно з другою речовиною у гелевій оболонці можна створювати більшу кількість перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок. Також розмір перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок при цьому може бути більшим, ніж у випадку, коли покривний розчин містить меншу кількість першої речовини. Друга речовина, яка утворює сіткоподібну гелеву оболонку у вигляді пакетика, може включати в себе різні речовини. За варіантом, якому віддається перевага, друга речовина включає в себе речовини, яку(-і) можуть бути розчинені або супендовані у розчиннику і вилиті у плівку. До числа прийнятних речовин належать біополімери, такі як білки та полісахариди. До числа прийнятних білків належать такі речовини як желатин. До числа прийнятних полісахаридів належать полісахариди, які здатні зшиватися іонними зв'язками, такі як альгінати, пектини та/або карагінани. Як описано вище, ці полісахариди можна зшивати за допомогою прийнятних йонів одновалентних, двовалентних або тривалентних металів, таких як іон натрію, йон калію, йон кальцію або йон алюмінію. Перша речовина, яка видаляється зі згаданої плівки та/або гелевої оболонки шляхом розчинення, утворюючи сіткоподібну гелеву оболонку із наскрізними порами, є більш розчинною у певному розчиннику, ніж друга речовина. У одному з конкретних варіантів здійснення винаходу цим розчинником є вода, а перша речовина у варіанті, якому віддається перевага, є легко розчинною у воді речовиною, факультативно поєднаною з речовиною, яка дає змогу встановлювати, регулювати або обмежувати розчинність у воді першої речовини. Приклад 6 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, занурюють у воду кімнатної температури, яка розчиняє першу речовину, приблизно на 10 хв. Після цього заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, виймають із води, і висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з оболонки. Приклад 7 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, занурюють у воду кімнатної температури, яка розчиняє першу речовину, приблизно на 5 хв. Після цього заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, виймають із води, і висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з оболонки. Приклад 8 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, занурюють у воду кімнатної температури, яка розчиняє першу речовину, приблизно на 3 хв. Перш ніж занурити у воду заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, рН води встановлюють на такому рівні, щоб прискорити розчинення першої речовини. Після цього заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, виймають із води, і висушують при кімнатній температурі протягом часу від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з оболонки. Приклад 9 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, покриту оболонкою, занурюють у воду кімнатної температури, яка розчиняє першу речовину, приблизно на 15 хв. Перш ніж занурити у воду заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, рН води встановлюють на такому рівні, щоб сповільнити розчинення першої речовини. Після цього заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту оболонкою, виймають із води, і 8 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з оболонки. Відповідно до четвертого способу, для створення сіткоподібної гелевої оболонки можна скористатися утворенням пухирців на поверхні вже створеної гелевої оболонки. Пухирці призводять до утворення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок у гелевій оболонці, таким чином створюючи сіткоподібну структуру гелевої оболонки на заздалегідь порціонованій заготовці на основі MST. У варіанті здійснення винаходу, якому віддається перевага, пухирці, що створюють перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки у гелевій оболонці, можна генерувати при взаємодії кислоти із основою. Переважно всі інгредієнти, залучені до створення гелевої оболонки, є харчовими інгредієнтами. До прийнятних кислот належать (але без обмеження ними): цитринова кислота, яблучна кислота, оцтова кислота, пропіонова кислота, фолієва кислота, масляна (бутанова) кислота, 2метилбутанова кислота, 2-етилбутанова кислота, валеріанова кислота, молочна кислота, сорбінова кислота, адипінова кислота, бензойна (бензенкарбонова) кислота, мурашина кислота, фумарова кислота, фосфорна кислота, бурштинова (янтарна) кислота, винна кислота, дубильна кислота, хлористоводнева (соляна) кислота, а також їх комбінації. До прийнятних основ належать (але без обмеження ними): карбонат натрію, карбонат калію, бікарбонат натрію, бікарбонат калію, карбонат кальцію, а також їхні комбінації. У одному з варіантів здійснення винаходу, якому віддається перевага, у розчин матеріалу гелевої оболонки додають основу. За варіантом, якому віддається перевага, концентрація основи у складі розчину матеріалу гелевої оболонки становить від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.) (наприклад, від приблизно 1 %(мас.) до приблизно 18 % (мас), від приблизно 2 % (мас.) до приблизно 15 % (мас), від приблизно 3 % (мас.) до приблизно 12 % (мас.) або від приблизно 4 % (мас.) до приблизно 10 % (мас.)). За варіантом, якому віддається перевага, концентрація основи у складі розчину матеріалу гелевої оболонки становить від приблизно 1 % (мас.) до приблизно 3 % (мас.) (наприклад, від приблизно 1,5 % (мас.) до приблизно 2,5 % (мас.) або від приблизно 1,75 % (мас.) до приблизно 2,25 % (мас)). Після нанесення покриття тютюновий виріб, вкритий гелевою оболонкою, вводять у контакт із кислотою. Як правило, концентрація кислоти у ванні залежить від того, яка кислота застосовується. Оскільки тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою, помішують у ротову порожнину, рН тютюнового виробу не повинне бути нижчим ніж приблизно 2. Тому рН розчину кислоти за варіантом, якому віддається перевага, становить від приблизно 2 до приблизно 7, і за варіантом, якому віддається більша перевага, - від приблизно 4 до приблизно 6. Температура розчину кислоти у варіанті здійснення винаходу, якому віддається перевага, становить від приблизно 25 °C до приблизно 50 °C (наприклад, від приблизно 30 °C до приблизно 45 °C або від приблизно 35 °C до приблизно 40 °C). Проміжок часу, відведений на створення сіткоподібних гелевих оболонок із застосуванням методики, заснованої на утворенні бульбашок внаслідок взаємодії кислота/основа, становить від приблизно 5 хв до приблизно 48 год., у варіанті, якому віддається більша перевага, - від приблизно 1 год. до приблизно 3 год. У інших варіантах здійснення цього винаходу для створення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок у оболонці можна застосовувати дріжджі, низькокиплячу рідину, леткі сполуки у рідкому та/або газоподібному стані. Приклад 10 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, 1 % карбонату кальцію, решта - вода, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою. Після цього занурюють заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою, приблизно на 2 год. у розчин цитринової (лимонної) кислоти кімнатної температури з концентрацією близько 2,0 % (мас.) для створення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, які надають гелевій оболонці заздалегідь порціонованої заготовки MST сіткоподібної структури. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту сіткоподібною гелевою оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з сіткоподібної гелевої оболонки. Приклад 11 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, 1 % карбонату кальцію, решта 9 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 - вода, та одержують порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою. Після цього занурюють заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою, приблизно на 2 год. у розчин цитринової кислоти кімнатної температури з концентрацією близько 2,0 % (мас.) для створення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, які надають гелевій оболонці заздалегідь порціонованої заготовки MST сіткоподібної структури. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту сіткоподібною гелевою оболонкою, висушують протягом близько 1 год. у конвекційній сушильній печі при температурі 60 °C для випаровування надлишку води з сіткоподібної гелевої оболонки. Приклад 12 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, 1 % бікарбонату натрію, решта - вода, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою. Після цього занурюють заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою, приблизно на 2 год. у розчин цитринової кислоти кімнатної температури з концентрацією близько 2,0 % (мас.) для створення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, які надають гелевій оболонці заздалегідь порціонованій заготовці MST сіткоподібної структури. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту сіткоподібною гелевою оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з сіткоподібної гелевої оболонки. Приклад 13 1,5 грамам MST надають кубічної форми, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST умочують у покривний розчин, що містить 4 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, 1 % карбонату кальцію, решта - вода, та одержують заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою. Після цього занурюють заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту гелевою оболонкою, приблизно на 2 год. у розчин яблучної кислоти кімнатної температури з концентрацією близько 2,0 % (мас.) для створення перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок, які надають гелевій оболонці порціонної заготовки MST сіткоподібної структури. Потім заздалегідь порціоновану заготовку на основі MST, вкриту сіткоподібною гелевою оболонкою, висушують протягом приблизно 1 год. у конвекційній сушильній печі при температурі 60 °C для випаровування надлишку води з сіткоподібної гелевої оболонки. Як показано на Фіг. 1, тютюновий виріб вкритий сіткоподібною гелевою оболонкою 12, яка безпосередньо прилягає до згаданої заготовки тютюнового матеріалу 16 та/або принаймні частково вкриває цю порцію тютюнового матеріалу. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий матеріал 16 попередньо піддають формуванню у вигляді заздалегідь порціонованої заготовки. Так само перевага віддається варіанту, відповідно до якого тютюновий матеріал 16 являє собою порцію зволоженого бездимного тютюну (MST). Сіткоподібна гелева оболонка вкриває принаймні частину тютюнового виробу 10, і має численні перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки 20, в межах яких гелеве покриття заготовки тютюнового матеріалу 16 відсутнє. Перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки 20 забезпечують можливість вільного плину слини всередину тютюнового виробу 10 одразу ж після його внесення до ротової порожнини споживача. За варіантом, якому віддається перевага, гелеву оболонку створюють щонайменше з одного біополімеру за одним із методів, які детально описані вище. Щонайменше один біополімер може являти собою водорозчинний біополімер, не розчинний у воді біополімер або комбінацію цих полімерів. У варіанті здійснення винаходу, якому віддається перевага, сіткоподібна гелева оболонка 12 повністю вкриває заздалегідь порціонований тютюновий матеріал 16. У одному з інших варіантів здійснення винаходу, як показано на Фіг. 2, гідратована мембранна оболонка 12 частково вкриває заздалегідь порціоновану тютюновий матеріал 16 таким чином, що кінці 30 та/або бокові сторони 18 заздалегідь порціонованого тютюнового матеріалу 16 не вкриті оболонкою 12. У одному з варіантів здійснення винаходу для одержання заздалегідь порціонованого тютюнового виробу 10 із вільними від оболонки кінцями 30 можна використовувати спеціальну форму 45, зображену на Фіг. 3. Форма 45 забезпечує нанесення покриття 12 у поперечному напрямку заготовки формованого тютюнового матеріалу 16 під час її знаходження у формі. 10 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Надалі вкритий оболонкою тютюновий виріб 10, що знаходиться у формі 45, ділять на частки (сегменти) 40, так що на кожній заготовці тютюнового матеріалу, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою, утворюються кінці, вільні від оболонки. Перевага віддається варіанту, відповідно до якого готовий тютюновий виріб 10 разом із сіткоподібною гелевою оболонкою важить від приблизно 1,0 грамів до приблизно 3,0 грамів (наприклад, від приблизно 1,5 грамів до приблизно 2,5 грамів або від приблизно 1,8 грамів до приблизно 2,2 грамів). Зазначена вага передусім визначається кількістю тютюнового матеріалу 16, оскільки вага сіткоподібної гелевої оболонки 12 незначна порівняно з вагою тютюнового матеріалу 16. У одному з варіантів здійснення винаходу розміри тютюнового виробу 10, якому надана форма, можуть сягати близько 3,8 см (близько 1,5 дюймів) завдовжки, близько 2,5 см (близько 1 дюйму) заввишки і близько 1,9 см (близько 3/4 дюйму) завширшки. За варіантом, якому віддається перевага, тютюновий виріб 10 є м'яким, піддається стисканню і здатний пристосовуватися до форми ротової порожнини. У ще одному з варіантів здійснення винаходу до складу сіткоподібної гелевої оболонки 12 тютюнового виробу 10 можуть також входити барвники та/або допоміжні ароматичні і смакові речовини, для покращення вивільнення ароматичних і смакових речовин, що надходять безпосередньо з тютюнового матеріалу 16, а також для надання більш інтенсивного забарвлення слині споживача. Наприклад, тютюновий виріб 10 може бути вкритий оболонкою зеленого кольору з ароматом і смаком м'яти; в результаті чого, при його внесенні до ротової порожнини, слина споживача набуває зеленого кольору. Сіткоподібна гелева оболонка 12 може містити будь-який барвник та/або ароматичну і смакову речовину, якщо ця сполука прийнятна для вживання у складі виробів перорального застосування. Барвники та/або ароматичні і смакові речовини можна вводити до складу гелевої оболонки під час утворення гелевої оболонки, додаючи відповідну кількість барвника та/або допоміжних ароматичних і смакових речовин до розчину полімеру. Як альтернативний варіант, барвники та/або ароматичні і смакові речовини можна наносити на поверхню тютюнового виробу 10 обприскуванням після утворення сіткоподібної гелевої оболонки. У ще одному варіанті здійснення цього винаходу барвники та/або ароматичні і смакові речовини додають до складу гелевої оболонки у вигляді мікрокапсул, гранул, кристалів тощо, які швидко розчиняються у ротовій порожнині споживача. Такі мікрокапсули, гранули та/або кристали можуть також надавати додаткової мікроструктури гелевій оболонці. Приклад 14 0,2 грами карамелі кольору № 050 змішують зі 100 г покривного розчину, що містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, з метою одержання покривного розчину кольору карамелі. Після цього 1,5 грамам MST надають кубічної форми, і умочують у забарвлений покривний розчин, для утворення тютюнового виробу на основі MST, вкритого оболонкою. Тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки. Після цього у оболонці висушеного вкритого оболонкою тютюнового виробу на основі MST проколюють хаотично розташовані перфораційні отвори за допомогою голки 16 калібру, та одержують готовий тютюновий виріб на основі MST, вкритий забарвленою гелевою оболонкою сіткоподібної структури. Приклад 15 0,6 грами вінтергренового ароматизатору та 0,2 грами карамельного барвника № 050 змішують зі 100 г покривного розчину, що містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, з метою одержання покривного розчину кольору карамелі. Після цього 1,5 грамам MST надають кубічної форми, і умочують у забарвлений покривний розчин, та одержують тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою. Потім тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки. Після цього у оболонці висушеного вкритого оболонкою тютюнового виробу на основі MST проколюють хаотично розташовані перфораційні отвори за допомогою голки 16 калібру, та одержують готовий тютюновий виріб на основі MST, вкритий забарвленою гелевою оболонкою сіткоподібної структури. Приклад 16 0,2 грами екстракту тютюну змішують зі 100 г покривного розчину, що містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода з метою одержання забарвленого покривного розчину. Після цього 1,5 грамам MST надають кубічної форми, і умочують у забарвлений 11 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 покривний розчин, та одержують тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою. Потім тютюновий виріб на основі MST, вкритий оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки. Після цього у оболонці тютюнового виробу на основі MST пропалюють хаотично розташовані перфораційні отвори за допомогою лазеру, та одержують готовий тютюновий виріб на основі MST, вкритий забарвленою гелевою оболонкою сіткоподібної структури. У ще одному з варіантів здійснення винаходу на поверхні сіткоподібної гелевої оболонки можна створити другу оболонку, яка містить барвники, ароматичні і смакові речовини та/або екстракти тютюну. У варіанті, якому віддається перевага, друга оболонка здатна легко розчинятись у слині, тобто друга оболонка розчиняється одразу ж після внесення її до ротової порожнини споживача. Другу оболонку можна створити, додаючи барвники, ароматичні і смакові речовини та/або екстракти тютюну до другого полімерного розчину, що містить полімери, які характеризуються високою розчинністю у слині. Приклад 17 1,5 грамам MST надають кубічної форми, і потім умочують у покривний розчин, що містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, та одержують порцію MST, вкриту оболонкою. Після цього порцію MST, вкриту оболонкою, умочують у другий покривний розчин, а саме у розчин композиції "Purity Gum 59", яка містить 38 % модифікованого крохмалю, 0,2 % карамельного барвника № 050 та 0,6 % вінтергренового ароматизатора. Потім порцію MST, вкриту оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки. Після цього висушений вкритий оболонкою MST перфорують за допомогою голки 16 калібру, та одержують тютюновий виріб на основі MST, вкритий гелевою оболонкою сіткоподібної структури. Приклад 18 1,5 грамам MST надають кубічної форми, і потому умочують у покривний розчин, що містить 2,5 % пектину, 0,15 % альгінату, 4 % декстрину, решта - вода, та одержують порцію MST, вкриту оболонкою. Після цього порцію MST, вкриту оболонкою, умочують у другий покривний розчин, що містить 4 % пектину низької молекулярної маси (від приблизно 500 до приблизно 5000), решта - вода. Потім порцію MST, вкриту оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом від приблизно 2 год. до приблизно 3 год. для випаровування надлишку води з гелевої оболонки. Після цього висушений вкритий оболонкою MST перфорують за допомогою голки 16 калібру, та одержують тютюновий виріб на основі MST, вкритий гелевою оболонкою сіткоподібної структури. В контексті цього опису винаходу часто вживається слово "приблизно" у поєднанні з числами для позначення того, що від цих чисел не слід вимагати математичної точності. Відповідно до цього, мається на увазі, що при вживанні слова "приблизно" у поєднанні з числом слід припускати відхилення від цього числа в межах 10 %. Хоча у наведеному вище описі в деталях розкриті тютюнові вироби та способи одержання цих тютюнових виробів, кожному фахівцю у галузі є очевидним, що можливі різноманітні зміни, модифікації та еквіваленти способу підготовки тютюнового матеріалу і одержання тютюнових виробів, які по суті не відхиляються від змісту і обсягу цього винаходу. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 45 50 55 60 1. Спосіб виготовлення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою, який включає: а) формування порції тютюнового матеріалу для утворення заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу, яка містить зволожений бездимний тютюн; b) введення заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу у контакт із розчином матеріалу гелевої оболонки для утворення на зовнішній поверхні заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу гелевої оболонки, яка містить щонайменше один полімер, для утворення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою оболонкою, при цьому згадана гелева оболонка має внутрішню поверхню, розташовану навколо заздалегідь порціонованої заготовки тютюнового матеріалу, та зовнішню поверхню; с) створення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок у гелевій оболонці, які простягаються через усю товщину згаданої гелевої оболонки в напрямку від згаданої внутрішньої поверхні оболонки до її згаданої зовнішньої поверхні так, що відкривають доступ до тютюнового матеріалу, для утворення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою 12 UA 107679 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 оболонкою, причому для створення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок застосовують голку або інструмент, такий як лазер; або розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, й для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою; або перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки утворюють шляхом розташування на заздалегідь порціонованому тютюновому матеріалі або навколо нього дірчастого шаблону, подальшого нанесення розчину матеріалу гелевої оболонки на заздалегідь порціонований тютюновий матеріал і подальшого видалення згаданого дірчастого шаблону; або перфораційні отвори, незаповнені матеріалом оболонки ділянки та/або дірки утворюють шляхом додання у розчин матеріалу гелевої оболонки однієї або декількох речовин, таких як дріжджі, низькокипляча рідина, а також леткі сполуки у рідкому та/або газоподібному стані. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає висушування тютюнового виробу, вкритого гелевою оболонкою. 3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що тютюновий виріб, вкритий гелевою оболонкою, висушують при кімнатній температурі протягом проміжку часу від приблизно 5 хв до приблизно 3 год. або у конвекційній сушильній печі протягом проміжку часу від приблизно 30 хв до приблизно 2 год. 4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що тютюновий матеріал містить зволожений бездимний тютюн, який має вміст вологи від приблизно 25 % до приблизно 65 % або активність води від приблизно 0,75 aw до приблизно 0,86 aw, або обидва ці показники. 5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що до тютюнового матеріалу додають тютюнозаміщувальну сировину, яку вибирають із групи, яку складають фруктові волокна або частинки, овочеві волокна або частинки, а також волокна або частинки рослин, а також їх комбінації. 6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що гелева оболонка містить щонайменше один здатний до зшивання полімер і щонайменше один не здатний до зшивання полімер. 7. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що щонайменше один не здатний до зшивання полімер вибирають з групи, яку складають крохмаль, декстрин, аравійська камедь, гуарова смола, хітозан, целюлоза, полівініловий спирт, полілактид, желатин, соєвий білок, білок молочної сироватки, а також їх комбінації. 8. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що здатний до зшивання полімер вибирають з групи, яку складають альгінат, пектин, карагінан, модифіковані полісахариди з функціональними групами, здатними до зшивання, а також їх комбінації. 9. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому згадану щонайменше одну кислоту вводять у контакт із тютюновим виробом для перорального застосування, вкритим гелевою оболонкою, шляхом занурення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою оболонкою, у розчин кислоти на проміжок часу від приблизно 5 хв до приблизно 48 год. 10. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що розчин кислоти має рН від приблизно 2 до приблизно 7. 11. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому розчин кислоти нагрівають до температури від приблизно 25 °С до приблизно 50 °С. 12. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому згадану щонайменше одну кислоту вибирають і групи, яку складають лимонна кислота, яблучна кислота, оцтова кислота, пропіонова кислота, фолієва кислота, масляна кислота, 2-метилбутанова кислота, 2етилбутанова кислота, валеріанова кислота, молочна кислота, сорбінова кислота, адипінова кислота, бензойна кислота, мурашина кислота, фумарова кислота, фосфорна кислота, бурштинова кислота, винна кислота, дубильна кислота, хлористоводнева кислота, а також їх комбінації. 13 UA 107679 C2 5 10 15 20 13. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому основу вибирають з групи, яку складають карбонат натрію, бікарбонат натрію, карбонат калію, бікарбонат калію, карбонат кальцію, а також їх комбінації. 14. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки додатково містить щонайменше одну основу, та тим, що для утворення одного чи більшої кількості перфораційних отворів, незаповнених матеріалом оболонки ділянок та/або дірок гелеву оболонку вводять у контакт із щонайменше однією кислотою, причому концентрація основи в розчині матеріалу гелевої оболонки становить від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.). 15. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що концентрація полімеру у складі розчину матеріалу гелевої оболонки становить від приблизно 0,1 % (мас.) до приблизно 20 % (мас.). 16. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки містить приблизно 2,5 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату та приблизно 4 % декстрину, або приблизно 4 % пектину, приблизно 0,15 % альгінату та приблизно 4 % декстрину. 17. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розчин матеріалу гелевої оболонки містить також барвники або смако-ароматичні речовини, або обидва типи речовин. 18. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що також включає нанесення другого покривного розчину, який містить щонайменше один барвник, шляхом обприскування, умочування та/або занурення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого гелевою сіткоподібною оболонкою, для створення другої оболонки. 25 Комп’ютерна верстка І. Скворцова Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 14

Дивитися

Додаткова інформація

Автори англійською

Mishra, Munmaya K., Liu, Shengsheng, Sweeney, William R., Yang, Szu-Sung, Geib, Dennis

Автори російською

Мишра Мунмая К., Лю Шеншен, Суини Уильям Р., Ян Сцзу-Сун, Джейб Деннис

МПК / Мітки

МПК: A24B 13/00, A24B 15/28

Мітки: спосіб, тютюнового, гелевою, виробу, оболонкою, перорального, застосування, сіткоподібною, виготовлення, вкритого

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/16-107679-sposib-vigotovlennya-tyutyunovogo-virobu-dlya-peroralnogo-zastosuvannya-vkritogo-sitkopodibnoyu-gelevoyu-obolonkoyu.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб виготовлення тютюнового виробу для перорального застосування, вкритого сіткоподібною гелевою оболонкою</a>

Подібні патенти