Спосіб забезпечення реактора газифікації у зваженому потоці паливом з накопичувального бункера

Номер патенту: 108984

Опубліковано: 10.07.2015

Автори: Рігер Міхаель, Хамель Штефан, Коволль Йоханнес

Є ще 3 сторінки.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб забезпечення реактора (7) газифікації у зваженому потоці паливом (1) з накопичувального бункера (2) з проміжним включенням щонайменше одного шлюзового бункера (3) і щонайменше одного приймального бункера (5), при цьому у реакторі газифікації у зваженому потоці виробляється газ, що містить СО, Н2 і летючу золу, який відрізняється тим, що для шлюзування використовують газ, що містить щонайменше 10 частин на мільйон за об'ємом СО, при цьому до цього газу підмішують газ із вмістом кисню менше 5 %, і що цю газову суміш нагрівають до температури, при якій відбувається окислювання монооксиду вуглецю, що міститься у газі, для зведення до мінімуму його викидів, де використовуваний для шлюзування кисневмісний газ застосовують для розпушення палива у накопичувальному бункері (2) і/або для розпушення й псевдозрідження вмісту шлюзового бункера (3), і/або для подальшого транспортування зі шлюзового бункера, (3) і/або для розпушення й псевдозрідження у приймальному бункері (5) для підведення палива між частинами установки й з приймального бункера (5) і/або до реактора (7) газифікації у зваженому потоці, та до щонайменше 50 % газу, відділеного у пристрої обробки газу, що містить діоксид вуглецю, домішують кисневмісний газ.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що газову суміш, яка містить монооксид вуглецю й кисень, направляють щонайменше через один каталізатор для прискорення окислювання монооксиду вуглецю.

3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що використовуваний для підвищення тиску у шлюзовому бункері (3) або шлюзових бункерах (3) газ (3а) піддають каталітичному окислюванню.

4. Спосіб за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що вихідний при зниженні тиску газ (5е) з приймального бункера (5) підводять до ступеня тиску компресора (18) і/або через пристрій для стискання до шлюзового бункера або шлюзових бункерів.

Текст

Реферат: Задача винаходу полягає у тому, щоб запропонувати спосіб постачання паливом установки газифікації під тиском, який економічним способом забезпечує, що виділення шкідливих речовин у процесі шлюзування вугілля та його транспортування буде мінімізоване або повністю виключене. Це досягнуто за рахунок того, що для шлюзування й/або транспортування використовують газ, що містить щонайменше 10 частин на мільйон за об'ємом СО, при цьому до цього газу підмішують кисневмісний газ, і що цю газову суміш нагрівають до температури, при якій відбувається окислювання щонайменше 10 % шкідливих речовин, що містяться у газі. UA 108984 C2 (12) UA 108984 C2 UA 108984 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Винахід належить до способу забезпечення реактора газифікації у зваженому потоці паливом з накопичувального бункера з проміжним включенням щонайменше одного шлюзового бункера й щонайменше одного прийомного бункера, при цьому у реакторі газифікації у зваженому потоці виробляється газ, що містить CO, H2 і летучу золу. Із ЕР 0 333 991 А1 відомо спосіб завантаження реактора газифікації у зваженому потоці вугільним пилом з накопичувального бункера у шлюзовий бункер, при цьому для шлюзовання та транспортування подається синтез-газ, який змішано з киснем. При шлюзуванні й підведенні палива у стані від дрібнозернистого до порошкоподібного за допомогою газу, що містить діоксид вуглецю, монооксид вуглецю й кисень, у газогенераторі, що перебуває під підвищеним тиском, з газифікацією у зваженому потоці, в якому дрібнозернисте або порошкоподібне (

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for supplyng an entrained-flow gasification reactor with fuel from a reservoir tank

Автори російською

Kowoll, Johannes, Hamel, Stefan, Rieger, Michael

МПК / Мітки

МПК: C10J 3/50

Мітки: реактора, зваженому, спосіб, накопичувального, паливом, забезпечення, потоці, бункера, газифікації

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/11-108984-sposib-zabezpechennya-reaktora-gazifikaci-u-zvazhenomu-potoci-palivom-z-nakopichuvalnogo-bunkera.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб забезпечення реактора газифікації у зваженому потоці паливом з накопичувального бункера</a>

Подібні патенти