Добриво подвійної солі, що дає збільшені виходи врожаю

Номер патенту: 101181

Опубліковано: 11.03.2013

Автор: САНДЕРС Джон Ларрі

Є ще 6 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Добриво, яке призначене для внесення під сільськогосподарську культуру, що містить:

- перший продукт добрива, що включає аміачне добриво і неповну кальцієву сіль першого співполімеру; і

- другий продукт добрива, що включає фосфорне добриво і неповну натрієву сіль другого співполімеру,

причому зазначені перший і другий продукти добрива присутні у синергічно ефективних кількостях для зазначеної сільськогосподарської культури так, що координовані кількості зазначених першого і другого продуктів добрива присутні, котрі у комбінації дають підвищений вихід врожаю, який перевищує вихід врожаю, який може бути одержаний окремим нанесенням зазначених першого і другого продуктів добрива у цих координованих кількостях, причому зазначені перший і другий співполімери окремо і незалежно вибрані з групи співполімерів, що включає субодиниці полімеру, що повторюються, причому кожна включає щонайменше дві різні частини, окремо і відповідно взяті з групи, що включає частини А, В і С, або частини С, що повторюються, і частини С, які не відрізняються, де частина А має загальну формулу:

частина В має загальну формулу:

і частина С має загальну формулу:

або

,

або

,

де R1, R2 і R7 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, ОН, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і циклічний алкіл або арил С1-С30 на основі груп складного ефіру (форміат (С0), ацетат (С1), пропіонат (С2), бутират (С3) і т. д. до С30), R'CO2-групи і групи OR', де R' вибрано з групи, що включає С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R3 і R4 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R5, R6, R10 і R11 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, лужні метали, NH4 і С1-С4алкіламонієві групи, Υ вибрано з групи, що включає Fe, Mn, Mg, Zn, Cu, Ni, Co, Mo, V, Cr, Si, В і Са; R8 і R9 окремо і відповідно є відсутніми або вибрані з групи, що включає СН2, С2Н4 і С3Н6.

2. Добриво за п. 1, де зазначену неповну кальцієву сіль зазначеного першого співполімеру змішують із зазначеним продуктом аміачного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму першого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом.

3. Добриво за п. 2, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом.

4. Добриво за п. 1, де зазначену неповну натрієву сіль зазначеного другого співполімеру змішують із зазначеним продуктом фосфорного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму другого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом.

5. Добриво за п. 4, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом.

6. Добриво за п. 1, де зазначений полімер має узагальнену формулу:

,

де X являє собою катіон і р знаходиться в діапазоні приблизно 10-500.

7. Добриво за п. 6, де щонайменше деякі із зазначених X замісників являють собою катіони металу, а деякі являють собою Н.

8. Добриво за п. 1, де зазначене аміачне добриво вибране з групи, що включає аміак, амонію нітрат, амонію сульфат, сечовину, моноамонію фосфат, діамонію фосфат, нітрат натрію, нітрат кальцію, нітрат калію, нітрат соди, формальдегід сечовини, метиламонію фосфат, амонізований суперфосфат та їх суміші.

9. Добриво за п. 8, де зазначене аміачне добриво включає сечовину.

10. Добриво за п. 1, де зазначене аміачне добриво являє собою добриво рідкої або твердої форми.

11. Добриво за п. 1, де зазначене фосфорне добриво вибране з групи, що включає моноамонію фосфат (МАР), діамонію фосфат (DAP), фосфати кальцію (нормальний фосфат і суперфосфат), амонію фосфат, амонію суперфосфат, амонію поліфосфат, фосфорну кислоту, основний шлак, фосфорит, колоїдний фосфат, аморфний фосфат, амонію сульфат, амонію тіосульфат та їх суміші.

12. Добриво за п. 1, де зазначені перший і другий співполімери є однаковими.

13. Добриво за п. 1, де зазначений кожний перший і другий співполімер додатково містить частини ітаконової кислоти і малеїнового ангідриду.

14. Спосіб внесення добрива під сільськогосподарську культуру, що включає етапи, на яких: наносять добриво на ґрунт або зазначену сільськогосподарську культуру, де зазначене добриво включає перший продукт добрива, що містить аміачне добриво і неповну кальцієву сіль першого співполімеру, і другий продукт добрива, що містить фосфорне добриво і неповну натрієву сіль другого співполімеру,

причому перший і другий продукти добрива присутні у синергічно ефективних кількостях для зазначеної сільськогосподарської культури так, що координовані кількості зазначених першого і другого продуктів добрива присутні, котрі у комбінації дають підвищений вихід врожаю, який перевищує вихід врожаю, який може бути отриманий окремим нанесенням зазначених першого і другого продуктів добрива у цих координованих кількостях,

причому перший і другий співполімери окремо і незалежно вибрані з групи співполімерів, що включає субодиниці полімеру, що повторюються, причому кожна включає щонайменше дві різні частини, окремо і відповідно взяті з групи, що включає частини А, В і С, або частини С, що повторюються, і частини С, які не відрізняються, де частина А має загальну формулу:

частина В має загальну формулу:

і частина С має загальну формулу:

або

,

або

,

де R1, R2 і R7 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, ОН, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і циклічний алкіл або арил С1-С30 на основі груп складного ефіру (форміат (С0), ацетат (С1), пропіонат (С2), бутират (С3) і т. д. до С30), R'CO2-групи і групи OR', де R' вибрано з групи, що включає С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R3 і R4 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R5, R6, R10 і R11 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, лужні метали, NH4 і С1-С4алкіламонієві групи, Υ вибрано з групи, що включає Fe, Mn, Mg, Zn, Cu, Ni, Co, Mo, V, Cr, Si, В і Са; R8 і R9 окремо і відповідно є відсутніми або вибрані з групи, що включає СН2, С2Н4 і С3Н6.

15. Спосіб за п. 14, де зазначену неповну кальцієву сіль зазначеного першого співполімеру змішують із зазначеним продуктом аміачного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму першого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом.

16. Спосіб за п. 15, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом.

17. Спосіб за п. 14, де зазначену неповну натрієву сіль зазначеного другого співполімеру змішують із зазначеним продуктом фосфорного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму другого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом.

18. Спосіб за п. 17, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом.

19. Спосіб за п. 14, де зазначений полімер має узагальнену формулу:

,

де X являє собою катіон і р знаходиться у діапазоні приблизно 10-500.

20. Спосіб за п. 19, де щонайменше деякі з зазначених X замісників являють собою катіони металу, а деякі являють собою Н.

21. Спосіб за п. 14, де зазначене аміачне добриво вибрано з групи, що включає аміак, амонію нітрат, амонію сульфат, сечовину, моноамонію фосфат, діамонію фосфат, нітрат натрію, нітрат кальцію, нітрат калію, нітрат соди, формальдегід сечовини, метиламонію фосфат, амонізований суперфосфат і їх суміші.

22. Спосіб за п. 21, де зазначене аміачне добриво включає сечовину.

23. Спосіб за п. 14, де зазначене аміачне добриво являє собою добриво рідкої або твердої форми.

24. Спосіб за п. 14, де зазначене фосфорне добриво вибрано з групи, що включає моноамонію фосфат (МАР), діамонію фосфат (DAP), фосфати кальцію (нормальний фосфат і суперфосфат), амонію фосфат, амонію суперфосфат, амонію поліфосфат, фосфорну кислоту, основний шлак, фосфорит, колоїдний фосфат, аморфний фосфат, амонію сульфат, амонію тіосульфат і їх суміші.

25. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий співполімери є однаковими.

26. Спосіб за п. 14, де зазначений кожний перший і другий співполімер додатково містить частини ітаконової кислоти і малеїнового ангідриду.

27. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий продукти добрива наносять, в основному, одночасно.

28. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий продукти добрива наносять у послідовному порядку.

29. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий продукти добрива змішують разом і наносять.

Текст

Реферат: Добриво, яке містить перший і другий продукти добрива відповідно, включаючи аміачне добриво у комбінації з неповною кальцієвою сіллю вибраного співполімеру і фосфорне добриво у комбінації з неповною натрієвою сіллю вибраного співполімеру, та спосіб внесення добрива під сільськогосподарську культуру, що дає підвищений вихід. UA 101181 C2 (12) UA 101181 C2 UA 101181 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 ГАЛУЗЬ ВИНАХОДУ Даний винахід у цілому пов’язаний з двокомпонентними матеріалами добрива і способами їх застосування, де матеріал добрива забезпечує збільшені виходи врожаю. Зокрема, даний винахід відноситься до таких матеріалів добрива, які включають перший продукт добрива, що містить аміачне добриво і неповну кальцієву сіль сополімеру, разом з другим продуктом добрива, що містить фосфорне добриво і неповну натрієву сіль сополімеру; перший і другий продукти добрива застосовують у синергічно ефективних кількостях для підвищення виходів врожаю. ОПИС ВІДОМОГО РІВНЯ ТЕХНІКИ Рослини удобрювали різними матеріалами з тих пір, як з’явилось землеробство. Добрива включали продукти органічного добрива, а також матеріали аміачного азоту (наприклад, безводний аміак і сечовину), і фосфорні добрива, такі як амонію поліфосфат і інші продукти, отримані з фосфатної породи. Всесвітня промисловість забезпечує сучасні добрива бажаних NP-K класів у надзвичайно різноманітних комбінаціях. За останні роки опубліковано серію патентів США, у яких описували полімери, що піддаються біологічному розкладу, які мають суттєві землеробські властивості, зокрема, при застосуванні у комбінації зі звичайними добривами. Наприклад, у патенті США №6515090 описані дикарбонові сополімери, складені, наприклад, з частин ітаконової кислоти і малеїнового ангідриду. У цьому патенті також розкрито, що такі сополімери можуть бути частково нейтралізовані металом або іншими катіонами, і можуть застосовуватись для формування складених продуктів з добривами. Показано, що ці об’єднані продукти добриво-сополімер підвищують доступність фосфору для поглинання рослинами, що ростуть, і можуть бути нанесені на ґрунт біля рослин або некореневими підживленнями. Полімери відповідно до патенту '090 комерційно доступні від Specialty Fertilizer Products of Belton, MO під назвами ® ® NUTRISPНERE-N і AVAIL . КОРОТКИЙ ОПИС ВИНАХОДУ Даний винахід оснований на відкритті того, що можна забезпечити багатокомпонентні матеріали добрива, які надають синергічно збільшені виходи врожаю. Такі матеріали добрива у цілому включають перший продукт добрива, що включає аміачне добриво і неповну кальцієву сіль першого сополімеру, і другий продукт добрива, що включає фосфорне добриво і неповну натрієву сіль другого сополімеру. Ці продукти добрива присутні у синергічно ефективних кількостях для певного врожаю. Типи переважних сополімерів описані у патенті США № 6515090, який включений у даний опис посиланням. В особливо переважних формах, перший продукт добрива включає звичайне добриво, таке як сечовина, у комбінації з водною дисперсією неповної кальцієвої солі сополімеру, складеного з, в основному, еквімолярних кількостей частин ітаконової кислоти і малеїнового ангідриду і має pH порядку 1-5. Другий продукт добрива включає добриво, таке як діамонію фосфат (DAP) або рідкий поліамонію фосфат, у комбінації з неповною натрієвою сіллю того ж полімеру. ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ПЕРЕВАЖНИХ ВАРІАНТІВ ЗДІЙСНЕННЯ Переважні способи винаходу включають етапи удобрення нанесенням на ґрунт і/або рослини матеріалу добрива, що включає синергічно ефективні кількості відповідних першого і другого продуктів добрива. Перший продукт добрива являє собою суміш аміачного добрива з незначною кількістю неповної кальцієвої солі одного або більше сополімерів вибраного з них класу, тоді як другий продукт добрива являє собою суміш фосфорного добрива і неповної натрієвої солі одного або більше класу сополімерів. "Синергічно ефективні кількості" першого і другого продуктів добрива відносяться до координованих кількостей кожного з продуктів добрива, які у комбінації дають підвищений вихід врожаю, який перевищує вихід врожаю, який може бути отриманий окремим нанесенням першого і другого продуктів добрива у цих кількостях; інакше кажучи, координовані кількості першого і другого продуктів добрива надають виходи врожаю більше ніж простий адитивний ефект, отриманий шляхом застосування відповідних продуктів добрива поодинці у тих самих кількостях. Слід розуміти, що синергічно ефективні кількості першого і другого продуктів добрива направлені на окремі врожаї, і що, в залежності від врожаю, що розглядають, стану ґрунту, навколишньої погоди і інших факторів, перший продукт добрива може знаходитись у більшій кількості у порівнянні з другим продуктом добрива, або навпаки. Однак, взагалі, перший продукт аміачного добрива звичайно знаходиться у кількості приблизно 30-200 фунтів N/акр, і більш переважно приблизно 50-150 фунтів N/акр. Другий продукт фосфорного добрива звичайно знаходиться у меншій кількості у порівнянні з першим продуктом аміачного добрива і взагалі приблизно 10-80 фунтів P205/акр, більш переважно приблизно 20-50 фунтів P205/акр. 1 UA 101181 C2 5 10 Перший продукт добрива включає аміачне добриво. Будь-яке з кількості таких добрив можна застосовувати в даному контексті. Ілюстративні аміачні добрива включають аміачне добриво, що містить азот, таке, що вибрано з групи, що включає аміак, амонію нітрат, амонію сульфат, сечовину, моноамонію фосфат, діамонію фосфат, нітрат натрію, нітрат кальцію, нітрат калію, нітрат соди, формальдегід сечовини, метиламонію фосфат, амонію суперфосфат, і їх суміші. Добриво переважно знаходиться у твердій або рідкій формі, найбільш переважним добривом є гранульована сечовина. Фракція сополімеру першого продукту добрива включає неповну кальцієву сіль одного або більше членів класу сополімерів, що включає субодиниці полімеру, що повторюються, кожна включає, щонайменше, дві різні частини, окремо і відповідно взяті з групи, що включає частини A, B і C, або частини C, що повторюються, і частини C, які не відрізняються, де частина A має загальну формулу , 15 частина B має загальну формулу або 20 або або або 25 , 2 або о бо UA 101181 C2 і частина C має загальну формулу , 5 або , о бо 10 15 20 або де R1, R2 і R7 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає H, OH, C 1-C30 прямий, розгалужений ланцюг, і групи циклічного алкілу або арилу, C 1-C30 прямий, розгалужений ланцюг і циклічний алкіл або арил C1-C30 на основі груп складного ефіру (форміат (C 0), ацетат (C1), 1 пропіонат (C2), бутират (C3), і т. д. до C30), групи R'CО2 і групи OR', де R вибрано з групи, що включає C1-C30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R 3 і R4 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає H, C1-C30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R5, R6, R10 і R11 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає H, лужні метали, NH4, і C1-C4 алкіламонієві групи, Y вибрано з групи, що включає Fe, Mn, Mg, Zn, Cu, Ni, Co, Mo, V, Cr, Si, B і Ca; R8 і R9 окремо і відповідно є відсутніми або вибрані з групи, що включає CH2, C2H4 і C3H6. У багатьох випадках, щонайменше, одна з груп R 3, R2 і R7 являє 3 UA 101181 C2 собою OH, де полімерні субодиниці складені з частин A і C, і, щонайменше, одна з груп R 1, R2, R3, R4 і R7 являє собою OН, де полімерні субодиниці складені з частин A, B і C. Більш переважний клас полімерів має узагальнену формулу 5 10 15 20 25 30 35 40 45 , де X являє собою катіон і p знаходиться у діапазоні приблизно 10-500. Щонайменше, декілька з замісників X являють собою кальцій, тоді як інші можуть бути різними катіонами металу (наприклад, катіони лужного і лужноземельного металу), а деякі являють собою H. Таким чином, сополімери існують як неповна сіль або комплекс. Перший продукт добрива може бути утворений будь-якими придатними способами змішування добрива і фракцій полімеру. Наприклад, у випадку добрив твердої форми, полімер найбільш зручно наносити розпиленням або зануренням. При застосуванні рідких добрив, сополімер звичайно змішують в рідину відповідним перемішуванням, Однак, також можливо окремо наносити добриво і матеріали полімеру на ділянку або одночасно, або серіями, хоча це звичайно не є переважним. Фракція сополімеру першого продукту добрива звичайно є водним рідким продуктом, що має вміст твердих речовин приблизно 20-80% за вагою, більш переважно приблизно 30-50% за вагою, і pН приблизно 1-5, більш переважно приблизно 2-3,5. Другий продукт добрива включає фосфорне добриво, таке як моноамонію фосфат (MAP), діамонію фосфат (DAP), фосфати кальцію (нормальний фосфат і суперфосфат), амонію фосфат, амонію суперфосфат, амонію поліфосфат, фосфорну кислоту, основний шлак, фосфорит, колоїдний фосфат, аморфний фосфат, амонію сульфат, амонію тіосульфат і їх суміші. Фракція сополімеру других продуктів добрива складена з однієї або більше неповних натрієвих солей того ж класу сополімерів, визначених вище, відносно перших продуктів добрива. Фракція сополімеру другого продукту добрива звичайно є водним рідким продуктом, що має вміст твердих речовин приблизно 20-80% за вагою, більш переважно приблизно 30-50% за вагою, і pН приблизно 5-10, більш переважно приблизно 6-8. Другий продукт добрива можна отримати тим самим способом, що і перший продукт добрива. Рівні застосування сополімеру для першого і другого продуктів добрива, головним чином, однакові. Особливо, солі сополімеру у кожному випадку повинні звичайно знаходитись у першому і другому продуктах добрива на рівні приблизно 0,01 -2,0% за об’ємом, і більш переважно приблизно 0,1 -0,5% за об’ємом на основі загального об’єму відповідного продукту добрива, взятого як 100% за об’ємом. Перший і другий продукти добрива можна застосовувати різними способами за умови, що обидва продукти знаходяться на або навколо рослин або ґрунті, що прилягає до рослин. Наприклад, продукти добрива можна сформулювати окремо і нанести на ґрунт або рослини в основному одночасно або у послідовному порядку. В іншій альтернативі, перший і другий продукти добрива можна змішати разом і нанести у такому стані. В залежності від типу продукту добрива, що використовується, і незалежно від твердої або рідкої форми, продукти можна наносити розкидуванням або розсіюванням. Способи за даним винаходом застосовують з фактично необмеженою кількістю врожаю, за умови, що подвійне удобрення є корисним для врожаю. Ілюстративні врожаї вибрані з групи, що включає кукурудзу, пшеницю, овес, ячмінь, сорго, майло, рис, бавовну, сою і люцерну, і інші кормові врожаї. Відмінних результатів досягли з першим продуктом добрива, складеного з неповної кальцієвої солі ітаконового/малеїнового сополімеру. Аналогічно, другий продукт добрива можна сформулювати із застосуванням такого ж ітаконового/малеїнового сополімеру, частково нейтралізованого катіоном натрію. 4 UA 101181 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 У наступних прикладах викладено дослідження виходів із застосуванням добрив, доповнених переважними неповними кальцієвими і натрієвими солями сополімерів за винаходом. Однак, потрібно розуміти, що ці приклади наводяться в якості ілюстрації, і нічого з них не потрібно розуміти як обмеження всього об’єму винаходу. Приклад 1 У даному експерименті досліджували взаємодію добрива гранульованої сечовини, обробленого неповною кальцієвою сіллю сополімеру, і добрива діамонію фосфату (DAP), обробленого неповною натрієвою сіллю сополімеру, на основі виходу Bromegrass. Експеримент проводили на досліджувальній ділянці, розташованій біля Скандії, КS, на мулистому суглинистому ґрунті Криту. Обробки включали дві норми витрати азоту (N) 60 і 100 фунтів N/акр, нанесеного у вигляді лише гранульованої сечовини або гранульованої сечовини, обробленої неповною кальцієвою сіллю сополімеру. Додаткові обробки включали нанесення 30 фунтів P205/акр у вигляді лише DAP (діамонію фосфат) або DAP, обробленого неповною натрієвою сіллю сополімеру. Необроблена контрольна ділянка також включена. Експеримент проводили на ділянці з укоріненим насадженням Bromegrass, чотирирічним і жодного разу не удобреним. Усі нанесення добрива були нанесені на поверхню і розкидані. Нанесення азоту і фосфорного добрива зробили окремо 20 березня. З ділянок зібрали врожай 18 травня. Частини проб кормового матеріалу зібрали з кожної ділянки врожаю, зважили, висушили і знову зважили для визначення кормової сухої ваги. Виходи повідомили у фунтах/акр на основі сухої ваги. Результати дослідження ґрунту з експериментальної ділянки: рН 6,8, органічний матеріал 2,8%, Bray-1 P 18ppm (частин на мільйон) придатний для обміну K 290ppm. Сечовина + матеріал сополімеру приготували розпиленням рідкого сополімеру при рівні 0,25% за об’ємом на гранульовану сечовину (½ галону рідкого сополімеру на тону сечовини) для досягнення суттєвої однорідності. Комерційно доступний сополімер NUTRISPHERE-N® для сечовини (NSN), який серійно виробляється Specialty Fertilizer Products of Belton, MO. Даний полімер являє собою водний сополімер з 40% за вагою твердих речовин, з в основному еквімолярних кількостей частин ітаконового і малеїнового ангідриду, частково нейтралізованих іоном кальцію (CAS# 877469-38-0), і що мають рН 2,5-5. DAP + сополімер отримали подібним чином, розпиленням рідкого сополімеру при рівні 0,25% за об’ємом на гранульований DAP (½ галону рідкого сополімеру на тону DAP) для досягнення суттєвої однорідності. Полімер був комерційно доступний AVAIL®, що продається Specialty Fertilizer Products of Belton, MO. Даний полімер являє собою водний сополімер з 40% за вагою твердих речовин, з в основному еквімолярних кількостей частин ітаконового і малеїнового ангідриду, частково нейтралізованих іоном натрію (CAS# 556055-76-6), і що мають рН 6-8. У наступній таблиці викладені результати даного експерименту, де фунти N/акр відносяться до нанесення необробленої гранульованої сечовини, фунти N/акр + NSN відносяться до нанесення NSN-доповненої гранулярної сечовини, фунти P205/акр відносяться до нанесення необробленого DAP, і фунти P205/акр + AVAIL відносяться до нанесення AVAIL-доповненого DAР. Таблиця 1 Оброблення фунти N/акр і/або фунти P205/акр 0,1 фунта N/акр і 0 фунтів P205/акр (контрольна ділянка) 60 фунтів N/акр і 30 фунтів P205/акр 120 фунтів N/акр і 30 фунтів P205/акр 60 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P205/акр 120 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P205/акр 60 фунтів N/акр і 30 фунтів P205/акр + AVAIL 120 фунтів N/акр і 30 фунтів P205/акр + AVAIL 60 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P205/акр + AVAIL 120 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P205/акр + AVAIL 0 фунтів N/акр і 30 фунтів P205/акр + AVAIL LSD (найменша суттєва різниця) (0,05) CV(коефіцієнт варіації) % Вихід фунти N/акр сухої ваги 1982 F 2128 F 3445 Е 6346 С 5342 D 6891 B 6356 C 7187 AB 7306 A 2096 F 313 3,6 Середні значення розділили за допомогою багаторангового критерію Дункана. Середні значення, за якими слідують однакові літери, значно не відрізняються. 5 UA 101181 C2 5 10 15 20 25 30 35 Найбільші виходи кормів досягли нанесенням сечовини + NSN у комбінації з DAP + AVAIL. Ділянка дуже легко реагувала на N і P. Ефективності обох N і P покращили застосуванням NSN і AVAIL полімерів. Приклад 2 У даному експерименті досліджували взаємодію рідкого добрива сечовина-амонію нітрат (28% UAN), обробленого сополімером неповної кальцієвої солі, і добрива амоній поліфосфату (APP, 10-34-0), обробленого сополімером неповної натрієвої солі, на основі виходу кукурудзи. Експеримент проводили на досліджувальній ділянці, розташованій біля Скандії, KS, на мулистому суглинистому ґрунті Криту. Обробки включали дві норми витрати азоту (N) 160 і 240 фунтів N/акр, із застосуванням лише UAN і UAN, доповнену сополімером неповної солі. Додаткові обробки включали нанесення 30 фунтів P205/акр у вигляді лише APP або APP, доповненого сополімером неповної натрієвої солі. Необроблена контрольна ділянка також включена. Результати дослідження ґрунту з досліджувальної ділянки: рН 6,8, органічний матеріал 2,8%, Bray-1 P 18ppm і придатний для обміну K 290ppm. Добриво азоту розкидали на поверхню ґрунту у залишок з врожаю соєвих бобів попереднього року 27 квітня. Фосфорне добриво наносили в якості стартової дози на поверхню ґрунту на 2 дюйми убік від ряду на посіві кукурудзи 30 квітня без будь-якої додаткової обробки ґрунту. Посаджена кукурудза представляла собою гібрид Pioneer 33B51, застосовуваний при нормі 32000 насіння/акр. Ділянку зрошували шість разів протягом періоду вегетації із застосуванням 1,25 дюйма води при кожному зрошенні. Кукурудзу зібрали 1 листопаду. UAN + матеріал сополімеру приготували змішуванням рідкого сополімеру при рівні 0,50% за об’ємом у рідкій UAN для досягнення суттєвої однорідності. Полімер був комерційно доступний NUTRISPHERE-N® для рідких добрив (NSN), вироблений Specialty Fertilizer Products of Belton, MO. Даний полімер являє собою водний сополімер з 40% за вагою твердих речовин, з в основному еквімолярних кількостей частин ітаконового і малеїнового ангідриду, частково нейтралізованих іоном кальцію (CAS# 877469-38-0), і що мають рН 1-2. APP + сополімер отримали подібним чином, змішуванням рідкого сополімеру при рівні 0,50%o за об’ємом у рідкому APP для досягнення суттєвої однорідності. Полімер був ® комерційно доступний AVAIL , що продається Specialty Fertilizer Products of Belton, MO. Даний полімер являє собою водний сополімер з 40% за вагою твердих речовин, з в основному еквімолярних кількостей частин ітаконового і малеїнового ангідриду, частково нейтралізованих іоном натрію (CAS# 556055-766), і що мають рН 6-8. У наступній таблиці викладені результати даного експерименту, де фунти N/акр відносяться до нанесення необробленої UAN, фунти N/акр + NSN відносяться до нанесення NSNдоповненої UAN, фунти P205/акр відносяться до нанесення необробленого APP, і фунти P205/акр + AVAIL відносяться до нанесення AVAIL-доповненого APP. Таблиця 2 Оброблення фунти N/акр і/або фунти P205/акр 0 фунтів N/акр і 0 фунтів P2O5/акр (контрольна ділянка) 160 фунтів N/акр і 30 фунтів P2O5/акр 240 фунтів N/акр і 30 фунтів P2O5/акр 160 фунтів N/акр і 30 фунтів P2O5/акр + AVAIL 240 фунтів N/акр і 30 фунтів P2O5/акр + AVAIL 160 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P2O5/акр 240 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P2O5/акр 160 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P2O5/акр + AVAIL 240 фунтів N/акр + NSN і 30 фунтів P2O5/акр + AVAIL LSD (0,05) CV% 40 45 Вихід бушель/акр 148,7 F 227,7 E 232,3 E 240,8 D 243,6 CD 251,1 B 248,7 BC 258,6 A 260,5 A 6,8 3,0 Середні значення розділили за допомогою багаторангового критерію Дункана. Середні значення, за якими слідують однакові літери, значно не відрізняються. Максимальний вихід кукурудзи у даному експерименті досягли з UAN + NSN, нанесеними у кількості або 160 або 240 фунтів N/акр разом з AVAIL-обробленим APP, нанесеним в якості стартової дози на посадку. NSN-оброблена UAN з лише APP дає більші виходи, ніж лише UAN з лише APP. При нормі 160 фунтів N/акр, додавання двох полімерів призвело до зростання виходу 31 бушель/акр ніж при нанесенні тільки N і P. Ефект виходу максимізували 6 UA 101181 C2 застосуванням обох сополімерів NSN і AVAIL. Дане дослідження вказує на те, що ефективності обох добрив, що містять N і P, можна значно покращити додаванням сополімерів. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 5 10 15 1. Добриво, яке призначене для внесення під сільськогосподарську культуру, що містить: - перший продукт добрива, що включає аміачне добриво і неповну кальцієву сіль першого співполімеру; і - другий продукт добрива, що включає фосфорне добриво і неповну натрієву сіль другого співполімеру, причому зазначені перший і другий продукти добрива присутні у синергічно ефективних кількостях для зазначеної сільськогосподарської культури так, що координовані кількості зазначених першого і другого продуктів добрива присутні, котрі у комбінації дають підвищений вихід врожаю, який перевищує вихід врожаю, який може бути одержаний окремим нанесенням зазначених першого і другого продуктів добрива у цих координованих кількостях, причому зазначені перший і другий співполімери окремо і незалежно вибрані з групи співполімерів, що включає субодиниці полімеру, що повторюються, причому кожна включає щонайменше дві різні частини, окремо і відповідно взяті з групи, що включає частини А, В і С, або частини С, що повторюються, і частини С, які не відрізняються, де частина А має загальну формулу: CH 20 CH R1 R2 , частина В має загальну формулу: R3 C C C C OR6 або O O R4 C C C O C OR5 O R3 R4 O Y R3 C або R4 C , O C C O O і частина С має загальну формулу: 7 O , UA 101181 C2 O OR10 C R8 CH C R9 R7 OR11 C O або O R8 CH C C O R9 R7 C O , або O R8 CH R7 5 10 15 20 C O C Y R9 C O O , де R1, R2 і R7 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, ОН, С 1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу, С 1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і циклічний алкіл або арил С1-С30 на основі груп складного ефіру (форміат (С 0), ацетат (С1), пропіонат (С2), бутират (С3) і т. д. до (С30), R'CO2-групи і групи OR', де R' вибрано з групи, що включає С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R 3 і R4 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, С 1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R5, R6, R10 і R11 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, лужні метали, NH4 і С1-С4алкіламонієві групи, Υ вибрано з групи, що включає Fe, Mn, Mg, Zn, Cu, Ni, Co, Mo, V, Cr, Si, В і Са; R8 і R9 окремо і відповідно є відсутніми або вибрані з групи, що включає СН2, С2Н4 і С3Н6. 2. Добриво за п. 1, де зазначену неповну кальцієву сіль зазначеного першого співполімеру змішують із зазначеним продуктом аміачного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму першого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом. 3. Добриво за п. 2, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом. 4. Добриво за п. 1, де зазначену неповну натрієву сіль зазначеного другого співполімеру змішують із зазначеним продуктом фосфорного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму другого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом. 5. Добриво за п. 4, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом. 6. Добриво за п. 1, де зазначений полімер має узагальнену формулу: 8 UA 101181 C2 XO O p O O OX XO O 5 10 15 20 25 30 , де X являє собою катіон і р знаходиться в діапазоні приблизно 10-500. 7. Добриво за п. 6, де щонайменше деякі із зазначених X замісників являють собою катіони металу, а деякі являють собою Н. 8. Добриво за п. 1, де зазначене аміачне добриво вибране з групи, що включає аміак, амонію нітрат, амонію сульфат, сечовину, моноамонію фосфат, діамонію фосфат, нітрат натрію, нітрат кальцію, нітрат калію, нітрат соди, формальдегід сечовини, метиламонію фосфат, амонізований суперфосфат та їх суміші. 9. Добриво за п. 8, де зазначене аміачне добриво включає сечовину. 10. Добриво за п. 1, де зазначене аміачне добриво являє собою добриво рідкої або твердої форми. 11. Добриво за п. 1, де зазначене фосфорне добриво вибране з групи, що включає моноамонію фосфат (МАР), діамонію фосфат (DAP), фосфати кальцію (нормальний фосфат і суперфосфат), амонію фосфат, амонію суперфосфат, амонію поліфосфат, фосфорну кислоту, основний шлак, фосфорит, колоїдний фосфат, аморфний фосфат, амонію сульфат, амонію тіосульфат та їх суміші. 12. Добриво за п. 1, де зазначені перший і другий співполімери є однаковими. 13. Добриво за п. 1, де зазначений кожний перший і другий співполімер додатково містить частини ітаконової кислоти і малеїнового ангідриду. 14. Спосіб внесення добрива під сільськогосподарську культуру, що включає етапи, на яких: наносять добриво на ґрунт або зазначену сільськогосподарську культуру, де зазначене добриво включає перший продукт добрива, що містить аміачне добриво і неповну кальцієву сіль першого співполімеру, і другий продукт добрива, що містить фосфорне добриво і неповну натрієву сіль другого співполімеру, причому перший і другий продукти добрива присутні у синергічно ефективних кількостях для зазначеної сільськогосподарської культури так, що координовані кількості зазначених першого і другого продуктів добрива присутні, котрі у комбінації дають підвищений вихід врожаю, який перевищує вихід врожаю, який може бути отриманий окремим нанесенням зазначених першого і другого продуктів добрива у цих координованих кількостях, причому перший і другий співполімери окремо і незалежно вибрані з групи співполімерів, що включає субодиниці полімеру, що повторюються, причому кожна включає щонайменше дві різні частини, окремо і відповідно взяті з групи, що включає частини А, В і С, або частини С, що повторюються, і частини С, які не відрізняються, де частина А має загальну формулу: CH CH R1 35 OX R2 , частина В має загальну формулу: 9 UA 101181 C2 R3 R3 C C C OR5 O C OR6 або R4 C R4 C O C C O O O Y R3 C або R4 C C O , O C O і частина С має загальну формулу: O OR10 C R8 CH C R9 R7 OR11 C O або O R8 CH R7 C C O R9 C O 5 , або 10 , O UA 101181 C2 O C R8 CH R7 O C Y R9 C O O 5 10 15 20 , де R1, R2 і R7 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, ОН, С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу, С 1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і циклічний алкіл або арил С1-С30 на основі груп складного ефіру (форміат (С 0), ацетат (С1), пропіонат (С2), бутират (С3) і т. д. до (С30), R'CO2-групи і групи OR', де R' вибрано з групи, що включає С1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R 3 і R4 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, С 1-С30 прямий, розгалужений ланцюг і групи циклічного алкілу або арилу; R5, R6, R10 і R11 окремо і відповідно вибрані з групи, що включає Н, лужні метали, NH4 і С1-С4алкіламонієві групи, Υ вибрано з групи, що включає Fe, Mn, Mg, Zn, Cu, Ni, Co, Mo, V, Cr, Si, В і Са; R8 і R9 окремо і відповідно є відсутніми або вибрані з групи, що включає СН2, С2Н4 і С3Н6. 15. Спосіб за п. 14, де зазначену неповну кальцієву сіль зазначеного першого співполімеру змішують із зазначеним продуктом аміачного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму першого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом. 16. Спосіб за п. 15, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом. 17. Спосіб за п. 14, де зазначену неповну натрієву сіль зазначеного другого співполімеру змішують із зазначеним продуктом фосфорного добрива на рівні приблизно 0,01-2 % за об'ємом на основі загального об'єму другого продукту добрива, взятого як 100 % за об'ємом. 18. Спосіб за п. 17, де зазначений рівень складає приблизно 0,1-0,5 % за об'ємом. 19. Спосіб за п. 14, де зазначений полімер має узагальнену формулу: XO O p O O OX XO O 25 30 35 40 OX , де X являє собою катіон і р знаходиться у діапазоні приблизно 10-500. 20. Спосіб за п. 19, де щонайменше деякі з зазначених X замісників являють собою катіони металу, а деякі являють собою Н. 21. Спосіб за п. 14, де зазначене аміачне добриво вибрано з групи, що включає аміак, амонію нітрат, амонію сульфат, сечовину, моноамонію фосфат, діамонію фосфат, нітрат натрію, нітрат кальцію, нітрат калію, нітрат соди, формальдегід сечовини, метиламонію фосфат, амонізований суперфосфат і їх суміші. 22. Спосіб за п. 21, де зазначене аміачне добриво включає сечовину. 23. Спосіб за п. 14, де зазначене аміачне добриво являє собою добриво рідкої або твердої форми. 24. Спосіб за п. 14, де зазначене фосфорне добриво вибрано з групи, що включає моноамонію фосфат (МАР), діамонію фосфат (DAP), фосфати кальцію (нормальний фосфат і суперфосфат), амонію фосфат, амонію суперфосфат, амонію поліфосфат, фосфорну кислоту, основний шлак, фосфорит, колоїдний фосфат, аморфний фосфат, амонію сульфат, амонію тіосульфат і їх суміші. 25. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий співполімери є однаковими. 26. Спосіб за п. 14, де зазначений кожний перший і другий співполімер додатково містить частини ітаконової кислоти і малеїнового ангідриду. 27. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий продукти добрива наносять, в основному, одночасно. 28. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий продукти добрива наносять у послідовному порядку. 11 UA 101181 C2 29. Спосіб за п. 14, де зазначені перший і другий продукти добрива змішують разом і наносять. Комп’ютерна верстка В. Мацело Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 12

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Fertilizer of double salt, giving enhanced crop yields

Автори англійською

Sanders, John, Larry

Назва патенту російською

Удобрение двойной соли, предоставляющее увеличенные выходы урожая

Автори російською

Сандерс Джон Ларри

МПК / Мітки

МПК: C05D 9/00, C05C 3/00, C05D 3/00, C05B 1/00

Мітки: дає, збільшені, виході, солі, подвійної, добриво, врожаю

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/14-101181-dobrivo-podvijjno-soli-shho-daeh-zbilsheni-vikhodi-vrozhayu.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Добриво подвійної солі, що дає збільшені виходи врожаю</a>

Подібні патенти