Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Спосіб визначення цитотоксичності отрути блідої поганки шляхом спільної її інкубації з кров'ю людини з наступним підрахунком змінених форм еритроцитів, який відрізняється тим, що в якості культури використовують клітини крові до­норів, інкубацію ведуть протягом 3 год при 37°С і підрахунок змінених форм еритроцитів проводять через 1 і 3 год і при збільшенні їх числа через 1 год у 5 раз і через 3 год - у 9 раз і більше визначають цитотоксичність отрути блідої поганки.

Текст

Дивитися

Винахід відноситься до медицини, а саме до експериментальної токсикології, і може бути використаний для моделювання гострого отруєння токсичними грибами, зокрема блідою поганкою. Відомий спосіб визначення цитотоксичності, зокрема дифтерійного токсину (А.с. СССР №860764, кл. A61K35/74, 1981), який складається з одержання культури клітин амніотичного епітелію людини, тривалою інкубацією з токсином у різних режимах і обліком результатів через 6 і 27год. В основу винаходу поставлено задачу визначення цитотоксичності отрути блідої поганки шляхом заміни культури клітин на донорську кров і забезпечити спрощення, прискорення та здешевлення способу. Поставлена задача досягається інкубацією екстракту блідої поганки з кров'ю донорів і за кількістю змінених форм-еритроцитів, визначають цитотоксичність отрути блідої поганки. Спосіб виконується таким чином: з 0,05г свіжої блідої поганки (або 0,005г сухої) одержують екстракт відомим способом: шматочок шапинки гриба вміщують у пробірку, додають 1мл метилового спирту, кип'ятять на пісочній бані 30хв, фільтрують, з фільтрату випаровують метанол до одержання маслянистої краплі, яку розчиняють в 0,2мл ізотонічного розчину хлориду натрію, додають 1мл гепаринізованої (12МО/мл) крові людини і інкубують при 37°C протягом 3год. Через 1 і 3год. 0,1мл крові змішують з 0,4мл ізотонічного розчину хлориду натрію, го тують препарат типу "роздавлена крапля" і в світловому мікроскопі при збільшенні 900 1350 підраховують кількість змінених форм еритроцитів (стоматоцити, ехіноцити, пойкілоцити і шизоцити) і при збільшенні їх через 1год. у 5 раз і через 3год. - у 9 раз і більше в порівнянні з контролем визначають цитотоксичність отрути блідої поганки. Дані, які характеризують запропонований спосіб, слідуючі: кількість змінених форм еритроцитів у контролі через 1год. інкубації складала (%): 3,5 ± 0,1, через 3 год 6,8 ± 0,2, з отрутою блідої поганки 19,4 ± 0,71 64,7 ± 4,2 відповідно.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for determination of death-cup poison cytotoxicity

Автори англійською

Kuzmenko Siuzanna Antonivna, Chekman Ivan Serhiiovych, Lokai Borys Anatoliiovych, Boichuk Bohdan Romanovych

Назва патенту російською

Способ определения цитотоксичности яда бледной поганки

Автори російською

Кузьменко Сюзанна Антоновна, Чекман Иван Сергеевич, Локай Борис Анатольевич, Бойчук Богдан Романович

МПК / Мітки

МПК: A61K 35/74

Мітки: блідої, поганки, визначення, отрути, спосіб, цитотоксичності

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-22019-sposib-viznachennya-citotoksichnosti-otruti-blido-poganki.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб визначення цитотоксичності отрути блідої поганки</a>

Подібні патенти