Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Спосіб визначення токсичності грибів, який відрізняється тим, що екстракт грибів інкубують з кров'ю донорів при 37°С протягом 1 год, в нативному препараті крові визначають відсоток незворотніх форм еритроцитів і при збільшенні їх у 10 і більше разів у порівнянні з контролем визначають токсичність грибів.

Текст

Дивитися

Винахід відноситься до медицини і може бути використаний при діагностиці отруєнь токсичними грибами, зокрема блідою поганкою. Відомий спосіб визначення токсичності грибів (А.с. СРСР №631816, G01N33/00, 1978) складається з введення екстракту з них кролику субкон'юнктивально і за розвитком протягом першої доби кон'юнктивіту з послідуючою атрофією в місці введення визначають токсичність грибів. В основу винаходу поставлено задачу визначення токсичності грибів шляхом заміни тварин на донорську кров і забезпечити спрощення, прискорення та здешевлення способу. Поставлена задача досягається тим, що екстракт із грибів інкубують з кров'ю донорів і по збільшенні кількості незворотніх форм еритроцитів визначають токсичність грибів. Спосіб виконується таким чином. З 0,05г свіжої блідої поганки (або 0,005г сухо ї) одержують екстракт відомим способом: шматочок шапинки гриба вміщують у пробірку, додають 1мл метилового спирту, кип'ятять на пісочній бані 30хв, фільтрують, з фільтрату випаровують розчинник до одержання маслянистої краплі, яку розчиняють в 0,2мл ізотонічного розчину хлориду натрію, додають 1мл гепаринізованої (12МО/мл) крові людини і інкубують при 37°C протягом 1год. Через 1год 0,1мл крові змішують з 0,4мл ізотонічного розчину хлориду натрію, краплю розчину наносять на предметне скельце, накривають накривним скельцем і в світловому мікроскопі при збільшенні 900 - 1350 підраховують незворотні форми еритроцитів і при збільшенні кількості пойкілоцитів і шизоцитів у 10 і більше разів порівняно з контролем визначають токсичність грибів. Після аналогічних дослідів з екстрактами з їстівних грибів, які мають зовнішню подібність з блідою поганкою (зелена сироїжка, шампіньйон, ковпак), збільшення кількості незворотніх форм еритроцитів порівняно з контролем не перевищувало 3 рази. Дані, які характеризують спосіб, через 1год. інкубації екстракту різних видів грибів з кров'ю людини, слідуючі (%): бліда поганка 11,0 ± 0,8, зелена сироїжка 1,0 ± 0,1, шампіньйон 2,2 ± 0,1, ковпак 2,4 ± 0,2, контроль 0,8 ± 0,1.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for determination of mushroom toxicity

Автори англійською

Kuzmenko Siuzanna Antonivna, Chekman Ivan Serhiiovych, Lokai Borys Anatoliiovych, Boichuk Bohdan Romanovych

Назва патенту російською

Способ определения токсичности грибов

Автори російською

Кузьменко Сюзанна Антоновна, Чекман Иван Сергеевич, Локай Борис Анатольевич, Бойчук Богдан Романович

МПК / Мітки

МПК: G01N 33/48, G01N 33/02

Мітки: грибів, токсичності, визначення, спосіб

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-22018-sposib-viznachennya-toksichnosti-gribiv.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб визначення токсичності грибів</a>

Подібні патенти