Номер патенту: 110908

Опубліковано: 25.02.2016

Автор: Лорд Крістофер

Є ще 5 сторінок.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії й комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять і засіб вводу-виводу й сконфігурований так, що він має можливість переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню, і має режим нормальної роботи, що дозволяє користувачеві використати пристрій у його основній функції й вдихати через інгаляційний пристрій, причому в режимі меню виконання звичайної інгаляційної функції припиняється.

2. Пристрій за п. 1, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, з режиму нормальної роботи в режим меню, коли користувач активізує режим меню.

3. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить випарник з нагрівальним елементом.

4. Пристрій за п. 3, у якому випарник не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню.

5. Електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії;

комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять і засіб вводу-виводу й сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню; і

випарник, що має нагрівальний елемент і який не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню.

6. Електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії;

комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять і засіб вводу-виводу й сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню; і

пристрій введення даних, підключений до комп'ютера, так що режим меню вибирається або активізується через пристрій введення даних,

причому пристрій введення даних містить датчик тиску, а

комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє два або більше коротких різких видихи в пристрій.

7. Пристрій за п. 6, у якому пристрій введення даних має вмикач.

8. Пристрій за п. 6 або 7, у якому пристрій введення даних має кнопку.

9. Пристрій за будь-яким з пп. 6-8, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли датчик тиску виявляє використання пристрою за рамками режиму нормальної роботи.

10. Пристрій за будь-яким з пп. 6-9, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє видих у пристрій.

11. Пристрій за будь-яким з пп. 6-10, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє затягування через пристрій.

12. Пристрій за будь-яким з пп. 6-11, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє короткий різкий видих у пристрій.

13. Пристрій за будь-яким з пп. 6-12, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє коротке різке затягування через пристрій.

14. Пристрій за будь-яким з пп. 6-13, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє два або більше коротких різких затягування через пристрій.

15. Пристрій за будь-яким з пп. 5-14, у якому комп'ютер має режим нормальної роботи, що дозволяє користувачеві використати пристрій у його основній функції й вдихати через інгаляційний пристрій.

16. Пристрій за п. 15, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, з режиму нормальної роботи в режим меню, коли користувач активізує режим меню.

17. Пристрій за п. 15 або 16, у якому в режимі меню виконання звичайної інгаляційної функції припиняється.

18. Пристрій за будь-яким з пп. 1, 2 або 6-14, що містить випарник з нагрівальним елементом.

19. Пристрій за п. 18, у якому випарник не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню.

20. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5, 18 або 19, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує зміну електричного струму, що подається до нагрівального елемента.

21. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-20, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує зміну профілю електричного струму, що подається до нагрівального елемента.

22. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-21, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює, при наявності в пристрої датчика тиску, величину граничного тиску, при якому активізується нагрівальний елемент.

23. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-22, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює потужність, яка підводиться до нагрівального елемента.

24. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-23, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює параметр випаровування.

25. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-24, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює тривалість активізації нагрівального елемента.

26. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-25, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує збільшення подачі пари, завдяки підвищенню потужності, яка підводиться до нагрівального елемента на початку вдихання.

27. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-26, у якому нагрівальним елементом є нагрівальна котушка.

28. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-27, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує можливість калібрування пристрою.

29. Пристрій за п. 28, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує можливість регулювання параметра для калібрування пристрою.

30. Пристрій за п. 28 або 29, у якому калібрування охоплює регулювання струму, що подається на нагрівальний елемент.

31. Пристрій за будь-яким з пп. 28-30, у якому калібрування охоплює регулювання випаровувальної дії котушки.

32. Пристрій за будь-яким з пп. 28-31, що містить рідину в ємності з рідиною, а калібрування охоплює регулювання кількості рідини, що випаровується нагрівальним елементом.

33. Електронний інгаляційний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що являє собою електронну сигарету.

34. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютером є мікроконтролер.

35. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому режим меню дозволяє користувачеві вибрати опцію меню із двох або більше опцій.

36. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому режим меню дозволяє користувачеві змінити робочий параметр пристрою.

37. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому режим меню активізується користувачем, взаємодіючим із пристроєм.

38. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому опція меню вибирається користувачем, взаємодіючим із пристроєм.

39. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує установку пристрою у вихідний стан.

40. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить дані використання, що належать до використання користувачем пристрою й, що зберігаються в пам'яті комп'ютера.

41. Пристрій за п. 40, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка видаляє дані використання з пам'яті комп'ютера.

42. Пристрій за п. 40 або 41, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка активізує передачу даних використання.

43. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що має звукові засоби зв'язку.

44. Пристрій за п. 43, у якому в режимі меню забезпечується передача даних, що належать до використання пристрою користувачем, за допомогою звукових засобів зв'язку.

45. Пристрій за п. 43 або 44, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій переходить у режим меню.

46. Пристрій за будь-яким з пп. 43-45, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій виходить із режиму меню.

47. Пристрій за будь-яким з пп. 43-46, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли користувач переміщається опціями меню.

48. Пристрій за будь-яким з пп. 43-47, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли вибрана опція меню.

49. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, виконане з можливістю виходу з режиму меню після закінчення заданого часу бездіяльності пристрою.

50. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує вихід пристрою з режиму меню.

51. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить вузол керування, що містить згадані джерело енергії й комп'ютер і який має рознімне з'єднання з випарником, причому пристрій виконаний з можливістю виходу з режиму меню, коли випарник від'єднується від вузла керування.

Текст

Реферат: У заявці описаний електронний інгаляційний пристрій, що містить акумулятор і комп'ютер. Комп'ютер містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводу-виводу. Комп'ютер сконфігурований для входу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню. UA 110908 C2 (12) UA 110908 C2 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Галузь техніки Даний винахід відноситься до електронних інгаляційних пристроїв (електронних пристроїв для вдихання пари/речовин), наприклад, електронних пристроїв для куріння, включаючи електронні сигарети. Рівень техніки Електронні інгаляційні пристрої, наприклад, електронні пристрої для куріння, включаючи електронні сигарети, або е-сигарети, можуть мати розмір сигарети, а їх дія заснована на вдиханні користувачем нікотинових пар з ємності з рідиною, при додаванні сили усмоктування до мундштука. У деяких електронних інгаляційних пристроях є датчик тиску, що активізується, коли користувач додає усмоктувальну силу, і який змушує котушку нагрівача нагріватися й випаровувати рідину. Суть винаходу Пропонується електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії (акумулятор) і комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять (запам'ятовувальний пристрій) і засоби вводувиводу, при цьому комп'ютер сконфігурований для переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню. Активізуючи режим меню, користувач може взаємодіяти з електронним інгаляційним пристроєм і конфігурувати його потрібним чином. Завдяки цьому, користувач може встановити певні настроювання у відповідності зі своїми перевагами. Переважно, електронним інгаляційним пристроєм є електронна сигарета. Переважно, комп'ютером є мікропроцесор. Переважно, режим меню дозволяє користувачеві вибрати опцію меню із двох або більше опцій. Переважно, режим меню дозволяє користувачеві змінити робочий параметр пристрою. Наявність двох або більше опцій забезпечує користувачеві більшу волю для конфігурування й зміни робочих параметрів. Переважно, комп'ютер має режим нормальної роботи, що дозволяє користувачеві використати пристрій у його основній функції й вдихати через інгаляційний пристрій. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу, у процесі роботи, з режиму нормальної роботи в режим меню, коли користувач активізує режим меню. Переважно, у режимі меню виконання інгаляційної функції припиняється. У режимі нормальної роботи, користувач може використати електронний інгаляційний пристрій за його основним призначенням для вдихання речовин, використовуваних у замісній нікотиновій терапії. Припинення режиму нормальної роботи при переході в режим меню забезпечують підвищену безпеку користувача, і дає користувачеві можливість використання пристрою для виконання інших функцій, крім вдихання речовин, а саме, зміни робочих параметрів пристрою за допомогою меню. Переважно, режим меню активізується користувачем, який взаємодіє з пристроєм. Переважно, опція меню вибирається користувачем при його взаємодії із пристроєм. Переважно, інгаляційний пристрій має пристрій введення даних, підключений до комп'ютера, і режим меню активізується через пристрій введення даних. Переважно, інгаляційний пристрій має пристрій введення даних, підключений до комп'ютера, і опція меню вибирається через пристрій введення даних. Переважно, пристрій введення даних має вмикач. Переважно, пристрій введення даних має кнопку. При наявності пристрою введення даних, підключеного до комп'ютера, користувач одержує простий доступ до системи меню комп'ютера. Переважно, пристрій введення даних містить датчик тиску. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли датчик тиску виявляє використання пристрою за рамками режиму нормальної роботи. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій робиться видих. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій робиться затягування. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє, що в пристрій робиться короткий різкий видих. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій робиться коротке різке затягування. Переважно, комп'ютер конфігурується для переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій робляться два або більше коротких різких видихи. Переважно, 1 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 комп'ютер конфігурується для переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє, що через пристрій робляться два або більше коротких різких затягування. Датчик тиску в режимі нормальної роботи може бути використаний для визначення моменту, коли користувач робить затягування через пристрій для того, щоб активізувати випарник для випаровування рідини для її вдихання. При цьому використання того ж датчика тиску, що використовується пристроєм введення даних, зменшує число компонентів, необхідних для пристрою, і надає користувачеві засоби для входження в режим меню й керування вибором опції меню. Переважно, пристрій також містить випарник, що має нагрівальний елемент. Переважно, випарник не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню. Перевагою режиму меню є можливість блокування випарника для забезпечення більшої безпеки для користувача. Крім того, коли датчик тиску використовують як пристрій введення даних для режиму меню, то цим запобігають ненавмисній активізації випарника. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, міняє електричний струм, що подається до нагрівального елемента. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, змінює профіль (характер зміни) електричного струму, що подається до нагрівального елемента. Переважно, при наявності в пристрої датчика тиску, опція, вибрана в режимі меню, змінює величину граничного тиску, при якому активізується нагрівальний елемент. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, змінює потужність, яка підводиться до нагрівального елемента. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, змінює параметр випаровування. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, змінює тривалість активізації нагрівального елемента. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, забезпечує збільшення подачі пари на початку вдихання, завдяки підвищенню потужності, яка підводиться до нагрівального елемента. Переважно, нагрівальним елементом є нагрівальна котушка. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, забезпечує калібрування пристрою. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, забезпечує регулювання параметра для калібрування пристрою. Переважно, калібрування охоплює регулювання струму, що подається на нагрівальний елемент. Переважно, калібрування охоплює регулювання випаровувальної дії котушки. Переважно, пристрій також містить рідину в ємності з рідиною, а калібрування охоплює регулювання кількості рідини, що випаровується нагрівальним елементом. Перевагою режиму меню є можливість керування параметрами, що впливають на технічні характеристики роботи пристрою, і модифікації цих параметрів. Це дозволяє користувачеві міняти змінні параметри, що впливають на випаровування, і одержати більш досконалий продукт із необхідними користувачеві характеристиками. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, забезпечує установку пристрою у вихідний стан. Оскільки параметри настроювання можуть бути змінені користувачем, то бажаним є введення в пристрій засобів для відновлення в пристрої заводських настроювань. Переважно, пристрій також містить дані використання, що відносяться до використання користувачем пристрою, які зберігаються в пам'яті комп'ютера. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, видаляє дані використання з пам'яті комп'ютера. Переважно, опція, вибрана в режимі меню, активізує передачу даних використання. Іншою перевагою режиму меню є те, що він забезпечує керування функціями за рамками використання електронного інгаляційного пристрою в режимі нормальної роботи. Це забезпечує пристрою додаткову технічну функцію й робить пристрій більш зручним для користувача. Більша зручність пристрою може зробити пристрій більш привабливим для користувача. Переважно, пристрій також має звукові засоби зв'язку. Переважно, у режимі меню дані, що відносяться до використання пристрою користувачем, передаються за допомогою звукових засобів зв'язку. Переважно, пристрій виконаний з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій переходить у режим меню. Переважно, пристрій виконаний з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій виходить із режиму меню. Переважно, пристрій виконаний з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли користувач переміщається опціями меню. Переважно, пристрій виконаний з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли вибрана опція меню. Перевага використання звукового сигналу для повідомлення користувача полягає в тому, що може бути легко використано кілька різних звукових сигналів, помітних для користувача. При цьому користувач може легко визначити, у якій частині системи меню він знаходиться, не 2 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 дивлячись на пристрій. Це особливо важливо, коли керування пристроєм відбувається з використанням датчика тиску, оскільки пристрій буде перебувати в роті користувача, і користувачеві важко дивитися на нього. Однак пристрій, що знаходиться в роті, розташовується поблизу вух користувача й звукові сигнали будуть добре чутні. Переважно, пристрій виконаний з можливістю виходу з режиму меню після закінчення заданого часу бездіяльності пристрою. Переважно, у режимі меню, після вибору опції меню, пристрій виходить із режиму меню. Переважно, пристрій містить вузол керування, що містить акумулятор і комп'ютер і який має рознімне з'єднання з вузлом випарника, при цьому пристрій виконаний з можливістю виходу з режиму меню, коли випарник від'єднується від вузла керування. Використаний тут термін "електронний курильний пристрій" містить не тільки електронну сигарету, але також і електронні курильні вироби крім електронної сигарети, наприклад, пристрій, що нагрівається без горіння, або розпилювач аерозолю з електричним приводом, у якому рідина, що знаходиться під тиском, зберігається в балоні й звільняється за допомогою електронного клапана у відповідь на падіння тиску, створюваного користувачем, який робить затягування. Ці пристрої узагальнено називаються тут "електронними курильними пристроями", що охоплює будь-який електронний пристрій, що може бути використаний як заміна сигареті або як засіб для припинення куріння, у якому не використається звичайне спалювання тютюну. Короткий опис креслень Далі, як конкретні приклади, наведений опис варіантів виконання з посиланнями на додані креслення, на яких: на фіг. 1 представлений перспективний вигляд збоку електронного інгаляційного пристрою; на фіг. 2 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 1; на фіг. 3 представлений перспективний вигляд із просторовим розділенням частин електронного інгаляційного пристрою, з розділеними мундштуком і вузлом керування; на фіг. 4 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 3, із з'єднаними мундштуком і вузлом керування; на фіг. 5 представлений перспективний вигляд збоку із просторовим розділенням частин електронного інгаляційного пристрою, з розділеними мундштуком, випарником і вузлом керування; на фіг. 6 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 5, із з'єднаними мундштуком, випарником і вузлом керування; на фіг. 7 представлений вигляд поздовжнього перерізу із просторовим розділенням частин іншого варіанта виконання електронного інгаляційного пристрою, аналогічного пристроям, показаним на фіг. 3 і 4 і на фіг. 5 і 6, що докладно ілюструє його внутрішні компоненти; на фіг. 8 представлений вигляд перерізу електронного інгаляційного пристрою, показаного на фіг. 7, у зібраному стані; на фіг. 9 представлена електрична схема електронного інгаляційного пристрою, показаного на фіг. 7 і 8. Докладний опис здійснення винаходу На фіг. 1 і 2 показаний електронний інгаляційний пристрій у вигляді електронної сигарети, що має форму звичайної сигарети. Електронна сигарета містить мундштук 2 і корпус 4 сигарети. Мундштук 2 має повітровипускний отвір 6 на першому кінці й приєднаний до корпуса 4 сигарети на другому кінці. Усередині електронної сигарети є сховище 8 з рідиною з боку мундштукового кінця, і випарник 10, що містить нагрівальну котушку 12. Випарник 10 розташований поруч зі сховищем 8 з рідиною, для забезпечення переносу рідини на випарник 10 для випаровування. На друкованій платі 14 розташовується датчик 16 тиску, звукові засоби зв'язку 18, наприклад, зумер або гучномовець, і комп'ютер 20. Пристрій одержує енергію від акумулятора 22. Загальний порядок роботи електронної сигарети аналогічний роботі відомих пристроїв. Коли користувач робить затягування електронною сигаретою, сила усмоктування додається до мундштука 2 і повітровипускного отвору 6. Під впливом зниженого тиску усередині електронної сигарети, акумулятор подає енергію випарнику 10, що, у свою чергу, випаровує рідкий розчин нікотину. Далі отримана пара вдихається користувачем. У даному прикладі, робота електронної сигарети виходить за рамки роботи звичайного пристрою. У нормальному режимі роботи, коли користувач додає силу усмоктування до електронної сигарети, отриманий повітряний потік викликає падіння тиску усередині пристрою до більш низького рівня, у порівнянні з тиском навколишнього середовища. Датчик 16 тиску видає сигнал комп'ютеру 20. У комп'ютері 20 використовують програмне забезпечення, під керуванням якого контролюється сигнал тиску від датчика 16 тиску, і коли комп'ютер визначає, 3 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 що тиск упав нижче граничного значення, він видає електричний струм у нагрівальну котушку 12 для нагрівання нагрівальної котушки 12 і випаровування рідини, що надходить з ємності 8 з рідиною. Роботою пристрою управляє програма, установлена на комп'ютері 20. Комп'ютер 20 дозволяє користувачеві входити в режим меню. Коли користувач закінчив користуватися пристроєм, і хоче перейти в режим меню, він може активізувати режим меню, виконуючи дії із пристроєм, що відрізняються від дій у режимі нормальної роботи. У режимі нормальної роботи, користувач звичайно робить вдих через пристрій протягом 2-3 секунд, імітуючи куріння справжньої сигарети. У цьому стані комп'ютер 20 одержує сигнал від датчика 16 тиску й активізує випарник 10, нагріваючи нагрівальну котушку 12. Для переходу в режим меню, користувач може зробити короткий видих через пристрій. Датчик 16 тиску направляє сигнал на комп'ютер 20, і комп'ютер розпізнає, що це не є нормальним режимом роботи, а є сигналом на перехід у режим меню. В альтернативному варіанті, користувач може зробити короткий видих через пристрій, потім різке коротке затягування, або навіть видих або затягування два або більше рази у швидкій послідовності. У кожному із цих випадків, датчик 16 тиску направить сигнал у комп'ютер 20, а комп'ютер 20 визначить, що це не нормальна робота, а сигнал пристрою на перехід у режим меню. Коли пристрій входить у режим меню, користувач сповіщається звуковим сигналом, видаваним звуковими засобами 18 зв'язку. Крім того, припиняється нормальний процес випаровування. Таким чином, поки користувач використає режим меню, він може робити затягування або дути через пристрій без активізації випарника 10 і нагрівальної котушки 12. Після входу в режим меню, користувач може управляти меню й переміщатися опціями меню, використовуючи для керування датчик тиску. Наприклад, легким видихом через пристрій можна просунутися опціями меню вперед, а легке затягування через пристрій дозволяє просунутися опціями меню назад. Використовуючи чутливий орган керування опціями меню, користувач може не створювати перешкод процесу переносу рідини з ємності 8 з рідиною й далі на випарник 10. У міру проходження опціями меню, користувач одержує повідомлення звуковими сигналами й може розрізняти опції меню по різним звуковим сигналам. Наприклад, перша опція меню може бути позначена одним тональним сигналом, другій опції меню може відповідати подвійний тональний сигнал тощо. Коли користувач хоче вибрати опцію меню, він знову може зробити це за допомогою затягування або видиху через пристрій. Наприклад, якщо невелику зміну тиску використовують для переміщення по меню, як було описано вище, більш інтенсивна зміна тиску в результаті більш інтенсивного затягування або більш інтенсивного видиху можуть вибрати опцію меню. Таким шляхом, користувач може повністю здійснювати керування опціями меню, включаючи переміщення по різних опціях меню й вибір потрібної опції меню. Опції меню можуть вибиратися для зміни технічних характеристик електронного інгаляційного пристрою. Одна з опцій меню може вибиратися для завдання параметрів випаровування. Користувач може використати цю опцію, і встановити параметр випаровування нижче або вище. Після цього комп'ютер 20 виконає зміну струму, що подається на нагрівальну котушку 12, для зміни параметрів випаровування в режимі нормальної роботи. Інша опція меню забезпечує різкий ріст, наприклад, так, що на початку випаровування в режимі нормального використання подається більший струм, що створює пік температури й початковий різкий ріст випаровування. Іншу опцію меню використовують для калібрування пристрою. Якщо від пристрою потрібне випаровування фіксованої кількості рідини за одиницю часу, то для досягнення цього може бути використане керування випаром. Іншу опцію меню використовують для зміни настроювань пристрою для конкретної країни. Користувачі в різних країнах можуть мати різні смаки й вимоги відносно випаровування й подачі пари, тому можливість вибору країни використання пристрою надає користувачеві прості засоби зробити це. Інша опція меню дозволяє змінити граничний тиск, при якому активізується пристрій у режимі нормальної роботи. Ця опція дозволяє збільшувати або зменшувати граничний тиск. Зміна граничного тиску може бути також результатом вибору країни користувачем, оскільки конкретний район використання пристрою може перебувати на певній висоті, що впливає на тиск навколишнього середовища, що, у свою чергу, може впливати на граничний тиск. Інша опція меню дозволяє модифікувати тривалість активізації нагрівального елемента. У режимі нормальної роботи, користувач, затягаючись через пристрій, пускає в хід нагрівальну котушку для випаровування рідини. У конкретному прикладі, випарник може бути активізований 4 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 на заданий відрізок часу з моменту активізації, і цей час може бути змінений з використанням системи меню. Інша опція меню дозволяє модифікувати інші тимчасові параметри, наприклад, час, протягом якого електронний інгаляційний пристрій деактивовано після перегріву котушки, або час до моменту деактивування пристрою при припиненні його використання. Інша опція меню дозволяє встановити пристрій у вихідний стан так, щоб змінні й параметри, модифіковані користувачем, повернулися до заводських установок. Комп'ютер 20 має засоби пам'яті, у яких можуть зберігатися дані використання, що відповідають використанню пристрою споживачем. Інша опція меню дозволяє ініціювати передачу цих даних. Після активізації, дані можуть бути передані за допомогою модульованого звуку, і прийняті пристроєм, виконаним з можливістю інтерпретації цього модульованого звукового сигналу. Пов'язана з нею опція меню дозволяє видалити дані з пам'яті, очистивши її. Інша опція меню дозволяє вийти з режиму меню, повертаючи пристрій у режим нормальної роботи. Користувач сповіщається звуковим сигналом про те, що пристрій вийшов з режиму меню й перейшло в режим нормальної роботи. Крім того, якщо, при знаходженні в режимі меню, комп'ютер 20 визначає, що пристрій не діє протягом заданого граничного часу бездіяльності, пристрій виходить із режиму меню й може перейти або в режим нормальної роботи, або режим очікування. Режимом очікування, є режим зі зниженим енергоспоживанням. На фіг. 3 і 4 представлений пристрій, аналогічний до описаного з посиланням на фіг. 1 і 2. Розходження полягає в тому, що мундштук 2 прикріплюється до корпуса 4 сигарети з можливістю від'єднання. Мундштук має з'єднувальні засоби у вигляді зовнішнього різьблення, корпус сигарети являє собою вузол 24 керування, що має з'єднувальні засоби у вигляді внутрішнього різьблення. Мундштук 2 і вузол 24 керування можуть бути згвинченими або розділені. У цьому прикладі, мундштук 2 містить сховище 8 з рідиною й випарник 10 з нагрівальною котушкою 12. Вузол 24 керування містить акумулятор 22 і друковану плату 14 з датчиком 16 тиску, звуковими засобами 18 зв'язку й комп'ютером 20. Нарізне з'єднання забезпечує електричне з'єднання так, що коли мундштук 2 і вузол 24 керування згвинченими, електричний струм може подаватися до нагрівальної котушки 12 при активізації випарника 10. У цьому прикладі, пристрій може переходити в режим меню тільки тоді, коли частини з'єднані, оскільки користувач може управляти пристроєм у зібраному вигляді. Якщо, при знаходженні в режимі меню, користувач від'єднує мундштук, пристрій виходить із режиму меню, і користувач сповіщається про це звуковим сигналом. На фіг. 5 і фіг. 6 представлений пристрій, аналогічний до описаного з посиланням на фіг. 3 і 4. У цьому випадку, однак, випарник 10 може відділятися від мундштука 2. Мундштук 2 має циліндричний отвір, що формує з'єднання на щільній посадці з випарником 10. При цьому мундштук 2 може бути відділений від випарника 10. Мундштук 2 містить сховище 8 з рідиною. Випарник 10 містить нагрівальну котушку 12 і ґніт 26. Ґніт 26 виступає з кінця випарника 10 так, що коли мундштук 2 і випарник 10 з'єднані, ґніт 26 поринає в сховище 8 з рідиною. У процесі роботи, коли користувач робить вдих через пристрій, рідина переноситься з ємності 8 з рідиною на ґніт 26, перед тим як потрапити на нагрівальну котушку 12 для випаровування. На фіг. 7 і 8 представлений інший варіант виконання електронного інгаляційного пристрою у вигляді електронної сигарети. Пристрій є аналогічним до варіанту виконання, показаному на фіг. 3 і 4, і варіанту виконання, показаному на фіг. 5 і 6, хоча на фіг. 7 і 8 внутрішні компоненти варіантів виконання показані більш докладно. Пристрій містить мундштук 31, випарний пристрій 32 і вузол 33 керування, які можуть бути зібрані, як показано на фіг. 8, з формуванням у цілому циліндричного пристрою, що може бути використано як заміна звичайної сигарети з палаючим тютюном. Вузол 33 керування має виступаючу частину 34 з різьбленням, що входить у внутрішнє різьблення 35 у випарному пристрої 32. Мундштук 31 має в цілому циліндричний пластиковий кожух 36, що може бути насунутий на тугій посадці на випарний пристрій 32. Мундштук 31 має випускний отвір 37 для подачі пари в рот користувача, і випускний канал 38 для пари, що, у процесі роботи, виробляється випарним пристроєм 32. Мундштук 31 також містить резервуар з рідиною, що містить пористий накопичувач 39, наприклад пластиковий матеріал з відкритими порами, просочений випаровуваною рідиною, наприклад, рідиною, що містить нікотин, що у процесі роботи випаровується випарним пристроєм 32. Накопичувач 39 відіграє роль резервуара для рідини й, оскільки мундштук 31 може бути легко вилучений і замінений, він може використатися як капсула перезаправлення, коли рідина в пористому накопичувані 39 вичерпується й потрібне поповнення її запасу. 5 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Випарний пристрій 32 містить електричну нагрівальну котушку 40, намотану навколо керамічного сердечника 41, закріпленого на керамічній основі 42. Ґнотовий елемент 43, що має в цілому U-подібну форму, виконаний з можливістю ґнотового переносу рідини від резервуара 39 до нагрівального елемента 40 за допомогою капілярного ефекту. Ґнотовий елемент 43 може, наприклад, бути виконаний з металевої губки, наприклад, нікелевої губки. Живлення котушки 40 нагрівача виконується перезарядною батареєю, 44, розташованої у вузлі 33 керування, через електричні контакти 48, 49 (не показані на фіг. 7 і 8, див. фіг. 9), які електрично з'єднують котушку нагрівача з батареєю 44, коли вузол 33 керування приєднаний до випарного пристрою 32 з'єднанням різьблення 34, 35. Електрична енергія батареї 44 подається на котушку 40 нагрівача під управлінням схеми 45 керування, розташованої на друкованій платі 46 у вузлі 33 керування. Як показано на фіг. 9, схема 45 керування містить мікроконтролер 47, що живиться від батареї 44, для подачі електричного струму нагрівання на котушку 40 через контакти 48, 49, які вводяться в електричне з'єднання, коли вузол 33 керування з'єднується нарізним з'єднанням з випарним пристроєм 32 за допомогою різьблення 34, 35, як показано на фіг. 7. Коли користувач робить затягування через мундштук 31, це визначається датчиком 50 тиску, що більш докладно описано нижче. Крім того, для подачі звукових або візуальних сигналів користувачеві, що показують робочий стан пристрою, служить вузол 51 сигналізації. Наприклад, вузол сигналізації може мати світлодіод, що випромінює червоне світло, коли користувач робить затягування. Сигнальний пристрій може виробляти заздалегідь визначений звуковий або візуальний сигнали для індикації, наприклад, необхідності зарядження батареї 44. Подачею струму від батареї 44 до мікроконтролера управляє комутувальний транзистор 52. Коли користувач робить затягування через мундштук 31 для витягування пари через випускний отвір 37, датчик 50 тиску виявляє падіння тиску, передане від внутрішньої порожнини випарного пристрою 32 через внутрішній простір вузла 33 керування до друкованої плати 46. На падіння тиску, виявлене датчиком 50, реагує мікроконтролер 47, що подає електричний струм на котушку 40 нагрівача, що випаровує рідину, яка підводиться за допомогою капілярного ефекту по U-подібному ґнотовому елементі 43. На стику між випарним вузлом 32 і вузлом 33 випаровування є впускний канал 55 для повітря, через який повітря може всмоктуватися по виступаючій частині 34 з різьбленням вузла 33 керування у випарний пристрій 32 у напрямку стрілки А так, що отримана пара втягується по напрямку стрілки В через канал 38 до випускного отвору 37. Робота пристрою, показаного на фіг. 7 і 8, може відбуватися так само, як робота описаних вище пристроїв, показаних на фіг. 1-6, тому докладний опис цієї роботи наводитися не буде. Передбачається, однак, що схема 45 керування у варіантах виконання на фіг. 7 і 8 може бути скомпонована відповідно до друкованої плати 14 варіантів виконання, показаних на фіг. 1-6, і навпаки. Зокрема, друкована плата 46 може включати окремі звукові засоби 18 зв'язку. Крім того, датчик 50 тиску може бути розташований на друкованій платі 46 усередині вузла 33 керування, а випарний пристрій 32 може сполучатися з областю усередині вузла 33 керування, наприклад, через відкритий канал (не показаний), завдяки чому падіння тиску усередині випарного пристрою 32 може бути виявлено датчиком тиску на друкованій платі 46 усередині вузла 32 керування. Крім того, мікроконтролер 47 з варіанта виконання, показаного на фіг. 7 і 8, може бути запрограмований, як комп'ютер 20 з варіанта виконання на фіг. 1-6, для спостереження за вимірюваним тиском від датчика 16 тиску, для керування пристроєм відповідно до наведеного вище описом, зокрема, може використати програму для керування роботою пристрою, включаючи керування різними режимами меню, як це було описано раніше. Незважаючи на описані й показані приклади, фахівцям в даній галузі техніки повинно бути зрозуміло, що в межах обсягу домагань винаходу можуть бути зроблені численні зміни й модифікації. Процесором комп'ютера може бути мікропроцесор або мікроконтролер. Форма пристрою не зводиться тільки до сигаретної форми. Процесор комп'ютера, звукові засоби зв'язку й датчик тиску не обов'язково повинні розташовуватися на одній друкованій платі. Нагрівальна котушка, використовувана для випаровування, може бути замінена нагрівальним елементом іншого типу, що не використає котушку. Елементом керування меню може бути кнопка або перемикач або інші засоби, крім датчика тиску. Для розгляду різних аспектів винаходу, що заявляється, і його подання, даний опис показує на конкретних прикладах різних варіантів виконання можливості реалізації винаходу (-ів) і створення високоякісних електронних інгаляційних пристроїв. Переваги й ознаки, наведені в описі, відносяться до варіантів виконання й не є вичерпними й (або) виключними. Вони представлені тільки для покращення розуміння й роз'яснення заявлених ознак. Варто мати на 6 UA 110908 C2 5 увазі, що переваги, варіанти виконання, приклади, функції, ознаки, конструкції й (або) інші особливості винаходу не повинні розглядатися як такі, що обмежують винахід, обумовлений формулою, або еквівалентами формули, і що в рамках обсягу домагань і (або) суті винаходу можуть бути використані інші варіанти виконання й модифікації. Різні варіанти виконання можуть, відповідно, містити, складатися з, або в основному складатися з різних комбінацій розкритих елементів, компонентів, ознак, частин, кроків, засобів тощо. Крім того, винахід містить інші винаходи, не заявлені тут, але які можуть бути заявлені в майбутньому. Будь-яка ознака будь-якого варіанта виконання може бути використана незалежно від іншої ознаки або в комбінації з ним. 10 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 15 20 25 30 35 40 45 50 55 1. Електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії й комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять і засіб вводу-виводу й сконфігурований так, що він має можливість переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню, і має режим нормальної роботи, що дозволяє користувачеві використати пристрій у його основній функції й вдихати через інгаляційний пристрій, причому в режимі меню виконання звичайної інгаляційної функції припиняється. 2. Пристрій за п. 1, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, з режиму нормальної роботи в режим меню, коли користувач активізує режим меню. 3. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить випарник з нагрівальним елементом. 4. Пристрій за п. 3, у якому випарник не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню. 5. Електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії; комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять і засіб вводу-виводу й сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню; і випарник, що має нагрівальний елемент і який не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню. 6. Електронний інгаляційний пристрій, що містить джерело енергії; комп'ютер, що має процесор комп'ютера, пам'ять і засіб вводу-виводу й сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли користувач активізує режим меню; і пристрій введення даних, підключений до комп'ютера, так що режим меню вибирається або активізується через пристрій введення даних, причому пристрій введення даних містить датчик тиску, а комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє два або більше коротких різких видихи в пристрій. 7. Пристрій за п. 6, у якому пристрій введення даних має вмикач. 8. Пристрій за п. 6 або 7, у якому пристрій введення даних має кнопку. 9. Пристрій за будь-яким з пп. 6-8, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, у режим меню, коли датчик тиску виявляє використання пристрою за рамками режиму нормальної роботи. 10. Пристрій за будь-яким з пп. 6-9, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє видих у пристрій. 11. Пристрій за будь-яким з пп. 6-10, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє затягування через пристрій. 12. Пристрій за будь-яким з пп. 6-11, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє короткий різкий видих у пристрій. 13. Пристрій за будь-яким з пп. 6-12, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє коротке різке затягування через пристрій. 14. Пристрій за будь-яким з пп. 6-13, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу в режим меню, коли датчик тиску виявляє два або більше коротких різких затягування через пристрій. 15. Пристрій за будь-яким з пп. 5-14, у якому комп'ютер має режим нормальної роботи, що дозволяє користувачеві використати пристрій у його основній функції й вдихати через інгаляційний пристрій. 16. Пристрій за п. 15, у якому комп'ютер сконфігурований з можливістю переходу, у процесі роботи, з режиму нормальної роботи в режим меню, коли користувач активізує режим меню. 7 UA 110908 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 17. Пристрій за п. 15 або 16, у якому в режимі меню виконання звичайної інгаляційної функції припиняється. 18. Пристрій за будь-яким з пп. 1, 2 або 6-14, що містить випарник з нагрівальним елементом. 19. Пристрій за п. 18, у якому випарник не може бути активізований, коли пристрій знаходиться в режимі меню. 20. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5, 18 або 19, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує зміну електричного струму, що подається до нагрівального елемента. 21. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-20, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує зміну профілю електричного струму, що подається до нагрівального елемента. 22. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-21, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює, при наявності в пристрої датчика тиску, величину граничного тиску, при якому активізується нагрівальний елемент. 23. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-22, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює потужність, яка підводиться до нагрівального елемента. 24. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-23, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює параметр випаровування. 25. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-24, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка змінює тривалість активізації нагрівального елемента. 26. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-25, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує збільшення подачі пари, завдяки підвищенню потужності, яка підводиться до нагрівального елемента на початку вдихання. 27. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-26, у якому нагрівальним елементом є нагрівальна котушка. 28. Пристрій за будь-яким з пп. 3-5 або 18-27, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує можливість калібрування пристрою. 29. Пристрій за п. 28, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує можливість регулювання параметра для калібрування пристрою. 30. Пристрій за п. 28 або 29, у якому калібрування охоплює регулювання струму, що подається на нагрівальний елемент. 31. Пристрій за будь-яким з пп. 28-30, у якому калібрування охоплює регулювання випаровувальної дії котушки. 32. Пристрій за будь-яким з пп. 28-31, що містить рідину в ємності з рідиною, а калібрування охоплює регулювання кількості рідини, що випаровується нагрівальним елементом. 33. Електронний інгаляційний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що являє собою електронну сигарету. 34. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютером є мікроконтролер. 35. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому режим меню дозволяє користувачеві вибрати опцію меню із двох або більше опцій. 36. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому режим меню дозволяє користувачеві змінити робочий параметр пристрою. 37. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому режим меню активізується користувачем, взаємодіючим із пристроєм. 38. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому опція меню вибирається користувачем, взаємодіючим із пристроєм. 39. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує установку пристрою у вихідний стан. 40. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить дані використання, що належать до використання користувачем пристрою й, що зберігаються в пам'яті комп'ютера. 41. Пристрій за п. 40, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка видаляє дані використання з пам'яті комп'ютера. 42. Пристрій за п. 40 або 41, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка активізує передачу даних використання. 43. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що має звукові засоби зв'язку. 44. Пристрій за п. 43, у якому в режимі меню забезпечується передача даних, що належать до використання пристрою користувачем, за допомогою звукових засобів зв'язку. 45. Пристрій за п. 43 або 44, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій переходить у режим меню. 46. Пристрій за будь-яким з пп. 43-45, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли пристрій виходить із режиму меню. 8 UA 110908 C2 5 10 47. Пристрій за будь-яким з пп. 43-46, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли користувач переміщається опціями меню. 48. Пристрій за будь-яким з пп. 43-47, виконане з можливістю повідомлення користувача звуковим сигналом, коли вибрана опція меню. 49. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, виконане з можливістю виходу з режиму меню після закінчення заданого часу бездіяльності пристрою. 50. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, у якому є вибирана в режимі меню опція, яка забезпечує вихід пристрою з режиму меню. 51. Пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, що містить вузол керування, що містить згадані джерело енергії й комп'ютер і який має рознімне з'єднання з випарником, причому пристрій виконаний з можливістю виходу з режиму меню, коли випарник від'єднується від вузла керування. 9 UA 110908 C2 10 UA 110908 C2 Комп’ютерна верстка Л. Ціхановська Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 11

Дивитися

Додаткова інформація

Автори англійською

Lord, Christopher

Автори російською

Лорд Кристофер

МПК / Мітки

МПК: A24F 47/00

Мітки: електронний, інгаляційний, пристрій

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/13-110908-elektronnijj-ingalyacijjnijj-pristrijj.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Електронний інгаляційний пристрій</a>

Подібні патенти