Спосіб поліпшення резистентності або толерантності до нематод у рослини та її потомства, молекула днк, злитий протеїн та рослина, що його експресує

Є ще 6 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб поліпшення резистентності або толерантності до нематод у рослини та її потомства, який включає включення у геном вищезгаданої рослини гена, що кодує злитий протеїн, який включає:

   перший протеїн або домен протеїну з антипатогенною активністю,

   пептид-лінкер та

   другий протеїн або домен протеїну з антипатогенною активністю, у котрого щонайменше один з протеїнів або доменів протеїнів з антипатогенною активністю має  здатність інгібувати протеїнази.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що інші протеїни або домени протеїнів з антипатогенною активністю зливають зі злитим протеїном за допомогою пептидів-лінкерів.

3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що принаймні один з протеїнів або доменів протеїнів з антипатогенною активністю є інгібітором протеїнази Ос - І∆D86.

4. Спосіб за п. 3, який відрізняється тим, що принаймні один з протеїнів або доменів протеїнів з антипатогенною активністю є інгібітором протеїнази СрТІ.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що ген є функціонально з'єднаним з послідовністю промотора, що забезпечує експресію переважно у корінні рослин.

6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що пептид-лінкер включає амінокислотну послідовність, яка протеолітичнo розщеплюється рослиною.

7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що пептид-лінкер включає амінокислотну послідовність, яка є протеолітично стабільною у рослині.

8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що пептид-лінкер включає амінокислотну послідовність QASSYTAPQPQ.

9. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що пептид-лінкер включає амінокислотну послідовність VILGVGPAKIQFEG.

10. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що пептид-лінкер включає амінокислотну послідовність QASIEGRYTAPQPQ.

11. Молекула ДНК, здатна кодувати злитий протеїн, яка включає

перший протеїн або домен протеїну з антипатогенною активністю,

пептид-лінкер та

другий протеїн або домен протеїну з антипатогенною активністю, у котрого щонайменше один з протеїнів  або доменів з антипатогенною активністю здатен інгібувати протеїназу і де пептид-лінкер включає амінокислотну послідовність, яка є протеолітично стабільною у рослині.

12. Молекула ДНК за п. 11, яка відрізняється тим, що злитий протеїн, який кодується вказаною молекулою, включає інші протеїни або домени протеїнів з антипатогенною активністю, злиті  з ним за допомогою пептидів-лінкерів.

13. Злитий протеїн, що кодується молекулою ДНК за п.11.

14. Рослина, що експресує злитий протеїн, який кодується молекулою ДНК за п. 11.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Compact proteins as proteinase inhibitors

Автори англійською

Macferson Michael John

Назва патенту російською

Слитые протеины как ингибитор протеиназы

Автори російською

Макферсон Майкл Джон

МПК / Мітки

МПК: A01H 5/00, C12N 15/09, C12N 9/00, C12N 15/82, C07K 14/81, G01N 33/53, C07K 19/00, G01N 33/50, G01N 33/15, C12N 5/10, C12N 9/02

Мітки: днк, резистентності, експресує, протеїн, рослини, спосіб, потомства, рослина, злитий, поліпшення, толерантності, нематод, молекула

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/14-71901-sposib-polipshennya-rezistentnosti-abo-tolerantnosti-do-nematod-u-roslini-ta-potomstva-molekula-dnk-zlitijj-proten-ta-roslina-shho-jjogo-ekspresueh.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб поліпшення резистентності або толерантності до нематод у рослини та її потомства, молекула днк, злитий протеїн та рослина, що його експресує</a>

Подібні патенти