Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Спосіб інтенсифікації енергетичного обміну, який включає інкубацію крові з отрутою блідої поганки з біостимулятором енергетичного обміну, який відрізняється тим, що в якості біостимулятора використовують таурин у дозі 20 мг/л крові й енергоінтенсифікаційні здатності доданої речови­ни оцінюють за зміною вмісту АТФ.

Текст

Дивитися

Винахід відноситься до медицини, а саме до експериментальної токсикології, і може бути використаний при прогнозуванні інтенсифікаційної дії досліджуваних речовин на енергетичний обмін клітин в умовах гострого отруєння. Відомий спосіб інтенсифікації енергетичного обміну в печінці старих щурів (А.с. СРСР №1090405, кл. A61K31/19, 1984), який складається з внутрішньоочеревинного введення в організм янтарнокислого амонію. Спосіб характеризується використанням лінійних щурів (Вістар), їх декапітації, в печінці яких визначають вміст аденіннуклеотіидів через 24год. після додавання амонію. В основу винаходу поставлено задачу визначення таурину як інтенсифікатора енергетичного обміну в умовах гострого токсикологічного досліду шляхом заміни тварин на донорську кров і забезпечити спрощення, прискорення та здешевлення способу. Поставлена задача досягається інкубацією крові донорів з отрутою блідої поганки і таурином, реєстрацією вмісту АТФ з порівняльною оцінкою з показниками отрути. Спосіб виконується таким чином: гепаринізовану (12МО/мл) кров донорів вміщують по 1мл у три пробірки: в 1 - у пробірку вносять отруту блідої поганки в дозі 0,5 ЛД100, в 2 - у - та урин в дозі 20мг/л, в 3 - ю - отруту і таурин в ти х же дозах, інкубацію проводять при 37°C протягом 1год, потім у кожній пробі визначають вміст АТФ і по зміні рівня АТФ судять про ефективність досліджуваної речовини як інтенсифікатора енергетичного обміну. Дані, які характеризують запропонований спосіб, наведені в таблиці. Використання запропонованого способу дозволяє підвищити рівень АТФ у 2,4 рази порівняно з отрутою, використовува ти кров донорів замість лінійних тварин, скоротити строк одержання результатів з 24год до 1год.

Додаткова інформація

Назва патенту англійською

Method for intensification of energy metabolism

Автори англійською

Kuzmenko Siuzanna Antonivna, Chekman Ivan Serhiiovych, Lokai Borys Anatoliiovych, Boichuk Bohdan Romanovych

Назва патенту російською

Способ интенсификации энергетического обмена

Автори російською

Кузьменко Сюзанна Антоновна, Чекман Иван Сергеевич, Локай Борис Анатольевич, Бойчук Богдан Романович

МПК / Мітки

МПК: A61K 31/185

Мітки: інтенсифікації, обміну, спосіб, енергетичного

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-22017-sposib-intensifikaci-energetichnogo-obminu.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Спосіб інтенсифікації енергетичного обміну</a>

Подібні патенти