Номер патенту: 111799

Опубліковано: 10.06.2016

Автор: Лорд Крістофер

Є ще 4 сторінки.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Електронний пристрій для одержання пари, що містить джерело енергії, нагрівальний елемент і комп'ютер, що містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводу-виводу, причому пристрій також містить датчик тиску й датчик температури, що утворюють комбінований датчик, виконаний як єдиний електронний компонент, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, по суті одночасно зчитувати виміряні значення тиску й температури й подавати електричний струм на нагрівальний елемент, коли тиск, виміряний датчиком тиску, знижується нижче граничного тиску, і комбінований датчик виконаний з можливістю визначення, у процесі роботи, температури й тиску, і одержання виміряного значення тиску, що залежить від температури.

2. Електронний пристрій для одержання пари за п. 1, що є електронною сигаретою.

3. Електронний пристрій за п. 1 або 2, у якому комп'ютером є мікропроцесор.

4. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, що має перший кінець і другий кінець, при цьому першим кінцем є мундштуковий кінець, другим кінцем є наконечник, а датчик температури розташований з боку наконечника.

5. Електронний пристрій для одержання пари за п. 4, у якому комп'ютер розташований з боку наконечника.

6. Електронний пристрій для одержання пари за п. 4 або 5, у якому датчик тиску розташований з боку наконечника.

7. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому датчик температури виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, температури навколишнього середовища.

8. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому датчик тиску виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, тиску навколишнього середовища.

9. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комбінованим датчиком є калібрований датчик.

10. Електронний пристрій для одержання пари за п. 9, у якому калібрований датчик калібрується на тиск і температуру.

11. Електронний пристрій для одержання пари за п. 9 або 10, у якому калібрований датчик калібрується для використання в нормальних атмосферних умовах.

12. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комбінований датчик виконаний з можливістю визначення, у процесі роботи, температури й тиску, і одержання в цілому лінійного співвідношення між вихідною напругою й виміряним тиском.

13. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й виміряного значення тиску від датчика тиску, і уточнення виміряного значення тиску для компенсації на виміряне значення температури.

14. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й уточнення граничного тиску на основі виміряного значення температури.

15. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, що містить вузол керування й випарник, при цьому вузол керування містить джерело енергії, комп'ютер, датчик тиску й датчик температури, а випарник містить нагрівальний елемент.

16. Електронний пристрій для одержання пари за п. 15, що також містить ємність з рідиною, виконане з можливістю подачі рідини, у процесі роботи, до нагрівального елемента випарника.

17. Електронний пристрій для одержання пари за п. 16, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує задану кількість рідини.

18. Електронний пристрій для одержання пари за п. 16 або 17, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує задану кількість рідини за одиницю часу.

19. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-18, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини.

20. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-19, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини за одиницю часу.

21. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-20, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й регулювання випаровування так, що випарник кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини за одиницю часу.

22. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-21, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання випаровування так, що випарник кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини за одиницю часу.

23. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-22, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й регулювання температури нагрівання нагрівального елемента на основі виміряного значення температури.

24. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-23, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання температури нагрівання нагрівального елемента на основі виміряного значення тиску.

25. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-24, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й регулювання електричного струму, що подається на випарник, на основі виміряного значення температури.

26. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-25, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання електричного струму, що подається на випарник, на основі виміряного значення тиску.

27. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-26, у якому комп'ютер виконаний з можливістю зниження, у процесі роботи, теплової потужності, що подається на нагрівальний елемент, при підвищенні температури навколишнього середовища.

28. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, переходу в режим очікування, коли виміряне значення температури перевищує першу граничну температуру.

29. Електронний пристрій для одержання пари за п. 28, у якому режимом очікування є режим зі зниженим енергоспоживанням, у порівнянні зі звичайним робочим режимом.

30. Електронний пристрій для одержання пари за п. 28 або 29, у якому в режимі очікування випарник не може бути активізований.

31. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 28-30, у якому комп'ютер виконаний з можливістю перебування в режимі очікування протягом заданого часу очікування.

32. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 28-31, у якому комп'ютер виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, температури перед виходом з режиму очікування, і подальшого перебування в режимі очікування, якщо температура перевищує другу граничну температуру, або виходу з режиму очікування, якщо температура нижче другої граничної температури.

33. Електронний пристрій для одержання пари за п. 32, у якому перша гранична температура дорівнює другій граничній температурі.

34. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, відключення пристрою, якщо температура, обмірювана датчиком температури, перевищує критичну граничну температуру.

35. Електронний пристрій для одержання пари за п. 34, який також містить запобіжник, з'єднаний з комп'ютером, і який відключається розриванням запобіжника.

Текст

Реферат: У заявці описаний електронний пристрій для одержання пари, що містить акумулятор і комп'ютер, що містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводу-виводу, при цьому пристрій також містить датчик тиску й датчик температури. (Фіг. 2) UA 111799 C2 (12) UA 111799 C2 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Галузь техніки Винахід відноситься до електронних пристроїв для одержання пари. Зокрема, даний винахід відноситься до електронних пристроїв для одержання пари, у тому числі, серед іншого, електронних сигарет. Рівень техніки Електронні пристрої для одержання пари звичайно мають розмір сигарети, а їх дія заснована на вдиханні користувачем нікотинових пар з ємності з рідиною, при додаванні сили усмоктування до мундштука. У деяких електронних пристроях для одержання пари є датчик повітряного потоку, що активізується, коли користувач додає усмоктувальну силу, і який примушує котушку нагрівача нагріватися й випаровувати рідину. До електронних пристроїв для одержання пари відносяться електронні сигарети. Суть винаходу У даному винаході запропонований електронний пристрій для одержання пари, що містить джерело енергії (акумулятор) і комп'ютер, що містить процесор комп'ютера, пам'ять (запам'ятовувальний пристрій) і засоби вводу-виводу, при цьому пристрій також містить датчик тиску й датчик температури. Перевага наявності датчика температури полягає в тому, що можливість використання виміряних значень температури дозволяє створити більш досконалий пристрій, робота якого відрізняється кращим керуванням і більшою безпекою. Переважно, електронним пристроєм для одержання пари є електронна сигарета. Переважно, комп'ютером є мікропроцесор. Переважно, електронний пристрій для одержання пари має перший кінець і другий кінець, при цьому першим кінцем є мундштуковий кінець, другим кінцем є наконечник (кінчик), поблизу якого розташований датчик температури. Переважно, датчик тиску розташований поблизу наконечника. Завдяки розташуванню датчика температури з боку наконечника пристрою, датчик знаходиться на максимальному видаленні від мундштукового кінця. Звичайно випарник, що має нагрівальний елемент, міститься з боку мундштукового кінця, тому переважно розташовувати датчик температури подалі. Завдяки цьому, датчик температури не дуже підданий впливу тепла від нагрівального елемента, і може, тому, більш вірогідно вимірювати температуру навколишнього середовища. Крім того, поблизу мундштукового кінця звичайно розташоване ємність з рідиною. Тому розміщення датчика температури, датчика тиску й комп'ютера з боку наконечника зводить до мінімуму ризик впливу рідини на ці компоненти. Переважно, датчик температури виконаний з можливістю вимірювання температури навколишнього середовища в процесі використання. Переважно, датчик тиску виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, тиску навколишнього середовища. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю по суті одночасного зчитування, у процесі роботи, виміряних значень тиску й температури. Завдяки по суті одночасному вимірюванню температури й тиску, комп'ютер здатний одержати дані миттєвого стану цих величин і забезпечити будь-які необхідні фізичні регулювання або компенсації. Переважно, датчик тиску й датчик температури формують комбінований датчик. Переважно, комбінованим датчиком є калібрований датчик. Переважно, калібрований датчик калібрований для використання в нормальні (атмосферних) умовах. Переважно, комбінований датчик виконаний як єдиний електронний компонент. Використання комбінованого датчика забезпечує не тільки одночасне вимірювання температури й тиску, але й вимірювання в одній точці. Цим забезпечується значно більш точне визначення цих величин. Перевагою комбінованого вузла є також і те, що використання тільки одного вузла спрощує виготовлення й зменшує розмір компонента. Крім того, при використанні датчика, спеціально призначеного для одночасного вимірювання температури й тиску в одному місці, може бути використаний калібрований датчик, спеціально відкалібрований для роботи в цих умовах і, тому, що дозволяє одержати більшу точність. Переважно, комбінований датчик виконаний з можливістю визначення, у процесі роботи, температури й тиску й видачі виміряних значень тиску, що залежать від температури. Переважно, комбінований датчик виконаний з можливістю визначення, у процесі роботи, температури й тиску й одержання в цілому лінійної залежності вихідної напруги від виміряного тиску. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряних значень температури від датчика температури й виміряних значень тиску від датчика тиску, і введення виправлення в виміряні значення тиску для компенсації на значення температури. 1 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Оскільки тиск і температура зв'язані й впливають один на одного, комбінований датчик може бути використаний для компенсації змін тиску для даної температури. Переважно, це може бути здійснено самим комбінованим датчиком або комп'ютером. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю подачі, у процесі роботи, електричного струму до нагрівального елемента, коли тиск, виміряний датчиком тиску, знижується нижче граничного тиску. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряних значень температури від датчика температури й введення виправлення в граничний тиск залежно від виміряних значень температури. З огляду на те, що пристрій активізується користувачем, який робить затягування й знижує, тим самим, тиск нижче граничного тиску, точне вимірювання тиску важливо для правильного використання. Таким чином, введення виправлень у величину граничного тиску дозволяє підвищити точність пристрою. Переважно, електронний пристрій для одержання пари містить вузол керування й випарник, при цьому вузол керування містить акумулятор, комп'ютер, датчик тиску й датчик температури, а випарник містить нагрівальний елемент. Переважно, пристрій також містить ємність з рідиною, виконане з можливістю подачі, у процесі роботи, рідини до нагрівального елемента випарника. Переважно, комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує задану кількість рідини. Переважно, комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує задану кількість рідини за одиницю часу. Переважно, комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує кожного разу по суті однакову кількість рідини. Переважно, комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує кожного разу по суті однакову кількість рідини за одиницю часу. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряного значення температури від датчика температури й регулювання випаровування так, щоб випарник кожного разу випаровував по суті однакову кількість рідини за одиницю часу. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання випаровування так, щоб випарник кожного разу випаровував по суті однакову кількість рідини за одиницю часу. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряного значення температури від датчика температури й регулювання температури нагрівання нагрівального елемента, залежно від виміряних значень температури. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання температури нагрівання нагрівального елемента, залежно від виміряних значень тиску. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряного значення температури від датчика температури й регулювання електричного струму, який підводиться до випарника, залежно від виміряного значення температури. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, одержання виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання електричного струму, який підводиться до випарника, залежно від виміряного значення тиску. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, зниження теплової потужності, яка підводиться до нагрівального елемента, при збільшенні температури навколишнього середовища. Тепловиділення нагрівального елемента залежить від початкової температури й теплової потужності. Ефект випаровування також залежить від початкової температури, оскільки вона впливає на в'язкість випаровуваної рідини. Вимірюючи початкову температуру, можна управляти тепловою потужністю для одержання стабільного процесу нагрівання й випаровування. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, переходу в режим очікування, коли вимірюване значення температури перевищує першу граничну температуру. Переважно, черговим режимом є режим зі зниженим енергоспоживанням, у порівнянні з нормальним робочим режимом. Переважно, у режимі очікування неможлива активізація випарника. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю перебування в режимі очікування протягом заданого часу очікування. Наявність чергового режиму в умовах, коли температура стає занадто високою, забезпечує додаткову безпеку для користувача й гарантує, що користувач не постраждає. 2 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, перед виходом із чергового режиму в процесі роботи, вимірювання температури, і збереження чергового режиму, якщо температура перевищує другу граничну температуру, або виходу із чергового режиму, якщо температура нижче другої граничної температури. Переважно, перша гранична температура дорівнює другій граничній температурі. Переважно, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, відключення пристрою, якщо температура, вимірювана датчиком температури, перевищує критичну граничну температуру. Переважно, пристрій також має запобіжник, з'єднаний з комп'ютером, і пристрій відключається розриванням запобіжника. Якщо в пристрої перевищена безпечна робоча температура, коли може відбутися ушкодження пристрою, переважним є повне відключення пристрою. Короткий опис креслень Для кращого розуміння винаходу й ілюстрації того, яким чином можуть бути здійснені окремі варіанти виконання, наведені посилання на додані креслення, на яких: на фіг. 1 представлений перспективний вигляд збоку електронного пристрою для одержання пари; на фіг. 2 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 1; на фіг. 3 представлений перспективний вигляд із просторовим розділенням частин електронного пристрою для одержання пари, з розділеними мундштуком і вузлом керування; на фіг. 4 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 3, із з'єднаними мундштуком і вузлом керування; на фіг. 5 представлений перспективний вигляд збоку із просторовим розділенням частин електронного пристрою для одержання пари, з розділеними мундштуком, випарником і вузлом керування; на фіг. 6 представлений вигляд бічного перерізу пристрою, показаного на фіг. 5, із з'єднаними мундштуком, випарником і вузлом керування; на фіг. 7 представлений вигляд поздовжнього перерізу із просторовим розділенням частин іншого варіанта виконання електронного пристрою для одержання пари, аналогічного пристроям, показаним на фіг. 3 і 4 і на фіг. 5 і 6, що докладно ілюструє його внутрішні компоненти; на фіг. 8 представлений вигляд перерізу електронного пристрою для одержання пари, показаного на фіг. 7, у зібраному стані; на фіг. 9 представлена електрична схема електронного пристрою для одержання пари, показаного на фіг. 7 і 8. Докладний опис здійснення винаходу На фіг. 1 і 2 показаний електронний пристрій для одержання пари у вигляді електронної сигарети, що має форму звичайної сигарети. Електронний пристрій для одержання пари містить мундштук 2 і корпус 4 сигарети. Мундштук 2 має повітровипускний отвір 6 на першому кінці й приєднаний до корпуса 4 сигарети на другому кінці. Усередині електронного пристрою для одержання пари є ємність 8 з рідиною з боку мундштукового кінця, і випарник 10, що містить нагрівальну котушку 12. Випарник 10 розташований поруч з ємністю 8 з рідиною, для забезпечення переносу рідини на випарник 10 для випаровування. На друкованій платі 14 розташовується датчик 16 тиску, датчик 18 температури й комп'ютер 20. Пристрій одержує енергію від акумулятора 22. Загальний порядок роботи електронного пристрою для одержання пари є аналогічним до роботи відомих пристроїв. Коли користувач робить затягування електронним пристроєм для одержання пари, сила усмоктування додається до мундштука 2 і повітровипускного отвору 6. Під впливом зниженого тиску усередині електронного пристрою для одержання пари, акумулятор подає енергію випарнику 10, що, у свою чергу, випаровує рідкий розчин нікотину. Далі отриману пару вдихує користувач. У даному прикладі, робота електронного пристрою для одержання пари виходить за межі роботи звичайного пристрою. У процесі роботи, коли користувач додає силу усмоктування до електронного пристрою для одержання пари, отриманий повітряний потік викликає падіння тиску усередині пристрою до більш низького рівня, у порівнянні з тиском навколишнього середовища. Датчик 16 тиску видає сигнал комп'ютеру 20. У комп'ютері 20 використовують програмне забезпечення, під керуванням якого контролюється сигнал тиску від датчика 16 тиску, і коли комп'ютер визначає, що тиск упав нижче граничного значення, він видає електричний струм у нагрівальну котушку 12 для нагрівання нагрівальної котушки 12 і випаровування рідини, що надходить зі ємності 8 з рідиною. 3 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 Датчик 18 температури примикає до датчика 16 тиску й також видає сигнал температури комп'ютеру 20. Друкована плата 14, що містить датчик 16 тиску, датчик 18 температури й комп'ютер 20, розташована з боку наконечника пристрою. У результаті, датчик 18 температури розташований на максимальному видаленні від випарника 10 і нагрівальної котушки 12. Завдяки цьому датчик 18 температури вимірює температуру навколишнього середовища й не підданий впливу нагрівальної котушки 12, коли вона розігрівається в процесі роботи. Комп'ютер 20 одержує сигнал від датчика 16 тиску й датчика 18 температури, і може одночасно визначити тиск і температуру навколишнього середовища. При цьому, оскільки виміряний тиск залежить від температури, при якій він вимірювався, комп'ютер 20 здатний вводити виправлення до результатів вимірювання тиску для даної температури. У процесі роботи, комп'ютер може використати цей уточнений тиск і визначити, коли уточнений знижений тиск, викликаний затягуванням користувача, пройде граничний рівень тиску. В альтернативному варіанті, комп'ютер 20 може одержати величини тиску й температури навколишнього середовища й уточнити знижений тиск, створений вдихом користувача, для одержання компенсованої граничної величини тиску. У процесі роботи, нагрівальна котушка 12 активізується, коли вимірюваний тиск упаде нижче скомпенсованого граничного тиску. Комп'ютер 20 також може використати виміряні значення температури для інших цілей. Температура навколишнього середовища подвійно впливає на випаровування рідини. Поперше, в'язкість рідини залежить від температури й, тому, швидкість, з якої рідина тече на нагрівальну котушку 12, і швидкість випаровування в деякій мірі залежать від навколишньої температури. По-друге, температура, якої досягає нагрівальна котушка, залежить від електричного струму або доданої до котушки потужності, а також від початкової температури котушки й швидкості передачі рідини на котушку, оскільки випаровування відбирає тепло від котушки. Тому комп'ютер 20 може виміряти навколишню температуру й змінити струм і теплову потужність для компенсації змін тиску навколишнього середовища. Тим самим забезпечується сталість випаровування, поза залежністю від змін температури навколишнього середовища. Крім того, комп'ютер 20 стежить за температурою, вимірюваної датчиком 18 температури, для визначення, наскільки робота пристрою є безпечною для користувача. Якщо навколишня температура виходить за межі першої безпечної граничної температури, пристрій може перейти в режим очікування, у якому випарник відключається. Пристрій періодично вимірює температуру для визначення того, чи стала навколишня температура знову безпечною, і чи знаходиться вона нижче другої безпечної граничної температури. Перші й друга безпечні граничні температури можуть бути однією й тією ж самою температурою, перша може бути вище другої, або друга може бути вище першої. Датчик 18 температури також може бути використаний для визначення того, коли навколишня температура перевищить критичну безпечну температуру. Це температура, при якій можливе ушкодження пристрою, що робить його необоротним чином непридатним для використання. У цьому випадку виконується постійне відключення пристрою шляхом розривання запобіжника на друкованій платі 14. На фіг. 3 і 4 представлений електронний пристрій для одержання пари, аналогічний описаному з посиланням на фіг. 1 і 2. Розходження полягає в тому, що мундштук 2 прикріплюється до корпуса 4 сигарети з можливістю від'єднання. Мундштук має з'єднувальні засоби у вигляді зовнішнього різьблення, корпус 4 пристрою являє собою вузол 24 керування, що має з'єднувальні засоби у вигляді внутрішнього різьблення. Мундштук 2 і вузол 24 керування можуть бути згвинченими або розділеними. У цьому прикладі, мундштук 2 містить ємність 8 з рідиною й випарник 10 з нагрівальною котушкою 12. Вузол 24 керування містить акумулятор 22 і друковану плату 14 з датчиком 16 тиску, датчиком 18 температури й комп'ютером 20. Нарізне з'єднання забезпечує електричне з'єднання так, що коли мундштук 2 і вузол 24 згвинчені, електричний струм може подаватися до нагрівальної котушки 12 при активізації випарника 10. На фіг. 5 і 6 представлений електронний пристрій для одержання пари, аналогічний описаному з посиланням на фіг. 3 і 4. У цьому випадку, однак, випарник 10 може відділятися від мундштука 2. Мундштук 2 має циліндричний отвір, що забезпечує з'єднання на щільній посадці з випарником 10. При цьому мундштук 2 може бути відділений від випарника 10. Мундштук 2 містить ємність 8 з рідиною. Випарник 10 містить нагрівальну котушку 12 і ґніт 26. Ґніт 26 виступає з кінця випарника 10 так, що коли мундштук 2 і випарник 10 з'єднані, ґніт 26 поринає в ємність 8 з рідиною. У процесі роботи, коли користувач робить вдих із пристрою, рідина переноситься з ємності 8 з рідиною на ґніт 26, перед тим як потрапити на нагрівальну котушку 12 для випаровування. 4 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Пристрій у цьому прикладі також відрізняється від описаних раніше тим, що датчик температури й датчик тиску утворюють комбінований датчик 28. При цьому комбінований датчик 28 являє собою єдиний електронний компонент, приєднаний до комп'ютера. Комбінований датчик 28 також може видавати на комп'ютер 20 одночасно виміряні значення температури й тиски. Комбінований датчик 28 є каліброваним датчиком у тому розумінні, що він був відкалібрований для вироблення точних сигналів тиску й температури, що залежать один від іншого. При цьому сам по собі датчик може видавати уточнені виміряні значення тиску, компенсовані по змінах температури. Датчик 16 тиску й (або) комбінований датчик 28 тиску й температури, переважно, мають достатню чутливість, щоб функціонувати відповідно до вимог, описаних вище. Для цього, чутливість датчика може становити приблизно±5 Па, може становити ±3 Па або, переважно, може становити ±1 Па. Приймаючи до уваги те, що стандартний атмосферний тиск становить приблизно 100000 Па, зрозуміло, що чутливість датчика 16/28 є дуже високою. Цей рівень чутливості може забезпечуватися апаратними засобами самого датчика, а також компенсаційним алгоритмом, використовуваним датчиком, підключеним до комп'ютера 20. У процесі роботи, датчик формує необроблені дані тиски, а необроблені дані температури можуть формуватися або окремим датчиком 18 температури, або комбінованим датчиком 28 тиску й температури. Ці дані подаються в комп'ютер 20, що обчислює тиск, з виправленням на температуру. Однак, в альтернативному варіанті виконання, датчики 16, 18, 28 можуть містити внутрішній мікропроцесор так, що датчики 16, 18, 28 самі можуть формувати компенсовані виміряні значення безпосередньо на своєму виході. Датчики 18, 16 температури й тиски, або комбінований датчик 28 температури й тиску, також присутні у вигляді комбінації, наприклад, на одній друкованій платі 14. Для електронного пристрою для одержання пари це є кращим, оскільки температура може мінятися в межах таких пристроїв з ряду причин, наприклад, через включений нагрівач, тепла від руки користувача, що тримає пристрій і ін. Вихідні сигнали датчика (-ов) 16, 18, 28 також є цифровими, що також переважно для пристрою в цілому. В описаних вище пристроях, моніторинг температури може виконуватися незалежно, одночасно з формуванням компенсувальних виправлень для виміряних значень тиску. При цьому датчик (-ки) видають необроблені сигнали температури й тиску. Завдяки цьому, датчик (ки) також виконують роль запобіжних компонентів, маючи можливість видавати інформацію на комп'ютер про температуру пристрою, що може дати команду про відключення при певних, заздалегідь установлених температурах, наприклад, при 50 градусах Цельсію. Компенсовані виміряні значення тиску також є важливими. З погляду законодавства, бажано, щоб пристрій не спрацьовував мимовільно, наприклад, коли він не знаходиться в роті, або якщо пристрій знаходиться в роті користувача, але він не робить довільного вдиху. Одним зі способів досягнення цього є установка певних граничних тисків, і гарантія того, щоб вони не порушувалися в результаті несправності датчика. На фіг. 7 і 8 представлений інший варіант виконання електронного пристрою для одержання пари у вигляді електронної сигарети. Пристрій є аналогічним до варіанту виконання, показаному на фіг. 3 і 4, і варіанту виконання, показаному на фіг. 5 і 6, хоча на фіг. 7 і 8 внутрішні компоненти варіантів виконання показані більш докладно. Пристрій містить мундштук 31, випарний пристрій 32 і вузол 33 керування, які можуть бути зібрані, як показано на фіг. 8, з формуванням циліндричного пристрою, що може бути використано як заміна звичайної сигарети з палаючим тютюном. Вузол 33 керування має виступаючу частину 34 з різьбленням, що входить у внутрішнє різьблення 35 у випарному пристрої 32. Мундштук 31 має в цілому циліндричний пластиковий кожух 36, що може бути насунутий на тугій посадці на випарний пристрій 32. Мундштук 31 має випускний отвір 37 для подачі пари в рот користувача, і випускний канал 38 для пари, яка, у процесі роботи, виробляється випарним пристроєм 32. Мундштук 31 також містить резервуар з рідиною, що містить пористий накопичувач 39, наприклад пластиковий матеріал з відкритими порами, просочений випаровуваною рідиною, наприклад, рідиною, що містить нікотин, яка у процесі роботи випаровується випарним пристроєм 32. Накопичувач 39 виконує роль резервуара для рідини й, оскільки мундштук 31 може бути легко вилучений і замінений, він може використатися як капсула перезаправлення, коли рідина в пористому накопичувачі 39 вичерпується й потрібне поповнення її запасу. Випарний пристрій 32 містить електричну нагрівальну котушку 40, намотану навколо керамічного сердечника 41, закріпленого на керамічній основі 42. Ґнотовий елемент 43, що має в цілому U-подібну форму, виконаний з можливістю ґнотового переносу рідини від резервуара 39 до нагрівального елемента 40 за допомогою капілярного ефекту. Ґнотовий елемент 43 може, наприклад, бути виконаний з металевої губки, наприклад, нікелевої губки. 5 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Живлення котушки 40 нагрівача виконується перезарядною батареєю 44, розташованою у вузлі 33 керування, через електричні контакти 48, 49 (не показані на фіг. 7 і 8, див. фіг. 9), які електрично з'єднують котушку нагрівача з батареєю 44, коли вузол 33 керування приєднаний до випарного пристрою 32 з'єднанням різьблення 34, 35. Електрична енергія батареї 44 подається на котушку 40 нагрівача під управлінням схеми 45 керування, розташованої на друкованій платі 46 у вузлі 33 керування. Як показано на фіг. 9, схема 45 керування містить мікроконтролер 47, що живиться від батареї 44, для подачі електричного струму нагрівання на котушку 40 через контакти 48, 49, які вводяться в електричне з'єднання, коли вузол 33 керування з'єднується нарізним з'єднанням з випарним пристроєм 32 за допомогою різьблення 34, 35, як показано на фіг. 7. Коли користувач робить затягування через мундштук 31, це визначається датчиком 50 тиску, що більш докладно описано нижче. Крім того, для подачі звукових або візуальних сигналів користувачеві, що показують робочий стан пристрою, служить вузол 51 сигналізації. Наприклад, вузол сигналізації може мати світлодіод, що випромінює червоне світло, коли користувач робить затягування. Сигнальний пристрій може виробляти заздалегідь визначений звуковий або візуальний сигнали для індикації, наприклад, необхідності зарядження батареї 44. Подачею струму від батареї 44 до мікроконтролера управляє комутувальний транзистор 52. Коли користувач робить затягування через мундштук 31 для витягування пари через випускний отвір 37, датчик 50 тиску виявляє падіння тиску, передане від внутрішньої порожнини випарного пристрою 32 через внутрішній простір вузла 33 керування до друкованої плати 45. На падіння тиску, виявлене датчиком 50, реагує мікроконтролер 47, що подає електричний струм на котушку 40 нагрівача, що випаровує рідину, яка підводиться за допомогою капілярного ефекту по U-подібному ґнотовому елементу 43. На стику між випарним вузлом 32 і вузлом 33 випаровування є впускний канал 55 для повітря, через який повітря може всмоктуватися по виступаючій частині 34 з різьбленням вузла 33 керування у випарний пристрій 32 у напрямку стрілки А так, що отримана пара втягується по напрямку стрілки В через канал 38 до випускного отвору 37. Робота пристрою, показаного на фіг. 7 і 8, може відбуватися так само, як робота описаних вище пристроїв, показаних на фіг. 1-6, тому докладний опис цієї роботи наводитися не буде. Передбачається, однак, що схема 46 керування у варіантах виконання на фіг. 7 і 8 може бути скомпонована відповідно до друкованої плати 14 варіантів виконання, показаних на фіг. 1-6, і навпаки. Зокрема, друкована плата 46 може включати датчик 18 температури, або комбінований датчик 28 температури й тиску. Крім того, датчик 50 тиску може бути розташований на друкованій платі 46 усередині вузла 33 керування, а випарний пристрій 32 може сполучатися з областю усередині вузла 33 керування, наприклад, через відкритий канал (не показаний), завдяки чому падіння тиску усередині випарного пристрою 32 може бути виявлено датчиком тиску на друкованій платі 46 усередині вузла 33 керування. Крім того, мікроконтролер 47 з варіанта виконання, показаного на фіг. 7 і 8, може бути запрограмований, як комп'ютер 20 з варіанта виконання на фіг. 1-6, для спостереження за вимірюваною температурою й тиском від датчика (-ів), для відповідного керування пристроєм, відповідно до наведеного вище опису. Незважаючи на описані й показані приклади, фахівцям в даній галузі повинно бути зрозумілим, що в межах обсягу правової охорони винаходу можуть бути зроблені численні зміни й модифікації. Процесором комп'ютера може бути мікропроцесор або мікроконтролер. Форма пристрою не зводиться тільки до сигаретної форми. Процесор комп'ютера, датчик температури й датчик тиску не обов'язково повинні розташовуватися на одній друкованій платі. Нагрівальна котушка, використовувана для випаровування, може бути замінена нагрівальним елементом іншого типу, що не використовує котушку. Для розгляду різних аспектів винаходу, що заявляється і його подання, даний опис показує на конкретних прикладах різних варіантів виконання можливості реалізації винаходу (-ів) і створення високоякісних електронних пристроїв для одержання пари. Переваги й ознаки, наведені в описі, відносяться до варіантів виконання й не є вичерпними й (або) виключними. Вони представлені тільки для покращення розуміння й роз'яснення заявлених ознак. Варто мати на увазі, що переваги, варіанти виконання, приклади, функції, ознаки, конструкції й (або) інші особливості винаходу не повинні розглядатися як такі, що обмежують винахід, обумовлений формулою, або еквівалентами формули, і що в рамках обсягу домагань і (або) суті винаходу можуть бути використані інші варіанти виконання й модифікації. Різні варіанти виконання можуть, відповідно, містити, складатися з, або в основному складатися з різних комбінацій розкритих елементів, компонентів, ознак, частин, кроків, засобів тощо. Крім того, винахід містить інші винаходи, не заявлені тут, але які можуть бути заявлені в майбутньому. Будь-яка ознака будь-якого варіанта виконання може бути використана незалежно від іншої ознаки або в комбінації з ним. 6 UA 111799 C2 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 1. Електронний пристрій для одержання пари, що містить джерело енергії, нагрівальний елемент і комп'ютер, що містить процесор комп'ютера, пам'ять і засоби вводу-виводу, причому пристрій також містить датчик тиску й датчик температури, що утворюють комбінований датчик, виконаний як єдиний електронний компонент, комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, по суті одночасно зчитувати виміряні значення тиску й температури й подавати електричний струм на нагрівальний елемент, коли тиск, виміряний датчиком тиску, знижується нижче граничного тиску, і комбінований датчик виконаний з можливістю визначення, у процесі роботи, температури й тиску, і одержання виміряного значення тиску, що залежить від температури. 2. Електронний пристрій для одержання пари за п. 1, що є електронною сигаретою. 3. Електронний пристрій за п. 1 або 2, у якому комп'ютером є мікропроцесор. 4. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, що має перший кінець і другий кінець, при цьому першим кінцем є мундштуковий кінець, другим кінцем є наконечник, а датчик температури розташований з боку наконечника. 5. Електронний пристрій для одержання пари за п. 4, у якому комп'ютер розташований з боку наконечника. 6. Електронний пристрій для одержання пари за п. 4 або 5, у якому датчик тиску розташований з боку наконечника. 7. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому датчик температури виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, температури навколишнього середовища. 8. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому датчик тиску виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, тиску навколишнього середовища. 9. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комбінованим датчиком є калібрований датчик. 10. Електронний пристрій для одержання пари за п. 9, у якому калібрований датчик калібрується на тиск і температуру. 11. Електронний пристрій для одержання пари за п. 9 або 10, у якому калібрований датчик калібрується для використання в нормальних атмосферних умовах. 12. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комбінований датчик виконаний з можливістю визначення, у процесі роботи, температури й тиску, і одержання в цілому лінійного співвідношення між вихідною напругою й виміряним тиском. 13. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й виміряного значення тиску від датчика тиску, і уточнення виміряного значення тиску для компенсації на виміряне значення температури. 14. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й уточнення граничного тиску на основі виміряного значення температури. 15. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, що містить вузол керування й випарник, при цьому вузол керування містить джерело енергії, комп'ютер, датчик тиску й датчик температури, а випарник містить нагрівальний елемент. 16. Електронний пристрій для одержання пари за п. 15, що також містить ємність з рідиною, виконане з можливістю подачі рідини, у процесі роботи, до нагрівального елемента випарника. 17. Електронний пристрій для одержання пари за п. 16, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує задану кількість рідини. 18. Електронний пристрій для одержання пари за п. 16 або 17, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, випаровує задану кількість рідини за одиницю часу. 19. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-18, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини. 20. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-19, у якому комп'ютер виконаний так, що випарник, у процесі роботи, кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини за одиницю часу. 7 UA 111799 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 21. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-20, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й регулювання випаровування так, що випарник кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини за одиницю часу. 22. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-21, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання випаровування так, що випарник кожного разу випаровує по суті однакову кількість рідини за одиницю часу. 23. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-22, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й регулювання температури нагрівання нагрівального елемента на основі виміряного значення температури. 24. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-23, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання температури нагрівання нагрівального елемента на основі виміряного значення тиску. 25. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-24, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення температури від датчика температури й регулювання електричного струму, що подається на випарник, на основі виміряного значення температури. 26. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-25, у якому комп'ютер виконаний з можливістю одержання, у процесі роботи, виміряного значення тиску від датчика тиску й регулювання електричного струму, що подається на випарник, на основі виміряного значення тиску. 27. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 16-26, у якому комп'ютер виконаний з можливістю зниження, у процесі роботи, теплової потужності, що подається на нагрівальний елемент, при підвищенні температури навколишнього середовища. 28. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, переходу в режим очікування, коли виміряне значення температури перевищує першу граничну температуру. 29. Електронний пристрій для одержання пари за п. 28, у якому режимом очікування є режим зі зниженим енергоспоживанням, у порівнянні зі звичайним робочим режимом. 30. Електронний пристрій для одержання пари за п. 28 або 29, у якому в режимі очікування випарник не може бути активізований. 31. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 28-30, у якому комп'ютер виконаний з можливістю перебування в режимі очікування протягом заданого часу очікування. 32. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з пп. 28-31, у якому комп'ютер виконаний з можливістю вимірювання, у процесі роботи, температури перед виходом з режиму очікування, і подальшого перебування в режимі очікування, якщо температура перевищує другу граничну температуру, або виходу з режиму очікування, якщо температура нижче другої граничної температури. 33. Електронний пристрій для одержання пари за п. 32, у якому перша гранична температура дорівнює другій граничній температурі. 34. Електронний пристрій для одержання пари за будь-яким з попередніх пунктів, у якому комп'ютер виконаний з можливістю, у процесі роботи, відключення пристрою, якщо температура, обмірювана датчиком температури, перевищує критичну граничну температуру. 35. Електронний пристрій для одержання пари за п. 34, який також містить запобіжник, з'єднаний з комп'ютером, і який відключається розриванням запобіжника. 8 UA 111799 C2 9 UA 111799 C2 Комп’ютерна верстка Л. Бурлак Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Василя Липківського, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут інтелектуальної власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601 10

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Electronic vapour provision device

Автори англійською

Lord, Christopher

Автори російською

Лорд Кристофер

МПК / Мітки

МПК: A24F 47/00

Мітки: пари, електронний, одержання, пристрій

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/12-111799-elektronnijj-pristrijj-dlya-oderzhannya-pari.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Електронний пристрій для одержання пари</a>

Подібні патенти