Пристрій для оториноларинтологічного огляду

Номер патенту: 130

Опубліковано: 27.02.1998

Автор: Мельник Василь Андрійович

Завантажити PDF файл.

Формула / Реферат

Пристрій для оториноларингологічного огляду, що включає освітлювач з патроном і електролампочкою, конденсор і налобні еле­менти кріплення, відрізняються тим, що ос­вітлювач безпосередньо з'єднаний з джере­лом струму—чотирьма електрохімічними еле­ментами, розміщеними в корпусі, а для фік­сації положення патрона з електролампоч­кою, оснащений гвинтом.

Текст

Корисна модель відноситься до медичної техніки, а саме до діагностичних освітлювальних приладів І може бути використана для освітлення поля при оториноларингологічному огляді та операційних втр учаннях: біопсії, видаленні новоутворень І Інше. Відомий налобний освітлювач дА2.424.511), який включає патрон з лампочкою, конденсор, елементи кріплення; обруч з подушкою, працює на змінному струмі 220 вольт через трансформатор ТО-1ТУ-64-1-286176. Вказаний освітлювач має велику масу (2,3 кг) і не може використовуватись β умовах де немає можливості підключити його до електричної мережі. Задача корисної моделі полягає в тому, щоб створити освітлювач кишенькового розміру з автономним живленням при збереженні такої ж сили освітленості. Поставлена задача досягається тим, що освітлювач дА2.424.519 кріпиться до корпусу лі хтаря А/БН-0-006 "Турист-2", в якому розміщено джерело струму - чотири сухі електрохімічні елементи або акумулятори. На фіг. 1 показаний пристрій, вид спереду; на фіг.2 - те ж, вид ззаду. Пристрій являє собою освітлювач, в який входять патрон 1 з електролампочкою (не показано) І конденсор 2. При допомозі шарніра 3 освітлювач з'єднаний з корпусом 41 закріплений зажимним гвинтом 5. В корпусі 4 знаходяться відсіки 6 для розміщення чотирьох сухих електрохімічних елементів 7, або акумуляторів. Корпус 4 закривається кришкою 8. Пристрій кріпиться до чола лікаря з допомогою еластичного поясу 9. Для вмикання І вимикання пристрою в верхній частині корпусу розміщений перемикач 10. Пристрій використовується таким чином: знімають кришку 8, вставляють у відсіки 6 корпусу 4 чо тири сухі електрохімічні елементи 7, кришку 8 закривають. Одягають пристрій на чоло лікаря і закріплюють еластичним поясом 9. За допомогою перемикача 10 вмикають пристрій. Відкручують гвинт 11 і відрегульовують положення електролампочки, щоб було найкраще освітлення, зафіксовують дане положення гвинтом 11. При необхідності, наприклад, оперативних втр учаннях, на освітлювач одягають дзеркало 12, при цьому корпус освітлювача розміщують вертикально конденсором вниз. Пои огляді І операціях в глибоких порожнинах (наприклад, вусі або носі) необхідно щоб направлення освітлення співпадало з направленням спостереження. Спостереження в цьому випадку йде через отвір 13, розміщений в центрі дзеркала 12.

Дивитися

Додаткова інформація

Автори англійською

Melnyk Vasyl Andriiovych

Автори російською

Мельник Василий Андреевич

МПК / Мітки

МПК: G01N 21/01, A61B 1/267

Мітки: огляду, пристрій, оториноларинтологічного

Код посилання

<a href="http://uapatents.com/1-130-pristrijj-dlya-otorinolarintologichnogo-oglyadu.html" target="_blank" rel="follow" title="База патентів України">Пристрій для оториноларинтологічного огляду</a>

Подібні патенти