Номер патенту: 111682

Опубліковано: 25.05.2016

Автор: Лорд Крістофер

Є ще 7 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Електронний інгаляційний пристрій, що має мундштук (2) і вузол керування (24), що містить джерело енергії (22) й комп'ютер (20), що містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводу-виводу; при цьому пристрій також містить передавач (18), підключений до комп'ютера, сконфігурованого з можливістю збору й зберігання в пам'яті комп'ютера, у процесі роботи, даних використання, що належать до використання пристрою споживачем, і передачі даних використання, причому комп'ютер також сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання після передачі.

2. Пристрій за п. 1, що являє собою електронну сигарету.

3. Пристрій за п. 1 або 2, у якому комп'ютером є мікроконтролер.

4. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому передавач виконаний з можливістю передачі даних використання бездротовими засобами.

5. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому передавачем є звукові засоби зв'язку, і передавач виконаний з можливістю передачі даних використання по акустичному каналу.

6. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання містять підрахунок числа вдихів, що являє собою підрахунок кількості вдихів користувача через пристрій.

7. Пристрій за п. 6, у якому підрахунок числа вдихів зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти.

8. Пристрій за п. 6 або 7, у якому дані використання містять середню тривалість вдиху, що являє собою середнє значення за вдихами, підраховане у підрахунку числа вдихів.

9. Пристрій за п. 8, у якому середня тривалість вдиху зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти.

10. Пристрій за будь-яким з пп. 6-9, у якому дані використання містять підрахунок числа сеансів, що являє собою підрахунок кількості сеансів вдиху.

11. Пристрій за п. 10, у якому підрахунок числа сеансів зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти.

12. Пристрій за п. 10 або 11, у якому забезпечується закінчення сеансу вдиху, коли пристрій не діє протягом заданого часу бездіяльності після вдиху через пристрій.

13. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання зберігаються в пам'яті даних на 8 або менше байт.

14. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання оптимізовані для передачі по акустичному каналу.

15. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання додатково містять дані заголовка на початку даних для позначення початку даних.

16. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання додатково містять дані футеру наприкінці даних для позначення кінця даних.

17. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання додатково містять дані конфігурації перед початком даних, що показують конфігурацію даних для передачі.

18. Пристрій за п. 17, у якому дані конфігурації показують діапазон частот передачі даних.

19. Пристрій за п. 17 або 18, у якому дані конфігурації показують тривалість передачі даних.

20. Пристрій за будь-яким з пп. 17-19, у якому дані конфігурації показують інтенсивність передачі даних.

21. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання містять докладні дані окремих актів вдиху.

22. Пристрій за п. 21, у якому докладні дані окремих актів вдихання містять дату й час кожного вдихання.

23. Пристрій за п. 21 або 22, у якому докладні дані окремих актів вдиху містять тривалість кожного вдиху.

24. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю послідовної передачі першої переданої версії даних використання й другої переданої версії даних використання.

25. Пристрій за п. 24, у якому перша передана версія в цілому відповідає другій переданій версії.

26. Пристрій за п. 24, у якому для передачі першої переданої версії й другої переданої версії використовуються різні діапазони частот.

27. Пристрій за п. 24 або 26, у якому перша передана версія й друга передана версія мають різну тривалість.

28. Пристрій за п. 24 або п. 26, або п. 27, у якому перша передана версія й друга передана версія мають різну інтенсивність сигналу.

29. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю послідовної передачі, у процесі роботи, трьох і більшої кількості переданих версій даних використання.

30. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю багаторазової передачі, у процесі роботи, даних використання.

31. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання на частоті, яка істотно перевищує частоту діапазону звичайного фонового шуму.

32. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання на частоті, яка істотно перевищує частоти діапазону частот, що чує людина.

33. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання по команді користувача.

34. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить датчик тиску, підключений до комп'ютера.

35. Пристрій за п. 34, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє роботу пристрою за рамками нормального використання.

36. Пристрій за п. 34 або 35, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблений видих.

37. Пристрій за будь-яким з пп. 34-36, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблене затягування.

38. Пристрій за будь-яким з пп. 34-37, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблений короткий різкий видих.

39. Пристрій за будь-яким з пп. 34-38, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблене коротке різке затягування.

40. Пристрій за будь-яким з пп. 34-39, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблено два або більше коротких різких видихи.

41. Пристрій за будь-яким з пп. 34-40, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблені два або більша кількість коротких різких затягувань.

42. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер має режим меню, що забезпечує можливість, при використанні датчика тиску, активізації режиму меню й вибору опції меню, у якій починається передача даних використання.

43. Пристрій за п. 42, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання, коли користувач вибирає опцію меню "очистити

пам'ять".

44. Пристрій за п. 42 або 43, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання при виході з режиму меню.

45. Пристрій за будь-яким з пп. 42-44, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій, у процесі роботи, входить у режим меню.

46. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом перед передачею, у процесі роботи, даних використання.

47. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про передачу, що відбувається, у процесі роботи, даних використання.

48. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про завершення передачі, у процесі роботи, даних використання.

49. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про успішний прийом, у процесі роботи, даних використання.

50. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про невдачу прийому, у процесі роботи, даних використання.

51. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про очищення пам'яті, у процесі роботи, від даних використання.

52. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що має мікрофон, підключений до комп'ютера.

53. Пристрій за п. 52, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю визначення фонового шуму за допомогою мікрофона й передачі даних використання так, щоб в основному уникнути впливу фонового шуму.

54. Пристрій за п. 52 або 53, у якому комп'ютер сконфігурований так, щоб починати передачу при одержанні мікрофоном сигналу початку.

55. Пристрій за будь-яким з пп. 52-54, у якому комп'ютер сконфігурований так, щоб закінчувати передачу при одержанні мікрофоном сигналу закінчення.

56. Пристрій за будь-яким з пп. 52-55, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повторної передачі даних використання, коли мікрофоном прийнятий сигнал невдалої передачі.

57. Пристрій за будь-яким з пп. 52-56, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання при одержанні мікрофоном сигналу очищення.

58. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що має мундштуковий кінець і наконечник, де розташований передавач.

59. Пристрій за п. 58, у якому передавач виконаний з можливістю передачі даних використання, у процесі роботи, з наконечника.

60. Пристрій за п. 58 або 59, що має поздовжню центральну вісь, при цьому передавач виконаний з можливістю передачі даних використання, у процесі роботи, з наконечника в основному паралельно поздовжній осі.

61. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому передавачем є гучномовець.

Текст

Реферат: У заявці описаний електронний інгаляційний пристрій, що має мундштук 2 і вузол керування 24, що містить акумулятор 22 і комп'ютер 20, що містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводу-виводу, при цьому пристрій також містить передавач 18, підключений до комп'ютера 20, сконфігурованого для збирання й зберігання в пам'яті комп'ютера, у процесі роботи, даних використання, що належать до використання пристрою споживачем, і передачі даних використання. UA 111682 C2 (12) UA 111682 C2 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Галузь техніки Даний винахід відноситься до електронних інгаляційних пристроїв (електронним пристроїв для вдихання пари/речовин). Зокрема, даний винахід відноситься, серед іншого, до електронних сигарет, що містять комп'ютер і передавач. Рівень техніки Електронні інгаляційні пристрої звичайно мають розмір сигарети, а їх дія заснована на вдиханні користувачем нікотинових пар з ємності з рідиною, при додаванні сили усмоктування до мундштука. У деяких електронних інгаляційних пристроях є датчик тиску, який активізується, коли користувач додає усмоктувальну силу, і примушує котушку нагрівача нагріватися й випаровувати рідину. До електронних інгаляційних пристроїв відносяться електронні сигарети. Суть винаходу У даному винаході пропонується електронний інгаляційний пристрій, що має мундштук і вузол керування, що містить джерело енергії (акумулятор) і комп'ютер, що містить процесор комп'ютера, пам'ять (запам'ятовувальний пристрій) і засоби вводу-виводу, при цьому пристрій також містить передавач, підключений до комп'ютера, сконфігурованого для збирання й зберігання в пам'яті комп'ютера, у процесі роботи, даних використання, що відносяться до використання пристрою споживачем, і передачі даних використання. Зберігання даних дозволяє здійснювати моніторинг даних, що відносяться до обсягу споживання користувача й характеру використання. Ця інформація важлива, коли пристрій використається як заміна сигарет, оскільки він забезпечує контроль замісної терапії, і дозволяє судити про її ефективність. Передаючи збережені дані використання, споживач може передати дані на приймальний пристрій для їх інтерпретації й контролю використання пристрою. Переважно, електронним інгаляційним пристроєм є електронна сигарета. Переважно, комп'ютером є мікроконтролер. Переважно, передавач виконаний з можливістю передачі даних використання бездротовими засобами. Переважно, передавачем є звукові засоби зв'язку, що дозволяють передавати дані використання по акустичному каналу. Застосування бездротових засобів передачі дозволяє передавати дані й спільно використати їх без громіздкого кабельного з'єднання. Цим усувається необхідність у наявності окремого порту доступу на пристрої. Для передачі бездротовими засобами потрібен передавач усередині пристрою. Коли передача здійснюється за допомогою звуку, передавачем може бути простий компонент, наприклад, зумер або гучномовець. Це досить дешевий, але ефективний компонент, що дозволяє передавати дані за допомогою модульованого звуку. Акустичний прилад може також виконувати й інші функції. Переважно, дані використання містять підрахунок числа вдихів, що представляє собою підраховану кількість вдихів, зроблених користувачем через пристрій. Переважно, підраховане число вдихів зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти. Переважно, дані використання містять середню тривалість вдиху, що представляє собою середнє значення з підрахованих вдихів при підрахунку числа вдихів. Переважно, середня тривалість вдиху зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти. Переважно, дані використання містять підрахунок числа сеансів, що представляє собою підраховану кількість сеансів вдихів. Переважно, підраховане число сеансів зберігається в пам'яті на 1 або 2 байти. Переважно, сеанс вдихів закінчується, коли пристрій не діє протягом заданого часу бездіяльності після вдихання через пристрій. Зберігаючи дані, що відносяться до кількості вдихів, середньої тривалості вдиху й кількості сеансів, зводяться до мінімуму вимоги до обсягу пам'яті, але зберігається важлива інформація. Кількість вдихів і кількість сеансів являє собою просто підраховане число, і ця величина може бути змінена й обновлена в пам'яті комп'ютера так, що буде потрібною тільки одна величина. Аналогічно, середня тривалість може бути змінена й обновлена в пам'яті так, що буде потрібною тільки одна величина. Тому вимоги до обсягу пам'яті сильно скорочуються. Переважно, дані використання зберігаються в 8 байтах або менше пам'яті даних. Переважно, дані використання оптимізуються для передачі по акустичному каналу. Перевага мінімізації обсягу даних полягає в тому, що передача даних може відбуватися швидше, і навіть повторні передачі можуть бути зроблені в короткі проміжки часу так, що користувач не повинен очікувати проведення передачі. Зберігання даних у пам'яті обсягом 8 байт і менше забезпечує мінімальний обсяг даних для передачі, прискорюючи, тим самим, процес передачі. Зведення до мінімуму обсягу даних може бути важливим при передачі даних модульованим звуком. 1 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Переважно, дані використання також містять дані заголовка на початку даних, для позначення початку даних. Переважно, дані використання також містять дані футеру наприкінці даних, для позначення кінця даних. Переважно, дані використання також містять дані конфігурації перед початком даних, що показують конфігурацію даних для передачі. Переважно, дані конфігурації показують діапазон частот передачі даних. Переважно, дані конфігурації показують тривалість передачі даних. Переважно, дані конфігурації показують інтенсивність передачі даних. Додаткові дані, передані разом з основними даними, подають корисну інформацію про передані дані для приймальних засобів. Наявність даних заголовка, які очікуються приймальними засобами, гарантує, що приймальні засоби знають, що слідом за цими даними заголовка піде передача даних. Аналогічно, наявність даних футеру гарантує, що приймальним засобам стане відомо про закінчення передачі даних. Дані конфігурації є важливими, оскільки дають можливість приймачу настроїти свою конфігурацію й підготуватися для переданих даних. При звуковій передачі, дані можуть модулюватися в різних частотних діапазонах, з різною тривалістю й з різною інтенсивністю, тому важливо знати, як будуть передаватися дані. Переважно, дані використання містять докладні дані окремих актів вдихання. Переважно, докладні дані окремих актів вдихання містять дату й час кожного вдихання. Переважно, докладні дані окремих актів вдихання містять тривалість кожного вдихання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для послідовної передачі першої переданої версії даних використання й другої переданої версії даних використання. Переважно, перша передана версія в цілому відповідає другій переданій версії. Переважно, для передачі першої переданої версії й другої переданої версії використаються різні діапазони частот. Переважно, перша передана версія й друга передана версія мають різну тривалість. Переважно, перша передана версія й друга передана версія мають різну інтенсивність сигналу. Переважно, комп'ютер сконфігурований для послідовної передачі, у процесі роботи, трьох і більшої кількості переданих версій даних використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для багаторазової передачі, у процесі роботи, даних використання. Завдяки передачі даних більше одного разу, підвищується ймовірність прийому приймачем повного повідомлення. При наявності перешкоди в процесі однієї передачі, інша передача може бути здійснена без перешкод. Шляхом зміни параметрів, наприклад, частотних діапазонів, тривалостей та інтенсивностей, дані, ушкоджені при одному наборі умов, не будуть ушкоджені при іншому. Таким чином, підвищується ймовірність прийому даних приймачем. Крім того, при багаторазовій передачі даних, приймач може підтверджувати дані, що посилаються. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання на частоті, яка значно перевищує частоту діапазону звичайних фонових шумів. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання на частоті, яка істотно перевищує частоту діапазону частот, що чує людина. У нормальному житловому й робочому навколишньому середовищу є типові фонові шуми. При використанні сигналу далеко за межами цих фонових шумів підвищується ймовірність того, що переданий сигнал буде прийнятий приймачем. Крім того, якщо дані передаються модульованим звуком, то звук передачі може бути небажаним, тому передача на частоті вище діапазону сприйманих людиною частот допомагає запобігти цьому. Переважно, комп'ютер сконфігурований для очищення пам'яті від даних використання після передачі. Переважно, комп'ютер сконфігурований для очищення пам'яті від даних використання по команді користувача. Видалення даних з пам'яті після їхньої передачі дозволяє зберегти нові дані. Переважно, електронний інгаляційний пристрій також містить датчик тиску, підключений до комп'ютера. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє роботу пристрою за рамками нормального використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблений видих. 2 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблене затягування. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблений короткий різкий видих. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблене коротке різке затягування. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблено два або більше коротких різких видихи. Переважно, комп'ютер сконфігурований для передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблені два або більша кількість коротких різких затягувань. Переважно, комп'ютер також має режим меню, виконаний з можливістю, при використанні датчика тиску, активізації режиму меню й вибору опції меню, у якій починається передача даних використання. Перевага використання датчика тиску для керування передачею даних полягає в тому, що датчик тиску вже може бути елементом виробу. При цьому не буде потрібно введення додаткових компонентів для керування передачею. Завдання керування при цьому також є внутрішнім завданням, тому менше ймовірність відмови цієї функції. Переважно, комп'ютер сконфігурований для очищення пам'яті від даних використання, коли користувач вибирає опцію меню "очистити пам'ять". Переважно, комп'ютер сконфігурований для очищення пам'яті від даних використання при виході з режиму меню. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом, у процесі роботи, коли пристрій входить у режим меню. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом перед передачею, у процесі роботи, даних використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом про передачу, що відбувається, у процесі роботи, даних використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом про завершення, у процесі роботи, передачі даних використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом про успішний прийом, у процесі роботи, даних використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом про відсутність успішного прийому, у процесі роботи, даних використання. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повідомлення користувача звуковим сигналом про очищення пам'яті, у процесі роботи, від даних використання. Перевага використання звукового сигналу для повідомлення користувача полягає в тому, що може бути легко використано кілька різних звукових сигналів, помітних для користувача. При цьому користувач може легко визначити, коли передача почалася, закінчилася, чи була вона успішною або невдалою, і користувач може почати відповідні дії. Це особливо важливо, коли керування пристроєм відбувається з використанням датчика тиску, оскільки пристрій буде перебувати в роті користувача й користувачеві важко дивитися на нього. Однак пристрій, що знаходиться в роті, розташовується поблизу вух користувача й звукові сигнали будуть добре чутні. Переважно, пристрій також має мікрофон, підключений до комп'ютера. Переважно, комп'ютер сконфігурований для визначення фонового шуму шляхом використання мікрофона, і передачі даних використання так, щоб в основному уникнути впливів фонового шуму. Переважно, комп'ютер сконфігурований для початку передачі при одержанні мікрофоном сигналу початку. Переважно, комп'ютер сконфігурований для закінчення передачі при одержанні мікрофоном сигналу закінчення. Переважно, комп'ютер сконфігурований для повторної передачі даних використання, коли мікрофоном прийнятий сигнал невдачі передачі. Переважно, комп'ютер сконфігурований для очищення пам'яті від даних використання при одержанні мікрофоном сигналу очищення. Перевага наявності мікрофона полягає в тому, що забезпечується прийом сигналу зворотного зв'язка через приймач, що дозволяє управляти передачею передавача. Крім того, 3 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 може бути отримане обмірюване значення фонового шуму для того, щоб змінити спосіб передачі для забезпечення прийому переданого повідомлення. Переважно, електронний інгаляційний пристрій має мундштуковий кінець і наконечник (кінчик), де розташований передавач. Переважно, передавач виконаний з можливістю передачі даних використання, у процесі роботи, з наконечника. Переважно, пристрій має поздовжню центральну вісь, а передавач виконаний з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання з наконечника в основному паралельно поздовжній осі. Співвідносячи напрямок передачі з фізичними розмірами пристрою, користувач може орієнтувати пристрій відносно приймача для оптимізації передачі. Переважно, передавачем є гучномовець. Використаний тут термін електронний курильний пристрій містить не тільки електронну сигарету, але також і електронні курильні вироби крім електронної сигарети, наприклад, пристрій, що нагріває без горіння, або розпилювач аерозолю з електричним приводом, у якому рідина, що знаходиться під тиском, зберігається в балоні й звільняється за допомогою електронного клапана у відповідь на падіння тиску, створюваного користувачем, що робить затягування. Ці пристрої узагальнено називаються тут "електронними курильними пристроями", що охоплює будь-який електронний пристрій, що може бути використано як заміна сигареті або як засіб для припинення куріння, у якому не використається звичайне спалювання тютюну. Короткий опис креслень Далі, як конкретні приклади, приводиться опис варіантів виконання з посиланнями на додані креслення, на яких: на фіг. 1 представлений перспективний вигляд збоку електронного інгаляційного пристрою; на фіг. 2 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 1; на фіг. 3 представлений перспективний вигляд із просторовим розділенням частин електронного інгаляційного пристрою, з розділеними мундштуком і вузлом керування; на фіг. 4 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 3, із з'єднаними мундштуком і вузлом керування; на фіг. 5 представлений перспективний вигляд збоку із просторовим розділенням частин електронного інгаляційного пристрою, з розділеними мундштуком, випарником і вузлом керування; на фіг. 6 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 5, із з'єднаними мундштуком, випарником і вузлом керування; на фіг. 7 представлений вигляд поздовжнього перерізу із просторовим розділенням частин іншого варіанта виконання електронного інгаляційного пристрою, аналогічного пристроям, показаним на фіг. 3 і 4 і на фіг. 5 і 6, що докладно ілюструє його внутрішні компоненти; на фіг. 8 представлений вигляд перерізу електронного інгаляційного пристрою, показаного на фіг. 7, у зібраному стані; на фіг. 9 представлена електрична схема електронного інгаляційного пристрою, показаного на фіг. 7 і 8. Докладний опис здійснення винаходу На фіг. 1 і 2 показаний електронний інгаляційний пристрій у вигляді електронної сигарети, що має форму звичайної сигарети. Електронна сигарета містить мундштук 2 і корпус 4 сигарети. Мундштук 2 має повітровипускний отвір 6 на першому кінці й приєднаний до корпуса 4 сигарети на другому кінці. Усередині електронної сигарети є ємність 8 з рідиною з боку мундштукового кінця, і випарник 10, що містить нагрівальну котушку 12. Випарник 10 розташований поруч з ємністю 8 з рідиною, для забезпечення переносу рідини на випарник 10 для випаровування. На друкованій платі 14 розташовується датчик 16 тиску, передавач 18 і комп'ютер 20. Пристрій одержує енергію від акумулятора 22. Акумулятор 22 і друкована плата 14 з датчиком тиску 16, передавачем 18 і комп'ютером 20 містяться у вузлі 24 керування. Загальний порядок роботи електронної сигарети є аналогічним роботі відомих пристроїв. Коли користувач робить затягування електронною сигаретою, сила усмоктування додається до мундштука 2 і повітровипускного отвору 6. Під впливом зниженого тиску усередині електронної сигарети, акумулятор подає енергію випарнику 10, що, у свою чергу, випаровує рідкий розчин нікотину. Далі отримана пара вдихається користувачем. У даному прикладі, робота електронної сигарети виходить за рамки роботи звичайного пристрою. У процесі роботи, коли користувач додає силу усмоктування до електронної сигарети, отриманий повітряний потік викликає падіння тиску усередині пристрою до більше 4 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 низького рівня, у порівнянні з тиском навколишнього середовища. Датчик 16 тиску видає сигнал комп'ютеру 20. У комп'ютері 20 використається програмне забезпечення, під керуванням якого контролюється сигнал тиску від датчика 16 тиску, і коли комп'ютер визначає, що тиск упав нижче граничного значення, він видає електричний струм у нагрівальну котушку 12 для нагрівання нагрівальної котушки 12 і випаровування рідини, що надходить з ємності 8 з рідиною. Використовувана в комп'ютері 20 програма управляє роботою пристрою. Комп'ютер 20 також зберігає в пам'яті дані по використанню, і забезпечує передачу цих даних використання. Коли користувач експлуатує пристрій у нормальному режимі роботи для вдихання випаруваної рідини, наприклад, пар нікотину, комп'ютер 20 виконує моніторинг цього процесу використання. У комп'ютері зберігаються три параметри використання, а саме, кількість вдихів, середня тривалість вдиху й кількість сеансів. Кількість вдихів являє собою просто підрахунок кількості разів, коли пристрій був активізований для випаровування рідкого розчину в процесі нормального використання. Цей підрахунок починається з нуля й східчасто наростає при кожній активізації пристрою для видачі пари при вдиху. При цьому підраховане число східчасто збільшується щоразу, коли тиск усередині пристрою падає нижче граничного тиску з активізацією випарника 10. Оскільки це просто число, комп'ютер 20 зберігає значення кількості вдихів і відповідно обновляє його. Таким чином, у пам'яті комп'ютера зберігається тільки одне значення. За визначенням 1 байт даних дорівнює 8 бітам даних. Це дозволяє в одному байту запам'ятовувати значення від 0 до 255. Крім того, 2 байти даних дозволяють зберігати значення від 0 до 65535. Таким чином, значення кількості вдихів може бути легко збережене в 2 байтах даних і, можливо, в 1 байті даних, залежно від використання. Електронна сигарета відтворює куріння справжньої сигарети. Користувач звичайно сам регулює кількість нікотину, яка надходить, і хоча загальна кількість рідини в ємності 8 з рідиною може забезпечити значно більшу кількість нікотину, ніж знаходиться в одній сигареті, користувач не буде вдихати всю цю кількість відразу. Користувач може використати пристрій сеансами так, що робити по декілька послідовних вдихів, але потім перед тим, як почати знову, зробити часовий проміжок, що перевищує проміжки між вдихами. Коли користувач робить вдих через пристрій, комп'ютер 20 може визначити час, що пройшов з попереднього вдиху. Потім комп'ютер визначає, чи перевищує цей час граничний період часу, що визначає новий сеанс куріння. При цьому якщо час очікування між вдихом і наступним вдихом більше заданого часу очікування нового сеансу, то комп'ютер визначає наступний вдих, як початок нового сеансу. Комп'ютер 20 може підрахувати кількість сеансів і потім обновити цю кількість однією величиною. Комп'ютер 20 може зберегти в одному байті дані числа від 0 до 255. У двох байтах даних, комп'ютер 20 може зберегти числа від 0 до 65535. Таким чином, кількість сеансів може бути збережене в 1 байті або 2 байтах даних. Тому що комп'ютер 20 зберігає величини, що відносяться до даних використання, ці величини обновляються так, що завжди представляють поточні значення після вдиху. У якийсь момент користувач може вирішити ознайомитися із цією інформацією. Передавач 18 підключений до комп'ютера 20, і користувач може передати дані використання за допомогою передавача 18. Для того щоб почати передачу, користувач повинен спочатку активізувати передавач 18. Існує декілька способів активізації передачі даних, наприклад, шляхом використання датчика 16 тиску. При звичайній роботі, датчик 16 тиску застосовується для забезпечення вдихання випаруваної рідини. Тому, використовуючи датчик тиску способом, звичайно не використовуваним при роботі, користувач може, за допомогою пристрою, передавати дані використання. Коли користувач закінчив застосовувати пристрій і хоче передати дані використання, він може виконати операції із пристроєм, що відрізняються від виконуваних у звичайному режимі роботи. У нормальному режимі, користувач звичайно робить вдих через пристрій протягом 2-3 секунд, повторюючи дії при курінні звичайної сигарети. У цьому випадку комп'ютер 20 приймає сигнал від датчика 16 тиску й активізує випарник 10, нагріваючи нагрівальну котушку 12. Щоб почати передачу, користувач може різко дунути в пристрій. Датчик 16 тиску направить сигнал у комп'ютер 20, і комп'ютер розпізнає його не як ознаку нормальної роботи, а як сигнал до початку передачі. В іншому варіанті, користувач може різко дунути в пристрій, зробити швидке затягування, або дунути й затягтися два або більше рази у швидкій послідовності. У кожному із цих випадків, датчик 16 тиску направить сигнал у комп'ютер 20, і комп'ютер 20 визначить це не як ознака нормальної роботи, а як сигнал пристрою для початку передачі. Коли пристрій виходить із нормального режиму й входить у стан передачі, випарник не може бути 5 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 активізований, тому користувач може управляти пристроєм, використовуючи датчик 16 тиску без активізації нагрівального елемента 12. Передавачем 18 може бути бездротовий передавач, тому передача даних використання передбачає відповідний приймач. У даному прикладі, передавачем 18 є акустичний прилад, наприклад, зумер або гучномовець, що передає дані з використанням звуку. Комп'ютер 20 виконує обробку даних і направляє дані використання для передачі по акустичному каналу. Оскільки передача звичайно носить спрямований характер, передавач 18 може бути орієнтований і закріплений щодо зовнішнього корпуса 4 сигарети так, що користувач може визначити напрямок передачі, подивившись на пристрій. У даному прикладі, передача спрямована з наконечника електронної сигарети паралельно електронній сигареті. При цьому користувач знає, що направивши електронну сигарету на приймач, можна забезпечити найкращу передачу. Коли передача виконується по акустичному каналу, у відповідному приймачі використається мікрофон. У даному прикладі, приймальним пристроєм є смартфон, що має вбудований мікрофон. Смартфон містить комп'ютер і в смартфон може бути завантажений програмний додаток, який конфігурує смартфон як приймач переданого сигналу електронної сигарети. У процесі роботи, електронна сигарета передає дані використання у вигляді звукового сигналу, і цей звуковий сигнал може бути прийнятий і записаний у смартфоні. Потім комп'ютер смартфону може витягти дані й представити їх користувачеві у візуальній формі. Оскільки дані використання передаються по акустичному каналу, з використанням запису звукового сигналу в приймальному пристрої, будь-який фоновий шум, звичайно присутній удень у навколишніх умовах, може створювати перешкоди сигналу й запобігати прийому сигналу приймальним пристроєм. Для боротьби з перешкодами, звуковий сигнал передається в діапазоні частот за межами частотного діапазону більшості фонових шумів. В іншому прикладі, оскільки модульований звуковий сигнал може бути небажаним звуком для користувача, звуковий сигнал може передаватися на частоті за межами діапазону частот, сприйманих вухом людини. При цьому користувач не почує звукового сигналу. Для того щоб користувач міг визначити, коли пристрій готовий для передачі, виконує передачу або закінчив передачу даних, звуковий сигнал, що відповідає кожному із цих подій, передається користувачеві. Наприклад, одиночний тональний сигнал може означати готовність, подвійний тональний сигнал може означати передачу, а потрійний тональний сигнал може означати закінчення. Оскільки дані використання зберігаються тільки в декількох байтах даних, ці дані можуть бути просто й швидко передані модульованим звуком. Також є можливість того, що дані можуть бути передані більше одного разу під час сеансу передачі. Наприклад, коли користувач ініціює передачу даних використання, після передачі першої версії може бути відразу ж передана друга версія, до закінчення передачі. Будь-який приймальний пристрій може побут виконаний з можливістю розпізнавання кількості разів передачі сигналу. При двох версіях для передачі тих самих даних можна використати два різних звукових сигнали. Наприклад, звуковий сигнал другої версії може передаватися на іншій частоті, мати іншу тривалість, або іншу інтенсивність. Це дасть можливість уникнути впливу фонового шуму й гарантувати, що сигнал і дані будуть прийняті приймальним пристроєм. В іншому прикладі, у розвиток цієї ідеї можуть використатися три або більше послідовних версії даних, переданих різними звуковими сигналами для того, щоб досягти максимальної ймовірності прийому сигналу приймачем. В іншому прикладі, дані використання можуть передаватися багаторазово, поки користувач не зупинить сигнал. Це дозволяє користувачеві встановити приймач і очікувати, поки приймальним пристроєм не буде досягнутий успішний прийом даних. Коли користувач закінчив передачу даних, він може захотіти видалити дані з пам'яті комп'ютера для того, щоб у пам'ять пристрою могли бути занесені нові дані. Користувач може виконати це, використовуючи датчик 16 тиску. В альтернативному варіанті, комп'ютер 20 може вважати, що дані були передані, і автоматично очистить пам'ять. Користувач одержує повідомлення звуковим сигналом, коли дані були вилучені з пам'яті комп'ютера, наприклад чотирма тональними сигналами. Для того щоб допомогти приймачу ідентифікувати початок і кінець передачі звукового сигналу, до даних використання можуть бути додані дані заголовка, що представляють початок сигналу, і дані футеру, що представляють кінець сигналу. При цьому приймач може ідентифікувати початок сигналу й кінець сигналу. Це особливо важливо, коли передача даних використання здійснюється неодноразово. 6 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 На фіг. 3 і 4 представлений пристрій, аналогічний до описаного з посиланням на фіг. 1 і фіг. 2. Розходження полягає в тому, що мундштук 2 прикріплюється до корпуса 4 сигарети з можливістю від'єднання. Мундштук має з'єднувальні засоби у вигляді зовнішнього різьблення, корпус сигарети являє собою вузол 24 керування, що має з'єднувальні засоби у вигляді внутрішнього різьблення. Мундштук 2 і вузол 24 керування можуть бути згвинчені або розділені. У цьому прикладі, мундштук 2 містить ємність 8 з рідиною й випарник 10 з нагрівальною котушкою 12. Вузол 24 керування містить акумулятор 22 і друковану плату 14 з датчиком 16 тиску, передавачем 18 і комп'ютером 20. Нарізне сполучення забезпечує електричне з'єднання так, що коли мундштук 2 і вузол 24 згвинчені, електричний струм може подаватися до нагрівальної котушки 12 при активізації випарника 10. Інше розходження полягає в тому, що вузол керування також містить мікрофон 26. Мікрофон 26 дозволяє пристрою діяти як передавачу і як приймачу. У процесі використання, комп'ютер 20 може вимірювати фоновий шум, використовуючи мікрофон 26. Тому, замість того, щоб формувати звуковий сигнал дані використання, стійкий до типових фонових шумів, комп'ютер 20 може формувати звуковий сигнал, стійкий до впливу обмірюваного фонового шуму. Далі комп'ютер 20 може передавати цей модифікований звуковий сигнал й існує більш висока ймовірність, що приймач цей сигнал успішно прийме. Оскільки комп'ютер 20 використовує обмірюваний фоновий шум, може бути корисним перед початком звукового сигналу даних використання передавати дані конфігурації. Ці дані конфігурації несуть інформацію про частоту сигналу, його тривалості й інтенсивності, що дозволяє приймачу відповідно настроїтися для прийому переданого сигналу. Мікрофон 26 також являє собою засіб активізації пристрою для передачі даних використання. Наприклад, користувач може використати приймальний пристрій для посилання звукового сигналу початку. Цей сигнал буде прийнятий мікрофоном 26 і ініціює початок передачі даних використання. При передачі, що ведеться, приймальний пристрій може послати звуковий сигнал для закінчення передачі. Якщо приймальний пристрій не зміг успішно прийняти дані використання, він може послати звуковий сигнал для повторення передачі даних використання. Якщо приймальний пристрій успішно прийняв передані дані використання, він може направити сигнал, що дозволяє пристрою перейти в режим нормальної роботи й видалити з пам'яті дані користування. Коли комп'ютер 20 визначає, що передача даних використання пройшла успішно, він повідомляє про це користувача звуковим сигналом. Аналогічно, коли комп'ютер 20 виявляє, що успішна передача даних використання не відбулася, він повідомляє про це користувача звуковим сигналом. Комп'ютер 20 може вийти з режиму передачі, коли випарник відгвинчений від вузла 24 керування. На фіг. 5 і фіг. 6 представлений пристрій, аналогічний до описаного з посиланням на фіг. 3 і 4. У цьому випадку, однак, випарник 10 може відділятися від мундштука 2. Крім того, також як і в пристрої, представленому на фіг. 1 і фіг. 2, тут немає мікрофона на друкованій платі 14. Мундштук 2 має циліндричний отвір, що формує з'єднання на щільній посадці з випарником 10. При цьому мундштук 2 може бути відділений від випарника 10. Мундштук 2 містить ємність 8 з рідиною. Випарник 10 містить нагрівальну котушку 12 і ґніт 28. Ґніт 28 виступає з кінця випарника 10 так, що коли мундштук 2 і випарник 10 з'єднані, ґніт 28 поринає в ємність 8 з рідиною. У процесі роботи, коли користувач робить вдих із пристрою, рідина переноситься з ємності 8 з рідиною на ґніт 28, перед тим як потрапити на нагрівальну котушку 12 для випаровування. На фіг. 7 і 8 представлений інший варіант виконання електронного інгаляційного пристрою у вигляді електронної сигарети. Пристрій аналогічний до варіанту виконання, показаному на фіг. 3 і 4, і варіанту виконання, показаному на фіг. 5 і 6, хоча на фіг. 7 і 8 внутрішні компоненти варіантів виконання показані більш докладно. Пристрій містить мундштук 31, випарний пристрій 32 і вузол 33 керування, які можуть бути зібрані, як показано на фіг. 8, з формуванням у цілому циліндричного пристрою, що може бути використано як заміна звичайної сигарети з палаючим тютюном. Вузол 33 керування має виступаючу частину 34 з різьбленням, що входить у внутрішнє різьблення 35 у випарному пристрої 32. Мундштук 31 має в цілому циліндричний пластиковий кожух 36, що може бути насунутий на тугій посадці на випарний пристрій 32. Мундштук 31 має випускний отвір 37 для подачі пари в рот користувача, і випускний канал 38 для пари, що, у процесі роботи, виробляється випарним пристроєм 32. Мундштук 31 також містить резервуар з рідиною, що містить пористий накопичувач 39, наприклад пластиковий матеріал з відкритими порами, просочений випаровуванню рідиною, наприклад, рідиною, що містить нікотин, що у процесі роботи випаровується випарним пристроєм 32. Накопичувач 39 7 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 відіграє роль резервуара для рідини й, оскільки мундштук 31 може бути легко вилучений і замінений, він може використатися як капсула перезаправлення, коли рідина в пористому накопичувачі 39 вичерпується й потрібне поповнення її запасу. Випарний пристрій 32 містить електричну нагрівальну котушку 40, намотану навколо керамічного сердечника 41, закріпленого на керамічній підставі 42. Ґнотовий елемент 43, що має в цілому U-подібну форму, виконаний з можливістю ґнотового переносу рідини від резервуара 39 до нагрівального елемента 40 за допомогою капілярного ефекту. Ґнотовий елемент 43 може, наприклад, бути виконаний з металевої губки, наприклад, нікелевої губки. Живлення котушки 40 нагрівача виконується перезарядною батареєю, 44, розташованою у вузлі 33 керування, через електричні контакти 48, 49 (не показані на фіг. 7 і 8, див. фіг. 9), які електрично з'єднують котушку нагрівача з батареєю 44, коли вузол 33 керування приєднаний до випарного пристрою 32 з'єднанням різьблення 34, 35. Електрична енергія батареї 44 подається на котушку 40 нагрівача під управлінням схеми 45 керування, розташованої на друкованій платі 46 у вузлі 33 керування. Як показано на фіг. 9, схема 45 керування містить мікроконтролер 47, що харчується від батареї 44, для подачі електричного струму нагрівання на котушку 40 через контакти 48, 49, які вводяться в електричне з'єднання, коли вузол 33 керування з'єднується нарізним сполученням з випарним пристроєм 32 за допомогою різьблення 34, 35, як показано на фіг. 7. Коли користувач робить затягування через мундштук 31, це визначається датчиком 50 тиску, що більш докладно описано нижче. Крім того, для подачі звукових або візуальних сигналів користувачеві, що показують робочий стан пристрою, служить вузол 51 сигналізації. Наприклад, вузол сигналізації може мати світлодіод, що випромінює червоне світло, коли користувач робить затягування. Сигнальний пристрій може виробляти заздалегідь визначений звуковий або візуальний сигнали для індикації, наприклад, необхідності зарядження батареї 44. Подачею струму від батареї 44 до мікроконтролера управляє комутувальний транзистор 52. Коли користувач робить затягування через мундштук 31 для витягування пари через випускний отвір 37, датчик 50 тиску виявляє падіння тиску, передане від внутрішньої порожнини випарного пристрою 32 через внутрішній простір вузла 33 керування до друкованої плати 46. На падіння тиску, виявлене датчиком 50, реагує мікроконтролер 47, що подає електричний струм на котушку 40 нагрівача, що випаровує рідину, яка підводиться за допомогою капілярного ефекту по U-подібному ґнотовому елементу 43. На стику між випарним вузлом 32 і вузлом 33 випаровування є впускний канал 55 для повітря, через який повітря може всмоктуватися по виступаючій частині 34 з різьбленням вузла 33 керування у випарний пристрій 32 у напрямку стрілки А так, що отримана пара втягується по напрямку стрілки В через канал 38 до випускного отвору 37. Робота пристрою, показаного на фіг. 7 і 8, може відбуватися так само, як робота описаних вище пристроїв, показаних на фіг. 1-6, тому докладний опис цієї роботи приводитися не буде. Передбачається, однак, що схема 45 керування у варіантах виконання на фіг. 7 і 8 може бути скомпонована відповідно до друкованої плати 14 варіантів виконання, показаних на фіг. 1-6, і навпаки. Зокрема, друкована плата 46 може включати передавач 18, конфігурація й робота якого були описані вище стосовно до варіантів виконання, показаним на фіг. 1-6, тому пристрій може передавати дані використання, і може бути активізоване й (або) управлятися, як це було описано вище. Крім того, датчик 50 тиску може бути розташований на друкованій платі 46 усередині вузла 33 керування, а випарний пристрій 32 може сполучатися з областю усередині вузла 33 керування, наприклад, через відкритий канал (не показаний), завдяки чому падіння тиску усередині випарного пристрою 32 може бути виявлено датчиком тиску на друкованій платі 46 усередині вузла 32 керування. Крім того, мікроконтролер 47 з варіанту виконання, показаного на фіг. 7 і 8, може бути запрограмований, як комп'ютер 20 з варіанта виконання на фіг. 1-6, для спостереження за вимірюваним тиском від датчика 16 тиску, для керування пристроєм відповідно до наведеного вище описом, зокрема, може використати програму для керування роботою пристрою, включаючи використання пристрою як монітор, і здійснювати контроль і обчислення відповідних параметрів використання, як це було описано раніше. Друкована плата 46 може також мати мікрофон 26, як у варіанті виконання, показаному на фіг. 3 і 4, і описаному вище, так, що пристрій може діяти як передавач і приймач, як це докладно описано стосовно до цього варіанта виконання. Незважаючи на описані й показані приклади, фахівцям повинне бути зрозуміло, що в межах обсягу правової охорони винаходу можуть бути зроблені численні зміни й модифікації. Процесором комп'ютера може бути мікропроцесор або мікроконтролер. Форма пристрою не 8 UA 111682 C2 5 10 15 20 зводиться тільки до сигаретної форми. Процесор комп'ютера, передавач і датчик тиску не обов'язково повинні розташовуватися на одній друкованій платі. Нагрівальна котушка, використовувана для випаровування, може бути замінена нагрівальним елементом іншого типу, що не використає котушку. Елементом керування передавачем може бути кнопка або перемикач або інші засоби, крім датчика тиску або мікрофона. Дані використання можуть містити більше інформації, наприклад, відомості, що відносяться до кожного вдихання, включаючи дату, час і тривалість. Для розгляду різних аспектів винаходу, що заявляється і його подання, даний опис показує на конкретних прикладах різних варіантів виконання можливості реалізації винаходу (-ів) і створення високоякісних електронних пристроїв для одержання пари. Переваги й ознаки, наведені в описі, відносяться до варіантів виконання й не є вичерпними й (або) виключними. Вони представлені тільки для покращення розуміння й роз'яснення заявлених ознак. Варто мати на увазі, що переваги, варіанти виконання, приклади, функції, ознаки, конструкції й (або) інші особливості винаходу не повинні розглядатися як такі, що обмежують винахід, обумовлений формулою, або еквівалентами формули, і що в рамках обсягу домагань і (або) суті винаходу можуть бути використані інші варіанти виконання й модифікації. Різні варіанти виконання можуть, відповідно, містити, складатися з, або в основному складатися з різних комбінацій розкритих елементів, компонентів, ознак, частин, кроків, засобів тощо. Крім того, винахід містить інші винаходи, не заявлені тут, але які можуть бути заявлені в майбутньому. Будь-яка ознака будь-якого варіанта виконання може бути використана незалежно від іншої ознаки або в комбінації з ним. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 25 30 35 40 45 50 55 1. Електронний інгаляційний пристрій, що має мундштук (2) і вузол керування (24), що містить джерело енергії (22) й комп'ютер (20), що містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводувиводу; при цьому пристрій також містить передавач (18), підключений до комп'ютера, сконфігурованого з можливістю збору й зберігання в пам'яті комп'ютера, у процесі роботи, даних використання, що належать до використання пристрою споживачем, і передачі даних використання, причому комп'ютер також сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання після передачі. 2. Пристрій за п. 1, що являє собою електронну сигарету. 3. Пристрій за п. 1 або 2, у якому комп'ютером є мікроконтролер. 4. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому передавач виконаний з можливістю передачі даних використання бездротовими засобами. 5. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому передавачем є звукові засоби зв'язку, і передавач виконаний з можливістю передачі даних використання по акустичному каналу. 6. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання містять підрахунок числа вдихів, що являє собою підрахунок кількості вдихів користувача через пристрій. 7. Пристрій за п. 6, у якому підрахунок числа вдихів зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти. 8. Пристрій за п. 6 або 7, у якому дані використання містять середню тривалість вдиху, що являє собою середнє значення за вдихами, підраховане у підрахунку числа вдихів. 9. Пристрій за п. 8, у якому середня тривалість вдиху зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти. 10. Пристрій за будь-яким з пп. 6-9, у якому дані використання містять підрахунок числа сеансів, що являє собою підрахунок кількості сеансів вдиху. 11. Пристрій за п. 10, у якому підрахунок числа сеансів зберігається в пам'яті даних на 1 або 2 байти. 12. Пристрій за п. 10 або 11, у якому забезпечується закінчення сеансу вдиху, коли пристрій не діє протягом заданого часу бездіяльності після вдиху через пристрій. 13. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання зберігаються в пам'яті даних на 8 або менше байт. 14. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання оптимізовані для передачі по акустичному каналу. 15. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання додатково містять дані заголовка на початку даних для позначення початку даних. 16. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання додатково містять дані футеру наприкінці даних для позначення кінця даних. 9 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 17. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання додатково містять дані конфігурації перед початком даних, що показують конфігурацію даних для передачі. 18. Пристрій за п. 17, у якому дані конфігурації показують діапазон частот передачі даних. 19. Пристрій за п. 17 або 18, у якому дані конфігурації показують тривалість передачі даних. 20. Пристрій за будь-яким з пп. 17-19, у якому дані конфігурації показують інтенсивність передачі даних. 21. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому дані використання містять докладні дані окремих актів вдиху. 22. Пристрій за п. 21, у якому докладні дані окремих актів вдихання містять дату й час кожного вдихання. 23. Пристрій за п. 21 або 22, у якому докладні дані окремих актів вдиху містять тривалість кожного вдиху. 24. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю послідовної передачі першої переданої версії даних використання й другої переданої версії даних використання. 25. Пристрій за п. 24, у якому перша передана версія в цілому відповідає другій переданій версії. 26. Пристрій за п. 24, у якому для передачі першої переданої версії й другої переданої версії використовуються різні діапазони частот. 27. Пристрій за п. 24 або 26, у якому перша передана версія й друга передана версія мають різну тривалість. 28. Пристрій за п. 24 або п. 26, або п. 27, у якому перша передана версія й друга передана версія мають різну інтенсивність сигналу. 29. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю послідовної передачі, у процесі роботи, трьох і більшої кількості переданих версій даних використання. 30. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю багаторазової передачі, у процесі роботи, даних використання. 31. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання на частоті, яка істотно перевищує частоту діапазону звичайного фонового шуму. 32. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання на частоті, яка істотно перевищує частоти діапазону частот, що чує людина. 33. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання по команді користувача. 34. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить датчик тиску, підключений до комп'ютера. 35. Пристрій за п. 34, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє роботу пристрою за рамками нормального використання. 36. Пристрій за п. 34 або 35, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблений видих. 37. Пристрій за будь-яким з пп. 34-36, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблене затягування. 38. Пристрій за будь-яким з пп. 34-37, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчиктиску виявляє, що в пристрій зроблений короткий різкий видих. 39. Пристрій за будь-яким з пп. 34-38, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблене коротке різке затягування. 40. Пристрій за будь-яким з пп. 34-39, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій зроблено два або більше коротких різких видихи. 41. Пристрій за будь-яким з пп. 34-40, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю передачі, у процесі роботи, даних використання, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій зроблені два або більша кількість коротких різких затягувань. 10 UA 111682 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 42. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер має режим меню, що забезпечує можливість, при використанні датчика тиску, активізації режиму меню й вибору опції меню, у якій починається передача даних використання. 43. Пристрій за п. 42, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання, коли користувач вибирає опцію меню "очистити пам'ять". 44. Пристрій за п. 42 або 43, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання при виході з режиму меню. 45. Пристрій за будь-яким з пп. 42-44, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій, у процесі роботи, входить у режим меню. 46. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом перед передачею, у процесі роботи, даних використання. 47. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про передачу, що відбувається, у процесі роботи, даних використання. 48. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про завершення передачі, у процесі роботи, даних використання. 49. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про успішний прийом, у процесі роботи, даних використання. 50. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про невдачу прийому, у процесі роботи, даних використання. 51. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом про очищення пам'яті, у процесі роботи, від даних використання. 52. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що має мікрофон, підключений до комп'ютера. 53. Пристрій за п. 52, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю визначення фонового шуму за допомогою мікрофона й передачі даних використання так, щоб в основному уникнути впливу фонового шуму. 54. Пристрій за п. 52 або 53, у якому комп'ютер сконфігурований так, щоб починати передачу при одержанні мікрофоном сигналу початку. 55. Пристрій за будь-яким з пп. 52-54, у якому комп'ютер сконфігурований так, щоб закінчувати передачу при одержанні мікрофоном сигналу закінчення. 56. Пристрій за будь-яким з пп. 52-55, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю повторної передачі даних використання, коли мікрофоном прийнятий сигнал невдалої передачі. 57. Пристрій за будь-яким з пп. 52-56, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю очищення пам'яті від даних використання при одержанні мікрофоном сигналу очищення. 58. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що має мундштуковий кінець і наконечник, де розташований передавач. 59. Пристрій за п. 58, у якому передавач виконаний з можливістю передачі даних використання, у процесі роботи, з наконечника. 60. Пристрій за п. 58 або 59, що має поздовжню центральну вісь, при цьому передавач виконаний з можливістю передачі даних використання, у процесі роботи, з наконечника в основному паралельно поздовжній осі. 61. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому передавачем є гучномовець. 11 UA 111682 C2 12 UA 111682 C2 Комп’ютерна верстка А. Крижанівський Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 13

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Electronic inhalation device

Автори англійською

Lord, Christopher

Автори російською

Лорд Кристофер

МПК / Мітки

МПК: A24F 47/00, A61M 15/06

Мітки: пристрій, електронний, інгаляційний

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/15-111682-elektronnijj-ingalyacijjnijj-pristrijj.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Електронний інгаляційний пристрій</a>

Подібні патенти