Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

1. Спосіб комплексної обробки дизельного палива, що включає підігрів дизельного палива, гомогенізацію і сепарацію в поле відцентрових сил у роторно-дисковому вихровому апараті та тонку фільтрацію на фільтрувальній пористій перегородці з гідрофобного матеріалу, який відрізняється тим, що підігрів дизельного палива проводять в процесі циркуляції по замкнутому контуру, що включає теплообмінник і роторно-дисковий вихровий апарат відкритого типу, і здійснюють додаткову фільтрацію за допомогою багатошарового фільтра - реактора, що складається з гранул поліфункціонального каталізатора, які алкілують ароматичні сполуки, та шару з порошку перехідних металі в або їхніх окислів.

2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що додаткову фільтрацію проводять при температурі оброблюваного палива 25 - 45°С та при перепаді тиску на фільтрі-каталізаторі до 0,2 МПа, причому як поліфункціональний каталізатор, що алкілує ароматичні сполуки, використовують активоване вугілля, просочене солями металів Na, Ca, Mg, Mn або рідкоземельних металів, або висококремнеземний цеоліт у водневій формі з додаванням металевого проумтера типу Си Ва - ЦВМ, NaY, Co Na Y, CaNaY, а шар засипання виконаний вигляді пористої структури з тонкістю очищення 0,5 - 1,5 мкм із порошку металів Fe, Ni, Cu, Cr, Ag, V, W, Mo, або їх окислів.

3. Спосіб .за п. 1, який відрізняється тим, що після тонкої фільтрації на фільтрувальній пористій перегородці з гідрофобного матеріалу і на багатошаровому фільтрі-реакторі оброблюване паливо підігрівають і вводять стабілізуючі присадки на основі поверхнево-активних речовин з наступним охолодженням обробленого палива перед збереженням до температури навколишнього середовища.

4. Спосіб за пп. 1,3, який відрізняється тим, що тепло, що відбирається при охолодженні обробленого палива, використовують для підігріву дизельного палива перед роторно-дисковим вихровим апаратом.

5. Вихровий апарат роторно-дискового типу для комплексної обробки дизельного палива, що містить корпус із вхідним і вихідним патрубками, у внутрішній порожнині якого встановлений ротор з набором конічних тарілок з отворами по периметру периферійної зони, який відрізняється тим, що внутрішня порожнина сполучена з навколишнім середовищем, конічні тарілки виконані з деструкційною крайкою у вигляді відбортовки з прорізами і відгинами при наступному співвідношенні геометричних параметрів:

D=(2,0-2,5) d;

H=(0,75-0,85) d;

а =45,55°,

де; D - діаметр більшої (нижньої) основи конічної тарілки;

Н - висота конічної тарілки;

d - діаметр меншої (верхньої) основи конічної тарілки;

a- кут між твірною і великою (нижньою) основою конічної тарілки.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for complex treatment of diesel fuel and swirl apparatus

Автори англійською

Zege Oleg Nikolaievich, Zharchenkov Yurii Nikolaievich, Mitusova Tamara Nikitovna, Mishin Alieksandr Ivanovych, Popov Andrei Serheevich, Tsivulin Alieksandr Veniaminovych

Назва патенту російською

Способ комплексной обработки дизельного топлива и вихревой аппарат

Автори російською

Зеге Олег Николаевич, Жарченков Юрий Николаевич, Митусова Тамара Никитовна, Мишин Александр Иванович, Попов Андрей Сергеевич, Цивулин Александр Вениаминович

МПК / Мітки

МПК: F02M 31/02, B04B 1/00, F02M 37/22

Мітки: апарат, комплексної, спосіб, вихровий, палива, обробки, дизельного

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-43469-sposib-kompleksno-obrobki-dizelnogo-paliva-i-vikhrovijj-aparat.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб комплексної обробки дизельного палива і вихровий апарат</a>

Подібні патенти