Номер патенту: 91903

Опубліковано: 10.09.2010

Автори: Дауні Майкл Пол, О'Тул Тімоті

Є ще 3 сторінки.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Запірний аерозольний роздавач для встановлення на продуктовий контейнер, що має аерозольний клапан зі встановлювальною чашкою та шток клапана на верхній частині контейнера, котрий разом включає:

обертовий базовий запірний елемент, котрий може повертатись між положенням увімкнуто-незамкнено та положенням вимкнуто-замкнено і має центральний отвір, бічну стінку, верхню периферійну поверхню та містковий елемент, що тягнеться вгору над центральним отвором та через нього, містковий елемент включає центральний отвір штока клапана та розмикальні гнізда, сусідні з ним; обертовий базовий запірний елемент не прикріплений до встановлювальної чашки для сприяння легкості обертання;

необертовий ковпачковий елемент, який встановлений на обертовий базовий запірний елемент і тягнеться вгору над обертовим базовим запірним елементом, ковпачковий елемент має фланець для приєднання до встановлювальної чашки при встановленні запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер, ковпачковий елемент захоплює обертовий базовий запірний елемент між ковпачковим елементом та продуктовим контейнером при встановленні запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер;

ковпачковий елемент також включає елемент продуктового каналу, що має сопло у передньому положенні для розливання продукту, частину, що зчіплюється зі штоком клапана, у нижньому положенні, та розташований між ними продуктовий канал, що включає верхній трубопровід, який йде вгору від частини, що зчіплюється зі штоком, та трубопровід, який веде до сопла; елемент продуктового каналу має бічні пальцеві подовження на своїй бічній стінці для входження всередину місткових розмикальних гнізд, коли базовий запірний елемент повернутий в увімкнуте-незамкнене положення, і елемент продуктового каналу натиснутий для приведення в дію клапана, бічні пальцеві подовження блокуються містковим елементом, коли базовий запірний елемент повернутий у вимкнуте-замкнене положення, щоб запобігти переміщенню вниз елемента продуктового каналу;і

ковпачок, що включає кнопковий елемент у верхній частині продуктового каналу, на який натискає користувач.

2. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент приєднаний до обертового базового запірного елемента після встановлення ковпачкового елемента на базовий запірний елемент.

3. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що обертовий базовий запірний елемент має множину аркоподібних каналів з відкритим верхом на своїй верхній периферійній поверхні, і ковпачковий елемент має множину спрямованих униз ребер, котрі входять у канали з відкритим верхом для сумісного утримання базового запірного елемента та ковпачкового елемента, забезпечуючи у той самий час відносне обертання після збирання перед встановленням запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер.

4. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що кнопковий елемент у верхній частині продуктового каналу являє собою термопластичний еластомерний елемент, сформований на верхній частині елемента продуктового каналу і над отвором у верхній частині ковпачка, і на поверхнях ковпачка, сусідніх з отвором у верхній частині ковпачка.

5. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що центральний отвір штока клапана місткового елемента має прилеглі вертикальні аркоподібні виступи для стабілізації та спрямовування елемента продуктового каналу ковпачка.

6. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент має зовнішню стінку, основа якої спирається на і підтримується верхньою периферійною поверхнею базового запірного елемента.

7. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що встановлювальна чашка безпосередньо прилягає до й утримує містковий елемент від надлишкового спрямованого вниз тиску, який спричинюється елементом продуктового каналу, коли роздавач знаходиться у своєму вимкнутому-замкненому положенні.

8. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що бічна стінка базового запірного елемента відокремлена у радіальному напрямку назовні від встановлювальної чашки.

9. Запірний аерозольний роздавач для встановлення на продуктовий контейнер, що має аерозольний клапан зі встановлювальною чашкою та шток клапана на верхній частині контейнера, котрий разом включає:

обертовий базовий запірний елемент, котрий може повертатись між положенням увімкнуто-незамкнено та положенням вимкнуто-замкнено і має центральний отвір, бічну стінку, верхню периферійну поверхню та містковий елемент, що тягнеться через центральний отвір, містковий елемент включає центральний отвір штока клапана та розмикальні гнізда, сусідні з ним;

необертовий ковпачковий елемент, який встановлений на обертовий базовий запірний елемент і тягнеться вгору над обертовим базовим запірним елементом, ковпачковий елемент захоплює обертовий базовий запірний елемент між ковпачковим елементом та продуктовим контейнером при встановленні запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер;

ковпачковий елемент також включає елемент продуктового каналу, що має сопло в одному положенні для розливання продукту, частину, що зчіплюється зі штоком клапана, в іншому положенні, та розташований між ними продуктовий канал, що включає верхній трубопровід, який йде вгору від частини, що зчіплюється зі штоком, та трубопровід, який веде до сопла; елемент продуктового каналу має бічні пальцеві подовження на своїй бічній стінці для входження всередину місткових розмикальних гнізд, коли базовий запірний елемент повернутий в увімкнуте-незамкнене положення, і елемент продуктового каналу натиснутий для приведення в дію клапана, бічні пальцеві подовження блокуються містковим елементом, коли базовий запірний елемент повернутий у вимкнуте-замкнене положення, щоб запобігти переміщенню вниз елемента продуктового каналу;

ковпачок, що включає кнопковий елемент у верхній частині продуктового каналу, на який натискає користувач, кнопка включає термопластичний еластомерний елемент, сформований на верхній частині елемента продуктового каналу та над отвором у верхній частині ковпачка, і на ковпачкових поверхнях, прилеглих до отвору у верхній частині ковпачка.

10. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент приєднаний до обертового базового запірного елемента, при збереженні можливості їх відносного обертання, при збиранні ковпачкового елемента та базового запірного елемента, перед встановленням запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер.

11. Запірний аерозольний роздавач за п. 10, який відрізняється тим, що роздавач має фланець для зчеплення з краєм встановлювальної чашки.

12. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що містковий елемент тягнеться вгору та через центральний отвір.

13. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що обертовий базовий запірний елемент не прикріплений до встановлювальної чашки для сприяння полегшенню обертання.

14. Запірний аерозольний роздавач за п. 11, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент має фланець для приєднання ковпачкового елемента до встановлювальної чашки після встановлення роздавача на продуктовий контейнер.

15. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що елемент продуктового каналу прикріплений до ковпачкового елемента лише за допомогою термопластичного еластомерного кнопкового елемента.

16. Запірний аерозольний роздавач за п. 1 або 9, який відрізняється тим, що базовий запірний елемент має вертикальний периферійний виступ, що входить та може обертатись всередині поверхневого заглиблення на ковпачку для індикації положень роздавача ВИМКНУТО та УВІМКНУТО.

17. Запірний аерозольний роздавач за п. 1 або 9, який відрізняється тим, що схили піднімають прилеглі розмикальні гнізда у містковому елементі для невеликого підняття елемента продуктового каналу відносно верхньої частини штока клапана, коли роздавач позиціонується від незамкненого до замкненого положення.

18. Запірний аерозольний роздавач за п. 1 або 9, який відрізняється тим, що переміщення елемента продуктового каналу здійснюється практично у вертикальному напрямку.

Текст

1. Запірний аерозольний роздавач для встановлення на продуктовий контейнер, що має аерозольний клапан зі встановлювальною чашкою та шток клапана на верхній частині контейнера, котрий разом включає: обертовий базовий запірний елемент, котрий може повертатись між положенням увімкнутонезамкнено та положенням вимкнуто-замкнено і має центральний отвір, бічну стінку, верхню периферійну поверхню та містковий елемент, що тягнеться вгору над центральним отвором та через нього, містковий елемент включає центральний отвір штока клапана та розмикальні гнізда, сусідні з ним; обертовий базовий запірний елемент не прикріплений до встановлювальної чашки для сприяння легкості обертання; необертовий ковпачковий елемент, який встановлений на обертовий базовий запірний елемент і тягнеться вгору над обертовим базовим запірним елементом, ковпачковий елемент має фланець для приєднання до встановлювальної чашки при встановленні запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер, ковпачковий елемент захоплює обертовий базовий запірний елемент між ковпачковим елементом та продуктовим контейнером при встановленні запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер; ковпачковий елемент також включає елемент продуктового каналу, що має сопло у передньому положенні для розливання продукту, частину, що зчіплюється зі штоком клапана, у нижньому положенні, та розташований між ними продуктовий 2 (19) 1 3 91903 4 6. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент має зовнішню стінку, основа якої спирається на і підтримується верхньою периферійною поверхнею базового запірного елемента. 7. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що встановлювальна чашка безпосередньо прилягає до й утримує містковий елемент від надлишкового спрямованого вниз тиску, який спричинюється елементом продуктового каналу, коли роздавач знаходиться у своєму вимкнутому-замкненому положенні. 8. Запірний аерозольний роздавач за п. 1, який відрізняється тим, що бічна стінка базового запірного елемента відокремлена у радіальному напрямку назовні від встановлювальної чашки. 9. Запірний аерозольний роздавач для встановлення на продуктовий контейнер, що має аерозольний клапан зі встановлювальною чашкою та шток клапана на верхній частині контейнера, котрий разом включає: обертовий базовий запірний елемент, котрий може повертатись між положенням увімкнутонезамкнено та положенням вимкнуто-замкнено і має центральний отвір, бічну стінку, верхню периферійну поверхню та містковий елемент, що тягнеться через центральний отвір, містковий елемент включає центральний отвір штока клапана та розмикальні гнізда, сусідні з ним; необертовий ковпачковий елемент, який встановлений на обертовий базовий запірний елемент і тягнеться вгору над обертовим базовим запірним елементом, ковпачковий елемент захоплює обертовий базовий запірний елемент між ковпачковим елементом та продуктовим контейнером при встановленні запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер; ковпачковий елемент також включає елемент продуктового каналу, що має сопло в одному положенні для розливання продукту, частину, що зчіплюється зі штоком клапана, в іншому положенні, та розташований між ними продуктовий канал, що включає верхній трубопровід, який йде вгору від частини, що зчіплюється зі штоком, та трубопровід, який веде до сопла; елемент продуктового каналу має бічні пальцеві подовження на своїй бічній стінці для входження всередину місткових розмикальних гнізд, коли базовий запірний елемент повернутий в увімкнуте-незамкнене положення, і елемент продуктового каналу натиснутий для приведення в дію клапана, бічні пальцеві подовження блокуються містковим елементом, коли базовий запірний елемент повернутий у вимкнутезамкнене положення, щоб запобігти переміщенню вниз елемента продуктового каналу; ковпачок, що включає кнопковий елемент у верхній частині продуктового каналу, на який натискає користувач, кнопка включає термопластичний еластомерний елемент, сформований на верхній частині елемента продуктового каналу та над отвором у верхній частині ковпачка, і на ковпачкових поверхнях, прилеглих до отвору у верхній частині ковпачка. 10. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент приєднаний до обертового базового запірного елемента, при збереженні можливості їх відносного обертання, при збиранні ковпачкового елемента та базового запірного елемента, перед встановленням запірного аерозольного роздавача на продуктовий контейнер. 11. Запірний аерозольний роздавач за п. 10, який відрізняється тим, що роздавач має фланець для зчеплення з краєм встановлювальної чашки. 12. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що містковий елемент тягнеться вгору та через центральний отвір. 13. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що обертовий базовий запірний елемент не прикріплений до встановлювальної чашки для сприяння полегшенню обертання. 14. Запірний аерозольний роздавач за п. 11, який відрізняється тим, що ковпачковий елемент має фланець для приєднання ковпачкового елемента до встановлювальної чашки після встановлення роздавача на продуктовий контейнер. 15. Запірний аерозольний роздавач за п. 9, який відрізняється тим, що елемент продуктового каналу прикріплений до ковпачкового елемента лише за допомогою термопластичного еластомерного кнопкового елемента. 16. Запірний аерозольний роздавач за п. 1 або 9, який відрізняється тим, що базовий запірний елемент має вертикальний периферійний виступ, що входить та може обертатись всередині поверхневого заглиблення на ковпачку для індикації положень роздавача ВИМКНУТО та УВІМКНУТО. 17. Запірний аерозольний роздавач за п. 1 або 9, який відрізняється тим, що схили піднімають прилеглі розмикальні гнізда у містковому елементі для невеликого підняття елемента продуктового каналу відносно верхньої частини штока клапана, коли роздавач позиціонується від незамкненого до замкненого положення. 18. Запірний аерозольний роздавач за п. 1 або 9, який відрізняється тим, що переміщення елемента продуктового каналу здійснюється практично у вертикальному напрямку. Даний винахід стосується аерозольних роздавачів типу, який часто називають розпилювальними ковпачковими роздавачами або приводами. Більш конкретно, даний винахід стосується такого роздавача, що має верхню частину, поміщену на нижню частину, котра може обертатись щодо верхньої частини між першим робочим положенням для вмикання клапана та другим неробочим положенням, в якому клапан не може спрацьовувати. 5 Запірні аерозольні роздавачі відомого рівня техніки існують багато років і мають багато різних конструкцій взаємозв'язаних деталей. Деякі з цих конструкцій занадто складні для виготовлення, тоді як інші потребують більше зусиль від користувача, аніж це бажано, для перемикання пристрою із неробочого режиму у робоче положення. Інші конструкції потребують більше зусиль, аніж бажано, для вмикання клапана. Ще одні конструкції створюють проблеми витоків. Інші конструкції недостатньо міцні і схильні до пошкодження деталей та ненадійні у роботі через надлишкові навантаження зверху при зберіганні, користуванні, перевезенні і т.д. Даний винахід спрямований на забезпечення запірного аерозольного роздавача, котрий має міцну конструкцію, легко формується та збирається, з яким легко працювати як у неробочому, так і робочому положеннях, який легко приводиться в дію та працює надійно й ефективно. Запірний аерозольний роздавач даного винаходу призначений для встановлення на продуктовий контейнер, що має аерозольний клапан зі встановлювальною чашкою та шток клапана на верхній частині контейнера. Роздавач включає обертовий базовий запірний елемент, неприкріплений до встановлювальної чашки, для сприяння легкості його обертання між положенням увімкнуто-незамкнено та положенням вимкнуто-замкнено. Цей базовий запірний елемент має також місток, що тягнеться вгору над центральним отвором базового запірного елемента та через нього Містковий елемент, у свою чергу, має центральний отвір та розмикальні гнізда, сусідні з ним. Ковпачковий елемент, котрий не призначений для обертання під час роботи, тягнеться над базовим запірним елементом, приєднаний до встановлювальної чашки, приєднаний до базового запірного елемента і захоплює базовий запірний елемент між ковпачком та продуктовим контейнером. Ковпачковий елемент також включає елемент продуктового каналу, що з'єднаний з ковпачковим елементом за допомогою термопластичного еластомерного кнопкового елемента, котрий сформований над отвором на верхній частині ковпачка, над поверхнями ковпачка, сусідніми з отвором, і над продуктовим каналом. Продуктовий канал на своєму протилежному кінці приєднаний до штока клапана. Продуктовий канал легко переміщується вгору та вниз завдяки пружності кнопкового елемента. Елемент продуктового каналу додатково включає бічні пальцеві подовження або ребра, що входять у місткові замикальні гнізда в увімкнутомунезамкненому положенні базового запірного елемента для надання можливості вдавлювання елемента продуктового каналу та приведення у дію штоку клапана. Бічні пальцеві подовження або ребра не можуть входити у місткові замикальні гнізда у вимкнутому-замкненому положенні базового запірного елемента, запобігаючи у такий спосіб вдавлюванню елемента продуктового каналу та приведенню в дію штоку аерозольного клапана. Встановлювальна чашка знаходиться у безпосередній близькості до місткового елемента і слу 91903 6 гує йому опорою проти надлишкового спрямованого вниз тиску, спричиненого верхнім навантаженням на верхню кнопку, коли привід знаходиться у своєму вимкнутому-замкненому положенні. Таким чином виключається пошкодження роздавача. Також забезпечені засоби для візуальної індикації вимкнутого та робочого положень роздавача, включаючи фланець на базовому запірному елементі та заглиблення у ковпачковому елементі. Інші відмітні ознаки та переваги даного винаходу стануть очевидними з наступного опису, фігур та формули винаходу. Короткий опис фігур Фіг. 1 являє собою вигляд у перспективі запірного аерозольного роздавача даного винаходу; Фіг. 2 являє собою подетальне зображення Фіг. 1, що ілюструє ковпачковий елемент, термопластичний еластомерний кнопковий елемент та базовий запірний елемент даного винаходу; Фіг. 3 являє собою вигляд збоку запірного аерозольного роздавача даного винаходу, встановленого на верхній частині аерозольного контейнера; Фіг. 4 являє собою вигляд зверху запірного аерозольного роздавача даного винаходу; Фіг. 5 являє собою вигляд у поперечному перерізі вздовж ліній 5-5 Фіг. 4; Фіг. 6 являє собою вигляд ззаду запірного аерозольного роздавача даного винаходу, встановленого на верхній частині аерозольного контейнера; Фіг. 7 являє собою вигляд у поперечному перерізі вздовж ліній 7-7 Фіг. 4; Фіг. 8 являє собою вигляд, що прямо відповідає Фіг. 5 і додатково зображує встановлювальну чашку та шток клапана аерозольного клапана у поперечному перерізі, встановленого у звичайний спосіб на верхній частині аерозольного контейнера; Фіг. 9 являє собою вигляд у поперечному перерізі вздовж ліній 9-9 Фіг. 6 і додатково зображує встановлювальну чашку та шток клапана аерозольного клапана у поперечному перерізі, встановленого у звичайний спосіб на верхній частині аерозольного контейнера; Фіг. 10 являє собою вигляд зверху базового запірного елемента даного винаходу; Фіг. 11 являє собою вигляд у поперечному перерізі вздовж ліній 11-11 на Фіг. 6, що також ілюструє запірний аерозольний роздавач в увімкнутомунезамкненому положенні; Фіг. 12 являє собою вигляд у поперечному перерізі вздовж ліній 12-12 на Фіг. 6, що також ілюструє запірний аерозольний роздавач у вимкнутомузамкненому положенні; і Фіг. 13 являє собою вигляд збоку елемента продуктового каналу даного винаходу. Детальний опис варіанта втілення З посиланням на Фігури 1, 3 та 6, запірний аерозольний роздавач 10 даного винаходу ілюструється у зібраному вигляді, де Фігури 3 та 6 зображують роздавач 10, поміщений на верхню частину аерозольного продуктового контейнера 11. Фігура 2 являє собою подетальне зображення запірного аерозольного роздавача 10, котре ілюструє верх 7 ній кнопковий елемент 12, ковпачковий елемент 13, базовий запірний елемент 14 та елемент вкладиша сопла 15. Коли зібраний аерозольний роздавач 10 встановлено на аерозольному контейнері 11, обертовий базовий запірний елемент 14 може обертатись між замкненим положенням та незамкненим положенням відносно необертового ковпачкового елемента 13, як описано нижче. Продукт може бути вилитий із контейнера 11 лише тоді, коли роздавач 10 незамкнений. Ковпачковий елемент 13 включає верхній отвір 16 перед верхнім кнопковим елементом 12, як описано нижче, і додатково включає елемент продуктового каналу 17, котрий тягнеться вгору всередині ковпачкового елемента 13 у напрямку його верха і потім назовні у ковпачковому елементі 13 до сопла 18. Елемент продуктового каналу 17 (див. також Фіг. 13) включає верхні поверхні 19, сопло 18 та передню пластинку 20. Нижній кінець елемента продуктового каналу 17 встановлюється на шток аерозольного клапана аерозольного контейнера 11. Елемент продуктового каналу 17 може спочатку бути сформований разом з ковпачком 13 та приєднаний до нього за допомогою крихких пелюстків 22 та 23, котрі руйнуються, коли аерозольний роздавач вперше збирають, або коли їм вперше користується споживач. З посиланням на Фігури 1-4, верхній кнопковий елемент 12 зроблений із більш м'якого термопластичного еластомеру (наприклад, сантопрену (Santopren)) і формується поверх ковпачкового елемента 13 із більш твердого пластичного матеріалу (наприклад, поліпропілену) для створення кнопкового елемента 12. Кнопковий елемент 12, якщо він сформований поверх ковпачкового елемента, покриває верхній отвір 16 у ковпачку 13 і міцно прилипає до верхніх поверхонь 19 елемента продуктового каналу 17, розповсюджуючись та міцно прилипаючи до верхніх поверхонь ковпачка 13, що оточують верхній отвір 16. Як видно, бічні частини кнопкового елемента 13, сформовані на поверхнях ковпачка 13, ілюструються декоративними фігурами 21, але будь-яка особлива форма такого орнаменту не є частиною даного винаходу. Елемент продуктового каналу 17 позиціонується та утримується всередині ковпачка 13, після того як крихкі пелюстки 22, 23 зруйновані, лише шляхом описаного вище прилипання кнопкового елемента 12 і в інший спосіб з ковпачком не з'єднаний. Коли кнопковий елемент сформований, верхня частина кнопкового елемента 12 над елементом продуктового каналу 17 може бути вдавлена вниз користувачем роздавача завдяки притаманній пружності термопластичного еластомеру на ділянках, що лежать вище верхнього отвору ковпачка 16. Натискання кнопкового елемента 12 вниз спричинить переміщення вниз елемента продуктового каналу 17 у ковпачку, включаючи його передню пластинку 20 та сопло 18, для приведення у дію аерозольного клапана, коли роздавач знаходиться у незамкненому положенні, як описано нижче. В результаті приведення у дію клапана, продукт у контейнері 11 проходитиме вгору та назовні через елемент продуктового каналу 17 з виходом через сопло 18. Елемент продуктового ка 91903 8 налу 17 переміщується практично лише у вертикальному напрямку, потребуючи таким чином менше зусиль для приведення у дію аерозольного клапана та виключаючи невідповідні навантаження на шток клапана. Обертовий базовий запірний елемент 14 захоплюється між ковпачковим елементом 13 та контейнером 11, коли запірний аерозольний розподільник 10 зібраний та встановлений на контейнер. Базовий запірний елемент 14 не з'єднаний в інший спосіб з контейнером 11 або з аерозольним клапаном встановлювальної чашки контейнера, і його бічна стінка відокремлена у радіальному напрямку назовні від встановлювальної чашки, в результаті чого базовий запірний елемент 14 може легко обертатись. Базовий запірний елемент 14, як показано, зокрема, на Фігурах 2 та 10, має центральний отвір 30, бічну стінку 31, верхню периферійну поверхню 32 та містковий елемент 33. Містковий елемент 33 тягнеться вгору від периферійної поверхні 32 і над та через центральний отвір 30. Місток 33 додатково має центральний отвір 34 для штока аерозольного клапана та елемента продуктового каналу й розмикальні гнізда 35 та 36, розміщені поряд з центральним отвором 34. Вертикальні дугоподібні виступи 37 та 38, сусідні з центральним отвором 34, слугують для стабілізації та спрямування нижньої частини елемента продуктового каналу 17 у ковпачку 13. Дугоподібні, з відкритим верхом канали 39 та 40 на верхній периферійній поверхні 32 базового запірного елемента слугують для приєднання ковпачкового елемента 13 до базового запірного елемента 14 при збиранні для обслуговування та перевезення, перед тим як аерозольний роздавач 10 встановлюється наповнювачем продукту або продавцем продукту на контейнер 11. З посиланням на Фігури 5 та 8, ковпачковий елемент 13 включає множину внутрішніх спрямованих вниз ребер 50, що тягнуться у каналах 39 та 40 з відкритим верхом базового запірного елемента 14. В одному конкретному варіанті втілення є три таких розділених по колу, що тягнуться у каналі 39, ребра 50, і ще три таких розділених по колу, що тягнуться у каналі 40, ребра 50, принаймні одне із таких ребер у кожному із каналів 39 та 40 має зубець 52 на своєму кінці, що зачіплюється за стінові виступи 41 та 42, які простягаються всередину та уздовж каналів 39 та 40. У такий спосіб ковпачковий елемент 13 монтується та приєднується до базового запірного елемента 14 для обслуговування та перевезення перед встановленням запірного аерозольного роздавача 10 на контейнер 11. Множина розділених по колу ковпачкових ребер 50, що тягнуться у дугоподібних каналах 39 та 40 базового запірного елемента, також сприяє відповідному вирівнюванню та позиціонуванню ковпачка 13 на базовому запірному елементі 14. Коли базовий запірний елемент 14 обертається навколо своєї центральної вертикальної осі відносно ковпачкового елемента 13, що лежить вище, множина ребер 50 ковзає вздовж каналів 39 та 40. Після збирання дно 60 ковпачкового елемента 13 може також сидіти на верхній периферійній поверхні 32 базового запірного елемента 14. 9 З посиланням тепер на Фігури 5, 7, 8 та 9, ковпачковий елемент 13 має внутрішні фланці 65, котрі слугують, як показано на Фігурах 8 та 9, для зчеплення з краєм 70 звичайної встановлювальної чашки 71 звичайного аерозольного клапана 72, що має шток клапана 74. Для полегшення ілюстрування Фігури 8 та 9 зображують встановлювальну чашку 71 не цілком змонтованою та спорядженою звичайною ущільнюючою прокладкою на загині 73 контейнера 11, як це було б у реальній практиці. Таким чином, ковпачковий елемент 13 приєднаний до встановлювальної чашки 71 і захоплює базовий запірний елемент 14 між ковпачком 13 та контейнером 11, коли запірний аерозольний роздавач даного винаходу встановлений на контейнері 11 для використання. Як зазначалось раніше, ковпачковий елемент 13 практично неповоротний після збирання, в тому сенсі, що він надійно зчіплюється з краєм встановлювальної чашки, і не передбачається, що він повертатиметься користувачем при замиканні та розмиканні приводу. Саме базовий запірний елемент 14 легко обертається рукою користувача у режимі роботи між замкненим і незамкненим положеннями. З подальшим посиланням на Фігури 8, 9 та 13, елемент продуктового каналу 17 ковпачка 13 включає донну ділянку 80, котра припасована до штоку аерозольного клапана 74. Усередині елемента продуктового каналу 17 знаходиться спрямований вгору продуктовий трубопровід 81 та спрямований назовні продуктовий трубопровід 82, котрий веде до сопла 18. Елемент продуктового каналу 17 уздовж своєї вертикальної ділянки 83 має бічні пальцеві подовження (ребра) 84 та 85 на своїй бічній стінці, як найкраще видно на Фігурах 2, 7, 9, 11, 12 та 13. Бічні пальцеві подовження 84 та 85 можуть проходити всередині гнізд 36 та 35 містка 33 на базовому запірному елементі 14, коли базовий запірний елемент 14 повернутий у незамкнене положення (див. Фіг. 11). Коли базовий запірний елемент 14 повернутий із незамкненого положення, бічні пальцеві подовження 84 та 85 більше не можуть знаходитись всередині гнізд 36, 35 (див. Фіг. 12) Для запірного аерозольного роздавача 10 забезпечені засоби індикації, що вказують користувачеві на наявність увімкнутого-незамкненого та вимкнутого-замкненого положень. З посиланням на Фігури 2, 6 та 7, базовий запірний елемент 14 має вертикальний фланець 90, і ковпачковий елемент 13 має поверхневе заглиблення 91, в якому знаходиться фланець 90. Поверхневе заглиблення 91 містить слова "УВІМКНУТО" ("ON") та "ВИМКНУТО" ("OFF") (або інші покажчики), надруковані на ньому. Коли базовий запірний елемент 14 повернеться, його фланець 90 закриє або слово "УВІМКНУТО" або слово "ВИМКНУТО", вказуючи користувачеві на робочий стан аерозольного роздавача 10. При повороті у положення "ВИМКНУТО" край 92 фланця 90 наштовхнеться на край 93 заглиблення 91 і зупинить подальше обертання базового елемента 14 , і покаже слово "ВИМКНУТО". При обертанні у протилежному напрямку в положення "УВІМКНУТО" край 94 фланця 90 наштовхнеться на край 95 заглиблення 91 і зупинить 91903 10 подальше обертання базового елемента 14, і покаже слово "УВІМКНУТО". Якщо звернутись тепер до роботи запірного аерозольного роздавача 10, коли базовий запірний елемент 14 повертається навколо своєї вертикальної осі в положення увімкнуто-розімкнено, бічні пальцеві подовження 84, 85 елемента продуктового каналу 17 перекривають гнізда 36, 35 у містку 33 (див. Фіг. 11). У цьому положенні верхній кнопковий елемент 12 роздавача може бути натиснутий користувачем для переміщення вниз приєднаного до нього елемента продуктового каналу 17. Еластомер верхньої кнопки у цьому процесі розтягується. Потім пальцеві подовження 84, 85 входять у гнізда 36, 35, і донна ділянка 80 елемента продуктового каналу 17 входить в отвір 34 у верхній частині містка 33. Тому шток клапана 74 подібним чином буде зміщений у той самий час вниз елементом продуктового каналу 17, приводячи в дію аерозольний клапан 72 у звичайний спосіб, спрямовуючи тим самим продукт у контейнері 11 вгору і через трубопроводи 81 та 82 елемента продуктового каналу 17 до виходу із сопла 18 роздавача. Коли верхній кнопковий елемент 12 попущений користувачем, звичайна клапанна пружина (не показана) аерозольного клапана 72 разом зі скороченням еластомеру верхнього кнопкового елемента примусить шток клапану 74 повернутись вгору у своє неактивоване положення, повертаючи таким чином також нижню ділянку елемента продуктового каналу 80 та пальцеві подовження 84, 85, відповідно, вгору та із центрального місткового отвору 34 та місткових гнізд 36, 35. Тепер базовий запірний елемент 14 може повертатись до вимкнутого-замкненого положення. У цьому положенні, як показано на Фіг. 12, пальцеві подовження 84 та 85 вже не перекривають гнізда 36, 35. Результатом спроби привести в дію роздавач шляхом натискання на верхній кнопковий елемент 12 буде просто контактування пальцевих подовжень 84 та 85 з верхньою поверхнею 45 містка 33 та запобігання будь-якому подальшому переміщенню вниз, що спричинює вищезазначене приведення в дію аерозольного клапана. Аерозольний клапан може бути приведений у дію лише тоді, коли пальцеві подовження 84, 85 зможуть увійти у місткові гнізда 36, 35. При застосуванні даного винаходу з аерозольними клапанами, що мають штоки клапанів, котрі піднімаються вище, ніж звичайно, було б бажаним трошки підняти елемент продуктового каналу відносно верхньої частини штоку клапану, коли роздавач переводиться з незамкненого у замкнене положення. У такий спосіб тиск на верхній кнопковий елемент 12 у замкненому положенні не спричинить будь-який випадковий запуск клапана, оскільки муфта продуктового каналу має пройти додаткову відстань униз, щоб повністю сісти на верхню частину штоку клапана та натиснути на неї. Один із засобів здійснення цього невеликого підйому, якщо він вважається потрібним, полягає у встановленні схилів 100, 101, як показано пунктиром на Фіг. 10. Схил 100 починається на одному рівні з верхньою поверхнею 45 сусіднього гнізда 36 містка 33 і трохи піднімається вгору в міру того, як 11 він тягнеться до упору у виступ 38. Подібно до цього, схил 101 починається на одному рівні з верхньою поверхнею 45 сусіднього гнізда 35 містка 33 і трохи піднімається вгору в міру того, як він тягнеться до упору у виступ 37. Таким чином, коли базовий запірний елемент 14 повертається від незамкненого у замкнене положення, після того як активація клапана припиняється, пальці 84, 85 рухаються по схилам 100, 101 і, відповідно, трохи піднімають елемент продуктового каналу 17 відносно верхньої частини штоку клапана. Верх місткового елемента 33 лише трохи віддалений від верху встановлювальної чашки 71, включаючи її п'єдестальну частину 75, у зібраному стані роздавача. Відповідно, коли до верхнього кнопкового елемента 12 прикладається, за будьяких причин (обслуговування, невірне застосування, перевезення), надлишковий тиск, якщо роздавач знаходиться у вимкнутому-замкненому положенні, місток 33 не зруйнується, і пошкодження роздавача не відбудеться. Цим запроваджується вельми міцна конструкція роздавача. Додаткові відмітні ознаки даного винаходу можуть включати звичайну функцію звукового супроводу (технічна реалізація не показана), коли ребро на базовому запірному елементі 14, який обертається, зачіплюється за ребро на стаціонарному ковпачковому елементі 13 і клацає, вказуючи зву 91903 12 ковим сигналом користувачеві на відносне робоче положення роздавача. Крім того, один або обидва аркоподібних канали з відкритим верхом 39, 40 у містку 33 можуть містити невелику лунку (не показана) для слабкої взаємодії з ребрами 50 ковпачка, що тягнуться вниз, коли базовий запірний елемент 14 повертається із свого вимкнутого положення у положення увімкнуто, для запобігання випадковому легкому зсуву роздавача з положення вимкнуто у положення увімкнуто, коли роздавач знаходиться у когось у сумці або багажі. Описані вище численні відмітні ознаки даного винаходу визначають разом унікальний, простий та міцний запірний аерозольний роздавач, котрий легко виготовляється та збирається, і який надійно та ефективно функціонує, і з ним легко працювати споживачу. Фахівцям у даній галузі зрозуміло, що можуть бути зроблені численні варіації та/або модифікації даного винаходу без відхилення від суті та обсягу винаходу. Тому даний варіант втілення слід розглядати як ілюстративний, а не обмежувальний. Слід також розуміти, що позиційні терміни, котрі використані в даному описі винаходу, застосовуються і передбачаються у зв'язку з позиціонуванням, наведеним на малюнках, і не мають обмежувального характеру. 13 91903 14 15 91903 16 17 91903 18 19 91903 20 21 Комп’ютерна верстка Г. Паяльніков 91903 Підписне 22 Тираж 28 прим. Міністерство освіти і науки України Державний департамент інтелектуальної власності, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислової власності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Locking aerosol dispenser

Автори англійською

Downey Michael Paul, O'Tool Timothy

Назва патенту російською

Запорный аэрозольный раздатчик (варианты)

Автори російською

Дауни Майкл Пол, О'Тул Тимоти

МПК / Мітки

МПК: B67B 5/00

Мітки: варіанти, аерозольний, запірний, роздавач

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/11-91903-zapirnijj-aerozolnijj-rozdavach-varianti.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Запірний аерозольний роздавач (варіанти)</a>

Подібні патенти