Спосіб порівняння довжини нижніх кінцівок людини

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Спосіб порівняння довжини нижніх кінцівок людини, що включає виявлення різниці довжини нижніx кінцівок, який відрізняється тим, що встановлюють її шляхом виявлення різниці висоти розміщення верхньої поверхні суглобових голівок стегнових кісток на фронтальній рентгенограмі тазу, яку виконують у стані пацієнта стоячи з прямими ногами на горизонтальній підставці.

Текст

Корисна модель відноситься до медицини, а саме до способів відновлення правильного взаєморозміщення кісток та може бути використаний для порівняння довжини нижніх кінцівок людини. Порівняння довжини нижніх кінцівок людини (1) проводять шляхом виявлення ступеню виступання його п'яток у стані лежачи на животі на медичній кушетці. Ноги пацієнта при цьому звисають з неї. Але цей метод дослідження не є точним. На стан нижніх кінцівок людини, яку досліджують, значний вплив мають особливості укладки на кушетку, асиметричне підвищення тонусу м'язів сідниць та живота. Порівняння довжини нижніх кінцівок людини (2) проводять шляхом вимірювання відстані від його п'яток до лобкового сімфізу у стані пацієнта лежачи на спині на медичній кушетці. Але при такому дослідженні, на результати, які отримують, значний вплив мають порушення взаєморозміщення кісток тазу у крижово-клубових сполученнях. Задача корисної моделі - покращити порівняння довжини нижніх кінцівок людини. Встановлену задачу вирішують шляхом виявлення різниці висоти розташування верхньої поверхні суглобових голівок стегнових кісток, які відображені на фронтальній рентгенограмі тазу пацієнта, яку виконують у стані його стоячи на горизонтальній підставці з прямими ногами. Приклад виконання дослідження. Пацієнта встановлюють з прямими ногами перед вертикальним рентгенографічним штативом на підставку, яка фіксована горизонтально. Рентгенологічний апарат та касету з рентгенологічною плівкою встановлюють для рентгенографії тазу. По передній поверхні рентгенологічного штатива на рівні лобкового симфізу натягують горизонтально металеву струну. Відображення її тіні на рентгенограмі треба використовувати як горизонтальний маркер. На фіг. 1 показана така рентгенограма. Спеціаліст, який проводить дослідження, вимірює найкоротшу відстань від верхньої поверхні суглобової голівки стегнової кістки (1) до горизонтального маркера (2) на обох боках тазу. Наявність або відсутність різниці поміж ними вказує на наявність або відсутність різниці довжини нижніх кінцівок людини, яку досліджують. Використовувати "Спосіб порівняння довжини нижніх кінцівок людини" доцільно у лікувально-діагностичній практиці спеціалізованих ортопедичних амбулаторій та відділень. Література, яка використана: 1. Васильєва Т.А. Мануальная диагностика. СПб; Фолиант, 2001. – 399 с. 2. Тищенко П.Я, Шапиро М.С., Клюшникова О.В. и др.. Ранее выявление и лечение больных сколиозом\\ Амбулаторная помощь детям с заболеваниями и повремодениями опорно-двигательного аппарата. - Ленинград, 1990. - С. 62-65.

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Technique for comparing length of lower limbs

Назва патенту російською

Способ сравнения длины нижних конечностей человека

МПК / Мітки

МПК: A61F 5/00

Мітки: кінцівок, спосіб, довжини, людини, нижніх, порівняння

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-8998-sposib-porivnyannya-dovzhini-nizhnikh-kincivok-lyudini.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб порівняння довжини нижніх кінцівок людини</a>

Подібні патенти