Прилад для одночасного відтворення конхоїд кола та обгинання центральних конічних перерізів

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Прилад для одночасного відтворення конхоїд кола та обгинання центральних конічних перерізів, який містить кулісу та шарніри, який відрізняється тим, що додатково містить шарнірний паралелограм, до верхньої ланки якого шарнірно кріпиться хрестоподібна куліса з проріззю.

Текст

Корисна модель відноситься до креслярських приладів, які відтворюють математичні криві, такі як равлик Паскаля і кардіоїду. Відомі кулісно-важельні механізми [див. И.И.Артоболевский «Механизмы в современной технике», т.2, Изд-во «Наука», 1971г. механизмы №1142-№1149], які відтворюють конхоїди кола (равлик Паскаля і кардіоїду) і мають кривошип, кулісу, прямокутний важіль, зв'язані між собою шарнірами та повзунами. Також відомий кулісно - важільний механізм Артоболевського для відтворення кардіоїди [див. И.И.Артоболевський «Механизмы в современной технике», т.2, Изд-во «Наука», 1971г. Механизм №1146], який має кулісу і прямокутний важіль, зв'язані між собою хрестоподібним повзуном. Недоліком вище вказаного механізму є неможливість цього механізму - одночасно відтворювати конхоїди кола, равлик Паскаля та кардіоїду, а також обгинати центральні конічні перерізи. Задачею винаходу є одночасове відтворення конхоїд кола (равлика Паскаля та кардіоїди) і огинання центральних конічних перерізів. Рoзв'язок поставленої задачі досягається тим, що прилад забезпечений шарнірним паралелограмом, до верхньої ланки якого шарнірно кріпиться хрестоподібна куліса, прорізь якої ковзає вздовж нерухомого шарніру паралелограма. На Фіг. приведена кінематична схема приладу. Прилад містить шарнірний паралелограм 1, до верхньої ланки якого за допомогою шарніру К кріпиться хрестоподібна куліса 2, прорізь якої ковзає вздовж нерухомого шарніру О паралелограма ОАВС. Для фіксації параметрів кривих, які відтворює прилад, він має гвинти - фіксатори 3, 4, 5, 6 та 7. Прилад працює таким чином. Суміщаємо ланку ОС шарнірного паралелограма ОАВС з віссю ОХ, і встановлюємо параметри: OA=R; KM1= l ; KM2=d; AK=a. При обертанні ланок ОА і СВ шарнірного паралелограма відносно нерухомих шарнірів О і С на осі ОХ, точка К описує коло, (з центром S, де SK=R=OA). Пишучий пристрій (на кресленні не показано) точки М1 відтворює конхоїди кола (де при a=R= l - кардіоїду, а при a=R - равлик Паскаля). Також при цьому пишучі пристрої (на креслені не показано) точок М2 і М3 відтворюють ортоконхоїди кола радіусу SK=R. Також в той же час пряма М2КМ3 обгинає центральні конічні перерізи: - еліпс (при aR); - параболу (при a=R). Використовуючи прилад конструктор значно економить час при кресленні конхоїд кола.

Дивитися

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Device for simultaneous representation of conchoids of circle and enveloping central conic sections

Автори англійською

Tabatskov Viacheslav Petrovych, Berher Emil Hryhorovych, Balytskyi Ihor Vasyliovych, Veremiienko Mykola Oleksandrovych

Назва патенту російською

Прибор для одновременного воспроизведения конхоид круга и огибания центральных конических сечений

Автори російською

Табацков Вячеслав Петрович, Бергер Эмиль Григорьевич, Балицкий Игорь Васильевич, Веремиенко Николай Александрович

МПК / Мітки

МПК: B43K 11/00

Мітки: конічних, центральних, одночасного, перерізів, обгинання, конхоїд, відтворення, прилад, кола

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-23402-prilad-dlya-odnochasnogo-vidtvorennya-konkhod-kola-ta-obginannya-centralnikh-konichnikh-pereriziv.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Прилад для одночасного відтворення конхоїд кола та обгинання центральних конічних перерізів</a>

Подібні патенти