Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями

Номер патенту: 109730

Опубліковано: 25.09.2015

Автори: Бричка Сергій Якович, Бричка Алла Василівна

Є ще 2 сторінки.

Дивитися все сторінки або завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями, яка містить наночастки оксиду церію та фармацевтично прийнятну основу, яка відрізняється тим, що містить наночастки оксиду церію у складі нанокомпозита оксид церію - алюмосилікатні трубки з розміром наночасток оксиду церію у межах 4…15 нм у наступному співвідношенні компонентів:

оксид церію - алюмосилікатні трубки

не менше 1 %,

фармацевтично прийнятна основа

решта,

при цьому вміст оксиду церію у композиції становить у межах 0,01-0,25 %.

2. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 1, яка відрізняється тим, що містить нанокомпозит оксид церію - алюмосилікатні трубки у кількості 1…5 %.

3. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 1, яка відрізняється тим, що має фотопротекторні властивості для УФ-випромінювання з довжиною хвиль у інтервалі 150-330 нм.

4. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 1, яка відрізняється тим, що містить наночастки оксиду церію у складі нанокомпозита оксид церію - алюмосилікатні трубки у вигляді нанокристалів.

5. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 4, яка відрізняється тим, що ширина забороненої зони нанокристалів оксиду церію становить більше 3,5 еВ.

6. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 4, яка відрізняється тим, що нанокристали оксиду церію розподілені рівномірно в оточуючій їх матриці алюмосилікатних трубок.

7. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 1, яка відрізняється тим, що як фармацевтично прийнятна основа містить стеаринову кислоту, триетаноламін та гідроксид натрію.

8. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями за п. 1, яка відрізняється тим, що як фармацевтично прийнятна основа містить моностеарат гліцерину, віск емульсійний та вазелінове масло.

Текст

Реферат: Винахід належить до хімічної промисловості, а саме до застосування нанокомпозита оксид церію - алюмосилікатні трубки як компонента фармацевтичних або косметичних засобів місцевої дії для надання захисту від сонячного проміння, та може бути використаний у виробництві зовнішніх, переважно косметичних, засобів, що застосовують для захисту шкіри від дії ультрафіолетових променів. Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями містить, %: нанокомпозит оксид церію алюмосилікатні трубки не менше 1 фармацевтично прийнятна основа решта, при цьому вміст оксиду церію у композиції становить у межах 0,01…0,25 %, розмір наночасток оксиду церію - у межах 4…15 нм. UA 109730 C2 (12) UA 109730 C2 UA 109730 C2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 Винахід належить до хімічної промисловості, а саме до застосування нанокомпозита оксид церію - алюмосилікатні трубки як компонента фармацевтичних або косметичних засобів місцевої дії для надання захисту від сонячного проміння, та може бути використаний у виробництві зовнішніх, переважно косметичних, засобів, що застосовують для захисту шкіри від дії ультрафіолетових (далі по тексту УФ) променів (також відомі як УФ-протектори тощо). Діоксид церію є хімічно стабільним та має низьку токсичність, а також належить до класу широкозонних напівпровідників, що забезпечує ефективне поглинання ним електромагнітного випромінювання УФ діапазону довжин хвиль (λ

Дивитися

Додаткова інформація

МПК / Мітки

МПК: B01J 20/16, A61K 8/19, A61P 17/16, A61K 33/24, A61Q 17/04, B82Y 5/00

Мітки: фармацевтична, властивостями, композиція, косметична, фотопротекторними

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/10-109730-farmacevtichna-abo-kosmetichna-kompoziciya-z-fotoprotektornimi-vlastivostyami.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Фармацевтична або косметична композиція з фотопротекторними властивостями</a>

Подібні патенти