Контейнер для їжі та/або напою, які споживаються на ходу, і спосіб його виготовлення (варіанти)

Номер патенту: 110635

Опубліковано: 25.01.2016

Автор: Заніні Роберто

Є ще 7 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить:

першу частину (24), яка утворює щонайменше перший тримач (3) для вміщення принаймні одного виду їжі, що споживається на ходу, або для утримування першої посудини, яка містить їжу або напій, що споживаються на ходу, і

щонайменше другу частину (25), з'єднану з першою частиною (24), яка утворює другий тримач (4) для утримування другої посудини, що містить принаймні один вид їжі або напій, які споживаються на ходу;

який відрізняється тим, що в положенні для користування контейнером (1) перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються один вище іншого і один нижче іншого на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечувати користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3) для введення в нього і видалення з нього їжі або, відповідно, вставлення і видалення першої посудини, так і до другого тримача (4) для вставлення в нього і видалення з нього другої посудини, а також тим, що він також містить щонайменше одну третю з'єднувальну частину (28), фіксовану до першої частини (24) і другої частини (25) з утворенням принаймні одного отвору (29) для доступу зверху до нижнього тримача.

2. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 1, який відрізняється тим, що перший тримач (3) розміщується вище другого тримача (4), а також тим, що друга частина (25) має форму кільця і що другий тримач (4) утворюється внутрішньою частиною цього кільця.

3. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 1 або 2, який відрізняється тим, що перший тримач (3) розміщується вище другого тримача (4), а також тим, що перша частина (24) має форму кільця і що перший тримач (3) утворюється внутрішньою частиною цього кільця і є призначеним тільки для утримування першої посудини.

4. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за одним з пунктів 1-3, який відрізняється тим, що він містить також щонайменше перший засіб утримування (30) для утримування знизу посудини, поміщеної в перший тримач (3) або в другий тримач (4).

5. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 4 і відповідно за пунктами 2 або 3, який відрізняється тим, що внутрішня частина кільця, утвореного відповідно другою частиною (25) або першою частиною (24), має поперечний переріз, який зменшується донизу, тим самим утворюючи перший засіб утримування (30).

6. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 4 або 5, який відрізняється тим, що перший засіб утримування (30) містить щонайменше один нижній елемент (21), змонтований відповідно в першому тримачі (3) або в другому тримачі (4).

7. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 4 або 5, який відрізняється тим, що перший засіб утримування (30) містить один або більше виступаючих елементів (37), розміщених в першому тримачі (3) або в другому тримачі (4), які виступають консолями всередину тримача (3), (4).

8. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він містить також другий засіб утримування (31) для утримування посудини, вставленої в перший тримач (3) або в другий тримач (4), зверху.

9. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 8, який відрізняється тим, що другий засіб утримування (31) являє собою одне або більше стопорні вушка (23), здатні рухатись між першим положенням, в якому вони фіксують посудину, перешкоджаючи її видаленню, і другим положенням, в якому вони дозволяють видаляти її.

10. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 9, який відрізняється тим, що другий засіб утримування (31) являє собою щонайменше одну щілину (34), в яку може вставлятись верхня частина посудини.

11. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перший тримач (3) і другий тримач (4) є суттєво центрованими один відносно одного.

12. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перша частина (24) має щонайменше нижню стінку (26) і щонайменше периметричну бічну стінку (27), яка сполучається з нижньою стінкою (26), утворюючи разом з останньою щонайменше перший тримач (3).

13. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він містить також ручку (33) для утримування контейнера.

14. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він виготовляється з єдиного куска суттєво плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу (2), який фальцюється і склеюється або фіксується поверх себе.

15. Спосіб виготовлення контейнера (1) для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить перший тримач (3) для вміщення принаймні одного виду їжі, що споживається на ходу, і щонайменше другий тримач (4) для утримування посудини, що містить напій, де, в положенні для використання контейнера (1), перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються один вище іншого і один нижче іншого на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечувати користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3) для введення в нього і видалення з нього їжі, так і до другого тримача (4) для вставлення в нього і видалення з нього другої посудини, який відрізняється тим, що він включає наступні технологічні етапи:

забезпечення куска плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу (2), що має верхній край (5), нижній край (6) і два бічні краї (7);

виконання переважно U-подібного вирізу (9) в куску матеріалу (2) для визначення меж клапана матеріалу (10), з'єднаного з рештою матеріалу, при цьому орієнтація вирізу (9) є такою, що верхня частина U звернена до верхнього краю (5);

загинання клапана матеріалу (10) щонайменше відносно решти матеріалу в напрямку верхнього краю (5) доти, доки цей клапан матеріалу на розміститься щонайменше по суті частково навпроти і на певній відстані від частини матеріалу, яка лежить між клапаном матеріалу (10) і верхнім краєм (5);

загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних з бічними краями (7), в напрямку один до одного доти, доки вони обидві щонайменше частково не будуть накладеними на загнутий клапан матеріалу (10) і одна на одну щонайменше по нижньому краю (6); і

фіксація клапана матеріалу (10) та інших загнутих бічних частин (16) в їх положенні.

16. Спосіб за пунктом 15, який відрізняється тим, що етап загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних з бічними краями (7), передбачає загинання матеріалу більшою мірою по нижньому краю (6), ніж по верхньому краю (5), у такий спосіб, що контейнер (1) має поперечний переріз, який зменшується від верхнього краю (5) до нижнього краю (6).

17. Спосіб виготовлення контейнера (1) для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить перший тримач (3) для утримування першої посудини і щонайменше другий тримач (4) для утримування другої посудини, де, в положенні для використання контейнера (1), перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються один вище іншого і один нижче іншого і на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечити користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3) для вставлення і видалення першої посудини, так і до другого тримача (4) для вставлення в нього і видалення з нього другої посудини, який відрізняється тим, що він включає наступні технологічні етапи:

забезпечення куска плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу (2), що має верхній край (5), нижній край (6) і два бічні краї (7);

виконання наскрізного отвору (29) в центральній зоні куска матеріалу (2);

загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних бічним краям (7), в напрямку одна до одної доти, доки вони обидві не будуть накладені щонайменше частково по нижньому краю (6) і верхньому краю (5); і

фіксація загнутих бічних частин (16) в їх положенні;

етап загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних бічним краям (7), передбачає загинання матеріалу більшою мірою по нижньому краю (6), ніж по верхньому краю (5), у такий спосіб, що контейнер (1) має поперечний переріз, який зменшується від верхнього краю (5) до нижнього краю (6).

Текст

Реферат: Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить: першу частину (24), яка утворює щонайменше перший тримач (3) для вміщення принаймні одного виду їжі, що споживається на ходу, або для першої посудини, яка містить їжу або напій, що споживаються на ходу, і щонайменше другу частину (25), з'єднану з першою частиною (24), яка утворює другий тримач (4) для утримування другої посудини, що містить принаймні один вид їжі або напій, які споживаються на ходу. Перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються вертикально один над одним на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечувати користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3), так і до другого тримача (4). З цією метою щонайменше третя з'єднувальна частина (28) фіксується до першої частини (24) і другої частини (25) і утворює принаймні один отвір (29) для доступу зверху до нижнього тримача. Заявляється також спосіб виготовлення контейнера такого типу. UA 110635 C2 (12) UA 110635 C2 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Галузь техніки Даний винахід стосується контейнера для їжі та/або напою, які споживаються на ходу, і способу його виготовлення. Рівень техніки В багатьох випадках повсякденного життя люди можуть опинятись в ситуації, коли вони вимушені їсти або пити стоячи або під час ходьби. Наприклад, це може траплятись як в контексті буфетів, вечірок і т.п., так і у випадку придбання їжі в пунктах швидкого приготування і споживання її на ходу. Наприклад, людина може придбати, з одного боку, картоплю фрі, а з іншого боку, склянку або пляшечку з напоєм. Даний винахід стосується головним чином такої ситуації. Проблема в таких ситуаціях полягає в тому, що, оскільки обидві руки є зайнятими (одна їжею, інша напоєм), важко поїсти так, щоб чогось не зронити. З цієї причини роками пропонувались різні рішення, які дозволяли людині, користуючись однією рукою, тримати і контейнер з їжею, і посудину з напоєм. Наприклад, в патенті США № 7,453,869 описана складна підставка, за допомогою якої можна тримати тарілку і чашку однією рукою. Інший приклад є описаним в патенті США № 6,060,097, в якому верхня частина трубчастого контейнера для їжі є оснащеною тримачем, у який може вставлятись посудина з напоєм. Їжа видаляється через стулку, що відкривається, в нижній частині трубчастого контейнера. Однак ці рішення є повністю непридатними для сектору їжі швидкого приготування, який вимагає простих, дешевих предметів, які можна викинути після використання. Найбільш цікаві рішення для цього сектору є такими, в яких сама підставка для напою утворює контейнер для їжі. В першому типі таких підставок посудина для напою і контейнер для їжі утворюють єдиний блок і функціонують у взаємодії одна з одним. Наприклад, в патентах США №№ 5,725,117 і 2005/0133580 контейнер для їжі отримують з використанням куска картону у формі держака, який з'єднується з верхньою частиною посудини для напою у такий спосіб, що кришка посудини для напою утворює денце контейнера для їжі. Однак, щоб попити, користувач має скористатись соломинкою, яка проходить через кришку посудини для напою, їжу і контейнер для їжі. Однак цей перший тип підставок не є позбавленим недоліків. По-перше, та обставина, що денце контейнера для їжі утворюється кришкою посудини для напою, через яку вставляється соломинка, означає, що існує ризик забруднення напою їжею. Наприклад, коли в контейнері знаходиться картопля фрі, існує ризик того, що сіль або соус можуть проникнути через отвір, зроблений для соломинки, і попасти в напій. По-друге, оскільки кришки для напою завжди торкається продавець, та обставина, що вона потім контактує з їжею, означає що існує ризик також із гігієнічної точки зору. Більше того, коли їжа закінчується раніше, ніж напій, то з таким типом підставки нереально тримати тільки посудину для напою, викинувши решту, оскільки кришка посудини для напою і соломинка є забрудненими їжею. Подібні проблеми, хоча частково зворотні, трапляються у випадку використання рішення за патентною заявкою США № 2003/089725, де контейнер для їжі утворює кришку посудини для напою. З іншого боку, в ще одному відомому типі підставки, інноваційна концепція якого охоплює один з варіантів здійснення даного винаходу, один і той самий предмет утворює контейнер для їжі і слугує опорою для посудини/пляшки, що містить напій. Приклади таких рішень є описаними в патентних заявках США №№ 2006/0261075, 2004/0084458, 2004/0040882, 2006/0118453 і в патенті США № 5,184,750. У всіх відомих рішеннях підставка має головним чином горизонтальну протяжність і містить щонайменше дві частини, що розміщуються поряд. Перша частина у формі тарілки/лотка призначається для вміщення їжі, а друга частина утворює тримач, в який може вставлятись посудина для напою. Хоча таке рішення є більш зручним, ніж попередні, воно також не є позбавленим недоліків. Головним недоліком є та обставина, що вказаний тип підставок нелегко тримати. Дійсно, користувач має тримати підставку за один край, тобто вся вага приходиться на консоль. Оскільки вага в таких випадках може легко перевищувати шістсот-сімсот грамів, підтримувати її за один край тривалий час може бути обтяжливо, оскільки користувач має і тримати руку постійно зігнутою під прямим кутом, щоб зберігати горизонтальне положення підставки, і стискувати край підставки своїми пальцями. По-друге, оскільки вага є незбалансованою відносно точки утримування контейнера, завжди існує ризик розхлюпати їжу або напій. 1 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 По-третє, такий тип підставок має виготовлятись тільки з пластичних матеріалів, які можна формувати, що негативно відбивається на вартості їх виготовлення. Насамкінець, слід зазначити, що з існуючого рівня техніки невідомі контейнери, призначені для того, щоб підтримувати дві окремі посудини, одну з їжею і іншу з напоєм (або обидві з їжею або обидві з напоєм). Опис винаходу В цій ситуації технічною задачею, яка є основою даного винаходу, є створення контейнера для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який долає вищезгадані недоліки. Зокрема, технічною задачею даного винаходу є створення контейнера для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, в якому їжа і напій утримуються окремо і який зручніше тримати в руках, ніж відомі контейнери. Додаткова технічна задача полягає в тому, щоб створити контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який є легким у виготовленні і недорогим. Зазначені задачі і вказані цілі суттєво досягаються контейнером для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, і способом його виготовлення, як описано у формулі винаходу, яка додається. Короткий опис малюнків Подальші характерні особливості і переваги цього винаходу будуть більш очевидними з докладного опису з посиланням на супроводжуючі малюнки, які ілюструють кілька кращих, не обмежуючих варіантів здійснення контейнера для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, і способу його виготовлення, на яких: Фіг. 1 – це аксонометричний вид зверху куска матеріалу, з якого може бути отриманий перший контейнер за цим винаходом; Фіг. 2-6 ілюструють послідовність етапів виготовлення контейнера за цим винаходом, виходячи з куска матеріалу, представленого на Фіг. 1; Фіг. 7 ілюструє контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, виготовлений у відповідності до послідовності етапів, представлених на Фіг. 1-6; Фіг. 8 – це вид першого альтернативного варіанта здійснення куска матеріалу, представленого на Фіг. 1; Фіг. 9 – це вид альтернативного варіанта здійснення контейнера, представленого на Фіг. 7, який може бути виготовлений з куска матеріалу, представленого на Фіг. 8; Фіг. 10 – це вид другого альтернативного варіанта здійснення куска матеріалу, представленого на Фіг. 1; Фіг. 11 – це вид другого альтернативного варіанта здійснення контейнера, представленого на Фіг. 7, який може бути виготовлений з куска матеріалу, представленого на Фіг. 10; Фіг. 12 – це аксонометричний вид зверху іншого куска матеріалу, з якого може бути отриманий другий контейнер за цим винаходом; Фіг. 13 – це аксонометричний вид зверху першого етапу складання куска матеріалу, подібного до того, який представлений на Фіг.12, але без двох прорізів; Фіг. 14 – це вид другого етапу складання, після етапу, представленого на Фіг. 13, але знову по відношенню до куска матеріалу, представленого на Фіг.12; Фіг. 15 ілюструє контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, виготовлений з куска матеріалу, представленого на Фіг.12; і Фіг. 16 – це вид альтернативного варіанта здійснення куска матеріалу, представленого на Фіг.12. Докладний опис кращих варіантів здійснення даного винаходу На супроводжуючих малюнках цифрою 1 позначений весь контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, виготовлений у відповідності до даного винаходу. Слід зазначити, що пунктирними лініями на супроводжуючих малюнках показані лінії на плоских елементах, по яких використовуваний матеріал буде складатись, щоб утворити контейнер. Дійсно, в представлених варіантах здійснення весь контейнер 1 утворюється шляхом складання єдиного жорсткого або напівжорсткого куска матеріалу 2, який розгортається у такий спосіб, що є суттєво плоским (переважно зробленим з картону). Як показано на Фіг. 7 і 15, у відповідності до цього винаходу, можна виготовляти контейнери 1 двох основних типів: перший тип є здатним утримувати тільки їжу, якщо її помістити в посудину (Фіг. 15), а другий тип натомість є здатним утримувати їжу безпосередньо без необхідності у використанні посудини (хоча, очевидно, немає причини, чому при цьому не можна також скористатись посудиною). 2 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Заради простоти опису, спочатку тут будуть представлені кращі способи виготовлення двох типів контейнеру 1 у відповідності до даного винаходу, після чого будуть описані більш загальні характеристики контейнера 1. Загалом, обидва способи виготовлення у відповідності до даного винаходу призначені для отримання контейнера 1 для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить перший тримач 3 для вміщення щонайменше одного виду їжі, що споживається на ходу, або для утримування першої посудини, яка містить їжу або напій, що споживаються на ходу, і щонайменше другий тримач 4 для утримування другої посудини, яка містить їжу або напій, що споживаються на ходу. Якщо почати з другого типу контейнера 1, згаданого вище (який є здатним безпосередньо утримувати їжу), то кращий спосіб виготовлення передбачає спершу забезпечення куска плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу 2, наприклад куска нешкідливого картону, головним чином чотирикутної форми, що має верхній край 5, нижній край 6 і два бічних краї 7. Слід зазначити, що в контексті даного винаходу вираз "головним чином чотирикутної форми" стосується грубої форми куска матеріалу 2 без урахування будь-якої особливої форми кожного з країв 5, 6 і 7. Відповідно, це визначення включає як плоский кусок матеріалу 2, показаний на Фіг. 1, так і той, що показаний на Фіг. 8 (при такому грубому визначенні форми виступом 8 в напрямку назовні від нижнього краю 6 можна знехтувати) і на Фіг. 10. В кращому варіанті здійснення кусок матеріалу 2 має форму, що є суттєво симетричною відносно площини симетрії, перпендикулярної до нього, що проходить через центр верхнього краю 5 і нижнього краю 6. Однак слід зазначити, що куски матеріалу, показані на Фіг. 1, 8 і 10, є кусками матеріалу 2, які вже пройшли наступний етап способу за цим винаходом і мають в основному U-подібний виріз 9 в куску матеріалу 2 зроблений таким чином, щоб обмежувати, в тому ж куску 2, клапан матеріалу 10, що з'єднується з рештою матеріалу у верхній частині U і є відділеним від нього на протязі решти свого периметру, так що потім його можна загинати, як докладніше буде описано далі. U-подібний виріз 9 виконується з такою орієнтацією, щоб верхня частина U була спрямованою до верхнього краю 5. Переважно, в кращому варіанті здійснення U-подібний виріз є симетричним відносно вищезгаданої площини симетрії. Висота U-подібного клапану матеріалу 10 є більшою, ніж висота смужки 11 матеріалу, яка відділяє його від верхнього краю 5. В дійсності, як докладніше буде описано далі, висота клапану матеріалу 10 дорівнює сумі висоти і глибини першого тримача 3 контейнера 1, який буде отриманий в результаті. З іншого боку, в нижній частині відстань між клапаном матеріалу 10 і нижнім краєм 6 може змінюватись в залежності від вимог. Дійсно, як докладніше буде описано далі, в готовому контейнері 1 смужка 12 матеріалу, розміщена між клапаном матеріалу 10 і нижнім краєм 6, утворює частину другого тримача 4. Насамкінець, стосовно профілю U слід зазначити, що в представленому варіанті здійснення він має безладний тренд. Насправді, така форма була покликана забезпечити найкращий можливий тримач 3, коли контейнер 1 приймає свій кінцевий вигляд. Однак цей профіль може змінюватись в залежності від конкретного варіанта здійснення. Як показано на Фіг. 2-4, запропонований спосіб включає загинання клапану матеріалу 10 в напрямку верхнього краю 5, принаймні відносно решти матеріалу. Однак в кращому варіанті здійснення клапан матеріалу 10 загинається також на себе. Загалом, цей етап складання продовжується доти, доки клапан матеріалу 10 не розміститься принаймні частково суттєво навпроти тієї частини матеріалу, яка лежить між клапаном матеріалу 10 і верхньою частиною 5, але на певній відстані від неї (Фіг. 4). Зокрема, в кращому варіанті здійснення клапан матеріалу 10 є загнутим в середньому на 0 приблизно 90 відносно решти матеріалу по першій вигнутій поперечній лінії складання 13, яка 0 з'єднує кінці вирізу U, і є також далі загнутим на приблизно 90 на себе по другій вигнутій лінії складання 14, розміщеній на попередньо визначеній відстані від першої лінії складання 13 і з протилежною увігнутістю до останньої. Для забезпечення правильного складання і правильної форми денця першого тримача 3 (утвореного частиною матеріалу, розміщеною між першою лінією складання 13 і другою лінією складання 14) між цими першими двома лініями передбачена третя проміжна лінія складання 15, яка дозволяє денцю першого тримача 3 мати форму, трохи звернену всередину цього тримача (Фіг. 5). Запропонований спосіб включає також другий етап складання, під час якого бічні частини 16 матеріалу, що є суміжними бічним краям 7, згинаються одна до одної (обидві відносно решти матеріалу і самі на себе). Кожна з вказаних бічних частин 16 згинається доти, доки зігнутий клапан матеріалу 10 щонайменше частково не накладається (в представленому варіанті здійснення саме бічна частина 16 накладається на клапан матеріалу 10). Більше того, дві бічні частини 16 складаються у такий спосіб, що вони накладаються одна на одну принаймні по 3 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 нижньому краю 6, як показано на Фіг. 6. В кращому варіанті здійснення етап складання бічних частин 16, які є суміжними з бічними краями 7, передбачає загинання матеріалу більшою мірою по нижньому краю 6, ніж по верхньому краю 5, у такий спосіб, що контейнер 1 має поперечний переріз, що зменшується від верхнього краю 5 до нижнього краю 6. Іншими словами, коли складання завершується, контейнер 1 має загальну форму, яка грубо представляє собою усічений конус. Це переважно досягається завдяки великій кількості ліній складання 17, які розміщені під кутом відносно бічних країв 7 у такий спосіб, що вони сходяться одна з одною в напрямку нижнього краю 6. Слід зазначити, що послідовність виконання різних етапів складання у часі може змінюватись в залежності від вимог. Більше того, в інших варіантах здійснення всі ці різні загинання можуть здійснюватись не по лініях складання, а просто шляхом загинання матеріалу. Кінцевий суттєвий етап способу за цим винаходом передбачає фіксацію клапана матеріалу 10 та інших загнутих бічних частин 16 в їх остаточних положеннях відносно одна одної (як показано на Фіг. 6). Хоча в представленому варіанті здійснення це робиться шляхом склеювання, в інших варіантах здійснення той самий результат може досягатись з використанням інших методів (наприклад, за допомогою прорізів або підгинання на місце відповідних елементів, передбачених в куску матеріалу 2, подібно до того, як це відомо у виготовленні тримірних предметів зі складеного картону, таких як коробки для взуття). Коли контейнер 1 є завершеним, у відповідності до використання, для якого він призначається, він має не тільки верхню частину і нижню частину (які відповідають верхньому і нижньому краям), але також основну передню поверхню 18 (показану на Фіг. 7), основну задню поверхню 19 (Фіг. 6 - поверхня, де різні загнуті частини накладаються одна на одну) і дві бічні вторинні поверхні 20. Що стосується вищезгаданого першого типу контейнера 1 (здатного утримувати тільки їжу, поміщену у відповідну посудину), то і в цьому випадку кращий спосіб виготовлення починається з вибору куска плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу 2, наприклад куска картону, переважно такого, що має чотирикутну форму і містить верхній край 5, нижній край 6 і два бічні краї 7. Слід зазначити, що в контексті цього винаходу вираз "головним чином чотирикутної форми" стосується грубої форми куска матеріалу 2 без урахування будь-якої особливої форми кожного з країв 5, 6 і 7 або будь-яких передбачених на них виступів. Відповідно, це визначення включає плоский кусок матеріалу 2, представлений на Фіг. 12, той, що представлений на Фіг. 13, а також той, що представлений на Фіг. 16 (така груба дефініція форми дозволяє знехтувати двома частинами 32, що виступають назовні від верхнього краю 5, утворюючи ручку 33 в готовому контейнері 1). В кращому варіанті здійснення кусок матеріалу 2 має форму, що є суттєво симетричною відносно площини симетрії, перпендикулярної до нього, яка проходить через центр верхнього краю 5 і нижнього краю 6. Однак слід зазначити, що куски матеріалу, представлені на Фіг. 12 і 16, є кусками матеріалу 2, які вже пройшли наступний етап способу за цим винаходом, коли в куску матеріалу 2 робиться отвір 29, який в готовому контейнері забезпечує доступ до нижнього тримача. Переважно, в кращому варіанті здійснення отвір 29 є симетричним відносно вищезгаданої площини симетрії і ідентифікує смужку 11 матеріалу, яка відділяє його від верхнього краю 5, і смужку 12 матеріалу, яка відділяє його від нижнього краю 6. В завершеному контейнері ці дві смужки 11 і 12 будуть відповідно утворювати частину першого тримача 3 і другого тримача 4. Запропонований спосіб включає також етап складання, під час якого бічні частини 16 матеріалу, що є суміжними бічним краям 7, загинають одну до одної (обидві відносно решти матеріалу і на себе), як показано на Фіг. 13-15. Кожну зі згаданих бічних частин 16 загинають доти, доки вони не накладаються одна на одну на першій смужці 11 і другій смужці 12. В кращому варіанті здійснення цей етап складання бічних частин 16 матеріалу, що є суміжними бічним краям 7, передбачає загинання матеріалу більше на нижньому краю 6, ніж на верхньому краю 5, у такий спосіб, що контейнер 1 має поперечний переріз, який зменшується від верхнього краю 5 до нижнього краю 6. Іншими словами, коли складання завершується, контейнер 1 має загальну форму, яка нагадує усічений конус. Це досягається переважно за рахунок великої кількості ліній складання 17, розміщених під кутом відносно бічних країв 7 у такий спосіб, що вони сходяться одна з одною в напрямку нижнього краю 6. Слід зазначити, що послідовність виконання різних етапів складання у часі може змінюватись в залежності від вимог. Більше того, в інших варіантах здійснення всі ці різні загинання можуть здійснюватись не по лініях складання, а просто шляхом загинання матеріалу. Кінцевий суттєвий етап способу за цим винаходом передбачає фіксацію загнутих бічних частин 16 в їх остаточних положеннях відносно одна одної (як показано на Фіг. 15). Хоча в представленому варіанті здійснення це робиться шляхом склеювання, в інших варіантах 4 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 здійснення той самий результат може досягатись з використанням інших методів (наприклад, за допомогою прорізів або підгинання на місце відповідних елементів, передбачених в куску матеріалу 2, подібно до того, як це відомо у виготовленні тримірних предметів зі фальцьованого картону, таких як коробки для взуття). Насамкінець, і в цьому випадку, коли контейнер 1 є завершеним, у відповідності до використання, для якого він призначається, він має не тільки верхню і нижню частини (які відповідають верхньому і нижньому краям), але також основну передню поверхню 18 (показану на Фіг. 15), основну задню поверхню 19 (поверхню, де різні загнуті частини накладаються одна на одну) і дві бічні вторинні поверхні 20. Фіг. 8-11 показують два можливі альтернативні варіанти здійснення першого описаного способу, тоді як Фіг. 13 і 16 показують два альтернативні варіанти здійснення другого способу. Однак слід зазначити, що всі альтернативні варіанти здійснення, описані у відношенні одного способу, можуть бути застосовані до іншого способу, за тієї умови, що вини є сумісними. Як вже зазначалось, Фіг. 8 і 9 представляють випадок, коли початковий кусок матеріалу 2 0 додатково має випинання 8. В цьому випадку випинання 8 має загинатись на 90 відносно 0 решти листа і на 90 на себе, щоб утворити денце 21 для другого тримача 4. Загнутий зовнішній кінець випинання 8 може тоді фіксуватись між накладеними одна на одну частинами двох бічних частин 16 куска матеріалу 2. На Фіг. 10 і 11 представлено єдиний альтернативний варіант здійснення цього способу, який включає додатковий етап виконання великої кількості невеликих поперечних розрізів 22, починаючи від U-подібного вирізу 9 і рухаючись у напрямку назовні. Як докладніше буде описано далі, вказані розрізи визначають ряд вушок 23, які на практиці можна загинати, щоб зафіксувати посудину в другому тримачу 4. В якості альтернативи використанню вушок 23, посудину в другому тримачу можна зафіксувати також за допомогою щілини 34, утвореної двома прорізами 35, виконаними дзеркальним чином в бічних частинах 16, як показано на Фіг. 12. В дійсності, щілина 34 утворюється накладанням двох прорізів 35. З іншого боку, Фіг 13 показує випадок виготовлення контейнера 1 без щілини 34 та інших систем для фіксації другого тримача. Як показано на Фіг 12-16, в інших варіантах здійснення такий спосіб може також включати виконання кількох невеликих розрізів 36 в куску матеріалу для визначення елементів 37, які в готовому контейнері 1 можна загинати всередину для утримування знизу посудини, поміщеної у відповідний тримач 3, 4. Насамкінець, у випадку, представленому на Фіг. 16, верхній край 5 містить дві виступаючі частини 32, призначені для накладання однієї на іншу в готовому контейнері 1 з утворенням ручки 33 для утримування підставки. Однак в інших варіантах здійснення ручки можуть забезпечуватись іншими методами. Представлений вище опис охоплює способи, створені Заявником для виготовлення кращих варіантів здійснення контейнера 1 у відповідності до даного винаходу. З іншого боку, опис, який буде наведений далі, забезпечує деталі самого контейнера 1, які очевидно в залежності від вимог можуть навіть виконуватись з використанням способів, інших ніж щойно описані. У відповідності до даного винаходу, загалом контейнер 1 містить першу частину 24, яка утворює перший тримач 3 для вміщення принаймні одного виду їжі, що споживається на ходу (такої як картопля фрі, попкорн і т.п.), або для утримування першої посудини, яка містить їжу або напій, що споживаються на ходу, і щонайменше другу частину 25, з'єднану з першою частиною 24, яка утворює другий тримач 4 для утримування другої посудини, що містить їжу або напій. У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 1-11, перша частина 24 містить принаймні нижню стінку 26 і принаймні периметричну бічну стінку 27, що є сполученою з нижньою стінкою 26, утворюючи разом з нею щонайменше перший тримач 3. З іншого боку, у випадку, представленому на Фіг. 12-16, перший тримач 3 утворюється внутрішньою частиною кільця, утвореного першою частиною 24, і призначається для утримування тільки першої посудини (не безпосередньо їжі). Переважно, у всіх представлених на малюнках варіантах здійснення другий тримач 4 утворюється внутрішньою частиною другої частини 25, що має форму кільця. У відповідності до інноваційного аспекту цього винаходу, в положенні контейнера 1 для використання перший тримач 3 і другий тримач 4 розміщуються один над одним і один нижче другого, і вони відстоять один від одного у такий спосіб, щоб забезпечити користувачеві незалежний доступ як до першого тримача 3 для вміщення в нього і видалення з нього їжі або 5 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 першої посудини, так і до другого тримача 4 для вміщення в нього і видалення з нього їжі або другої посудини. В кращому варіанті здійснення перший тримач 3 розміщується вище другого тримача 4. Однак в інших варіантах здійснення є навіть можливим, щоб перший тримач 3 розміщувався нижче другого тримача 4. В будь-якому випадку, переважно, в кращому варіанті здійснення перший тримач 3 і другий тримач 4 є суттєво центрованими один з одним у такий спосіб, щоб під час використання вертикальна проекція центра ваги одного проходить через інший. В кращому варіанті здійснення контейнер 1 містить також принаймні третю, з'єднувальну частину 28, фіксовану до першої частини 24 і до другої частини 25, яка утворює щонайменше один отвір 29 для доступу до нижнього тримача. Зокрема, в представленому варіанті здійснення третя частина 28 містить два бічні плеча, які утворюють єдине ціле як з бічною стінкою першої частини 24, так і з другою частиною 25. Отвір 29 утворюється також вільним простором, що є наявним, на передній поверхні 18, між першою частиною 24 і другою частиною 25. Для більш надійного утримування посудини контейнер 1 переважно містить щонайменше перший засіб утримування 30 для утримування з боку денця посудини, вставленої в перший тримач 3 або в другий тримач 4. В представлених варіантах здійснення перший засіб утримування 30 може принаймні частково представляти собою внутрішню частину кільця, утвореного другою частиною 25, що стосується другого тримача 4 (Фіг. 7 і 15), і внутрішньою частиною кільця, утвореного першою частиною 24 що стосується першого тримача 3 (Фіг. 15), при цьому частини 24, 25 є виконаними з поперечним перерізом, який зменшується донизу. В дійсності, у такий спосіб при відповідному співвідношенні розмірів можна гарантувати, що традиційна посудина, яка має форму усіченого конуса або подібну до неї (таку як чашка для напоїв), буде надійно вклинюватись у внутрішню частину кільця. Більше того, або як альтернатива цьому, перший засіб утримування 30 може представляти собою принаймні один нижній елемент 21, змонтований в першому тримачі 3 або в другому тримачі 4. Такий варіант здійснення ілюструється для другого тримача на Фіг. 9, де нижній елемент 21 являє собою раніше згадуване загнуте випинання 8. Нижній елемент 21 є особливо доцільним для утримування циліндричної посудини (такої як невелика пластикова пляшка), яка інакше могла б випасти через отвір в денці другого тримача 4. З іншого боку, у випадку, представленому на Фіг. 7, в першому тримачі 3 ефект першого засобу утримування 30 забезпечується нижньою стінкою 26. Однак в інших варіантах здійснення перший засіб утримування 30 може представляти собою один або більше виступаючих елементів 37, відповідно розміщених в першому тримачі 3 (як на Фіг. 12-16) або в другому тримачі 4 і виступаючих консолями всередину тримача 3, 4. Як показано на Фіг. 10 і 11, контейнер 1 може містити також другий засіб утримування 31 для утримування верхньої частини посудини, вставленої в перший тримач 3 або в другий тримач 4, який перешкоджає випадковому випаданню посудини з відповідного тримача 4. В першому кращому варіанті здійснення, представленому на Фіг. 11, другий засіб утримування 31 представляє собою одне або більше стопорні вушка 23, здатні рухатись між першим положенням, в якому вони фіксують посудину, що знаходиться в другому тримачі 4, перешкоджаючи її видаленню (не показано), і другим положенням, в якому вони видаленню посудини не перешкоджають (це положення є показаним на Фіг. 10). У випадку варіанта здійснення, показаного на Фіг. 10, передбачені два вушка 23 для кожного боку контейнера 1 (для різних розмірів посудини), визначені трьома розрізами, що є суттєво перпендикулярними бічному краю куска матеріалу 2, який утворює контейнер 1. Перехід кожного вушка 23 з другого положення в перше положення здійснюється загинанням вушка всередину контейнера 1. На відміну, у другому варіанті здійснення, показаному на Фіг. 15, другий засіб утримування 31 містить принаймні одну щілину 34 в яку можна вставити верхню частину посудини (такої як край чашки). Переважно, щілина 34 виконується в третій, з'єднувальній частині 28. Насамкінець, в інших варіантах здійснення, які на малюнках не показані, контейнер може забезпечуватись також іншими елементами, такими як ручка 33 для утримування, подібна тій, що показана на Фіг. 16. Користування контейнером 1 стає відразу очевидним з вищенаведеного опису. Дійсно, на практиці контейнер 1 розміщують суттєво вертикально (так, щоб нижній край 6 був звернений донизу) і вводять в перший тримач 3 їжу або першу посудину. Коли користувач тримає також другу посудину (наприклад, для напою, таку як чашка або пляшечка), він може 6 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 вставити її в другий тримач 4 зверху (в показаному на малюнку варіанті здійснення через вільний простір, визначений третьою частиною 28). В цей момент користувач може тримати будь-яку частину контейнера 1 однією рукою, використовуючи свою іншу руку для того, щоб пити або їсти. Коли посудина для напою має вставлену в неї соломинку, користувач може пити через соломинку, не видаляючи посудину з другого тримача 4, оскільки соломинку можна вивести назовні через передній отвір 29. Коли використовується контейнер 1, виготовлений з напівжорсткого матеріалу, такого як картон, то, якщо посудина має форму усіченого конуса або подібну до неї, вона при вставлянні у відповідний тримач 3, 4 своєю вагою деформує відповідну частину 24, 25, трансформуючи кільце з полігональним поперечним перерізом на кільце з поперечним перерізом, що є практично круговим або приймає форму посудини. В залежності від розмірів, у випадку контейнера 1 з Фіг. 7 або 15, посудина частково виходить з другої частини 25 в напрямку донизу. Даний винахід забезпечує суттєві переваги. По-перше, контейнер за цим винаходом, з одного боку, дозволяє окремо тримати дві речі (їжу та/або напої), а з іншого боку, його абсолютно легше утримувати, ніж відомі контейнери. Дійсно, достатньо утримувати верхню частину контейнера, нормально взявшись за неї, щоб утримувати також нижню частину. Більше того, такий контейнер можна легко тримати хоч зігнутою рукою (типове положення під час пиття або їжі невеликими шматочками), хоч рукою, витягнутою вздовж тіла. До того ж, оскільки контейнер можна тримати вище, ніж його центр ваги, практично неможливо випадково розплескати його вміст, оскільки сила тяжіння завжди буде намагатись тримати контейнер вертикально, тобто в положенні, призначеному для користування ним. Більше того, контейнер за цим винаходом можна легко виготовити навіть з єдиного листа фальцьованого матеріалу, чим визначається його очевидна дешевизна і те, що він може використовуватись без проблем, навіть як одноразовий предмет. Насамкінець, слід зазначити, що цей винахід є відносно легким у виробництві і що навіть затрати, пов'язані з його впровадженням, є не дуже високими. Описаний вище винахід може бути модифікованим і адаптованим кількома способами без відходження від об'єму винахідницької концепції. Більше того, всі деталі цього винаходу можна замінити іншими, технічно еквівалентними елементами, використовуючи інші матеріали; також форма і розміри різних компонентів можуть змінюватись в залежності від вимог. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 1. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить: першу частину (24), яка утворює щонайменше перший тримач (3) для вміщення принаймні одного виду їжі, що споживається на ходу, або для утримування першої посудини, яка містить їжу або напій, що споживаються на ходу, і щонайменше другу частину (25), з'єднану з першою частиною (24), яка утворює другий тримач (4) для утримування другої посудини, що містить принаймні один вид їжі або напій, які споживаються на ходу; який відрізняється тим, що в положенні для користування контейнером (1) перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються один вище іншого і один нижче іншого на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечувати користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3) для введення в нього і видалення з нього їжі або, відповідно, вставлення і видалення першої посудини, так і до другого тримача (4) для вставлення в нього і видалення з нього другої посудини, а також тим, що він також містить щонайменше одну третю з'єднувальну частину (28), фіксовану до першої частини (24) і другої частини (25) з утворенням принаймні одного отвору (29) для доступу зверху до нижнього тримача. 2. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 1, який відрізняється тим, що перший тримач (3) розміщується вище другого тримача (4), а також тим, що друга частина (25) має форму кільця і що другий тримач (4) утворюється внутрішньою частиною цього кільця. 3. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 1 або 2, який відрізняється тим, що перший тримач (3) розміщується вище другого тримача (4), а також тим, що перша частина (24) має форму кільця і що перший тримач (3) утворюється внутрішньою частиною цього кільця і є призначеним тільки для утримування першої посудини. 7 UA 110635 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 4. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за одним з пунктів 1-3, який відрізняється тим, що він містить також щонайменше перший засіб утримування (30) для утримування знизу посудини, поміщеної в перший тримач (3) або в другий тримач (4). 5. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 4 і відповідно за пунктами 2 або 3, який відрізняється тим, що внутрішня частина кільця, утвореного відповідно другою частиною (25) або першою частиною (24), має поперечний переріз, який зменшується донизу, тим самим утворюючи перший засіб утримування (30). 6. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 4 або 5, який відрізняється тим, що перший засіб утримування (30) містить щонайменше один нижній елемент (21), змонтований відповідно в першому тримачі (3) або в другому тримачі (4). 7. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 4 або 5, який відрізняється тим, що перший засіб утримування (30) містить один або більше виступаючих елементів (37), розміщених в першому тримачі (3) або в другому тримачі (4), які виступають консолями всередину тримача (3), (4). 8. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він містить також другий засіб утримування (31) для утримування посудини, вставленої в перший тримач (3) або в другий тримач (4), зверху. 9. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 8, який відрізняється тим, що другий засіб утримування (31) являє собою одне або більше стопорні вушка (23), здатні рухатись між першим положенням, в якому вони фіксують посудину, перешкоджаючи її видаленню, і другим положенням, в якому вони дозволяють видаляти її. 10. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за пунктом 9, який відрізняється тим, що другий засіб утримування (31) являє собою щонайменше одну щілину (34), в яку може вставлятись верхня частина посудини. 11. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перший тримач (3) і другий тримач (4) є суттєво центрованими один відносно одного. 12. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перша частина (24) має щонайменше нижню стінку (26) і щонайменше периметричну бічну стінку (27), яка сполучається з нижньою стінкою (26), утворюючи разом з останньою щонайменше перший тримач (3). 13. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він містить також ручку (33) для утримування контейнера. 14. Контейнер для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він виготовляється з єдиного куска суттєво плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу (2), який фальцюється і склеюється або фіксується поверх себе. 15. Спосіб виготовлення контейнера (1) для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить перший тримач (3) для вміщення принаймні одного виду їжі, що споживається на ходу, і щонайменше другий тримач (4) для утримування посудини, що містить напій, де, в положенні для використання контейнера (1), перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються один вище іншого і один нижче іншого на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечувати користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3) для введення в нього і видалення з нього їжі, так і до другого тримача (4) для вставлення в нього і видалення з нього другої посудини, який відрізняється тим, що він включає наступні технологічні етапи: забезпечення куска плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу (2), що має верхній край (5), нижній край (6) і два бічні краї (7); виконання переважно U-подібного вирізу (9) в куску матеріалу (2) для визначення меж клапана матеріалу (10), з'єднаного з рештою матеріалу, при цьому орієнтація вирізу (9) є такою, що верхня частина U звернена до верхнього краю (5); загинання клапана матеріалу (10) щонайменше відносно решти матеріалу в напрямку верхнього краю (5) доти, доки цей клапан матеріалу на розміститься щонайменше по суті частково навпроти і на певній відстані від частини матеріалу, яка лежить між клапаном матеріалу (10) і верхнім краєм (5); загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних з бічними краями (7), в напрямку один до одного доти, доки вони обидві щонайменше частково не будуть накладеними на загнутий клапан матеріалу (10) і одна на одну щонайменше по нижньому краю (6); і фіксація клапана матеріалу (10) та інших загнутих бічних частин (16) в їх положенні. 16. Спосіб за пунктом 15, який відрізняється тим, що етап загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних з бічними краями (7), передбачає загинання матеріалу більшою мірою по 8 UA 110635 C2 5 10 15 20 нижньому краю (6), ніж по верхньому краю (5), у такий спосіб, що контейнер (1) має поперечний переріз, який зменшується від верхнього краю (5) до нижнього краю (6). 17. Спосіб виготовлення контейнера (1) для їжі та/або напою, що споживаються на ходу, який містить перший тримач (3) для утримування першої посудини і щонайменше другий тримач (4) для утримування другої посудини, де, в положенні для використання контейнера (1), перший тримач (3) і другий тримач (4) розміщуються один вище іншого і один нижче іншого і на певній відстані один від одного у такий спосіб, щоб забезпечити користувачеві незалежний доступ як до першого тримача (3) для вставлення і видалення першої посудини, так і до другого тримача (4) для вставлення в нього і видалення з нього другої посудини, який відрізняється тим, що він включає наступні технологічні етапи: забезпечення куска плоского жорсткого або напівжорсткого матеріалу (2), що має верхній край (5), нижній край (6) і два бічні краї (7); виконання наскрізного отвору (29) в центральній зоні куска матеріалу (2); загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних бічним краям (7), в напрямку одна до одної доти, доки вони обидві не будуть накладені щонайменше частково по нижньому краю (6) і верхньому краю (5); і фіксація загнутих бічних частин (16) в їх положенні; етап загинання бічних частин (16) матеріалу, суміжних бічним краям (7), передбачає загинання матеріалу більшою мірою по нижньому краю (6), ніж по верхньому краю (5), у такий спосіб, що контейнер (1) має поперечний переріз, який зменшується від верхнього краю (5) до нижнього краю (6). 9 UA 110635 C2 10 UA 110635 C2 11 UA 110635 C2 12 UA 110635 C2 Комп’ютерна верстка Л. Бурлак Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 13

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Container for food and/or drink to be consumed on the move and method for making it

Автори англійською

Zanini, Roberto

Автори російською

Занини Роберто

МПК / Мітки

МПК: A47G 19/06, B65D 5/52, B65D 5/02, B65D 5/42

Мітки: виготовлення, варіанти, ходу, споживаються, контейнер, напою, їжі, спосіб

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/15-110635-kontejjner-dlya-zhi-ta-abo-napoyu-yaki-spozhivayutsya-na-khodu-i-sposib-jjogo-vigotovlennya-varianti.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Контейнер для їжі та/або напою, які споживаються на ходу, і спосіб його виготовлення (варіанти)</a>

Подібні патенти