Спосіб формування безперервної стрічки для стрічкового сепаратора

Номер патенту: 79437

Опубліковано: 25.06.2007

Автори: Уітлок Девід Р., Серт Бюлент

Є ще 3 сторінки.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб з'єднання одна з одною першої кромки першої ділянки термопластичного листа і другої кромки другої ділянки термопластичного листа, що містить наступні стадії:

формування кутів на першій кромці першої ділянки термопластичного листа і на другій кромці другої ділянки термопластичного листа так, що перша і друга ділянки є нахиленими під кутом по відношенню до поверхні термопластичного листа;

формування першої множини отворів на першій ділянці термопластичного листа, які проходять упоперек першої кромки першої ділянки термопластичного листа;

формування другої множини отворів у другій ділянці термопластичного листа, що повинна бути з'єднаною з першою ділянкою, які проходять упоперек другої кромки другої ділянки термопластичного листа;

розміщення разом з незначним перекриванням першої і другої кромок першої і другої похилих ділянок термопластичного листа так, що перша і друга ділянка термопластичного листа сполучені разом і містять ділянки, що находять одна на одну;

з'єднання першої і другої ділянок термопластичного листа одна з одною.

2. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання містить стадію зварювання першої і другої ділянок термопластичного листа одна з одною.

3. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування кутів містить стадію обробки по суті узгоджених гострих кутів на першій кромці і на другій кромці.

4. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання включає стадії нагрівання під тиском щонайменше ділянок, що находять одна на одну, першої і другої ділянок термопластичного листа до температури, що перевищує температуру плавлення першої і другої ділянок термопластичного листа так, що ділянки, які находять одна на одну, першої і другої ділянок термопластичного листа з'єднуються одна з одною, і охолоджування щонайменше ділянок, що находять одна на одну, першої і другої ділянок термопластичного листа.

5. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання містить наступні стадії:

стискання першої і другої кромки одна з одною;

нагрівання першої і другої кромки до температури, що перевищує температуру плавлення термопластичних листів;

збереження контакту між першою і другою кромками протягом заздалегідь визначеного періоду часу;

охолоджування першої і другої кромки так, що вони з'єднуються одна з одною.

6. Спосіб за пп. 4 або 5, в якому стадія нагрівання включає нагрівання прямим контактом з нагрітими пластинами.

7. Спосіб за пп. 4 або 5, в якому стадія охолодження включає охолоджування прямим контактом з охолодженими пластинами.

8. Спосіб за п. 5, в якому стадія стиснення першої і другої кромок одна з одною включає стиснення першої і другої кромок одна з одною парою пластин.

9. Спосіб за п. 8, в якому ширина кожної пластини з пари пластин складає близько 38,1 мм.

10. Спосіб за п. 1, в якому термопластичним матеріалом є ультрависокомолекулярний поліетилен.

11. Спосіб за п. 1, що додатково містить стадію перфорування першої і другої ділянок термопластичного листа.

12. Спосіб за п. 11, в якому стадія перфорування першої і другої ділянок термопластичного листа включає перфорування першої і другої ділянок термопластичного листа так, щоб площа перфорації перфорованого листа складала більше за 50% загальної площі перфорованого листа.

13. Спосіб за п. 11, в якому стадія перфорування першої і другої ділянок термопластичного листа включає стадію формування перфорації так, щоб отримати передню кромку перфорації з гострим кутом.

14. Спосіб за п. 13, в якому стадія перфорування включає стадію формування перфорації так, щоб отримати передню кромку перфорації з гострим кутом, меншим ніж приблизно 60°.

15. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання першої і другої ділянок термопластичного листа включає стадію з'єднання першої і другої ділянок термопластичного листа так, що ділянки, що находять одна на одну, утворюють перекривання, що має товщину, приблизно на 10% більшу, ніж товщина першої ділянки термопластичного листа.

16. Спосіб за п. 15, в якому отвори простягаються за межі перекривання.

17. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування отворів містить формування отворів так, що відстань між отворами складає близько 25,4мм.

18. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування отворів включає формування отворів, ширина яких перевищує 3,175мм.

19. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування отворів містить формування отворів довжиною близько 50,8мм.

20. Спосіб за п. 1, в якому термопластичним матеріалом є нейлон.

21. Спосіб за п. 1, який використаний для з'єднання одна з одною першої кромки термопластичного листа і другої кромки другого термопластичного листа.

22. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання першої і другої ділянок термопластичного листа одна з одною включає стадію з'єднання першої кромки і другої кромки одного і того ж термопластичного листа для отримання нескінченної стрічки.

23. Спосіб за п. 1, який додатково містить стадію з'єднання першої і другої ділянок термопластичного листа з щонайменше одним додатковим термопластичним листом для формування складового листа.

24. Спосіб за п. 23, який додатково містить стадію з'єднання одна з одною протилежних кромок складового листа для отримання нескінченної стрічки.

25. Спосіб за п. 1, в якому термопластичний матеріал містить продукт полімеризації щонайменше одного олефінового мономера.

26. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування отворів містить формування отворів, які простягаються за межи ділянок перекривання першої і другої нахилених кромок.

27. Стрічка, що містить першу ділянку термопластичного листа, яка містить першу кромку, нахилену по відношенню до поверхні стрічки, та першу множину отворів вздовж першої кромки першої ділянки термопластичного листа, і другу ділянку термопластичного листа, яка містить другу кромку, нахилену по відношенню до поверхні стрічки, та другу множину отворів вздовж другої кромки другої ділянки термопластичного листа, при цьому перша і друга нахилені кромки з'єднані разом накладанням, з утворенням ділянок перекривання.

28. Стрічка за п. 27, в якій термопластичні листи містять нейлон.

29. Стрічка за п. 27, в якій термопластичні листи містять ультрависокомолекулярний поліетилен.

30. Стрічка за п. 27, в якій термопластичний лист містить щонайменше один олефіновий мономер.

31. Стрічка за п. 27, в якій кожна з першої і другої нахилених кромок є стоншеною.

32. Стрічка за п. 27, в якій перша і друга ділянка термопластичного листа містять один термопластичний лист, і перша і друга кромка з'єднані для отримання нескінченної стрічки.

33. Стрічка за п. 27, яка містить щонайменше одну додаткову ділянку термопластичного листа, сполучену з щонайменше з однією з першої і другої ділянок термопластичного листа для формування складового термопластичного листа.

34. Стрічка за п. 33, в якій протилежні кромки складового листа з'єднані одна з одною для формування нескінченної стрічки.

35. Стрічка за п. 27, яка додатково містить зміцнювальний елемент.

36. Стрічка за п. 35, в якій стрічка є перфорованою.

37. Стрічка за п. 36, в якій відкрита частина перфорованої стрічки перевищує 50% загальної поверхні стрічки.

38. Стрічка за п. 36, в якій перфорація в стрічці включає передню кромку з гострим кутом.

39. Стрічка за п. 35, в якій зміцнювальний елемент включає неперфоровану ділянку термопластичного листа, що розташовується поруч з першою і другою кромкою.

40. Стрічка за п. 35, в якій зміцнювальний елемент містить неперфоровану ділянку стрічки, розташовану вздовж подовжньої кромки стрічки.

41. Стрічка за п. 27, в якій отвори простягаються за межами перекривання першої і другої похилої кромки.

42. Стрічка за п. 27, в якій ділянки перекривання утворюють перекривання, що має товщину, приблизно на 10% більшу, ніж товщина першого термопластичного листа.

43. Стрічка за п. 42, в якій отвори простягаються за межами перекривання.

Текст

Дивитися

1. Спосіб з'єднання одна з одною першої кромки першої ділянки термопластичного листа і другої кромки другої ділянки термопластичного листа, що містить наступні стадії: формування кутів на першій кромці першої ділянки термопластичного листа і на другій кромці другої ділянки термопластичного листа так, що перша і друга ділянки є нахиленими під кутом по відношенню до поверхні термопластичного листа; формування першої множини отворів на першій ділянці термопластичного листа, які проходять упоперек першої кромки першої ділянки термопластичного листа; формування другої множини отворів у др угій ділянці термопластичного листа, що повинна бути з'єднаною з першою ділянкою, які проходять упоперек другої кромки другої ділянки термопластичного листа; розміщення разом з незначним перекриванням першої і другої кромок першої і другої похилих ділянок термопластичного листа так, що перша і друга ділянка термопластичного листа сполучені разом і містять ділянки, що находять одна на одну; з'єднання першої і другої ділянок термопластичного листа одна з одною. 2. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання містить стадію зварювання першої і другої ділянок термопластичного листа одна з одною. 2 (19) 1 3 79437 4 включає перфорування першої і другої ділянок 27. Стрічка, що містить першу ділянку термопластермопластичного листа так, щоб площа перфотичного листа, яка містить першу кромку, нахилену рації перфорованого листа складала більше за по відношенню до поверхні стрічки, та першу мно50% загальної площі перфорованого листа. жину отворів вздовж першої кромки першої ділян13. Спосіб за п. 11, в якому стадія перфорування ки термопластичного листа, і другу ділянку термопершої і другої ділянок термопластичного листа пластичного листа, яка містить другу кромку, включає стадію формування перфорації так, щоб нахилену по відношенню до поверхні стрічки, та отримати передню кромку перфорації з гострим другу множину отворів вздовж другої кромки другої кутом. ділянки термопластичного листа, при цьому перша 14. Спосіб за п. 13, в якому стадія перфорування і друга нахилені кромки з'єднані разом накладанвключає стадію формування перфорації так, щоб ням, з утворенням ділянок перекривання. отримати передню кромку перфорації з гострим 28. Стрічка за п. 27, в якій термопластичні листи кутом, меншим ніж приблизно 60°. містять нейлон. 15. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання першої 29. Стрічка за п. 27, в якій термопластичні листи і другої ділянок термопластичного листа включає містять ультрависокомолекулярний поліетилен. стадію з'єднання першої і другої ділянок термо30. Стрічка за п. 27, в якій термопластичний лист пластичного листа так, що ділянки, що находять містить щонайменше один олефіновий мономер. одна на одну, утворюють перекривання, що має 31. Стрічка за п. 27, в якій кожна з першої і другої товщин у, приблизно на 10% більшу, ніж товщина нахилених кромок є стоншеною. першої ділянки термопластичного листа. 32. Стрічка за п. 27, в якій перша і друга ділянка 16. Спосіб за п. 15, в якому отвори простягаються термопластичного листа містять один термопласза межі перекривання. тичний лист, і перша і друга кромка з'єднані для 17. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування отримання нескінченної стрічки. отворів містить формування отворів так, що від33. Стрічка за п. 27, яка містить щонайменше одну стань між отворами складає близько 25,4мм. додаткову ділянку термопластичного листа, спо18. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування лучен у з щонайменше з однією з першої і другої отворів включає формування отворів, ширина яких ділянок термопластичного листа для формування перевищує 3,175мм. складового термопластичного листа. 19. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування 34. Стрічка за п. 33, в якій протилежні кромки отворів містить формування отворів довжиною складового листа з'єднані одна з одною для форблизько 50,8мм. мування нескінченної стрічки. 20. Спосіб за п. 1, в якому термопластичним мате35. Стрічка за п. 27, яка додатково містить зміцнюріалом є нейлон. вальний елемент. 21. Спосіб за п. 1, який використаний для з'єднан36. Стрічка за п. 35, в якій стрічка є перфорованя одна з одною першої кромки термопластичного ною. листа і другої кромки другого термопластичного 37. Стрічка за п. 36, в якій відкрита частина перлиста. форованої стрічки перевищує 50% загальної пове22. Спосіб за п. 1, в якому стадія з'єднання першої рхні стрічки. і другої ділянок термопластичного листа одна з 38. Стрічка за п. 36, в якій перфорація в стрічці одною включає стадію з'єднання першої кромки і включає передню кромку з гострим кутом. другої кромки одного і того ж термопластичного 39. Стрічка за п. 35, в якій зміцнювальний елемент листа для отримання нескінченної стрічки. включає неперфоровану ділянку термопластично23. Спосіб за п. 1, який додатково містить стадію го листа, що розташовується поруч з першою і з'єднання першої і другої ділянок термопластичнодругою кромкою. го листа з щонайменше одним додатковим термо40. Стрічка за п. 35, в якій зміцнювальний елемент пластичним листом для формування складового містить неперфоровану ділянку стрічки, розташолиста. вану вздовж подовжньої кромки стрічки. 24. Спосіб за п. 23, який додатково містить стадію 41. Стрічка за п. 27, в якій отвори простягаються з'єднання одна з одною протилежних кромок склаза межами перекривання першої і другої похилої дового листа для отримання нескінченної стрічки. кромки. 25. Спосіб за п. 1, в якому термопластичний мате42. Стрічка за п. 27, в якій ділянки перекривання ріал містить продукт полімеризації щонайменше утворюють перекривання, що має товщин у, приодного олефінового мономера. близно на 10% більшу, ніж товщина першого тер26. Спосіб за п. 1, в якому стадія формування мопластичного листа. отворів містить формування отворів, які простяга43. Стрічка за п. 42, в якій отвори простягаються ються за межи ділянок перекривання першої і друза межами перекривання. гої нахилених кромок. Даний винахід відноситься до пересувної стрічки, яка може використовуватися в стрічковому сепараторі для сепарування суміші часток за допомогою придания часткам заряду і, більш конкре тно, до вдосконалених стрічки і способу виготовлення стрічки. Системи стрічкової сепарації (ССС) застосовуються для розділення складаючих суміші часток 5 79437 6 за допомогою придания заряду різним складовим дових, і, одночасно, протистоять вигину, проходясуміші за допомогою поверхневого контакту (тобчи через кінцеві ролики 22, 24 (Фіг.1) з швидкістю то, за рахунок трибоелектричного ефекту). На приблизно шість роликів за секунду. Фіг.1 показана стрічкова сепаруюча система 10, Процес екструзії, яким виготовляють стрічки, наприклад, [розкрита в патентах США що використовуються в цей час для ССС, спочатку №№4839032 і 4874507] тих же заявників, які повніє компромісом між множиною чинників, включаючи стю включені в даний опис шляхом посилання. вибір полімеру, вибір домішок, обладнання для Один варіант стрічкової сепаруючої системи 10 екструзії, температуру процесу екструзії і швидмістить паралельно розташовані електроди 12 і кість екструзії. Згідно з одним варіантом, процес 14/16, розташовані подовжньо, для визначення екструзії, яким виробляють стрічки в цей час, відподовжньої осі 18, і стрічку 20, що переміщається бувається таким чином. Відповідну суміш полімерв подовжньому напрямі між рознесеними електроної основи і домішок (переважно, заздалегідь змідами, паралельно подовжній осі. Стрічка 20 утвошаних одна з одною) подають в екструдер, де рює нескінченну петлю, що приводиться в рух памеханічний вплив гвинтів розігріває матеріал до рою кінцевих роликів 2, 24. Суміш часток температури, при якій він стає пластичним, і екстзавантажують на стрічку 20 на ділянці 26 завантарудер подає пластичний матеріал по порожнистоження між електродами 14 і 16. Стрічка 20 містить му валу в головку. Головка має круглий переріз і сегменти 28 і 30, рухомі в протилежному напрямі множину канавок, розташованих паралельно осі, для транспортування складаючих суміші часток яка відповідає напряму смуг 42. Кожна поперечна вздовж електродів 12 і 14/16. смуга 46 формується шляхом переміщення внутСтрічка, будучи єдиним рухомим елементом, рішньої частини головки так, що канавка, що проявляє собою критичний вузол ССС. Стрічка 20 ходить по колу, заповнена матеріалом, спорожнярухається з високою швидкістю, наприклад, приється і, тим самим, формує поперечну смугу 46. близно 64 км/год., в надзвичайно абразивному Контроль за геометрією стрічки, головним чином, середовищі. Два сегменти 28, 30 стрічки рухаютьдосягається за рахунок регулювання миттєвої ся в протилежних напрямах, паралельно подовжшвидкості екструзії при формуванні кожної окремої ній осі 18 і, якщо вони увійдуть в контакт один з поперечної смуги 46. Матеріал, який надходить одним, відносна швидкість становитиме 128км/год. для формування поперечних смуг, недоступний Стрічки згідно з попереднім рівнем техніки виготодля формування подовжніх смуг і навпаки. Тому влялися тканими з стійких до стирання моноволоважко уникнути змін поперечного перерізу покон. Ці стрічки були вельми дорогі, і термін їх слудовжніх смуг, міняючи швидкість екструзії для піджби складав всього 5 годин. Відмова звичайно строювання геометрії поперечних смуг. Після того, мала форму подовжніх смуг, викликаних стираняк буде сформована сітка з подовжніх і попереням через утворення подовжніх складок, які причних смуг, що має круглий переріз, її о холоджують, водили до утворення в стрічці подовжніх дір, внанаприклад, зануренням у водяну ванну, і розрізаслідок чого стрічка розвалювалася. Нитки також ють, і придають плоску форму для отримання плозносилися в місцях перетину і перегину при русі скої сітки. сепаратора. Важливою характеристикою стрічок, що викоЗаявник робив спроби поліпшити такі стрічки, ристовуються в ССС, є утомна міцність. Для отривикористовуючи різні матеріали і різні способи мання хорошої утомної міцності потрібно уникати плетіння, намагаючись знайти тканий матеріал з концентрації напружень в місцях зміни перерізу більш тривалим терміном служби. Однак, ці спросмуг. Однак зберігати рівномірність перерізу є би виявилися безуспішними. важкою задачею, і, тому, утомна міцність екструСтрічки, які в цей час використовуються в ССС дованих стрічок часто є недостатньою. 10, виготовлені з екструдованих матеріалів, які Конвеєрні стрічки широко використовуються мають кращу зносостійкість, ніж ткані стрічки, і для транспортування матеріалів і звичайні конвеєможуть пропрацювати близько 20 годин. Екструзія рні стрічки добре розроблені. Звичайно конвеєрні таких стрічок [описана в патенті США 5819946 стрічки сконструйовані з еластомерного матеріалу "Конструкція стрічки для системи сепарації"] того ж з посилюючим тканинним кордом. Звичайно викозаявника, який включений в даний опис шляхом ристовують нескінченні суцільні стрічки без перпосилання. форації. Такі стрічки не підходять для застосуванНа Фіг.2 показаний схематичний переріз стрічня в ССС, оскільки в ССС матеріал повинен ки 40, яка в цей час використовується в ССС 10 за пройти крізь стрічку. Фіг.1. Управління геометрією стрічки бажане, але в Управління геометрією стрічки також важливе, екструдованих стрічках складнодосяжне. як указано [в патенті США 5904253] того ж заявниОдин варіант стрічок, що використовуються в ка, включеного в даний опис шляхом посилання. ССС, може містити структуру, сформовану з спряНа Фіг.3, яка є збільшеною частиною ССС за Фіг.1, мованих в напрямі обробки смуг 42, тобто смуг, які спрямований в протилежні сторони рух сегментів розміщені вздовж горизонтальної довжини стрічки 28, 30 стрічки показаний стрілками 34 і 36, відповів напрямі руху стрічки (показаному стрілкою 41), і дно. Як показано на Фіг.3, один з прикладів бажапоперечними смугами 46, тобто смугами, розтаної геометрії стрічки 40 полягає в наявності гостшованими по суті перпендикулярно подовжнім рого кута 44 на передній кромці 43 (Фіг.2) смугам, як показано на Фіг.2. Поперечні смуги 46 поперечних смуг 46. можуть виготовлятися з передньою кромкою 43 При екструзії, що застосовується в цей час, стрічки, що має специфічну форму. Подовжні смугеометрією передньої кромки управляють, регуги 46 приймають навантаження, тобто суміш склалюючи склад суміші, застосовуючи домішки і змі 7 79437 8 нюючи умови екструзії. Зміна цих параметрів тастрічка, що містить першу ділянку термопластичкож впливає на інші властивості стрічки, і на її ханого листа, що містить першу множину виступів, рактеристики, важливі для роботи в ССС. Крім рознесених для утворення першої множини отвотого, в процесі екструзії можна використати обмерів вздовж першої кромки першої ділянки терможене число полімерів для отримання подібних пластичного листа. Стрічка також містить другу стрічок. Є множина полімерів, які не можна екстділянку термопластичного листа, що містить мнорудувати, і які не розглядаються як сировина для жину виступів, рознесених для утворення другої виробництва стрічок методом екструзії. Крім того, множини отворів вздовж другої кромки другої дідля отримання бажаних властивостей стрічки в лянки термопластичного листа, при цьому перша процесі екструзії потрібна велика кількість домімножина виступів сполучена з другою множиною шок. Однак, присутність множини домішок ускладвиступів так, щоб з'єднува ти першу кромку з друнює процес екструзії і може викликати проблеми гою кромкою. сумісності, особливо для харчових застосувань. Ці і інші ознаки, цілі і переваги даного винахоБагато які домішки, необхідні для управління розду будуть очевидні з нижченаведеного опису з мірами, діють як пластифікатори і прискорюють посиланнями на прикладені креслення, на яких зміну властивостей, і знижують зносостійкість реоднаковими позиціями позначені однакові елеменменя. Часто зміна однієї характеристики привоти. На кресленнях, представлених тільки як ілюстдить до погіршення інших характеристик. рації і не призначені для визначення обмеження Таким чином, відомі способи виготовлення даного винаходу, показане наступне: стрічок для ССС мають обмеження, що накладаФіг.1 - ескіз одного варіанту системи стрічкової ються екструзійним процесом, який обмежує кільсепарації (ССС); кість матеріалів, що можуть використовуватися Фіг.2 - збільшений вигляд ділянки екструдовадля виробництва стрічок, і порушує необхідну геоної стрічки, що застосовується в ССС; метрію стрічок. Сучасні стрічки не володіють необФіг.3 - збільшений вигляд ділянки ССС, що міхідною зносостійкістю, хорошою утомною міцністю стить два електроди і сегменти стрічки; і важкі у виробництві. Фіг.4 - схема ділянки двох секцій стрічки, що Згідно з одним варіантом даного винаходу з'єднуються одна з одною згідно з одним з варіанпропонується спосіб з'єднання одна з одною пертів даного винаходу; шої кромки першого термопластичного листа і друФіг.5 - вигляд збоку двох секцій стрічки, що гої кромки другого термопластичного листа, при з'єднуються одна з одною згідно з одним з варіанякому формують по суті узгоджені кути на першій тів даного винаходу; кромці першого термопластичного листа і на друФіг.6 - блок-схема одного з варіантів способу гій кромці другого термопластичного листа, форвиготовлення стрічки згідно з даним винаходом; мують отвори в першій кромці першого термоплаФіг.7 - торцевий вигляд двох секцій стрічки, що стичного листа, які проходять поперечно від з'єднуються одна з одною згідно з даним винахопершої кромки всередину першого термопластичдом, ного листа, і формують отвори у другій кромці друФіг.8 - вигляд зверху ділянки стрічки згідно з гого термопластичного листа, які проходять попеданим винаходом. речно від другої кромки всередину другого Певні матеріали, наприклад, термопластичні термопластичного листа. Спосіб далі містить стаматеріали, що містять продукти полімеризації щодії поєднання першої і другої кромок, нагрівання найменше одного олефінового мономера, термопершої і другої кромок вище температури плавпласти і термопластичні еластомери, володіють лення протягом заздалегідь визначеного часу, і властивостями, що роблять їх придатними для охолоджування першої і другої кромок так, щоб виготовлення стрічок для ССС. Одним прикладом вони з'єдналися одна з одною. потенційно застосовного термопластичного матеЗгідно з іншим варіантом, пропонується спосіб ріалу є нейлон, іншим - ультрависокомолекулярформування стрічки термопластичного матеріалу, ний поліетилен (УВМПЕ). УВМПЕ є прикладом при якому формують кути на першій кромці першої прекрасного матеріалу, що володіє властивостяділянки термопластичного листа і на другій кромці ми, які роблять його ідеальним матеріалом для другої ділянки термопластичного листа. Спосіб стрічок ССС. Він надзвичайно стійкий до стирання, далі містить стадії формування першої множини наприклад, на порядок більш стійкий, ніж другий за отворів в першій ділянці термопластичного листа, якістю матеріал, має низький коефіцієнт тертя, не які проходять поперечно першій кромці першої токсичний, прекрасний діелектрик і легко доступділянки термопластичного листа, і формування ний. На жаль, його не можна екструдува ти, і стрічмножини отворів у др угій ділянці термопластичноки неможливо виготовляти відомими способами го листа, з'єднання другої ділянки з першою ділянекструзії. кою термопластичного листа, при цьому отвори УВМПЕ плавиться при 138°С. Точка плавленпроходять поперечно другій кромці другої ділянки ня визначається оптично, коли матово-білий матетермопластичного листа. Спосіб далі містить старіал стає повністю прозорим. В'язкість розплавледії поєднання першої і другої кромок першої і друного УВМПЕ настільки висока, що його розплав не гої ділянок термопластичного листа так, щоб пертече, і вироби зберігають свою форму навіть в ша і друга ділянки термопластичного листа повністю розплавленому стані. Надзвичайно висовключали ділянки внапусток, і з'єднання першої і ка в'язкість розплаву УВМПЕ приводить до істотдругої ділянок термопластичного листа одна з одних затримок в формуванні кристалічних доменів ною. при охолоджуванні розплаву УВМПЕ і, тому, крисЗгідно з ще одним варіантом, пропонується талізація УВМПЕ відбувається не миттєво. Як і всі 9 79437 10 полімерні матеріали, УВМПЕ має високий коефіцілисти розтріскуються при охолодженні. Наприєнт теплового розширення. Він також істотно розклад, нагрітий матеріал витримує теплову дефорширяється при плавленні. Це розширення і стисмацію за рахунок своєї пластичної деформації, нення під час і після теплового циклу виявляє поки він нагрітий. Потім, у міру стиснення матеріаістотні труднощі при термічній обробці УВМПЕ. лу при охолодженні, він стає дуже жорстким для Форми, виготовлені із звичайних конструкційних пластичної деформації і, в результаті, він або виматеріалів, наприклад металів, володіють значно кривляється, або розтріскується. Можна спостеріменшим коефіцієнтом теплового розширення, ніж гати, як листи залишаються плоскими негайно пісУВМПЕ. Отже, зсаджування УВМПЕ при охололя зняття зі зварювального пристрою і джуванні викличе істотні температурні деформації вихолонувши до кімнатної температури, а через матеріалу форм, секцій УВМПЕ при різних темпедобу викривляються через триваючу кристалізацію ратурах і навіть в секціях УВМПЕ з різною мірою і осадження. кристалізації. Міра кристалізації є чинником при Жорсткість УВМПЕ також чутлива до міри кривизначенні щільності і, отже, об'єму будь-якої консталізації. Менш кристалізований матеріал м'якше кретної частини деталі з УВМПЕ. і має більш низький модуль. Однак при експлуатаЗгідно з одним варіантом способу виготовленції стрічки ССС матеріал зазнає вигину багато раня деталей з УВМПЕ, УВМПЕ синтезується в фозів за секунду. Таке згинання примушує матеріал рмі порошку. Порошок може пресуватися при викристалізуватися в ще більшій мірі, що приводить сокій температурі і тиску в товсті бруски, які в до змін його розмірів і жорсткості. гарячому стані можуть розпускатися алмазним Стрічки для ССС рухаються з високою швидкіколом на листи бажаної товщини. УВМПЕ пресустю, наприклад, близько 20м за секунду, через ється в товсті бруски, оскільки градієнт температувузьку щілину. При такій швидкості стрічка швидко ри, кристалізації, щільності і, отже, питомого об'руйнува тиметься, якщо буде зачіпати за щоєму невеликий відносно розмірів бруска, що небудь або зіткнеться з матеріалом, що розлітаприводить до невеликих теплових де формацій. У ється. Викривлення стрічки, яке примусить її відтовстому бруск у відношення напруження на повехилитися з площини електродів, неприпустимо, рхні до напруження стиснення в тілі матеріалу оскільки стрічка ударяється в електрод і в інший відносно невисоке. Навпаки, тонкі секції мають сегмент стрічки, який рухається в протилежному більш високе відношення і більш схильні до рознапрямі між електродами ССС, що приводить до тріскування або до появи асиметричності через збільшення навантаження і може привести до привнутрішні напруження. хоплення стрічки в отворах в електроді, через які Згідно з одним варіантом виконання стрічки подається матеріал. Прихоплення стрічки може ССС виконані тонкими, наприклад, близько 1/8 привести до катастрофічного її р уйнування. Стрічдюйма (3,175мм) і мають ширину близько 45 дюйка може також повністю розірватися вздовж на дві мів (1143мм). Довжина матеріалу, що застосовунезалежні стрічки. Коли два шматки стрічки, що ється для стрічок ССС, може досягати приблизно залишилися, продовжують працювати в ССС, ви60 футів (приблизно 18,3м). Листи УВМПЕ комерникає небажана ситуація, оскільки виникає нерухома застійна ділянка між двома рухомими смугаційно доступні в розмірах 4´8 футів або 4´10 футів ми, де може скупчуватися електропровідний (приблизно 1,22´2,44м або 1,22´3,04м). Таким матеріал і викликати пробій високовольтних елекчином, стрічку для ССС можна отримати, з'єднавтродів. ши один з одним декілька листів, як буде описано Для запобігання прихопленню стрічки в отвонижче більш детально. Альтернативно, стрічку для рах викривлення стрічки не повинно перевищува ти ССС можна сформувати з єдиного листа УВМПЕ, половину ширини щілини 31 (Фіг.3) між електроз'єднавши його кінці і отримавши нескінченну стрідами 12, 16. Для випрямлення будь-якого викривчку. У ще одному варіанті можна з'єднати по довгій лення можна застосувати натягнення стрічки. Одстороні декілька вузьких листів для отримання нак практично будь-який матеріал починає широкого складового листа, кінці якого з'єднані викривлятися, якщо є достатнє натягнення. Всі разом для отримання нескінченної стрічки. матеріали володіють певним коефіцієнтом попеЗварювання або з'єднання листів УВМПЕ в речної деформації (відношення Пуассона), з якого суміжних галузях не знайшло широкого застосувипливає, що якщо матеріал розтягується в одновання значною мірою через те, що внаслідок такому напрямі, він стискується у всі х поперечних наго з'єднання виникають теплові деформації. Таким прямах. Наприклад, тонкий матеріал стрічки не чином, УВМПЕ широко використовується для заможе витримувати таке стискаюче навантаження хисту від стирання стальних поверхонь, він широупоперек своєї ширини і тому він викривляється, ко використовується в формі окремих листів, які що приводить до появи подовжніх зморшок. Для механічно кріпляться до стальної поверхні, що деяких тканих стрічок спостерігався режим руйнузахищається. Коли для зварювання УВМПЕ застовання, при якому зношувалися виступаючі посовують звичайне обладнання для термозварюдовжні зморшки. Стирання виступаючих ділянок вання і способи, придатні для інших полімерів, стрічки неприйнятне для ССС. результати незадовільні. Зона зварювання стає У теорії нагрівання і охолоджування одночасно рідкою, про що свідчить її прозорість, і дві рідкі всіх секцій стрічки може забезпечити можливість фази, якщо їх стиснути , склеюються. Однак, коли зварювання стрічки. На практиці, однак, такий підвиріб остигає, ділянка, на яку впливало тепло, сихід представляється проблематичним. Викривленльно стискується, що приводить до значного виня викликає різниця величин теплового розширенкривлення листа. Викривлення збільшується у ня, що приводить до диференціальних теплових міру продовження кристалізації виробу, і часто 11 79437 12 деформацій в матеріалі. Теплове розширення матродами, деформація в 4,5 дюйми означає, що теріалу викликається як зміною температури, так і щілина між електродами повинна мати ширину фазовим переходом. Фазовий перехід не повністю щонайменше 9 дюймів (228,6мм). Це дуже велика рівномірний і ізотропний. Тому, однакова темперавідстань між електродами для ефективної роботи тура, прикладена до всієї стрічки, не обов'язково ССС. На відміну від цього, якщо той же процент дасть рівне розширення і стиснення матеріалу. деформації дає викривлення з довжиною хвилі 2 Вище за точку плавлення матеріал є в'язкопруждюйма, вихід з площини внаслідок деформації, d, ним, де напруження залежить від швидкості дефовідповідно до рівності (1) дасть 0,1 дюйми. Ця вермації. Крім того, нагрівання і охолоджування всієї личина менше, ніж звичайна щілина між електрострічки одночасно вимагало б дуже великої форми дами в ССС. На практиці така деформація компеі, оскільки стрічка досить тонка, вона може розтрінсується за рахунок пластичності і пружності, тому скатися при охолоджуванні в контакті з жорсткою реальне викривлення може скласти значно менше, металевою формою. ніж 0,1 дюйма. Викривлення, яке виникає при зварюванні Як указано вище, довжина хвилі деформації двох листів матеріалу, викликане безповоротною визначає величину виходу з площини стрічдеформацією, яка відбувається під час циклу наки/листа. Та частина листа, яка зазнає теплової грівання і охолоджування. УВМПЕ необхідно надеформації стиснення, згинається, оскільки стисгрівати до температури, що значно перевищує каюче навантаження перевищує критичну величитемпературу плавлення, щоб досягти значної рухну, яку лист може витримувати без викривлення. ливості поверхневих молекул для їх взаємної диКритичне навантаження, що спричиняє викривфузії і утворення міцних зв'язків при охолоджуванлення, мінімальне при максимальній довжині хвилі ні. При нагріванні УВМПЕ розширяється, загальна деформації і швидко збільшується із зменшенням зміна об'єму складає близько 10% і межа текучості довжини хвилі. Критичне навантаження можна гарячого матеріалу значно нижче, ніж холодного. розрахувати по формулі Ейлера: Коли гарячий матеріал остигає, він стискується і A Pcr = p 2 * E * (2) по мірі його охолоджування і отвердіння межа теL2 кучості росте і виникає можливість виникнення де Ε - модуль матеріалу, А - момент інерції достатніх напружень в ненагрітому матеріалі, щоб колони, a L - довжина зварного шва. виникли деформації або відхилення. Якщо зону Напруження нагромаджується між зонами, що зварювання зробити тонше, то напруження в назазнали нагрівання і зонами стрічки, що не нагрігрітому матеріалі, які нагромаджуються при оховалися, виконаної з УВМПЕ, і викликає деформалоджуванні, перевищать міцність матеріалу, що цію. Довжину хвилі деформації вигину можна конохолоджується, і він розтріскається. Якщо зварний тролювати, задаючи нульові граничні умови для шов зробити дуже тонким, знизиться міцність званапруження на кінцях зварного шва, створюючи рного шва. вільні кінці. Короткі зварні шви дають велике криДеформація або викривлення стрічки з УВМПЕ тичне навантаження для викривлення, і при таковизначається стисненням зони, підданої нагріванму більшому навантаженні велика частина теплоню, і викривленням навколишнього матеріалу. Вевої деформації не приводить до викривлення. личина викривлення залежить від суми напружень, Якщо зварні шви робити короткими, все викривяка залежить від загальної довжини зварного шва. лення буде сприйняте в цих шва х, і довжина хвилі Наприклад, в стрічці, шириною 40 дюймів тоді буде не більше ніж подвоєна довжина шва (101,6см) виникає 10% деформація (через 10% (половина синусоїдальної хвилі). Таким чином, зміну об'єму, як указано вище), що дає деформаякщо робити зварні шви короткими (не довше за 1 цію плюс 2 дюйми (50,8мм) для холодного матерідюйм, або 25,4мм), вихід з площини при викривалу і мінус два дюйми для гарячого. Виникає деяка ленні буде невеликим. текучість гарячого матеріалу, але навіть зміна доТаким чином, одним аспектом способу зварювжини на 2,5% (1 дюйм на 40) приводить до істотвання листів згідно з даним винаходом є створенного викривлення. ня отворів, наприклад, вирізів в секціях, що зваВикривлення з площини стрічки може бути рюються, наприклад, з УВМПЕ так, щоб довжина критичним параметром для стрічок ССС і залезварного шва була відносно невеликою і так, щоб жить від довжини хвилі викривлення. Якщо викризона впливу була оточена цими отворами. Це довлення відбувається як одна синусоїдальна хвиля, зволить пружно компенсувати теплову деформазагальний вихід з площини можна приблизно розцію в ділянках, що зазнають теплового впливу, і в рахувати по формулі: ділянках, що не зазнають теплового впливу. На2 2 приклад, листи, з'єднані процесом згідно з даним 2 = æ l * 1,025 ö - æ l ö (1) d ç ÷ ç ÷ винаходом, можуть мати довжину близько 10 фуè4 ø è4ø тів або 120 дюймів (3,048м). Зона, що зазнає де d - деформація, а λ = довжина хвилі. впливу тепла, має ширину 1,2 дюйми (30,48мм) Таким чином, якщо довжина синусоїдальної або, приблизно, 1% від довжини листа. Зварюванхвилі становить 80 дюймів (подвоєна довжина 40ня УВМПЕ-листів в цих умовах приводить до винидюймового зварного шва), рівність (1) дає загалькнення отворів в стрічці, однак, в ССС велика часну де формацію d, що дорівнює 4,5 дюймам. Це тина стрічки є перфорованою, і додаткові отвори дуже багато для більшості систем, оскільки якщо, навколо зварного шва не впливають шкідливим щоб уникнути прихоплення стрічки в отворах, як чином. Будь-яке викривлення в отриманих звареописано вище, викривлення стрічки не повинно них листах дуже невелике і не вийде з площини перевищувати половини ширини щілини між елек 13 79437 14 стрічки. Потрібно розуміти, що окремі невеликі ефективною перешкодою для поширення тріщини. листи можна зварювати таким чином, щоб отриКритичним параметром стрічок ССС може бумати складові листи, а одиничний лист або склати рівномірність їх товщини і відсутність виступів довий лист можна зварювати кінцями для отринад поверхнею, які можуть бути прихоплені в мання нескінченної стрічки. отворах між електродами або протилежною гілкою На Фіг.4 показана ділянка одного варіанту стрічки, коли вона рухається в ССС. Як описано кромок листа, підготовленого до зварювання згідвище, з'єднуючи листи короткими зварними швано з даним винаходом. Потрібно також розуміти, ми, можна усун ути проблему викривлення, однак, що з'єднання можна здійснювати як тепловим звав процесі з'єднання не повинні утворюватися вирюванням, так і іншими способами з'єднання пласступи. З'єднання в стик, тобто з'єднання плоских тика, відомими фахівцям, наприклад, ультразвукоповерхонь не дає достатньої міцності, щоб витривим, діелектричним і інфрачервоним мувати звичайні розтягувальні навантаження, які зварюванням. Як указано вище, отвори 50 виконавиникають при роботі ССС, і на таких стикових ні в кожній з перших секцій (або листів) 52 і кожній з'єднаннях відбувається стрибок жорсткості матез других секцій (листів) 54 з УВМПЕ, які повинні ріалу. При проходженні через численні ролики бути з'єднані для формування стрічки. Потрібно сепаратора (з швидкістю приблизно шість роликів розуміти, що секції 52 і 54 з УВМПЕ можуть бути за секунду) стик зазнає численних циклів позитиврізними листами, які потрібно з'єднати, або можуть них і негативних вигинів. Такі циклічні перегини бути кромками одного і того ж листа або складовоприводять до руйнування стикових швів. Навпаки, го листа, які з'єднують для отримання нескінченної стик внапусток може дати зайву товщину стику і стрічки. Отвори 50 виконують в листах до формустрічки. Обмеження товщини за рахунок вміщення вання шва. Отвори 50 в матеріалі в точці з'єднанзварюваного матеріалу між нагрітими пластинами ня призначені для двох цілей. По-перше, там, звідможе викликати екструзію зайвого матеріалу. ки вирізається матеріал, забезпечується простір УВМПЕ в цих випадках не схильний до пластичної для вільного розширення УВМПЕ під час нагрівандеформації, і матеріал розтріскується. Тріщини є ня. По-друге, суміжні секції 56 (язички матеріалу) концентраторами напружень і мають потенціал роз'єднані один від одного так, що теплова дефодля поширення углиб матеріалу. Порушення пормація в одній секції, яка виникає при охолоджуслідовності в температурній історії може спричиванні і стисненні, не підсумовувалася з тепловою нити порушення послідовності в кристалізації і, деформацією в сусідній секції і не нагромаджуваотже, порушення послідовності модуля матеріалу. лася в довгому зварному шві. Такий простір для Такі порушення послідовності модуля також морозширення при нагріванні і можливість стиснення жуть привести до концентрації напружень і розтріпри охолодженні запобігає накопиченню теплових скування. деформацій по ширині стрічки і, отже, виникнення Відповідно, щоб уникнути описаних вище провикривлення стрічки при зварюванні. блем, підготовка до зварювання згідно з одним з Лінії 58 і 60 означають межі зон, схильних до варіантів даного винаходу може включати операвпливу тепла в процесі з'єднання. На кресленні цію по зменшенню товщини секцій, що з'єднуються видно, що отвори 50 проходять за зони, схильні до на клин. На Фіг.5 показаний переріз зварного шва впливу тепла так, що ці зони знаходяться в ділянзгідно з одним варіантом даного винаходу. Як поках, обмежених отворами. Це дозволяє пружно казано на Фіг.5, кожний язичок 56 матеріалу (Фіг.4) вибирати теплову деформацію в матеріалі, що може бути клиноподібним з кутом 70. В одному нагрівається, і матеріалі, що не піддається нагріваріанті на кожному з двох листів (або кромок), що ванню, як описано вище. У показаному прикладі з'єднуються, можуть бути сформовані по суті доотвори мають закруглені поверхні. Це бажано щоб даткові кути так, що коли листи суміщають з невеуникнути концентрації напружень в основі отворів ликим напуском, ці додаткові кути стикуються, як і, тому, може виявитися бажаним використати запоказано. Зменшення товщини на клин кромок, що круглений різальний інструмент для формування з'єднуються має особливу важливість. Таке зментаких отворів, однак, можна використати отвори і шення товщини дозволяє будь-якій нерівномірносіншої форми. Згідно з одним з варіантів ширина ті модуля, яка виникає в зварюваному матеріалі стрічки (секцій матеріалу, що з'єдн ується) може розподілитися по більшому простору і, тим самим, становити приблизно 40 дюймів (1016мм), а язичзменшити тенденцію до концентрації напружень. ки 56 матеріалу, які утворюють матеріал зварного У стрічках для ССС бажано мати великий прошва, мають ширину приблизно 1 дюйм (25,4мм). цент "відкритих" ділянок, і, також бажано мати міцШирина отворів 50 не критична за умови, що ману стрічку. Таким чином, існує потреба в оптимізатеріал сусідніх язичків 56 не розширюється під час ції компромісу між цими двома характеристиками. зварювання на всю ширину отвору 50 і не створює Міцність зварного шва залежить від поперечного напружень і деформації на кромках. перерізу цього шва. Міцність матеріалу, що зазнав Розбиття зварного шва на множину коротких впливу тепла в зварному шві, менше, ніж міцність швів з відкритим простором (тобто отворами 50) основної маси матеріалу. Однак значна частина між ними, як показано на кресленні, має також і ту основної маси матеріалу видалена для створення перевагу, що відкритий простір служить перешковідкритих ділянок, необхідних для правильної родою для поширення тріщин. Тріщини легко розпоботи ССС. Таким чином, зварний шов повинен всюджуються в твердому матеріалі, оскільки вермати таку ж міцність, що і ослаблений матеріал шини тріщин є концентраторами напружень. іншої частини стрічки. Цього можна досягти, викоДосить великий отвір, що дозволяє пружно розпористовуючи зварні шви збільшеного перерізу в ділити напруження тріщини по всьому отвору, є порівнянні з іншою частиною стрічки. Збільшення 15 79437 16 площі зварного шва дозволяє шву придбати міцсовуються менш жорсткі пластини, прокладки моність іншого матеріалу, навіть якщо сам шов має жна встановлювати всередині, наприклад, у відменшу міцність. Використовуючи скошене з'єднанкритому просторі, що забезпечується отворами 50 ня, як показано на Фіг.5, також можна зменшити між язичками 56 матеріалу (Фіг.4). Положення цих нерівномірність в тих властивостя х матеріалу, які прокладок показане на Фіг.7, де представлений можуть привести до концентрації напружень і руйвигляд з торця листів 52,54 між пластинами 76,78. нування. Прокладки 72, 74 можуть мати товщин у, по суті Як показано на Фіг.5, зварний шов можна рівну товщині стрічки, і виконуватися з матеріалу, отримати, обробивши два кінці 52, 54, що з'єднуякий не розм'якшується при температурі, що викоються, під гострий кут, як описано вище. В одному ристовується. варіанті цей кут може складати близько 30°. Чим Пластини 76, 78 після цього зводять, як покаменше кут, тим більше поперечний переріз зварзано на стадії 212, і до них прикладають тиск, який ного шва. Розтягувальне навантаження на стрічку через пластини передається на листи 52, 54. На передається через цей шов зрізувальним зусилнаступній стадії 214 пластини нагрівають або елелям. В одному варіанті використовувався к ут (70), ктрично, або, більш зручно, циркулюючим гарячим який дорівнює 15°, що дало хороші результати. середовищем. Тиск прикладають до зварного шва Цей кут збільшує переріз зварного шва для перепід час всього циклу нагрівання і охолоджування. дачі розтягувального навантаження приблизно в 4 В одному прикладі температуру підвищували прирази в порівнянні з необробленим матеріалом. В близно до 202°С і підтримували на цьому рівні іншому варіанті можна використати діапазон від 10 протягом 30хв. Після цього нагрівання припиняли і до 45°. Якщо кут дуже великий, виникне обмежепропускали охолоджуюче середовище для охолоний напусток, і точність, необхідна при підготовці джування зварного шва до температури навколикромки, стане надмірною. Аналогічно, якщо кут шнього середовища. Зварний шов остигає так, що дуже малий, секції стануть дуже тонкими, і ширина не деформується при знятті стрічки зі зварювальзварного шва стане дуже великою. ного апарату. Стрічку потрібно витримати в досить Міцність зварного шва перевищує міцність осплоскому стані протягом деякого часу після звановної маси матеріалу, навіть якщо міцність шва рювання, щоб УВМПЕ продовжував кристалізувастановитиме 1/3 від міцності основного матеріалу. тися. Температура склування УВМПЕ становить Однак зварний шов не є ослабленою ділянку стрі153°К. При температурах ви ще за цю, згодом крички, і потрібно вжити заходів до того, щоб в ньому сталізація продовжується. не почалося руйнування в одній точці, і внаслідок Як описано вище, в одному варіанті пластик втоми не розповсюдилося на інші ділянки. Це додоводять до температури зварювання прямим сягається за рахунок того, що відкриті сегменти контактом з нагрітими пластинами. Відомі і інші були досить відкриті, щоб зайвий матеріал міг віспособи нагрівання, наприклад, нагрівання ультльно розширятися під час зварювання і щоб не развуком, або інфрачервоним випромінюванням. виникали поверхневі дефекти на матеріалі, який Можна використати альтернативні способи при нагрівається, наприклад, поверхневі тріщини, які умові, що температура матеріалу під час зварюможуть привести до поширення утомних трі щин. вання контролюється, і до матеріалу додається Якщо під час зварювання виникнуть такі тріщини, тиск, щоб товщина зварного шва була по суті рівна бажано перед використанням стрічки зрізати такі товщині початкового матеріалу. ділянки матеріалу, що розтріскалися. Використання скошеного зварного шва також На Фіг.6 показана блок-схема одного з варіандозволяє прикладати до шва значний тиск при тів способу виготовлення стрічки згідно з даним зварюванні. Іноді дві зварювані деталі сполучавинаходом. Як описано вище, на стадії 100 беруть ються неточно, і виникає деякий напусток 81, як один або декілька листів термопластичного матепоказано на Фіг.5. Під час зварювання матеріал ріалу, які необхідно з'єднати. В одному варіанті утримується між двома пластинами 76, 78. Пласможна з'єднувати два або більше листів для ствотини являють собою еталонну поверхню і визнарення більш великого складового листа, який в чають товщин у зварного шва. Наявність напустка кінцевому результаті формують в нескінченну забезпечує достатню кількість матеріалу в шві, і стрічку. Протилежні кромки або єдиного листа, або частина матеріалу може витекти в передбачені складового листа можуть з'єднуватися для фордля цього відкриті простори. Міру напустка можна мування нескінченної стрічки. Нижченаведений кваліфікувати, порівнявши товщину стику до зваспосіб застосовний до з'єднання окремих листів і рювання (розмір 80) і розмір початкового матеріапротилежних кромок одного листа. лу (розмір 82). Сума розміру початкового матеріаНа наступній стадії 202, зменшують товщин у лу (82) і напустка (81) дорівнює товщині до кромок, що з'єднуються, і формують отвори 50 зварювання (80). Дробовий степінь напустка дорі(Фіг.4) (стадія 204), як указано вище. Зварювання внює (80-82)/82. Щоб виразити дробовий степінь кромок може починатися на стадіях 206 і 208 з напустка в процентах, дробову величину помноорієнтування двох кінців 52, 54 листа в зварюважують на 100. В одному варіанті напусток станольному апараті, який стискає кінці один з одним вить приблизно 10%. В іншому варіанті використоплоскими пластинами 76, 78, щоб вони розташувувався напусток 60%, який дав хороші валися внапусток, як показано на Фіг.5. Простір результати, але можуть використовуватися і інші між пластинами може регулюватися прокладками величини. Напусток, крім того, дозволяє знизити 72, 74 на стадії 210. При використанні досить жорміру точності, необхідної при обробці з'єднуваних стких пластин, прокладки можуть розміщуватися поверхонь. Зокрема, може виявитися важливим на їх кінцях, як показано на кресленні. Якщо застостискати розплавлені поверхні при зварюванні. 17 79437 18 Якщо при обробці з'єднуваних поверхонь виникає бної довжини. Протилежні кромки складового лиснеточність, що приводить до відсутності контакту, та потім можна з'єднати одна з одною для отритакі поверхні не дадуть задовільного шва. За рамання нескінченної стрічки, як показано на стадіях хунок напустку можна використати одну фіксовану 220-224. плоску пластину і одн у р ухому плоску пластину, які Розкритий спосіб виготовлення стрічки може притискують поверхні одна до одної. використовува тися і для виробництва стрічок для Потрібно розуміти, що цикл нагрівання і охоінших застосувань. У багатьох інших задачах лоджування дуже важливий, як в частині темпераотвори в стрічці можуть бути небажані. Як описано тур, що застосовуються, так і в частині часу впливище, згідно з одним варіантом матеріал зварного ву різних температур. Було також виявлено, що шва може вирізатися, щоб розбити зварний шов крайові ефекти грають важливу роль в теплоперена короткі незалежні ділянки. Після того, як це бунесенні на стрічку і від неї під час зварювання. Ці де зроблено, і зварювання здійснене, отвори можкрайові ефекти можна подолати, використовуючи на заповнити матеріалом, щоб одержати стрічку надмірний матеріал на краях стрічки, який потім без отворів. Однак, може виникнути необхідність можна зрізати з стрічки і викинути, щоб перенести брати до уваги розподіл напружень на зварному крайовий ефект з стрічки на елемент, що викидашві і необхідність зберегти структурно-незалежні ється. Таким елементом може бути прокладка, яка шви. Цього можна досягнути, зокрема, заповнююконтролює відстань між пластинами, забезпечуючи отвори матеріалом з низьким модулем, напричи бажану товщину стрічки. клад, тонкою поліетиленовою плівкою або піною. Розшарування зварного шва є потенційним Піна легко деформується і витримує істотну тепрежимом руйнування. Стрічка зазнає істотних зрілову де формацію, яка виникає при зварюванні. зувальних навантажень на одній поверхні, коли Маючи можливість зварювати листи з УВМПЕ вона входить в контакт з електродами на швидков нескінченну стрічку, можна отримати високу гнусті десятки метрів за секунду. Відшар ування із чкість відносно геометрії стрічки. Листи можна зносом оголеної частини і, іноді, із захопленням укладати на стіл і отвори виготовляти в листі. виступаючої ділянки в живильнику може привести З'являється повна свобода у виборі геометрії подо катастрофічного руйнування стрічки. Можлиперечних смуг і подовжніх смуг. Подовжні смуги вість виникнення таких ситуацій можна скоротити, можуть мати високу утомну міцність, а поперечні вибираючи орієнтацію напустка зварного шва так, смуги - ідеальну геометрію сепарації. Описаний щоб тонка скошена ділянка зварного шва знахоспосіб і матеріали, таким чином, можуть викорисдилася на задній кромці стрічки. При такій орієнтатовуватися для отримання стрічок із збільшеним ції не виникає тенденції до відшарування тонкої терміном служби, що зазнають кращого контролю кромки і руйнування зварного шва, яке може розгеометрії. Виробництво стрічок ССС таким спосоповсюдитися на весь стик. Орієнтація кромок звабом дозволяє впровадити в них додаткові харакрного шва показана на Фіг.5, відносно передньої теристики. кромки поперечних смуг 46.Стрічку можна встаноПотрібно розуміти, що стрічка ССС використовлювати в машину так, щоб поверхня 88 була вується в різних середовищах. Зола часто буває обернена до електрода, а поверхня 90 була оберабразивна і містить сторонні матеріали. У золі нена до іншої гілки стрічки. Напрям руху стрічки в знаходять камені, зварювальні електроди, болти, цьому випадку відносно електродів буде таким, як рукавички, вогнетриви і масу інших сторонніх мапоказаний стрілкою 92. теріалів, які приводять до частого руйнування Такий спосіб виготовлення стрічки з оброблестрічок. Якщо сторонній предмет має розміри, що них листів УВМПЕ дозволяє використати профілі, перевищують ширину щілини між електродами, [описані в патенті США №5904253], який включецей предмет не попаде в машину, але зависне в ний в даний опис шляхом посилання. Одним приточці подачі, поки не ошліфується або поки не кладом звичайного способу є використання багазруйнує стрічку. В одному варіанті стрічки згідно з товісного станка. За допомогою цього пристрою даним винаходом, в стрічці можуть бути присутнім лист завантажують на стіл, і різальна головка пеперіодично встановлені зміцнювальні поперечні реміщається упоперек листа, і кожний отвір в стріелементи. На Фіг.8 показана частина стрічки з тачці можна прорізати індивідуально. При правилькими зміцнювальними елементами 100, 101, 102, ному підборі різального інструмента отвори 103. Стрічка може бути підвішена на одному з таможуть мати необхідні характеристики передньої ких зміцнювальних елементів і зупинена, щоб з'явкромки і задньої кромки. Потрібно розуміти, що илася можливість відкрити машину і видалити бажана геометрія передньої кромки може бути сміття. Згідно з одним варіантом, зміцнювальні отримана за допомогою формуючого засобу, наелементи можна отримати періодично пропускаюприклад, пресуванням, пробиттям, машинною обчи отвори 106 в стрічці. Часто буває корисним виробкою, різким струменем води, лазерним різанготувати зміцнювальний сегмент 100 як частину ням і т. ін. зварного шва. Стрічка може розірватися в подовжЯк показано на Фіг.6, на стадії 216 цього варіньому напрямі так, що розрив доходить до зварноанту способу виго товлення стрічки, загальну довго шва і там зупиняється. Таким чином стрічка можину секцій, що з'єднуються, можна оцінити для же витримати декілька таких подій, що визначення, чи достатня вона для формування відбуваються на різних ділянках стрічки, тоді як нескінченної стрічки для відповідного застосуванпопередні стрічки при одиничній події розривалися ня. Якщо вона недостатня, повторюючи стадії 208по всій довжині і приходили в непридатність. По214 можна приварити додаткові листи, як указано трібно розуміти, що такі ділянки без перфорації на стадії 218, щоб отримати складовий лист потріможуть групуватися і в подовжньому напрямі, на 19 79437 20 приклад, вздовж кромки 104. Альтернативно, зміцдля зварювання і інших матеріалів, а не тільки нювальний елемент 101 може мати форму як неУВМПЕ, наприклад, поліетилену високої щільності, перфорована поперечна ділянка або діагональна нейлону, поліефірів, і термопластичний лист може ділянка (наприклад, ділянка 102), або вони можуть містити і перфоровані і неперфоровані листи будьбути розкидані довільно (наприклад, ділянки 103) якого термопластичного матеріалу. Такі варіанти і або розміщені в регулярному близько. Таким чимодифікації охоплюються даним описом, який не є ном, вивчивши описані вище ілюстративні варіанвичерпним і призначений лише для ілюстрації. ти даного винаходу, фа хівці можуть передбачити Об'єм винаходу повинен визначатися згідно з прирізні варіанти і модифікації. Наприклад, розкритий кладеною формулою винаходу. спосіб зварювання листів може застосовуватися 21 Комп’ютерна в ерстка Т. Чепелев а 79437 Підписне 22 Тираж 26 прим. Міністерство осв іт и і науки України Держав ний департамент інтелектуальної в ласності, вул. Урицького, 45, м. Київ , МСП, 03680, Україна ДП “Український інститут промислов ої в ласності”, вул. Глазунова, 1, м. Київ – 42, 01601

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for formation of continuous belt for belt-type separator

Назва патенту російською

Способ формирования непрерывной ленты для ленточного сепаратора

МПК / Мітки

МПК: B29C 65/02, B29K 23/00, B03C 7/00, F16G 3/00

Мітки: спосіб, стрічки, формування, стрічкового, безперервної, сепаратора

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/11-79437-sposib-formuvannya-bezperervno-strichki-dlya-strichkovogo-separatora.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб формування безперервної стрічки для стрічкового сепаратора</a>

Подібні патенти